Binnenlandsch Nieuws. Tram Schagen—Wieringen. dat d® toestellen voor melkonder- aoejr der landbouwschool voor den con troleur beschikbaar worden gesteld en dat het tarief voor melkonderzoek voor den wedstrijd op f 1.90 werd vastgesteld voor eiken me.kstaat. Ter vergadering kwamen nu ook de heer Muijs en later de he<-r Nobel, die voor. de pauze was verhinderd geweest Door den heer De Gier werd nu een zeer belangwekkende lezing gehouden over koolbouw. De groot- groeotenteelt, zeide spreker, neemt elk jaar toe, ook in Noord-Holland; West- Friesland's warmoezerijen beslaan reeds eene oppervlakte van 4000 H.A. In 1899 werden te Noord-Schar woude, Heer Hugowaard en Bovenkarspel pl.m. 8000 waggons groenten geladen, waarbij nog komen de groentenverzendingen per schip. Aan den Langedijk werd voor een waarde van meer dan één millioen gulden verhandeld; te Bovenkarspel voor meer dan f 500000. De Streek verbouwt vooral aardappelen, Langedijk koolsoor ten. Het zwaartepunt van de koolteelt ligt in de keuze en de verzorging van bat zaaizaad voor handelskool. Dit is een zeer voornaam punt en vereischt alle zorg. Ook de bemesting van den grond verdient alle overweging. Een reoept voor kunstbemesting is niet te geven elke grond vereischt daarvoor zijn bijzondere studie. Diepe bewerking in den herfst van den grond is noodzakelijk en evenzoo flink losmaken in het voor jaar. Struiken van zieke kool moeten ver brand worden. Na het planteu in bakken, hetwelk de heer De Gier uitvoerig beschreef, volgt het uitzetten op bepaalden afstand met 70 c m. tusschenruimte tusschen elke plant. Duizend koolplanten worden ongeveer per uur gezet. Drie maal wordt er later zorgvuldig gewied en zieke planten of uitgerukte zoo lang mogelijk ingeboet. Is de kool klaar, dan wordt ze gesneden en of verkocht, of, zooals aan den Lan gedijk, in schuren bewaard- Dit geschiedt voornamelijk met late roode,Deensche witte en taaie gele kool. De bouw en inrichting van die schuren werd uitvoerig beschre ven en evenzoo de manier, waarop de kool wordt bewaard voor rotten, enz. Ook over den handel in kool en andere groenten en de verkeersmiddelen deelde de heer De Gier nog het een en ander mede, o.a. dat den 15 Maart 1901 te Amsterdam de eerste markt op monster zal worden geopend Aan het einde gaf hij te kennen, dat wie nu of later inlich tingen wenschte, zich maar tot hem had te wenden Gaarne zou hij hierin ieder te woord willen staan en vau goeden raad willen dienen. Een luid applaus bewees den heer De Gier, dat zijne rede zeer dank baar was aangehoord en veel indruk had gemaakt. Door den heer J. P. Boekei te Holwierde werden nu eenige praciische mededeelingen gedaan overzuiveibereiding in de provincie Groningen. Vroeger werkte spreker eenigen lijd in Du tschland, waar hij de melk in de kaarfabrieken stremde op 80° en ver warmde tot 35°. In Groningen ging dit niet. De kaas deugde niet en daarom verlaagde bij met goed gevolg die tem peraturen op 28° en 32°. Ook droogde zijn kaas soms slecht. Gelukkig werd ook dit gebrek opgeheven nadat hij de Boekel's methode toepaste, d. i. behandeling met lange wei. Hij neemt steeds eerst de room van de wei at. In den zomer had hij nog al veel last met het goed houden bij de verzeoding der kaas, waarom veel kaas liefst tot den herfst moet worden bewaard. Over gewichtsverlies door die handeling werd een en ander door spreker opgemerkt ook over het samenwerken der Gronin ger fabrieken als bond en over de in richting der Groninger zuivelfabrieken. Hij kwam tot de conclusie, dat in Gronin gen de zuivelbereiding bijna hooger staat dan in N.-Holland, en toch is Groningen grootendeels een landbouw-provincie. De mededeelingen van den heer Boekei waren zeer interessant en werden met veel aandacht door de vergadering gevólgd. Tusschen den inleider en de heeren Nobel en Dr. Scheij ontspoD zich nog al eenig debat over zijne aangeduide temperatuurs verschillen. Onder hartelijk applaus werd de beer Boekei daDk gezegd voor zijne belangwekkende mededeelingen. Punt X en punt XI van de agenda waren voorstellen betreffende het nemen van proeven met diep spitten en de vergelijking van de voederwaarde van Ijjnkoek en grondnotenkoek bij melk- en mestvee. Besloten werd die proeven te nemen en het bestuur werd opgedragen, deze zaken met deskundigen te regelen. De heer Nobel achtte het niet onmo gelijk, dat de regeeriDg subsidie zou verleeDen voor de voederproef De ploeg der commissie van toezicht op de proef velden zou wel beschikbaar zijn, zeide de heer Nobel, voor het diepspitten. De gedachtenwisseling over het bevor deren van het landbouwonderwijs had tot resultaat, dat het n^-men van proeven het meest gewenscht werd geacht, om de men- schen her best re overtuigen van het nut van genoemd onderwijs en verder beeprekin- en en opwekkingen, mondeling en schrif telijk. Het aanvr-gen van subsidiën voor leerlingen achtte men minder op den wee der vereemging te liggen. Lr. Schey moest na deze gedachten- wistwling de vergadering verlaten. Tot leden der financiëele commissie voor 1901 Werden op voordracht van het bestuur benoemd de heeren J. Boekei, H. K. Koster en Eriks, plaatsverv. J. Jimmink. Tot controleur der aan le leggen proefvelden voor diep-ploegen werd ge kozen de heer Barendregt te Beverwijk. De vragenbus bevatte eene vraag over de samenstelling der Biby-koeken. Niemand kon nauwkeurig de samenstel ling dier koeken opgeven. Een tweede vraag, of turtstrooisel aanleiding kon geven tot veel vuil, als dat strooisel als mest wordt gebruikt, werd ontken nend beantwoord. Een antwoord uit de practijk kon niet voldoende worden ge geven. Een derde vraag over het schim molen van nieuw leder zal worden in gezonden naar De Veldpost. De rondvraag, weinig belangrijks op leverende, (alleen werd als belangrijks besloten, het bestuur stappen to laten doen ter verkrijging van subsidiën voor het oprichten van een eigen laborato rium voor melkonderzoek) werd gevolgd door het sluiten der vergadering op de gebruikelijke wijze. Ook de pors werd bedankt voor bare tegenwoordigheid zij toch werkt mede, zeide Voorzitter, dat het licht der vereeniging niet schijnt als onder een korenmaat. Posterijen Kantoor te S C 11 A G E N. De Directeur maakt bekènd, dat op den Nieuwjaarsdag de hulpkantoren zullen geopend zjjn als volgt Barsingerhorn als op Werkdagen. Burgerbrug Zondag, Dirkshorn Werkdagen. Kolhorn Zondag. Sint Maarten Werkdagen. Oudesluis Zondag. Petten Werkdagen. Schagcrbrug Wioringerwaard Het Zand Zondag. Schagen, December 1900. OUDENHOVEN. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de vestiging van een telefoon in onze gemeente verzekerd is. Zoodra de officiëele beslissing gevallen is, hopen we nadere bijzonderheden meê te deel en. Op den len Kerstdag hield de sschietvereeniaring- „de Roos van Schagen" in het lokaal van den heer J. Vader Az. haar eersten schietwedstrijd, Er bestond ondor de leden veel animo voor dit feestje, want niet minder dan 300 kaarten werden verschoten 1500 schoten. De prijzen bestonden in kunstvoorwerpen. In de eerste afdeeiing worden de vier prijzen gewonnen door de heeren De Klerk met 187, A. van Gastel met 179, O. Dekker met 176, H. Schene met 174 puntenin de 2de afd. door de heeren C. Smit met 168, W. v. d. Berg met 155, A, C. Roggeveen met 152, Jb. Roggeveen met 147 punten; in de 3e afdf. door de heeren W. Vader met 151, F. Keet met 127, C. Thomas met 126 en W. van Loo met 110 pun ten. Den heer A. de Graaf werd met 162 puDten een bestuursprijs toegekend. Zooals dat op 2e n Kerst" dag gewoonte is,uitvoeringen in Noord-IIollandsch Koffiehuis en in Cérè3. Ditmaal waren het geen tooneelvoor- stellingen, maar het optreden van speci aliteiten op allerlei gebied. Komieken, zangeressen, gymnasten, mimieker, duettisten, en zoo al meer, voldoende om een avond vol to maken, als ten minste alles is van een voldoende qualiteit. We meenen dat daarover niet was te klagen. Hoewel de heer Dreeser niet superbe was, waren zijn voordrachten goed en hebben do musicale negerclown en de mimieker vooraf, veel bijgedragen tot het amusement der aanwezigen in 't N.-H. Koffiehuis. Ook de gymnastie- kers gaven wondere toeren. Ia Cérès ook beantwoordde de troep aan de eischen; hier was het voorname lijk Nieuwenhuizen met de zijnen, die de lachers op hun hand hadden. Bal na. Vrijdagavond vierden de kinderen van de Zondagsschool in de Cérès het K E R S T E E E 8 T. Voor dat doel was een schoone kerstboom opgericht, waaraan tal van nuttige en prettige ge schenken hingen. Gedurende een vol jaar had de „meiejes-vereeniging" zich inge spannen om warme en degelijke kleeding- stukken te maken, die nu een welkome ontvangst vonden. De heer H. Meijering van Haarlem hield eene bevattelijke rede over de beéeekenis van het kerstfeest, die door lichtbeelden werd toegelicht. Ter afwisseling zongen de leden van de Chr. Zangvereen. „Excelsior" eenige stichtelijke liederen. Hoogst voldaan gingen de kinderen en de talrijke aan wezigen huiswaarts. De kinderen van de Doops- gezinde Catechisatie met nog vele belang stellenden hadden Donderdagavond het voorrecht eene bijeenkomst bij te wonen in het lokaal van den heer W. Rogge veen, waarin Ds. Kooiman van Barsin gerhorn eene leerzame verhandeling met lichtbeelden ten beste gaf. Spreker had tot onderwerp gekozen „de laatste week van het leven van Jezus." Deze lijdens week, toegelicht met eene keurige collectie artistieke groepen, werd op zeer bevat telijke wijze besproken. Ten slotte kregen de aanwezigen op het witte scherm een twintigtal gezichten uit Noor^egecruwe rotsgevaarten, lieflijke dalen, glinsterende gletschers en sneeuwvlakten, bruischende bergstroo- men en blauwe -meren, fjorden en water werken, en wat het Echoone Noorwegen nog meer voor belangrijks oplevert, pra seerden achtereenvolgens de revue. Bij het portret van President Krugerenzijn vrouw werd door a! de aanwezigen het Zuid-Afrikaansche Volkslied aangeheven. Een der aanwezigen bedankte den heer Kooiman, namens dc kinderen, voor de prettige uren hun verschaft, en sprak daarbij den wenseh uit, dat het den kin deren gegeven mocht zijn, een volgend jaar weder een dergeljjkeu aangenamen en leerzamen avond bij den beer K. door te brengen. Ook dc opperlieden en sjouwerlieden in onze gemeente hebben eon adren aan hun patroons gericht ten einde na 1 Jauuari loonsverhooging te erlangen. Naar ons werd meegedeeld, bestaat daar veel kans op en zal hun loon op 15 ct. per uur worden bepaald. In de laatste vergadering van het Hoofdbestuur van de Vereeni ging van Smeden genaamd „Hol landss oorderkvvartier", gevestigd alhier, is als orgaan van de Vereeniging aangenomen het vakblad „Smid en Koperslager". Besloten werd, na te gaan in hoeverre de Vereeniging samen kan werken met de Nederl. Stneden- vereenigiog, gevestigd te Amsterdam. Eene uitvinding vau een der leden op het gebied van verwarming zal commis soriaal worden onderzocht. Voor den cursus in hoefbeslag te Schagen is van Rijkswege f 300 toege zegd. De algemoene bondsvergadering zal in Februari in Hoorn worden gehouden. De gewone jaarlijksche Nfenwjaarslijst heeft f 290 opgebracht. 123 personen (hoofden van gezinnen), verdeeld in 6 klassen, krijgen daarvan in den vorm van brood en winkelwaren eene gift. De zoogenaamde stille armen ontvangen een bedrag in geld. -De Afdeeiing WEST-FRIESLAND van de Vereeniging „SCHUTTEVAER", hield hare jaarvergadering den 28sten in het lokaal van den heer W. Roggeveen Cz. alhier. Tegenwoordig waren leden van Dirkshorn, Kolhorn, Barsingerhorn, Helder, Opmeer, Spanbroek, Ouddorp en Schagen. De heer H. J. K. v. d. Steen, voorz. der Afdeeiing, heette de aanwezigen welkom, en hoopte, dat de besprekingen mochten leiden tot verbetering van het verkeer te water in West-Friesland. De notulen der vorige vergadering werden daarop gelezen en behoudens eene kleine opmerking goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de ontvangsten f 33,— beliepen, wat,met het saldo van 1899, een totaal ontvangst van f 57.15 vormde. De uitgaven bedroegen f 39.17, zoodat in kas een saldo van f 17.98 aanwezig was. Door eene daartoe benoemde commissie werd de rekening nagezien en onder dank betuiging voor het gehouden beheer ter goedkeuring voorgedragen. Door dereorgani satie van het Bestuur werd de volgende rooster van aftreding by loting vastgesteld 1901 D Groot, Dirkshorn, en O. Dekker,alhier. 1902 J Bood, Kolhorn, en J,Kuiper,Barsingerh. 1903 F.Elfrink,Alkmaar, en C.Wagemaker, 1904 H. J. K. van der Steen, Spanbroek. Door de heeren H. J. K. van der Steen en D. Groot werd nu verslag uitgebracht van het bezoek, by den Commissaris der Koningin afgelegd. De heeren afgevaardigden hadden den be- droevenden staat, waarin de waterwegen van West-Friesland verkeeren, aan ZExc. bloot gelegd en krachtig op verbetering aange drongen. De Commissaris had hen in overweging gegeven, steun te zoeken by de betrokken gemeentebesturenwanneer de goede wil dier besturen was gebleken, zouden de Pro vincie en het Rjjk niet in gebreke blyven het hunne te doen. Volgens stemmen in de vergadering was b(j de oppermacht der polderbesturen afdoende verbetering onmogelijk. Alleen by de invoe ring van een provinciaal reglement, meen den zjj, zou men tot betere toestanden j kunnen geraken. Na dit punt van alle kanten bekeken te hebben, werd er besloten, dat ieder in zijnen kring bij de gemeentebesturen om mede werking zou aankloppen. Op eene algemeene vergadering in Februari zullen de resultaten van die bezoeken worden bekend gemaakt. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering te Dedemsvaart werd de heer H. J. K. van der Steen te Spanbroek gekozen. Het verslag van de werkzaamheden van het Hoofdbestuur werd hierna gelezen. De door het Hoofdbestuur op verzoek der Afd. verzonden adressen en de antwoorden daarop i hebben we successievelijk reeds in vroegere uommers vermeld. Bij het Bestuur der Afd was ingekomen een schrijven van de afd. Hoorn, waarin om geldelijke medewerking werd verzocht voor de aan te vragen algemeene vergadering te Hoorn. Met het oog op den toestand der kas werd besloten, de afd. Hoorn te berichten, dat de afd- West-Friesland afwijzend op het verzoek heeft moeten besluiten. Op de algemeene vergadering te Dedems vaart, zal namens de' Afd de slechte toestand der waterwegen in West-Friesland ter sprake worden gebracht. De medewerking van Schuttevaer za: wor den ingeroepen om daaraan een einde te maken. Op de agenda voor de algemeene verga dering zullen als punten van de Afd. worden voorgesteld a. In hoeverre zyn de schippers verplicht, bij den Koogerpolder (verbinding tusschen de Alkmaarder Meer en de Zaan) tol te betalen b. Verzoek aan de stad Alkmaar, om bij de draaibrug aan den Holl. Tuin aldaar palen te plaatsen. c. Verzoek aan den Havenmeester te Nieuwediep, om buiten de draaibrug bij den Holl. Tuin te Alkmaar geen schepen te leggen. d. Verzoek, om by de doorvaart van de Nieuwe Sluis te Zaandam aan kleine sche pen reductie van sluisgeid te verleenen. Aan het bestuur der Westfriesche Tram zal worden verzocht om de brug te Lurje- winkel bij doorvaart geheel te openen. Hierop werd de vergadering gesloten. Wat te verwachten was, heeft zich Don derdag vrijwel bewaarheideen vlugge markt met hooger prijzen. De drie Zondagen hadden den voorraad in de groot e steden vrij wel opgemaakt; met nog meer feestdagen nabij, moesten de leege hallen spoedig wor den aangevuld. Zoowel vette koeien ais dito schapen vonden grage koopers. De schapen golden gemiddeld een gulden per stuk meer dan voor acht drgen. Wij heb ben voor ous de opgave van 28 Dec. 1899 en kunnen niet nalaten nog eenmaal een paar vergelijkende eij'ers te geven. Donderdag 28 Doe. '99. vette schapen 80, o^erhouders 100, totaal 180. Donderdag '27 Dec. 1900. vette schapen 400; overhouders 425; totaal 825 Deze cijferspassen bij die van Don derdag jl. en bewijzen verder de toen opge worpen stelling. Varkens waren traag by flauwe prijzen. Boter steeg met 15 tot 20 cent per K.G. Wy vernamen, dat de resultaten van de inënting van varkens tegen vlekziekte zoo gunstig zijn geweest, dat een volgend jaar eene toepassing op groote schaal kan wor den verwacht. Reeds nu zyn er fokkers en mesters, die hunne varkens door inspuiting tegen de ziekte vrijwaren. 0 Nieuwe tramplannenPlannen, zoo wij meenen, die bepaald bevorderenhet belang, den bloei, van onze omstreken en van onze plaats zelf. We hebben hier het oog op de verbinding van Schagen, over Barsinger horn, Wioringerwaard, Anna Paulowna,naar de Ewijcksluis, waar de vaartuigen vanaf Wieringen aankomen. Vrijdagmorgen is er reeds eene vergadering gehouden van eenige belangstellenden, in het hotel Veerburg te Anna Paulowna. In die vergadering werd een comité saamgesteld, dat de verschillende werkzaamheden, noodig om tot verwezenlijking van het plan te komen, zal verrichten. Daarin nemen zitting dr< heeren: J. L. T. Groneman, Voorzitter; Jb. Zijp Hz., Secretaris; C. Dz. Rezelman, Wioringerwaard; C. Prins, J. C. van Wijk, C. Waiboer, Anna. PaulownaL. C. Kolff, V. Heyblok, Wieringen; D. Spaans,J.Rijkes, BarsingerhornG. Beers, KolhornP. Buis Jzen W. Vader te Schagen. De richting zal zijn zooals boven reeds is aangegeven, aansluitende te Barsingerhorn aan het station De Leek met de reeds be staande tram. Normale spoorbreedte werd algemeen wenschelyk geacht. Aan verschillende gemeente- en polder besturen zullen bijdragen worden gevraagd in de voorloopige kosten van onderzoek. (Vervolg op 't hericht in het 2de blad.) Hengstenveiling. De minis ter van Buitenlandsche Zaken deelt in de St. Ct. m9de, dat op Dinsdag 29 Januari 9 hengsten van 's Rijks hengstveulen- depot te Borgen-op-Zoom in het openbaar zullen worden verkocht onder de voorwaar den voorkomende in No. 303 der St. Ct., waarin tevens de beschrijving en de signa lementen dier paarden zijn opgenomen. Voorwereldlijke toestanden. Aan de Asser Ct. wordt uit EMMEN ge schreven Te Zuid-Barge moet het, naar men vertelt, dezer dagen erg kannibaalsch zjjn toegegaan. Men wilde zoogenaamd een jonkman trouwen; wat dit zegt, behoeft in de Drentsche Ct. geen nader betoog. Een gansche schare trok daar toe op de woning van den jongen, man aan, maar deze en zijne huisgenoote'n stelden zich in staat van verdediging, wat aanleiding gaf tot een formeel gevecht. Dit verbitterde de menigte dermate, dat weldra de ruiten werden gebombardeerd Een der huisgenooten bekwam eene wonde, die direct heelkundige hulp vereischte. Mocht het nu ook nog waar zyn, dat, naar men met zekerheid meedeelt, de wrekers van het meisje bij zoogenaamd „boerbriefje" waren opgeroepen, dan mag men hier met recht van oer-toestanden spreken. Het spoorwegongeluk. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, is by het vanwege de H. IJ. S. M. ingestelde on derzoek betreffende de oorzaken van het spoorwegongeluk te Twelloo, aan het licht gebracht, dat ook den machinist van den sneltrein schuld wordt toegeschreven aan den noodlottigen afloop. Hij moet in strijd met zijn voorschriften, toen hy de knalsig nalen gehoord had, niet gestopt hebben, en moet dit eerst gedaan hebben toen hjj zag dat hy op het verkeerde spoor reed. Hbld. Onze polderboeren b e- ginnen geld voor hun stroo te maken. De prijzen van f 8 a f 9, in den voor- herfst besteed, zijn langzamerhand ge stegen tot f 16 a f 17 per 1000 KG. Belangrijke hoeveelheden worden uit Anna Paulowna verzonden naar het W estland, om daar bij den tuinbouw dienst te doen. De Leeuwarder Carton- fabriek tracht mede zaken te doen, doch wegens eigenaardige moeilijkheden is daarvan nog weinig gekomen. Te ^iiidsehar-woude werd in den kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente gekozen als diaken de heer C. Deugd, in de plaats van den heer J. de Geus, die bedankt heeft, terwijl herkozen werd als diaken de heer P. de Ruiter en als ouderling de heer D. Kaai. Te Noordscharwoude zijn in den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente gekozen als diaken de heer J. Smit, als ouderling de heer A. Tates, terwijl als kerkvoogd werd herkozen de heer C. Slotemaker. Bij den biljartwedstrijd te Zuidscharwonde gehouden bij den heer A. Kist, werd de le prijs (eeu fiets) gewonnen door den heer A. Rus; de tweede prijs (lantaarn en f 15) door den heer P. Kraakman de derde prijs (signaalhoorn en f5) door den heer P. van Zonen, allen te Zuidscharwoude. Door den heer B. Kosten, onderwijzer te Oudcarspel, is als ■oodanig tegen 1 April a.s. eervol ont- slag aangevraagd. „Xienvv roeven". Deze week werden aan 't slation Noord Schat won^ niy twee veilingen gehouden, n.1. Maandagen Vnj,la„ De aanvoer bedraagt echter slechts weinige duirendej meerde onderbandsche verkoop is in vollen gan» De prijzen van den dag kunnen vrijwel wor!e0 aangegeven ople soort f 5.—, 2e soort f 4 3e soort f 8.Hier eu diar wordt echter de gebeelè opgelegde voorraad door den handelaar gekocht eo dan worden vrij wat hoogere prijzen besteed, maar dan inoet er door den verkooper uoki og enkele wek >n od gepast worden end#geelt bij eenige belangrijkheid der party geregeld dagelgks werk. Op de veiling werd Maandag 24 Dec. rnim 2500 ■tuks kool aangevoerd. le soort roode kool f4 75, 2e soort f43e soort f 3 25 en 5e soort f 1 05 a f 1 70 Een pa:tytje wi te kool (nitschot) werd gemijnd op 1.de lOOst. Vrijdag 28 Dec. Aangevoerd 3800 stuks kool. Roode kool 4e soort f 2.25 a f 2.30. Gele kool 3e soort f 1 25. Witte kool 3e soort f 4 50. Aan den i,.a ei «gedijkt worden voor de winterkool reeds flinke prijzen besteid. I)e eerste soort roode kool geldt 15 a f5.75; gele kool le. soort f 3 50 a f450; witte kool lo. soort f6.50 f8 per 100 stuks. Voor later te leveren kool worden aanzienlijk hoogere prijzen besteed zoo werd b. v. voor 4 soorten roode kool door elkaar reeds f6.50 per 100 geboden, te leveren in Februari. Met de uien wil het nog niet vlotten die gelden hoogstens f 0.70 per baal van 50 K. G., wat een bijzonder lage prijs moet worden genoemd. De heer Vis, een der e r n- stig gewonden bij het spoorwegongeluk te Twelloo, is een zoon van den heer J. Vis, oud-hoofd der school te Oud» cnrspel. Hoewel ernstige wonden bekomen hebbende aan hoofd en buik, is de toestand gelukkig niet zeer zorg- wekkend. De heer D. Kuilboer te *t Veld, gem. Nieuwe Niedorp, werd herkozen tot voorzitter van den Ooster- kamperpolder. De heer J. Koomen werd herkozen om dien polder als hoofdinge land in het heemraadschap van de Strijk molens der Niedorper Kogge te verte genwoordigen. Bij de onlangs gehouden stemmingen van een kerkvoogd, notabel, ouderling en diaken der Herv. kerk te fSint Maarten zijn herkozen dó heeren P. Bruin, D. Brommer en S. Bruin en gekozen de heer C. Grootes Jr. Een stoker 1ste klas bij de K. N. M. sprong Vrijdag uit trein 645 van Amsterdam naar Den Helder bij de halte Ondesluin uit den wagen. Na een eind langs de rails geloopen te hebben, geraakte hij te water, met het ongelukkig gevolg, dat hij eenige oogenblikken later levenloos werd op gehaald. Den 28sten werden tot leden van het Bestuur van den polder Valkoog gekozen: tot lid van het Dag. Bestuur de heer J. Bruin b. tot Hoofdingelanden de heeren J. Groet en K. Bruin, alien te Sint Maarten. De vereeniging „Liefda digheid" te Hai-sinsrei-liorn heelt uit de Wieringerwaard het verzoek ont vangen, met het bekende stuk S. of Z. van J. van Maurik eene uitvoering te geven. Opbrengst der verhuring, ten overstaan van den Notaris Abr. Sloos, op 28 Dec. jl., in 't Veld, gem. Oude Niedorp Landerijen behoorende aan de R. C. kerk in 't Veld, f 2535.idem behoo rende aan de R. C. Armen in 't Veld, f 966.idem behoorende aan de Tjaddinksrijtpolder, onder Oude Niedorp, f 280.—. De huurwaarden zijn belangrijk hooger dan voor 4 jaar. De misdaad te TILBURG. Men schrijft Acht nieuwe getuigen zijn gehoord in de treurige moordzaak op Maria Kessels, waaronder de commissaris en inspecteur van politie van Tilburg. Uit goede bron kunnen wij er bij mel den, dat de bewijzen zich genoegzaam opstapelen en geen vrees behoeft gekoes terd te worden, dat de verdachten uit gebrek aan bewijs op vrije voeten zullen worden gesteld. De sneltrein 104, van Hel der komende, is Vrijdagmorgen op den overweg te VELZEN in aanraking ge komen met een ledig rijtuig van den burgemeester van Haarlem. De koetsier is er goed afgekomen,doch het paard werd gedood en het rijtuig beschadigd. De rederijkerskamer „De Eendracht" te Dirkshorn gaf len Kerstdag in het lokaal van den heer S. Brommer een uitvoering. Een drietal blijspelen werden opgevoerd „De Jongste van de Drie," van De Regt., „De dienst meid van den Zaakwaarnemer" van Fuchs en „De gevolgen van een kus" van Van Gulik. Zooals ons van parti culiere zijde werd meegedeeld, was het spel over het algemeen goed en ver dient de Kamer lof over deze uitvoering. Te Wieringerwaard is Don derdag eene vereeniging opgericht met het doel het rundvee aldaar te veredelen. Ze draagt den naam van Wieringer- waarder V eefokkerijvereeni- §1 ig- In eene vorige bijeenkomst tot opricn ting er van was den heer P. D*- Schenk

Schager Courant | 1900 | | pagina 2