loting Donderdag 4 October 1900. 44ste Jaargang No. 3562. KÉNNiSGÊvTNG. E1 s j e. Gemeente Schagen. Bekendmakingen. Uitslag verkiezing. Nationale Militie. Sluiting Tapperijen. FEUILLETON. Binnenlandsch Nieuws. AGES Alisusei Nienws-, AAIT. Almisntiï- k Lailliifllil. en Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden DVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGRZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Hiireau: SCHAÖlif, Laau, O UitgeverP. TRAPMAN. Medewerker4. W 1 V K K L. Prijs per jaar f 8.—. Franco per post f 8.60, Afzonderlijke nummers 5 Cents. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25; iedere regel meer 5 et.. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen maken bekend, dat een afschrift san het proces verbaal, vermeldende den uitslag der op 1 October jl. gehouden herstemming, ter verkiering van een lid van de Provinciale Staten van Noordholland, ia aangeplakt en voor een ieder ter gemeente-secretarie ter inzage ligt. Schagen, den 2en Oclober 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Burgemeester, S. BERMAN. de Secretaris, DENIJS, Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Brengen, ter voldoening aan het tweede gedeelte van Art. 28 der Wet op de Nationale Militie van den 19den Augustus 1881 (Staatsblad No. 72), voor de tweede maal ter kennisse van de belanghebbenden, dat de loting van de in 1900 voor de Nationale Militie ingeschrevenen, overeenkomstig de ontvangen aanschrijving van Zijne Excellentie den Heer Com missaris dezer Provincie, dato 3 September 1900, No. 8/2606 M. S., zal plaats hebben op Woensdag 17 October, des voormiddags ten 9'/j ure, ten raadhnize dezer gemeente, en worden zij, welke daaraan moeten deelnemen, gelast, om op den bepaalden tyd aldaar, tot dat einde aanwezig te zjjn, of, bij verhindering, zich aldaar door hun vader, moeder of voogd te doen vertegenwoordigen. Alsmede dat, overeenkomstig Art. 34 van gemelde Wet, dadelijk na de trekking van het Nummer, de redenen van vrijstelling, welke de Ingeschrevene mocht hebben, moeten worden opgegeven. Indien hij vermeent vrijstelling te kannen erlangen wegens broederdienst, of op grond van te zjjn een i ge wettige zoon, zal hy op Vrijdag den 19 Oetober, des voormiddags ten 10 ure, in het Gemeentehuis moeten verschijnen, vergezeld van twee bg den Burgemeester bekende en ter goeder naam en faam staande meerderjarige ingezetenen, die de vereischte getuigenis kunnen afleggen en het aldaar op te maken getnigschrift onderteekenen. Wanneer hij aanspraak maakt op vrijstelling wegens Broeder- dienst, zal hij mede voorzien moeten zijn van zyne geboorte-acte en van de geboorte acten van al zijne nog in leven zynde broeders, alsmede van de zak boekjes of paspoorten van gediend hebbende broeders. By overlegging van laatstgenoemde stukken zullen door den Burgemeester by den Kommandant van het korps, waarbij zyn broeders dienen of gediend hebben, worden aangevraagd de bewyzen van werkelijken dienst of een uittreksel uit het Stamboek Schagen, den 18 September 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. BERMAN. De Secretaris, DENIJS. De BURGEMEESTER der gemeente Schagen Overwegende, dat by gelegenheid der Loting voor de Nationale Militie in aen regel vele lotelingen zich ROMAN vaD HANNA ASCHENBACH. 57. Bij het vertrekken van haar kleine Els schieten mevrouw Herwig de tranen in de oogen, doch Elsje troost haar„Niet wee- nen, moedertje, ik ga immers met „hem" mede, en slechts voor twee weken, dan, als we weer thuis zijn, wordt het eens recht heer lijk."„Adieu „Vaarwel„Prettige reis!" „Tot weerziens!" Een lachend gezichtje buigt zich uit het portier en met een bouquet wordt nog zoo lang mogelijk uit het rijtuig gewuifd dan is ze weg. Hertha slaat haar arm om den hals van haar moeder„Zij is zoo gelukkig, ons Elsje." „Daarvoor dank ik God klinkt het terug. Dr. Jurgens, die met het jonge paartje mede naar het station is gegaan, meldt, na zijn spoedigen terugkeer „Zij zijn juist op tijd gearriveerd zij hebben een coupé voor zich alleen en zijn weggestoomd als twee overmoedige kinderen." Als spoedig daarop het gezelschap uit een gaat, staat Dr. Herbert aan het portier van het rijtuig met Hertha's hand in de zijne. „Gij komt morgen toch vraagt het meisje. „Zeker slaap wèl." „Goeden nacht„Vooruit, koetsier." De paarden trekken aan en binnen in het rijtuig zinkt een blond kopje onder hartstochtelijk snik ken op den schouder van mevrouw Herwig. „Moeder, moeder, ik kan het niet langer verdragen, hem zoo te zien ljjden en dat zonder eenige reden, want want ik heb hem zoo onuitsprekelijk lief. Ik wil alles weer goed maken en het hem morgen zeggen.^ Zeg, moeder, doe ik slecht daarmeê De kleine vrouw antwoordt niet dadelijk. De innerlijke blijdschap die haar nu vervult, beneemt haar de kracht om een woord te uiten. Eindelijk, eindelijk treedt zy dan ook by dit kind in haar moederrechten. Voor de eerste maal vraagt schuldig maken aan het misbruik maken van sterken drank dat dientengevolge twisipartyen ontstaan, die de orde verstoren en hartstochten worden gevoed, die slechte schade doen aan lichaam en geest Maant by deze belanghebbenden aan, om op den dag der loting voor de Nationale Militie, zynde Woenadag 17 Oetober a.sgeen «terken drank te schenken tot des namiddags 2 nar en zalks ter voor koming van de noodzakelijkheid, dat door hem, Burgemeester, krachten» art. 11 der olgemeeae poli- tie-verordening de tydelyke sluiting van koffiehuizen en tapperyen zou moeten worden gelast. Schagen, den 2 October 1900. De Burgemeester voornoemd, 8. BERMAN. Vergadering van den Raad der gemeente Haringcar- wpel, den 29 September 1900. Tegen woordig alle ledeD. 1. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergade ring worden voorgelezen, goedgekeurd en geteekend 2. Medegedeeld wordt, dat bij de op 19 dezer gehouden verificatie der kas van den ontvanger dezer gemeente, in kas is bevonden eene som van f 30.316voor kennisgeving aangenomen. Voorts, dat de rekening over 1899 door H.H. Ged. Staten is goedgekeurd, even wel met de opmerking, dat eene som van f 468.verkregen door verkoop van eenige bouwterreinen aan den Koorndijk en aan den weg in Kerkbuurt, rente- gevend moet worden belegd, waaromtrent vóór 1 Oct. een raadsbesluit wordt inge wacht. De Voorz. licht toe, dat de bedoelde gelden, zooals trouwens reeds vroeger is besloten, moesten dienen voor het be schrijven en in kaart brengen der wegen. Voor dat doel zijn ze dan ook gebruikt en in dien zin is op de opmerking van Ged. St. bereids geantwoord. Voorz. hoopt, dat Gedeputeerden hiermede genoegen zullen nemen. 3. Een verzoek van de aid. Haren karspel der Naaml. Landbouw- en Han- delsvereeniging, om de rattenverdelging opnieuw ter hand te nemen, door het uitloven eener premie van gemeente wege, wordt van de hand gewezen, op grond, dat reeds eene belangrijke som daarvoor is uitgegeven en het aantal dezer dieren sterk is atgenomenvoorts, omdat thans geen, ot althans zeer weinig schade door deze dieren wordt veroor zaakt In beginsel wordt besloten, in het a. s. voorjaar zoo noodig wederom te beginnen met voor do verdelging premie uit te betalen. deze dochter, steeds zoo zelfbewust,zoo krach tig, zoo sterk,naar héér oordeel; voor de eerste maal buigt zich deze dochter niet door uiterlijken dwang, maar gehoor gevend aan innerlijkendrang, voor de uitspraak der moeder. Één oogenblik stormen triomfee- rende gedachten door het hoofd der kleine vrouw, doch reuzengroot ontwaakt tegelijk het medelijden met het leed van dat jonge, zoo gepijnigde hart. Zij streelt met zachte hand de gloeiende wangen van haar oudste voor de eerste maal weder sedert haar kindsheid en geeft haar duizenderlei vriendelijke en teere naampjes. En deze teedere betuigingen van liefde stellen het opgewonden kind gerust, het snikken wordt minder, en eindelijk is de anders zoo sterke en bedaarde Hertha haar opgewondenheid meester. „Dus moeder, vindt ge mijn voor nemen niet onvrouwelijk Aarzelend komen deze woorden over de bleeke lippen, en mevrouw Herwig haast zich, op overtuigenden toon te antwoorden „Zeker zou ik het niet ieder ander meisje durven aanraden, maar mijn trotsche Her tha durf ik dat zonder eenige aarzeling doen. Zal je dat nu zéé zwaar vallen, lieveling „OnuitsprekelijkDat klinkt als een wanhoopskreet, en opnieuw bergt Hertha het gelaat in haar beide han den. „Hoe zou je het dan vinden, hartje, wanneer je moeder hem eens een wenk „Om Godswil, dat nooitroept Hertha uit. „Ik stierf van schaamte, wanneer hij dan, door u gestuurd, bij mij kwam. Neen, ik wil de overtuiging hebben, dat hij mij nog werkelijk als zijn vrouw begeert, en dat kan ik slechts, wanneer ik hem zelf gadesla. En dan het zal mijn straf zijn dat heb ik mijzelf opgelegd." In een hoek van het rijtuig gedoken, is Koert getuige van deze scène. Had zijn zuster vergeten, dat hij er bij was, of hinderde haar dat niet De jongen is ver bazend opgewonden. De zoo nabij zynde vervulling zijner hoogste wenschen maakt op hem nu geen indruk, zyn hart siddert om zijn zoo geliefde zuster en hij moet de tanden vast op elkaar drukken, om niet in tranen uit te barsten. Als dan het rijtuig stilhoudt, en de vrouwen uitstappen, en in 4. Hierna wordt aan de orde gesteld het onderzoek der gemeentebegrooting voor 1901. Het door B. en W. opgemaakte ont werp nagaande, wordt de post „koeten van verkiezingen", aanvankelijk geraamd op f 40. verhoogd met f 40.en gebracht op f 80.in verband met de ver schillende periodieke verkiezingen in het volgend jaar. De postsubsidie aan 't Algemeen Burgerlijk Armbestuur, uitge trokken op een bedrag van f 800. wordt mot f 300.verminderd.Die vermin dering is mogelijk, nu de landhuur voor de eerstvolgende vier jaron door het schouren van enkele perceelen weiland f 600.meer zal opbrengen dan het vorige jaar. Deze vermindering maakt het mogelijk, den post voor onvoorziene uitgaven met f 100. te verhoogen en alzoo te brengen op f 592.71, terwijl de hoofdelijke omslag oorspronkelijk geraamd op f 3200. wederom tot het cijfer van 1900, zijnde f 3000.kan worden teruggebracht. De begrooting wordt hierna aldus vast gesteld Ontvangsten. Batig saldo der rekening over 1899 f 736 20 Restanten van vroegere diensten 1. Huur van huizen 130, landerijen 2764. 40 opc. op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen 940.24 10 idem idem ongeb. 681 62 30 idem idem het personeel 766 61 Hoofdelyke Omslag 8000.— Vergunningsrecht tappers 226 Leges ter Secretarie geheven 12. Begrafenisrechten 25. Schoolgelden voor lager onderwys 160. Vergoeding van het Ryk in de koaten van het lager onderwijs 1600. Uitkeering van het Ryk ingevolge art. 1 der Wet van 24 Mei 1897 (Stbl. 169) 4667 04 Uitkeering van het Ryk ingevolge art. 10 dier Wet 276. Buitengewone ontvangsten 1. Totaal det Ontvangsten f 16873 71 Uitgaven Jaarwedde van den Burgemeester f 600. de Wethouders 60. den Secretaris 600. Ontvanger 200.— Presentiegelden voor de leden van den Raad 65. Reiskosten 10. Kosten van licht en brandstoffen 30. Schryf- en bureaubehoeften, drukwerk, ene 150 Onderhoud van het raadhuis 100. ii meubelen voor het raadhuis 60 Kosten van aanleg en byhoudeu der reg. van den Burgerl. Stand 100. bij honden der bevolkingsregisters 26 der kiezerslysten en kiesverrichtingen 80. van abonnement op het Staatsblad, Prov. blad en dagbladen 16 eegels voor regist., reken., ene. 50. Ontvangloon voor de inning der gemeente- opcenten op de Rijksbelastingen 70. Aandeel der gemeente in de kwade posten wegens directe belastingen 50.— Schattingskoeten voor dranklokalen 20 Jaarwedde van den opsiehler der algemeene begraafplaats f 68. telephoonkantoorhonder 100. Onderhoud van huizen 300. wegen en voetpaden 160. bruggen 100 slooten 26. begraafplaatsen 75.— Grondbelasting 160. Dyk- en polderlasten 240. Jaarwedde van den Veldwachter 400 de hooistekers 50. Kleeding en uitrusting voor den Veldwachter 30. Onderhond der brandspuiten 100.— Kosten van de doodschonw 20.— Jaarwedden der onderwijzers „6270. Onderbond van scholen en onderwyzeis- woningen 600. 8choolmenbelen 100. Schoolboeken, leermidde len en schoolbehoeften 350. Kosten van verwarming en schoonhouden der schoollokalen 300. der Schoolbibliotheek 20. Jaarwedde van de vroedvrouw en heelkun dige hulp 300. Geneesmiddelen voor behoeftigen „1050. Verplegingskosten vau arme krankzinnigen 400. Snbsidiên aan armbesturen „1250. Renten van f 12000.i 4 's jaars 480- Aflossing in mindering van genoemd kapitaal „1000. Kosten van begeleiding van militieplich- tigen en verlofgangers 20 „een lokaal voor den heryk van malen en gewichten 8 openbare vermakelykheden en feesten, en voor het uitsteken van vlaggen 10. Kosten van brandverzekering van gebouwen en roerende goederen 150. Subsidie aan de banne Haringcarspel 8o. termyn 100. Onvoorziene uitgaven 692.71 Totaal der Uitgaven f 16878,71 5. De vergadering gaat na in comité tot regeling van het suppletoir kohier van den hoofdelij ken omslag. Na herope ning wordt bedoeld kohier vastgesteld op f 32.90. De gewone rondvraag niets opleverende, sluiting der vergadering. Uitslag der finale t o e w ij zing vaD de vastigheden, nagelaten door den heer H. Kroon, ten overstaan van Not. Vrijburg te Zijpe. Gemeente „de Zijpe". I. De boerenplaats genaamd „Kneijns- berg," met erf, bosch, schaapsweide, wei en bouwland. a./d, Belkmerweg, nabij St. Maartensvlotbrug, groot 28 27.60 H. A. met II. Het werkmansbuis met erf en nollen aldaar, groot 38 A., aan den heer Jn. Wit, landman te Zijpe, voor £12409.50. III. a. Het perceel weiland, in den Polder E, groot 2.00.40 H. A., aan den heer P. Heddes, koopman te Oudorp, voor f 3015. b. Twee perceelen weiland aldaar, groot 2.07 H. A aan den heer C. Kraak man, te Den Helder, voor f 2730. het portaal met een hartelyken kus afscheid van hem hebben genomen, dan snelt Koert zijn zuster na, drukt zijne lippen op haar hand, en fluistert bevend „Lieveling, hoe goed ben jeIn het volgende oogenblik schuift hij de knip op de deur van zyn slaapkamer, terwyl Hertha naar de heldere droppels kijkt, die op haar hand liggen. „Heeft Koert geweend?" De nachttrein snelt in duizelingwekkende vaart door de velden snuivend, puf fend donderend onophoudelijk vooruit. In een mat verlichten coupé eerste klasse zitten, alleen met hun zalig geluk, de paB-getrouwden. Hij heeft zyn vrouwtje op zijn knie getrokken en zy heeft haar armen vertrouwelijk om zijn hals geslagen en het kopje gebogen, zoodat ze hem in het gelaat kan zie i. „Beste, lieve man", flnistert ze zacht, en hij kust haar stralende oogen. „Zeg, lieve, z.'g me eens, ben je nu niet bang, heel alleen met mij in de wyde wereld Is het je nu wel duidelyk, dat je mij toebehoort, voor altijd mijn vrouwtje bent, myn tweede, beter ik Elsje richt zich een weinig op, en Wer- ner vol in het gelaat kijkend, zegt ze,bijna plechtig„Ja, Werner, ik weet dat. Jou wil ik volgen, waarheen ge ook moogt gaan." Hij neemt haar zonder een woord te zeggen in zijn armen. Zoo zitten ze lang, heel lang. En langzaam zinken de donkere wimpers op de wangen van het vrouwtje, de roode lippen openen zich een weinig, zoodat de schitterende tandjes zichtbaar worden, de borst daalt en rijst regelmatig bij diepe ademhalingenElsje is ingesluimerd. De jonge man drukt haar kopje zacht aan zijn borst, doch zóó, dat hij in het lieve gezichtje kan blijven zien. Hij kan zich niet moe kijken aan die on schuldige trekken, en als de slaapster zich zacht beweegt en zijn naam teeder, als een zucht, van haar lippen klinkt, dan is het hem of er op de wereld geen gelukkiger mensch kon zijn dan hy. Aan het venster van haar atelier staat Hertha en kykt verlangend den straatweg langs. Het is de avond na den dag van haar zusters bruiloft. „Waarom wacht ik eigenlijk nü reeds F1 vraagt zij zichzelf af, „hij zal niet eerder komen dan gewoonlyk." Maar ondanks dat, blyft ze aan het venster staan en wacht. „Het was lief van moeder, dat zij wegging, wie weet, of ik den moed wel zou vinden, om te zeggen wat ik wil, als ik bevreesd moest zijn elk oogenblik gestoord te wordenmaar vandaag moet het toch gebeuren, ik kén en mag het niet langer aanzien, dat het hem zoo kwelt." Nog steeds is de rijzige gestalte van den doctor niet te zien. Met een zucht gaat Hertha van het venster weg naar de tafel en kijkt weifelend naar het schildersgereed schap. „Ik moest mijzelf dwingen om te gaan werken. Vroeger kon ik dat steeds doen en nu Wat is er van me gewor den. Zwak ben ik, en lui." Een mat lachje glijdt er over haar gelaat. „Ik geloof bijna, dat ik zenuwachtig ben geworden van al dat vreezen en hopen. Hoe zou mijn stiefmoeder spotten,als ze dat eens kon zien." Een stevige ruk aan de bel doet haar opspringen hij hij Zij staat daar met een gloeiend gelaat en met beide handen op haar luidkloppend hart gedrukt.De beenen ontzeggen haar den dienst, zij moet gaan zitten. Vragen en antwoorden klinken van beneden af dan is alles stil. Waar om komt hy niet naar boven, waarom zendt JacoWhem niet naar haar toe Zou ze naar beneden gaan Zij staat op en wendt zich vastberaden naar de deur. Daar zijn stap hij komtMaar zoo langzaam Is hij bang voor haar geworden Zij krijgt plotseling moed, opent de deur en roept vroolijk„Gegroet, doctor, dat is aardig van u. Ik bevond me juist in een slecht gezelschap, dat u me moet helpen verdrij ven." Zij geven elkaar de hand en Hertha werpt een verschrikten blik op het gelaat van dr. Herbert hy ziet er zoo ellendig uit. „Scheelt u iets vraagt ze angstig. Hij schudt met eeu zwak lachje het hoofd. „Het is niets, ik heb een slechten nacht gehad. Maar spreken we liever over u.Wat voor gezelschap hebt ge gehad „Doc tor, ik heb de ontdekking gedaan, dat ik zenuwachtig ben geworden en daarmede ben ik heel Biecht in myn schik. Maar u c. Een perceel bouwland aldaar, groo 98 A., aan den heer A, Kroon, landman te Zijpe, voor f 1035. IV. Zes perceelen wei- en bouwland, aldaar, groot 6.42.60 H. A., aan den heer D. Konijn, te Schagen, voor f 7460. V. De twee huizen, waarin vier wo ningen, met tuin, in den polder K, bij de Spoorbrug, groot 13.60 A., aan den heer K. A. Kaan, landeigenaar te Wie- riagorwaard, voor f 1007. Het huis met kapberg,erf, tuin en grond, aan den Boschweg, onder Het Zancl,in de Zijpe, groot 82.90 A. en eigendom van den heer Sm. Stipkes, is verkocht aan den heer KI. Hopman, te Zijpe, voor f 1021. De WelEerw. heer L. Kleij- weg, pastoor te Uurgerbrug, is door den bisschop van Haarlem benoemd tot pastoor te Rotterdam (H. Joseph) en tot pastoor te Zuid-Zijpe is benoemd de heer C. 0. Vermeulen, die kapelaan was te Amsterdam. Op initiatief van de ver- eeniging tot verbetering en bevordering van de zuivelbereiding in Noord-Holland, voorz. de heer Jn. Koomen Hz., werd Edammer kaas ter mededinging naar Parijs opgezonden. De fabriek „de Volharding" te W ie- ringerwaard werd aangewezen, met haar product bovengen, vereeniging te vertegenwoordigen. Heden werd een telegram ontvangen uit Villemomble, meldende, dat op deze inzending de „Medaille d'Or" verkregen was. Hulde aan bovengen, vereeniging en de fabriek „de Volharding" te Wieringer- waard, voor een zoo uitstekende verte genwoordiging van de zuivel-industrie in de kaasfabrieken van Noord-Holland. Aan het post- en tele- foonkantoor VV armenhuizen werden gedurende de maand September behandeld 23 inlagen spaarbank uitma kende f 1140.65, 6 terugbetalingen bedragende f 1523.99, 75 telegrammen, waarvan 35 uitgaande. Vanwege het Paarden- Stamboek zullen 8 dezer te Texel en 9 dezer te Wier-ingeti stam boek- en premie-keuringen worden gehou den. De mededinging is opengesteld voor merriën van 3 tot en met 7 jaar, zoo mede voor 2-jarige merriën, de laatste onder verplichting dat zij in 1901 door een aanbevolen hengst moeten worden bevalt my heelemaal niet, u werkt bepaald veel te veel."„Neen, jufïrouwHertha,arbeid is een behoefte, hij verdooft en doet veel vergeten. Wat zou er anders van mij worden? zonder werk „Doctor," smeekt het meisje. Hy springt op. „Vergeef me, ik had het zoo ver niet moeten laten ko men. Ik zal een wandeling gaan doen en kom over een uur terug." Zij treedt hem in den weg, hoogopge- richt, bleek, tot zelfs de lippen, maar het gelaat door een sohoonen glans bestraald. „Blyf even, ik ik moet u spreken." De man buigt treurig het hoofd, hij weet wat komen zal. Zij is veel te verstandig om niet in te zien, dat er van die vriend schap, waarover ze het beiden zoo druk hebben gehad, niets kan komen. Zij wil hem nu wegzenden, want zijn leed doet haar zeer, dat is zoo duidelijk merkbaar, en bij den adel van haar karakter is dat ook niet anders te verwachten. „Ik luister," zegt hij eindelijk dof, daar zy niet spreekt. „Lieve doctor," begint zij zachtmen kan het hooren, dat ze de eerste woorden met moeite uitbrengt, dat ze er zichzelf met geweld toe moet dwingen. „Op deze zelfde plaats heb ik u eens zeer veel pijn gedaan neen, laat mij begaan, ik moet het u zeggen. Ik heb u pijn gedaan maar ook mijzelf." Zij zwijgt weer, dan komen de woorden evenwel als een stroom over haar lippen„Ik heb te laat myn hart leeren kennen. Ik heb je lief wil je mij tot vrouw De armen over de borst gekruist, het kopje nederig gebogen, staat ze voor hem. De warme gloed verdwynt van haar wangen, ze wordt weer doodsbleek. Waarom neemt hij haar niet in zijn armen, heeft zij zich dan vergist Angstig ziet ze tot hem op, ze ziet een star gelaat en af werend opgeheven handen. „Medelijden?" vraagt hij ruw. Hertha weet genoeg, „Neen Hans," zegt ze innig en slaat de armen om zijn hals. „Ik kan niet zonder je leven, neem mij tot je." WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1900 | | pagina 1