INGEZONDEN. "plaatselijk niëuwsT Marktbericht van Untje- winkel, van 10 Juli 1900. Aanvoer353 manden en zakken groote muizen f 1.00 a f 1.20. 14 manden en zakken kleine muizen f 0.50 a 0.70. 7 manden en zakken ronde sluisjes f 1.a f 1.25. 3 idem graafjes f 1.10 a t 1.20. A a r d a p p e 1 e n m a r k t te nieuwe Niedorp, Maandag 9 Juli. Ylugge handel. Aangev. 225 zak aardappelen. Groote muizen f 1.00 a f 1.15 per zak. Kleine 0.50 Ronde 1.15. Veiling door >f ieuw L.even" aan het station Noord-Scbar- woude. 9 Juli. Aangevoerd 403 zak. Groote Muizen f 0.95 a f 1.20. Kleine 0.55 a 0.75. Ronde 1. Meest bestede prijs f 1.05 a f 1.10 I e Westerkogge", Station Bobeldijk-Berkhout. Afslagmarkt Dinsdag 10 Juli 1900. Aangevoerd 300 zakken groote muizen f 0.90 a f 1.10. 30 zakken kleine muizen f 0.30 a f 0.40. Te Hint Pankras was de aanvoer op de groentenmarkt Zaterdag 7 Juli, 756 manden aarda., f 0.50 a f 0.90 per 17 V2 K.G, H.L.); 200 bos uien f 3.per 100 bos. Maandag 9 Juli, 714 manden aarda., f 0 45 a f 0.90. Dinsdag 10 Juli, 821 manden aarda., f 0.45 a f 0.90. Te Broek op Langendijk was de aanvoer als volgt Zaterdag 7 Juli. 1218 manden aardappelen f 0.40 a f 0.85. 35500 bossen wortelen f 1.50 a f 2.20 per 100 bos. Een partijtje bloemkool f 13.75 per 100. Maandag 9 Juli. 956 manden aard appelen f 0.45 a f 0 90. 48584 bossen wortelen f 1.00 a f 2.10 per 100 bos. Een partijtje bloemkool f12 a f 13.50 p.100. Dinsdag 10 Juli. 850 manden aard appelen f 0.50 a f 0.90. 50774 bossen wortelen f 1.10 a f 2.20 per 100 bos. Bloemkool f 11.a 11.75 per 100. Bosuien, 4.20 per 100 bos. De aardappelen per 17 lj2 K.G. (^H.L.) In den nacht van Zon dag op Maandag jl. is aan de Langereis onder fN ieawe IViedorp, mis schien als vervolg op de reeks brandjes van het vorig jaar, zeer waarschijnlijk door kwaadwilligheid brand ontstaan in een boet van den landbouwer P. Slik. De boet met geheelen inhoud, gereed schappen, enz.,en een klampje hooi werden een prooi der vlammen en het scheelde maar heel weinig, of ook het huis had niet behouden kunnen worden. Boet en inhoud waren niet verzekerd. D oor de regeering zijn op het dooden van zeehonden premies gesteld. Voor de provincie Noord-Holland zal men zich nu te Enkhuizen, Wieringen, Helder en Urk kunnen aanmelden om de zeehonden te vertoonen en zoodoende de premies te ontvangen. Spiering, een van de be- kende hoofdpersonen uit het Appeltern- Bche drama, is uit het gesticht te HE- DEMBLIK, als van zijn krankzinnig heid hersteld, ontslagen en zal zich metter woon te Arnhem vestigen. Moord te Utrecht. In den nacht van Maandag is te Utrecht een gruwelijke moord gepleegd. De 73-jarige mevr. Brouwer, wonende op de Biltstraat, kreeg in den avond bezoek van een jeugdig familielid, die bjj de gefortuneerde dame om geld kwam. Althans hjj vroeg de meid hem het geld te wijzen. Toen hem dit geweigerd werd, heeft hij zich met geweld toegang verschatt en toen de oude dame met een zakdoek geworgd. Door de meid verrast, nam hij met achterlating van jas en hoed de vlucht. De politie spoort hem op. De moordenaar is de 20-jarige zoon van een geachte Utrecht- sche familie. Van andere zijde meldde men Eergisteravond omstreeks half elf heeft zich te Utrecht een treurig drama afgespeeld. Op de Biltstraat no. 115 woonde een 72- jarige dame, zekere mevr. B.,alleen meteen nog zeer jeugdige dienstbode. Circa kwart over tien vervoegde zich aan het huis een jongmensch, S., een der kennissen van de oude dame Onmiddellijk werd hij bij haar toegelaten in de huiskamer. Slechts enkele minuten waren verloopen of de jonge man kwam de keuken binnen loopen en wilde in zeer opgewonden toestand de dienstbode aangrijpen. Deze schrikte geweldig, maar wist te ontkomen en buiten het huis te geraken, waar zij luidkeels om hulp schreeuwde Onmiddellijk waren er eenige buren, waaronder prof. Eykman, die zich in het huis wilden begeven, doch daar de meid de deur achter zich had laten toevallen en geen sleutel bij zich had, ging dit niet zoo gemakkelijk. Eindelijk wist men door het openschuiven van een raam binnen te komen. In de huiskamer gekomen, vond men de oude dame op den grond liggen met een zakdoek om den hals. Alle pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, moehten niet baten. De aanleiding tot de daad is niet bekend. Van die'stal is niets gebleken. De vermoedelijke dader, zekere S., een jonge man van fatsoenlijke familie, is voortvluchtig. Zeer spoedig waren de officier van justitie, mr. Carstens, en de commissaris van politie, de heer Becht, ter plaatse en werden verschillende maatregelen genomen. Het drama verwekte in de stad eene levendige ontroering Een kwartier ongeveer nadat de moord op mevrouw B. had plaats gevonden, werd bij den heer Ghoofd eener school aan de Kiuis- dwarsstraat, inbraak gepleegdeen fiets, een jas en een pet werden uit de gang meege nomen. Vermoedelijk staat deze inbraak in verband met den gepleegden aanslag, daar de dader hoed en jas had achtergelaten. Men heeft van den vermoedelijken dader nog geeft speer gevonden. Vergadering van den Raad der gemeente Oude iVie- dorp, op Dinsdag 10 Juli 1900, 's voorm. 10 ure. Afwezig de heer Van der Oord. De Voorz., de heer A. Wonder Pz., Burgemeester, opent de vergadering met het gebruikelijk welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering worden gelezen en met kleine rectificatie goed gekeurd. Medegedeeld wordt, dat van Gedepu teerde Staten goedgekeurd zijn terug ont vangen de besluiten tot het doen van at- en overschrijvingen en tot betaling uit de „onvoorziene uitgaven" op den dienst 1899. Ingekomen is een missive van den heer Rijksontvanger te N.-Niedorp, waarbij wordt bericht,dat een bedrag van f 139.23s aan den Gem.-Ontvanger is uitbetaald Voorts wordt gelezen een door het bestuur van den Slikvenpolder ingezonden keur voor dien polder, welk stuk met het vorige, voor kennisgeving wordt aan genomen. Hierna deelt Voorz. mede, dat weer aan de orde iB het verbrande „bullebuie." Zooals den heeren bekend is,zegtVoorz., was bij de polis de koopwaarde van het verbrande perceel op f 700 gesteld; de herbouwwaarde op f 1500. Naar aan leiding van het verhandelde in de vorige geheime zitting, was met de Directie der (Onderl. Noordh. te Oudkarspel) Brand- verz.-Maatech. een en ander besproken, met gevolg, dat de Directie zich bereid verklaard had, de koopwaarde met f 300 te verhoogen en alzoo f 1000 in plaats van f 700 uit te keeren, terwijl boven dien, ingeval de koopwaarde werd aan vaard, de ruïne, die op f 87.50 getaxeerd was, geheel aan de gemeente bleef. De zaak had alzoo een geheel ander aanzien gekregen, waarom dan ook de Raad opnieuw was geconvoceerd. Nu de ge meente niet f 700, maar klein f 1100 zou kunnen ontvangen, hadden Burg. en Weths. het wenschelijk geacht aan den Raad in overweging te geven, met intrek king van het in de vorige vergadering genomen besluit om te herbouwen, de f 1000 gereed geld aan te nemen. Behalve dat dit voor de gemeente financiëel beter zou zijn, was er nog een ander voordeel aan verbonden. De veldwachter, dien Burgem. gaarne getrouwd zou zien (daarop was bij de voordracht ook gelet) had zijn trouwen nog steeds uitgesteld, omdat er geen geschikte woning voor hem was. Burg. en Weth. hadden nu overwogen, of het ook goed koD zijn, de oude school, thans gebruikt voor waaglokaal en brandspuithuis, te verbouwen en daarin een woning te ma ken voor den veldwachter. Volgens advies van den heer Hille was 2/3 van het gebouw ruim voldoende voor eene woning en in het overige 1/3 kon de waag en de brandspuit geborgen blijven. Als het geld van de brandassurantie voorzooveel noodig daaraan besteed werd, dan, zoo meenden Burg. en Weth., zal het knappe rente opleveren, de veld wachter is geholpen en waag etc. blijft evengoed daar geborgen, Echter moet aan den anderen kant gezegd worden, wat in de vorige ver gadering niet bekend was, nl. dat volgens het reglement der Brand verz.-Mij. niet herbouwd behoeft te worden op dezelfde plaats, waar het verbrande huis gestaan heeftdat men derhalve bouwen kan waar men wil. De heer Kriller vindt, als dit laatste het geval is, dat men dan beter de volle 1 1500.aan een nieuw huis te O. Nie dorp kan laten verbouwen. Dan heeft men tenminste een flink huis en beter woning dan bij de verbouwing van de oude school. Andere heeren brengen daartegen in, dat er geen grond is om er een nieuw buis op te zetten en dat bij ver bouwing van het waaglocaal in het on derhoud van dit gebouw in de eerste jaren is voorzien, terwijl anders waar schijnlijk belangrijke herstellingen gedaan zullen moeten worden. De heer Over vindt, dat er niet zoo'n nauw verband behoeft te zijn tusschen het verbranden van het huis aan de Weel en het bouwen van een veldwach terswoning. Spreker meent, dat evengoed aan de Weel een nieuw bullehuis ge bouwd kan worden, en, als dat noodig blijkt, tevens te O. Niedorp een woning voor den veldwachter. Daar kan de Raad ten allen tijde nog toe besluiten, als dat noodig is. De heer Stam acht het beter, de volle f 1500.te verbouwen. Een huis van die waarde brengt toch altijd meer op dan f 1000.en het is toch niet wen schelijk, de f 500.aan de Maatschappij zoo maar cadeau te geven. De heer Hille is het niet met den heer Stam eens. Als de gemeente een nieuw huis laat bouwen voor f 1500. dan brengt dit, als het klaar is, bij verkoop volstrekt niet meer op dan f 1000.In dit geval kan dus de gemeente gerust die f 500.door de maatschappij laten behouden, want het is voor haar 'tzelfde of zij f 1000. plus de ruïne klein f 1100.ontvangt, of wel een nieuw huis, dat haar vol strekt niet meer opbrengt. De heer Over blijft er bij, dat er altijd nog, los van deze zaak, besloten kan worden een woning voor den veldwachter in te richten, zoodra dit noodig is. Op 't oogenblik is daaraan echter geen behoefte, want ten eerste is de veldwachter nog niet getrouwd en ten tweede is er nog wel een i andere woning voor hem open. Voorz. gelooft niet, dat er een geschikte woning voor den veldwachter is, wel een, waarin hij tijdelijk zou kunnen wonen. Om echter voorloopig bij de eerste zaak te blijven, breDgt Voorz. in stem ming het voorstel van Burg. en Weth., om in plaats van een nieuw gebouw van f 1500.de door de maatschappij aangeboden f 1000.plus de ruïne, te aanvaarden. Daarna kan dan worden besloten, wat men met het geld zal aanvangen, of hoedanig men zal her bouwen. Vóór het voorstel stemden de heeren Hille, Ligthart, Kriller en Strijbis; er tegen de heeren Stam en Over. De f 1000.koopwaarde zal dus aange nomen worden, terwijl met dit besluit het in de vorige vergadering genomen besluit tot herbouwing van een „bulle huis" ingetrokken is. Hierna brengt Voorz. in behandeling de wijze, waarop het assurantie-geld zal worden uitgezet of besteed, waarbij het eerst in bespreking komt het tweede deel van B. en W.'s voorstel, nl. om voor die f 1000.of zooveel minder als noodig zal blijkeD, een woning voor den veldwachter te maken in het tegen woordig waaggebouw, de voormalige school. Volgens berekening van den heer Hille zou het geld, dat aldus besteed werd, 4°/# rente opbrengen, wat dus altijd voordeeliger zou zijn dan belegging op het Grootboek der N. W. S. De heer 8tam zou liever land koopen, dan een huis bouwen of inrichtendat (eerste) is zijns inziens voordeeliger op den duur. De heer Over vindt dat ook. Het geld kan zonder bezwaar tijdelijk op het Grootboek geplaatst worden en bij de eene of andere gunstige gelegen heid kan men er land voor koopen. Voorz. meent, dat er op het oogenblik veel nut gedaan kan worden met het geld; ten eerste kan de veldwachter aan een geschikte woning geholpen worden, ten tweede is men voor langen tijd van het onderhoud van het waaggebouw af, en ten derde is het een goede belegging, want er komt een flinke rente van. Als de brand er niet geweest was, zou Voorz. er niet over gesproken hebben op deze wijze een woning voor den veldwachter in te richten, maar de gelegenheid is nu gunstig. De heer Over zegt, dat daarin toch opgesloten ligt de verklaring, waar ook hij telkens op neerkomt, n.1. dat het niet dadelijk noodig is, een woniDg te maken. Ware het wel noodig, dan is Spr. er ook volstrekt niet tegen. Voorz. is van meening, dat de om standigheden te zamen bet eigenlijk noodig maken. De heer Hille acht het beter, het geld op deze wijze uit te zetten tegen 4% rente, dan het tegen lage rente op het Grootboek in te schrijven in de schrale hoop, er misschien nog eenmaal land voor te kunnen koopen, dat meer rente geeft. De Voorz. en de heer Over kunnen het nog altijd niet eens worden over de quaestie, of het al dan niet noodig is een veldwachterswoning te bouwen, m. a. w., of er tegenwoordig een geschikte woning voor den veldwachter is, ja of neen. Voorz. beweert van niet; de heer Over meent, dat er wel zulke woningen zijn. Eindelijk wordt het voorstel van B. en W., om voor de f 1000,of zooveel minder als noodig is, een woning voor den veldwachter te maken in het waag gebouw, in stemming gebracht, waarbij de stemmen staken. Vóór zijn de heeren Kriller, Strijbis en Hille tegen de heeren Stam, Ligthart en Over. Volgens art. 50 der Gemeentewet wordt dus het nemen van een besluit tot een volgende vergadering uitgesteld. Bij de hierna gevolgde rondvraag brengt de heer Hille in bespreking de opheffing of likwidatie van de Stieren administratie. Na korte bespreking vindt men op voorstel van den Voorz. goed, aan de administratie officiëel kennis te geven, dat de Raad impliciet besloten heeft tot opheffing der stierenhouderij. Voorts zal worden verzocht dezen zomer de stierenkeuring nog op denzelfden voet voort te zetten, maar tegen den winter die maatregelen te nemen, welke noodig zijn tot opheffing der administratie. Overigens wenscht men de wijze, waarop een en ander zal geschieden, aan de administratie zelf over te laten. Wat de ruïne van het verbrande huis betreft, wordt nog besloten, die voorloopig te laten liggen. Als de Raad de volgende week (zooals het voornemen van den voorzitter is) een beslissing neemt omtrent de wijze van uitzetting van het assurantie-geld, kan tevens bepaald worden, wat met de ruiïne zal gebeuren. Met dank voor opkomst en medewerking sluit Voorz. vervolgens de vergadering. Provinciale Staten van NOORD-HOLLAND' Door de verschillende commissies uit de Staten, benoemd tot het uitbrengen van rapport over de verschillende voor stellen, wordt voorgesteld goed te keuren o. m. de na te noemen subsidies Ambachtsschool voor Alkmaar en om streken f 2500 per jaar, voor 3 jaar. De groote meerderheid der commissie was van oordeel, dat in verband met het aantal leerlingen uit de buitengemeenten, de bijdragen van deze gemeenten hooger behoorden te zijn j Stoombootdienst Terscholling-Ylieland- Harlingen f 4000.— per jaar voor 3 jaar. Veerdienst van J. Baijs op Wieringen f150 per jaar, voor 3 jaar. Bijdrage in de kosten van een zuivel- consuleDt in Hollands Noorderkwartier f 1000 per jaar, voor 3 jaar. Groentenproeftuin te Schermerhorn, f 300.over 1900. Haringcarspel. Tot hoofdingeland in de banne Haring- carspel is den 9 herkozen de heer W. Keesom. De bootwerkers te ROT TERDAM hadden al sinds eenigen tijd verschil met de cargadoors over het loon, de werkuren, enz Beide partijen schenen niet tot een vergelijk te kunnen komen, zoodat tenslotte de bootwerkers staakten De manier van optreden van de stakers werd evenwel van dien aard, dat door hen, die werken wilden, de hulp der politie moest worden ingeroepen. De beker liep over door het brutaal optre den van een 150-tal stakers op j.1. Zaterdag. Het bij de fabriek „de Maas" op eenige meters afstand van den wal in de rivier liggende Rijnschip, dat tijdelijk is inge richt als logementschip voor werken wil lende bootwerkers, is van de rivierzijde door de stakers aangevallen. Omstteeks 2 uur verschenen een 150-tal hunner met twee sleepbooten en trachtten het schip, dat door een 2-tal onder-inspec teurs en 12 agenten, onder bevel van een inspecteur, bewaakt wérd, te over rompelen met het doel het af te laten loopen. Hun toeleg mislukte. De poli tiemacht aan boord riep meerdere hulp in, omdat een menigte stakers, die zich aan wal bevonden, evenals de 150 aan vallers van de federatiebootjes, een zeer dreigende houding aannamen. Na het komen opdagen van de mari niers, namen de stakers de vlucht. Door deze feiten en ook door het aan dringen van velen bij den burgemeester, heeft deze den staat van beleg te Rot terdam afgekondigd en alle samenscho lingen van meer dan 5 personen ver boden. Verschillende afdeelingen infanterie en huzaren van Amsterdam en Den Haag werden ontboden en patrouilleeren nu druk door Rotterdam's straten. Eveneens liggen een paar oorlogsbooten op de ree. De schade,door deze stakiDg veroorzaakt, doet zich al geducht gevoelen.Verschillende beurtvaarten op Engeland zijn ge staakt. Vele booten worden elders heengezonden om te worden gelost. Vooral het Westland met zijn groen ten-expeditie, die geen uitstel kan velen, zou een geduchten knak krijgen, als niet velen uit het Westland, waar onder zelfs tuiniers, zich bereid hadden verklaard, bootwerkersdiensten te willen presteeren. Ook van andere plaatsen worden werklieden aangevoerd, die onder bescherming zullen werken. Men ver wacht, dat, nu de gewapende macht zóó flink optreedt en men dus, als men wer ken wil, op goede bescherming kan rekenen, er velen aan den arbeid zullen trekken. De sleepers van Van Gend en Loos hebben eveneens den arbeid gestaakt, zoodat de Staatsspoor heeft bekend gemaakt, geen goederen meer van huis te kunnen halen, of te kunnen bezorgen. Het aantal schepen te Rotterdam groeit nog steeds aan, ongeveer een 15 zee-zeil en 137 zee-stoomschepen. Dagelijks komen er nog bij. Het komt reeds voor, dat kinderen van bootwerkers van school wegblijven, daar ze bij familie onder dak zijn ge bracht, omdat thuis geen eten was. Ongeregeldheden komen niet meer voor, alleen is de secretaris der Houtwerkersver- eeniging op heeterdaad betrapt, toen hij een persoon, die werkte, in het water wilde werpen. - Visschersvloo t-R evue bij Pampus. Nader vernemen w ij, dat de visschers vrouwen en kinderen aan boord kunnen hebben, doch het is de wenscb van Hare Majesteit, dat der bemanning daarin geheel vrijheid moet gelaten worden. Het zoude Hare Majesteit leed doen, indien hierop op de een of andere wijze pressie geoefend werd. Dit Leeuwarden, Zwolle enz. worden boottochten georganiseerd, tot bijwoning der revue, en een onzer grootste spoorwegmaatschappijen zal mede een boot naar Pampus zenden - de kaartjes aan bet station in bet buitenland gekocht, znllen dan gelden ook voor de Zuiderzeereis. Schagen, 10 Juli 1900. Mijnheer de Redacteur l Mag ik zoo vrij zijn U te verzoeken de plaatsing van de volgende regelen in Uw Courant, met het oog op de inenting der varkens tegen vlekziekte, in het belang van de veehouders en speciaal voor de varkenshouders? Een bijzondere waarde heeft de enting verkregen, nu in varkensstallen, waarin reeds vlekziekte was opgetreden, na inenting der nog gezonde dieren, de ziekte in haar beloop bleek gestuit te zijn. Vroeg genoeg aangewend, heeft zich de inspuiting in zelfs ernstige gevallen van vlekziekte als geneesmiddel doen kennen. Ik beloof later meer over de inentingen te zullen mededeelen. Dankzeggend en achtend, Uw Dw. Dn., G. Muijs, Rijksveearte. Schagen, 11 Juli 1900. Er bestaat vrees, dat de werkstaking onder de bootwerkers te Rotterdam(zie binnenlandsch nieuws) van nadeeligen invloed op den handel in vette schapen en varken» kau worden. De schapen, Donderdag alhier voor de Londensche markt gekocht, zijn tot heden wegens de staking nog niet geslacht. De gevolgen van een en ander liggen voor de hand. D. K., oud 15 jaar, laatst woonachtig in onze gemeente, is wegens oplichterij door de rechtbank te Alk maar veroordeeld om tot 1903 in eene der rijks-opvoedingsgestichten op genomen te worden. Naar wij vernemen, zal Mr. II. K. Roessingh, benoemd griffier bij het Kantongerecht alhier, op Donder dag 19 Juli als zoodanig geïnstalleerd worden. CHINA. De berichten van de gruwelen te Peking vinden van alle zijden bevesti ging, en de verhalen daarvan worden hoe langer hoe afschuwelijker. We hopen van harte, dat de ver schillende correspondenten hunne fan tasie wat hebben laten werken. Men gewaagt van gruwelen nog erger dan moord. Aan de vrouwen van de gezanten en van de andere Europeanen zou geweld zijn gepleegd en daarna zouden allen, vrouwen en kinderen zoowel als mannen, onder de ijselijkste martelingen zijn gedood. Andere boden berichtten, dat de Europeanen de voorzorg hadden genomen om de laatste patronen op hun revolvers te bewaren voor hun eigen vrouwen en kinderen, opdat deze niet levend in handen van de Chineezen zouden vallen. Officiëele berichten ontbreken gelukkig. De Japansche regeering heeft er op gewezen, dat haars inziens de toenemende ernst van den toestand in China het onmiddellijk zenden van groote troepen machten noodzakelijk maakt en sprak daarbij den weusch uit, de meening der andere mogendheden te mogen vernemen. Frankrijk en Duitschland hebben hier op reeds geantwoord. Het antwoord van Frankrijk wasalles-omvattend en nietszeg gend; eerst moet Rusland zich zeker verklaren. Duitschland beweerde er niets tegen te hebben, als de eendracht der mogendheden maar niet werd verstoord. Rusland zal het wel niet goedvinden en dus krijgt men wel aan de eene zijde Engeland, Amerika en Japan,aan den an deren kant Rusland en Frankrijk, en daar- tussehen Duitschland, dat juist daardoor een onzaglijke macht zal krijgen. Nadere berichten over den staatsgreep van prins Toean zeggen, dat de nota der onderkoningen over den Boxer opstand den 19en Juni te PekiDg ont vangen werd. Het Tsoeng-li-Yamen kwam daarop bijeen. De opperbevelhebber der Chineesche troepen, Yoeng-Loe, drong aan op de onderdrukking van den opstand in het belang van China en van de dynastie. De keizerin—weduwe was eenzelfde meening toegedaan. Prins Toean verhief zich daarop en verklaarde, dat, als vader van den troonopvolger, op hem de taak rustte, zorg te dragen voor de erfenis van zijn kind. Zijn oproerige taal werd overgenomen door den voorzitter van den militairen raad Kang-hi en na een wild tooneel stormden zij de raadzaal uit onder de kreten: „Dood aan de vreemdelingen!" Dadelijk werden deze in de Tartarenstad herhaald. De keizer en de keizerin weduwe werden gevangen genomen en tot zelfmoord gedwongen. Prins Toean nam de leiding der regee ring op zich. Yoeng-Loe werd door het gepeupel mishandeld en de aanval op de gezantschappen volgde. Berichten van Vrijdag, uit Shanghai te Londen ontvangeD,spreken van nog meer moordpartijen op groote schaal Prins Toean moet 4000 aanzienlijke Chineezen om het leven hebben doen brengen, na dat zij gewaagd hadden, hem te vragen, de moordtooneelen te doen eindigen. Het nieuws uit Tientsin luidt ook zeer ernstig. De geallieerden zouden tot ont ruiming van de stad besloten hebben. De Morning Post verneemt uit Tsjifoe Tientsin is welhaast overstelpt door de Chineesche keizerlijke troepen, opdagend van overal. Dalziel seint uit Sjanghaite Tientsin hebben de Chineezen weder een paar batterpen Krupp-kanonnen opgericht, waarmee zij de gealliëerden beschieten. De Japansche kapitein van de artillerie Ota is gesneuveld. De gealliëerden hebben vele Chineesche studenten van de krijgs school te Tientsin gearresteerd, onder beschuldiging van met den vijand te heulen. De held van Tientsin is een jonge Engelschman, James Watt, een uitstekend ruiter, die met drie Kozakken berichten naar Takoe bracht en op weg door ver schillende dorpen reed, terwijl de Chineezen op hem vuurden. De Engelsch man en zijn drie metgezellen zijn door de commandanten voorgedragen voor onderscheidingen. Een zeer belangrijk bericht is intus- schen, dat de onderkoningen van de voornaamste provinciën in het midden en zuiden van het rijk zich beslist van Peking afgewend hebben. Wordt dat bevestigd, dan kan in dat gedeelte van China, het gewichtigste voor de Wester- 8Che mogendheden met uitsondering van

Schager Courant | 1900 | | pagina 2