een Sier. INGEZONDEN. Htsldsr der op Dinsdag 1* September gehouden stemming; voor één Lid "Van do Provinciale Staten van Xoord-Holland, Hoofd- kiesdistrict Schagen. Bij aankoop van vraagt steeds DUiTSCH, metlïcwijs van lichtheid zakken gelood ea gemerkt met en vooral lette men op het gehalte, dat wordt aangeboden. PLAATSELIJK NIEUWS. Binnenlandsch Nieuws. Maandag 17 September vergaderden te tvolhorn, ten locale van den heer D. Kist, een 17-tal per sonen, belangstellenden in den motor- dieDSt Schagen-Barsingerhorn-Kolhom. Onder de aanwezigen merkten we op de beide wethouders van Schagende burgemeester dier gem. was verhinderd. Als punt 1 kwam aan de orde de op richting eener vennootschap, wat evenwel niet kon gebeuren, doordat de lijst der aandeelen nog niet was volteekend. Men discussieerde over de middelen, om het ontbrekende te plaatsen en de slotsom daarvan was, dat een commissie, bestaande uit 9 personen, van Kolhorn, Barsingcrhorn en Schagen, werd benoemd om den verderen voortgang dor zaak te behartigen. Door die commissie zal een adres worden gericht tot het gemeentebestuur van Barsingerhorn om een subsidie voor den motordienst. Verder zouden alle maatregelen worden genomen die maar eenigszins tot nut van de zaak kunnen dienen, en zou elk van de commissieleden zijn best doen, zooveel mogelijk aandeelen te plaatsen. VV ierinsfou. Aan Den Oever is een onderlinge Nutsvereeniging opgericht. Het bestuur is samengesteld uitdeheeren: L. Spaander, eere-voorzitter, C. V. Koorn, voorzitter, O. Boeker, secretaris, C. J. Koorn, penning meester en B. Bakker, bestuurslid. Om in het gebrek aan eene geschikte woning voor den Burgemeester en Secretaris der gemeente lioedijU te voorzien, is van gemeentewege een nieuw huis gebouwd De jaarwedde van den secretaris, welke f 400 bedroeg, is nu gesteld op f200 -f vrije woning. V oor den Landbouwwinter- cursus te Uroeli op l^aiageri- dyu hebben zich 15 deelnemers aan gemeld van 18 tot 35 jaar. Sodert het begin der groenten veiling in Juni 1.1., zijn nu ter markt te lii-oeli op Li»ngeii- dijk aangevoerd 1.845.000 bossen wor telen tegen 1.877.000 in 1899 2.400.000 bloemkoolen tegen 2.800.000 in 1899 1.549.000 roode kooien, tegen 863.000 in 1899 222.600 gele kooien en 265.000 wine kooien. Wat de laatste dagen hier aan de groenteumarkt komt, is nogal van betee- kenis. Rekent men ongeveer 400 kooien op een snees land, dan is wat op één ochtend op de markt komt, n.1. 160.000 kooien,de opbrengst van 400 snees of onge veer 10 Hectare. Dat zegt nogal zoo wat Uit AMSTERDAM meldt men: De brandweer heeft Dinsdagmorgen vroeg met veel moeit- „en zwaren brand gebluscht, door nog onbekend gebleven oorzaak ontstaan, in het pakhuis van den heer Roos, in de Reguliersdwars straat. Het was gevuld met koloniale waren, zoodat het vuur zware, zoet- riekende rookwolken ontwikkelde, die zich over de stad verspreidden. De heer Roos, die boven het pakhuis woont, kou met vrouw en twee dochters, die op de eerste verdieping sliepen, bet brandende huis langs de gewone trap verlaten. Een derde dochter, weduwe, en een knaap van elf jaar, die een trap hooger te bed lageD, zagen zich dien uitweg door den dikken rook afgesneden. Zij vluchtten dus op dak. Het huis is zeer laag men riep de vrouw toe, het elfjarig knaapje langs den gevel omlaag te laten glijden. Zij deed dit en met gunstig gevolgde jongen werd opge vangen en bleef ongedeerd. Nu waagde de vrouw zelve den sprong, en ook haar val werd door sterke armen gebroken. Men dacht, dat zij alleen den mond had bezeerd, en dat dus alles ten slotte ge lukkig was afgeloopen. Zij werd naar het gasthuis gebracht, en daar bleek nu, dat zij ernstige inwendige kneuzingen had bekomen, zoodat tegen 5 uur de familie bij haar werd ontboden Tegen dien tijd was de brandweer het' vuur geheel meester. Zij maakte bij deze gelegenheid gebruik van iooklooze magneeiumfakkek, welke ook ter verlichting van het terrein op straat op tafeltjes werden geplaatst.Eerst werd onder de menigte verteld, dat de brand zou ontstaan zijn in een paarden stal achter in het perceel, waar men het laatst met licht geweest zou zijn. Er was echter van geen paardenstal iets te be kennen. Zoo was het niet be doeld. Yoor de Haagsche Rechtbank is een getuige verscbeuen in een zaakje van eene eenvoudige mishandeling. Sub8t.-officier van justitieMijnheer de president, ik wilde nu nog wel eens precies van dezen getuige weten hoe de slag is toegebracht. PresidentGa uw gang, meneer de officier, Subst.-officierGetuige, wijs me nu eens precies, hoe en waar de slag is gegeven. Getuige, een forsch gebouwd man, meenende dat hij op het gelaat van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie casus positie moet aangeven, heft de hand «p en is in twee stappen bij den officier, die min of meer verschrikt een weinig terugwijkt mei de woorden „Neen wijs het maar op uw eigen gezicht aan.41 De Troonrede. Dinsdag heeft de jaarlijkeche plechtigheid van de openiDg der Kamers door de Koningin op de gewone wijze plaats gehad. In de Troonzaal waren de tribunes bijna overladen met dames en heeren, de gelukkigen die een plaats hadden weten te winnen of te koopen. In de gereserveerde loges de dames en heeren van de diplomatie en enkele andere bevoorrechten. De opkomst van de Kamerleden was groot, en tusschen de schitterende uni formen werden dr. Schaepman en dr. prijs ad f 1.25 in den weg mocht staan, er kennis mede kunnen maken;de gelegenheid krijgen, (al is de weg wat lang) 't te lezen. Bij voorbaat bedankend voor 't plaatsen, Achtend, Uw Abonné, V. W., 17 Sept. 1900. Mijnheer de Redacteur! Uwe rectificatie van het bericht omtrent mond- en klauwzeer is onvoldoende. Mond en klauwzeer is hier niet voorgekomen. Wij hebben hier alleen gehad een geval in lichten graad van klauwzeer, dat weder Nolens in het geestelijk gewaad, de hee- hersteld is. ren Heldt, Ketelaar. Nol'icg, Klerk en Uw berichtgever is dus wel degelijk on- Marchand in rok opgemerkt. Alle Mi- juist geweest, en niet in staat, de diagnose nieters, leden van den Raad van State te _bepalen. en andere door het program aangewezenen namen plaats en kwart over één gingen de vleugeldeuren open en stapten met dettigen tred de hooge hofwaardigheids- bekleeders binnen, als voorboden van de Koningin. Hare Majesteit was in een crème satijnen kleed, waarover het lint van Grootmeesteres der Orde van den Nederl. Leeuw, en droeg een hoedje met witte veer. H. M. de Koningin-Moeder droeg een lila kleed met wit kanten over kleed. Bij het binnentreden groetten de I Vorstinnen links en rechts de eerbiedig opgerezen Kamerleden. Terstond plaats nemende, las de Ko- ninging op zeer eenvoudige wijze de korte rede voor, zonder bijzondere toon- schakeering. Slechts toen de woorden betreurenswaardige gebeurtenissen en Zuid-Afrika werden uitgesproken, scheen de stem een lichte trilling niet te kunnen onderdrukken. De voorlezing duurde slechts enkele minuten. Toen de Koningin en Haar moeder oprezen, gereed om buigende voor den voorzitter heen te gaan, weerklonk een luid „Leve de Koningin!* door den heer Van der Borch aangeheven, en terstond herhaald en door een „Leve de Koningin- Moeder!* gevolgd. Daarna meende de heer De Ram nog een hip—hip—hip— hoerate moeten aanheffen, dat ook herhaald werd. Vijf minuten vóór half twee had de Koningin het gebouw weer verlaten, na minzaam met de leden der commissie eenige woorden te hebben gewisseld. Teruggekeerd in het paleis, onder harte lijke toejuichingen van het publiek, ver toonde de Vorstin zich een oogenblik aan het venster. De Troonrede bevat in hoofdzaak een beroep op aller medewerking tot de tot stand-koming binnenkort van de ongeval lenwet. De vriendschappelijke betrekkingen met het buitenland bleven onveranderd. De onlusten in China veroorzaakten stremming in het verkeer over land. De toestand der Einantiën is gunstig, toch is versterking der middelen onmis baar, allereerst in verband met de uit voering der wet op den leerplicht. De staat der Indische geldmiddelen is gunstig en de toestand in Noord-Suma- tra (Atjeh) geleidelijk vooruitgaande. Aangekondigd worden wetsontwerpen omtrent het arbeidscontract,betere voorzie ning van het armwezen en staatsexploitatie der steenkolenmijnen in Limburg. Ook een wedstrijd. Men schrijft uit DEN HAAG De 24 uren-wedstrijd van behoeftige menschen om tijdig een plaatsje voor het Kamergebouw in te nemen, ter verhuring aan personen, die gaarne op de tribune zijn tijdens de Troonrede, is dit jaar uitgebreid tot een 48 uren-match. 't Is haast niet te gelooven, doch Zondag reeds bij het krieken van den dag posteerden zich een 15-tal mannen, vrouwen met kinderen in het bekende hoekje op het Binnenhof en hurkten zich neer tegen den muur, in afwachting dat morgenochtend een royale mijnheer of dame de plaats in de rij tegen item zooveel opkoopt. Sommigen dezer plaatsbe- waardere waren voorzien van wollen doeken of ander deksel tegen de nachtkoelte, waarvan de menschen, dank zij de hooge najaarstemperatuur, ditmaal weinig last ondervonden. Tegen het klokje van negen in het schaft uurtje werd de boterham genuttigd en ter vrijwaring tegen dorst in den langen wachttijd werden zure appels verorberd. Trouwens, de kans op het verdienen van eenige guldens voor het recht van af staan der plaats, leverde voor deze stak kers een appeltje voor den dorst. Het komt mij wenschelijk voor, dat be richten omtrent veeziekte niet maar op een schrijven van gewone correspondenten wor den geplaatst, doch dat vooraf een onder zoek worde ingesteld bij den veearts, die het geval heeft onderzocht, of bij den Bur gemeester, bij wien de aangifte is gedaan. Voorts geloof ik, dat het in het algemeen belang zou zijn, indien ook de naam van hem, bij wien de ziekte voorkomt, wordt bekend gemaakt. De berichten zullen dan ook beter te controleeren zijn. ÏVI. Dossen Zijpe, 13 Sept, 1900. Schagen Zgpe Barsingerhorn Wieringerwaard Anna Paulowna Wieringen Winkel Hariogcsrspe! Heerhuguwaard St. Maarten Cailantaoog Warmeohuizen O. Niedorp N. Niedorp N. Scharwoude Z. Scharwonde Undcarspel In antwoord Geachte lieer BOSSEN! Van de Redactie ontving ik uw schrijven ter inzage, met het verzoek, daarop mijne bemerkingen mede te deelen. Natuurlijk voldoe ik daaraan gaarne. Om alle onnoodige uitweidingen te voor komen, wensch ik mij uitsluitend bij het gewraakte bericht te bepalen, dat luidde „Te Schagerbrug heeft zich een geval van mond- en klauwzeer voorgedaan1'. „Neen" zegt u, „wij hebben alleen een geval van lichte klauwzeer gehad." „Ja", zeg ik, en daarbij beroep ik mij thans op u, die immers mijn bericht bevestigt. In een koninklijk besluit van 22 April 1898, Stb. 109, leest men in art. 1 sub 3: „Het mond- en klauwzeer (besmettelijke blaaruitslag van den mond en de klauwen) bij herkauwende dieren en varkens.". De wet kent dus geen onderscheid tusschen mondzeer en klauwzeer. Beide ziekten komen onder hetzelfde artikel voor, beide ver- toonen dezelide verschijnselen, beide zijn in dezelfde mate besmettelijk. Ter verduidelijking wordt van beide „besmettelijke blaaruitslag" als omschrijving gegeven. Ziekten van lichten of meer ernstigen aard kent de wet niethet vee is besmet, of het is het niet. Daar mond- en klauwzeer feitelijk twee bena mingen zijn voor dezelfde ziekte, is het niet te verwonderen, dat enkele veehouders zeer typisch spreken van tongblaar tusschen de klauwen. Dat ook de districts-veearts het geval te Schagerbrug wel degelijk als besmettelijke klauwziekte heeft beschouwd, getuigt het feit, dat de waarnemende districts-veearts, de heer G. Muijs te Schagen, met een onderzoek van al het vee belast is geweest, dat op de tentoonstelling te Schagerbrug werd ingezonden. De Berichtgever. Aantal Geld. nitg. q3W Breebasit Jz. P. Buis Jz. L. C. Kolff C. Wagenaar JGz P. WonderAz. Kiezers, stemmen. 458 (-17 335 181 462 488 261 288 5» 145 86 237 180 277 223 242 293 Br. op Langend 271 St. Pancras 144 Bergen 269 Koedijk 202 Schoorl 224 Petten 31 ,173 69 43 126 85 85 172 135 62 373 35 19 48 88 115 102 99 88 97 52 68 85 76 23 10 4 2 6 3 4 2 12 1 14 2 0 0 0 7 5 4 5 4 1 1 5 8 0 62 41 22 103 67 75 22 157 29 6 10 5 27 6 58 7 7 7 3 1 33 44 64 20 106 10 4 17 10 4 1 7 4 2 17 4 1 0 4 IS 30 18 8 12 3 6 0 0 1 2 1 2 1 4 149 2 0 0 1 9 1 0 2 0 0 0 1 0 1 0 1 0 3 2 1 4 0 2 O 4 8 12 3 O 15 0 1 28 27 12 71 32 13 9 2 0 11 14 15 0 7 0 0 15 21 355 4 1 4 82 50 49 35 51 14 7 18 26 9 3 2370 93 866 286 Herstemming tusschen de heeren Breebaart en Wonder. 178 249 791 ken, stappen te doen die leiden tot verkrij ging van bedoelde betere draad verbinding. Door sommige aanwezigen werden de kosten voor de gemeente p«r jaar op f 500.begroot, door anderen, beter op de hoogte van de zaak, op een paar honderd gulden per jaar. Ook de Burgemeester woonde eenige oogenblikken de vergadering bij en achtte „wachten" beter dan op de zaak direct in te gaan. De vergadering echter besloot met algemeene stemmen, een adres tot den Raad te richten van den volgenden inhoud De ondergeteekenden, allen inwoners dezer gemeente, nemen de vrijheid Uwen Raad beleefd te verzoeken, alle pogingen, die daartoe dienstbaar mogen worden geacht, te willen aanwenden tot het ver krijgen van een telegraafkantoor te dezer plaatse. Mocbt het bij het aanwenden dier pogingen blijken, dat de Regeering bepaald ongenegen is, direct een telegraafkantoor te stichten, dan zouden de ondergeteeken den gaarne zien, dat niet langer een afwachtende houding werd aangenomen, maar dat UEd.Achtb. zoo spoedig als dit met de belangen der gemeente in overeen stemming is, de noodige stappen deden voor de vestiging van een telephoonkantoor, opdat onze gemeente binnen korten tijd van den zeer ongewenschten en ongerief lijken toestand, waarin ze tegenwoordig, ten opzichte eener draadverbinding ver keert, worde vrijgemaakt. Staande de vergadering, werd dit adres door eenigen geteekend. Schagen, 19 September 1900. Door een vergissing van den zetter is in het bericht aangaande de aanbesteding van lijnkoeken der Se Coöperatieve Vereeniging (zie ons vorig nummer) een fout geslopen Er stond: „ÏB1^ °/o zuiverheid," dit moest, zooals de lezers zeker al reeds begrepen, zijn 13a/2 vocht" (maximum) en vol doende zuiverheid. We kunnen er nog aan toevoegen, dat de prijs der koeken is f 10.86 per 104 kilo. Dinsdag had in hetN.Holl. Koffiehuis alhier de uitgeschreven verga dering plaats inzake onze telegraai- telepMoori-qimestie. De heer Merz opende de vergadering en bracht in herinnering, wat er reeds in de Schager Courant omtrent bedoelde zaak was ge schreven, hier en daar aanvullende, wat nog niet van algemeene bekendheid was en eindigende met als zijne meening uit te spreken, dat blijkens de opkomst en de belangstelling de wensch in Schagen algemeen bestaat naar een betere draadverbinding. Een betere draadver binding, 't zij eene telegrafische dan wel eene telefonische, achtte hij van zoo veel belang voor de ingezetenen, dat den Raad moest gevraagd worden, daarnaar te willen streven. De onkosten toch kunnen nooit zoo groot zijn. Door den heer Oudenhoven, Dir. van het Postkantoor, werden eenige inlichtingen verstiekt, die de ver gadering noopten op het voorstel van den heer Merz in te gaan en door middel Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd een klein plaatsje in uw blad, voor 't volgende Met klimmende belangstelling las ik 't werkje, getiteld: „Hollands Noorder kwartier, met betrekking tot zijn Water staat," door den heer P. Schuitemaker Jz., onderwijzer te Barsingerhorn. 'k Zeg: met klimmende belangstelling, en dat is zoo voor een Noord-Hollan der is 't van veel gewicht, zoo een hand leiding voor 't voorstellingsvermogen te bezitten ik geloof niet te overdrijven, een ieder sterk aan te raden, er kennis mede te maken met 't te lezen, en te herlezen, vergemakkelijkt, en tevens verbreedt,men z'n beschouwingsvermogen, in ruime mateiets, wat bij denken over oppervlakten onmisbaar is. Bescheiden maak ik de opmerking, dat 't werkje, niet onpas ware in de leesgezelschappen, enz., opdat zij, wien de van een adres aan den R*«d te verzoe- VERVOLG Den 11 Octobera. s. hoopt de heer C. Dz. Rezelman, burgemeester van Wieringerwaard, zijne 25-jarige ambtsvervulling te herdenken. A an de kermis te Sclmger- brug viel dit jaar alle drie dagen een zeer druk bezoek ten deel, wat zeker door 't schoone zomerweer bevorderd werd en ten goede kwam aan de kaste leins, de kramers, die niet talrijk verte genwoordigd waren, den draaimolen en de luchtvaartbewegiDg. Maandag, den 2en dag, was 't vooral de paardenmarkt en de tentoonstelling van vee en landbouw- artikelen die velen naar hier deed komen. Deze tentoonstelling en paardenmarkten 't leven geroepen,op touw gezet en voorbereid door de Afdeeling Zjjpe te Schagerbrug van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, mogen met recht in alle opzichten welgeslaagd genoemd worden. Op de paardenmarkt waren aangevoerd 120 paarden, waarvan 18 mededongen naar de prijzen der tentoonstellingscom missie. De handel was in 't begin stug, doch werd later levendiger, en nadat de commissie voor de verloting er tien had aangekocht, ging nog menig paard van de hand. Er waren zeer schoone dieren onder, krachtig van bouw en goed ge vormd. Van de tentoongestelde verkreeg dat van den heer J. J. de Wit Sr. te 't Zand, een 5-jarige, zwarte merrie, den len prijsdat van den heer H. de Graaf te Schagerbrug, de 2 y2-jarige, zwarte merrie Marie, den 2en prijs en dat van den heer J. Brak te 't Zand, een 872-jarig bruin, bles-ruin, den 3en prijs. Als le, 2e en 3e prijs was respect, uitgeloofd f 10.—, f 7.50 en f 5. De keuringscommissie, welke geene gemakkelijke taak had, bestond uit de heeren G. Nieuwland, G. Schuijt en A. Schrieken. Van de 6 veulens, die naar een prijs dongen, werd door dezelfde commissie de le prijs, f 7.50, toegekend aan den heer D. de Graaf, Koegras, Helder, merrie br.; de 2e prijs, f 5.—, aan den heer Jb. Jimmink, Schagerbrug, zwarte merrie, en de 3e prijs, f 2.50, aan den P. Francis, Schagerbrug, bruine hengst. Op het tentoonstellingsterrein werden de bekroonde en aangekochte paarden nader ter bezichtiging gesteld. Hier waren aanwezig van de beste herfstkalvers 3 stuks, waarvan den len prijs, f 10.—, bekwam die van den heer A J. Peeck te Schoorl, (Wilhelmina R. S. N. H. EO. 3584 geb. 16 Maart 1896); den 2en prijs, f 7.50, die van den heer P. Kraakman te Schagerbrug, en den 3en prijs, f 5.die van den heer W. Jimmink Dz. te Schagerbrug. In de afdeeling: de'beste Schot, ge boren in 1898, waren aanwezig 14 stuks. De prijzen waren weer f 10.f 7.50 en f 5.en werden achtereenvolgens toegekend aan de inzendingen van A. J. Peeck te Schoorl, K. Koster te Wierin gerwaard en J. van Beusekom te 't Zand. Voor de afdeelingKalfvaarzen, geb. in 1899, waren 11 stuks ingezonden, en van deze werd aan die van den heer Jb. Zijp te Wieringerwaard de eerste prijs, f 10.— toegekend aan die van den heer A, J. Peek te Schoorl de 2e prijs, f 7.50, en aan die van den heer H. de Graaf te Schagerbrug de 3e prijs, f 5. De keuringscommissie dezer drie afdee- lingen bestond uit de h.h. G. de Wit Pz., H. Delver en S. Groot. Voor de afdeeling Hokkelingstieren, geboren in 1899, waren 7 inzendingen. Den len prijs, f 10.verkreeg de heer J. L. T. GronemaD te Wieringerwaard den 2en prijs, f 7.50, de heer J. Gz. Schuijt te St. Maartensbrug den 3en prijs, f 5.— de heer P. Schilder te Burgerbrug. De keuringscommissie dezer groep be stond uit de heeren W. Govers, H. Jim mink en Jb. Kater. Voor de afdeelingzes Pokschapen hadden tien personen ingezonden en waren twee prijzen, een van f 5.en een van f 2.50 beschikbaar gesteld. Den len prijs verkreeg de inzending van den heer J. Gz. Schuijt te St. Maar tensbrug den 2en prijs, een andere van den heer J. Gz. Schuijt. In afdeelingzes lammeren, waren 9 inzendingen. Den len prijs, f 5.werd toegekend aan die van den heer J. Gz. Schuijt te St. Maartensbrugden 2en prijs, f 2.50, aan die van den hr. C. Bruin te Burgerbrug. In de afdeelinghet beste Ramlam, in Nederland gefokt, waren 10 inzendin gen en verkreeg den len prijs, f 5. die van den heer J. L. T. Groneman te Wieringerwaardden 2en prijs f 2.50, die van den heer D. C. Rezelman te Anna Paulowna. De heeren C. Hooij, P. v. d. Oord en Jb. Bos waren in deze afdeelingen de keurmeesters. De afdeelingklein vee en pluimge dierte, was gesplitst in die voorinland- sche kippen, die voor leghorns, die voor zilver-wyandotten en die voor 't grootste paar konijnen. Voor elk was een eerste prijs van f 2.50 en een tweede prijs van f 1.50 beschikbaar gesteld. Voor de inlandsche kippen, (10 inzen ders), verkreeg den len prijs de heer W. Govers te Callantsoogden 2den prijs, de heer A. P. de Wit te 'tZand. Voor de leghorns, (6 inzenders), verkreeg de heer H. G. W. Stöve te Schagerbrug den len prijsde heer A, P. de Wit te 't Zand den 2en prijs. Voor de zil ver-wyandotten, (3 inzendingen), verkreeg de heer S. Renooij te Schagerbrug den len prijsde heer A. P. de Wit te 't Zand, den 2den prijs. Voor de grootste paar konijnen, (5 inzenders), werd de le prijs toegekend aan den heer Jb. Mo- leman te Schagerbrugde 2e prijs aan den heer C. Schrijver te Schagerbrug. De commissie van beoordeeling in deze rubrieken bestond uit de heerenP. Kraakman, H. Bakker en J. MareesJz. Tei opluistering was ingezonden door de heeren Jac. Met te Heer Hugowaard, Rijtui gen P. de Wit Pz., 't Zand, 4 ganzen met 1 gent; C. Slikker te Oudesluis, Eenhoorn-rij wielen; G. Ranke te Schagen, LandbouwartikelenW. H. Roggeveen te Burgerbrug, ReisdekensJb. Koster te Schagen, Landbouwartikelen en Fon- gers' rijwielenH. van Twuiver te Alk maar, Verschillende Hulpmeststoflen, be werkte en onbewerkte, Turfstrooisel, Hooi en StrooJb. de Goede te Oude sluis, Landbouwwerktuigen en Huishou delijke artikelen; F. van Dijk, Burgerbrug, Zadelmakerswerktuigen J. J. de M it Sr., 't Zand; 6 stuks Texelsche foklammeren; L. J. Roggeveen te Schagen, Zadelma kersartikelen J. B. Oostmeyer te Alk maar, ZuivelbereidingsartikelenH. Peereboom te Nieuwe Niedorp, Zadel makersartikelen; C.Roggeveen te Schagen, Zadelmakersartikelen 8. de Leeuw te Keinsmerbrug, LandbouwartikelenV. Spierdijk te Schagerbrug, 6 bergeenden; F. Keet te Schagen, Zadelmakersartikelen; D. Schenk Kz. te Barsingerhorn, zwarte langhals KippenH. S. Eriks te Peking-eendenV. S. Ohmstede JCz. te

Schager Courant | 1900 | | pagina 2