Binnenlandsch Nieuws. Alle in de Provincie aanwezige dekhengsten, geboren in 1898 of vroeger, in het Stamboek ingeschreven of niet, moeten hiervoor ter keuring worden aangeboden. volks'ied voor Nederland te dichten. Er 1 is op dat terrein al zoo hopeloos veel gegrasduind en Nederlanders zijn zulke wonderen van vroomheid en vroedheid, dat de stot den dichter bedwelmt. Wat er mi t Nederland is gebeurd, wat Neder land heeft gedaan, en nog doet, er zouden boeken vol te rijmen zijn daarvan alléén. Nog op dit oogenblik, wat een stot in de historie van den dag. Ik liet mijn ge achten gaan en vanzelf vond ik mooie regels. Zie hier De strijd om 't kiesrecht is gestreden In ons zoo dierbaar Nederland, En weer zien wij daar voorwaarts [treden, Yan 't Geldcrsch Oosten tot aan 't [strand, Een dichte drom van kiezers-scharen, In 't land ontwoekerd aan de baren En 't klinkt, dat davert onze grond Geef 't kiesrecht allen, en terstond Mooi is het niet, maar het rijmt en 't zou te zingen zijn. Ook dit: De heeren van de Liberale Unie, O, landsbestuur, zij vragen Uwie Uwer durft ontkennen 't groote recht Dat allen toekomt, heer en knecht Maar won zij roepen, komt, o jammer, Uit liotterdam de Rotterdammer De rest begrijpt men. Ja, als men actualiteiten wil gaan bezingen, gaat het dichten zéér gemakkelijk en ik begrijp dus volkomen do uitspraak dat een volkslied ODtstaan en groeien moet uit de omstandigheden. Hoe gemakkelijk laat zich bijvoorbeeld de verlaging der krautenprjjzeo berijmen De kranten zijn verlaagd in prijs,hoezee, Wie wordt er nu geen aboDné, bonné! En als men een ministeriëel vers wil maken, hoe gemakkelijk vindt men voor persoonlijken dienstplicht, op leerplicht het woord weerplicht. Het ministerie gaf ons weerplicht, En daarna gaf het ons ook leerplicht, Het laatste dank het edel ros, Dat Sehimmelpenninck wierp in 't bosch (of „op 't mos"). Dozjjnen van deze rijmpjes die, al zijn ze niet mooi, mijn dichterlijken aanleg bewijzen, heb ik dien avond gemakke lijk neergedraaid, maar het volkslied wilde niet recht vlotten. Zéér gemakke lijk ook gingen mij dichtregels op Rot terdam af Nu nog, terwijl ik dit schrijf, valloa mij kostelijke regels in. O, wanneer een Rotterdamsch blad er toe komen kon, een prijsvraag uit te schrijven voor een Rotterdamsch stedelied, ik zond zeker in. Rotterdam is een allerdankbaarste stad voor een stedelied. We moesten er nu eigenlijk voor de aanstaande feesten één hebben, dat kon gezongen worden bij de promenadeconcerten en bij de feest- voorsteliiugen. Bij voorbeeld zoo Buiten is het kil en guur, Daarom zegt het stadsbestuur Langs den weg is het lang niet pluis, k Hou u daarom binnenshuis. Dit zou een goede aanhef zijn. Bij de muziektent op het Van Alkemadeplein kon men zingen „Omdat de Koningin nu trouwt, Heeft De Jongh een tent gebouwd Waar de staf van de schutterij Marschen speelt en walsen blij." En op de Beurs bij het promenadeconcert „Bij het huw'lijk met den hertog Hebben we op de Beurs concert, och, Welke ontaarde die niet wou Meer zoo'n pret in dit gebouw, Waar bij krenten en bij granen, Vele koopmansoogen tranen. Waar' de Beurs, deez' somb'ro hal, Alle dag palais du bal" 1 manier. Zij was eigenlijk een groote vijandin van alle mannen, uitgezonderd haar vader, zijne excellentie den generaal zaliger.Zij beschouw de aile mannen als de onderdrukkers van haar geslacht.. Zooveel te wonderlijker was de uitzondering, die zij voor Dr. Balduin maakte. De kinderen beweerden tante Wanzlow leeft niet lang meer, ze is verliefd geworden op Dr. Balduin. HOOFDSTUK XXIII. De catastrophe op Liebenberg was natuur lijk in Staffenhagen het onderwerp van den dag. Toen Ellen Kober voor de eerste maal hoorde, in welk een omvang het on geluk over haar joüge vrienden was losge barsten,stormde ze, ten hoogste opgewonden bij haar moeder binnen. „Mama, mama De monschen zeggen, dat er op Liebenberg iets ontzettends is gebeurd; de baron is failliet; het landgoed moet verkocht worden, mijnheer von Krascliwitz is verdwenen en heeft zijn vrouw eu zijn kindereu in den grootsten nood achtergelaten. Mama, is dat mogelijk? Is het toch wel waar „Ja, het is waarhet is zeer treurig. Maar kind, je hoed staat je scheef op het hoofd. Ben je zóó de straat overgegaan „God, God, hoe ontzettend, hoe verschrik kelijk Wat zal er nu gebeuren? Wat moeten ze doen Wat wil dat zeggen, als ze in den grootsten nood zijn achtergelaten? Zij hebben dan toch, hoop ik, zooveel geld om brood te koopen Ontzettend bleek, met groote, angstige oog n, keek Ellen haar moeder aan. Mevrouw Kober fronste de wenkbrauwen. „Voorloopig wel, maar wanneer het land goed verkocht is en zij weg moeten, wel licht van alle middelen ontbloot, dan kan huD toestand allertreurigst worden." „Maar moeder, dat zal men toch zoo maar niet aanzien, men zal hen toch hel pen? Zij hebben zulk een grooten kring van vrienden. Die zullen het toch maar niet kalmpjes aanzien, dat zij in nood en •liende omkemen Toen ik nog jong was, hadden we eiken Zaterdagavond op de Nieuwe Markt den poéet Meijer, die de gebeurtenissen van den dag bezong en daarvoor nog al eens de doos indraaide. Hij was de ware volksdichter en als hij nog leefde, misschien had de Telegraaf en het Nederlandsche volk van heua een goed volkslied gehad. Iemand als Priem of ik, die zich bij zijn tafel neerzet, met een pijp, en de bedoeling een volkslied te gaan schrijven, sldugt persé niet, hoeveel talent hij en ik dan ook hebben. Het moet uit het hart komen, met zuiveren zingensdwang. En geschreven zijn door één uit het volk. Ik, die het op bestel ling heb geprobeerd, zonder te slagen, kan dit uit eigen ondervinding consta- teeren. O. Heet* Hugowaard. Vergadering van Het Witte Kruis, op Woensdag 30 Januari j.1. De voorz. opent de vergadering met een welkom aan de leden. De penning meester deelt mede, dat de ontvangsten over 't afgeloopen jaar hebben bedragen f 580.52de uitgaven f 436.345, zoodat men zich mag verheugen in een batig saldo van f 144.175. De commissie, benoemd om 't beheer van den penningmeester te controleeren, deelt mede, dat een en ander uitstekend iu orde is. Tot bestuursleden worden herkozen de h.h. A. C. G. Post en D. de Boer, ter wijl de heer P. van Rijn als nieuw benoemd lid zitting zal nemen in 't bestuur. Van de rentelooze aandeelen worden uitgeloot de nos. 74, 19, 49, 14, 59, 94, 54, 8, 83 en 23. Het naar gewoonte degelijke jaarver slag van den secretaris wordt met veel aandacht aangehoord. Besloten wordt nog, aan 't Hoofd bestuur een subsidie-aanvraag te richteD, terwijl het in eene vorige vergadering genoemde plan, in zake het tot stand brengen eener zwemgelegenheid, door het bestuur nader zal worden uitgewerkt. Niets meer aan de orde zijnde, volgt de gewone sluiting der vergadering. Heer Hugowaard, De jagers C. de Vries en P. van Leijen hadden 29 dezer het geluk, nabij de Berkmeer 2 otters te schieten. Boven de waarde der buid zullen zij van den Burgemeester ook de premie ontvangen, op het dooden van deze die ren gesteld. Typhus heerscht in vrij hevige mate op Cii*oeiavelcl in de gemeente St. Maarten. Het huismet erf en schuur, wei- en bouwland, in de IVIoerbeeli, groot 1 H. A., 20 A., 20 e. A., door den Notaris C, L van den Bergh te Schagen aldaar geveild, is gekocht door den heer W. Wertheim, voor f1530. Dure brandstof. Een aannemer uit VENLOO ging dezer dagen bij een steenfabrikant eene reke ning betalen. Onder het geld, dat hij op de tafel natelde, was ook een bankbiljet van 1000 Mark. Een in de kamer spelend kind maakte zich in een onbewaakt oogenblik van dat kostbaar papier meester en wierp het in de brandende kachel. Toen men daarop naar het biljet zocht, kon men nog slechts bet verbrande papier in het vuur zien liggen. „Kind, wat heb je toch een overdreven ideeën I Gelooft ge dan, dat men iederen goe den vriend of bekende, die zich lichtvaardig ruïneert, zijn have en goed maar kan offeren Maar kleed je eerst wat beter aan, je ziet er zoo verwaaid uit. Je moet met mij mee naar Rosenberg, het is hoog tijd om wat japonnen uit te kiezen, je weet, de naaister is tegen Maandag besteld." „Neen, mama, zoo gevoelloos en hard vochtig kunnen de menschen toch niet zijn, dat zij het kalm aanzien, hoe hunne vrien den te gronde gaan en gebrek lijden Dat is niet mogelijk. Men behoeft ook niet alles ojf te offeren, maar wanneer velen de handen in elkaar slaan en ieder geeft iets, dan kan die eene, die in het ongeluk is geraakt, geholpen worden. Wat moeten die kinderen, wat kunnen die er aan doen dat ze zoo ongelukkig zijn gewor den Die hebben toch geen schuld „Ellen, ik vind dat je wonder weinig menschenkennis hebt. Hoe kan je je nu zoo dwaas aanstellen. Het zal niemand in het hoofd komen, een offer te brengen en het is eenmaal de loop van de dingen, dat de kinderen met de ouders lijden. Wat denk je wel? een elk is blij als hij het hoofd boven water houdt en zijn eigen huisgezin bekostigt en goed verzorgt. Maar zeg, haast je nu een beetje, het is meer dan tijd. Wat denk je wil je een nieuw costuum stroogeel. misschien met een zwart bandje fluweel gegarneerd, dat is modern en mooi. Of heb je een anderen wensch „Ik wil in 't geheel niets, als Margot en Tilly gebrek moeten lijden riep Ellen, in tranen uitbarstende. „O, mama, mama, wanneer niemand hen helpt, dan zult u ze toch wel helpen Niet waar, lieve, lieve mama, u zult niet zoo gevoelloos zijn als de anderen, zoo slecht? zult ze vragen, bij ons te komen, wan neer ze van Liebenberg worden verjaagd? Wij zijn zoo rijkwij hebben nog genoeg over. Ik wil gaarne alles met hen deelen." „Ellen, je bent niet wijsDenk er toch eens over na, wat je daar verlangt Hoo kom je toch zoo excentriek En met Rijksveulendepót. De openbare verkooping van de heng sten uit het Rijksdepót te BERGEN- OP-ZOOM was zeer geaaimeerd. Er werden o. a. de volgende prijzen besteed „Constant", gekocht door B. Ridder te Harkstede, voor f 950 „Cosaque", ge kocht door W. Heiltjes to Herwen en Aert, voor f 1160 „Carlo", gekocht door F. Stallaert te Hontenisse, voor f1210; „Chasseur", gekocht door J. Warna te MelissoD, Flakkee, voor f 1560, Verkocht bij inschrijving werden „Colibri", door de Iloutensche Associa tie voor f 2540 „Cyrus", door de Asso ciatie te Eist, voor f 2534 97 „Cambri- sues", door de Associatie te Heteren, voor f 1000; „Cupido", door de Geldersche commissie, voor f 1300. Een begrafenis per trek schuit. Men schrijft uit DIEMEN Een begrafenis ten plattenlande heeft altijd iets indrukwekkends. Het gemis aan opschik en praalvertoon kan niet anders dan ten goede komen aan den ernst, passende bij zulk eene droevige plechtigheid. Dezer dagen had echter alhier eene begrafenis plaats, die door hare ongewoon heid zelfs voor dorpelingen nog vreemd was. Eene vrouw, woonachtig in de gemeente Weesperkarspel, werd op het Katholieke kerkhof alhier begraven. Haar lijk werd van het sterfhuis naar de laatste rustplaats gebracht door middel van eene trekschuit, daartoe door de familie afge huurd. Teu teeken van rouw woei eene groote zwarte vlag van den achtersteven. Toen de droeve plechtigheid afgeloopen was, ging de familie per trekschuit weer naar huis. Aan het meergenoemde défilé van vak- en andere vereenigingen, gevestigd te 's-GRAVENII AGE, geor ganiseerd door het Volksbuide-comité en te houden op Woensdag 6 Februari e. k. des namiddags te half 2 uur, voorbij het Koninklijk Paleis, zullen deelnemen 54 corporatiën met een gezamenlijke sterkte van 3850 deelnemers met 55 banieren, verschillende muziekkorpsen en een viertal feestwagens. De stoet zal worden geopend door het muziekkorps van het 3e regiment huzaren en gesloten door het muziekkorps van het 2e regt. veldartillerie. Hertog Hendrik. Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd, bij besluit van 30 Januari 1901 No. 26, Hoogstderzelver aanstaan den Gemaal, Zijne Hoogheid Hertog Hendrik van Mecklenburg, met ingang van 31 Januari 1901 te benoemen tot schout-bij-nacht a la suite. Bij Koninklijk besluit van 30 Januari 1901 No. 28 is, met ingang van 31 Januari 1901, Harer Majesteits aanstaande Gemaal, Zijne Hoogheid Her tog Hendrik van Mecklenburg, benoemd tot generaal-majoor k la suite van de landmacht. Bij Koninklijk besluit van 30 dezer No. 30 is Harer Majesteits aanstaande Gemaal, Zijne Hoogheid Hertog Hendrik van Mecklenburg, met ingang van 31 dezer, benoemd tot generaal-majoor h la suite van het leger in Nederlandsch- Indië. St. Ct. Voor den te houden feest- avond te Darsingerhorn op 7 Febr. a. s. heeft, op uitnoodiging van T.O.N.I.D.O., ook de „Kreiler Kapel" hare medewerking toegezegd, hetwelk aan de pogingen der vroeger genoemde een dergelijken beperkten gezichtskring? Dat komt allemaal door dit ellendige provincie nest, door die kleinsteedsche atmosfeer hier. Waarachtig, ik moet je in andere lucht brengen. Een paar jaar naar een stads- kostschool zal je goed doen." Ellen zag haar moeder strak aan. Iets, wat al lang was voorbereid ge worden, gebeurde nuer ontstond een verwijdering tusschen moeder en dochter. „Mama", zeide ze toonloos, „heeft u geen medelijden met zulk een ongeluk „Maar natuurlijk, kind, de menschen zijn heel erg te beklagen, zelfs wanneer zjj zelf, zooals hier, de schuld zijn van hun ongeluk. Er is zoo heel veel gebeurd dat begrijpt ge nog niet zoo doch men kan wel zeggenzij verdienen het niet beter. Helpen kan ik hen niet, dat is een uitgemaakte zaak. Nu zou het mij zeer lief zijn, wanneer je wat gezond verstand toondet te bezitten en je bedaard wildet houden. Ik geef je nog tien minuten tijd om je klaar te maken en mij te verge zellen. Ik ga mijn portemonnaie halen." Bewegingloos bleef Ellen zitten, nadat haar moeder de kamer had verlaten. Zij staarde strak voor zich uit. Voor de eerste maal kwam het ongeluk zoo dicht bij haar. Haar jong leven, dat steeds zoo veilig beschermd was geweest, kende dergelijke dingen alleen van hooren en zeggen. Nu greep het ongeluk met koude, onver biddelijke hand naar hem die haar het liefste op aarde was. En niemand wilde helpen. Niemand I Zoo waren dus de menschen de een kon te gronde gaan zonder dat de ander zich er om bekommerde Het is alles leugen, wat men op de school leert, wat men in de kerken predikt, wat de ouders ons alle dagen voorhouden. Liefde en medelijden zijn excentrieke kinderdwaashedeD, die men zich moet af- wennen,wanneer men een verstandig mensch, een dame van goede opvoeding, wil zijn. En wanneer men een vriend, dien men liefheeft, in den afgrond ziet storten, dan «telt men zich het gemakkelijkst gerust vereeniging en tot welslagen van hot feest een niet onlangrijken steun verschaft. Ook is het der feestcommissie gelukt voor dien dag een kloin schoolfeest te organiseeren cu aan behoefdgen en ou den van dagen thuis een goeden dag te bezorgen. W i n k el. De collecte voor het aanbieden van een Nat. Geschenk aan H M de Koningin heeft alhier opgebracht een som van f 80.80, terwijl voor de extra uitdeeling aan de armen, door de ingezetenen een som van f170.— is bijgedragen. Wegens een subsidie-verheffing door de gemeente en het Ned. Ilerv. Kerk bestuur, elk groot f100is het totaal bodrag dus f370.'t welk op den dag van het huwelijk van II. M do Koningin in sommen van f4.50, f2.50 en f2. geëvenrodigd naar de behoefte, onder de arme ingezetenen zal worden verdeeld De Vergadering van de Afdeeling „Noordholland" der Vereeni ging „Het Nederlandscla Paarden stamboek" zal plaats hebben op Dinsdag 26 Februari 1901, des middags 12 ure, in „de Doele" te Purmerend. Punten van beschrijving 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Benoeming van eene Commissie tot onderzoek der rekening over 1900. 5. Bepaling van de plaats voor de volgende vergadering der Afdeeling. 6. Vaststelling tjegrooting 1901, slui tende in ontvangst en uitgaaf op f1439.30"; die van de Provinciale Sub sidie op f 5000.—. 7. Hetgeen verder aan de orde zal worden gebracht. Het Bestuur der Afdeeling maakt bekend, dat de Keuringen voor de toe kenning der Rijks- en Provinciale Pre- miën en Subsidiën voor hengsten,minstens 3 jaar oud en voor hengsten geboren in 1899, zullen plaats hebben te SCHA GEN, op Woensdag 27 Februari, des voorin. 10 ure, bij den heer C.Broers- m a te HOOFDDORP, op Donder dag 28 Februari, des voorm. 10 ure, bij de Marktte BEVERWIJK, op Vrijdag 1 Maart, des voorm. 10 ure, bij het Stations-Koffiehuis. Voor deze Keuringen "zijn uit het Provinciaal Subsidie beschikbaar: voor hengsten geboren in 1898 of vroeger, zeven subsidiën ad f 250, en wel 2 voor het Noorder-, 2 voor het Midden- en 3 voor het Zuiderdeelvoor hengsten geboren in 1899, zes aanhoudingspremiën ad f 150. Voorts uit het Rijkssubsidie voor elk deel voor hengsten van 3, 4 of 5 jaar oud, een onderhoudsbijdrage van f 400 en een bedrag van f 700 voor onderhoudsbijdragen voor hengsten op de eilanden Texel, Terschelling en' Wieringen te stationneeren. De toekenning der 3 onderhoudsbij dragen van f 400 heeft onder de volgende voorwaarden plaats a. de hengsten moeten ten volle be- kroningswaardig zijn b. de bekroonde hengsten zullen minstens 2 jaren tegen een dekgeld van ten hoogste f 25, in het deel der provincie waarin de bekroning is ge schied, beschikbaar moeten worden gesteld c. de eigenaar is verplicht minstens een getal van 50 merriën bij den hengst toe te laten d. aan denzelfden hengst zal de premie niet meer dan tweemaal mogen door te zeggen, dat het zijn eigen schuld is. Zelf leeft men maar voort in luxe en wel behagen, want een offer te brengen is onverantwoordelijk onverstand. „Maar Ellen, wat moet dat beteekenen Ben je nu nog niet klaar?» riep me vrouw Kober ongeduldig en geërgerd, toen zij terugkeerde en haar dochter nos on dezelfde plaats vond. „Neen,"zeide Ellen, bleek en met fonkelende oogen, „u moet maar zonder mij gaan ik kan nu niet met u meegaan om inkoopen te doen." „Waarom niet Wat zijn dat nu voor gekke kuren „Omdat ik zoo bedroefd ben over het verschrikkelijk ongeluk dat ik heb ge hoord, dat ik onmogelijk aan die nietig heden denken kan. Ja, het zou mij ontrouw toeschijnen jegens mijn vrienden, wanneer ik nu zoo iets zou kunnen doen 1" Mevrouw Valerie verloor het laatste restje van haar geduld. „Dat is in de hoogste mate dwaas, Ellen om je zoo buiten jezelf te brengen. Het is een onvergeeflijk gebrek aan karakter en zoltbeheerschiDg. Er zijn nog heel andere dingen in het leven, die men leeren moet kalm en met lachend gelaat te verdragen Deze neiging tot sentimentaliteit on ge voelsuitingen moet je ernstig bestrijden of je wordt onbruikbaar voor het leven. Men kan deelneming, medelijden gevoelen zon der daarbij het hoofd te verliezen en on machtig to zijn andere plichten te vervullen Ik zou gaarne willen, dat je nu die kuren JP zette en met mij meeging Ellen hield het hoofd in beide banden gesteund en zag haar moeder met groote doordringende oogen aaD. „Mama, waarom is er zoo'n sroot nn derscheid tusschen het geloof en de handelingen der menschen? Kuat dat beantwoorden U „Wat bedoel je daarmede W!>c, ri„ zenuwachtige vraag. Mevrouw Valerie zette voor den spiegel haar hoed recht „U gaat eiken Zondag naar de korb- gelooft wat daar gepredikt wordt, u heeft ook my in dat geloof doen opgroeien. Dat worden toegekend, wanneer in volgend jaren deze premiën opnieuw mochtp6 worden uitgeloofd. Voor Wieringen is eene onderhouds bijdrage beschikbaar van f 200. Zij, die genegen zijn hunnen hengst op het eiland Wieringen te stationneeren moeten tijdens de Keuringen te Schagen' Hoofddorp of Beverwijk hiervan aangifte doen bij de Commissie en den he'ngst aldaar aanbieden. De hengsten, die in rang volgen on de aldaar geprimeerden, komen voor dit stationnement het eerst in aanmer kingaan te wijzen door do Keurings_ Commissie. Mocht men te Wieringen tot aankoop van een premiewaardit>eil hengst besluiten, dan vervalt bovenstaande bepaling. Voor Texel is eene onderhoudsbijdraoe van f 250 beschikbaar; evenzoo voor Terschelling. Deze bijdragen worden toegekend aan de beste der aldaar aangeboden hengsten mits bckroningswaardig. De naar aanhoudingsbijdrage of sub sidie mededingende hengsten moeten in het Stamboek zijn ingeschreven, of op de keuring daarvoor zijn opgenomen en goedgekeurd. Er zal vóór de premie- keuringen gelegenheid worden gegeven ter opname van hengsten in het Stam boek. Hengsten, geboren in 1898, in 1900 bekroond, moeten op de hierboven ge- noemde Keuringen opnieuw worden voorgebracht. (Zie al. 2 van Art. 8 van het in 1898 gewijzigde reglement.) Houders van fokpaarden worden er aan herinnerd, dat de merriën, met welke zij naar eene aanhoudingspremie willen mededingen, in het Stamboek moeten zijn ingeschreven, of daarvoor op den dag der keuring zijn goedgekeurd; daarbij moeten zij door een aanbevolen Stamboekhengst zijn of worden gedekt. Indien eene geprimeerde merrie ontijdig baar veulen verwerpt, is de eigenaar verplicht, hiervan onmiddellijk eene, door twee bekende getuigen geteekende ver klaring op te maken en deze den Secre taris toe te zenden. Eigenaars van in het Stamboek inge schreven hengsten wordt in hun eigeu belang aangeraden, hiermede op de keu ringen te komen. Het onderzoek op cornage zal in galop plaats hebben. Het Bestuur behoudt zich de bevoegd heid voor de standplaats van de met subsidiën of onderhoudsbijdragen be kroonde hengsten aan te wijzen en herinnert belanghebbenden aan Art. 6 van het reglement, waarbij nadrukkelijk is voorgeschreven, dat gesubsidiëerde hengsten tot den lsten Augustus van bet keuringsjaar, binnen het bepaalde deel der Provincie moeten zijn gebleven en als dekhengsten werkelijk gediend hebben. Aangifte moet geschieden bij den Secre taris, te Alkmaar, 8 dagen vóór de hier boven genoemde keuringsdageu. In de aangifte moet vermeld worden naam, kleur, teekens, afstamming en geboortejaar van den hengst. De verplichte hengsten keuringen zullen plaats hebben te Schagen, Hoofddorp en Beverwijk op 27, 28 Februari en 1 Maartop Texel 4 Maart en op Ter schelling 18 Maart. gene wat u tot dusverre heeft gedaan, ook deze laatste daad vau u, staan in lijnrechte tegenspraak met dat, wat u eiken Zondag in de kerk Hoort. Waarvoor zal men gelooven, als men niet volgens dat geloof handelt Mevrouw Valerie trok zenuwachtig aan haar voile, die maar niet goed wild® zitten. „Wat is dat nu voor eeu overdreven opvatting. Natuurlijk moet men naar dn' geloof levenmen doet het ook, voor z°°' ver dat mogelijk is." „Neen moeder, al die menschen, die h®' daard een medemensch in het ongeluk ziea storten en geen vinger uitsteken om hem te helpen, die er zich mede verontschuldigen dat hij zelf de schuld is, en die onver schillig over hetgeen rondom hen voorval maar hun dagelijkschen gang gaan, handelen en leven niet volgens de christelijke gelooft' leer." Mevrouw Valerie draaide zich heel gra' cieus om en keek haar dochter spotten aan. „Je bent bepaald roerend, kind. Ste® nog de kleine dweepster van het oatec 1 satie-uur. De geestelijke ontwikkeling kon1 bij jou wat langzaam,maar dat schaadt m® i ik wil daar maar geen invloed op uitoe nen. Daaraan kan ik ook niet meehelp6®' dat moet van binnen-uit geschieden* goede wereldbeschaving, die je de ding®® in het ware licht doet zien. Velen 1*?° het ook nooit en blijven steeds eenzij lS en bekrompen. Ik wil evenwel de h®®P voor jou nog niet opgeven. Het oogen zal nog wel eenmaal komen, waarop 8 tot de ware kennis van het leven z® komen." Ellen's blik werd nog killer. WORDT VERVOLGD-

Schager Courant | 1901 | | pagina 6