transvaal. "plaatselijk nieuws. garjje een vwhond werd gesloten, met het do.1, Macedonië onderling te verdoelen. Bu garjj* trok zich evenwel terug wegens de booge elachen, door Servië gesteld. Daarop volgde «ene overeenkomst tusschen Servië en Montenegro, met eenzelfde be doeling. Servië heeft op deze onthullingen den Bulgaren verweten, de zaak der Slaven verraden te hebben en het dreigt zelfs met eene aansluiting by Turkije, om de Bulgaar- ache propaganda in Macedonië te weren. De jagers twisten alreeds bij voorbaat om de huid van den beer, zonder zelfs gepoogd te hebben, bruintje te bemachtigen. Aan de boorden van den Gouden Hoorn lacht Abd-ul-Hamid in zijn vuistje en smeedt zyn jjzer terwjjl het heet is. Zoo ligt nu Macedonië gebonden aan de voeten van den grooten moordenaar uit Stamboel, en wat zulks beteekent kan ieder bevroeden, die de gesohiedenis van het Turksche despo tisme kent. Wij hebben al reeds zoo dikwijls gezegd, niets van den toestand in Zuid- Afrika te begrijpen, maar nu beginnen de Engelsche couranten dat toch ook te vinden. De Westminster Gazette heeft het dan ook ruiterlijk verklaard, dat zij er niets meer van begreep. Ondanks al hun verliezen toch, zetten de Boeren onvermoeid den strijd voort, en geven zij geen enkel teeken, dat zij van plan zijn de eerste jaren een andere richting in te slaan. Dat dit werkelijk zoo is, wordt beves tigd door een bericht uit Pretoria, dat de door Babington in zijn jongste groote gevecht met De la Rey gemaakte gevangenen daar zijn aangekomen, en verklaard hebben overtuigd te zijn, dat de oorlog nog wel op zijn minst drie jaar kan duren. Kenschetsend acht de correspondent de opmerking van een der gevangenen „Vandaag was het jullie beurt, morgen de onze." Dat is het algemeen gevoelen onder de Boeren, en slechts het vooruitzicht van naar Ceylon gezonden te worden, kwelde de gevangenen. Anders bekommert hen niets. Intusschen teren de Engelschen nog voortdurend op die groote overwinning, maar een nauwkeurige beschrijving heb ben we nog steeds niet gehad. In Oostelijk Transvaal bereidt'French een nieuwen grooten slag in de opera ties tegen de Boeren voor. Hoe, daar hooien we nog niemendal van. Een gedeelte van den spoorweg bij Mount Prospect is, volgens een telegram uit Durban, Maandag door de Boeren opgeblazen. De Boeren trokken, na een trein verbrand te hebben, terug. Mount Prospect ligt in Natal bij Majuba. Nader wordt hierover nog gemeld, dat de wagens steenkool en klee deren van weinig waarde bevatten. De locomotief en de wagens werden van de rail* geworpen. Generaal Campbell's colonne trok ter stond naar de plaats des onheils. Een hevig gevecht volgde, maar een zware mist hing over de hoogten en de Engel schen waren niet in het voordeel; en meer komen we niet te weten. Er is weer een afgezant van de vre- descommissie door de Boeren doodgescho ten Moyer de Koek; hij is den 12en Febr. bij Belfast gefusilleerd na wegens hoogverraad terecht gestaan te hebben. De „Bloemfontein Post" heeft eenige bijzonderheden over het doodschieten van den heer Meyer de Koek. Deze, de nutteloosheid inziende, schrijft het blad, van verderen weerstand, gaf zich na den val van Pretoria over en maakte zich verdienstelijk bij de vorming van het vredescomité, waarvan hij tot voorzitter werd benoemd. Hem werd vergunning verleend, naar Belfast terug te keeren om de belangen van den vrede in zijn eigen district te behartigen. Den 21en Januari nam hij op zich, een depêche van generaal Smith-Dorrien aan Botha te brengen en met een witte vlag trok hij er op uit. Bij zijn komst aan de Boeren-liniën werd hij gevangen genomen en stond te Roossenekal wegens hoogverraad terecht. Uit de papieren, die hij bij zich had, bleek, dat hij tot het vredescomité in relatie stond. Hij werd schuldig verklaard en ter dood veroordeeld. Het ambtelijke rapport over de pest te Kaapstad constateert 315 gevallen, waarvan 70 bij Europeanen, 107 sterf gevallen, waaronder 22 Europeanen. De omstandigheid, dat telkens nog lijken van pestlijders op staat gevonden worden, bewijst dat de werkelijke omvang der aiekte onbekend is. De Daily Mail weet te ver tellen, dat Botha, De Wet en De la Rey een krijgsraad hebben gehouden, waarin plannen zijn beraamd, om gemeen schappelijk tegen French op te trekken het blad verwacht van die samenwerking spoedig belangrijke operaties. Londen, 5 April. Een telegram van lord Kitchener uit Pretoria van heden meldt, dat kolonel Plumer Piet Potgieters- rust zonder tegenstand bezette. Generaal French maakte nog een pompom buit, het laatste, voor zoover inen weet, dat de vijand in het zuid oosten bezit. Verder maakte hij een groot aantal wagens en veel vee buit en nam vele Boeren gevangen. Een deel der Boerentroepen in de Kaapkolonie trok over de Oranjerivier den Vrijstaat binnen. Dundee, 5 April. De generaals Dart- nell en Alderson hebben den vijand bplet, zich te Vrijheid te vereenigen en naar het noorden te vluchten. Zij joegen hem naar het zuiden en maakten hon derd wagens en duizenden stuks vee buit. De vijand was zeer in het nauw gedre ven en wierp een pompom in een afgrond. Aan de grens van Zoeloeland gaven zich een aantal Boeren over. „Central News" verneemt, dat generaal Hildyard het bevel van generaal French zal overnemen. Deze gaat de bereden versterkingen organiseeren, die uit Enge land komen. Schagen, 6 April 1901. Eenige nummers geleden meldden we, dat er gedurende een jaar lang geen brand in onze gemeente was geweest. Nu hebben we, als hier van schade gesproken kan worden, onze schade dan ingehaald. 't Was Donderdagavond even half negen, dat een druk geloop en een geroep van brand ons naar buiten deed snellen. Het geijkte „waar is de brand werd beantwoord met „bij Langenegger en jawel, een paar pas verder en we zagen de vlammen uit het dakvenster slaan. De heer Langenegger was met een zijner café-bezoeker* aan't biljarten,toen hij door menschen, van buiten zijn café binnensnellend, gewaarschuwd werd, dat boven bij hem brand was. In minimum van tijd naar boven met water, maar jawel, geen blusschen meer aan, men moest wijken en vlug ook, want de vlammen grepen met groote snelheid rondom zich. In het riet, dat onder de pannen gedokt was, had het vuur een graag- Orandend voedsel, zoodat in weinige oogenblikken de bovenverdieping één vlammenzee gelijk was. Uit de zeer vele ramen lekten de vurige tongen meters lang en de hitte was ondraaglijk eenige oogenblikken. Massa's vonken stegen omhoog, die, door den vrij hevigen Westenwind opge jaagd, neervielen op de nabijgelegen per- ceelen van de Hoogzij en Laan en vooral op de R K. Kerk. 't Geheel was een fantastisch gezicht. Weldra, op de stallen uitgezonderd, was het geheele perceel één vuurzee en werd het gevaar voor de belen dende perceelen groot. Het huis, door den heer Bierman bewoond, had het zeer zwaar te verant woorden. Massa's water werden daar bin- nengeworpen, de vallende muren van „de Roos" kwamen op het dak van genoemd perceel terecht, wat natuurlijk een groote vernieling ten gevolge had, De schade aan dat perceel, hoewel het de brand weer mocht gelukken het te behouden, is verbazend. Door B. en W. is de gevel van dit perceel, die gevaar oplevert, afgekeurd. Ook één stal van den heer v. d Horst, met riet gedekt, kreeg het warm, maar door het oordeelkundig nat houden, en het leggen van natte zeilen daarop, wist men dien stal te bewaren. Het vee, een drietal paarden, en schapen waren bij voorbaat reeds geborgen. Het is geluk kig, dat deze stal behouden is gebleven, daar anders de uitbreiding van het vuur niet te keeren zou zijn geweest. De voorraad hooi en wol in genoemd perceel was belangrijk. De inboedel, zoowel als inventaris en gebouw van den heer Langenegger,zijn verzekerd bij de Assurantie-Maatschap pij De Jong Co. te Amsterdam. Yan den heer 8. Bierman is ook alles ver zekerd, in verschillende maatschappijen. Een drietal huisgenooten van den heer L. zijn niet verzekerd, zoodat zij al hun kleeren hebben verloren. Gered is er niet noemenswaard.Oorzaak onbekend. We kunnen dit bericht niet eindigen, zonder een warm woord van hulde aan onze brandweer te brengen; haar optreden was kranig,blijkend voldoende uit het feit, dat ze het vuur tot één perceel heeft weten te beperken. Wat verwacht werd, gebeurde ook het getal kooplieden voor onze vetmarkt was betrekkelijk zeer gering. Door het Israëlietische Paschen waren vele trouwe bezoekers uit Amsterdam absent en welk een invloed zulks op de markt uit oefent, is ieder trouw bezoeker bekend. Met de prijzen ging het echter nogal. Yette koeien en kalfkoeien noteerden vaste prijzen, zoo ook vette varkens. Overhouders waren grootendeels van lichte kwaliteit, zoodat natuurlijk ook de prijzen er naar waren. Een enkel koppel van beter gehalte vond tegen zeer goede prijzen willige koopers. Toch is de han del in overhouders nog niet zoo ze wezen moet. Het nog altijd schrale weer en de daarmeê gepaard gaande toestand van het weiland weerhoudt nog menig weider om het noodige beslag op te doen. Zuivelproducten en eieren noteer den een fractie hooger dan op de voor gaande markt. Met genoegen vestigen wij de aandacht op eene in dit nummer voorkomende advertentie, over een licht beeldenvoorstelling door den hr. Meijering op Donderdag a. s. in Cérès te geven. De beoordeelingen over zijn avondjes elders waren zeer gunstig. R ij Iﻫ]>ostli antoor. Aan het postkantoor Schagen en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart inge legd f 7742.275, terugbetaald f 11509 90. liet laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5040. Naar wij vernemen, is de tweede bijeenkomst der Volliss- voordrachten bepaald op 12 April. De welwillende medewerking voor dien avond is iugcroepen van Schagen's Harmoniekapel, Schagen's Mannenkoor Euterpe en de Schager Rederijkerskamer. Een programma, uit het repertoire dezer vereenigingen samengesteld, voorspelt zeker een gezelligen avond. Onze cursus in hoefbe- slag nadert langzamerhand zijneinde. Yanaf het begin tot heden hebben 19 leerlingen trouw de lessen gevolgd. In de eerste of tweede week van Mei zal het examen plaats hebben, dat voor het practisch gedeelte afgenomen zal worden door den heerVan Rossem te Wageningen en voor het theoretisch gedeelte dooi den heer Hengeveld te Arnhem. Binnenlandsch Nieuws. Als „Groote Bizondere Vergadering" en „Lichtbeeldendienst" was voor Donderdagavond, 4 April, in de Kolfbaan van den heer A. Slotemaker to 5 arsingerhorn eene bijeen komst aangekondigd, welke geleid zou worden door den heer H. Meijering, Evangelist der Inwendige Zending voor Noord-Holland. Door tal van kinderen en eenige ouderen werd deze bijeenkomst bijge woond. Zoowel de voordracht van den heer Meijering, als de voorstelling der lichtbeelden hebben goed voldaan, waar om door de aanwezigen werd erkend, dat deze bijeenkomst een grooter bezoek had verdiend. De toegang was vrij. De opbrengst eener gehouden collecte kwam ten voor- deele der armen van Barsingerhorn, De Kreiler Kapel, onder directie van den heer Felkers van "Wieringerwaard, gaf Donderdagavond, den 4en dezer, ten huize van den kastelein Peetoom aan de Kreil eene openbare uitvoering van een dozijn muzieknummers. Evenals bij eene vorige gelegenheid, werden ter afwisseling door den heer Schuitemaker van Barsin gerhorn enkele humoristische dichtstukjes voorgedragen. Het lokaal van den heer Peetoom was behoorlijk bezet en men genoot volop van muziek en voordracht. "Wie met de localiteiten aan de Kreil bekend is en bedenkt, hoe daarvan eene concertzaal moet worden ingericht, zal zeker het muziekgezelschap veel ten goede houden, wanneer hij hier of daar een minder gunstigen indruk van een der muzieknummers mocht hebben gekregen. De Voorzitter van het muziekgezel schap, de heer T. Wonder, wees op de werkzaamheden in het voorjaar, die noodzakelijk bezwaren met zich brachten voor de meeste leden van 't fanfarekorps, zoodat de studietijd door andere zaken werd in beslag genomengeen nood De Kreiler Kapel heeft bewezen, dat zij in staat is om een aardig stukje muziek op verdienstelijke wijze voor te dragen en om in 'een volgend seizoen weer even flink voor den dag te komen. Bij de heden, Zaterdag 6 April, gehouden stemming voor 2 hoofdingelanden voor den polder Wie ringerwaard, aftredenden de heeren D. Kooij Jbz. en E. Rijkes, zijn beidenher- kozen,en wel met algemeene(20)stemmen. Tusschen ZIJDEWIND en N.NIEDORPER VERLAATwerdenDon- derdagmorgen door den hevigen wind twee aan elkander gebonden, geladen hooiwagens omvergeworpen, die gedeel telijk in de sloot langs den weg te rechtkwamen. 's Middags van denzelfden dag gebeurde terzelfder plaatse hetzelfde nogmaals met een paar andere wagens. Daar het eerste twee-tal nog niet was op geruimd,was de weg over een uitgestrekte lengte met hooi en gebroken rijtuigen bedekt. Dat onze Noor d-II o 11 a n d- sche veestapel overal een goeden naam heeft, blijkt alweer uit den aankoop van den eenjarigen stier van den heer G. Claij te Hariughmzen, ten behoeve van de Veefokkerij-vereeniging op Zuid-Beveland. Deze stier stamt af van den bekenden stier Willem VIII, Stamboek No. 30.Ook te Utrecht wist het Noordhollandsche vee zijn naam hoog te houden. Daar verwierf de heer J. de Veer te Schagen op de Palmmarkt twee eerste prijzen. Treurig ongeluk. Donderdagmiddag is in de Marnix- straat te AMSTERDAM een treurig ongeluk voorgevallen. Een vijfjarig jongetje, Willy Sterk geheeten, speelde op de tramrails, toen een tramwagen naderde. Een werkman van de gem.- tram K. II. Visser, wilde het ventje van de rails trekken, doch de tram was reeds te veel genaderd om deze nog bijtijds te doen stilhouden, zoodat beiden werden aangereden. Visser geraakte onder den wagen en werd zwaar gewond van onder het zware voertuig gehaald. Het knaapje bekwam eenige lichte verwondingen. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse de heer H. D. de Haan, arts en de candidaat-arts Giesbers legden een voorloopig verband, waarop beide gewon den per brancard naar het gasthuis werden vervoerd. Bij aankomst bleek Visser reeds te zijn overleden. Willy Sterk werk ter verpleging opgenomen. Een bewoonster der Nassaukade, mevr. E., die bij het ongeval tegen woordig was, schrikte zoo hevig, dat zij ernstig ongesteld naar huis moest worden geleid en haar spraak tot nu toe kwijt is. De ANNA PAULOWNAPOLDElt belooft langzamerhand een tuinbouwstreek in optima forma te worden. Niet alleen dat men er zich in de laatste jaren met veel succes op de teelt van uien en kool heeft toegelegd, in nog wijder beteekenis ontpopt zich de Polder tot een tuinbouw- district. Dit jaar toch worden er akkers voor zetbicten, voor spinaziezaad en bloemzaden in cultuur gebracht. Moch ten deze proeven gelukken, waarvoor alle kans bestaat, dan kan men belang rijke uitbreidingen op dit gebied ver wachten. Vergiftiging door Haar- lemmerolie. Als waarschuwend voor beeld maakt de Geneeskundige Ct. mel ding van het volgende geval, te MIDDEL BURG voorgekomen, en haar door den behandelenden medicus medegedeeld. Een baker, een boerenvrouw uit W., raadde, wegens lastigheid van het kind, het gebruik van Haarlemmerolie aan. Het kind van 8 dagen wordt bij ledige maag getracteerd op eenige droppels, laat het 10 zijn, waarvan nog eenige worden teruggespuwd. Binnen twee minuten wordt het kind blauw, stijf, het lichaam strekt zich en stuipachtige krampen van alle ledematen worden waargenomen de ademhaling is zeer langzaam en door de kramp zeer be moeilijkt de kleur van het gelaat is lood achtig en het bewustzijn is verdwenen slikken is onmogelijk. Na eenig los maken van de kleeren en wasschen van het gelaat vermindert de stijfheid iets en wordt de kleur beter. Een catheter van Nelaton wordt in de maag gebracht eu direct wordt een weinig bruin, sterk naar terpentijn riekend vocht uitgespogen; later wordt de maag met melk uitgespoeld en zelfs nadat een liter melk daartoe is gebruikt heeft het terugkomend gedeelte nog terpentijngeur. Snel herstelt zich de kleur, de krampen verdwijnen en na drie uren is het bewustzijn teruggekeerd ver dere nadeelige verschijnselen bleven achterwege. De baker begrijpt 't nietin "VV. gaf men het middel steeds aan zuigelingen. Welzeker, niet alleen in W. maar helaas in tal van plaatsen, vooral ten plattenlande Maar wie kent de gevolgen De eeuw van verzekering. „Ik ken geen ongeval", zeide een directeur van een Assurantie-Maat schappij, „waartegen iemand zich niet kan verzekeren". Natuurlijk weet ieder, dat verzekerin gen bestaan tegen brand of inbraak, maar ook bestaan er Maatschappijen (vooral in het buitenland), die bijvoor beeld een apotheker verzekeren tegen de gevolgen van noodlottige vergissingen, wanneer hij bijvoorbeeld een klant strych nine in plaats van zuiveringszout geeft kan men zich tegen tweelingen verzeke ren, tegen huwelijken die kinderloos blijven, tegen aardbeving en dergelijke eigenaardige gebeurlijkheden. Verondersteld, dat ge een erftante hebt en haar testament is ten uwen gunste. Gij zijt echter bang, dat zij het zal veranderen, zoodat gij niets zoudt krijgen. Maar een Assurantie- Maatschappij neemt voor een betrekkelijk kleine premie de verantwoordelijkheid over. De wetten van het toeval zijn wel goed bestudeerd, waar men zelfs de mate van veranderlijkheid der vrouw wiskundig kan bepalen. Verder kunt ge u verzekeren tegen het geval dat uw dochter een min goede partij wil trouwen, bijv. een neger of indiaan, om van 'n koetsier nog niet te sprekenvoorts tegen de ramp, dat gij zelf of uw zoon aan den drank raakt dat uw grootmoeder hertrouwt, dat uw vrouw er van door gaat, of, als ze dat doet, tegen den last dien ge van haar kunt hebben als ze terugkeert, tegen het misnoegen, dat ge kunt ondervinden, wanneer ge een dochter in plaats van een zoon (of omgekeerd) krijgt, in 't kort, tegen alles, wat ge kunt bedenken. De directeur, dien we boven noemden, zeide „In het laatste jaar heb ik een ver zekering afgesloten met een jongmensch, die bang was, dat een erfoom van 80 jaar zou hertrouwen, in welk geval hij niets kreegdan met een vader, die vreesde, dat z'n dochter in een klooster zou gaan, en eindelijk met een levens verzekering, voor 't geval, dat die niet zou rendeerén." Vad. Vergadering van den Raad der gemeente HEER-IIUGO- "WAARD, op Woensdag 3 April 1901. Allen tegenwoordig. Na opening der vergadering door den Voorzitter, de gewone lezing en goed keuring der notulen. Werd gelezen 1. Een circulaire van de Hoofdcom missie tot het aanbieden van eenNationaal geschenk aan II. M. de Koningin tér gelegenheid van Hoogstderz. Huwel.jk welke Yoor kennisgeving wordt aange nomen. 2. Een schrijven van den heer D Tjalsma, hoofd der school no. 2 alhier' d. d. 25 Maart j.1., gericht aan B. en' en W. en houdende verzoek 1. om in den boomgaard, behoorende bij genoemde school en woning, de vier ontbrekende vruchtboomen aan te plan ten, waarop de Voorz. mededeelt, dat deze bereids zijn geplaatst 2. Om in eene dringende behoefte te voorzien, door het maken van een berg plaats, of schuurtje, bij zijne woning, tot berging van brandstoffen enz., alsmede om het als waschplaats te kunnen gebruiken. Na kennisneming hiervan, zegt de Voorz., dat B. en W. vermeenden dit ver zoek te moeten toestaan, aangezien deze school en woning de eenige is in de gem. waarbij dit ontbreekt, en stellen diensvol gens voor, hen te machtigen, door den timmerman eene teekening met beo-roo ting van kosten te laten maken, om deze in eene volgende vergadering te kunnen overleggen en alsdan hierover te beslissen waarmede de verg. zich algemeen vereenigt. 3. Werden eenige kennisgevingen van de herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen van de gemeente voor kennisgeving aangenomen, na mededeeling van den Voorz., dat deze alle door hem zijn nage zien en zijns inziens daartegen geene be denkingen bestaan. 4. Werd op voorstel van den Voorz. besloten, evenals voorgaande jaren aan den Rijksveldwachter, den heer W. Jon- gepier,te Noord-Scharwoude,over het jaar 1900 eene gratificatie te verleenen van f 15.en aan den Rijksveldw. te Alkmaar over datzelfde jaar eene van f 10. Hierna ging men over tot het benoe men van leden en plaatsverv. voor de stembureaux voor de in dit jaar te hou den stemmingen en herstemmingen 1. Voor de Prov. St., waarvoor werden benoemd: stemdistrict no. 1, de heeren: J. v. d. Oord, K. Konijn, J. Iluizinga, W. Molenaar en K. Hemkeno. 2, de heeren D. de Boer, G. Wijnker, Jb. Smit Pz., A. Klomp en P. van Rijnno. 3, de heeren J. Swaag, G. Sieffers, S. Brug man, P. Wonder Pz. en J. Stoop no. 4, de heerenD. Appel, G. Smit Az., J. Haringhuizen, K. Pekelharing en N. Groot, 2. Voor de Tweede Kamer der S. G., stemdistrict No. 2, de heeren P. Wonder Az., D. de Boer, G. Wijnker, J. Smit Pz. en A. Klomp, en in de stemdistrictea No. 1, 3 en 4 dezelfde heeren als voor de Prov. Staten. 3. Voor den GemeenteraadNo. 1, de heeren J. v. d. Oord, J. Huizinga, W. Molenaar, Jb. Hes en K. Hemke No. 2, de heerenP. Wonder Az., D. de Boer, J. Smit Pz., A. Klomp en P. van RijnNo. 3, de heerenP. Wonder Pz., G. Sieffers, S. Brugman, J. Stoop en H. LeegwaterNo. 4, dezelfde heeren als voor Prov. St. en Tweede Kamer S. G. Vervolgens werd in geheime zitting behandeld het door B. en W. voorge stelde kohier IJ. O. voor 1901 en werd, nadat de verg. weer openbaar was, dit vastgesteld op een bedrag van f 5658.75. Verder niets te behandelen, volgt sluiting. WINKEL, Vrijdagochtend tusschen 4 en 5 uur brak er brand uit bij den heer J. B. aan de Langereis in deze gemeente. Het geheele perceel is afgebrand. LUTJEWINKEL. De commis sie tot wering van schoolverzuim heeft gekozen tot Voorz. den heer K. Boekei en tot secretaris den heer J. Porte. llarktoverzicht van de s t a t i o d s HEER-HUGOWAARD en NOORD-SCHARWOÜRE. Roode kool le soort f 8 50 a f 9.60 tot f 10.i •2e soort f 7 50 af 8.tot f 8.50, 3e soort f6.— a f 7.tot f 7 50 Gele kool le soort f 10 af 11 50 tot f 12—, 2e soort f 8 50 a f 9.50 tot f 10.—. 3e soort f 6.a f 7tot f 8.Witte kool 2e soort f 10.tot f 10 60, 8e soort f 7.a f 8. tot f 8 50, 4e soort f 5 kleinere soorten van f 2 50 tot f 6 Uien f 0 40 a f 050. Bieten f8.— a f 6.tot f 7.Rapen f 2a f 2.50. Wortelen f 0.50 a f 0 60. Over het algemeen is de koolhandel iets vlngger- Over de geheele week is voor roode kool eene stijging van hoogstens 1 gld. waar te nemen. 0» genoemde hoogste prijzen zijn de noteeringe". die we slechts een enkele maal van 't eene of andere station ontvingen, zoodat voor den loop der week de beide eerste opgaven de meest geldende zijn. le. soort witte kool is weg. le. soort gele hoegenaamd ook nia' meer voorhanden. Legerwetten. De Regoering is voornemens eerstdaags aan de Tweede Kamer eene schriftelijk0 mededeeling te richten betrefl'endo hare plannen ten opzichte van de nog aan hangige legerwetten na het optreden van den nieuwen minister van oorlog. De heer Staalman, door de a. r. kiesvereeniging Nederland en Oranje te DEN HELDER candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, noodigt nu de kie zers in zijn district, die iets tegen z!ln optreden hebben bij verschillendo gele genheden in deTweede Kamer, uit, daar van schriftelijk mededeeling te doen, wij bij deze opmerkingen dan zal beantwoor den in openbare vergaderingen, in ajj® plaatsen van zijn district. N.

Schager Courant | 1901 | | pagina 2