PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. TRANSVAAL. g». "Wierineren. Zateritg j.1. vergaderde tan locale van den keer Koorn het Vieachersfnnde. Al» bestuursleden werden thans definitief gekocen de hemen J. Numeijer tot voortitter, S. P. de Vries «ecretaris en D. Koorn penningm. en tot commissa rissen de heeren S. C. Tjjsen en M Kapteiu, terwijl de heer L. C Kolfif als eere-v.orzitter werd benoemd. Ben reglement werd vastgesteld. De heer Wigbont bracht een verslag nit van eene vergadering van vissehers gehouden te Amsterdam, Welk verslag snder applaus de goedkeuring der verg. verwierf. Wierineren. De loop d«r bevolking is over 't jaar 1900 als volgt Op 1 Januari 1900 1524 m. en 1394 vr.t te eamen 3911 Vermeerdering doer geboorte 32 m. en 37 vr., samen 69, vestiging 30 en 23 53, geheele vermeerdering 62 m. en 60 vr., samen 122. Vermindering door sterfte 24 m. en 83 vr., samen 57, vertrek 18 en 15 33, geheele vermindering 42 m. en 48 vrsamen 90. Verschil tusschen de vermeerdering en vermindering 20 m en 12 vrsamen 32. zoodat de bevolking op 31 Deeember 1900 bestond uit 1544 mannen en 1406 vrouwen, totaal 2950 inwoners. Levenloos aangegeven 2, vrouw. gesl. Overleden zjjn 11 ongeh. mannen, 6 ougeh. vrouwen, 8 geh. mannen, 14 geh. vrouwen, 5 weduwnaars en 14 weduwen. Gehuwd 24 paren, 21 tnsschen jongmans enjonge- dochters, 1 jongman en weduwe, 1 weduwnaar en jongedochter, 1 weduwnaar en weduwe. De leden der sociëteit „de Ken- dracht" te WIERINGERWAARD hielden Zaterdag Jannari een feea'eljjke bijeenkomst. Een onderlinge wedstrijd in kolven, biljarten, etc hield de aanwezigen garnimen tjjd prettig bjjeen. Voor de betrekking van kaasma ker aan de kaasfabriek „Voorwaarts" te STOMPETO- REN zjjn op de voordraoht geplaatst J. IJ ff te A-iendelft, i. Moejjes te Dirkahorn en G. Heijmans U Nieuwe Niedorp. Te SINT PANKRAS werd in het lokaal van dei heer P. Greeuw Maandagavond 11. «ene lezing gehouden over Transvaal door de heeren 2 Olie en P. Smorenberg, bannelingen, lijdelijk te Amsterdam vertoevende Door den heer Olie werd als ooggetuige eeue beschrijving gegeven van den slag bij den Spioenskop, door den heer Smorenberg van den slag bjj Colenso. Treurige tafereelen werden opgehaugtn van de wreedheden der Engelsehe soldaten t.g mover weerloose vronwen en meisjes, door de sprekers met eigen oogen aanschouwd. Beide sprekers twijfelen niet aan de eindoverwinning. Ten behoeve der bannelingen werd eene collecte gehouden Een oord om dadelijk heen te trekken. Te WATERLANDKERKJE ia in bet afgeloopen jaar, op een zielental van 612, ■lectits één sterfgeval voorgekomen en wel een kind van 2 dagen. (Midd. Crt.) Uit APPELTERN s c h r ij f t men aan de Maas- en Waalbode, dat de moordenaar Scherf? sinds eenige dagen nit 't krankzinnigengesticht te Medemblik als geheel hersteld is ontslagen en weer zijn. woning te Appeltern zou willen be trekken. Bij de Ned. Z u i d-A f r i k a a n- sehe Yereeniging is thans ingekomen aan giftea een bedrag van f 1.235.010.88. Het hoofdbestuur der Ned. Zuidafrikaansche Vereeniging ont ving een gift van f 400 van H. M. do Koningin-Moeder als blijk van belang stelling in de werkzaamheden der Ver eeniging tot leniging van de rampen, door den oorlog in Zuid-Afrika ontstaan. Huwelijk der Koningin. De aangifte van het huwelijk van H. M. de Koningin met Hertog Hendrik zal zeer eenvoudig geschieden. De beide aan staande echtgenooten behoeven alleen de noodige stukken geteekeud aan den mi nister van justitie ter hand te stellen, die dan voor het deponeeren ten stad- huize zal hebben zorg te dragen. Onze boter in het buiten land. In België is met 1 Januari een wet in werking getreden, waarin bepaald wordt dat boter, welke lager titreert dan 25 cc., niet als natuurboter beschouwd zal wor den. Ouzo boter nu titreert gedurende een gedeelte van het jaar lager dan dit aangenomen cijfer, zoodat gedurende eon deel van het jaar uitvoer vau onze boter naar genoemd land onmogelijk wordt. Naar aanleiding van deze feiten hebben de hh. Van Hamel Roos en Harmens zich nogmaals in verbinding gesteld met toongevende Londensche scheikundigen, om te weten wat eventuëel in Engeland zou kunnen geschieden, en of het mis- achien mogelijk zou zijn, de onvervalschte, doch lager dan 25 co. titreerende boter, welke niet in België aangenomen wordt, in Engeland te doen accepteeren. De Engelsehe deskundigen verklaarden in geen geval dergelijke laag titreerende boter als onvervalscht te kunnen aanne men. De quaestie, waarvoor onze boterhandel dus staat, is niet,Ia laag titreerende boter onvervalscht of niet P" maar wèl dat het buitenland weigert laag titreerende boter als natuurboter te ontvangen, zelfs al is deze onvervalscht. Toen in de Belgische Kamer de bedoelde nieuwe boterwot ter sprake kwam, werd door een der afgevaardigden gevraagd, wat de Belgische boeren moesten doen met hunne natuurboter die lager dan 25 c.c. titroerde en dus onverkoopbaar was. Het merkwaardige antwoord van den minister luidde: „Die moeten ze maar in hun eigen huisgezin opeten 1" Onze rxport-boterhandel, zeggen ge noemde heeren in hun „Maandblad", zal met deze draconische besluiten van bui- tenlandsche regoerlngen en scheikundigen rekening dienen te houden, en o. a. door speciale voeding der koeien gedu rende een zekeren tijd van het jaar, het gehalte van vluchtige vetzuren moeten trachten te verheogen. Steenkolen in Gelderland!' Reeds voor enkele jaren werden in den omtrek van Winterswijk boringen gedaan om te onderzoeken of de grond ook steenkolen bevatte. Steeds bleven die onderzoekingen vruchteloos. Het schijnt nu evenwel zeker te zijn, dat in de gemeente VREDEN. do boringen met het gewenschte resultaat zullen be kroond worden. Waüt vandaar uit wordt gemeld, dat er steenkolen gevon den werden. Zaterdagavond heeft de Belgische zeeloods A. J. Maldeghem, wonende in de Nieuwstraat te VLISSIN- GEN, in eene opwelling van drift, omdat zijne kinderen gedurende een aantal dagen niet tegen hem spraken en nu ook weder thuis waren gekomen zo der togen hem te spreken, met een revolver op zijne 24-jarige dochter geschoten en haar levensgevaarlijk aan den hals ver wond. De dader, die bij het plegen van deze verschrikkelijke daad vermoedelijk onder den invloed van sterken drank verkeerde, staat overigens als een oppassend huis vader en als een goedaardig man bekend. Zijn gezin is nogal talrijk, naar wij ver nemen heeft hij twaalf kinderen. De kogel is nog niet verwijderd kun nen worden. De toestand van het meisje is zeer zorgelijk. De vermiste dienstbode. 't Blijkt meer en meer, dat tusschen den kleermakersknecht Prenger die vroeger bij een patroon te Rotterdam diende, doch wegens drankzucht ontslagen werd en de vermiste Naatje Krijnen verstandhouding bestond. Uit de medegedeelde feiten was dit dan ook wel op te maken. (Zie vorig no.) Niet alleen toch toonde het gesprek van Prenger met den vader van het meisje duidelijk aaD, dat hij van sommi ge omstandigheden omtrent haar op de hoogte was, met nams van het bestaan van een uitlandigen vrijer, de bijzonder heid dat deze nog twee jaren in Indië zou blijven enz,, maar vooral wees hierop het feit, dat de twee des avonds te 12 uur (dus 2Vj uur nadat Naatje de ou derlijke woning verlaten had) in elkaarB gezelschap gezien zijn. Al het onzekere hieromtrent is echter opgeheven door mededeelingen van de 20-jarige zuster van het meisje, dat ein delijk het stilzwijgen verbroken en ver klaard heeft, dat zij wist dat P. en Naatje wel met elkander omgingen, waaraan zij nog toevoegde dat zij meerma len in hun beider gezelschap is uitgeweest. Dit laatste was zelis nog gebeurd op den 23sten December, den dag van iNaatje's vermissing. Toen heeft P. de meisjes naar de woning der ouders ver gezeld. Zij hadden de ouders van de ver standhouding onkundig gelaten, omdat Naatje reeds verkeering had en de ouders die nieuwe relatie zeker niet zouden goedkeuren. Den dag,volgende op dien,waarop van het meisje het laatst iets vernomen is, kwam er een brief voor haar van den vrijer uit Indië. De toestand van Presi dent Kruger blijft vooruitgaande. Door de vereeniging D. O. G. te tiarsinajerhorn werd jongstleden Dinsdagavond eene buiten gewone vergadering gehouden, als ge woonlijk, uitsluitend voor geïntroduceer- den met de leden en hunne gezinnen. Uitgenoodigd daarbij waren de leden van het fanfarecorps T O. N. I. D. O. en verder liefst zooveel mogelijk min- en onvermogenden. De kolfbaan van den kastelein Slote- maker was bij deze gelegenheid goed bezotbeter zelfs dan het zich aanvan kelijk, met het oog op de weersgesteld heid, liet aanzien. Al» spreker voor dezen avond trad op de bekende declamator, de heer Jansen van Haarlem. Tweemalen reeds had men te Barsin- gerhorn den heer Jansen als zoodanig gehoord, on toch bleek de belangstellende aandacht bij hetgeen de begaafde spreker ditmaal voordroeg niet minder te zijn dan vroeger, voorzeker geen alle- daagsch verschijnsel De voordracht van de „werkstaking" van Coppée, zoowel als die van Schetsen van Werumeus Bunink, van v. Maurik en van Laurillard werden met den mees ten bijval ontvangen en hebben allen een genotvollen avond verschaft, zoodat de voorzitter van D. O. G., de heer Dr. Beeker, in zijn slotwoord den Heer Jansen gerust een „tot weerziens" mocht toewenschen. Dinsdagavond h a 1 f 7 g e- raakte door onbekende oorzaak op het erf van den heer T. Koomen Az. te Kolhorn een klamp stroobalen in brand. Ofschoon de zaak zich eerst vrij ernstig liet aanzieo, wist men toch door doelmatige maatregelen het gevaar te beheerschen en de vlakbijgelegen groote behuizing te bewaren. De brandspuit had natuurlijk de grootste moeite om bij water te komen en verleende dan ook slechts weinig hulp. Maandagavond (7 dezer) hield „Nut en Genoegen" te Lntje- winliol een harer gewone winter- bijeenkomsten ten huize van den heer W. Fijnheer. Door het ruwe weder was het aantal opgokomenen niet zoo groot als gewoonlijk, hetgeen echter geen afbreuk deed aan de gozelligheid. Do hoofdschotel werd geleverd door den hec^ G. Nobel met een lezing, getiteld „Het huis zonder schoorsteen" door Berghuis. Voor 't overige beijverden de leden zoowel als de gasten zich om strijd den avond zoo aangenaam mogelijk te maken, zoodat het sluitingsuur voor de meesten dan ook te vroeg kwam. Een hond op hot ijs. Met het ijs kwam Dinsdag ook een hond don Rijn afzakken. Op een jjsscbots, midden in de rivier, hulpeloos, bibberend van koude en angstig blaffend, liep het dier voortdurend op zij a broze schots heen on weer. Wie weet welk een reis de hond al achter den rug had hij zag er althans sterk vermagerd uit. Dicht bij de plaats waar do schipbrug in gewone omstandigheden ligt en waar thans de overtocht per pont plaats heeft, merkten de veerlieden den vieemden reiziger op. Hun goed hart sprak en fluks werd de vlieger door het ijs ge stuurd recht op de schots af. Met veel inspanning slaagde men er in hei ver kleumde dier binnen boord te halen. Reuter's correspondent seinde Maan dag uit Kaapstad De schaarschte van berichten aan gaande de bewegingen van d9 inval lers veroorzaakt groote onbehaaglijk heid. Zonder een noodgeschreeuw aan te heffen, kan men zeggen dat het geen twijfel lijdt, dat de troepen in het land niet opgewassen zijn tegen deze nieuwe fase van den oorlog. Het meerendeel van de troepen doet dienst tot bewaking van de verbindingslijnen en als bezetting van steden, en tenzij er onverwijld stap pen worden gedaan om de troepen aan zienlijk te versterken, zal er een zeer ongewenschte toestand komen, daar een overwinning van de invallers, hoe klein ook, een teeken kan worden voor een algemeenen opstand onder de ontevre den Hollanders. Als een bewijs van de stemming onder het Hollandsche ele ment dient vermeld, dat Engelschen ge dwongen zijn geworden sommige Hol landsche dorpen in de buurt van Kaap stad te verlaten en naar de stad te gaan, omdat men hun het leven ondraaglijk maakte. Ja, ja, de rollen zijn omgekeerd. Ver leden jaar moesten de Boeren hun hoofd steden verdedigen, thans vallen de Boe ren de hoofdplaatsen der Engelsehe bezettingen aan. De Engelschen pogen wel het belangrijke van den inval in de Kaapkolonie te bemantelen, maar zeer goed gaat dit toch niet. De haas1-, waar mede de autoriteiten in Kaapstad maatregelen troffen om de hoofdstad der Kolonie in staat van verdediging te brengen, en de troepen, die ijlings worden uitgezonden, geven genoegzaam aan, dat de toestand werkelijk critiek is. En werkelijk moet de toestand zeer ernstig zijn. De telegrammen gaan alle door de handen van den censor, die er met zijn blauw potlood duchtig in te keer gaat, of somwijlen geheele dépêches achterhoudt. Wat er evenwel nog wordt doorgelaten besnoeid en wel geeft toch eenigszins een kijkje op den toestand. Zoo moet de voorhoede van de oos telijke Boerenmacht op vier dagmar- schen van Kaapstad zijn aangekomen. Er worden nog maar steeds vrijwilligers te Kaapstad aangeworven, maar het gaat daarmede niet heel hard. De Engelsch- gezinden zeggen, dat de voorwaarden niet voldoende bekend zijn. Maar dat zal het wel niet zijn, de lust zal ontbreken. De ongelukkige tobbers, warmbloedige „loyalisten", die zich te Kaapstad lieten aanwerven om door de Boeren te wor den doodgeschoten, vormen afzonderlijke detachementen van huisknechten, han delsreizigers, werklieden. Zij hebben geen uniform, alleen een geweer en een veldkijker en moeten zelf voor een paard zorgen, als ze er een vinden kunnen. Ba gage krijgen ze weinig mede. Oefening heeft niet plaats. Een groot deel Kaapsche Hollanders trekt in de laatste dagen heimelijk naar de westelijke provincie, waarschijnlijk om zich bij de aanvallers aan te sluiten. De militaire overheid koopt alle paar den op, of laat ze in beslag nemen als de boeren ze niet willen verkoopen, maar uit Clanwilliam, ten Zuiden van Calvinia, heeft de overheid de boodschap gekregen dat de bevolking haar paarden niet laat opcommandeeren en de militairen tart ze te halen. Naar men zegt, worden 90.000 man Britsche troepen in beslag genomen voor het bewaken van de spoorwegen en het bezetten van de voornaamste steden. Kitchener zou nog 40.000 man noodig hebben. Naar de Times uit Kaapstad verneemt, wordt de schade, door de Boeren toege bracht aan de mijn Kleinfontein, ambtelijk geraamd op £210.000; het werk in die mijn zal binnen twee jaar niet hervat kunnen worden, en men zal het personeel dat reeds in dienst genomen was, weer moeten afdanken. Het totaal der Britsche verliezen in den Zuidafrikaan8chen oorlog bedraagt, naar luid van officiëele opgaven, op dit oogenblik 51.689, waarvan 2249 officieren. Daaronder zijn natuurlijk een groot aantal zieken en gewonden, die wel kun nen herstellen, maar toch blijft na aftrek van dezen het zeer aanzienlijk totaal van 14.880 man over, die voor altijd voor het Britsche leger verloren zijn. Onder deze laatstee zijn 1570 invaliden, die ongeschikt zijn voorden dienst, 604 offi cieren en 11.554 man, die in den strijd sneuvelden, 456 man die aan ziekte overleden en nog 7 officieren en 898 man die in krijgsgevangenschap zijd. Lord Kitchener seinde 6 Januari uit PretoriaOverste Babington had een gevecht met de commando's van De la Rey en Steenkamp bij Nauwpoort in Transvaal. De vijand werd gedwongen in Noordwestelijke richting af te trekken. De verliezen der Engelschen zijn nog niet bekendgeneesheeren der Boeren erkennen, dat de Boeren twintig dooden en gewonden verloren. Commandant Duprez werd gevangen genomen. Door gewonden, die te Heilbron aan kwamen, is gemeld, dat een afdeeling van 120 man tot de troepen van Knox behoorende, op marsch naar Lindley, in gevecht raakte met een sterker Boeren- commando. Overste Lainz, twee officieren en 15 man weiden gedood, 2 officieren en 20 man gewond. Rietfontein, 5 JaD. De Boeren onder De la Rey, Steenkamp en Boshof ver schenen den len dezer met een sterke macht nabij Buffelspoorthun aantal werd op 5000 geschat. De colonnes van Paget en van anderen, die uittrokken om de Boeren te overvleugelen, sneden hen af waarop de Boeren vluchtten. De meesten trokken af door Breedtnek. Het schijnt vast te staan dat de vijand in deze buurt aanzienlijke versterkingen heeft gekregen uit het district Water berg. Een Kafferhoofd berichtte dat 3000 Boeren haastig naar de Magalies- bergen trokken over Zoutpansdrift. De Magaliesbergen zeiven leveren den vijand groote voordeelen ophet bezit er van zou hGm allicht een duizend man waard zijn. Bloemfontein, 7 Jan. Naar gemeld wordt, is een invloedrijke vredes-com- missie in wording, die met De Wet, Stein en andere Boerenleiders in den Vrijstaat zal bijeenkomen om hen de voorwaarden uit te leggen van Kitchener's proclamatie betreffende de vrijwillige overgave der burgers en hen over te halen om zich over te geven. Johannesburg, 7 Jan. Babington trok gisteren met ongeveer 1500 man van Ventersdorp uit in noordelijke richting en kwam in aanraking met den vijand onder Delarey, vijf mijlen ten zuiden van de Magaliesbergen, bij Nauwpoort en Randfontein. De vijand werd uit den Witwaters- rand gedreven door Babington bij Nauw poort en door kolonel Gorden bij Rand fontein, en vijftien mijlen achtervolgd. De vijand werd op 800 man geschat. Marseille, 8 Jan. De heer Hagedoorn, een Hollander die een belangrijke rol heeft gespeeld bij don administratie-post en de militaire verbindingen (in Trans vaal) en Ferbeck, de Nederlandsche consul te Mozambique die deel uitmaakte van de omgeving van president Kruger, zijn met de „Reichstag" hier aange komen. Beiden bevestigden zij dat het doel van den inval der Boeren in de Kaapkolonie is de Britsche verbindings lijnen af te snijden en zij voegden erbij dat in het Lijdenburgsche onuitputtelijke voorraden zijn van munitie en levens middelen, Omtrent den toestand in de Kaapko lonie ontbreken nog steeds uitvoerige berichter. De Kaapsche correspondent van de „Standard" seinde Maandag dat de snelle marschen der Boeren naar het Zuiden den toestand duisterder dan ooit doen schijnen en dat in welingelichte kringen een vrij pessimistische geest heerscht. De nadering der Boeren tot binnen 150 mijlen van Kaapstad heeft een flinken stoot gegeven aan het werven. Door de geheele kolonie worden met vrucht stads wachten gerecruteerd. De maritieme autoriteiten te Simons- stad maken ijverig toebereidselen voor het opstellen van zwaar geschut. Zondag is den geheelen dag hard gewerkt. Schagen, 9 Januari 1901. Bij ministeriëele beschik- king is aan den heer 8. Berman op zijn verzoek eervol ontslag- verleend als lid der plaatselijke commissie van toezicht op de Rjjkslandbouwwintorschool alhier. De Uimrtversierings- c o toto. uit de HoepMolenstraat zal as. Zondag ten 6 ure in 't lokaal van den heer A. Visser eene vergadering houden ter bespreking van eenige be langrijke punten. Op deaanbevelingslijst van kanton rechter alhier zijn geplaatstmr. D. Bastert, griffier bij het kantongerecht te Breukelen-Nijenrode H. B. van der Eist, substituut-griffier hij de rechtbank te TielL. E. van Pe tersom Ramring, griffier bij het kanton gerecht te Wijk-bij-Duurstede. Din Bdag j.1. i8 hier eene commissie gevormd voor het op zamelen van golden voor het nationaal huwelijksgeschenk voor onzo Koningin. Die commissie bestaat uit de heeren P. Buis Jz, voorzitter, W. Vader Dz. penningmeester, Jb. Denijs Jz., secreta ris, J. v. d. Maaten, W. Roggeveen Cz. C. Asjes, D. Smit, C. Bijpost, P. Meursj 0. N. Vlaming, J. Schenk Pz.en C. A. Hoogschagen. Eerstdaags zullen de noodige circulaires worden rondgezonden om gaven in te zamelen. Als een b ij zonderheid kunnen we modedeelen, dat we in onze gemeente gedurende het jaar 1900 geen 0nkele maal l»rand hebben gehad. Zondagmorgen vergader de de l.Jsolub alhier in het hotel van den heer Langeneggor. De heer Ressing opende de vergade ring en vervolgens werd rekening en verantwoording gedaan. De rekening sloot met een batig saldo van f 84.02 en de commissie belast met het nazien adviseerde tot goedkeuring, waartoe de vergadering besloot. Het bestuur had zich gericht met een verzoek tot den Dijkgraaf van den polder Sohagen, den heer Jb. Stammes, om de molens te doen ophouden met malen, aan welk verzoek werd voldaan met de bijvoeging, dat er niet meer zou worden gemalen zoolang er ijs was. Tevens kreeg het bestuur de toezegging op de Wiel te mogen rijden. Er werd besloten Donderdag a. s. half 2 op de Langesloot een hardrijderij te doen plaats hebben voor jongens van 12 tot 16 jaar; Vrijdags op hetzelfde uur en op dezelfde plaats een schoon- rijderij voor Schager paren. Tot nieuwe bestuursleden werden be noemd de heeren F. Koot, Joh. Over toom en J. Brugemann. Tegen ouderdom. Volgens de New-York Herald is men bezig een middel te beproeven door den heer Hewitt ontdekt, tot voorkoming der gebreken van den ouderdom en wel door inspuitingen met „Glycerophosphaat van Sodium". Het is toegepast op twee „vrijwilligers" van 83 en 69 jaar, die eenigen tijd onder toezicht van een ge neeskundige commissie zullen blijven. Uit Kopenhagen komen minder gunstige berichten over de ge zondheid van keizer Nicolaas van Rusland. De keizer moet nog lijden aan de long ziekte, die groote ongerustheid baart in hofkringen te Kopenhagen en te Peters burg. Hij zou met zijn gemalin binnen kort naar de Riviera gaan. De eeuwquaestie voor den rechter. De vraag, die voor sommigen nog een vraag schijnt te zijn, of de twintigste eeuw met 1901 of met 1900 is begon nen, zal in Denemarken voor den rechter worden gebracht. Bij Frederiksberg ligt namelijk een villaterrein waarop een servituut rust. Dit servituut, dat dagteekent van om streeks '70, kan worden opgeheven wan neer drie vierden van de eigenaars der op dat terrein gebouwde villa's zich véór de opheffing verklaren, doch alleen „na afloop van de eeuw". Nu is er bjj het begin van 1900 over gestemd. De opheffing werd toen echter verworpen. Er was wel een meerderheid maar geen meerderheid van drie vierden. Thans wenscht die meerderheid er op nieuw over te doen stemmen daar zij volhoudt dat de vorige stemmiDg ongel dig was aangezien de eeuw toen rog niet was afgeloopen. De minderheid daarentegen beweert dat de vorige stem ming afdoende is geweest en wèl na af loop van de eeuw heeft plaats gehad. Er zal nu over geprocedeerd worden vermoedelijk wel tot in 't hoogste res sort zoodat wij over de eeuwquaestie nu een rechterlijk vonnis zullen krijgen, nog wel in drie instanties. De minderheid beroept zich o. a. op Keizer Wilhelm. Of diens autoriteit voor juristen afdoende zal zijn P Te Rome is Zaterdagnacht, voor het eerst sedert verscheidene jaren, sneeuw gevallen. Er zijn Zondag groote men schen massa's naar den Monte Pincio getogen, om de stad en de omstreken onder het sneeuwdek te zien ligg6®' Uit bijna geheel Italië, ook uit het Zui den, komen sneeuwberichten. - De koude. Uit alle deelen van Europa komen berichten van hevige koude, vorst sneeuw. In Engeland vroor het Zaterdag bij dikken mistte Berlijn wordt reeds druk schaatsen gereden. Hoewel het i» de Rijnstreek vinnig koud is, heeft de rivier nog maar weinig drijfijs, de Moe zel en de Saar liggen echter vol. In Galicië is het verkeer bijna gohee gestremd ten gevolge van zwaren sneeuw val te Mentone begon het Zaterdagmid dag flink te sneeuwen. Te Napels sneeuw de het Vrijdag en des nachts vroren, voor het eerst sinds tien jaar, op s'rftu drie menschen dood. Te Florence hee" het ook gesneeuwd en te Rome hang6® ijskegels aan de bronnen. Overstrooming in I n d i Bjj de Regeering is het T°i gende telegram ontvangeD, gedagteekeu* 5 Januari

Schager Courant | 1901 | | pagina 2