loertl-IclMiMB, Vloeibare Cacao, Scmiflorstnecln t Household. eeo vast WERKMAN, Duitschland. Opleiding voor Goslumière Schager en Alkmaarsche Loten. PLAATSELIJK NIEUWS. ADVERTENTIEN. Huisraad Inboedel, 7e Gr* Verlotiej van Mom. Tafelmangelmachine. GEMENGD NIEUWS. Predikbeurten. Café ,'t Centrum". 50 cl per stuk 11 voor f 5. A. van Twuijver, Abt'. Sfoos, Vrijdag 15 Februari 1901, Per Lot 50 ets. I I voor f 5 Wordt gevraagd, Gevraagd met half Maart Zij beslaat weinijr plaats. eener lijkkoets, die ter overname werd aangeboden. Deze overname bleek toen om verschillende redenen ongewenscht, en vooralsnog achtte men het tijdstip niet gekomen om een dergelijke belang rijke uitga/ve te doen. Bij de omvraag worden enkele midde len besproken,die zouden kunnen leiden tot uitbreiding van het ledental en betere op komst ter vergaderirg.De conclusie is,dat nieuwe biljetten zullen gedrukt worden om die in de jgemeentc op verschillende plaatsen te verspreiden. Tevens wordt er op gewezen, dat elk lid in 't bijzonder zich beijvere ten voordeele en ter uit breiding der verecnigiug weikzaarn te zijn. Nog wordt op de wenschelijkheid gewezen om bij overlijden de polis over te leggen, wat wel eens verzuimd wordt. De Voorz. dankt daarop de aanwezigen voor hunne belangstelling en sluit met de beste wenschen voor den bloei der vereeniging de vergadering. Gaarne voegen wij hier nog een enkel woord van aanbeveling bij. De bestuurders, die met toewijding deze goede zaak behartigen, doen zulks geheel belangeloos en vrijwillig. De gelden worden op accurate en solide wijze beheerd en de deelnemers genieten daardoor voorrechten, die zij bij andere fondsen missen. Personen bijv., die eerst 2 jaren lid zijn, betalen nu maar gedurende 8 maan deen per jaar en zijn de 4 wintermaanden vrij gesteld, redenen waarom wij vooral de toetreding voor jeugdige personen en kinderen mogen aanraden. -- De Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Dep. KOLHORN, mag al weder terugzien op een zeer goed geslaagde onderneming. Maandag den 4en Februari had zij een Volksvoor drachtenavond georganiseerd, en toen het aanvangsunr geslagen had, waren er honderden belangstellenden bijeen in de kolt baan van den heer Kist. Er was geen enkele zit-, ja eindelijk zelfs geen staanplaats meer en de dubbele ruimte kon met de aanwezigen wel bezet worden. Nu, het programma was dan ook aantrekkelijk genoeg. Lichtbeelden, Muziek en Voordrachten, geen entree en voor een honderdtal nog een paar koppen chocola op den koop toe. Eerst kwanten de licht beelden, vertooud door den heer Th. W. Beeker en verklaard door Ds. JKooiman van Barsiugerhorn. Door hunne samenwerking was het zelfs mogelijk een geïllustreerd verhaal te geven, wat trouwens ook gedaan werd, en, niettegenstaande de duisternis, met de grootste aandacht gevolgd werd. De beweegbare lichtbeelden gaven een aangename afwisseling en toen tenslotte het portret van H. M. op het doek kwam, werd door hel geheele publiek het Volkslied aange- heven. Het licht werd ontstoken, het Fanfarecorps „de Eendracht" speelde een paar opgewekte nummers en zoo kreeg alles in een ommezien een geheel ander karakter. Achtereenvolgens werden nu door een viertal heeicn voordrachten gehouden, die, door muziek afgewisseld, den avond tot elks genoegen aanvulden. Eerst op een zeer gevorderd nur viel de hamer, nadat de Voorz. van 't Departement zijn dank gebracht had aan elk die tot 't welslagen dezer genoeglijke uren had meege werkt en aau 't publiek voor de onverdetlde aandacht en de belangstelling, waarmêe het alles gevolgd had Vergadering van den Raad der gemeente VV lDlicl, gehouden op Dinsdag 5 Februari 11., voorm. 10 uur. Afwezig de heeren Breebaart en Nobel. Na opening der vergadering, vooilezing en goed keuring der notulen van de vorige bijeenkomst. De voorz, deelt mede, dat de inzameling van gelden voor het Nat. geschenk heeft opgebracht f 80.80 en die voorde uitdeeling aan de armen f 170; dat door het verleenen eener subsidie door het gemeente- en kerkbestuur, elk groot f 100.dus een totaal bedrag van f 370 - - voor de uitdeeling beschikbaar is ge weest en de commissie heeft besloten, dat bedrag in sommen van f 4 50, f 2 50 en f 2. - op den dag van het huwelijk van H.M. de Koningin, aan de armen uit te reiken Voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens deelt voorzitter mede, dat hij van het Hoofd der School te Lutjewinkel bericht heeft ontvan gen, dat de pijpen in den schoorsteen van de school in desolaten staat zijn. Voorzitter steltvoor, om met den hr. Timmerman een onderzoek te doen instellen en bij eene juiste bevinding, tot aanschaffing van nieuwe pijpen te besluiten. Hiertoe wordt besloten. Verder deelt voorzitter mede, dat door den heer Geertsema de wensch is geuit om de straatlantaarn, staande in de nabijheid zijner woning, te verplaatsen en te breugen tegeuover zijn inrijpoort. De kosten, die deswege zouden ontstaan, zou de heer Geertsema gaarne voor zijn rekening willen nemen. Aangezien bjj geen der leden tegen die verplaatsing bedenkingen bestaan, wordt daartoe besloten, mits de kosten door den verzoeker zullen worden gedragen. Ingekomen is een schrijven van den heer J. H. Bergn an, waarbij deze mededeelt, dat hij, hoe zeer ook vereerd, voor de betrekking van lid der Commissie tol wering van schoolverzuim moet bedanki n, en wel naar aanleiding der vele l ijbetrekkingen welke alreeds door hem worden bekleed. Ter voorziening in de aldus ontstane vacature wordt met algemeeue stemmen benoemd tot de Commissie voor Wijk A en fi, de heer S Vonk. Tevens is ingekomen een adres van de Feestcom missie, onderteekend door den heer A- J. Onnekes, als voorzitter In dit adres wordt den raad het verzoekgedaan.de commissie een subsidie ad f 75.toe te kennen voor het organiseeren van een schoolkinderfeeat op a 8. Donderdag 7 Febr., opdat de dag van bet huwelijk van H M. de Koningin mede voor de kinaeren tot een onvergetelijken zon woraen gemaakt. Na eene /corte bespreking wordt met algemeene stemmen afwijzend op het adres beschikt, zich refe» rterende aau het in de raadszitting vaD 15 Jao. j 1. genomen besluit, waarbij, met het oog op het ongun stige jaargetij, werd bepaald, om ter gelegenheid van het a.s, huwelijk van H. M. de Koningin geen feest te vieren, doch door het houden eener collecte en het verkenen eener gemeentelijke en zoo mogelijk ook kerkelijke bijdrage, op dien dag eene uitdeeling in geld aan de behoeftige armen in de gemeente te doen plaats hebben. Tevens leidde tot de afwijzende beschikking de overweging, dat door de gemeente reeds jaarlijks aan de afd. Winkel van Volksonderwijs een subsidie vaa i 100 wordt verleend tot het honden van kinder schoolfeesten De ingekomen missives van de heeren Jb Rakker, P. Wit Cz en J. Porte, houdende mededeeiing, dat zjj de benoeming tot lid der commissie tot weiing van schoolverzuim aannemen, worden voor kennisgeving aangenomen Hierna slnit de Voor*., na de gewone rondvraag, onder dankzegging voor de opkomst de vergadering. VV inkel. De kerk alhier heeft f 75 beschikbaar gesteld voor bet houden van een school feest op den huwelijksdag van II. M. de KoniDgin.De kinderen der verschillende scholen in de Gemeente zullen Donder dagochtend om 10 uur samenkomen in de kerk, waar zij worden toegesproken door Ds. Onnekes. Vervolgens trekken ze in optocht door de plaats, om daarna getracteerd te worden in de verschillende herbergen. 's Avonds zullen "Winkel's Harmonie en het /.acggezelsehap zorgen voor de fees telijke stemming. Te s»cliujj?ej£brug doen zich een paar gevallen van typhus voor. Op de opi nbare school te i iroefct op J .ang«-tidijk zijnde laagste klassen voor do helft ontvolkt ten gevolge van het heer chen der mazelen. De tram-omnibus .A.1L- tnnar. Ondkurspe), welke driemaal daags rijdt, vice-versa, heeft gedurende verscheidene dagen den dienst gestaakt ten gevolge van den minder goe den toestand der wegen door de sneeuw. Hierover heersebt grocte ontevreden heid bij de bewoners van den Langedijk. Zwaar beladen voertuigen, zooals de vrachtwagens, hebben geen enkelen keer verzuimd, dus, zoo zegt men, had de tram ook wel kunnen rijden. En bet is waar,al valt het niet te ontkennen, dat het een paar dagen bezwaarlijk zou zijn ge gaan, de dienst had niet gedurende zoo langen tijd gestaakt behoeven te worden. Het is eene wel wat al te onverschillige houding tegenover het reizend publiek. Dit is intusschen alweder gebleken, dat een beter communicatie-middel hier dringend noodig is. Sedert eenige jaren bestaat in de Eriesche gemeente WEST- DONGERADEEL een instelling, die den naam Akkerbouw" draagt en tot doel heeft, om aan arbeiders tegen zeer billijke huur een stuk bouwgrond te ver huren, ten einde hen in de gelegenheid te stellen, om zooveel mogelijk hunne eigen provisie te kunnen verbouwen. Reeds is daarvoor nu ruim 5 hectares bouwland aan ruim 50 personen ver huurd, zoodat ieder huurder pl. m. 10 acres in gebruik heeft, waarvan gemid deld f 9 voor huur moet betaald worden. De huur duurt slechts één jaar, maar hij, die zijn land flink onderhoudt en zorgt voor prompte betaling van de huur, kan er op rekenen dat hij huurder blijft. Deze instelling, uitgaande van het Nut werkt zeer gunstig, de oogst was in 1900 weer zeer bevredigend en alle huurders hebben op den tijd de huur be taald. 't Getal aanvragers r.eemt steeds toe. Oude raadsleden. De Nieuwe Langedijker laat in zijn verslag van den Raad der gemeente i üfoek op Langendijk op 24 Jan, 1901 den burgemeester zeggen „dat alten weder het voorrecht hebben genoten den overgang van eeuw in eeuw te hebbeu mogen beleven En nu beweert men nog, dat koollucht ongezond zou zijn Dinsdag j. 1. had ten lokale van den heer A. Bruin te fSeliafge**- brug de aanbesteding plaats van de verbouwing van een boerenplaats aan de Stolpen voor den heer S. Bregman van Alkmaar. Inschrijvers 7, en wel de heeren K. Bregman, Buurtje, f 3985.J. Pot, Stolpen, f 3975.P. Voorman, Schagen, f 3950.Mi Groen, Schagerbrug, f 3842.P. Nieman, St. Maartensbr ug, f 3678.C. Louw, 't Zand, f 3655. en P. Nieman, Keinsmerbrug, f 3643. De gunning is nog niet geschied. Ongeveer een dertigtal belang- atellenden verzamelden zich gisterenavond in een der lokalen van den heer C. Stam te 't Zand, ten einde te beraadslagen over de wenschelijkheid om de tram van Alkmaar niet naar Schagen te laten doorlbopen, maar via 't Zand naar den Helder. Bijzonderheden hieromtrent zijn ons nog niet bekend, alleen deze, dat men het betreurde, dat de leden van den Raad te 't Zand niet ter vergadering waren opgekomen en dat men zich tot het bereiken van het doe) tot verschil lende Gemeentebesturen zal wenden. In een volgend nummer zullen we waarschijnlijk uitgebreider inlich tingen kunnen geven over deze, voor onze gemeente zoo belangrijke qnaestie. Schagen, 6 Februari 1901. Zondagavond j. 1. gaf do zangvereeniging „Crescendo" vart Winkel eene uitvoering in het lokaal Cérès alhier. Het programma noemde één nummerzangspel in 3 bedrijven door M. Koster en H. L. A. Ludwig. Het geheel werd gedirigeerd door den heer A. Egmond van Winkel. De zaal was heel matig bezet. Het batig saldo, zoo het er is geweest, zal dienen voor het Herstellingsoord voor onder wijzers te Lunteren. Vergadering van den Itand der gemeente Schagon, ge houden op Woensdag 6 Februari, des middags 2 ure. Afwezig de heeren J van der Maaten en P. Meurs met kennisgeving. l)e Voorzitter.de heer P. Buis Jz., opent de vergadering. Vervolgens wordt het nieuw-benoemde gemeentehoofd door den Secretaris binnen geleid. Do heer Buis zegt nu het volgende Mijnheer de Burgemeester Als tijdelijk voorzitter is aan mij de aangename taak, u het welkom toe te roepen en u geluk te wenschen met het vertrouwen, dat Hare Majesteit onze Koningin in u heeft gesteld door u te benoemen tot burge meester van deze plaats, U zijt burgemeester geworden van een plaats, die in bloeionden toestand ver keert en die gunstig is gelegen in een vruchtbaar deel van Noord-Holland, veel nog hoopt van de toekomst, dat dien bloei kan doen toenemen, verbetering vooral van de verkeerswegen, enz. Een plaats, die ook voor haar innerlijke inrichting nog veel verlangtnog verschillende vraagstukken zijn aan de orde, die gron dig onderzoek en geheele toewijding vorderen. U is getoepeD, die belangen onzer gemeente te behartigen, die ik dan ook hij U aanbeveel, hopende, dat het u gegeven za! zijn aan die bevordering met lust en ijver meê te werken. Verder, wat u zelf betreft, moge het hier voor u zijn een aangename, prettige werkkring, moge ge u in Schagen spoedig thuis g voelen, in één woord, laat de keus een gelukkige keus geweest zijn. en hiermede overhandig ik U de teekenon uwer waardigheid en ver zoek ik U, den voorzittershamer over te I nemen. De heer H. J. Pot zegt als antwoord hierop Ik dank U voor de woorden tot mij, namens den raad, gericht. Ik zal mijn beste krachten wijden aan de belangen der gemeente; daarbij hoop ik echter op Uw aller gewaardeerdea steun te mogen rekenen, vooral op dien der heeren Wet houders, met wie ik de eer zal hebben, ljet dagelijksch bestuur uit te maken. Ook de secretaris en de verdere ambte naren zullen, hoop ik, mij getrouw ter zijde staan. Verder mogen onze beraad slagingen zich kenmerken door een on derlinge waardeering, opdat zoo onze ge meenschappelijke arbeid moge strekken tot bloei der gemeente, en hiermede aan vaard ik mijne betrekking. Hierna houdt de nieuwe Voorzitter de rondvraag, waarbij geen dor heeren het woord verlangt, zoodat de vergade ring gesloten wordt. Het lijk van Koningin Victoria is Vrijdag van Osborne naar het vasteland overgebracht. Een reusachtige menschenstroom had zich over Cowes uitgestort. Om half 2 had het plechtig moment plaats. De kist werd door hooglanders en zeelieden uit het kasteel gedragen en op den khakikleurigen affuitwagen geplaatst. Een witzijden lijkkleed met den konink lijken standaard er in geweven, lag over de kist heengespreid. Op een kar mozijnen kussen lagen de krooninsigniën. De stoet werd geopend door de drie stalmeesters. Vervolgens kwamen deta chementen troepen, de luitenant-gouver neur van het eiland Wight en verdere autoriteiten. Dan de lijkwagen. Aau de zijde liepen Koaing Eduard, Keizer Wilhelm en do hertog van Connaught. Hen volgden de andere vorstelijke perso nen. Dan de vrouwen Kouingin Alexan- dra en de prinsessen van de koninklijke familie. Do pijpers speelden den treur- marsch. Aan de landingplaats wachtte de Alberta en deze nam de kist over. De overtocht naar de haven van Portsmouth geschiedde langs een dubbele* rij van Britseho en buitenlandsche oorlogsschepen. Het gedonder van de saluutschoten hield aan tot de Alberta haar bestemming bereikt had. De rouwstoet kwam Zaterdag om 1.15 aan Paddington-station aan, na door straten gegaan te zijn overal behangen met zwarte en purperen draperieën, en gevuld met een ontelbare menigte toeschou wers. De stoet had een zuiver militair karakter, waar Vrijdag de plechtigheden van maritiemen aard waren. De troepen, verscheidene duizenden sterk, waaronder alle wapens waren vertegenwoordigd, en onder wie opgemerkt werd Lord Roberts, dragende den veldmanrschaik- staf, vormden het eersto gedeelte van den optocht. Daarna kwam de lijkbaar, gevolgd door de vorstelijke rouwdra- op een affuit overgebracht, de teekenen der koninklijke waardigheid waren op het lijkkleed gelegd. De Koning, de Keizer van Duitschland, de Koningen van Portugal en België en de overige prinsen en prinsessen volgden te voet. Geheel Londen nam aan de begrafe nis doel. Ontelbare drommen vulden de straten, die overal de teekenen van rouw droegen. Het was een indruk wekkende en schitterende stoet. Marktberichten. HOORN, 2 Febr. 19U1. Aangevoerd H.L. Gerst f 4.50 a 5.50 3.50 a 6.25 a 6 25 a 14.— a 14.— a 9.a 12.50 a 9.a 12.— a 4.— 7.75 6.75 18.— 15. 15. 13.— 10.— 13.— Haver Tarwe Paard enboonen GrauweErwten,, Groene Vale Witte Bruine Boonen,, Witte Mosterdzaad 5 Paarden 19 Kalveren 44 Schapen Varkens 133 Biggen Kipeieren per 100 1100 koppen boter, p. kop .70 a ALKMAAR, 2 Febr. Aangevoerd Paarden f Ezel 4 Koeien en ossen 24 nucht. Kalveren 58 magere Schapen 75 magere Varkens 134 Biggen 2 Bokken en Geiten 1688 pond Boter, p. pond Kipeieren per 25 ALKMAAR, 4 Febr. 1901. Aangevoerd 8 Koeien f 160.a 200.71 Vette kalveren f 40.a 100.idem per K.G. 1.75 a f.90,35 nuchtere idem f 8.a f 18.59 vette Schapen f 16.a 22. 313 Vette Varkens per K.G. f .40 a .46, 37 magere idem f 13.a 16. PURMEREND, 5 Febr. Aangevoerd 239 runderen, waaronder 155 vette id., f .54 a .66 p. K., 8 stieren, vette en melke prijshoudend matig, gelde lager prijs stug, 97 vette kalveren f .75 a 95 p. K., vlug, 170 nucht. idem f 8. a f 18.matig,416 schapen en lammeren, prijshoudend matig, 232 'vette varkens f .42 a .48 p. K.G., vlug, 75 magere id. f 13.— a 18.stug, 202 biggen f6.a 11.matig, Kleine kaas f 29.50, middelbare f 26.50, aangevoerd 72 stapels. 645 K.G. boter f 1.45 a 1.55. Kipeieren f 4.a 4.50. 60.— a 5.a 16.— a a 5.a 4.a a a „145.a 8. a 10.a 14.— a 8. a 3. a .65 a 1.12' a 140.— 17.— 27.— 11.— 4.50 —.72' 210.— 16.- 20.— 16.— 12.— 6.— —.75 1.25 De lijkkist, waarop de regalia waren neergelegd, was geplaatst op een gewone affuit. De lijkwagen werd getrokken door acht roomkleurige paarden, gereden door koninklijke postillons in groot ornaat Een schitterende ruiterstoet volgde achter den rouwwagen, aan het hoofd waarvan de Koning, de Keizer van Duitschland en de hertog van Connaught. De beide eersten in de uniform van Engelsch veldmaarschalk. Daarna volgden de koning van Portugal, van Griekenland en andoren vreemden vorsten, allen te zamen ongeveer 40 in getal. De trein vertrok van Paddington naar Windsor te ongeveer 1.40. Het stoffelijk overschot der Koningin kwam te 2.30 te Windsor aan. Toen de stoet gereed was om van het station aldaar te vertrekken, wilden de artilleriepaarden, die voor de affuit waren gespannen en langen tijd in don kouden wind hadden gestaan, niet loopen welke pogingen men ook deed, zij waren niet vooruit te krijgen De Koning was zicht baar verstoord iedereen vreesde dat er een ongeluk zou gebeuren. De Earl Marshall wist niet wat te doen. Op dat oogenblik traden eenige matrozen vooruit en boden hun diensten aan. De paarden werden vlug afgespannende strengen werden aan .elkander geknoopt tot een lange lijn, de matrozen plaatsten zich op een rij en trokken zoo de affuit naar de St. George-kapel. Hel ljjk van koningin Victoria werd Maandagmiddag van do Albert kapol van Windsor Castle naar het mausoleum van Erogmore overgebracht door het park, dat met troepen was bezet. De kist werd Hervormde Gemeente te SCHAOMÜL 10 Febr., voorm. half tien, Ds. v. Kluijve. üvan^elisatie-locaal, Hoep, Schagen. De Godsdienstoefeningen beginnen 's avonds om 6 uur. 10 Febr- Ds. Krull pred. te Alkmaar. Hervormde Gemeente HaringcarspeL lOiFebr,, 's morgens half tien, Dirkshorn. Doopsgezinde Gemeente Z IJ P K. 10 Febr., voorm. half tien, Zuid-Zijpe. Hervormde gemeente te Anna Faulowna. 10 Febr., Geen dienst. Hervormde Gemeente Barsingerhorn. 10 Febr. Geen Dienst. Doopgsgezinde Gemeente Barsinsjerliorn c. a. 10 Febr., Barsingerhorn, Ds. Kooiman. Herv. Gem. St. Maarten c. a. 10 Febr., voorm. 91/2 uur, Valkoog. Prachtig gezichl op het vuur werk op de bovenzaal van boven genoemd Café. Aanbevelend, A. Broere. Na ontvangst van postwissel met 5 cent verhooging trainco toezending. Noord, Schagen. Notaris te Winkel, zal op des middags 12 uur, ten sterfhuize van den heer J. van den ABEELE, te publiek verknopen alsTafels, Leunstoelen. Stoelen, Schilderijen, Fornuis met toebehooren, Bureau, 2 veeren Bedden met toebe hooren, Spiegels, divers Aardewerk, Kuipers- en Barbiersgereedschappen, eenig Goud en Z i 1 v e r, en hetgeen meer zal worden aangeboden. Eerste prijs: (Complete ïn- vefttsrrix eener l>o*T«|orij, bestaande uit 8 Koeien, 1 Paard, 12 ^chapen, 2 Varkens, 2 Karren, 1 Dorschmachine, 1 Boterkarn, 1 Stroo- snijder, 1 Penensnijder, 1 Graanbreker en Boeren- en Bouwgereed schap, ter waarde van 3000 gulden. Tweede prijs: Een Victoria- 0901®' met 2 paarden. 10 prijzen aangespannen rijtuigen, waarde 7000 gulden Verder 1000 prijzen 10 Rijwielen, Gouden Horloges enz. 50.000 Loien. Irekking Mei 1901. Verkrijgbaar te SCHAGEN alleen bij A. v. Twuyvrr, h<>ofddepöt, en bij M. Peereboom, Zadel maker te NJEUWE NIEDORP. ONTVANGEN: op heele en halve flesschen. Verkrijgbaar bij de Wedi C. «tlöve, V arktplaats, Schagen. ,«s, tegen 1 Maart a.s., goed kunnende ploegen en melken, bij P. ttentenaar, Stoomweg, Anna Paulowna. gevraagd bij BIK te Assendelft, liefst vrijgezel. Brieven franco of in persoon. 5 gulden per week, vrije kost en inwoning. Brieven aan Klaart Boi, Kaasfabriek te Bienen (Kreis Rees), Duitschland. Io. 24. Art 24. Wordt er één door U gebruikt In dien niet, waarom niet Nieuwste uitvinding om de wasch te mangelen. Loopt op stalen ko gels, evenals de rijwielen. Indien IJ de machine nog niet heeft gezien, vraagt er om bij uwen winkelier. De goederen, die gemangeld moe ten worden, dienen vooral gevocht en gevouwen te worden Verkrijgbaar bij tld. SMIT. Heerenstraat, Schagen. o Ondergeteekende, Leerares in de Weener, Duitsche, Fransche, Engel- sche en Tailleurscoupe, bericht, dat zij met 25 Februari a. s. een CURSUS wenscht te openen te Nieuwe Niedorp, ter opleiding van Dames voor CorttumièPr*. Duur van den cursus 46 weken dagelijks van 's morgens 9 tot 12 en 's middags van P/j tot 41/, uur. Les wordt gegeven in het knippeil en vervaardigen van JAPONNEN, MANIELS, PELERINES, CAPES, KINDERJURKEN en alle soorten ON DERGOEDEREN volgens de nieuwstenen hoogst een voudige methode. Inlichtingen worden verstrekt door Mej. B. BLO li, Gediplomeerd Leerares, SCHAGEN, Laagzijde B, No. 57.

Schager Courant | 1901 | | pagina 3