De Firma ff, F. STüEL ADVERTENTIES MOTORSCHEPEN BREUKZALF. te ALKMAAR, 2000 gulden Belooning Vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe INiedorp, op Donderdag 7 Maart, 's namiddags half Vi0r' O V. t Met den heer Koopman, die onder net lezen der notulen is binnengekomen, zijn alle leden present. Da vergadering wordt door den Voorz. met een woord van welkom geopend, waarna de door den Secretaris gelezen notulen na een kleine opmerking van den heer Visser worden goedgekeurd en vastgesteld. De heer Visser merkt nog op, dat het zaak zal worden, de in de notulen genoemde verplanting van,een lindeboom voor de dok terswoning in de plaats van den dooden "Wilhelminaboom spoedig te doen plaats beboen, aangezien de gunstige tijd daarvoor anders voorbij zou zijn. De Voorz antwoordt, daarover reeds met den tuinman gesproken te hebben, zoodat de zaak spoedig haar beslag zal krijgen. Verder deelt Voorz. naar aanleiding van de notulen mede 1. dat hü schrijven kennis gegeven is, dat de schoolkinderen van de Langereis deel zouden nemen aan het huwelijksfeest te Hoogwoud. 2. dat de 10 heeren, die tot lid der „Commissie tot wering van schoolverzuim" benoemd zijn, allen huniie benoeming hebben aangenomen. 3. dat het „verlanglijstje" van leermid delen van den heer De Vries een uitgaaf zou meebrengen van f 300.—, als besloten werd alles te koopen. Aangezien de kas niet toe'aat alles tegelijk aan te schaffen, wordt de Voorz. gemachtigd naar bevind van zak n het noodigste aan te schaffen, b. v. tor een bedrag van f 100.—. Van mej Kuilman-Kr p is ingekomen een verzoek om ontslag als mede-directrice van de naai- en breischool. Dit ontslag wordt eervol verleend onder daiikbetu'ging voor do bewezen diensten. Men vindt goed, reeds dadelijk tot de benoe ming van een opvolgster over te gaan, waarna met algemeens stemmen wordt be noemd mej C. Mijts-Spaans, aan wie daarvan bericht zal worden gezonden. Verder is ingekomen een adres van de heeren P. Grootjes en 14 anderen, allen bewoners of landgebruikers van den Ooster- kamperpolder, te kennen gevende„dat zy verstoken zijn van het genot van een ver keersweg, waarlangs zij kunnen loopen en rijden en hunne goederen kunnen ver voeren „dat zij, die aan de wegen in de gemeente evenveel als andeten per hectare moeten bijdragen, vele dagen in het jaar die wegen niet eens kunnen bereiken-, dat zij, ook door veranderde cultuur, hoe langer hoe dringender de behoefte aan een weg door den Oosterkamperpolder gevoelen „redenen, waarom zij den Raad beleefd, doch met aandrang verzoeken, het initiatief te willen nemen en de besturen der Banne en van den Oosterkamperpolder te willen ■imoodigen om gezamenlijk een onderzoek in te stellen, in hoeverre aan het verzoek tot het daarstellen van een weg door dien polder kan worden voldaan." De heer Kuilman zegt, dat men bij hom was geweest met het verzoek om die zaak in den Raad ter sprake te brengen, waarop Spr. had geadviseerd, een adres in te zenden, hetwelk hij dan gaarne ondersteunen zou. Dat de toestand daar allerellendigst was, kon worden afgeleid uit het feit, dat de eerst- onderteekenaar, de hr. Grootjes,deze week een kalf en een varken te markten had, maar ze eenvoudig niet markten kon, omdat er geen schipper of vrachtrijder was, die ze bij zijn huis vandaan wilde halen en hijzelf ze niet weg kon brengen. Het gebeurde daar meermalen, dat men eens wat te verkoopen had, maar de gelegenheid miste om het aan de markt te krijgen. Verbetering was zeer noodig en wyl op het oogenblik heel geen geldelijk offer gevraagd werd, maar alleen „initiatief tot een onderzoek meent Spr„ dat de Raad geen bezwaar kan hebben tegen de inwilliging van het verzoek. Mèt den heet Visser, zijn ook de anderen overtuigd, dat de toestand daar zeer slecht en het adres derhalve niet ongemotiveerd is. Voorz. zegt, dat het adres den schijn zou opwekken, alsof die toestand bij het Banne- bestuur onopgemerkt was gebleven, hetwelk geenszins het geval is. Wel degelijk is deze kwestie bij de Banne, waar ze feitelijk bij thuis behoort, een onderwerp van bespreking geweest, maar waar in dien hoek al zoo treurig weinig medewerking is getoond, zei 8 om bestaande wegen in orde te krijgen, daar kon het Banne-bestuur moeilijk het initiatief nemen tot het scheppen van nieuwe. Volgens aanwijzing op de kaart door den heer Kuilman is de verlangde richtingvan de Valbrug af langs de kade, voorbij den Oosterkampermolen, over het Torenhuiserf, om het land van Kiettenburg en verder nagenoeg geheel het bestaande (onbeharde) pad langs, tot aan de brug over de ringsloot bij het huis, bewoond door den heer P. Veldman. De geheele lengte zou ongeveer 1200 Mr. zijn. Op 's Voorzitters vraag, of men goed kan vinden het adres te renvoyeeren aan het Bannebestuur, dat in 't minst niet onwillig zal blijken te zijn, met verzoek het gevraagde Initiatief te nemen, wordt algemeen toe stemmend beantwoord. Voor de a. s. stemming op 19 Maart en zoo noodig voor de herstemming op 1 April voor een lid van de Provinciale Staten, (vacature-Waller) wordt het stembureau als volgt samengesteld: Voorz. de Burgemeester, diens plaatsvervanger bij ontstentenis de heer Halff; leden de heeren De Moor en Koopman en plaatsvervangers de heeren Kuilman en Wijn. Hierop doet de Voorz. voorlezing van een concept huishoudelijk reglement voor de „commissie tot wering van schoolverzuim." Na herziening op sommige punten wordt het concept als reglement vastgesteld Het zal in druk worden afgegeven aan ieder die met de uitvoering of toezicht daarop be last is. Ais dag waarop dit jaar de armenvoogden- en weezenrekening zal plaats hebben, wordt goedgevonden Dinsdag 9 April te bepalen. Bij de hierop gevolgde voorloopige rond vraag herinnert de heer Halff aar, het aangehouden verzoek van den heer Pool, om een kleine vergoeding voor de inning der 5-jaarlyksche grafrechten. Voorz. herhaalt daaromtrent, wat hij in de vorige vergadering zei, dat het niet ge- wenscht is, om al dergelijke kleine postjesin het leven te roepen. Als de bode meer doet, of moet doen, dan redelijkerwijze aan zijn betrekking verbonden geacht kan worden en met de daaraan verbonden jaarwedde betaald wordt, dan dient die jaarwedde ver hoogd te wordenzooals het nu gaat, weet men tenslotte niet waar een begin, of eind is. Na korte bespreking wordt op voorstel van den heer Kuilman besloten, de nu gevraagde vergoeling (evenals vóór 5 jaar f 10.—nog toe te kennen, onder bepaling dat dergelijke kleinigheden niet meer afzon derlijk zullen worden betaald. De heer Visser geeft nog in overweging om een instructie voor den bode vast te stellen, opdat men precies zal weten, wat al of niet tot diens werkkring behoort. De vraag van den heer Koopman, of nog verder onderzoek gedaan is naar de moge lijkheid van opheffing van een paar bruggen over de voorsloot, wordt door Voorz. ontkennend beantwoord, met de mededeeling, dat reeds in de vorige vergadering de te groote kostbaarheid daarvan werd aange nomen. Nu men 't toch over de bruggen heeft, zegt de heer Kuilman, dat de schipper, zooals Spr. zei' had gezien, met 4 man de voormalige zaagmolenbrug en die bij De Heer moest optillen om er door te kunnen varen Zooiets is natuurlijk onhoudbaar en eischt dringend spoedige verbetering. Gaarne zal Spr. zien, dat, wat de eerste brug aangaat, de gemeente zelf zoo spoedig mogelijk in het euvel voorziet ert dat de eigenaars van de andere brug, de heeren Schoorl en Butter, tot verbetering daarvan worden aangeschreven. Voorts is Spr. meêgedeeld, dat op het schoolpad naar de Moerbeek op de Kostver- lorenkade geen opstapjes zijn, wat nog al lastig is. Dit was Voorz. niet bekendhad men hem die mededeeling gedaan, dan zou er zeker al in voorzien zijn. Zoo spoedig mogelijk zal voorziening volgen. Hierop gaat de Raad in geheime zitting ter vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1900. Na herope ning wordt het kohier vastgesteld op f 2390 32, zijnde 2belasting van een totaal belastbaar inkomen, groot f 103 930. (Over 1900 wees het primitief kohier aan een belastbaar inkomen van f 104.371, een heffingspercentage van 2Vu en een totaal bedrag van f 2191.721/,.) De Voorz. deelt nog mede, dat Gerrit Jonker uit den Leijer- naar don Kostver- lorenmolen zal verhuizen en nu gaarne als huurder van het stukje gemeenteland bij eerstgenoemden molen ontslagen wenschte te worden. Spr. ziet geen bezwaar tegen is, dat kan een blinde van verre wel zien. Daarna kwam je vrouwnu, dat moet ik erkennen, je hoed af. Die heeft maar één gebrek en dat is dit, dat ze veel te voor naam voor jou is, zondaar." De vrijheer wist zelf niet recht of hij zich beleedigd ol gestreeld gevoelen moest. Zijn ijdelheid deed al die lof voor zijn vrouw en kinderen heel aangenaam aan en hy had zich innerlijk nog niet zoo geheel van zijn kinderen gescheiden, om het ais een persoonlijke verdienste te gevoelen zulk een vrouw en zulke kinderen te heb ben. Hij vatte de laatste opmerking van zijn vriend als scherts op. „Nog steeds de oude 1" zeide hjj en klopie den detective op den schouder. „De schoonheid heeft gelijk. In dat opzicht ver geef ik je dan ook alles, want ook ik beken behept te zijn met hetzelfde euvel. Ik had het mij kunnen voorstellen, dat mijn klei nen je hart zouden winnen, het zijn lieve kirderen, er zit ras in, oud, goed bloed." En de vader van die beste kinderen zette een hooge borst op en streelde zyn mooien baard. „Je zult zoo aanstonds hooren, hoe weinig de schoonheid steeds gelijk heeft", antwoordde Bieberitz geringschat tend. „Terwijl men mij op een valsch spoor trachtte te brengen, had ik het rechte evenwel al te pakken. Ik heb een neus, een echten, als het vrouwen betreft." En nu vertelde hij aan den vrijheer, hoe zijn verdenking van het eerste oogenblik af aan op Valerie gevallen was en op welk een bijzondere manier hij zich zekerheid had verscfaft. Kraschwitz was sprakeloos van verwondering en hij geraakte door deze mtdrdetling in een ongekende opgewon denheid. Zijn betere natuur kwam bovenbij was i azend over de laagheid en verdorven heid der vrouw die hij aangebeden 1 ad. De vreeseiijke ontgoocheling bereiode hem een heftige smart. Hij noemde in één adem Bieberitz een leugenaar en ophekker, een schoft, die de gemeenste diDgen verzon uit yverzucht over versmade liefdesbetuigingen, en inwilliging van 'dat verzoek, aangezien voor het perceeltje wel weer nieuwe huurders te vinden zullen zyn. De Raad vindt goed, Jonker aldus van zyn huur te ontslaan. Aan Burg. en Weth. wordt opgedragen het perceelije publiek by inschryving te verhuren. Voorts wordt goedgekeurd, dat aan mejuffr. Das vergoed worden do kosten van haaron- vrywiliig tydelyk pension, hetwelk haar ter voorkoming van besmetting was gelast. Ten slotte wordt nog zonder discussie besloten, aan Dr. Maats op zyn verzoek te vergunnen, dat hy voor eigen rekening een brongasinrichting by zyn woning aanlegt. Hierby sluit de Voorz. ondor dankzegging de vergadering. Harenkarspel, 7 Maart 1901. In de beden gehouden vergadering der Groentenvereeniging „Waarland en Omstreken" trad als spreker op de heer Morra van Alkmaar met het onder werp „Kunstmest." Op zeer aangename, bevattelijke en onderhoudende wijze verklaarde do Spr. de herkomst, wijze van bereiding en samenstelling van verschillende hulpmest stoffen en het gebruik er van voor ver schillende gronden en gewassen. Vooral wees hij op de nadeelen, die het voort durend en eenzijdig gebruik van super- phosphaat op den duur moet hebben en op de kalkarmoede van vele gronden. Ook het bestrijden van ziekte in de kool, (knolvoeten) en het ziek worden van koolplanten op de plantenbanen en de mo gelijke oorzaak daarvan werd besproken. Het eigenaardige bij de voordracht van den heer Morra was, dat deze telkens door opmerkingen of vragen van zijn j hoorders werd afgebroken. Gaarne gaf de Spr. dan de gewenschte inlichtingen, daarbij puttende uit zijn rijke ervaring op practisch gebied. Jammer, dat de slechte weersgesteld heid oorzaak was, dat de vergadering slechts door weinig leden bezocht werd de voordracht van den heer Morra toch maakte aanspraak op een talrijk gehoor. - De laatste dagen is de groentenhandel aan den Lj&ngeclijk weer wat vluggerde prijzen der ver schillende koolsoorten zijn iets gerezen en bedragen nu voor eerste soorten f 9 k f 11 per 100 stuks. De uien gaan eindelijk ook wat vlugger van de hand, hoewel in den prijs nog weinig verandering valt te bespeuren. Heerhugowaard, Den 6en te middernacht, is het woon- eu koffiehuis met timmermanswinkel van den heer P. Mienes, aan den Basseweg, door onbekende oorzaak afgebrand. De in boedel, inventarissen en houtwaren gin gen mede geheel in vlammen op. Alles was verzekerd. De afdeeling Sint 3Pnn- Lct-a» der Landbouw- en Handelsver- eeniging „Langedijk en Omstreken" heeft besloten zich tot het Gemeentebestuur en het bestuur van het Polderdistrict te wenden met verzoek de rattenverdelging geheel op kosten van Gemeente en Pol der te doen plaats hebben. Tot heden werden deze kosten voor het grootste deel door de bouwers zeiven betaald, terwijl Gemeente en Polder eene subsidie gaven. De bleekersknecht P., die zich nog steeds in voorloopige be waring bevond, verdacht de hand te hebben gehad in de verdwijning van het knaapje Van Wezel, welks lijkje iuder- tijd in de duinen is ontdekt, is thans, naar HetVad. verneemt,door de Rechtbank fe Den Haag buiten vervolging en op vrije voeten gesteld. Valerie de gemeenste bedriegster en intrigante die er bestond. Hij jammerde en beklaagde zichzelf, dat hij zijn ver trouwen aan die slang verzwendeld had en pakte in het volgende moment den dei ective in de borst met de bedreiging hem te zullen worgen, als hij zjjn beschul diging durfde staande houden. Je bent gek,Kraschwitz", riep de detective boos, „ik zeg je toch, dat ik den hal ven nacht op een pereboom heb gezeten, dat doe ik toch zeker niet om jou nu alleen een dol praatje te vertellen. Je zult mij eenmaal nog dankbaar zijn, dat ik je in staat heb gesteld, dat goud-vogeltje te vangen. Zie je dan nu niet in, dat je slechts hebt toe te tasten, om haar voor altijd in je kooi te hebben „Loop naar den duivel 1" bromde Von Kraschwitz, terwyl hij als een getergde leeuw de kamer op en neer liep. „Houd dien zoogenaamden gouden vogel maar voor jezelf." „Kalm, kalm, vriendje, geen sentimen- taliteiten. Het lot heeft je een troetkaart in handen gespeeld die je alleen op het goede oogenblik behoeft uit te spelen om een slag te winnen. Mevrouw Valerie moet ons zwijgen natuurlijk met een hoogen prijs betalen. Ik stel den mijnen, en ik laat het geheel van jezelf over, den jouwen op te maken. Je zult toch zeker niet wenschen, dat ik je vriendin bij de politie aanmeld en huiszoeking bij haar laat doen?" „Neen, neen, om Godswil, heb mede lijden geen openlijk schandaal," vleide de vrijheer, bleek van opgewondenheid. „Maar wat bedoel je hoe denkt ge prys Wat voor een prijs?" „God, Kraschwitz, ik noem mij zelf nu de grootste eend, die de aarde ooit heeft gedragen, dat ik in den beginne een oogenblik den argwaan heb gekoesterd, dat jy ook mede debet was aan het zaakje. Je bent roerend dom en van de leepheid van jouw kant zal de wereld be paald geen last hebben. Mijn prijs is iets uit den geldbuidel van mevrouw Valerie en ik zal zoo vrij zijn niet naar jouw prijs te vragen. Wanneer ik je echter «en goe- Uitslag der verkooping, ten overstaan van den Notaris Backx gehouden te Oodkarspel 1. Bouwland met water te Oudcarspel, groot 32 aren, 60 centiaren, kooper de heer A. Kroon Pz. te Oudcarspel voor f 858 2. Bouwland te Noord-Scharwoude, groot 35 aren 20 centiaren, kooper de heer C. Over te Oudcarpel voor f 375. 3. Bouwland te Harenkarspel, groot 1.15.90 H. A., kooper do heer A. Kroon Jbz. te Oudcarspel, voor f 1687.50. Te Sint Pankras werd vroeger jaren 3 dagen kermis gehouden en wel Zondag, Maandag en Dinsdag. Eenigo jaren geleden werd, niet zonder moeilijkheden, de Zondagskermis afge schaft. Een der kasteleins echter heeft de ronde gedaan met een verzoekschrift aan den Gemeenteraad tot wederinvoe ring der Zondagskermis. Meer dan 100 hoofden van gezinnen hebben dit request geteekend. Met 'tafsluiten van bieten- contracten is in den iV ni)a Pau- lownapolder en de Wierin- gerwaard een begin gemaakt. Op gehalte wordt 8'/2 en anders 9 gld. betaald. Contracten op gehalte hebben een basis van 14 °/0, voor elk 1/l0 pCt. daarbo ven woidt 10 cent betaald, voor elk Vio pCt beneden de basis wordt daarentegen lOcent afgetrokken. Neder 1. Rundvee-Stam boek. Eene buitengewone vergadering van de afdeeling „Noord-Holland" van 't Nederl. Rundvee-Stamboek zal plaats hebben op Vrijdag 15 Maart a.s.,'s namiddags 1 uur,in het „Café Central", te ALKMAAR. Aan de orde is de behandeling van een con cept-reglement op het houden van spring- stieren. De heer Vas Visser, pre sident van het Hoofdbestuur van do Hollandsche Maatschappij van Landbouw, is door de Fransche regeering benoemd tot „officier du mérite agricole" en de heeren Wijdenes te Twisk en Bakker te Beemster tot ridder in diezelfde orde. Naar men uit zeer ver trouwbare bron meldt, heeft President Kruger verklaard, in de eerste maanden nog niet van plan te zijn UTRECHT te verlaten. Z. H. Ed. bevindt zich zeer wel bij zijn verblijf te Utrecht en zou alleen dan, wanneer bijzondere omstan digheden hem noodzaakten, van verblijf verwisselen. Ernstig havenongeluk. Een treurig ongeluk had aan de Londen- scheboot te HARLINGEN plaats. Terwijl men bezig was pakken papier uit een op zij liggende tjalk in de boot te hijschen, brak, juist toen de hijech, bevattende 1000 kilo papier, in zijn hoogstelt stand was, de streng waaraan geheschen werd, waardoor de geheele massa naar beneden viel. Het eene gedeelte kwam terecht op den bootwerker S. Faber, die zijn been brak en eenige verwondingen bekwam, l zoodat hij naar hei ziekenhuis moest worden vervoerd, het andere gedeelte viel neer op den schipper die bij zijn ruim stond en door den slag naar beneden stortte. Zwaar verminkt werd hij opge nomen. Eenige oogenblikken daarna stierf de ongelukkige, nalatende een vrouw en eenige kinderen. Geweigerd. Uit welingelichte bron verneemt Het Volk Toen de Duitsche Keizer uit Engeland over VLISSINGEN naar Duitschland terugkeerde, heeft hij voor het perso neel der Staaf sspoor te Vlissingen 25 mark geschonken, als belooning voor het versjouwen van zijn bagage. In gewone gevallen wordt zoo'n f00i aangenomen en gestort in het zieken en ondersteuningsfonds van het personeel Met deze is het echter niet zoo gegaan' De directie heeft ze geweigerd en een^ voudig teruggestuurd. Dat de Koningin en PrinB Hendrik in do eerste dagen van April naar Schwerin vertrekken, staat waar schijnlijk in verband met het feit, dat de regeerende Groothertog 9 April 19 jaar wordt en daD persoonlijk de Regeerinjr aanvaardt, wat wel met eenige feestelijk heden zal gepaard gaan. Tragisch. Te ASSEN is een man van 65 jaar uit Erica (gem. Emmen) aangekomen die vandaar te 4 uur 's nachts was vertrok ken en negen uur had geloopen, terwijl het steeds had geregend. Hij was bii verstek veroordeeld, moest nu gevange- nisstraf ondergaan en had zich gehaast omdat hij reeds een dag te laat was en bang was te zullen worden afgehaald en geboeid. Door een drietal veld- wachters in HEERLEN werd in den laatsten tijd jacht gemaakt op wild- stroopers, die op groote schaal huishiel den onder fazanten van het landgoed Terworm. In een der laatste nachten viel een strooper in handen dier veld wachters, met een zak, waarin hij 13 gedoode fazanten droeg, f wee kameraden die bij hem waren, wisten te ontkomen. De stroopers gaan op de volgende eigenaardige manier te werk, om dit kostbaar wild machtig te wordenaan een langen stok bevestigt men een scherp, puntig mes. "Wanneer de fazanten, die bij voorkeur op de takken van hooge struiken slapen, in rust zijn, sluipt de strooper tot aan die plek en duwt hen met een stoot het mes in het lijf, zoodat zij onmiddellijk dood zijn. De stroopers kiezen niet al te donkere nachten hier voor uit, en op deze manier kunnen oen paar behendige liefhebbers in een nacht grooten buit maken. den raad mag geven, neem dan deze ge legenheid te baat. Het ijzer is nu heet, smeed het nu ook. In elk ander geval zou je op een zekeren dag aan het kortste eiiad hebben getrokken, want jongen, als je geen stevig weermiddel in de hand hebt, ben ie tegen haar niet opgewassen ze had je aan den dijk gezet en dan zou jij de geblameerde geweest zijn." Kraschwitz stond aan het venster en staarde naar buiten. Een brandend gevoel van schaamte steeg in hem op. Zijn lichtzinnigheid en geweten loosheid hadden heel wijde grenzen waar het bevrediging van zjjn genotzucht gold, maar de berekenende, koelbloedige gemeenheid van zijn vriend wekte nu het laatste greintje eergevoel op, dat hem bij gebleven was uit het bankroet van zijn karakter. „Ik ga naar haar toe," zeide hij, zich omwendend, gloeiend van opgewondenheid, i „Oog in oog wil ik haar zeggen wat ze is een een „Halt, mijn beste, dat is glad tegen J onze afspraak. Ik heb den voorrang. Jij j zoudt niets veranderen aan alles wat ge-1 beurd is, maar alleen het heele spel be derven. Eerst zal IK eens een woordje onder vier oogen met haar spreken en haar op een samenkomst met jou voorbe reiden. Je zult eens zien, hoe heerlijk ik den weg voor je zal effenen. Je zult ten slotte niet meer hebben te doen dan te nemen wat je op een presenteerblaadje wordt aangeboden." „Maak het zoo jo wilt," antwoordde de vrijheer met een gebaar van afschuw. „Ik ga naar mijn vrouw. Ik moet vandaag nog weten, hoe de zaak daar staat." „Dat ben ik met je eens. Maak het met de barones in orde, zoo je kunt. Maar ik zeë Jei Je komt wel weer bij my terug. En geef mij je woord, dat je niet naar Valerie zult gaan eer je met mij hebt gesproken." De vrijheer gaf zijn woord en verliet „de Zwarte Adelaar" zóó haastig, als had hij eensklaps een ongehoord verlangen om zyn i vrouw terug te zien. HOOFDSTUK XXXVI. Tante Wanzlow's dood had met één slag voor den vrijheer de dingen veranderd. Eindelijk was het langverwachte en zoo vurig begeerde oogenblik gekomen. De groote erfenis, die hem uit alle moeilijk heden zou redden, was er. Zelfs wanneer tante het landgoed aan Ottfried en niet aan zijn vrouw had ver maakt, dan kon hij, na een verzoening met zijne vrouw, toch nog weer in de oude positie komen waarin hij was geweest.Hij zou in dat geval Liebenberg beheeren tot den dag dat Ottfried meerderjarig werd, of wellicht nog langer, totdat Ottfried uitge studeerd was. Wanneer de jongen dan het beheer overnam, dan konden Lydia en hij van het baar vermogen van tante Wanzlow heel netjes leven en de meisjes uithuwe lijken. De meer geordende zaken zouden gewis alle vroegere oneenigheden in hun huwelijk wei weer ter zijde schuiven en de vrede zou weer zijn zetel in zijn woning nemen. De vrijheer herinnerde zich plotseling dat het samenleven met zijne vrouw ook toch nog zoovele goede zijden had. Ja, hij moest zichzelf bekennen, dat het een voorrecht was geweest, een dergelijke vrouw te bezitten, op wie men zich zoo geheel kon verlaten. En dan die mooie kinderen, die een elk hem benijdde. Het oordeel van den detective had een luiden weerklank in zijn gemoed gevondenhij was zeer ge voelig voor de meening van anderen. De be wondering en afgunst van anderen waren hem voldoende om hem dingen waardevol te doen toeschynen en evenzoo werd hem het liefste waardeloos, als er geringschattend over werd gesproken. Hij was woedend op Valerie, dat zij zich zoozeer had vergooid. Bieberitz was Bteeds naijverig op Von Kraschwitz geweest, om dat hy steeds zulk een succes had bij de vrouwen en juist met de vriendschap van Valerie had hij gepocht. Fu~wa.® zün trots gebroken en deze getroffen ydelheid had meer uitwerkng dan het overige van de ontgoocheling by elkaar Valene had haar waarde voor hem Z belast zich gaarne met het bouwen van en het plaatsen van MOTOREN van verschillend fabrikaat in bestaande vaartuigen. aan hem, die bij het gebruik van Pastoor M. BECK's breukzalf, aange wend volgens de fiieuwxte methode, niet volkomen van zijne breuk genezen wordt. Men vrage de nieuwe brochuredie tegen inzending van een 10 ets. post zegel wordt toegezonden door het Pharmaceutisch Bureau, Valkenburg (L.) No. 165. loren. Al deze gevoelens en indrukken deden hem vurig verlangen naar zijn vroeger zoo rustig tehuis en terwyl hij den veldweg naar Liebenberg langs wandelde, beeldde bij zich in, nooit eene andere vrouw te hebben liefgehad dan Lydia, die hij nog liefhad. Het was eene teleurstelling voor hem, het oude thuis als uitgestorven te vinden. Lydia was met de kinderen naar de be grafenis en werd niet vóór den avond thuis verwacht. Hij maakte het zich intusschen heel ge' makkelijk en nam de vroeger door hem bewoonde kamers weer in gebruik, alsof er niets was voorgevallen. Hij bracht den dag door met eens rond te loopen door zijn bouwerij, maakte zich aan de nieuwe beambten vriendelijk bekend en deed verder niets dan de meest sen- timenteele herinneringen op te halen. Daar hij het raadzaam vond, Lydia eerst onder vier oogen te spreken, bleef bil in zijn kamer toen het rytuig voorreed, dat Lydia en de kinderen van het station bracht. Hy had een bediend® het bevel gegeven, haar te zeggen dat er een heer in de bibliotheek was, die haar alleen wenschte te spreken. Lydia, die zeer moede en zenuwachtig va® de begrafenisplechtigheid thuis kwam» voelde haar knieën knikken van vroolyk® opgewondenheid over deze boodschap. Zij dacht aan niemand anders dam aan dr. Balduin, daar zij steeds in de hoop leefde, dat deze spoedig genade 0°° krijgen. legde haar hoed en mantel af zich naar de bibliotheek te begeven, zooal de vroegere werkkamer van den baron werd genoemd. Er ging haar een schok door de ledeO) toen ze, in plaats van den verwachte, haa echtgenoot zag. Zij bleef styf ,e° stram staan, nadat zy de deur achter zie had gesloten. WORDT VERVOLGD-

Schager Courant | 1901 | | pagina 6