Binnenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Heer Hugowaard. De kindermoord t8 Tilburg. C Hl IV A. beilwenschen aanbieden. Dat was een prachtige zet van den slimmerd. Hoe groot zal de Khalii in het oog der Ma- homedanen zijn, wanneer hij allen, die hem zoo vaak hebben vernederd, als een leenheer zijn vazallen, in plechtige au diëntie ontvangt. Duitschland's keizer was de eerste, die den sultan in zijne wen- ■chen tegemoet kwam Tot loon daarvoor heett hg eene der straten van Konstan- tinopel Keizerin Augusta-straat" gedoopt. Bulgarije zal zijn uiterste best doen om den sultan ter wille te zijn. De deputatie zal bestaan uit drie ministers, een paar legerhoofden en afge vaardigden van Mahomedaansche Bul garen. Het vorstendom heeft natuurlijk ook zgn bijzondere wenschjes. Nu zoowat geheel Europa in zijn twist met Roemenië op de band van koning Karei van Roemenië is.zouBuIgarije o zoo gaarne een genadig knikje van den sultan ontvan gen. Dan nog is het bezig een handelstrac- taat met Turkije te sluiten, waarbij nog enkele kleine moeilijkheden opgelost moeten worden. Wellicht verleent de sultan bij zooveel onderdanige vriende lijkheid ook nog een paar concessies in Macedonië, al was 't alleen maar om daarmee Roemenië de oogen uit te Bteken. Over moeilijkheden op het Bal kan-schiereiland behoeft men zich, trots den uittartenden toon van beide partijen, niet al te ongerust te maken. De hooge oomes willen nu van geen geharrewar weten,en daarmee is 't uit Te Sscliagerbrivsr heeft zich een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan. De goede werking van het serum tegen vlekziekte komt al meer en meer aan den dag. Een zeer zieke zeug van den heer H. de Graaf te a£ijpe werd met het serum ingespoten en herstelde binnen zeer korten tijd. Yan de 15 jongen, die mede werden gevac cineerd," werd niet één ziek. Jammer, dat enkele overheidspersonen zich wel wat heel streng aan de letter der wet houden. Daardoor kan in spoedeischende gevallen zooveel tijd verloren gaan, dat de hulp te laat komt. Een weinig meer vrijgevigheid ware zeker te wenschen. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel, gehouden op Donderdag j. 1., 's nam. I '/2 uur. Tegenwoordig alle leden. Met het welkom aan de leden, opent Voorz. de vergadering, waarna voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige bijeenkomst. Wordt gelezen een missive van den hr. Arrondis8ement8-schoolopziener,waarin deze, in verband met de vacature van hoofd der school te Lutjewinkel, bij wijze van herinnering mededeelt, dat ingevolge d6 slotbepaling van art. 23 der Wet tot regeling van het lager onderwijs, ingeval de waarneming van het bestuur eener schooi tijdelijk is toevertrouwd aan een onder wijzer, die den rang van hoofdonder wijzer niet bezit, zoodanige waarneming niet langer dan zes maanden mag dureD. Wanneer bet echter waarschijnlijk mocht zijn, dat een en ander meer tijd zal vorderen, dan zal door gen. schoolopz. een voorstel tegemoet worden gezien betreffende het opdragen van de verdere tijdelijke waarneming der betrekking aan iemand, die den rang van hoofdonderwijzer bezit. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen, wijl mea hoopt vóór den afloop der zes maanden in de vervulling te hebben voorzien en de benoemde zijn betrekking vóór het verstrijken van den termijn zal hebben aanvaard. Vervolgens brengt Voorz. ter kennis, dat bom door den heer Bergman is mede gedeeld, dat een gedeelte van den school muur, nl. boven de deur, een kleine herstelling noodig heeft, daar de muur een weinig is gescheurd. Tevens heeft de heer Bergman, in verband met het doordringen van water in zijn woning, over het dak gesproken. Zooais bekend is, zegt Voorz., hebben we reeds besloten, het oude zink van het dak der onderwijzerswoning weg te nemen, om het daarna met pannen te beleggen, voor de uitvoering waarvan bereids een geldleening is aangegaan. Met het oog echter op de weersge steldheid in den laatsten tijd, hadden B. en W. al eens gedacht, de voorge nomen restauratie tot het volgende jaar uit te stellen en voor dit jaar het oude zink nog maar eens dienst te laten doen. Daar het weder zich evenwel nu nog al goed laat aanzien, zou men toch van dat denkbeeld terug kunnen komen. De heer Breebaart meent, dat, wat den tijd betreft, de voorgenomen restau ratie nog wel kan worden uitgevoerd. Met algemeene stemmen wordt goed gevonden, B. en W. naar bevind van zaken te doen handelen. De Voorz. stelt hierna aan de orde, bet voorloopig vaststellen der gemeente rekening over 1899, welke rekening in handen ia gesteld van eene commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Over, 81ooves, Sloos en Timmerman. Deze commissie deelt op verzoek van den Voorz. mede, dat zij de rekening met alle daarbij behoorende bescheiden, nauwkeurig heeft onderzocht en nagegaan. Bij dat onderzoek ia de rekening vol komen in orde bevonden en zgn er geener lei bedenkingen daartegen gerezen. Jan, waar men de zieke uit het rijtuig De commissie kan daarom adviseeren droeg, tot goedkeuring der rekening. Na eenigen tijd in gebed te hebben Met algemeene stemmen wordt hierna doorgebracht, stond de zuster eensklaps besloten, de rekening goed te keuren en op en liep, iets wat zij in jaren niet had voorloopig vast te stellen tot een bedrag kannen doen. Tegelijk was alle pijn ver- in ontvang van f 21811.4-1, in uitgaaf dwenen. van f 21657.74, alzoo sluitende met een batig saldo van f 153.67. In verband met art. 220 der gemeente wet, onthouden Burg. en V etb. zich van medestemmen over het besluit tot vast stelling der rekening. Thans gaat men ter bespreking omtrent de regeling van het onderwijzend per- Opgewekt verliet zij de kerk, wandelde naar bet Oude Mannen-en Vrouwenhuis in de Hinthamerstraat, en van daar naar het Gasthuis. Sedert loopt de zuster ge regeld en voelt zij geen pijn meer. Dit, wat het feit betreft. Wij waren in de gelegenheid een onderhoud te hebben met dr. Van Moorsel soneel, enz., in geheime zitting en wordt bovengenoemd. ZEd verklaarde ons, dat naar zijne meening ten onrechte gedacht was aan tuberculosehij was overtuigd, dat daarvan geen sprake wasdat men integendeel te doen had met een gewone afwijking, die amputatie van het been volstrekt niet noodig maakte. Overigens kon ZEd. van de zaak weinig zeggen, iets wat trouwens te begrijpen is. Zeker is het evenwel, dat de zuster na Maandag geen pijn meer gevoelt en geregeld gebruik maakt van haar beenen." Vergadering <id de afdeeling .Winkel" der groentenvereeniging «de Xiedor- per Hogge"op Donderdag 30 Angustus 1900, dea avonds 7 unr, ten hnixe van den heer C. Kieft. Aanwezig 19 leden, benevens een paar handelaren in vruchten, enz De Voorzde heer J Koomen Hz., opent de ver gadering. Op diens verzoek leest de Secr., de heer J. Porte, de notulen der vorige algemeeLe vergadering. Deze worden onveranderd vastgesteld. De Voorz. bespreekt de klachten, bij het beatuur ingekomen van de zijde der handelaren, over het slordig sorteeren der ter markt aangevoerde vruchten. Men besluit, bij het msrktrvglement eene boete te bepalen op het plegen van fraudes. In verband met de geringe opbrengst der vrncht- boomen in dit jaar, zal de afslagmarkt voortaan 2 malen per week worden gehouden en alsdan aanvangen middags half twee, teneinde de kooplieden, beter de openbare vergadering door den Voorz. gesloten. Heer* Hugowaard. De heer P. Peetoom, machinist aan het stoomgemaal alhier, heeft tegen 1 Oct. a. s. ontslag uit zijne betrekking gevraagd, wegens zijn benoeming als machinist van den polder Venhuizen en Hem. Heer- Hugowaard. In den namiddag van den 28en ontstond in de woning van den heer Jb. van den Meer, aan den Rustenburgerweg, door onbekende oorzaak brand en werd het huis in korten tijd in de asch gelegd. Het was door twee gezinnen bewoond van beiden werden de meubelen grooten- deels gered. Alles was verzekerd. De heer H. B. A. Boekwinkel is den 29en te Utrecht voor het Staats-examen B geslaagd. Dirkshorn. Het mond- en klauwzeer begint zich ook in deze streken te vertoonen reeds vier veehouders hebben daarvan aangiften gedaan ten raadhuize. Als hoofdingeland van den polder Geestmer-Ambacht is van wego het distict tSint Pankras herkozen de heer M. Kalis aldaar. Voor het college van zetters der directe belastingen zijn te iSint Pancras door den gemeente raad voorgedragen de heeren 8. Duif, (aftr.), Jb. Wagenaar (aftr.), J. Schuit en N. Timmerman. In Hol 1. Noorderkwartier bestaat een Bond van Kaastabrieken, waarvan de heer J. Koomen te Winkel Voorz. is. Deze Bond besloot, het beste monster kaas op de Tentoonstelling te Parijs te exposeeren. Het gevolg was, dat de beer J. Koomen te Winkel, als Voorz. van den Bond, te Parijs eene bekroning voor Edammer kaas ten deel viel. Het officiëele bericht was dus in zooverre onjuist, dat eigenlijk niet de heer Koomen, maar de Bond van Kaasfa- brieken eene onderscheiding kroeg. Voor eenigen tijd ontving het Heemraadschap van den Paulownapolder een verzoek van de Schippersvereniging Schuttevaer, om tot spoedige verbetering van de ha ven te Ewijcksluis over te gaan. In antwoord hierop heeft het Bestuur van het Heemraadschap medegedeeld, dat het geregeld alle aandacht aan voornoemde haven wijdt. Jaarlijks wordt ongeveer 500 gld. aan de uitdieping besteed een groo- ter bedrag kan van de financiën van den polder niet gevergd worden. Zij, die indertijd te Bar- taingerhorn kamerplanten ter kwee king hebben ontvangen, kunnen op Zondag en Maandag 9 en 10 Sept. a. s. met elkander wedijveren. Op die dagen zal ten huize van den kastelein N. de Jong de gewone bloemententoonstelling worden gehouden en op Maandagavond zal er tevens muziek worden gegeven door het fanfarecorps, met verloting van planten daarna. V e e-u itvoer naar België! Blijkens bericht van onzen gezant te Brussel zal het douanekantoor Selzaete (station) des Woensdags van 8 tot 10 uur, en des Zaterdags van 8 tot 11 unr des voormiddags geopend zijn voor den invoer van Nederlandsch slachtvee, bestemd voor de slachthuizen te Antwer pen, Brussel, Cureghem, Anderlecht, Gent en Luik, alsmede voor dien van paarden, schapen, geiten en vleesch. De landbouwtentoonstel- ling te PURMEREND zal geopend wor den Woensdag 5 8eptember a. s., des mid dags 12 uren, in De Doelen. Suggestief Men schrijft aan de „Noordbr.": ,In 1894 kreeg een der zusterverpleeg- wilde weten den tot no toe, in de gelegenheid te stellen hunne goederen te doen vervoeren met de trems vun 5 55. De dagen, voor het honden van den afslag bestemd, lullen nog nader worden vastgesteld in overleg met een der voornaamste kooplieden. (Zie advertentie in dit blad.) Het bestuur wordt gemachtigd in overleg te treden met eeuige uien- en koolverbouwers in den omtrek en hun voor te stellen, die producten op vooraf bekend te maken tijdstippen op de markt bij grootere hoe veelheden te doen afslaan, zoo noodig op monster of nog te velde staande. De kooplieden zullen daardoor in de verplichting komen, de voorwaarden, waarop de koop wordt aan gegaan, nauwkeuriger na te komen dan bij verkoop nit de hand wel schijnt te worden gedaan. De Voorz. deelt vervolgens mede, dat een voldoend kapitaal aanwezig is voor het stichten van een markt- gebouw en ter bestrijding der kosten van hetgeen daarbij behoortdat de aannemingssom van het grond werk met f 10 voor eenigc, in het bestek niet om schreven, werkzaamheden is verhoogd, dat het verlwerk aan het gebouw is aanbesteed voor 29 cent per vier kanten meter aan den heer A. Volger, het straatwerk voor 9 ceot per Ma. aan den heer A. C. Muller, en dat de vrachtrijders Wit en Molenaar de steenen, door de gemeente aan de afdeeling ter bestrating afgestaan, ter plaatse zullen bezorgen, die van Lutjewinkel voor f 1en die nit het Achterom voor f 0,70 perlOOO stuks De heer Porte geeft vervolgens eenige byzonder- heden omtrent te nemen proeven tot het vervroegen van bloemkool en wortelen en tot het verkrijgen van kropsla, bloemkool en snij- of slaboonen aldus van drie oogsten van denzelfden grond, in hetzelfde jaar. Van Rijkswege zal voor die proeven eenige aub- sidie worden verleend; het hoofdbestuur der Niedorper Kogge draagt f 10.bij, terwijl de afdeeling het overige voor hare rekening neemt. Men stelt zich evenwel voor, dat de kosten zullen worden vergoed door de opbrengst van den oogst. Het voorstel van het bestuur om 2 bestuursleden bij de bestaandeo te benoemen, wordt aangenomen. Tegelijk met de ver kiezing van een bestuurslid in de plaats van den heer K Brugman, die bedankte, wordt overgegaan tot de benoeming van 2 anderen. Gekozen worden de heeren A. Oostwond Wydenes, R. Rezelman en P. Schaap. Deze laatste neemt de benoeming aan, den beiden anderen, die niet ter vergadering aanwezig zijn, zal worden kenuis gegeven. De heer Egrnond verzocht, namens het bestuur van het Harmoniegezelschap, voor de repetitiën het mafktgebouw dea Woensdags avonds van 7'/« tot 10 unr te mogen huren. Besloten wordt, dit verzoek tot eene volgende alge meene vergadering aan te houden, Aan het bestuur wordt opgedragen bjj eenige brand waarborgmaatschappijen te informeeren naar de premie waarvoor zij het marktgebouw wenschen te assureeren. De Voorz. sluit vervolgens de vergadering. Naar deUtr. Ct. verneemt, bestaat het vermoeden, dat de schilder Mutsaers, die te Tilburg is gevangen genomen in verband met den moord op Maria Kessels, dezelfde is, die eenigen tijd geleden in Utrecht werkzaam was bij den heer II. en als commensaal bij een weduwe in de Jeruzalemsteeg in woonde. In alle geval, een schilder, genaamd Mutsaers eu afkomstig uit Til burg, heeft daar een tijdlang gewoond, en verkeering gehad met een dienstmeisje, dat hg het leven, vooral in de laatste tijden voor de kermis, verbazend lastig maakte. Weken en weken lang heeft hij 's avonds met een revolver gewapend om de woning geslopen, waar het meisje diende. Van 7 tot 10 uur 's avonds hield hij trouw de wacht om haar te kunnen ont moeten, steeds allerlei bedreigingen uitend, omdat het meisje niets meer van hem sters op Voorburg een trap van een krankzinnige tegen een der beenen. Sinds dat oogenblik werd eene afwijking gecon stateerd de kwaal werd erger en erger en nam dergelijke uitbreiding, dat het Herhaaldelijk zelfs is hij bij haar aan haar ouderlijke woning gekomen in de Zonstraat, en heeft er de deur stukgetrapt. Het meisje, Anna B., woont thans nog in Utrecht, en deelde een en ander stootend kalm, zelfs onverschillig. Het afzonderlijk transport van den koster en den schilder had tot reden, dat de twee verdachten geheel afzonderlijk van elkaar worden gehouden. Bij zijn transport werd de koster uitgejouwd, de schilder niet. Het „Dagblad van Noord-Br." zegt omtrent den koster j Wij merkten op, toen de man hierin Breda aankwam, dat hij als gebroken en geheel wezenloos den weg ging, welken de maréchaussees hem opduwden. Eigen willen of denken scheen hij niet meer te hebben. Die lusten 'm! Te PUTTE (N.-Br.) hebben brutale dieven des nachts bij een inwoner het varken uit het hok gehaald, het voor de deur geslacht en de hammen er uit ge eneden en meegenomen. Op de deur stond met krijt geschreven: „Als het andere beestje vet is, komen wij terug." Te BERGEN-OP-ZOOM zijn van de paarden, die daar tentoongesteld zijn geweest en thans verzonden naar de Parijsche tentoonstelling, vier verkocht, tegen f 2000 por stuk. Te Haringcarspel is door eenige kiezers de hr. K. Ui-eebaart .1 z. candidaat gesteld voor het lidmaat schap der Prov. Staten. van tl'inkel, van f 0.09 a f 0.70 per 100. 1.a 1.75 mnd. 2.10 a ff 2.35 n t» 1-75 „0.15 a 0 27' 1 20 a 1.65 0.01 a 0 02 0 65 a 0.75 0.5O 3 50 a 4.25 100. 3.50 ff 1.— a 0.90 a 0.50 Marktbericht 30 Angustus 1900. 82600 pruimen 12 manden Dirken 8 appelen 1 mand krnilingen 3 manden gondballen 71000 slaboonen 7300 snijboonen 157 komkom mera 28 zak gr. muizen 3 Blanwe 157 roode kooien 46 witte 28 balen uien 2 nep 200 bieten HO „1.10 0.65 1000 stuk mnd. baal. 100. Groentenmarkt te Sint I'nnvrat. Vrijdag 31 Auguatns: 60000 slaboonen f 0.30 a f 0 35 p. 1000 2 partij bloemkool 3.25 a 11.50 100 85 balen nep 1.10a, 1.20 50 KG. Te Broeit op himgendfjk waa de aanvoer als volgt Woensdag 29 Augnstns 8700 bos wortelen 22000 bloemkoolen 42000 roode kooien 2400 gele 6200 witte Uien Nep f 1 a f 1.20 p. 100 bos. ,8 75 a 14 100. 2.80 a 4 60 3.25a, 7- 3.50 a, 6.60 1.20 a 1.40 per 50 K.G. 1.10a„ 1.30 1800 bos wortelen 11100 bloemkoolen 28600 roode kooien 3400 gele 4900 witte Uien Nep Donderdag 30 Augustus. f 1.10 af 2.70 5 25 a 15.50 2 80 a 675 „3.—a„ 7.25 5. a 7 50 1.20 a 1 60 1.35 a 1 45 50 p. 100 bos. 100. per 50 K G. 3400 bos wortelen 17500 bloemkoolen 24300 roode. kooien 5600 gele 6000 witte Uien Nep Het Vrijdag 31 Angustus. f 1.60 a 1 3.60 per 100 bos. 3 50 a 13.— per 100. 3 50 a 6.per 100. 8 7 50 1.30 per 50 K.G 1.50 de zuster ten slotte onmogelijk werd te omtrent dien Tilburgschen onverlaat meê, gaan en zij aan het been steeds ver- die later door zijn familie met een zoet schrikkelijke pijnen leed. lijntje uit Utrecht is weggetroond. erschillende doctoren hadden de zuster Ook bij de weduwe v. Lieshout in de in behandeling gehad; op hun advies had Jeruzalemsteeg schijnt hij vertrokken te zij zelfs een professor geraadpleegd, doch zijn zonder zijn kostgeld heelemaal te zonder resultaat. Vrij eenparig was men hebben betaald, zooals men zegt. Toon van oordeel, dat het lichaamsdeel zou hij bij de weduwe zou vertrekken, ver moeten worden geamputeerd. brandde door tot nog toe onopgehelderde Besloten werd het gevoelen in te winnen oorzaak zijn koffer, welks inhoud hg voor van dr Van Moorsel, geneesheer-directeur f 500 had verzekerd, van het Groot Ziekengasthuis te s—Bosch. Hij stond te Utrecht in een verbazend lot dat einde kwam de zuster Maandag kwaden reuk bij allen, die hem kenden, aldaar aan. Alvorens echter naar 't Gast- huis te rijden, verzocht zij de eerw. moeder, die de zieke begeleidde, eenigen tijd in gebed te mogen doorbrengen bij de Zoete Lieve Vrouw van Dea Bosch. Deze stond Met eenige zekerheid zegt de N. Tilb, Ct. te kunnen mededeelen, dat zeer be zwarende verklaringen door getuigen tegen den koster zouden zgn afgelegd. het verzoek toe. Men reed naar de St j De houding van dezen beklaagde blijft 4.25 a 4.50 a 1.10a, 1.20 a, veilen van kool op de markt te BROEK OP LANGENDIJK was de laatste weken voor vele bouwers vet re van een aangenaam werk. Hoewel om 5 uur de opslag begon, lagen om 3 uur 's morgens reeds verscheidene schuiten met kool op de markt gereed, om to worden algeslagen De eigenaars van deze schuiten waren er niet op gesteld achteraan te konten, meeuende, dat dit ook van invloed op de prijten was. Men zag er zoo vroeg reeds schuiten met kool van Warmenhnizen en andere verafgelegen plaatsen. De bouwers noodzaakten elkander zoodoende een paarnur vroeger op te staan, dan werkelijk noodig was. Deze week nu is daarin eene gunstige verandering gekomen. Bij den aanvang der veiling trekken de bouwers nu een nummer, dat aangeeft in welke volgorde zij voor het veilingsgebouw moeten komen. Het vroege komen baat dus nu niet meer en de bouwers, die toch al in dezen tijd des jaars geen lange nachten maken, kunnen wat langer blijven rusten, om krachten te vergaren voor de moeilijke dagtaak, die hun wacht. „Oe Jf' esterkogge" bjj het Sta tion Bobeldyk-Berkhout Vrijdag 81 Angnatus: Eene party witte kooi f 2.a f 4 50. roode 2 50 a 6— savoije 2.- a 4.50. Uien f 1.20 per baal van 50KG. Veiling door Xientv heren," aan het station Noord-Scharwoude. 29—81 Aug 29 Ang. Roode kool f 3.a f 4.—, gele kool f 5.a f 6 25, witte f 4.50 a f 6.per 100. Uien f 1.20, Nep f 1.10 per 50 K.G. Aanvoer 4650 stnks. 30 Ang. Roode kool f 3.50 a 1 5.gele kool f 5,50 a f 6 50, witte kool f 6.a f 6.per 100. Uien f 1 10, Nep 1 1.per 60 K.G. Aanvoer 3700 stnks. 31 Ang Roode kool 1 4.a f 5.25, gele kool f 5.75 a f 7 26, witte kool f 5.25 a f 6 50. Aanvoer ruim 5600 stnks Mnizen f 0 90. Handel in kool zeer ving. Veiling door „Ons Belang" aan het station HeerHugowaard 29 Augustus aangevoerd 2300 stuks bjjna. Roode kool f 3 50 a 4.—. Gele f6.—. Witte f4.75 a f 5 75. Uien f 1 a 1 1.20. Nep i 1.20. 30 Angustus. Roode kool f4— a f5—. Gele f 6 75. Witte f 5.— a f 5.50. Uien f 1 20 per 50 Kg. Nep f 1 20 p. 50 K.G. Appelen f 1. per mand. 31 Angustus, aangevoerd bijna 6000 stnks. Roode kool f 3 75 a f 5 50, Gele f 5 50 a f 6.50 Witte f 5 75 a 1 6.50. Nep f 1.20 p. 50 K.G. Handel vlug De aanvoer betreft de kool. Behagen, 1 September 1900. Tamis Schenk, leerling klerk aan het station alhier, is ge slaagd als telegrafist. Onze vroegere plaatsge- noof, de heer J. P. Boekei, oud-leerling van de Rijkslandbouwwinterschool alhier thans directeur van de Kaasfabriek de Toekomst" te Holwierde, is te Deventer bekroond voor Goudsche kaas met den 2den prijs. De Hertog van Aosta, neef van Koning Victor Emanuel van Italië, die vele goederen in Holland's Noorden bezit, wordt in het begin der volgende week hier verwacht. Z. K. H. zal met gevolg afstappen aan het Hótei Vredeluat van den heer Broersma. De Amsterdamsche sla- gers dringen op een wijziging in het reglement van ons Veefonds aan. Terwijl de veehouder de volle verzekering terug krijgt, boeten zij bij eene afgekeurde koe den accijns in. Nu wenschpn zij deze accijnzen te verzekeren, door per koe een klein bedrag in het fonds te storten. Te Purmerend zijn de slagers in gelijken geest werkzaam. Met den vermeerderden aanvoer neemt ook blgkbaar het aantal tuberculose runderen toe. Zoo kreeg het bestuur van ons marktfonds ai weer be richt, dat eene koe gedeeltelijk in het abattoir was afgekeurd. Vermoede lijk zal evenwel het vleesch in Arasterdam blijven. De 2e Coöperatieve Vereenijgingr alhier, administra teur de heer Jb. de Moor, zal den 13 Septb. a. s. aanbesteden de levering van ongeveer 500.000 lijnzaadkoeken in 4 termijnen, aan de stations Schagen, Anna Paulowna en Lutjewinkel. Op den dag der wolvee- keuring alhier, vanwege onze afd. der Holl. Mij. v Landb., Woensdag 26 Septb. a. s., zullen alhier publiek worden ver kocht de Engelsche foliram menbehoorende aan de in likwidatie zijnde WolveevereenigiDg. Er waren Woensdagavond al heel wat kooplui naar hier gekomen, wat een drukke en vlugge markt voorspelde. In gewone omstandigheden toch doet men zoo iets niet. De handel in vette koeien was dan ook bepaald vlug, met hooge prijzen. Door de voor gaande hooge markt verlokt, was de aanvoer zeer belangrijk. Het fonds boekte niet minder dan 85 stuks, een tot heden op gewone markten ongekend aantal. De aanvoer van vette schapen was ook al belangrijk, terwijl ook hier goede prijzen werden besteed. Gelde- koeien, kalfkoeien en vette varkens deel den in de algemeene prijsverhooging. Daardoor was de markt echter bij het hoornvee vrij trekkend. Met de lamme ren wil het nog niet recht. Er waren weer heel wat Tesselaars, waardoor ook nu de aanvoer de vraag overtrof. Boter daalde aanmerkelijk, natuurlijk zeer ten genoegen van menig huismoeder. Daar de aanvoer van eieren het nor male cijfer overtrof, had er geene prijs verhooging plaats. Het vleesch, in het N.-H. Koffiehuis geveild, bracht minder op dan gewoonlijk. Toch was de kwaliteit zeer goed. De geheele ontvangst bedroeg ruim 99 gld. Tot heden zgn bij den melkcontröleur 33 monsters tot onder zoek op vetgehalte aangeboden. Zij waren afkomstig uit Baarsdorpermeer en Wognum. De aangeboden melk vrordt deels door particulieren verwerkt, terwijl een ander deel afkomstig was van leve ranciers aan kaasfabrieken. Door het college van Dagelijksch Bestuur onzer gemeente is tot brandmeester* van het vrijwil lig brandweercorps „Lycurgus" benoemd de heer Jb. Koster Az. De directeur onzer Harmonieks« pel, de heer L. A. Schouten, verkreeg dezer dagen de Zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst. Door zyn vrienden, vakgenooten en vereerders te Den Helder werd de dag der uitreiking voor den jubilaris tot een waren feestdag gemaakt. Het krooswerk van den polder Schagen, heden ten raadhuize in 2 percaclen aanbe steed, werd gegund aan P. Kiezeling c. s., het per- ceel in den Hooglandspolder voor f 45, dat in de Neskaag voor f 58. De tweede inschrijver, J. Boekei, had ingeschreven voor f 67 en f 75. Ditmaal is er van China en hetgeen daar gebeurt, al bitter weinig te ver tellen. Nieuwe oorlogstooneelen zijn er niet te melden. We zouden alleen kun nen uitwijden over de opinie-verschillen der mogendheden, die, zooals te voren reeds is gezegd, elkaar nu een vlieg trachten af te vangen. Li heeft, zooals reeds in ons vorig nummer is gemeld, zich aangeboden om de vredesonderhandelingen te openen. De Amerikaansche regeering wil blgkbaar gaarne, met het oog op de a.s. verkiezingen, een einde aan de zaak hebben en heeft daarom de verschillende gouvernementen laten polsen over de staatkunde, die zij ten opzichte van de toekomst van China denken te volgen, en in de tweede plaats over haar opvat ting van de waarde van de geloofsbrieven van Li-Hun g-Tsjang. Op de laatste vraag antwoordden Engeland en Rusland, dat zij de geloofsbrieven van Li vol doende achtten, doch Duitschland noemde ze beslist onvoldoende en ook Italië en Oostenrijk willen niet met den ouden ChineescheD vos onderhandelen. t Blijkt hoe langer hoe meer, dat Rusland en Japan de zaak eens zijn, tot groot verdriet natuurlijk van Enge land, dat zoo zeker bad gehoopt op den steun van Japan. Een aardig staaltje van de eensgezind heid van de mogendheden is, dat de troepen vanuit Peking naar het zuiden trekken, waar genoeg vijanden zijn te vinden, maar dat Japan en Rusland noordwaarts gaan. Amerika heeft zich bereid verklaard, de troepen uit Peking terug te trekken en de keizerlijke familie toe te staan naar Peking terug te keeren. Rusland schijnt alle mogendheden te willen uit- noodigen haar troepen uit Peking terug te trekken. In Peking moet het er na de toonee- len, die er zijn voorgevallen, niet hed

Schager Courant | 1900 | | pagina 2