Transvaal. 366sle STAATSLOTERIJ. k b u r t e n Binnenlandsch Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Slem, 8CH JPÖKm" f»ens. Getrokken Pr ij zen. 7 1 d Watarin dan schoorsteen zat! Al sinds eenige dagen had de heer B., kapper aan de Oudegracht te UTRECHT, een vreemd gedruisch in zijn schoorsteen ver nomen. Men dacht eerst aan spoken en hek sen, doch naderhand meende men te moe ten aannemen, dat het ratten moesten wezen Daarom het fornuis nog eens goed opgepookt ten einde door de hitte en den walm deze ongenoode gasten te doen verdwijnen. Doch gistermiddag werd er, na eerst familieraad gehouden te hebben, besloten de plaat van den schoorsteen een klein eindje op te lichten, en voor die openüig werd toen een kooi ge houden van den onlangs helaas te vroeg gestorven papegaai. Wie beschrijft echter de verwondering der geheele familie, toen uit den schoorsteen een springlevend, echter door het roet zeer zwart geworden eekhoorntje te voorschijn kwam. Zeer gelukkig zat het diertje na zijn gevangenschap in den schoorsteen in de papegaaikooi te kijken, en dankbaar nam het eten en drinken aan van de zoo gastvrije familie. Verdraagzaamheid. In een streek op Java, waar geen streep is getrok ken en waar de inlanders het voorrecht hebben de bedienaren van verschillende christelijke kerkgenootschappen naast elkander werkzaam te zien, schenen de Javaansche hoofden geen hoog denkbeeld van verdraagzaamheid te heb ben gekregen. Ziehier een berichtje, uit de Indische couranten geknipt. Een resident op Java vroeg eens aan een vrjj beschaafd en goed ontwikkeld regent: „Wel, Adipati, wat zegt u wel van, en hoe denkt u over onze christelijke godsdienst leer „O, hoogedele heer", luidde het antwoord, „zeer mooi en veel heter dan (hier slikte de man zijn speeksel in), maar kangd- ieng, het is voor ons, domme Javanen, nog lang geen tijd, gelpof ik, om ze aan te nemen. Zoodra als toewan domini en toewan pastor en toewan pandita (zendeling) allemaal sebat kras betoel (waarlijk goede maatjes) zijn, wordt het onze tijd daarover eens na te denken". Of de resident nog verder vroeg, zegt de geschiedenis niet. Een hevig gevecht heeft tus- schen eenige bewoners van het z. g. „Hurken- nest" aan den Amsterdamschen Straatweg te UTRECHT plaats gehad, waardoor de geheele buurt in rep en roer werd gebracht. Niet minder dan vier personen werden nogal ernstig verwond, een der vechtenden be merkte bij het einde van den slag, dat hem een stuk van den neus was afgebeten, een tweede was een stuk van zijn onderlip kwijt, terwijl een derde een niet onbelangrijke hoofd wonde had opgeloopen. De vierde en laatste had zijn linker wijs vinger bijna geheel en al verloren. Door tusschenkomst van de politie werd het gevecht gestaakt en het viertal naar het ziekenhuis getransporteerd. Men schrijft: In het zuid-oosten van NOORDBRABANT, misschien ook elders in dat gewest, bestaan eigenaardige gebruiken en gewoonten. Zoo bijv. treft men bij het gilde der korenmo lenaars het volgende aan Een molenaar is door te veel te „pruven" (drinken), of door een ander minder prijzenswaardige eigenschap óf door rampen, buiten zijn schuld hem over komen, aan lager wal geraakt. Zijn molen is verkocht. Zijn kostwinning weg. Hoe eal hij nu voor zichzelf en zijn gezin den kost verkrijgen Hij gaat op ambacht. D. w. x., hij trekt van molen tot molen en meldt gich bjj zjjn confraters aan. Heeft de con frater op dat oogenblik geen werk voor hem, dan kan hij er toch op rekenen, dat hij voor dien dag den kost ontvangt en, zoo noodig, ook nachtverblijf, en daarenboven nog zak geld. Heeft deze daarentegen wel werk voor hem bij toevallige groote drukte, of ook wel aen werkzaamheid, waartoe ieder niet de bekwaamheid bezit, dan mag hij dat ook niet afwijzen, al zijn daar een paar dagen mee gemoeid. Hij ontvangt dan natuurlijk insge lijks weer vrijen kost en logies en loon naar verdienste daarenboven. Men vindt onder deze wandelende molenaars soms mannen, werkelijk knap in hun vak. Yelen onder hen en inzonderheid den „pruvers", is het echter 't liefst, aan geen werk gezet te worden en toch vrijen kost benevens reisgeld te verkrijgen. Op die wijze kunnen zij dan verscheidene molens in korten tijd aandoen, en een aardig van den dag kropen de Bnshmen tot op kleinen afstand en openden zij snelvuur om den vijand te misleiden omtrent hun aantal, waarin zij slaagden. Hoewel de vijand een maiim gebruikte, dat in zijn bezit was, heesch hij ten slotte de witte vlag. Het geheele commando, 41 man, onder commandant Schroe- der, gaf zich met al zijn wapenen en zijn volledige uitrusting over. Kapitein Markham met de Nieuw Zeelanders die rater aankwam, hielp om Schroeder te beletten met de. andere commando's in den omtrek in verbinding te komen. De Boeren blijven in alle richtingen vluch ten; de Britsche troepen maken nog steeds een aanzienlijke hoeveelheid voorraden buit. Een Boerensuccesje ertegenover. Aan de bladen wordt do. 28 April uit Kaapstad geseind: 400 Boeren hebben 25 koloniale soldaten verrast op een afstand van 15 mijlen van Kroonstad. I)e soldaten boden acht uur weerstand. Zij doodden 14 Boeren en verwondden eenige anderen. Toen de ammunitie op was, gaven zij zich over. De Boeren ontwapenden hen en gaven hun daarna de vrijheid. Uit Pretoria vernemen de bladen van 2G dezer De Boeren lieten gisteren een ambu- lancetrein derailleeren, die met zieke soldaten naar het zuiden ging enkele ervan werden gekwetst. Een andere trein met paarden werd „op geblazen" bij Springfontein. Een aantal paarden werden daarbij gedood. Kitchener meldt uit Pretoria, dat de ver kenners vanWalter Kitchener, onder Greufell,. Van Rensburg's laager overvielen en buit maakten bij Klipdam, ten noorden van Pie tersberg zeven Boeren werden gedood, 37 gevangen genomen, 8000 rounds ammunitie en alle wagens, karren, ossen, paarden en muilezels werden buitgemaakt. De Engelschen verloren één gewonde. Van de andere colonnes is bericht gekregen dat drie Boeren gedood en 58 gevangen genomen werden57 Boeren gaven zich over. Een snelvuurkanon werd buitgemaakt. De „Daily Mail" is zeer ontevreden over den voortgang van den oorlog het blad zegt Indien wij niet meer dan 200 Boeren per week gevangen nemen, zal het nog lang duren, voordat wij alle 20.000 Boeren, die nog te velde zijn, gepakt hebben. Londen, 30 April. Massingham schrijft in de Daily News, dat hij reden heeft om te gelooven, dat Kitchener de onderhandelingen met Botha aanhoudt. Massingham zegt, dat de aanwezigheid van sir Alfred Milner en de weigering om am nestie te verleenen aan de Kaapsclie rebellen, de voornaamste hinderpalen zijn voor het tot stand komen van den vrede. Bloemfontein, 29 April. Hetrapport der vredesagenten die naar de Kaapkolonie gin gen om den Afrikaanderbond te bewegen de Boeren over te halen zich over te geven, is hier gepubliceerd. Het rapport verklaart dat de zending ten eenen male mislukte, de voor zitter van den Bond weigerde de volmachten der deputatie te erkennen en de Hollandsche predikanten wilden niets doen, wanneer den Republieken niet de onafhankelijkheid werd toegezegd. Schagen, 1901. heer v. litUlthlV IU iVUL UÜJJL UXIU. ClCliJ.U.UCll^ V^-LL VUiX CtCblUJ^ -j -rq i gommetje opdoen, waarvan echter het grootste ^en ttaa e zijn. .,J ..J- VflTi n ati hpp.r Aan den Smedenbond „Ho 1- land's Noorderkwartier" is vanwege het hoofdbestuur dei; Maatschappij van Land bouw een subsidie van ten hoogste f 100 toe gekend voor den cursus in hoefbeslag al1 ier. Ofschoon de Bond geheel buiten de Maat schappij om werkzaam is en zelfs de afd.ee- ling Schagen niet bij de oprichting betrokken was, is bij uitzondering, om het goede doel te bevorderen, deze bijdrage toegekend wanneer na afloop van den cursus blijkt, dat dit be drag, noodig is. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen, op Zaterdag 27 April, des avonds te 7 ure. Afwezig de heeren Hoogschagen en Asjes. Voorzitter zegt, dat er van den heer v. d. Maaten eene missive is ingekomen, waarin hij bericht, dat hij zijne benoeming tot ge meente-ontvanger aanneemt. Volgens art. 25 der Gemeentewet heeft de d. Maaten dus opgehouden lid van veel zult mogen doen in het belang van deze gemeente, een plaats, die dat zoo dubbel waard is. De heer v. d. Maaten verlaat de vergadering. De rondvraag volgt. De heer Roggeveen Mijnheer de Voorzitter, misschien dat ik u vooruitloop, doordat u zelf van plan waart het te doen, maar ik wilde u zeggen, dat ik gaarne wenschte, dat den aftredenden gemeente-ontvanger een warm woord van hulde werd gebracht. 01' wilt u dat aan mij overlaten De Voorzitter Gaarne, ga uw gang, mijn heer Roggeveen. De heer RoggeveenMijnheer De Heer hebben we leeren kennen als een man met een warm hart voor alles, wat de gemeente be trof, en niet minder als een gemeente-ontvanger die zijne betrekking heeft waargenomen met loffelijken ijver en groote nauwgezetheid, die niets te wenschen overliet. Ik ben overtuigd dat ik spreek uit naam van allen, als ik zeg, dat het ons leed deed dat hij zijn ontslag nam. "Wij allen waren er van overtuigd dat het moeilijk zou zijn een opvolger te vinden, die met denzelfden ijver en accuratesse deze functie zou overnemen. Ik weet, dat ik als lid van den raad spreek namens mijn medeleden, namens de heele burgerij, als ik van deze plaats een warm woord van hulde richt tot mijnheer De Heer voor de loffelijke wijze waarop hij zijne betrekking heeft vervuld, en met leedwezen is 't geweest dat we vernamen dat hij zijn betrekking om gezondheidsredenen moest neerleggen. We wenschen hem evenwel toe nog vele jaren levens, en dat hij in gezond heid van een welverdiende rust zal kunnen genieten. Nog een der andere heeren iets in 't midden te brengen? vraagt de Voorz. De heer Schenk Ja. Niets in 't midden te brengen, ziet u, maar daar ik deze plaats ga verlaten, is dit mijne laatste vergadering. Voorz.Dan wil ik ook nog dank zeggen den heer Schenk, voor wat hij voor Schagen geweest is. Ik wensch u, mijnheer Schenk, met de uwen in uwe nieuwe woon plaats alles goeds toe. Ik hoop, dat u en uw gezin daar mogen vinden alles wat tot het welzijn van u en de uwen kan bijdragen. De heer Schenk Dank u. Voorz.Nog iets, heeren? Daarna sluiting. Zaterdagavond trad in het Noord-Hollandscli Koffiehuis op de heer J. G. van Kuykhoff, candidaat voor de Tweede Kamer van de Arbeiders-kiesvereeniging te Alkmaar. Was de vorige vergadering niet doorge gaan door gebrek aan belangstelling, ook nu vreesden we eerst, dat zulks nogmaals 't geval zou zijn. Te ongeveer half negen was er een auditorium van een 40-tal aanwezig en werd de vergadering door den voorzitter der Arbeiderskiesvereeniging te Alkmaar ge opend met een inleidend woord en vervolgens het woord gegeven aan den heer Van Kuykhoff. Daar deze in hoofdzaak behandelde dezelfde punten als in zijn jongste lezing te Heer- Hugowaard, kunnen we verwijzen naar het verslag daarvan in ons vorig nummer. Van het debat werd gebruik gemaakt door den heer Huizinga van Heer-Hugowaard, die er de Arbeiderskiesvereeniging en den heer Van Kuykhoff een verwijt van maakte, dat zij zich bij de a.s. vferkiezing stelden tegen over den heer Fokker, die toch, evenals de heer Kuykhoff, was voor grondwetsherziening, door den heer v. Kuykhoff genoemd de voor naamste eisch bij de a.s. verkiezingverder door den heer C. Nobel alhier, die den in leider eenige vragen stelde met het oog op de communistische maatschappij, welke de heer v. K. aanprees, en door den heer Kuiper van Haringhuizen, die als anarchist eenige vra gen stelde en inlichtingen vroeg. De heer v. K. beantwoordde de heeren uit voerig. De vergadering werd daarna gesloten. beroep, 23 j. te Zijpe. Cornelis K'os, j.m., landman, 27 j., te Schagen en Maartje Glas, jd. zonder beroep, 23 j. te Zijpe. Adrianus Marinus van Mullem, jro., landbouwer, 27 j. te Anna Paulowna en Grietje de Graaf, jd., zonder beroep, 23 j te Zijpe Cornelis Smit, jm land man, 23 j en Trijntje Kop, jd., zonder beroep, 24 j beiden te Zijpe. GetrouwdJan Breed, weduwnaar van Trijntje Zeeman, landman, 38 j. te Zijpe en Maartje Prins, weduwe van Maarten Bakker, zonder beroep, 37 j. :e Schoor), Teunis Bommer, jm., arbeider, 31 j. en Catharina Tuin, jd., zonder beroep, 21 j. beiden te Zijpe. Overleden Cornelis Oudendijk, 11 m., zoon van Jan en Aaltje Smit. deel dikwjjls weer terechtkomt in de beurs van de herbergiers, want, zoo redeneeren velen van dieluidjes, die menschen, namelijk 4e herbergiers, zitten op zware lasten en die moeten toch ook leven. Statistiek. In de „Bijdragen tot de Statistiek van Nederland", uitgegeven door het „Centraal Bureau voor de Statistiek", nieuwe volks reeks no. 3, is van de uitkomsten der achtste Tienjaarlijksche Volkstelling in het Konink rijk der Nederlanden, gehouden op 31 December 1899, het 4de deel: „Noord-Holland" verschenen. Daaruit blijkt, dat deze provincie met haar 134 gemeenten 968.131 inwoners telt, t. w. 468.065 mannelijke en 500.066 vrouwelijke. Noord-Holland heeft 5 gemeenten met 500 en minder ingezetenen, 24 met 5011000, 45 met 10012000, 40 met 20015000, 11 met 5001—10.000, 5 met 10.001—20.000, 2 met 20.00160.000, 1 met meer dan 50.000 doch minder dan 100.000 en 1 met 510.853. Noord-Holland heeft een oppervlakte van 277.158.90 H.A., zoodat er 3.493.05 inwoners per 1000 H.A. komen. Er zijn in de geheele provincie 133.495 bewoonde huizen, (w. o. 71 keeten) 4.537 onbewoonde en 733 in aanbouw. Het getal huisgezinnen bedraagt 200.324. Er zijn 172.843 mannelyke hoofden van huisgezinnen en 27.481 vrouwelijke verder 243.498 mannelijke en 234.036 vrouwelijke kinderen. Volgens de kerkelijke gszindten is de bevol king als volgt verdeeldNed. Hervormd 457.834Waalsch Hervormd 4168 Remon strant 4917, Christelijk Gerefomeerd 6384 Doopsgezind 26.508Evangelisch Luthersch 41.690; Hersteld Luthersch 15.268; behoo- rende tot de Gereformeerde Kerken 43.770 Roomsch-Katlioliek 266.356Oud-Roomscli 4589 Nederlandsche Israëlieten 56.960; Portu- feesche Israëlieten 5000personen tot geen arkeLyke gemeente behoorende, 43.701. Nieuws, brengt de telegraaf bijna niet, en wat er nog komt, is al van heel weinig beteekenis. Van de Olifants-rivier krijgen we een mooi gepoetst bericht, dateerende van 25 April. Luitenant Reid van de „Imperial Bushmcn" heeft op handige wijze een Boerenlager aan Commissiedrift genomen. Luitenant Reid met 20 man, onder geleide van den verspie der Brink, zagen het lager Dinsdagavond en omsingelden het in den nacht, terwijl Bnink het lager himaeu ging. Btj het aanbreken Van den heer J. Schenk Pz. was bericht ingekomen, dat hij door vertrek naar elders bedankte als lid van den Raad, tegen 1 Mei. Voorzitter vraagt, of de heeren het goedvin den, dat door het ongewone uur der verga dering de lezing der notulen wordt uitgesteld. Algemeen goedgevonden. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten, de beide missives voor kennisgeving aan te nemen. Volgt nu beëediging van den nieuwen gemeente-ontvanger. Door den Secretaris wordt de heer v. d. Maaten binnengeleid. VoorzitterMijnheer v. d. Maaten, uwe beëediging staat voor de deur heeft u bezwaar de vereischte eeden af te leggen Deze heeft geen bezwaar, zoodat de beëedi ging volgt, waarna de Voorzitter zegtMijn heer Van der Maaten! U is sedert een reeks van 20 jaren onafgebroken de vertegenwoor diger der bui-gerij geweest in dit college een niet minder blijk van onderscheiding hebben uwe medeleden n gegeven, door u te benoe men tot gemeente-ontvanger. Ik wensch u geluk met deze benoeming, al is zij er ook de oorzaak van, dat u ophoudt lid van den Raad te zijn. Ik ben voorzeker de tolk van allen, als ik u toewensch nog lang werkzaam te mogen blijven in uwe nieuwe betrekking. De heer v. d. MaatenIk zeg u, mijnheer de Burgemeester en de andere heeren dank voor mijne benoeming, zoowel als allen, die direct of indirect daaraan werkzaam zijn ge weest, voor het vertrouwen in mij gesteld. Die benoeming was voor mij een zeer gewich tig ding, daaraan waren voor mij groote belangen verbonden, omdat het mij daardoor gegeven werd, in Schagen te blijven. Door den aard mijner gezondheid werd ik gedwon gen naar een anderen werkkring om te zien on het was niet waarschijnlijk, dat ik dien in Schagen zou hebben gevonden, als deze betrekking niet was opengekomen. Ik wilde zoo gaarne in Schagen blijven wonenik hen er wel niet geboren, maar in die ruim 20 jaar zóó ingeburgerd, ik heb mij er altijd zóó thuis gevoeld, dat ik Schagen als 't ware als mün geboorteplaats heb leeren beschouwen. Ruim 20 jaar toch heb ik hier op deze plaats de burgerij vertegenwoordigd ik weet, dat ik dat gedaan heb met trouw en liefde. Ik erken menigmaal te hebben misgetast, gaarne beken ik ook, dat ik te heftig ben ge weest in mijnen betoogtrant, maar dit durf ik er gerust bij te voegenwat ik gedaan heb, heb ik gedaan in het directe belang der gemeente. Mijn taak hier is nu afgedaanik hoop evenwel, dat ik als gemeente-ontvange r als gewoon burger, nog lang in 't belang dezer gemeente zal mogen weAzaam zjjn. U allen wensch ik toe, dat ge nog zeer Trekking van Dimdag 80 April Vierde klasse, 2e lijst. No 8962 en 16730 elk f 1000, No 7426 en 18277 elk f 400. No. 3406 en 7686 elk f 200. No. 6628, 16670 en 20622 elk f 100. Prijzen van f 65. HOORN, 27 April 1901. H.L. Gerst f Haver Tarwe GrauweErwteu,, Groene Bruine Boonen,, Witte Paarden Mosterdzaad Karwij 10 Paarden 67 Kalveren 460 Schapen 41 Lammeren 50 Varkens 110 Biggen Kipeieren per 100 Aangevoerd 4.50 a 3.25 6.25 IR IS.— 8.50 6 25 20.25 13.50 60.— 8.— 18.— 8.— 12.— 6.— 2.50 4. 7.75 20.— 15.— 10.— 7.— 140.— 19.— 23.— 10.— 22.— 12.— 2.75 —.55 Dinsdag j. 1. vierde de heer H, Krnijt, onderwijzer aan den cursus sn hoefbeslag alhier, zijn 25-jarig huwelijksfeest. Op dien dag ontving hij eene keurig in kleuren uitgevoerde penteekening, ontworpen en geteekend door den heer F. Gielen alhier, met het volgende op schrift Ter herinnering aan den 1 sten hoef- eursus te Schagen, opgedragen aan den leermeester-hoefsmid, den heer H. Kruijt te Purmer. bij gelegenheid zijner vijf-en- twintig-jarige Echtvereeniging, door den onderwijzer-veearts, den heer G. Muijs te Schagen en de leerlingen G. de Leeuw, Anna Paulowna. J. de Leeuw, Opperdoes C. deu Hartog, Scha gen. Jb. Roggeveen, idem. L. KrooD, Dirkshorn. Jb. Visser, Nieuwe Niedorp. J. de Geus, idem J. Smit, Barsinger- horn. J. Bakker, Anna Paulowna. J. G. Jongejan, 't Zand. L. Wissekerke, Anna Paulowna. J. den Hartog, Zijpe. P. Dek ker, 't Zand. K. Machtel, Zijdewind. N. Machtel, idem. H. Uileman, Anna Paulowna. M. Wissekerke, Kolhorn. P. Beunder, Schagen. C. Veerman, Win kel. J. R Muller, Benningbroek, D. Rog geveen, Schagen. Naar we vernemen bpstaat er veel kan', dat de telefoon- di enst alhier half Mei voor Het publiek zal worden opengesteld. Het nieuwe orgel in de Herv. kerk alhier is gereed en binren kort zal het worden i n g e w ij d Bij die gelegenheid zal het orgel worden bespeeld door den heer J. v Dissel, organist te Hoorn. Ingeschreven van 26 30 April 1901. Geboren en Ondertrouwd Geene. GetrouwdL. van der Oord en Neeltje Thomasz. A. Verberne en C. M. Keet. Ingeschreven van 19 26 April 1901. Geboren Geene Ondertrouwd Jan Nobel, jm ichipper, 24 j. te Zijpe en Anna Hoogschagen, jd j zonder beroep, 22 j. te Anna Paulowna Jan Twisk, jm., warmoezenier, 22 j. te j Alkmaar en Alida Roggeveen, jd. zonder j 2250 koppen boter, p, kop .50 a ALKMAAR, 27 April. Aangevoerd 5 Paarden f 70.a 300 50 Koeien en Ossen 70.a 195. 198 nuokt. Kalveren 6.a 18. 423 magere Schapen 12.a 25. 48 Lammeren 6.a 11. 152 magere Varkens 15.a 25. 201 Biggen 9.a 12. 20 Bokken en Geiten 2.a 6.— 14 kleine Bokjes .30 a .40 4840 pond Boter, p. pond .50 a >52s Kipeieren per 25 .62! a .75 Eend 3.10 a ALKMAAR, 29 April. 1901. Aangevoerd 14 Koeien f 170.a 235.183 Vette kalveren f 35.a 90.idem per K.G. f ,70 a .85, 55 nuchtere idem f 6.a 18.177 Vette Varkens per K.G. f .40 f .49, 45 magere idem f 14.a 18. 1 mager Schaap f 10.a PURMEREND, 30 April. Aangevoerd 625 runderen, waaronder 88 vette id., f .52 a .66 p. K., 27 stieren, hooger prijs, vlug, gelde-prijshoudend vlug, melke- id. matig, 305 vette kalveren f .70 a -.85 p. K., vlug, 457 nucht. idem f 7.— a f 17.stug, 2249 schapen en lammeren, vette prijshoudend stug, overh. id. matig, 187 vette varkens f .43 a .49 p. K.G., matig, 137 magere id. f 11.a 26. vlug, 351 biggen f 7.a 12.matig, 16 paarden. Kleine kaas f 27.50, middelbare f aangevoerd 188 stapels. 13095 K.G. boter t 1.05 a 1.15. Kipeieren f 2.50 a 3. Eendeieren f 3.10 per 100. 1600 Kievits eieren f .10 a .11 per stuk. HOORN Op de den 29 alhier gehouden voorjaarsrunderenmarkt werden 2534 stuks aangevoerd. De prijzen waren hoog en de handel was vlug. Trekking van Maandag 29 April. Vierde klasse, le lijst. No. 14457 f 25 000 No. 7863 f 5000 No. 8996 en 14301 elk f 1500. No. 12995 f 1000. No. 1337, 2882, 8572, 9657 en 13671 elk f 100. Prijzen van 1' 65 26 3108 5617 8128 10338 12919 15694 18285 87 86 23 8257 566 992 696 300 188 3202 24 8315 693 13089 697 305 220 70 31 41 703 113 717 384 247 3329 5757 66 741 115 814 418 262 51 96 67 768 166 831 496 296 99 5837 71 817 164 838 572 376 3446 38 8401 859 278 893 697 390 66 67 15 918 316 905 826 411 75 74 56 945 318 927 899 464 3626 81 8541 961 376 990 900 494 68 5911 8630 957 392 16071 19072 586 69 13 46 962 437 124 212 801 3700 43 52 11021 486 299 217 871 21 46 67 099 586 378 245 950 46 50 8703 119 603 383 271 998 53 6001 05 120 634 397 321 1117 3803 06 34 175 726 404 328 78 3972 87 38 204 735 475 386 1260 90 6126 95 223 745 486 398 96 4018 6210 8876 266 771 561 411 1339 78 21 8927 318 870 601 418 1471 4120 34 54 388 881 640 420 1507 26 66 58 418 909 650 427 22 34 6311 67 427 912 652 486 33 4268 52 93 446 940 694 608 66 81 72 9004 463 941 708 517 81 83 6433 42 530 955 709 602 1621 4338 47 96 552 976 808 624 47 4446 63 9115 557 14029 859 760 1747 49 6611 78 667 121 897 763 1832 4530 62 79 636 129 899 769 1927 56 6708 9235 640 149 17101 855 2076 60 21 42 719 157 104 868 2148 84 6806 46 736 315 112 883 53 4608 11 87 763 322 117 904 2208 65 45 9307 777 393 206 923 33 4706 82 42 834 529 210 958 82 28 89 54 840 552 295 991 87 4815 6989 96 881 587 339 20048 89 52 94 9410 907 656 840 143 2302 65 7027 35 908 676 401 151 04 69 7131 95 12007 796 560 152 44 88 40 9505 060 875 707 231 72 4915 7203 65 070 883 741 256 76 24 15 9614 105 15070 782 330 78 27 46 83 106 103 811 451 2538 67 7397 9717 109 162 853 490 44 94 7431 ,52 126 172 893 550 48 6051 38 9907 209 226 903 746 71 5110 62 61 283 336 981 751 80 76 7624 81 304 352 18024 756 85 97 46 10124 354 360 032 773 95 5354 63 154 519 378 055 816 2609 5419 7707 159 623 404 066 817 80 38 23 163 606 443 105 955 2765 44 7846 176 649 479 122 91 78 7947 210 697 480 128 2802 89 48 232 703 676 140 86 90 61 262 710 678 162 2989 6511 8010 324 839 642 165 3018 64 63 329 900 667 219 2261 19:i9 7488 IC 726 13294 15844 1817» 36 2326 16 7502 851 310 902 389 39 83 92 14 860 313 980 418 58 46 5006 25 884 331 999 529 625 651 782 80 64 16 36 913 333 160J2 81 85 2171 5116 93 963 346 020 2521 68 7605 11054 347 042 130 42 99 58 075 359 075 865 903 169 2710 5247 89 127 398 0S3 189 55 55 94 231 406 090 957 251 2835 64 7719 249 457 152 987 356 3S8 45 98 79 6328 72 99 251 291 564 588 238 19067 286 Oflfi 4"4 2921 30 7896 310 716 368 16l 410 31 87 7926 355 729 430 186 448 46 5401 54 369 743 447 293 473 3049 5516 64 391 768 507 303 512 3113 72 8068 410 832 510 310 526 30 5696 8122 429 895 572 373 559 60 5725 66 546 990 598 415 602 91 31 99 585 9S8 638 426 645 3418 50 8289 590 14038 664 439 698 34 5856 8370 628 039 665 519 736 95 58 8402 642 043 783 530 910 3501 71 03 702 138 792 565 948 13 91 62 752 139 796 573 988 85 5902 94 815 160 807 603 1001 3610 31 8509 860 177 816 616 05 45 6065 20 863 200 862 668 15 3719 89 75 887 215 17086 696 21 25 6106 95 897 310 140 751 53 57 73 862112001 339 148 798 97 66 91 8750 012 340 158 861 1233 3827 6250 8815 067 389 163 870 52 92 53 56 111 544 254 873 73 3978 67 75 124 572 315 20044 1301 95 85 9079 157 575 469 060 72 4015 6320 86 182 602 486 142 90 61 6415 99 197 648 571 147 1435 4123 65 9207 235 720 614 169 55 47 73 15 243 794 699 213 68 83 77 65 356 812 718 220 83 4222 6505 9300 425 846 729 314 92 69 38 12 445 954 734 355 1517 4330 6677 25 457 15055 753 414 34 52 93 92 669 100 776 455 37 87 6732 9440 672 134 783 551 44 96 65 77 684 163 814 616 1613 4407 6818 9543 715 215 829 673 36 28 23 66 785 277 864 707 62 52 74 9626 840 338 941 722 1757 66 6908 9745 880 343 942 763 62 94 29 70 968 397 954 823 64 4529 .64 9817 985 463 969 860 1903 77 7031 68 13020 483 973 852 2051 98 84 10110 052 564 18009 998 79 4602 7106 261 145 620 037 2123 64 7265 267 180 645 068 63 4737 95 330 224 701 080 2210 4814 7305 660 227 736 107 25 27 72 655 251 768 121 34 61 7427 665 287 824 132 Hervormde Gemeente SCHAGEN. 5 Mei, v.m, fP/j uur, Ds, v. Kluijve. Doopsgezinde Gemeente BARSINGERHORN c. a, 5 Mei, Barsingerhorn, Ds. Kooiman. Hervormde Gemeente BARSINGERHORN. 5 Mei, Ds. van Meurs. Hervormde Gemeente WI EB 1N G ER WA AR D. 5 Mei, voorm. Ds. Dubbeld. Hervormde Gemeente CALLANTSGOG. 5 Mei, Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente ZIJPE. 5 Mei, v.m. 9y2 uur, -Oudesluis. Hervormde Gemeente HARINGCARSPEL. Geen Dienst. 5 Mei, VERVOLG Vergadering van het Departement Winkel der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen, op Maandag 29 April, ten huize van den heer A. Wit. Na lezing der notulen kwam in de eerste plaats in behandeling„Punten van beschrijving voor de Algemeene Ver gadering." De vergadering verklaarde zich voor de aanneming van de meeste punten, uitgezonderd o. a. punt 5, om op de be- grooting 1901 1902 een som van 1 3200 aan te wijzen voor het doen houden van voordrachten over onder werpen, welke in verband staan met het streven der Maatschappij, door sprekers, uitgenoodigd en aangewezen door het hoofdbestuur. Het Bestuur adviseerde hier tegen te zijn, omdat het gebleken is, dat het Hoofdbestuur niet altijd even gelukkig is in de keuze van sprekers, en omdat deze voordrachten ook voor niet-leden der departomenten toegankelijk moeten zijn. Dit laatste achtte men niet gi schikt om personen, die gemakkelijk lid konden zijn, te animeeren als zoodanig toe to treden. Ook was de meerderheid niet voor punt 6, om een bedrag van f 300 aan te wijzen, teneinde het tot-stand-komen van plaatselijke volksbanken te helpen bevorderen, daar men van oordeel was,, dat er reeds genoeg banken van dien aard bestaan. Wat de quota-regeling betreft, wilde men de afgevaardigden zoo vrij mogelijk laten, wat betreft do keuze der voor stellen, met dien verstande, dat zij er zooveel mogelijk toe zouden medewerken den ouden toestand to helpen verdwijnen. Verder was men tegen de voorstellen Dordrecht en "Winschoten (Universiiy Extension of „Vrije Studie") en de voor gestelde districtsverdeeling. Ook kon de meerderheid zich niet vereenigen met het verleenen van steun aan het Departement Ten Boer, daftT

Schager Courant | 1901 | | pagina 2