INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Al reeds drie jaren zou de heer Cordes uit 's-Hertogenbosch op de Rijd te Nieuwe IViedorp zijn vaardigheid op de schaats vertoonen, edoch telkens trad te vroeg de dooi in. Zondagmiddag echter had de lang ver wachte voorstelling plaats ten aanschouwe van een zeer groot publiek. De aandachtige toeschouwer zal met veel genoegen den heer Cordes in al zijne bewegingen gevolgd hebben. Steeds rustig en „op zijn dooie gemak" reed de heer Cordes het voor hem gereserveerd terrein overkalm, vast en sierlijk was elke streek en elke bewegingin één woord zal men zeggen het was „lijn." Velen van hen, die naar de Rijd ge togen waren, zullen waarschijnlijk echter meer „kunsten" verwacht hebbenmeer onmogelijk gedachte toeren. Een zeer aangename afwisseling boden, vooral voor d i e toeschouwers, de heeren Doodeman, Tuijn en De Boer, met hunne reeds meermalen te N. Niedorp geopenbaarde butengewone vlugheid en vaardigheid op de schaats. Zoo er bij schaatsenrijden van „kunst" sprake kan zijn, dan zou men den heer Cordes een „kunste naar" en de laatst genoemde heeren „kunsten makers" kunnen noemen. Beide categorieën tellen hare bewonderaars. Een orkestje van Den Helder luisterde met vroolijke muziek de voorstelling op en gaf 's avonds in het lokaal van den heer P. Haringhuizen, voor zoover zij er gebruik van maakten, den leden van „IJs- en Volksvermaak" met hunne dames nog een paar aangename uurtjes te genieten. Een aardig wedstrijdje hield Dinsdagmiddag de lui op de Rijd te Nieuwe Nfiedorp prettig bezig. Heeren leden van „IJs- en Volksver maak" moesten om het hardst rijden met een lange Goudsche pijp in de eene en een omgekeerd boterhammenbordje,waarop een biljartbal, in de andere hand. Groote hilariteit natuurlijk als een viel, of zijn pijp brak, of wel den bal van het bordje liet vallen. Van de 18 deelnemers werden de prijzen gewonnen door de heeren le. C. van Herwerden 2e. W. Kuil man 3e. A. van der Oord4e. G. Stokman5e. A. Kwantes en 6e. U. Huider. Woensdagmiddag hardrijden met hin dernissen voor dames; dat belooft ook vroolijkheid, en Zondag ijs en weder dienende groote hardrijderij om flinke prijzen. De collecte vooreen na tionaal geschenk aan H. M. de Koningin bij gelegenheid van H. D. Huwelijk heeft te Nieuwe JNiedorp f70.0072 opgebracht. D e collecte, in de Gemeen te Uursin»erliorn gehouden, ten behoeve van het Nationaal Huldeblijk aan onze Koningin, bij gelegenheid v 11 Haar Huwelijk, heeft opgebracht f 77. >i. Bij de dezer dagen gehii- den wedstrijden in schoonrijden zijn de heer R. C. Blaauboer en diens dochter, mej. T. Blaauboer, te Wieringer- waard telkens zeer eervol uit het krijt getreden. Bij een te Alkmaar gehouden wedsti ij 1 voor heeren (deelname 15) behaalde de heer R. C. Blaauboer den eersten prijs (gouden medaille), de heer Semeins 13 Purmerend de zilveren medaille. Bij den kamp voor dames (deeln ns 11) werd de gouden medaille toegel al aan mej. T. Blaauboer, de zilveren 11 mej. T. Baan te Anna Paulowna. Bij den wedstrijd voor paren (deelname 17) behaalden mej. T. Blaauboer en de heer H. de Sonnaville te Alkmaar de gouden en mej. Prévoli en de heer C. Jongers, beiden te Purmerend,de zilveren medailles. De uitslag van den wedstrijd te Uit geest (deelname 8 paren) was: le. prijs mej. G. Schenk-Kaan en de heer R. Schenk te IJpolder; 2de prijs mej, M. Kaan te Alkmaar en de heer C. R. Blaauboer te Wieringerwaard3de prijs mej. C. Groneman te Wieringerwaard en de heer Lauwers te Alkmaar. Te Winkel behaalden de heer en mej. Blaauboer de gouden, de heer F. Grone man te Wieringerwaard en mej. T. Kaan te Anna Paulowna de zilveren medaille. De afdeeling Burger- brug van den Ijsbond H. N. ver gaderde j.1. Zaterdagavond, Door den heer Raat werd verslag uitgebracht van de algemeene vergadering van den Bond, in December j.1. te Alkmaar gehouden. Een huishoudelijk reglement werd na enkele wijzigingen goedgekeurd. Een voorstel, om het bestuur te machtigen, om, zoo de middelen zulks veroorloven, een wedstrijd of ijsfeest te organiseeren, werd, nadat het bestuur een zoodanige machtiging niet verlangde, verworpen men meende, dat de afdeeling er zich toe moest bepalen, om haar banen zoo goed mogelijk in orde te doen houden, en in hoofdzaak moest blijven een werkverschaf fing. Besloten werd, een derde dreg aan te schaffen en die zoo noodig beschikbaar te stellen in den molen B. De rekening van den penningmeester sloot over het afgeloopen jaar met een batig saldo van ruim f 200.Geconstateerd kon wor den, dat de schaatsenbaan goed berijdbaar ishet bestuur had echter gaarne meer willen doen, doch gebrek aan werkkrach ten heeft het daarin verhinderd. Het bestuur wordt gemachtigd daarin, zij het ook met eenige opoffering, zooveel mo gelijk te voorzien, en ook een arbaan in gereedheid te brengentot zoolang, ver wacht men, zullen heeren liefhebbers van arren zich wel onthouden om van de schaat senbaan gebruik te maken. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. Raat. In een daarna gehouden bestuursvergadering werd tot voorzitter gekozen de heer Jn. Otto en tot vice-voorzitter de heer J. Raat. Hertog Hendrik. Men meent te weten, dat aan Hertog Hendrik, kort véór, of op den dag van zijn huwelijk met H. M. de Koningin, een hooge rang of titulatuur in staats dienst of leger zal worden verleend. Huwelijk der Koningin. Aan de diplomatieke en consulaire amb tenaren is thans officiëel kennisgegeven, dat het huwelijk van H. M. de Koningin den 7den Februari zal voltrokken worden. De 80—j arige wed. A. van der Yecht te ENK HUIZEN is per schaats van daar naar Hoogkarspel geweest. Het reisje voldeed haar zoo goed, dat zij plan heeft, bij goed weder ook nog eens naar Hoorn te rijden. Ernstige vergissing! Te AMSTERDAM heeft zich dezer dagen het volgende ongeval voorgedaan. Een geneesheer had de dochter des huizes voor een uitwendige ongesteld heid onder handen, en nam een aldaar logeerende jongedame uit Haarlem, die zich niet wel gevoelde, mede onder behandeling. Door een vergissing in de apotheek werden de recepten voor beide patiënten verwisseld, ten gevolge waarvan de logée zeer ernstig ziek werd. De apothekersbediende, die het nood lottig abuis beging, schijnt zoek te zijn Door mist en vorstwaren Dinsdag de draden van het stedelijk telefoonnet te NIJMEGEN zoodanig met ijzel bedekt, dat de last voor de palen te zwaar bleek. Wat toch, zoo schrijft men aan de Arnh. Ct., gebeurde van morgen Ruim 12 uur brak de telefoon paal in de Molenstraat te Nijmegen voor het huis van den heer Knipscheer, even boven den grond af en viel op straat, in zijn val het dakvenster en een stuk goot van genoemd huis meeslepende; bovendien was het dak natuurlijk zwaar beschadigd. Ten gevolge van deze gebeur tenis brak een volgende paal in de Molenstraat eveneens en een derde, in de Van Welderenstraat, brak juist onder het rek waaraan de draden zijn beves tigd zoodat dit nu tusschen hemel en aarde zweeft.Nog andere palen vertoonden groote neiging het voorbeeld van hunnen collega no. 1 te volgen. Dat de geheele verbinding verstoord werd, behoeft zeker niet gezegd te worden. Ellendig omgekomen. De alleen wonende, bijna 87-jarige dag- looner Jan Oosting te MIDWOLDE (Gr.) is dezer dagen ellendig om het leven gekomen. Voorbijgangers, eene bijzondere brandlucht ontdekkende, waarschuwden de buren. Om toegang tot de woning te verkrijgen, werd door een buurman een venster ingeslagen. In de woning heerschte een ongena- me lucht, de bewoner werd in een hoek der kamer smeulende aangetroffen. Na hem naar buiten gedragen te hebben, bleek het, dat de arme man van vor6n grootendeels verkoold wasde inmiddels geroepen gemeentegeneesheer kon geen hulp meer brengen. Spoedig daarna stierf de arme grijsaard. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft er, naar de Tielsche Ct. mededeelt, te TIEL een droevig on geval plaats gehad. De heer H. en echtgenoote gingen te ruim 9 uur, nadat alle kinderen zich ter ruste hadden begeven, uit, de zorg voor het kleinste kind aan de dienstbode P. S. opdragende,die daarvoor in de binnenkamer mocht verblijven, om zoodoende over het kind in de wieg in de huiskamer het oog te houden. De kachel, waarbij de dienstbode plaats nam, is voorzeker hard gaan branden, terwijl zijzelve in de onmiddel lijke nabijheid in slaap schijnt te zijn gevallen, ten minste ongeveer half twaalf werd het meisje uit hare verdooving wakker en gevoelde, dat hare kleederen overal aan het lijf schroeiden, waardoor zij als overdekt was met brandwonden. Ijlings vliegt zij op, roept aan de trap naar de oudste der kinderen, loopt naar de keuken en git vervolgens brandende de straat op. Gelukkig is een der overburen, een zekere Tr., nog wakker en komt op het angstgeschrei aanvliegen. Dadelijk werpt hij eenige jassen om het lichaam, ter wijl anderen met water de vlammen blusschen. Het meisje werd in de woning van Trieschein gebracht, terwijl de heer H. werd gewaarschuwd. Oogen blikkelijk werd geneeskundige hulp verleend en de patiënte naar het ziekenhuis vervoerd. Ondanks de vele zorgen, die aan het arme schepsel nog verleend werden, bezweek zij den volgenden morgen reeds,zonder haar bewustzijn te hebben verloren, doch ook na ondraaglijke pijnen te hebben geleden. De Middelburgsohe moord aanslag. Uit MIDDELBURG wordt gemeld, dat de toestand van de 24-jarige dochter van den zeeloods M., te Vlissingen, nog zeer zorgwekkend is. Men is er nog niet in geslaagd, den kogel te verwijderen. Het voedsel wordt haar op kunstmatige wijze verstrekt. Te Kolliorn z al b e h o u- dens onvoorziene wijziging op Zondag den lOen Februari door Ds. v. Meurs,con sulent der gemeente, bevestigd worden de heer H. G. W. Briedé, cand. t. d. H. D. te 's-Gravenhage. D e V e r e e n i g i n g „Denken Doe" te li olhorn heeft in hare jong ste vergadering besloten,op denlluwelijks- dag van H. M, de Koningin (Donderdag 7 Februari) een Feestgave uit te reiken aan behoeftigen en ouden van dagen, ter wijl van andere zijde voor een amusanten en gezelligen avond zal gezorgd worden. Droeve dood. Te LEIDEN kwam men Maandag morgen tot de ontdekking, dat de 86- jarige weduwe v. R., wonende op het Dijkkerbot, door verbranding om het leven was gekomen. Haar misvormd lijk vond men voor de deur liggen. Naast haar lag een gebroken petroleum lamp en het lijk van de kat, eveneens verbrand. Men vermoedt, dat de oude vrouw met de lamp gevallen is en door den val het bewustzijn heeft verloren. Ten minste de buren hadden niets verdachts gehoord. In hun buitengewone vergadering hebben Dinsdag de Provin ciale Staten van Noord-Holland, ter ver vanging van wijlen mr. M. C. van Hall, tot lid der Eerste Kamer gekozen mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, met 41 van de 71 uitgebrachte stemmen. Hondentrouw. Men kon Pluto niet langer houden. Daarom werd besloten het goede dier bij een bloedwerwant te H., 14 uur van Tiel, een goed tehuis te bezorgen. Het eerste deel der reis werd per boot, de rest per spoor afgelegd. Maar nauwe lijks heeft Pluto in zijn nieuw logies een uur aan den band gelegen, of hij weet zich los te wringen en loopt al wat hij kan waarheen P Ja, wie zal het zeggen, maar na een zwerftocht van 12 dagen, waarbij hij over of door twee breede rivieren moest, is hij behouden, maar broodmager, bij zijn ouden meester te Tiel teruggekeerd. Toen hij zijne plaats door den ruig- harigen Oscar zag ingenomen, en nadat hij overtuigd was, dat hij weer in genade was aangenomen, rustte hij niet voor de indringer de oude plaats aan hem had afgestaan. Deze week hebben de veerlieden te Arnhem een hond, drijvende op een ijsschol, aan wal geholpen. Kan dat Pluto ook geweest zijn P (Tielsche Ct.) Ineen gezin te HAARLEM is een geval van vergiftiging met gas voorgekomen, hoewel in de woning geen gas wordt gebruikt. Door het springen van een buis vóór de woning drong het gas naar binnen, met het gevolg, dat het gëheele gezin daarvan des nachts de gevolgen ondervond. Twee kinderen waren reeds bedwelmd, doch door doeltreffende maatregelen en de hulp van een geneesheer werden verdere gevolgen voorkomen. De vrouw des huizes moet het bed houden. Menschrijft van TESSEL Onze koene Horsers weren zich uit stekend. Hoewel er een zwaar mistkleed over de zee hing, kwam Zondag twee maal de .postvlet aan. Op die wijze hebben we geen last van ons isolement. Voor passagiers is echter een tocht in een open vlet zelfs bij matige winterkoude niet zoo bijzonder prettig. Schagen, 16 Januari 1901. Vergadering der Vereeni- ging Armenzorg" alhier, op Vrijdag, den 18 Januari 1901, des avonds acht ure, ten huize van den heer W. Roggeveen Cz. Onderwerpen ter behandeling: 1. Verslag over 't afgeloopen jaar. 2. Re kening en verantwoording van den pen ningmeester. 3. Voorstel tot ontbinding der Vereeniging. 4. Wijze van liquidatie of verkiezing van een nieuw bestuur. Dezer dagen ontvingen wij door tusschenkomst der firma Wed. Joh. Denijs alhier een gedenkpenning bij het huwelijk van H. M. de Koningin, vervaardigd in de fabriek van den heer Gerritsen te Amsterdam, naar een ont werp van den artist den heer L. F. Edama van der Tuuk, en bij genoemde firma verkrijgbaar gesteld in drie afme tingen van 60, en 25 m.Mde laatste zeer geschikt voor uitdeeling aan de Ned. Jeugd. De voorzijde der medaille geeft den beeldenaar aan der vorstelijke personen, geboetseerd naar de jongste en speciaal voor dat doel gedane fotografische op namen, terwijl de keerzijde, om gezocht heid te vermijden, eenvoudig is gehouden en voorstelt de Ned. Maagd, verduidelijkt door den Ned. Leeuw, welke de wapens der beide vorstenhuizen door oranje bloesem verbindt. We zullen er maar geenl doekjes omwinden, en maar ronduit zeg gen, dat het ons Zondagavond bij de üederijkerH niet best is bevallen. Niet alleen, dat we aanmerkingen hebben op het spel,maar de heele avond kenmerkte zich door iets ongezelligs. Half acht zou 't beginnen, half negen begon 't; pauzen zonder eind; en om kwart over elf begon 't nastukje, zoodat het slot van den avond ver na twaalven viel. De Schager Kamer voerde „Onze Jongen" op, een dramatische schets. De Kamer gaat met dit stuk uit prijs-rede- rijken te Purmerend. Was dat niet het geval, dan zouden we zeggen: de opvoe ring was, in aanmerking genomen wat de Kamer kan, goed, beter zelfs dan gewoonlijk, maar voor een wedstrijd was het toch nog lang niet goed genoeg. „Onze jongen" bijv. moet niet zoo den braven Hendrik uithangen, de figuur moet nog niet onsympathieker gemaakt worden dan zij al is; dus: een ander gezicht zetten, niet steeds de handen gevouwen, niet, als je jezelf aanduidt, maar altijd wijzen op je maagstreek, geen tooneelstem alsjeblieft, natuurlijk blijvennu eens zoo heelemaal praten als je dat dagelijks doet, geen deftige ambachtsjongen en dan niet huilen als een kleine jongen, niet de handen zoo slap (zullen we het maar noemen) naar de oogen gebracht, wat mannelijker; maak 't zoo, dat wij in de zaal begrijpen, waarom die twee oudjes zooveel van hun jongen houden, waarom ze zoo trotsch zijn op „onzen jongen." Zooals de rol nu werd opgevat, konden we onmogelijk sympathie gevoe len voor dat exemplaar in 't bezit van alle maatschappelijke deugden. De schoenmaker vonden we beter even minder druk, niet het er al te dik op leggen dan wordt het nog beter aan de schoen makerstafel zagen we hem het liefst; in het onderhoud met mijnheer Duprée minder graag vooral geen ver gissingen, niet hengelen aan den souffleur. Van de moeder juist het tegenoverge stelde hier wat meer stil speleen huis moeder kan, dunkt ons, gemakkelijk nogal wat bezigheid vinden, en behoeft niet met haar figuur verlegen te zijn. Vooral moet het vrouwtje er voor zorgen, dat we van haar huishoudentje een gezelligen indruk krijgendie moet passen bij den indruk, dien we van het leven van dit drietal krijgen het moet er wel eenvoudig, arm desnoods uitzien, maar men moet toch kneutertjes met elkaar omgaan, en daaraan kan vooral moedertje zoo veel doen, en dat was niet het geval. Dan was verder een van de hoofd personen de bedelares. Die zouden we wel willen aanradengeef uw wan hoop steeds niet zoo te kennen in één en dezelfde houding. Dat het verdriet het meisje knaktdat ze allen levensmoed heeft verloren dat ze dan niet de licha melijke kracht heeft, zich recht te houden, is mogelijk, is zelfs waarschijnlijk, maar later, als ze schetst hetgeen haar met den bankier Duprée is gepasseerd,dan wèg die gedrukte houding, dan alles in over eenstemming met de bittere, hartstochte lijke gevoelens die haar beheerschen. Ook later, wanneer het meisje als in visioen het doorgestane leed nog eens doorleeft, dan niet weer die geknakte le'ie, dat wegbergen van het hoold. Staar dan als in de wijde verte, waar ge het spooksel van uw leed ziet, dat u angst aanjaagt, laat uw oogen, uw ge heele persoon, 41 uw bewegingen het af grijzen zeggen, dat uw ziel voelt; en later ook het geluk, dat daarvoor in de plaats is gekomen dan zult ge beter begrepen worden, men zal dan niet lachen om uw wanhoopskreet. Denk er om, uw rol nog eens te leeren. Zooals in den beginne gezegd, voor een gewone uitvoering, gemeten dus met de gewone maat, was het spel bevre digend maar voor een wedstrijd moet het veel beter. Daarna kregen we van de Beverwijk- sche Kamer: „De inkwartiering bij Jaap Begersch* en „Wie zal haar krijgen P" t Eerste hebben we alleen bijgewoond en daarover kunnen we kort zijn. De Kamer had hier een goeden naam en dien heeft ze in ons oog verloren.'t Geheel was slordig. De zaal was slecht bezet. Bal na. De Gymnastiek- en Scherm vereeniging Lyc urg u* hield Zaterdagavond hare gewone Jaar vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de Vereeniging een kwijnend leven lijdt, en dat het ledental was geslonken tot 16 He rekening over het afgeloopen jaar sloot^met een batig saldo van omstreeks Het bestuur werd samengesteld uit de volgende heeren: L. J. Roggeveen Voorzitter; P. Dengs KzSecretaris;' p ïf' Pennin«meester O. Zwart en Joh. Overtoom, Commissa- rissen. Verder werden gekozen de heeren Jb. Roggeveen Lz. tot Directeur; Jb. Koster, Jb. Roggeveen en Joh. Overtoom tot Voorwerkers. Het bestuur zal pogingen aanwenden om voor de Jongensgymnastiekklasse' die verloopen is, opnieuw een voldoend aantal leerlingen te krjjgenvoorloopig alleen 11- tot 14-jarigen de heer K. Zeeman (in het bezit der acte) zal zich alsdan met de leiding belasten De tweede tentoonstel lins van teekeningen uit portefeuille van Arti et Amicitiae, in het locaal van den heer W. Roggeveen Cz j.1. Zondag en Maandag gehouden, bepaald mooi. Zooals reeds was aange- kondigd, muntte deze collectie uit boven de eerste. De heer G. alhier heeft het ongeluk gehad door een val op het ijs een pols te breken. Bij schipper R. op de Loet alhier werd in den avond van Donderdag j.1. een zilveren horloge gestolen. De plaatselijke politie werd terstond met het geval in kennis gesteld, doch daar de waarschijnlijke dader, zekere S. alhier voortvluchtig was, moest de zaak zeer voorzichtig behandeld worden. Den heer Koelewijn, brigadier alhior mocht het gelukken, 8. te Nieuwe Niedorp op te sporen en tot bekentenis te brengen. Inmiddels had de heer Kooger het gestolen horloge bij de zuster van 8. in beslag genomen. Zondagavond vergaderde ten huize van den heer A. Visser de Bunrtvereenig ing Molenstraat- Hoep, ten einde de feestelijkheden op der Koninginne trouwdag te bespreken. De voorz., de heer P. Raat, deelde mede, dat het bestuur over den loop der wekelijksche ontvang, sten uitstekend tevreden was. Slechts één der bewoners had zich aan zijne verplich ting onttrokken, zoodat op 3 Febr. op eene kas van 98 gld. gerekend kon worden. In afwachting wat de algemeene plaatselijke feestcommissie zou doen, stelde het bestuur voorloopig voor, de buurt op den huwelijksdag met 2 eere- poorten, een bij A. Visser en een bij de R. K. kerk, en verdere versieringen, in feestdos te steken. Enkelen der aanwezigen vonden begin Februari voor versiering en verlichting een ongeschikten tijdzij vonden het wenschelijker, het geld op een meer doelmatige wijze te besteden. Tenslotte werd het voorstel van 't bestuur, om voorloopig bij 't voorgestelde plan te blijven, met 9 tegen 6 stemmen aangenomen. Posterijen. Kantoor te SCHAGEN. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat de Standaardbrievenbus op de Markt plaats voor het publiek verkeer is geopend. Lichtingen zullen plaats hebben op werkdagen op Zon- en feesfd. Spoortijd: Spoortijd: 4 uur 's morgens 4 uur 's morgens. 9.15 12.15 's avonds. 12.15 's middags. 5.45 's avonds. 7-20 Schagen, 12 Januari 1901. De Directeur, OUDENHOVEN. Zij beleven harde tijden, in onze dagen, de gekroonde hoofden. Om de hun van Godswege opgelegde taakhet regeeren, naar behooren te vervullen, brengen zij menigen nacht in slapeloosheid doorin slapeloosheid, vanwege de staatszorgen. Karig bezoldigd, voortdurend door regeeringszorgen gekweld, slijten zij de lange dagen huns koninklijken levens nu eens op dit paleis, dan weer op dat paleis of buitenverblijf.Soms ook zoeken zij voor hun geest, vermoeid van 't regeeren, en voor hun lichaam, uitgeput van 't regeeren, ontspanning en herstel in bui- tenlandsche oorden, waar men zich over de ongemakken van het leven heenzet. Maar het volk, dat nog steeds niet bui ten hun toezicht en leiding kan, en onder hun afzijn de weeën der regee- ringloosheid lijdt, juicht, zoodra zij weer in hun land teruggekeerd zijn om met frissche krachten opnieuw te regeeren, met groot gejuich. En het volk, het hoofdbreken en de beslommeringen, die voor de gekroonde hoofden uit het regeeren voortvloeien, bevroedende: het dankbare en geregeerde volk dankbaar omdat bet geregeerd, geregeerd omdat het dankbaar is haakt er naar net harde lot zijns regeer ders te lenigen. Het legt feestvreugde aan «den dag, wanneer de nieuwe regeerder geboren wordt, den ouden opvolgt, verjaart, zich verlooft, trouwt En zoo zal het weldra, dankbaar voor genoten, bij voorbaat dankend voor nog te genieten regeering, zuur ver diende penningen afzonderen en bestem men tot een huwelijksgeschenk voor eene in woelde badende Koningin en, terwijl het ziet, of ten minste zien moet, hoe een deel der Natie, niet altijd ten gevolge van eigen schuld, vaak tengevolge van sociale misstanden, een wanhopig611 strijd voert tegen Armoede en Gebrek, dat geschenk „geheel de Natie w a ar- d i g" noemoD, met die woorden alreeds zijn eigen onwaardigheid procla- meerend. li. Stammes.

Schager Courant | 1901 | | pagina 2