m Donderdag 2 AUGUSTUS 1900. 44ste Jaargang No. 3544. Elsj e. Medewerker.1. WINRE L. Gemeente Sc hagen. Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. SCHAGER AipiüD NifiDWS-, II COURANT. Murtcitic- Laoiboiwhiad Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureaa: BCHACME1Ï, liaan, I) 4. UitgeverP. TRAPMAN. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 8.60, Afzonderlijke nummers 5 Cents. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25;iedere regel meer 6 ei Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen gevraagd omtrent een bril. Vergadering van den Raad der gemeente I Inrinsonf^pel, den 30 Juli 1900. Tegenwoordig alle leden. 1 De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de Secretaris, de heer J. Fraü, door eene ernsiige ongesteldheid deze vergadering niet kan bijwonen. De notulen der vorige vergadering worden daarop voorgelezen en goedgekeurd. 2 Voorgelezen worden en voor kennis geving aangenomen de volgende ingekomen stukken a. Dankbetuiging van den heer R. Swager- man te Bovenkarspel, voor de betaling zijner pretentie ten laste dezer gemeente voor het opmaken van de kaarten en liggers der wegen. b. Schreven van den Raad van Administra tie der Holl IJzeren Spoorwegmaatschappij, houdende mededeeling, dat geene aanleiding bestaat te voldoen aan het verzoek om meer treinen aan de halte Schagerwaard te doen stoppen. c. Dankbetuiging van den veldwachter J. Wardenaar, voor de beschikking, in de vorige vergadering genomen omtrent zjjne pension- neering. 3. Ter tafel wordt gebracht een verzoek schrift van de kasteleins te Dirkshorn, Kal- verdyk en Tuitjenhorn, oir de kosten van surveillance door de Rtjksveldwacht b(j ge legenheid der kermissen aldaar, te voldoen uit de gemeentekas. De Voorz. deelt mede, dat de kosten voor iedere kermis f 9.— bedragen. Die kosten werden tot heden gedragen door de kaste leins voor geRjke of ongelijke deelen, al naar gelang van den omvang van het bedrijf. Die kosten echter ter. laste der gemeente te brengen, komt Voorz. niet goed voorhet is het eenige, wat door de kasteleins voor publieke vermakelijkheden betaald wordt in vele andere gemeenten worden van tooneelvertooningen en alle andere openbare vermakelijkheden belas tingen ten behoeve der gemeente-kas geheven, wat hier niet het geval is. De heer De Jongh informeert, of de kaste leins verplicht zijn, op de kermis adsisteDtie te vragen van een Rijksveldwachter, waarop de Voorz. antwoordt, dat hij anders geen vergunning geeft; in het belang der openbare orde acht Voorz dit noodig. Goede orde is trouwens in het belang van de kasteleins. fn omvraag gebracht, wordt het verzoek met algembene stemmen van de hand gewezen. 4. Mede .namens mede-eigenaren, was door den heer H. Kooij te Dirkshorn een verzoek schrift ingezondai, om een dam te mogen leggen in de sloJ1: aan den weg te Dirkshorn naast den bestaaijiendam van den hr.L Visser, 39. &OMAN HANNA .ASCHENBACH. HOOFDSjTUK XXXVIII. Den volgendenmorgen wordt Hertha een brief gebracht, dibn zijna een blik op de forsche letters, ia den zak glijden laat, waarbij haar wangen hoog blozen. Men zit juist aan de koffietafel. Mevrouw Herwig kijkt met schrik haar de ongewone ont roering van haar anders zoo bedaarde dochter, die met bevende v ingers de kopjes tracht te vullen. Hertha Gemerkt den vragenden Mik harer moeder/ uiet, daar ze de oogen op de tafel houdt gevestigd, en zoodoende uendt de kleine vrc)uw zjch tot haar jongere dochter, die droom^nde voor zich uitstaart en eveneeiis hoog .kleurt als haar moeder haar aanspreekt. Koert heeft zijn zus- ter eveneens gadegeslagenhij meent het schrift te hebbeif herkend, en om haar gelegenheid te geven den brief te lezen, zegt hij„Nu hep ik om kaas gevraagd cu ze ig niet ejens op tafelHertha werpt hem een dankbaren blik toe en snelt de kamer uit, Malir in plaats van naar de keuken te gaan orf de kaas te halen, snelt ze naar haar kamer tje, waar ze met bevende vingers het couvert openscheurt. Een half vol beschreven blai idje valt op den grond, en na het opgeraap t te hebben, leest ze ..Hertha. ik wild 1 u vaarwel zeggen. Ik ga de reeds zoo lai g voorgenomen reis on dernemen, reeds ov< «"morgen. Tot dat oogen- blik word ik zoo geheel door zakeljjke aange- genheden in besllg genomen, dat ik niet Persoonlijk afscheil vaQ u zal kunnen nemen. 'r°et daarom uw» huisgenooten van mij. 8C°I' staat geditreuc'e mijne afwezigheid natuurlijk tot uw^|jie8chikking" En nu,God ze^ene U) Hertha vüor alle vreugde< die u 'J m «Hjn eenzaunJieven hebt 8ebracht' en voorts om een dam of brug te mogen maken in de genoemde sloot ter verbinding van de twee bouwterreinen aldaar met den dorpsweg. Tegen het eerste verzoek bestaat geenerlei bezwaar; wat het laatste betreft, wordt echter goedgevonden vergunning te verleenen tot het maken van bruggen en het leggen van dammen te weigeren. 6. In verband met de op handen zijnde buitengewone verkiezing van een lid voor de Prov. Stalen, wordt overgegaan tot be noeming van leden voor het stembureau Nevens den Voorzitter, worden aangewezen de heeren Schoorl en De Jongh. 6. Ter voorziening in de vacaturen, welke in het college van zetters dezer gemeente zullen ontstaan door de aanstaande periodieke aftreding van de heeren C. Bijpost en C. Groot, wordt de volgende voordracht opgemaakt C. Bijpost attrC. Groot, aftrW. de Jongh en W. Keesom. 7. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangeboden de rekeningdezer gemeente over 1899. Tot leden der commissie voor het nazien dier rekening worden benoemd de heeren C. Bijpost en W. de Jongh. 8. Door den heer J. Schoorl wordt heden in zijne hoedanigheid van rendant-armvoogd de rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur over 1899 overgelegd. De bedoelde rekening wordt nagezien, met de bescheiden vergeleken en goedgekeurd tot een bedrag in ontvangst op f 2435.38, in uitgaaf op 2147.01*, derhalve met een batig saldo van f 288.36*. 9. Bij de gewone rondvraag door den Voorz deelt de heer Groot mede, dat z. i. het nieuwe aanplakbord noodzakelijk moet worder. geverfd. Op verzoek van den Voorz. belooft de heer Groot dit te zullen opdragen aan den schilder Klaver. Voorts heeft de heer Groot opgemerkt, dat het straatje in de posten langs de nieuwe schoeiïng dient te worden verlegd De Voorz. zegt, dat dit ook zijn aandacht heeft ge'rokken en dat hjj voor de uitvoering zal zorg dragen. De heer De Jongh geelt in overweging, aan den veldwachter Wardenaar, evenals het vorige jaar, eenige belooning te geven voor bemoeiingen b\j de ratten verdelging. Na eenke discussie wordt, die belooning vast gesteld op f5. waarna de vergadering wordt gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente Sint Maarten, op Zaterdag 28 Juli 1900, voorm. 91/, uur. Present alle leden. 1 Vacature. De vergadering wordt door den loco-Voor zitter, den heer Visser, geopend, waarna de Secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorleest, welke zonder aanmerking worden goedgekeurd en geteekend. 1. Ingekomen stukken, welke achtereen volgens worden behandeld, als a. Ëen schrijven van de kinderen Schermor- horn, waarbij dank wordt uitgesproken voor den steun en de medewerking, welke hun overleden vader van den Raad heelt mogen ondervinden, tevens dankzeggende,mede deu Secretaris, voor de laatste eer aan hem bewezen. Voor kennisgeving aangenomen. b. Verzoekschrift var, den veldwachter, den heer Kuit, om hem een nieuwe revolver Vergeef mij in dit uur, dat ik door dwaze verlangens uw vrede heb verstoord. Be waar voor mij uwe toegenegenheid en wan neer ik alles overwonnen heb en terugkeer, geef me dan weêr je hand en zeg dan tot mij: Welkom, uit oude vriendschap dan zal ik gelukkig zijn. Duizendmaal dank voor uw geschenk met Kerstmis, dat zal van dit uur afaan mijn dierbaarste kleinood zijn. Nogmaals vaarwel Hans Herbert." Langzaam laat Hertha den brief zakken. „Edel mensch fluisteren hare bevende lippen, terwijl heete tranen in haar oogen opwellen. Met groote moeite gelukt het haar eindelijk, haar zelfbeheersching terug te krijgen, en als ze weêr in de woonka mer komt, verraden alleen haar roode oog leden, dat er iets met haar is voorgevallen. Koert knikt haar opgewekt toe en ver slindt dan met dubbele graagte zijn boter ham met kaas. Als dan later Hertha haar moeder alles vertelt van het aanzoek van den doctor en haar weigering, dan zucht de kleine vrouw wel smartelijk om de .dwaasheid van haar oudste,maar deze wijst al hare argumen ten over zijn glanzende positie, zijn edel karakter en nobele inborst terug met de woorden: „Ik heb hem niet lief." Ten slotte schikt de moeder er zich in,zooals steeds wan neer Hertha hare beslissing in de eene of andere kwestie had kenbaar gemaakt. OvermorgenGp het groote station heerscht een groote drukte. Het Kerstfeest en de gewone vacanties zijn voorbij, 't is nu terug naar plicht en arbeid. Wagen op wagen rolt naar het gebouw en daar stappen menschen bepakt en beladen uit om steeds maar weer door anderen te worden ge volgd. Uit een dier rijtuigen stapt een groote mijnheer, in een pelsmantel gehuld, wiens voorname verschijning de opmerkzaamheid van eenieder trekt.Een livreibediende en een pakjesdrager van den spoorweg torschen den grooten koffer naar het bagagebureau, terwijl de eigenaar daarvan langzaam door de menschen dringt. Zyn gang is trotsch te verschaffen, aangezien de tegenwoordige onbruikbaar is geworden. De heer Visser wordt gemachtigd, een nieuwe aan te koopen. e. Verzoekschri't van het Bestuur der Naamlooze Landbouw- en FL.ndelsvereoniging afdeeling Harenkarspel, den raad uitnoodi- gende om met verschillende gemeente- en polderbesturen samen te werken tot verkrij ging van een spoorwegverbinding van het station met het dorp Noord-Scharwoude. Hoewel in het adres niet vermeld staat, hoeveel rente-garantie verlangd wordt, is de raad toch van meening, in het belang van vele ingezetenen, dit verzoek niet te mogen afwijzen- Waarom wordt besloten aan genoemd bestuur een schrijven te richten, dat men alhier voorloopig niet ongenegen is om tot de tot-stand-koming mede te werken. d. Request met 186 handteekeningen van hoofden van gezinnen in de gemeente, behelzende een verzoek aan den Raad, om zjjn steun te willen verleenen bij het voor dragen van den heer K. Blom Dz. aan den heer Commissaris der Koningin dezer provincie, voor de vacante betrekking van burgemeester alhier. De raad betuigt hiermede zijne instemming en is daarom niet ongenegen het adres te ondersteunen en een brief met een aanbe veling voor den heer Blom aan zijne Excellentie te verzenden. 2. In de vorige vergadering stelde de heer Blom voor, een brandkast aan te schaffen voor de gemeente, welk voorstel tot deze bijeenkomst werd verdaagd. Algemeen zijn de heeren van gevoelen, dat de aanschaffing daarvan nuttig is, waarom wordt besloten tot aankoop over te gaan. Doch alvorens dit te doen, zal eerst worden onderzocht, welke grootte het geschiktst is en hoeveel de kosten zullen bedragen, waarna dit punt in de volgende vergadering weder zal worden behandeld 3. Benoeming tijdelijk Wethouder, in de plaats van deD heer G- Visser, wegens het waarnemen door hem van de betrekking van loco-Burgemeester. Tot stemming overgaande, verkrijgt de heer G. Schoorl 4 stemmen en de heer J Brommer 1 stem, terwijl 1 stem van onwaarde wordt verklaard. Do heer Schoorl alzoo benoemd, verklaart deze betrekking te aanvaarden. 4. Benoeming ambtenaar van den Burger lijken Stand, ter vervanging van wijlen den heer W. Schermerhorn. De heer J. Bruin verkrijgt 5 stemmen, de heer G. Visser 1 stem. De heer Bruin ver klaart deze benoeming aan te nemen. 5. Benoeming leden stembureau voor de a. s. verkiezing van een lid van de Provinciale Staten. Voor de stemming worden benoemd de heeren J. Bruin en G. Schoorl, voor eene herstemming, indien deze noodig mocht zijn, de heeren K. Blom en J. Dekker; de overige leden tot plaatsvervangers. 6. Wordt opgemaakt een voordracht ter benoeming van zetters voor 's Rijks directe belastingen, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Bruin en K. Blom. Hierop worden geplaatst de heeren J. Bruin, K. Blom, F. S. v. d. Velde en N. van Leeuwen. 7. Wordt de wenscheljjkheid uitgesproken, dat de veldwachter Kuit by de a s. kermissen wordt geadsisteerd door een Rijksveldwachter Na eenige bespreking wordt goedgevonden dit aan te vragen voor iedere kermis twee en zijn houding fier, en toch ligt er in de bewegingen van den krachtigen man een zekere neerslachtigheid, een zieleleed, wat ook in de ernstige oogen te lezen is. Een scherp opmerker zou het den statigen man hebben kunnen aanzien, dat hij een zoete hoop de hoop van zijn leven naar het graf had moeten dragen. Dr. Herbert gaat op reis. Het meisje, wie terwille hij steeds die reis had uitgesteld, is het, die hem nu wegdrijft. De donkere mannenoogen kijken vorschend rechts en links door de menigte en teleur stelling is op zijn gelaat te lezen. En als de doctor dan in een gemakkelijke afdee ling eerste klasse een plaats heeft gevon den, en de oude Jacob met zorg de pakjes in het net heeft neergelegd, en met de muts in de hand en met een treurige uit drukking in de oogen voor de geopende coupé-deur staat, dan zucht zijn heer diep en zegt met afgewend gelaat „Hebt ge in het „witte kasteeltje" gezegd, dat ik met dezen trein wegging?"„Ja, doctor stottert de bediende. Hij weet, dat zijn meester op een afscheidsgroet van de Herwigs heeft gerekend en met het plan, zijn prinsesje te verontschuldigen, stamelt de oude man „Doctor, ik geloof juffrouw Hertha houdt het voor „Jawel, Jacob", valt de ander hem in de rede, „ik dacht, dat Koert Hij spreekt niet uit, want op het volgende oogenblik komt de genoemde aanstormen, reeds van verre met de muts zwaaiend. Over het ernstige gelaat van dr. Herbert vliegt een vroolijke glimlach. Opgewekt steekt hij den jongen beide han den toe. „Dank, datik dat je gekomen bent. Ik dacht, dat ik zonder afscheid zoql moe ten gaan." Koert is heelemaal buiten adem en moet eerst eenige malen naar lucht happen, eer hij verklaren kan dat de tram hem bijna een poets had gebakken. „Ik heb mij moe ten haasten, oom, anders was ik waarachtig te laat gekomen. En dat zou onpleizierig geweest zijn, want dat had zij mij nooit vergeven." dagen, tenzij de veldwachter het een der overige dagen ook noodig mocht oordeelen. 8. Wordt ter tafel gebracht en in behan deling genomen de rekening van ontvangsten en uitgaven over het afgeloopen dienstjaar, zooals die den Raad op 12 dezer werd aangeboden. Na een nauwkeurig onderzoek wordt de rekening vastgesteld tot een bedrag in ontvangst van f 9890.37*, uitgaaf 9143.27*, batig saldo f 747.10. De heer Klerk wordt dank gezegd voor zjjn gehouden beheer. De heer Schoorl zou gaarne zien, dat vimrtaan eene Commissie werd benoemd, speciaal met 't onderzoek der rekening belast, wat door de andere leden wordt goedgevonden 9 De heeren D..Schermerhorn, N. Dekker en J. Brommer Jz., armvoogden van het Bur gerlijk Armbestuur alhier, komen ter vergadering, teneinde rekening te doen van hun gehouden beheer over don dienst 1899. Nadat de rekening is onderzocht, blijkt dat de ontvangsten bedroegen f 4822.10, de uitgaven 4257.92*, batig saldo f 564.17*. De rekening wordt vervolgens goedgekeurd en de heer Schermerhorn als hoofd-admini- strateur dank gezegd voor zijne gehouden administratie. 10. By de algemeene rondvraag zegt de heer Blom, het noodig te achten, dat de sloot bij de school weder gereinigd wordt; de overige leden vinden dit goed, terwijl de Voorzitter zal zorg dragen, dat het wordt uitgevoerd. De heer Schoorl vindt, dat meerdere slooten in het dorp in een vuilen toestand verkeeren en zou het gewenscht vinden, dat maatregelen werden genomen, vooral wat de schoolsloot betrelt, dat het inwerpen van vuilnis enz. daar niet meer plaats had. Na verdere bespreking wordt besloten daarop later terug te komen. De heer Dekker zou het uitmuntend vinden, dat de schoolschutting te Valkoog geteerd werd. Spreker acht dezen tjjd den besten, omdat geen vee zich op het aangrenzende land bevindt. De Raad oordeelt het ook noodig en vraagt den heer Dekker het te willen laten uitvoeren. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Namens eenige belang- stellenden hebben de heeren D. en J. Kuilman te ieuwe IViecloi-p eene missive verzonden van den volgenden inhoud Reeds lang is er sprake geweest van een automobielendienst tusschen Winkel en Noord-Scharwoude, en is de wensc'he- lijkheid daarvan betoogd. Thans zal zich voor de inwerkingstelling daarvan eene gunstige gelegenheid voordoen, wijl 2 voor dien dienst geschikte rijtuigen voor billijken prijs kunnen worden over genomen. Heden,Woensdag lAugustus 1900,zaldes De dokter spitst de ooren. „Wie stuurt je dan, Koert „Nu, wie anders dan Hertha De vroo lijke oogen van den knaap kijken angstig in het bleeke mannengelaat, waarop bij deze woorden een lichte blos komt. Haastig gaat Koert voort„Allen laten u vele, vele malen groeten en Hertha zendt u dit." En daarbij haalt hij een klein couvert voor den dag, en een klein, in vloei gepakt voor werp, die hij beiden aan den doctor geeft. Op hetzelfde oogenblik fluit de locomo tief. Snel buigt het baardige gelaat zich nog eens uit het portier. „Duizendmaal dank, en hartelijke groeten." „Prettige reisklinkt het terug, en voort rolt de trein, naar buiten en de wjjde, wijde wereld in met haar vergeten Hij voert een diepbewogen man met zich meê, die met vochtige oogen op de half ontloken roos blikt, die hij in zijn hand houdt. Dan grijpt hij naar het kleine briefje, waarop met vaste hand staat geschreven „Een welgemeend vaarwel Een blij wederzien, uit oude vriendschap. Hertha." Reeds buigt het trotsche mannenhoofd zich naar beneden om het briefje te kussen, maar haastig richt de doctor zich op. De vroolijke trek om zijn lippen is verdwenen diepe ernst, groote vastbe radenheid en sterke wilskracht toonen nu de scherpe trekken, als hij zacht zegt „Neen,niet dit. Vriendschap biedt ge me, Hertha, ik neem die aan. Vriendschap zal het zijn." Nadat hij het zich in de afdeeling, waarin hij de volgende twaalf uren verblijf moet houden, zoo gemakkelijk mogelijk heeft gemaakt, volgen zijn oogen schijnbaar de voorbijvliegende telegraafdraden, maar zijn geest is in Hertha's bloemenrijk, waaruit zij hem deze laatste geurende bode heeft gezonden. „Rozen in den winter*' fluistert hij zacht, „zonder broeikast of tuinmans kunst. Zij is een bloemenprinses, geen wonder, dat haar gelukt wat anderen steeds tevergeefs beproeven." En de D.-trein snuift verder, steunend wiegen zich de machtige kolossen op hun razend- avonds ten 7 ure een dier rijtuigen te bezichtigen zijn te Nieuwe Niedorp bij „de Prins Maurita" van den beer P. Haringhuizen, in wiens lokaal op hetzelfde uur eene vergadering wordt gehouden van belangstellenden in bovengenoemden dienst. Tot die bezichtiging en tot bjjwoning van die vergadering, wordt een ieder drin gend uitgenoodigd. Ook al wenscht men geen aandeel te hebben in de onderneming, toch zal de komst ter vergadering als bewijs van belangstelling worden gewaar deerd. De dienst zal, wanneer hij tot stand komt, als volgt worden ingerichtTraject Van de kerk te Winkel langs het dorp, verder langs het dorp Nieuwe Niedorp, den Terdiekerweg, Terdiek, Oude Niedorp over de Oude Niedorperbrug, langs den Waarddijk en over Verlaat naar het station Noord-Scharwoude en omgekeerd getal ritten zoo mogelijk naar en van eiken trein te Noord-Scharwoude, elke tram te Nieuwe Niedorp ol te Wir.kel, en waarschijnlijk ook enkele naar Oud karspel. Op den avond der vergadering zal een proefrit worden gehouden langs dit traject. Het rijtuig zal van het station Noord Scbarwoude gaan ten 6 ure's avonds on geveer. Het zal te Verlaat zijn 6.10, te Oude Niedorp 6.15, op Terdiek 6.20, te Nieuwe Niedorp 6.30, te Winkel 6.40 en weder terug zijn bij „de Prins Maurits" ten 7 ure. Voor zoover de ruimte dit toelaat, zullen de belangstellenden van Verlaat, Oude Niedorp en Terdiek kunuen plaats nemen in het rijtuig tot „de Prins Maurits" en kan door de belangstellenden van Winkel (eveneens tot het door de ruimte beperkt aantal) gebruik worden gemaakt van het rijtuig, op den terugrit naar Nieuwe Niedorp. Waarschijnlijk tengevol- ge van het niet goed gesloten zijn van den wissel, ontspoorde Zondagnamiddag te ."Nieuwe Miedorp de tram, die vandaar te 3.11 in de richting Schagen vertrekt. Daar de tram nauwelijks in beweging was, kwamen de nog al talrijke passagiers er met een lichten schok en de ontdekking, dat zij verstandig deden met den verdelen weg maar te voet te gaan, af. Materiëele schade is ook niet veroorzaakt, alleen de locomotief was van de rails en die liet zich niet zoo heel gemakkelijk daar weer op plaatsen. De tram „van zessen" in de richting Wognum kon echter op tijd passeeren en draaiende raderen steeds voorwaarts 1 voorwaartsAchter ons verzinkt het gebeurde. De toekomst tegemoetGoede reis HOOFDSTUK XXXTX „Dus bepaald, Hertha, om vier uur? Ik verlaat me nu daarop en kom niet thuis als je geen woord houdt." „Dat is een verschrikkelijke bedreiging, kind. Maar bepaald, ik kom, en ondertus- schen vermaak jij je maar goed." Hertha kijkt haar zuster nog eenige oogenblikken na, als deze met lichten tred heengaat, met een paar schaatsen in de hand. Dan wil Hertha naar boven snellen, naar het atelier, om in de volgende uren door dubbelen ijver dat in te halen, wat ze, terwille van Elsje, van plan is straks te verzuimen. Als ze evenwel de deur sluit en de sneeuw van haar pantoffels stampt, steekt moeder weder haar hoofd om de keukendeur„Hertha, kom eens even hier." „Wat is er, moeke „Vindt je niet, kind, dat Elsje begint te vergeten Zij gaat zoo gaarne naar het ijs en dat deed ze toch niet, als zij zich nog zoo ongeluk kig gevoelde Angstig kijkt de kleine vrouw in het gelaat harer dochter. „Foei, moeke," lacht deze, „dat klinkt heel gevaarlijk." „Ach, zeg me toch, of ge het niet voor een gun, stig teeken houdt?" dringt mevrouw Her wig ongeduldig. Hertha denkt een oogen blik na. Zij heeft over den lust van haar zuster om per sé te gaan schaatsenrijden, zoo hare eigen gedachten, maar het is niet onmogelijk, dat ze zich vergist. Zoodoende stelt ze haar angstig moedertje gerust met te wijzen op Elsje's steeds grooter wor dende vroolijkheid en gaat dan haastig naar haar atelier. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1900 | | pagina 1