SS* "f*"' Aot. Dingen, hoofdagent PLAATSELIJK NIEUWS. Harddraverijen en Wedrennen te BEHGEN. n.1. voor verlichting f 100.Het plan hiermede is, om aan de vereenigingen, die de verschillende kommen der gem. verlichten, eenige subsidie te geven, en deze. per lantaarn gerekend, toe te kennen. Yoorz. deelt mede, dat van 2 gebruikers van gemeentelanderijen verzoeken zijn ingekomen, om hun land uit de hand te Lieftinck. Ik heb te weinig solo-zang gehoord, om daarover een stellig oor deel te hebben, maar Daar ik dacht was hier te veel de geschoolde zangeres aan 't woord. Mej. Van der Lee heeft een omvangrijke stemze kan hoog, laag, in één woord niet- ver- ons, i zacht en sterk een bekwaam is zingen zangeres, maar mogen inhuren, n.L van den heer Hoog- tegenstaande dat vond ik niet alles mooi vorst te Schoorl en den heer Tuinman te Schagerbrug. De heer Hoogvorst wenscht te huren voor f23.pei gars per jaar, weder voor 4 jaar. De vorige huurprijs wae f21. De heer Francis is er niet tegen, als het land eene goede handeling krijgt. Yoorz. is ook er voor, daar de heer H. een goed gebruiker is. De heer De Wit zegt, dat f 23. niets te duur is. Hij heeft iemand gespro ken die beweerde, dat het land voor f 24.heel goed te gebruiken was. >jet algemeene stemmen besluit echter de raad, na nog eeDige gedachtenwisse- licg, het verzoek in te willigen. Evenzoo dat van den heer Tuinman, die voor denzelfden prijs als voorheen wenscht in te huren, weder voor 4 jaar, nadat Voorz. heeft gezegd, dat de heer T. het land eveneens goed gebruikt, en men het er algemeen over eens is, dat de huurprijs zeer voldoende is. De raad acht onderhandsche verhuring als deze beter dan eene publieke verhuring; hierbij zou men wellicht even hooger huurprijs bedingen, maar men weet ook niet, wat huurder men zal krijgen. Deze beide besluiten van den raad zullen aan Gedep. 8taten ter goedkeuring worden ingezonden. Hierna volgt de rondvraag, die niets oplevert, waarna de voorz. de verg. sluit. Men schrijft ons uit YVie- ringerwaard Door de aanhoudings-premiën wordt in Hollands Noorderkwartier stellig weer meer moeite en zorg besteed voor het aanhouden en beschikbaar stellen van uitstekende mannelijke fokdieren. Dat met het oog op rasverbetering het Noord- hollandsche veeslag in de andere provin ciën en ook in het buitenland meer en meer de aandacht trekt, is een feit. Op de boerderij van den heer Jb. Zijp te Wieringerwaard zijn dit jaar aangekocht twee jonge stieren: 1. Paul, oud 14 maanden, voor den prijs van f 200, ter verbetering van het rundvee in Zeeland 2. M a u r i t s, oud 1% jaar, voor den prijs van f325, ter verbetering van het vee in Noord-Brabant, door eene com missie uit Prinsenhage. De Maurits klimt in afstamming op tot W o u t e r, No. 4 van het Nederl. Rundvee-Stamboek, wiens ras door de goede eigenschappen voor de melkerjj bij evenredigheid en schoonheid van vorm en bovenal door zuiverheid nog niet door andere rassen werd overtroffen. De vele bekroningen en onderscheidingen, welke de Wouter- eu Willemstam mochten verwerven, zijn daar om dit te bewijzen. Gedurende eenige jaren echter zijn de belangen van dit ras door de fokkers verwaarloosd, maar nu weder meerdere belangstelling en zorg is opgewekt voor het fokken van uitstekend rundvee, zullen zeker de afstammelingen van dit ras een eerste plaats voor vee-veredeling gaan innemen. Onze correspondent te Nieuwe INiedorp schrijft ons omtrent het concert, dat aldaar Zondag avond j.1. in het lokaal van den heer F. P. Adolt, vanwege de Geheelonthou- dersvereeniging „N. Niedorp en Omstr." werd gegeven „Ik heb op het onthoudersconcert niet zooveel genoten als het vorig jaar en ik kan niet gelooven, dat dit geheel aan m ij ligt. Het concert werd, nadat de aanwezigen door den heer J. Zwagerman, den Voorz. der vereeniging, waren verwelkomd, ingezet door mej. Slikker en den heer Sluis, met de „Sonate" van Grieg, (le en 2e gedeelte), die ik al eerder van hen gehoord had. Sluis was hieimeê niet erg gelukkig, komt mij voor; zijn transpi- reerende vingers speelden hem weer parten meermalen ontglipten hem kleine of hooge nootjes, terwijl hij tot overmaat in 't midden en tegen 't einde ietwat „zakte", hetgeen natuurlijk aan de zui verheid schaadde. Laat ik er dadelijk bij zeggen, dat het voor m ij n gevoel zoo wasdat ik evenwel geen gelegenheid gehad heb, de meening van een competent beoordeelaar te hooren, of de mijne met die van anderen te vergelijken en de mogelijkheid dus niet uitgesloten is, dat ik een heel gewoon leekje zijnde mij vergis. Later was hij minder onfortuinig. De „Russische dansen" hoorde ik voor 't eerst, en dan is het mij, en zeker wel iedereen, moeilijk om van dat soort muziek ik bedoel van die kwaliteit muziek dadelijk het mooie of mooiste te vatten, wat niet wat ze zong. Het was mij en dat moet met anderen, die heelemaal of nagenoeg nooit iets dergelijks hooren, nog erger het geval geweest zijn te geschoold. Ik weet wel, dat het niet vatten van dezen zaDg aan het publiek en niet aan de zangeres is te wijten, maar daar staat tegenover, dunkt mij, dat mej. Van der Lee, wetend, dat ze voor een, althans op muzikaal gebied, zeer onontwikkeld publiek zal optreden, eenvoudiger en als ik dat zoo zeggen mag, lieflijker, of mis schien is ook dit het rechte woord niet, maar „ongekunstelder" liedjes had kunnen en moeten kiezon. In dat opzicht weet de heer Oostveen beter het juiste te treffen. Hij kent zijn pappenheimers. Zijn meerendeels oolijke nummertjes, die hij werkelijk aardig voordraagt, zullen altijd het publiek innemen. Zij, die uit bovenstaande mochten dis- tilleeren, dat men tot de gelukkigen be hoorde, als men niet op het concert geweest was, vergissen zich. Ik tenminste heb ongetwijfeld genotvolle oogenblikken gehad en mij den gang naar het lokaal niet beklaagd, maar ik had hooger verwachting en het kon ook beter ge weest zijn. Intusschen mag men, geloof ik, dank baar zijn, deze kunst jaarlijks in Nieuwe Niedorp te kunnen genieten." De heer G. Vis, te Heer- hugowaard, behaalde te Deventer voor Goudsche en Edammer kaas den lsten prijs. J.1. Maandag is voor de le klasse der H. B. School te Helder geslaagd G. J i m m i n k te Schagerbrug. Aan de Keinsmerbrug beeft zich een geval van typhus voorgedaan. De heer J b. Z ij p H z. te Wieringerwaard, door de Af- deeling Waard en Groet van de Holl. Mij. v. Landb. candidaat gesteld voor het lidmaatschap van het Hoofdbestuur voor Noord-Holland, heeft voor deze candidatuur bedankt. (Ldb.Wbld.) De Lib. Kiesvereeniging Haringcarspel heeft tot candidaat gesteld voor de Provinciale Staten den heer K. Breebaart Jz. te Winkel. Zijpe. ■ive.. ÏU„eu, uuu... v,uoDaar er zich de vorige week een paar niets menscbelijks is in gevallen hebben voorgedaan van inbraak bij houders van kippen, zoo zelfs, dat alle honderd werden ontvreemd, zonder een spoor achter te lateD, zij men te St. Maartensbrug en omstreken op zijn hoede, daar de dief zeer behendig zijn diefstal schijnt volbracht te hebben. Bij den heer Eriks zijn van de zeven kippen zes gestolen. de namen der prijswinners niet melden. Zij zelveu zullen, dunkt inzien dat er zulk een vertooning. En mocht ooit weder iemand het denk beeld van zulk een wedstrijd opvatten, dan zullen we er niet weder heengaan. Zondag hadden weder een 7-tal wed strijden plaats, uitgeechreven door de Kennemer Sportclub, 4 harddraverij- en Bij den jongsten ridder- 3 wedrennos. Ofschoon het weder dreigde orde_re^n heeft zich een eigenaardig hield ,e zicj goed, e ee rooS gevai voorgedaan. De eere-medaille dor af en oe scheen de zon ze. e orde van (Jranje-Nassau in zilver is nl. stuiven bij den nogal vrij sterken wind, zoodat het verblijf op het terrein aangena mer was dan we wel eens meer beleefd hebben. Bijna alle nommers gaven zéér inte ressante wedstrijden te zien het publiek, dat in vrij grooten getale was opgekomen, (hoewel wij meer hadden verwacht met het oog op Alkmaareche Kermis) was zeer belangstellend, tot het einde toe. Hieronder volgt de uitslag van politie De man is gestorven. te 's-HERTOGENBOSCH. ruim een half jaar geleden Wie de baas speelde in de kerk! Te EEKST (Drente) heeft men een tijdlang zulk een geduchten overlast van vliegen in de Herv. Kerk gehad, dat het er niet meer was uit te houden. Thans is op last van het kerkbestuur het gebouw I. Troostprijs. Handicap voor paarden vutgezwaveld, waartoe niet minder dan van drie en vier jaar, die op de lange 2^ kilo zwavel is gebruikt. Na dit baan geen eersten en tweeden prijs ge- zuiveringsproces, dat flink heeft geholpen, wonnen hebben. le prijs f 150, 2o pr. f 75, 3e pr. f 25. Deelnemers 6. Winners 1. Debutant,van A.de Koning kon men de doode vliegen, enz., wel bij mandjes vol opvegen. De oorzaak van dit ODgewone verschijn sel wordt toegeschreven aan een bijen- te Strijen2. Nettie Bruen, van H. v.zwerm, welke zich tusschen den muur Wickevoort Crommelin te Heemstede j en een houten binnenwand van de kerk 3. Fanfare, van J. F. de Boer,Wateringen, heeft genesteld. Op den geur van honing Men meldt uit HAARLEM Zaterdag- en Zondagavond was de Hagestraat vrijwel in staat van beleg. Drie beruchte personen, de gebroeders M., B. en J. Snijders, hadden aan de Melkbrug met een landbouwer uit Vel gen een ruiling aangegaan. Het drietal zou krijgen den hit van den boer en daarvoor in ruil geven hun hit en f 30. De afrekening zou geschieden in een verdacht café in de Hagestraat, en wer kelijk kreeg daar de boer zijn f 30, waarop het op een drinken werd gezet. Maar toen daarop de boer den geruil- den hit vroeg, heette het, dat daarvan geen sprake kon wezen. Hij had een voudig den zijnen voor f 30 verkocht en daarmede uit. De boer ging daarop de politie halen, en toen bleek, dat deze aan die zaak niets kon doen, trok het publiek partij voor den landbouwer en begon er een scheldpartij tegen de gebroeders, die echter binnen in de kroeg bleven, totdat opeens een ruit werd verbrijzeld. Toen begon een gegooi met bierflesschen, dak pannen en steenen, zoodat spoedig noch in het café, noch in de huizen er naast, een ruit meer heel was. Er ontstond een verbazend tumult, dat nog vermeer derde toen een der gebroeders, gewapend met een groot mes en gezeten op zijn hit, op het publiek aanvloog. De politie, intusschen tot een macht van 28 agenten en drie inspecteurs aangegroeid, wist den woesteling van den hit te krijgen en met een bloedende hoofdwonde naar het bureau te brengen. Tot één uur 's nachts was de straat onveilig. Zondagavond te 5 uur her haalden zich de ongeregeldheden in mindere mate. Toen werden aan de overzijde van het café de ruiten verbrij zeld en wilde het publiek de drie in het café verschanste gebroeders te lijf, doch de politie wist dat te voorkomen, II. Mr. Romeo-prijs. Hordenren voor inlandsche paarden, bereden door Neder- landsche heerrijders. Handicap, le pr. f 400, 2e prijs f75. Deelnemers 3. Winners1. Zillah, van G. J. A. A. Baron v. Heemstra te Amersfoort2. Mr. Romeo, van W. Jochems te Den Haag. III. Kermis-prijs. Handicap, voor paarden die geen beter record getoond hebben dan 1.52. le pr. f 200, 2e pr. f 75, 3e pr. f 25. Deelnemers 7. Winners1. Luitenant, van J. Koster te Heemstede 2 Johanna Hl, van Joh. de Mol te Den Haag3. My Love, van W. A. Ockhorst te 8cheveningen. IV. Wave-Queen prijs. Wedren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, uitsluitend en bonafide toebe- hoorende aan Nederlanders, bereden door Nederlandsche heerrijders. le prijs f 400, 2e pr. f 75, 3e pr. f 25. Deelnemers 5. Winners1. Cher Amour, van W. Jochems te Den Haag; 2, Juggle, van G. J. A. A. Baron v. Heemstra te Amersfoort3. Fisherton, van S. A. F. Baron Creutz te Den Haag. V. September-prijs. Handicap voor paarden met geen beter record dan 1.48 per K.M. le prijs f 250, 2e pr. f 75, 3e pr. f 25. Deelnemers 7. Winners: 1. Little Amber ex Amber, zijn de vliegen afgekomen. Theorie en practijk. Het volgende wordt aan de „Ass. Ct." als historisch medegedeeld A en B zitten (als meer gebeurtin den spoortrein in een coupé „niet rooken" deftig te dampen. Daar verschijnt de conducteur: „Uw naam, heerrren De heeren smijten hun sigaren weg en trachten den conducteur te overreden het dezen keer er bij te laten. Vooral A poogt het hart van den beambte te vermurwen. Tevergeefs. „Strenge orders, heeren Nadat de beambte zijn plicht volbracht en rapport van de overtreding gemaakt heeft, trachten de heeren mekaar te troosten over dit incident, doch A is niet op zijn gemak te brengen. Hij wordt beurtelings bleek en rood. B zegt„Maar kerel, wat mankeert je toch zit daar nu niet over te malen, de kop hoeft er niet af, een paar guldens boete, en daarmee uit." „Ja, zie je", antwoordt A, „dat is het 'm niet, maar je weet,ik ben president van de vereeniging X X, en nu is juist voor eenige dagen uit den boezem onzer vereeniging een mede door mij onder teekend adres verzonden aan den direc teur-generaal, met verzoek om op het rooken in niet-rook-coupé's strenger toezicht te doen houden door tot 12x/2 uur alles af te zetten. Er heeft Zondag in AM STERDAM voor de tweede maal een rookwedstrijd plaats gehad. De verslag gever van het Hdbld. schrijft daarover 0. m. Een twintigtal mannen slachtoffers is een betere naam hadden zich aan- van J. W. Schuyl te Rotterdam2. Dobrina, van S. Witte veen te Harender- molen 3. Pipo, van S. Witteveen te Harendermolen. Humph Boy, die no. 2 aankwam, werd gedisqualificeerd. VI. Hazlewand-prijs. Verkoops-wedren op de vlakke baan voor paarden van 2 jaar en ouder, uitsluitend en bonafide toebehoorende aan Nederlanders, die in 1900 geen prijs van f 1000 wonnen en te koop zijn voor f 1500. le prijs f 300, 2e pr. f 75, 3e pr. f 25. Deelnemers 5. Winners 1. 1' Orpheline, van S. A. F. Baron Creutz te Den Haag2. Laura Bell II, van A. v. Hoboken v. Hoede- kenskerke te Scheveningen 3. Walling- j ton, van S. A. F. Baron Creutz te Den Haag. VIL Sluitingsprijs. Handicap. le prijs f 300, 2e pr. f 100, 3e pr. f 50. Deelnemers 9. Winners: 1. Redburr, van Stal „Jan Steen" te Den Haag2. Robert See Steele, van Joh. de Mol te Den Haag 3. Monadnock, van W. A. Ockhorst te ScheveDingen. In zake den moord op het 1 dochtertje van den heer Kessels wordt medegedeeld, dat Zaterdag een man bij de Tilburgsche politie verklaard heeft op den bewusten morgen in de kerk gillen gehoord te hebben. Later heeft hij den koster onthutst uit het koor zien komen. Een der Haarlemsche bladen deelde mede, dat de koster J. van Isterdaal (nietYan Ispendaal) bekend zou heb ben den dader te zijn van den gruwelij ken moord op Maria Kessels te Tilburg. Naar aanleiding van dit bericht vroeg de heer Van de Kamp te Haarlem per telefoon aan den commissaris van politie te Tilburg inlichtingen. Deze antwoordde hem echter, dat het bericht onjuist was Ook van den tweeden verdachte, den schilder Mutsaers, is niet bekend, dat Zondagmiddag half vier heeft aan het station DELFT een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een trein uit Den Haag naar Rotterdam vertrok, kwam nog een reiziger aansnellen en sprong op het plankier van den in gang zijnden trein. Een ander reiziger een vriend van den te-laat komer greep hem bij een der polsen om hem vast te houden. De stationschef en een beambte, het gevaar ziende, grepen den reiziger beet, doch de reiziger, die in den trein zat, bleef den ander nog een tijdlang vasthou den. Het drietal bleef vasthouden, totdat de reiziger, die in den trein zat, de pols los liet, waarop de beide spoorwegambtenaren en de reiziger weggeslingerd werden en de laatste tusschen den trein en het perron terecht kwam. Hij werd niet overreden, doch deerlijk gekwetst, met gebroken ribben en stukken vleesch van het lichaam afgescheurd naar het zieken huis te Delft overgebracht. De stationschef, die eerst pas van een maand verlof teruggekeerd was wegens geschokt zenuwgestel, bekwam geen ernstig letsel, doch zijn toestand is niette min niet zonder zorg. wegneemt, dat ik ze met genoegen aan- gemeld. Het waren goed gekleede jonge hoorde. De Andante van Mozart was innig, dat de strijd om het bestaan hen er toe Deze Jlutsaers blijkt (volgens de Utr. innig mooi. mannen, van wie men niet mag gelooven, hij eenige bekentenis zou hebben gedaan Het sterker en langduriger geleid heeft om voor de kans op enkele kt.) werkelijk dezelfde man te zijn, die te Utrecht in zoo kwaden geur stond bij allen die hem kenden. Bij t afgraven van een terp in de Friesche gemeente BAARDERA- DEEL zijn ter diepte van 23/4 meter drie geraamten van menschen gevonden. In de onmiddellijke nabijheid daarvan wer den nog opgedolven de schedel van een paard en het overblijfsel van een wagen rad. applaus getuigde dan ook, dat hier de grootmeester niet verloochend werd. Ook het wiegeliedje van Mynarski en „Pastorale" van Fr. Coenen gaven een verrukkelijk, heerlijk samenspel te genieten, zooals wij dat van „Sluis en Aafje" dat is zoo de familieterm kennen. Mej. Yan der Lee kon mij niet zoo £oed bevallen, als verleden jaar mej. guldens zich tot zulk een rol te leenen. Telkens werden drie strijders in het vuur gebracht, van wie twee de twijfel achtige eer genoten in een volgende heat mede te dingen. We hebben twee drietallen aan het „werk" gezien, doch toen» beving ons zulk een walging, dat we het geraden achtten ons te verwijderen. Men houde ons dus ten goede dat we Bloedvergiftiging. Men schrijft aan 't U. D. uit OUDE WATER: Yelen hebben de gewoonte, wanneer ze door het loopen blaren aan de voeten bekomen, er met een stopnaald een draad sajet door te halen. Dezer dagen deed zekere N. de Wit dit hier ook, met het ongunstig gevolg, dat korten tijd daarna voet en been opzwollen. Na eenige dagen gepapt te hebben, werd eindelijk genees kundige hulp ingeroepen, doch te laat. De geneesheer constateerde bloedvergif tiging en de lijder is er aan bezweken. Men zij dus in zoo'n geval voorzichtig. Dat detonneboerpruimen bespottelijk goedkoop zijn, behoeven wij zeker niet te vertellen. Wat nu eigenlijk dat goedkoop zijn beteekent, bleek een tuinder in het Westland, die zich de moeite gaf zich eens op de hoogte te stellen van het aantal pruimen in een kinnetje en daardoor tot de slotsom kwam, dat hij ongeveer 100 moest plukken voor 1 cent! In t land van Altena is de opbrengst pruimen zéo ruim, dat men op som van mige plaatsen, ze niet goedschiks kunnende verkoopen, ze eenvoudig aan de varkens opvoerde. Schagen, 5 September 1900. In dit voorjaar kocht een onzer plaatsgenooten op de markt 3 oogenschijnlijk zeer gezonde kippen. Niet lang daarna begon een ervan te kwijnen, met het gevolg, dat zij na twee a drie maanden stierf. Daarop volgde de tweede, met geheel dezelfde verschijnselen. De kam verbleekte, glans en gloed verdwe nen van de veeren, terwijl het dier al magerder werd. Ook deze stierf. Nu kwam no. 3 aan de beurt. Onze plaats genoot sprak er met den heer Muijs over, waarna men besloot, no. 3 aan een onderzoek te onderwerpen, hetgeen als resultaat gaf, dat de kip aan tuberculose leed. Sporen van „pokken" vertoonden zich in al de inwendige deelen. Wij deelen dit geval ter waarschuwing mede. Mochten ook anderen kippen heb ben of krijgen, die dezelfde ziektever schijnselen vertoonen, verwijder ze dan zoo spoedig mogelijk en zuiver het hok met een ontsmettingsmiddel. Anders be staat er veel kans, dat de een de ander aansteekt. Aan het postkantoor Schagen en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 9925.67terug betaald f 9313.90. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 4855. De afd, „Schagen" van den IVoord.Hollandschen :S me den bond hield Zondag alhier eene algemeene vergadering. In behandeling kwam het concept reglement van den Bond, dat, behoudens enkele kleine wijzigingen, werd goedge keurd. Met algemeene stemmen werd besloten de koninklijke goedkeuring aan te vragen, terwijl mede eenstemmig werd aangenomen, een cursus in hoefbeslag op te richten. Deze cursus zal waarschijnlijk in Schagen worden gehouden. De onhoudbare toestand, waarin de telegrafische ge meenschap onzer gemeente met de buitenwereld zoo ongeveer een jaar verkeert, was oorzaak, dat eenige belang stellenden Zaterdag j.1. samenkwamen, om over deze zaak van gedachten te wisselen.Schagen verkeert werkelijk sedert eenige maanden in een hoogst eigenaardige positie. Terwijl de omtrek aan het telefoon net is aangesloten, zoo zelfs, dat de draden naar elders door onze gemeente loopen, kan de marktplaats en het centraalpunt van Hollands Noorden slechts door eenen zeer primitieven dienst hare draadberichten verkrijgen en verzenden. Nadat de zaak op dien avond zoowat van alle kanten was bezien, kwam men overeen, om Dinsdag nogmaals te ver gaderen, om dan tot meer afdoende besluiten te komen. Het slot der besprekingen op Dinsdag avond was, dat het voorloopig comité tegen Dinsdag 18 Sept. eene algemeene vergadering zal beleggen, waarin dan een concept-adres aan den Gemeenteraad ter bespreking zal worden aangeboden. In dat adres zal als hoofdgedachte worden opgenomen, dat in onze gemeente een telegraafkantoor zal worden gevestigd. Mocht echter later blijken, dat de opof feringen voor onze gemeente te zwaar zullen zjjn, dan hoopt men althans, dat een telephoondienst in het leven zal worden geroepen. Een der zake kundig aanwezige gaf omtrent de stichting van een telephoonkantoor de noodige inlich tingen. Een Koninklijk besluit van 12 Oct. 1899 zegt hieromtrent: In gemeenten, welke daarvoor naar het oordeel van onzen Min. van W., H. en N. in aanmerking komen, kan op verzoek van het gemt.-best. aansluiting aan het Rijkstelefoonnet door middel van een Rijkstelephoonkantoor worden ver kregen op de volgende voorwaarden a. De verbindingslijn wordt van Rijks wege aangelegd en onderhouden. b. De gemeente levert en onderhoudt ten genoegen van onzen Min. van W., H. en N. een behoorlijk gemeubelde, verlichte en verwarmde lokaliteit tot uit oefening van den dienst. De noodige toestellen, alsmede alle formulieren of bescheiden, benoodigd voor de behandeling van de telegrammen en voor de verant woording van de ontvangsten en uitgaven, worden van Rijkswege geleverd en onder houden. c. De gemeente stelt ten genoegen van onzen Min. van W., H. en N. den kantoorhouder en diens vervanger aan. Hunne bezoldiging is voor rekening van de gemeente. d. In de bestelling van de telegram men binnen den kring, waarin volgens de bepalingen van het Rijkstelegraafreg e- ment de bezorging vanuit het telegraa - kantoor kosteloos geschiedt, wordt door en voor rekening van de gem- voorzien. Zij is bevoegd de in bet Rijkstelegraa - reglement bepaalde vergoeding van den geadresseerde te heffen. Het is met bet oog op het belang van onzen handel en ons marktwezen te wenschen, dat velen een blij vaö belangstelling zullen geven, en de uitge schreven vergadering bezoeken. Uooi wisseling van gedachten wordt misschien een licht ontstoken, dat naar het begeerde doel zal leiden. volg 18 Met gunstig 8 6 T 0 4lt, voor de 2e klasse der R. H. B. S. te maar examen afgelegd door f.

Schager Courant | 1900 | | pagina 2