Donderdag 26 JULI 1900. 44ste Jaargang No. 3542. J I E1 s j e. Binnenlandsch Nieuws. SCHAGER I Nieiws- COURANT. Almtsitie- k Lolliullai «n [)it blad verschijnt weemaal per week: Woensdag- Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden D VERTEN TEEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Miircau: liaan, II 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerWIN K E I>. Prijs per jaar f 8.Franco per post t 8.60, Afzonderlijke nummers 5 Cents. ADVERT EN TI EN van 1 tot 5 regels f 0.25;iedere regel meer 6 ei. Groot,e letters worden naar plaatsruimte berekend. Vergadering: van den raad der gemeente VV ierinuen, gehouden op Maandag 23 Juli 1900, n. m. 2 uur Aanwezig de heeren Obreen, J. T\jsen, P. Koorti. P Luijt en V. Hoplok. Afwezig zonder kennisgeving de heeren P Tvjsen en P. S. Kuilt Na opening door den Voorzitter, den heer Kolff, burgem., worden door den Seor., den heer Poel, de notulen der vorige verga dering gelezen en door den raad onveranderd goedgekeurd, 1. Wordt een halfjaar ontheffing van honden-belasting verleend aan den hoer C. Klein. 2. Aanmej de wed. D. Asjes wordt,wegens haar vertrek naar Haarlem 4 maanden ont- hofflng van Hooffielijken Omslag verleend. 3. Wordt gelezen een missive van de afdeeling Wielingen van de Noord-Holland- sche Vereeniging Het Witte Kruis'', waarin zij den raad haar dank betuigt, voor den toegestanen grond voor den bouw van een ijskelder en voor de verleende subsidie, groot t 100.—. 4 Uit eene missive van den heer Cornm der Koningin blijkt, dat aan den Burgem een verloftijd is toegekend vanaf 8 Aug. tot 2 Sept. 1900. 5. Worden behandeld de reclames van de heeren P. Asjes Lz. en C. J v. Kelckhoven, verzoekende om vermindering van Hootde- Ijjkon Omslag. Heze reclames waren in een vorige vergadering in handen gesteld van de Commissie van Aanslag De heer Obreen bracht hiervan rapport uit en zeide, dat volgens het oordeel van de Commissie de aanslagen van reclamanten te hoog waren. De Commissie stelde dan ook voor, om den aanslag van den heer Asjes u1 f CF rvra rliflri van HAM VlAAP te bepalen op f 75.- en dien van den heer Van Kelckhoven op f 50.—. Dienovereenkomstig wordt besloten. O. Wordt in behandeling genomen een verzoek van de muziekvereeniging„Harmonie," om oen bijdrage in de grooto kosten, ver bonden aan de bijwoning der vlootrevue. Dit verzoek was door de voorgaande vergadering tot heden uitgesteld. De heer Obreen zou gaarne zien, dat Har monie bij de revue vertegenwoordigd was, ,en omreden hiermee vele kosten gepaard gingen, zag spreker gaarne, dat eene kleine subsidie werd verleend. Doch de andere Leden schenen hier niet veel mee op te hebben. Met 3 tegen 1 stem werd dit ver zoek dan ook verworpen. 7. Voorzitter deelt mede, dat bij de ver bouwing van 't Raadhuis de raadzaal bij eventuöele verkiezingen tot verkiezingslocaal zal dienen, en dan natuurlijk de openbare lagere school geen dienst meer behoeft te doen. Met het oog hierop zal dus de Verordening op de Verkiezingen voor deze gemeente vervallen, en een nieuwe noodig zijn. Deze nieuwe verordening was door B. en W. al in orde gebracht, en werdarti- kelsgewijze voorgelezen. Na voorlozing werd zij met algemeene stemmen vastgesteld. 8. Tot leden van 't stembureau bij de ver kiezing voor een lid der Prov. Staten worden benoemd de heeren Obreen en HeijWok en tot plaatsvervangers de heeren Luijt en Koorn. 9. Wordt aangeboden de n aandstaat der Zeegras-Exploitatie over Juni. Hieruit bljjkt, dat de exploitatie die maand 1310 pakken heeft verkocht. 10. Is aan de orde de rekeningen verant woording ovor 1899. De rekening heeft 14 dagen voor belang stellenden ter inzage gelegen en bezwaren waren niet. ingekomen. De commissie van onderzoek rapporteerde, dat alles in orde was bevonden evenzoo de boekhouding der Zeegras- exploitatie. De commissie kon niet nalaten om aan den Ontvanger en den Boekhouder der Zeegras-Exploitatie dank te zeggen voor hunne nette administratie, en stelde den raad voor, de rekening vas' te stellen, in ontvang tot een bedrag van f24737 15», in uitgaaf f 23983.71», sluitende met een haiig saldo groot f 753.44. Met algemeene stemmen wordt de rekening vastgesteld 11. De voordracht tot benoeming van 2 zetters voor de directe belastingen wordt opgemaakt als volgt: 1. D. Duijnker (aftr.). 2. A Russelman (attr.). 3. A. Minnes 4. J. E. Bais 12. Voorz. verzoekt den heer Obreen, bjj zijne afwezigheid te willen optreden als ambtenaar van den Burg. 8tand. Door den hr. Obreen wordt dit aangenomen. 13 Voorz. stelt voor, om gedurende de kermis den onbezoldigden rijksveldwachter A. Zomerdijk, de gemeente- en rijkspolitie te laten helpen om dienst te doen, tegen een vergoeding van f 25.—. Met algemeene stemmen aangenomen. 14. Wordt door den Voorz. den raad als souvenir aangeboden de photographieën der zeegras-naaierp. Deze worden door den raad dankbaar aanvaard, met den wensch, dat zeegrasmaaiers en andere visschers de groote vloot-revue gaan bijwonen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit Voorz. de vergadering. BijKon. besluit is benoemd tot burgemeester van Schoor l de heer A. J. Peeck aldaar. In de voorgaande week is er aan de Zouterijen te liolhorn voor ruim f 1600.ansjovis aange bracht. De cainpague lijkt zijn einde te naderen. De vischjes trekken uit. V isücheris vloot-revue. In 't laatst der vorige week bracht de heer L. H. ten Hoope, opzichter der Zuiderzee-visscherij (adres Edam,) een bezoek aan KOLHORN en vereenigde in een der localen van den heer Kist een deel der visschers rondom zich, ten einde het doel en het wezen der visschersvloot-revue, op 3 Aug. a s. nabij het Pampus te houden, met hen te bespreken. Het had bevreemding gewekt, dat alle gemeenten rond de Z.-zee op die revue zouden vertegenwoordigd zijn, en alleen Kolhorn, dat toch ook een aardige vloot rijk is, op de officiëele lijst ontbrak. welke de voornaamste deelname waren, was vischtuig in den maat, de Ned. vlag in top,(die zicb bij wijze van groet op en neer zal bewegen als H. M. mot baar vaar tuig passeert), zoo mogelijk de vrouw aan boord en blijven liggen op voor- en achter anker op de aangewezen plaats. Op de vraag, hoe de regeling dier plaatsen was, gal de heerTen Hoope ten antwoord, dat er boeien zouden geankerd liggen, met de namen der gemeenten duidelijk leesbaar er op. Elk vaartuig zou plaats nemen bij eigen boei. Het geheel krijgt don vorm van een dubbelen rechthoek, waar van één lange zijde is weggenomen, aldus l FEUILLETON. ROMAN van HANNA ASCHENBACH. 37. Als de beide zusters in het middaguur van haar wandeling terugkomen, stralen ze beiden van opgewektheid. Zij wandelen gearmd naast elkaar voort en mevrouw Herwig, die ze door het keukenraam ziet aankomen, kijkt met een ware verrukking naar haar beide dochters. En waarachtig, de beide meisjes zijn het aankijken wel waard. „Welke van de twee is de mooiste vraagt het gelukkige moedertje ziehzelve af, „de ernstige Hertha, wier grijze sterren wel ernstig, maar toch zoo heerlijk rondom zich kijken? of het kleine Elsje, dat kwik zilver-natuurtje, met die blauwe oogen en blonde lokken? Zeker, het meisje is niet zooals ze vroeger was, maar ze ziet er nu toch weer zeer opgewekt, uit en ze lacht waarachtig. V aarlijk, die Hertha is een toovenares. elke de mooiste is Dwaze vraag! Beiden zijn ze mooi en ik, haar moeder, ben te benijden I- In de volgende dagen hield de gunstige verandering bij Elsje aan. Zij peinsde niet meer uren achtereen, op de sola uitgestrekt, maar zij bemoeide zich weer met het huis houden en ze deed de kleinigheden, die ze vroeger steeds behandelde, met meer gewilligheid en gaf haar moeder niet zooveel reden tot ontevredenheid als dat vroeger wel het geval was geweest. Zij gaf zich alle moeite om bef te zijn, ja, om zelfs vroolijk te schijnen, en om door teederheid aan moeder en zuster goed te maken wat ze door gebrek aan vertrouwen aan haar misdreven had. Kortomze was veranderd, veranderd ten goede en toch oiet de oude Op de vraag, voorwaarden tot het antwoord Een onversierd visschersvaartuig, het Dikwijls kekeD Hertha en haar moeder elkaar bevreemd aan, als het meisje bij het algemeen gelach aan ontbijt- of eettafel niet mede instemde en dan, wanneer ze met haar gedachten weer bij was, door de eene of andere gekheid den gemaakten indruk trachtte te verdrijven. Dat gelukte haar ook wel menigmaal en de moeder verheugde zich in den waan, dat de zonne schijn in haar huis was weergekeerd, maar alle zelfbedrog was vergeefsch. Elsje was niet meer dezelfde. De overmoedige vroo- lijkheid was weg „voor altijd", klaagde mevrouw Herwig, en Hertha wist slechts één mogelijkheid om het Elsje van weleer te dóen opleven haar heur verloren geliefde terug te geven. Dat was onmoge lijk, of ten minste, zij kon er niets aan doen. Dus was het eenige wat te doen overbleefrustig de toekomst af te wach ten en te zien wat die zou brengen. HOOFDSTUK XXXVII. De kerstavond is gekomen. Hertha heeft allen in het atelier bijeenverzameld, terwijl moeder beneden bezig is alles in orde te maken. Ze praten met hun drieën over den doctor, die den avond bij hen zal komen doorbrengen, dat wil zeggen, Koert spreekt over hem met zijne gewone gloeiende bewondering en Hertha stemt op haar kalme manier met dezen lof in, terwijl Elsje, vertrouwelijk tegen haar zuster aange vlijd, haar gedachten ver laat dwalen. Steeds hetzelfde. Zij leunt met haar hoofd moede tegen den schouder van haar zuster. Steeds die vroolijklachende man- nenoogen voor zich, in waken en droomen, bij helderen zonneschijn en 's nachts. Wa&r zou hij vandaag toch zijn Of hij alleen is Moederziel alleen in een vreemde stad Of hij aan haar zal denken haar Werner. Zij krimpt ineen en een lichte siddering gaat haar door de leden. De schemering verbergt de doodelijke bleekheid harer wan gen, maar Hertha raadt wel, wat de kleine weder bezighoudt, want haar arm sluit zich vaster om haar middel en het geduisterde Ongeveer 2000 schepen zouden die figuur vormen. Na tenslotte medegedeeld te hebben, dat men 2 Aug. present moest wezen, om tijdig met een flink geheel gereed te zijn, verklaarden 12 visschers zich lot deelname bereid, waaronder een viertal van de Winkeler Strook. Naar wij uit goede bron vernamen, is er sprake van, den deelnemenden visschers later een herinneringsmedaille aan te bieden. Die medaille zou aan één kant voor stellen het borstbeeld van H. M. onze geëerbiedigde Koningin aan de andere zijde een botter, waarmede gevischt wordt. Op het randschrift zou gegrift worden: „Ter herinnering aan de Vlootschouw bij Parapus op 3 Augustus 1900." Wij kunnen onzen lezers als zeker mededeelen, dat de revue zal aanvangen des namiddags te half één uur. Vermoedelijk zal de Koningin een bezoek brengen op de botters van C. Peereboom, van Marken, No. 49 K. Kos, van Huizen, No. 235 T Wouda, van Lemmer, No. 2 II. Tuijn, van Volendam, No 253J. Metselaar, van Wieringen, No. 72. In V\ nard en Groet beginnen de zichters (meest Gelderschen) zich sporadisch te vertoonen. Evenals de karwij, zijn echter ook de andere gewas sen een halve maand ten achter, zoodat de zichters in de eerste dagen tot werke loosheid gedoemd zijn. De Meeting te Uerqen. Heerlijk zomerweder begunstigde de tweede meeting der Kennemer Sportclnb. Hoewel niet zoo talrijk als de vorige maai, was het publiek toch nog flink opgekomen. De aanmoedigingsharddravery, handicap, was voor Electricity II. eig J. C. Sonins, Groningen, rijder Witteveen, gevolgd door Nella, eig. A. de Ridder, N.- IJpolder, rijder M. Haser en door Netty Bruen, eig. „lieveling" tracht Elsje met haar leed te verzoenen. Beneden wordt gebeld, en met een jubel kreet „oom den doctor", vliegt Koert de ka mer uit. Hertha kust haar zuster op beide wangen, dan haast ze zich om de lamp aan te steken, en het licht straalt helder en vriendelijk, als de doctor, door Koert ver gezeld, den drempel overstapt. „Dag, dames," roept hij vroolijk met zijn klankvolle nfenuensteni. Hertha stapt hem vriendelijk tegemoet en geeft hem de hand. „Zóó laat, dokter Koert was reeds half wan hopig en ik had moeite hem op zijn stoel te houden en wat geduld te doen hebben." „Dus gij geloofdet er bepaald aan vroeg de man met schitterende oogen. „Ja zij zeide de doctor is bij ons thuis, en Kerstmis viert men, zoo mogelijk, het liefst thuis," riep Koert haastig uit. De dokter is blij verrasthij heft zijn oogen dankbaar tot Hertha op en ziet haar vorschend aan. Wanneer hij echter had verwacht, dat ze verlegen zou hebben gebloosd over de woorden van haar broer, dan ver giste hij zich ter dege. Het gelaat blijft even bleek als het was, en de stem klinkt ook even rustig als te voren, als ze ant woordt „Ben ik te onbescheiden geweest, doctor Ik heb er niet aan gedacht, dat ge een getrouwde zuster hadt in K., deze had u zeker vandaag bepaald verwacht." Uit de mannenoogen is elk vroolijk licht verdwenen. Hij onderdrukt een diepen zucht en antwoordt dan smeekend „Ach laat het toch zoo, dat ik vandaag bij u behoor, het maakt mij zoo gelukkig, Hertha." Koert fluistert intusschen ijverig met Elsje, die weder op de sofa is gaan zitten en haar droomen vervolgt. Zij schijnt het dringen van haar broeder in 't geheel niet te begrijpen, want al zijn vragen, ot ze dit of dat niet eens voor hem wil halen, schijnt ze maar niet te begrijpen, want ze blijft rustig op haar plaats. De jonge diplomaat is met zfln geduld al heel spoedig ten einde en hjj bromt H. v»o Wickevoort Crommelin, Heemstede, rijder A. H. vau Wickevoorl Crommeliu. De Bergerprije, wedren vlakke baan, afatanJ 3200 M., was voor Bertbus, eig. jhr. L. Boreel, Vogelen» zang, rijder Speek, met 4 lengten voor Malcadjick, eig. mr. K., rijder Ambeel, en Ben, eig. A F haion Crentz, Den Haag, rijder Schomacher, derde op den- zelfden afstand. De prijs van Hondsbosch, harddr. 2e klwas voor Hnmph Boy, eig. en rijder J G. Matze, Mijdrecht, gevolgd door Amber II, eig. A, A. van den Berg, Haarlem, rijder J. Koster, en door Cromwell, eig. C. Sonius, Groningen, rijder S. Witteveen. De Uilenvlakprijs, verkoops-wedren, vlakke baan, afstand 1700 M. was voor BathiDg Woman, eig Van Hoboken van Hoedekenskerke, Scheveningen, rijder Wienert, met 4 lengten voor Juggle, eig. Lt. J. J. A. A. baron van Heemskerk, Amersfoort, rijder Delley, en Laïs, eig. S. A. F. baron Crentz, Den Haag, derde op lengte. De prijs van Rijnekom, record harddraverij, wasvoor Cyclone, eig. H. van Wickevoort Crommelin, Heem- atede, rijder Aseendelft, gevolgd door Johanna III, eig. Joh de Mol, Den Haag, rijder 8chippers Jr. en en door Qui vive, eig. W. A. Ockhorst, Scheveningen, rijder Doeleman. De Schulpeovlakprgs, hordeuren, 4500 M. was voor Vel-Vel, eig. W. Joehems, Den Haag, rijder eig., met >/i lengte voor Lady Hamilton II, eig. luit. G. J. A. A. Baron van Heemstra, Amersfoort, rijder luit. baion Van Heeckeren, en Clehanger, eig. A. van Hoboken van Hoedekenskerke, Scheveningen, rijder H. Huyssen van Kattendijke, derde op lengte De Uithondingsprijs was voor Linsca II, eig C Sonins, Groningen,rijder S. Witteveen, 3630 M gevolgd door Gardenia, eig W. A Ockhorst, Scheveningen, rijder Doeleman, 3875 M. en door Robert See Steele, eig. Joh.de Mol, Den Haag, rijder Schippers, 3850 M. Bloedvergiftiging! De 21-jarige H. v. d. W. te NU- MANSDORP kreeg tengevolge van een bloedende kies bloedvergiftiging. Na eenige dagen is de lijder bezweken. Uit goede bron vernemen wij, Bchrijft Het Centrum, dat de regeering van plan is de geheele exploitatie der Staatsspoorwegen eerlang van de Maat schappij over te nemen voor eigen rekening. Een wetsontwerp, te dien einde strekkende, zou reeds in de maak zijn en in de eerstvolgende Troonrede zal hiervan mel ding worden gemaakt. Den 21 sten Juli, 'smid- dags om halfdrie, viel te GRONIN GEN de avond in, weldra gevolgd door den nacht,„een nacht zoo zwart als nimmer was", om met een Nederlandsch poëet te spreken. Egyptische duisternis. Grauwe wolken dreven langs de lucht aanhoudend weerlichtte en donderde het iD de verte Toen viel een zware regen en vervolgens hagel. Wij waren genood zaakt op dezen gedenkwaardigen middag het gas in de drukkerij en in de bureaux te doen ontsteken. (Pr. Gr. Ct.) Als er iemand kan oor- deelen, of men met minder dan met t 14.84 kan rondkomen, wanneer men vrouw en kinderen heeft, dan is het wel moeder de vrouw. Van die gedachte uitgaande, heeft de vereeniging van post en telegraafambtenaren te AMSTERDAM ongeduldig „Versta je me niet, dom ding Er uit moet jeElsje staat op, beteuterd, daar ze de dringende uitnoodiging van haar broeder in 't geheel nog niet snapt. Ze is veel te veel met haar eigen roman bezig, dan dat ze oogen gehad zou hebben voor hetgeen Koert zoo belangwekkend vond. De doctor deelt Hertha juist mede, dat zijn zuster en zwager naar Oiessen zijn gegaan, waar neef Heinz zijn studie voltooien wil. Hertha had zich afgewend, om den donkeren blos te verbergen, die plotseling wangen en hals had geverfd en dat alleen door het noemen van den naam van hem, die in haar droomen en denken zulk een groote rol speelde. Zij had o zoo gaarne iets naders omtrent hem gehoord, doch ze weet, dat bij haar eerste vraag de belangstelling, die zij voor Heinz koestert, in vlammend schrift op haar gelaat zal te lezen staan. Zoo zegt ze slechts, om het gesprek weer op te nemen: „'tWasu zeker onaangenaam, den eenigen bloedverwant, dien u heeft, zoo uit uwe om geving te moeten zien heengaan „Ja,dat deed mij leed," antwoordt de dokter, „maar Heinz wenschte het zoo dringend. Hij is nu zeer soliede geworden en het is natuurlijk voor zijn studie zoo goed, wan neer hij door zijn moeder niet al te veel vertroeteld kan worden." Hertha is iets ter zijde gaan staan en ordent met onrustige bewegingen eenige snuisterijen op een tafeltje. Het is haar zoo vreemd te moede gelukkig dat dr. Herbert haar niet in het gelaat kan zien, want daarop wisselen rood en bleek. Zij houdt haar gelaat naar den wand gekeerd en het lamplicht beschijnt slechts heur haar. De oogen van den man kijken vol bewondering op de meisjesgestalte. Zoo kuisch, zoo lief tallig schijnt ze hem vandaag in die witte japon, en ook zoo hoog, zoo verheven, als die Hertha de gelukvoorspellende godin zijner voorvaderen. In zijn geluk over de schoonheid zijner beveling let hij niet op haar opgewonden heid,maar gaat na een korte pauze onbevangen afdrukken van een adres om lotsverbe- tering gezonden niet enkel aan den minister van waterstaat, de kamerleden en den directeur-generaal der posterijen, maar ook aan de respectieve echtge- nooten dier heeren, voor zoover ze gehuwd zijn. Die som van f 14.84, meenen adres santen, is noodig voor de noodzakelijkste levensbehoeften en toch wordt dat salaris nog niet na twintig jaren bereikt. Ze nemen nu de dames in den arm en vragen haar steun om te maken, dat bij de aanstaande staatsbegrooting wat beter voor hun belangen wordt gezorgd. Maandagmorgen circa halfzeven stond voor de brug over de Binnenhaven te ROTTERDAM een groot aantal bootwerkers, die op weg waren naar hun werk, te wachten, waaronder zich ook een zekere H. K. bevond, die gedurende de staking bestendig aan de Holland-Amerika-lijn heeft gewerkt. Het wachten werd besteed om hem dit te verwijten en van woorden kwam het al spoedig tot daden. Hij werd aangepakt en mishandeld. Intusschen wist hij zich los te rukken, trok een revolver en loste daarmede, om zich de geweldplegers van het lijf te houden, eenige schoten. Onge lukkig werd weer iemand geraakt, die met het geval niets te maken had en wel de 24-jarige losse werkman A. N., die juist kwam aanwandelen en wien de kogel ter hoogte van de maagstreek trof. Levensgevaarlijk gewond, werd hij naar het Ziekenhuis vervoerd. De politie heeft in het geheel vijf personen gearresteerd, en ook de schutter zelf is voorloopig in verzekerde bewaring gebracht. Maandagmorgen begaf de brandweer van Sint Maarten zich op het geroep van brand naar een boet van den heer J. Bas aldaar, waar de vlammen uit het dak sloegen. Door het spoedig in werking stellen der brand spuit was de brand binnen een uur ge- bluscht, zoodat niet alleen de boet voor een groot deel gespaard bleef, maar ook de daarbij staan de boerderij. De oorzaak ontstond vermoedelijk door een opening in den schoorsteen. Voor het schoolfeest te ®t Zand is door de ingezetenen de som van bijna 90 gld. bijeengebracht. Maandag a. s. zal het eerste gedeelte van 't feest gehouden worden. Dan zul len de kinderen der hoogste klassen Amsterdam bezoeken. voort„Heinz is een flinke kerel. Ik weet, dat zijne vereering voor u het beste middel is, om hem op den rechten weg te houden. En wanneer hij nu over eenigen tijd klaar is en zich als dokter bij mij komt presen teeren, dan zal ik hem bij u brengen en dan zal hij u zelf danken voor de verstan dige wijze, waarop ge hem hebt geleid. Zijn kinderachtige verheerlijking van uw persoon is voorbij, maar het goede, dat gij hem bewezen hebt, dat houdt hij vast, dat heeft hij niet vergeten." De vaasjes in Hertha's handen rinkelen verdacht. „Heeft hij u dat ge schreven vraagt ze bang en in ge spannen verwachting. Zij is onwillekeurig een stap nader gekomen. „Geschreven antwoordt de dokter na een, Hertha onein dig lang voorkomende pauze, „neen, dat niet, maar dat is, dunkt mij, zonneklaar. Het gaat immers steeds zoo met zulke sterke hartstochten op dien leeftijd." Hij lacht. „Ik heb het immers ook zelf beleefd Ja, ja, het is zoo. Eerst schreef hij alle weken tweemaal, vroeg naar u in brieven van twaalf volgeschreven kantjes, steeds en nogmaalstoen kwamen die brieven zeldzamer en werden kalmer van toon, en nu schrijft hij in het geheel niet meer. Gjj kunt dus heel gerust zijn, kind, hij zal je geen pijnlijke uren of ontmoetingen meer bereiden." In Hertha's hart wordt het nu plotseling heel stilzij komt zichzelf plotseling ver laten en eenzaam voor. En op eenmaal vlamt het in haar op, gloeiende tegen spraak, heftige oppositie vervult het zachte meisjesgemoed tegen den man, die zoo lang haar beste vriend is geweest. Zij gelooft hem niet. zij meent hem te haten, maar dat slechts één oogenblik, dan zijn die woeste zielsbewegingen voorbij en een verwonderd lachje speelt er om hare lippen. Waarom maakt ze zich zich zoo druk Zij heeft den student toch niet lief, zeker niet, want ze voelt immers geen smart over zijn ontrouw.O, ijdelheid, ijdelheid dat was het l WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1900 | | pagina 1