Marktvee. Donderdag 9 Mei 1901. 45ste Jaargang No. 3625« ËüureauAGK3JIL liaan, 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. W I ïi E L. Gemeente Schagen. Bekendmakingen. Keuring van Kennisgeving. Bionen!andseh Nieuws. FSU1LLSTON. PLAATSELIJK. NIEUWS. limieitie- k LaiÉnilM Dit blad verschijnt tweemaal per week: Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eersfuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTEN TIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Burgemeester en Wethouders van Schagen; brengen ter keDnis van belanghebbenden, le. dat ter bestrijding der verspreiding van het mond- en klauwzeer tot nader bericht het rund vee, te Schagen ter markt gebracht wordende, vóór dit aldaar wordt toegelaten, zal moeten worden gekeurd door daartoe aangewezen deskundigen, en dat de dieren, gezond bevonden wordende, ten bewijze daarvan zullen worden voorzien van een kenteeken zijnde een stempel, waarin de letter S., aangebracht met roode menie. 2e. dat de keuringen voorloopig zullen plaats hebben op de volgende plaatsen a. van vee, komende van het en Xorl, bij den ingang naar de markt vanaf het Eensgas ter hoogte van het huis van H d. Smit. b. van het vee, komende langs de ISoep en uit de richting van Gfootttcal, ter hoogte van het Stations-Koffiehuis, bewoond door A. Visser het vee, komende uit laatstgenoemde richting, zal naar de keurjDgsplaats moeten worden gedreven langs den nieuwen Stationsweg. 3e. dat de eigenaars van vee, zich in de kom der gemeente op de stallen of in de weide bevindende, dit, wanneer zij het ter markt willen brengen, mede vooraf op de voor hen naast bij zijnde plaats ter keuring zullen moeten aanbieden. Schagen, den 9 April 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat. wegens het invallen van den Hemolvaa-tsdag op 16 Mei a.s.,de gewone Donderdagsche markt aldaar in die week zal worden gehouden op Woensdag. Schagen, 7 Mei 1901. De Burgemeester, J. POT, De Secretaris, DENIJS. Aangitte van verhuizing. o- Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen voor zooveel Doodig, met het oog op het verzuim, betrekkelijk het doen van aangifte ter Secretarie bij verhuizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in herinnering het bepaalde bij art. 5 van de politie verordening dezer gemeente, luidende als volgt Ingeval van verhuizing binnen de gemeente zal daarvan binnen acht dagen behooren te worden kennis gegeven ter Secretarie der gemeente, te weten Voor een geheel gezin, inwonende dieDSt- enwerk- boden daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin; Voor afzonderlek levende personen door henzelf Voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur te samen wonen, door de bestuurders. Overtreding wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste een gulden. Schagen, 29 April 1901. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. - ANNA PAULOWNA, 6 Mei 1901. Het >vp,s een treffende, maar verheffende stonde hedenmiddag op den doodenakker. Diepe smart heerschte in elk gemoed bij het ten grave brengen van onzen jeugdigen, be minden predikant, Ds. Dubbeld. Een groote schare was getuige van die treurige plechtig heid. Daar werd hij aangedragen, de droeve last; het zwarte lijkkleed bedekt met bloemen,met kran sen, als teekens van gehechtheid, van liefde, zoowel van zijn jeugdige leerlingeii als van jeugdige lidmaten en ouderen. Toen de kist in de groeve was neergelaten, werd het woord genomen door Ds. Van Kluijve, die in een schoone en roerende toespraak schetste, wat deze jonge man in de twee jaren die hij onder ons werkte, gedaan heeft als apostel dei- liefde, als prediker van het Evangelie van Christus, dat hij met hart en ziel beleedhoe hij geheel zichzelf gaf voor zijn taak, voor zijn medemenschen. Moeilijk zal het zijn, zoo'n man naar waarde te vervangen. Woorden van troost en opbeuring richtte spreker tot den vader van den overledene en andere fa milieleden, woorden geput uit het Evangelie en gepaard aan het geloof aan de onsterfelijkheid. Daarna trad Ds. Natzijl van Zwaag aan het geopend grafdeze, een zijner beste vrienden en studiegenoot van den overledene, gevoelde behoefte, zijn hart lucht te geven en den afgestorvene te schetsen als waren, als trouwen vriend. Diep bewogen verbet hij de plek en werd vervangen door Dr. Oostra, die Ds. Dubbeld. had leeren hoogachten, hoe langer hij hem kende. Aan de ziekbedden kwamen hunne wegen samen en vooral daar deed hij zich ook kennen als troos ter, bemoediger en helper, met raad en daad. De heer Van Goi-kom schetste den overledene als leeraar en kindervriend. Alle kinderen hiel den veel van Ds. Dubbeld, en 't was treffend, hoe menig kind tranen stortte, en geen won der, want hij gevoelde en leefde ook met hen. Daarna kwam de heer Lelie, voorganger bij de doleerenden alhier, naar voren, en getuigde lioe hij, ofschoon ook van richting op godsdienstig gebied verschillende, Ds. Dubbeld had moeten hoogachten en vereeren om zijne waarachtige humaniteit. Hij herinnerde zich, hoe hij, op den Goeden-Vrijdagavond zelfbij Ds.Dubbeldaan de Avondmaalstafel zittende, g-etroffen was over de woorden Vader, niet mijn wil, maar de Uwe geschiedeDeze woorden bracht spreker op dit oogenblik in toepassinghet zouden ook de woorden des overledenen zijn geweest, hadde hij bewustheid van zijn verscheiden gehad. Met deze woorden sprak hij ook den vader toe, hem uitnoodigende, de zijne ook over te brengen aan zijne bruid, aan zijne dierbare betrekkingen. Ten laatste trad de oude heer Dubbeld aan de geopende groeve, dankte allen voor de bewijzen van Hefde en eer, welke hem als balsem in de wonde waren. Hij herinnerde in aangrijpende bewoordingen eenige gesprek ken met zijn geliefden zoon, wiens stoffelijk overschot hij hier wilde laten, te midden van den kring waarin hij gewerkt had. Hij meende aldus ook in den geest van zijn zoon te han delen. De verdere woorden waren als 't ware rechtstreeks tot zijn geliefd kind gesproken, getuigden van zijn innig en sterk geloofs vertrouwen, waarvan elk toehoorder diep ont roerd was. In het volle vertrouwen van een leven na dit leven, riep hij zijn kind vaar wel toe. Het was een treffende, maar verheffende stonde van C. WENTLAND. 12. o-o-o Op een regenachtigen avond hadden de bewoners der villa zich in de salon verzameld en hadden het druk over een tochtje, dat ze wilden maken als het weer beter gewor den zou zijn. Plotseling liet James Hunter, die schijn baar in zijn courant verdiept zat, deze zakken en zeide, Helmers scherp aanziende „Ik zou wel eens een voorstel willen doen." Allen zetten groote oogen op, want mijn heer James had al heel zelden iets voor te stellen. „U heeft zeker wel een groot deel van uw opera klaar, mijnheer Helmerswees nu zoo goed en speel ons daar eens eenige brokstukken uit voor." De tegenzin, eiken scheppenden kunste naar eigen, om het werk, dat hem zoo na aan het hart ligt, voor de eerste maal aan vreemde oogen te toonen, aan vreemde ooren te doen hooren, deed hem met zijn antwoord aarzelen. Mijnheer James haalde zijn horloge uit den zak. „Ik heb mij veroorloofd, eenige muziekliefhebbers en -kenners te noo- digen. Zij zullen hier wel dadelijk zijn," liet hij er kalmpjes op volgen. Mabel sprong verschrikt op en riep „Daarvan hebt ge ons geen woord gezegd 1" Men merkte aan den toon, waarop ze dit zeide, dat hare verrassing niet gespeeld was. „Ons vroeg mijnheer James verwonderd, „wat hebt gij daarbij te doen Thee en koekjes zijn er voldoende." Helmers voelde de goede bedoeling. James Hunter had gelijk, het kon slechts nut voor hem hebben, wanneer hij den in druk van zijn werk eens op een klein publiek beproefde. „Ik dank u voor uw vriendelijke be langstelling," zeide hij hartelijk. „Ik ga do vellen op volgorde leggen en zal gaarne aan uw verzoek voldoen." Toen hij een kwartier later weer in de salon kwam, vond hij er de gasten, vier heeren en drie dames, reeds aanwezig. Hunter stelde hem voor, daarna nam Hel mers voor het klavier plaats en begon. Het waren natuurlijk slechts gedeelten van het werk, brokstukken, die bij op den vleugel kon weergevea. Al dadelijk werd Helmeis geheel door zijn werk in beslag genomen, hij ging er in op, hij vergat zijne toehoorders. Dezen luis terden eerst deels angstig, deels werk tuigelijk daar weerklonk weldra uit eenige zachte accoorden een eenvoudige, aangrijpende melodie, diep verlangend en klagend, als de stem van een zoekend, dwalend menschenkind en deze melodie greep de aanwezigen in het hart. Nu waren ze er met hart en ziel "bij, en luisterden zij met ademlooze belangstelling naar de volgende strophen, totdat hij eindelijk met eenige zachte accoorden sloot, en opstond. Een oogenblik bleef het stil, dan begroette een luiden, eerlijken bijval hemmen schudde Lem de hand als een ouden bekende en zeide hem woorden, die zijn oogen deden schitteren van trotsche vreugde en Yergadering van de afdeeling ANNA PAULOWNA van „Het Witte Kruis", op 4 Mei. De vice-voorzitter opent de vergadering met een woord van hulde aan ons ijverig mede lid Ds. Dubbeld, die ons gisteren plotseling door den dood ont viel, en waarvan de indruk nog bij allen levendig is. Daarna worden de notulen gelezen en goed gekeurd. De beschrijvingsbrief geeft geen aanleiding tot discussie. Het eenige voorstel, dat van Venhuizen en Hem, wordt door het bestuur gesteund en door de vergadering goedge keurd. Uit het jaarverslag van den secretaris rele- veeren we, dat het aantal leden klom van 153 tot 192 dat 55 personen gebruik maakten van middelen uit het magazijn, tot qen totaal van 91 stuks, en dat de arts zijn tevredenheid betuigde over de wijze waarop de magazijn houder voor de verschillende voorwerpen zorg droeg verder werd herinnerd aan de stichting Van het badhuis, en hoe het niet zonder strijd tot stand kwam, en ten slotte werd dank gebracht aan den heer R. Dekker, voor de vele diensten, die hij de afdeeling in het laatste jaar bewezen had. Het rapport der commissie tot nazien der rekening en verantwoording over 1900 conclu deert tot goedkeuring aldus wordt besloten. De uitgaven hebben bedragen f 517.171/-;, de ontvangsten f 490.95. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger in 1901 naar de Algemeene Vergadering worden respectievelijk benoemd de heeren Jelles en Van Gorkom. Het bestuurslid de lir. D. Rezelman, wordt als zoodanig herkozen en in plaats van wijlen den heer Waller wordt gekozen de heer Dekker. Daarna wordt door het Bestuur de heer Re- zelnian als Voorzitter aangewezen, die deze betrekking aanneemt. Ten slotte deelt de Secretaris mede, dat zijn aangekocht een 30-tal boekjes over Tuber culose, een zeer populair geschreven brochure, welke bij de leden zullen circuleeren. De ver gadering neemt met genoegen hiervan ken nis. Bij de omvraag wijst de'heer K. A. Kaan op den min g-unstigen toestand van de had plaats en vraagt naar de oorzaak daarvan, waarop de voorzitter antwoordt. De heer Raap acht het, wenschelijk dat de boekjes over Tuberculose weer bij den secreta ris na lezing worden teruggebracht. De secre taris neemt hiervan goede nota. Ten laatste wordt nog door het Bestuur medegedeeld, dat het Badhuis overeenkomstig het advies van den heer Dekker zal gecarbo- liseerd worden. De vergadering wordt hierna gesloten. De oudste inwoner van Ne de r- land. Na het overlijden van den oud gezagvoerder Bogaert te Groningen, die 109 jaar werd, is thans Johannes Soetliout te Zundert (N.-B.) de oudste Nederlander. Hij wordt 9 Mei 102 jaar. Soethout is een krasse grijsaard, die altijd hard gewerkt heeft. Finsehe landverhuizers. In de derde-klasse-waclitkamer van het C. S.-station te UTRECHT had Zaterdagmid dag veel bekijks een gezelschap Einlanders, die, door de H. IJ. S. M. over Amersfoort uit Duitschland aangebracht, daar een paar uur moesten vertoeven alvorens de reis naar Rotterdam voort te zetten, vanwaar zij per stoomboot naar Canada zouden vertrekken. Het gezelschap bestond uit 48 personen, mannen,•ffrouwen en kinderen, ook vele zui gelingen. Het scheen een krachtig ras van groote hoop. Op het gelaat van miss. Mabel lag een vroolijk rood van opgewondenheid zij trad op Helmers toe en drukte hem de hand. „Hoe zal uw opera heeten „Sakuntala Aan den tekst zal mijn vriend Kiausen wel veel mceien veranderen hij zal over mijn dichten wel met verontwaar diging de wenkbrauwen fronsen." Romer, die ook op Helmers was toege gaan, om hem eveneens een paar hartelijke woorden toe te spreken, keerde zich met een donker gelaat weer af. Wat meest hij eigenlijk bij Helmers hij stoorde die twee daar maar. Mocht hij nu nog aan Gerda schrijven over een goeden stap vooruit, die een garantie was voor een nieuwe, schoone toekomst voor Helmers en zou zij er dan niet onbewust eene hoop voor haar verder leven aan vastknoopen en behoorde deze toekomst wel aan haar Het was op den achtermiddag van den volgenden dag. Nog begon het heerlijk donkerblauw van den hemel niet te verblee- ken, maar de zonnestralen vielen reeds schuin op de prachtige, in de nabijheid der villa staande bananen met hunne lichtgroene,teere, door den wind bewogen reuzenbladen en goudgele vruchtenranken. Een frissche wind woei over de zee en streek ru'schend door de kronen dor vijgenboomen en tamerinden met hunne aromatisch geurende bloesems en tevens door een vierhoekigen zeil doektent, die op een vrije ruimte ""in het park was opgeslagen en waarin, zooals gewoonlijk, zich een vroolijk gezelschap bevond. Mijnheer Scotsch, een goed vriend des huizes, speelde met James Hunter zijn ge wone partij schaak. Römer zat met den menschenvan de mannen velen met lang krullend haar, de vrouwen het hoofd bijna allen bedekt met een dicht onder de kin vastgeknoopten doek. Allen, zoowel mannen, vrouwen als kindoren, droegen een lange jas van rendiervel, de behaarde huid naar binnen en het leder aan de buitenzijde, met fraaie roode figuren geborduurd. De mannen, even als de vrouwen, droegen lage schoenen met gele kappen, terwijl eenige der vrouwen blootsvoets gingen op zeer welgevormde voeten. De mannen met stroo- en viltenhoeden op het hoofd, waarin een paar intelligente oogen en een ivoorwit gebit prijkten, zagen er schilder achtig uit met hunne breede gordels om, waarin dolken en andere wapens hingen. Terwijl de vrouwen zich met de kinderen bemoeiden, draaiden de mannen sigaretten en lieten als echte banjers den rook door den neus gaan. In een Russischen wagen waren zij aangebracht. Vergadering van den Raad van ZIJPE, op Dinsdag j.1., 's voorin. 10 ure. Afwezig de heeren H. G. Th. Mann, J. de Moor, J. v. Beusekoni en A. Bakker, de eerste met kennisgeving van verhindering wegens drukke bezigheden. Na opening, en lezing en goedkeuring der notulen, gaat de Raad over tot benoeming van eene onderwijzeres te 't Zand. Uit de voordracht,bestaande uit de dames J. de Leeuw, thans waarn. onderw. te 't Zand, A. Kluijver te Lutjewinkel en A. E. Oudt te Oudesluis, wordt de eerste met algemeene stemmen be noemd. Eenige reclames tegen den aanslag in den Hoofdelijken Omslag worden uitgesteld tot de volgende vergadering, wegens afwezigheid van 4 raadsleden. Volgt benoeming Stembureaux 1. Verkie zing Prov. Staten. District 1, Schagerbrug de heer G. C. Hulst voorzitter, A. Bakker en G. de Wit, leden, J. v. Beusekom en J. de Moor, plaatsvervangers. District 2, Burger- brug de heeren G. Schuijt voorzitter, K. Prancis en G. Nobel leden, H. G. Th. Mann en G. Nieuwland plaatsvervangers. 2. Verkiezing Tweede Kamerdistrict 1, de heeren Hulst, voorzitter, v. Beusekom en De Moor leden, Bakker ep De Wit plaats vervangers district 2, de heeren Nobel, voorzitter, Mann en Nieuwland leden, Schuijt, Prancis en J. Otto plaatsvervangers. Voorzitter deelt intusschen mede, datB. en W. tot Brandmeester te Burgerbrug hebben benoemd den heer A. Eriks, timmerman. Hierna leest Voorz. voor een missive van heeren Gedeputeerde Staten, naar aanleiding van de hangende vraag, door wie de zegel- kosten van de bevelschriften voor de onder wijzerssalarissen moeten worden gedragen, door de onderwijzers, of door de gemeente De Minister van Binnenl. Zaken had in deze te kennen gegeven, dat die kosten door de gemeenten behooren te worden gedragen. Voorz. zegt, dat in deze gemeente tot heden de zegels zijn betaald door degenen, die geld ontvingen. Hij stelt dus voor, om dezen regel af te schaffen en voortaan alle zegel- kosten van bevelschriften voor rekening dei- gemeente te nemen. Algemeen goedgevonden. Hierna rondvraag. De heer Erancis vestigt de aandacht van B. en W. op een lekkage in den nieuwen toren te Schagerbrug, opdat dit vooral dadelijk verholpen kan worden. Voorz. dankt den heer E. wel voor zijne opmerking, daar hem hiervan niets bekend was, en doet natuurlijk toezegging dat 't onderzocht zal worden. Hierna sluiting. J. 1. Zaterdag slaagde te 's-G r a- venhage voor het examen als onderwijzeres Mej. A. Raap te DIRKSIIORN. schilder Linderot, die dien morgen in Point de Gallo was aangekomen, een map j met schetsen door te bladeren, maar zijn blik vloog steeds weder naar Mabel en Helmers, die aan den ingang van, de tent zaten, en hoe meer zij lachten, hoe vroolijker zij praatten, zoo verstrooider en stiller werd hij. Helmers' oogen rustten met onverholen welgevallen op de joDge dame, die in lieve gratie in een Chineeschen stoel rustte en er inderdaad bekoorlijk en aanvallig uitzag. En terwijl Helmers aan Mabel vertelde, dat zijn kleine verzameling van Indische volkswijsjes weer met een was vermeer derd, dacht Römer er over na, waaraan het toch wel lag, dat die man daar naast Mabel een zoo wonderlijke betoovering uit oefende op aller hartenMabel had 'wel knapper mannen leeren kennen, mannen van meer beteekecD, en toch Zij stond plotseling vlug op en rekte zich uit. „Ah, dat doet goed, die lichte briesik ben stijf van dat lange zitten en liggen. Kom, laten we een wandeling door het park gaan doen." Dicht Daast elkaar, door Römer's blik gevolgd, wandelden zij langs het pad voortzij sprak over haar broer, die een der vo'gende dagen met eenige andere heeren op de tijgerjacht zou gaan en schil derde de aantrekkelijkheden en gevaren van zulk een jacht, welke zij, door het vele dat haar broer daaivan had verteld, had leeren kennen. Plotseling bleef ze staan. „U is verstrooid, mijnheer Helmers. Ik wil u zeggen, waaraan u denktaan uw vaderland." Hij had licht de wenkbrauwen gefroist. „Aan mijn vaderland misschien." Men verzekert, dat het nieuwe feit, dat door den wegens moord van het knaapje Boogaard veroordeelden De Jongh zal worden bijgebracht om tot herziening van het veroordeelend arrest te geraken,hierin moet bestaan, dat niet hij den moord heeft ge pleegd, doch een ander persoon, dien de ver oordeelde wegens de betrekking, waarin be doelde persoon tot zijn zuster stond, niet wil de verraden. Thans echter, nu die zuster sinds jaren overleden is, zou de aanleiding verdwe nen zijn om langer het stilzwijgen te bewaren. In verband hiermede wordt herinnerd, dat De Jongh bij de behandeling zijner zaak aanvankelijk heeft volgehouden, onschuldig te zijn, doch ook na zijne bekentenis heeft doen doorschemeren, dat er omstandigheden waren die hem dwongen de volledige waarheid te ver zwijgen. De aanvraag om revisie is mede ge grond op het feit dat de voetmaat na het plegen van den moord in de duinen opgeno men, verschilt van die van De Jongh's voeten. De gemeenteraad van BROEK OP LANGENDIJK heeft, met 't oog op art. 18 der Leerplichtwet, bepaald, dat verloi voor veldarbeid alleen kan gegeven worden de eerste drie weken na Pinksteren en 3 weken in Augustus of September. De commissie tot wering van schoolver zuim heeft als Voorzitter gekozen den heer A. Ouwehand en als Secretaris den heer JZaal, resp. Hoofd der Bijzondex-e en Hoofd der Openbare School. Toen op 't land van den bouwer v. d. W. te SINT PANKRAS een arbeider aan het ploegen was, kwamen plot- seliixg enkele goudstukken voor den dag. Een ondei-zoek werd ingesteld, waaruit bleek dat het Spaansche matten wai-en uit het begin der 16e eeuw. Behagen, 8 Mei 1901. Door de Arbeider s-k iesver- eeniging to Alkmaar was eene oproeping gedaan tot de arbeiders in Schagen, om jl. Zondagavond in het koffiehuis van den heer J. Vader Az. bijeen te komen, om ook voor Schagen eene dergelijke kiesvereeniging op te richten. Bij het openen der vergadering door den heer Uitenbosch van Alkmaar waren een 14-tal belangstellenden aanwezig-. Alvorens tot de kwestie zelve over te gaan, werd stemming gehouden over de vraag of de vertegenwoordigers der pers zonden worden toegelaten of niet. Het voor en tegen werd breed vermeld, maar tenslotte mocht de vei'slag- gever blijven en zoodoende zijn we in staat een ovei-zicht der gehouden vergadering te geven. De Voorz., de heer Uitenbosch, begon met te wijzen op de behoefte die er bestaat om een arbeiders-kiesvereeniging op te richten. Hij vertelde, waaraan de arbeiders-kies vereeniging te Alkmaa^ haar ontstaan had te danken, en dat men daar zich eerst bemoeido alleen met de gemeenteraads-vex-kiezing, maar nu ook, als een onvermijdelijk gevolg, met de groote politiek, met de verkiezingen voor de Tweede Kamer en Pi-ov. Staten. Vei-der werd gezegd, dat de Arbeiders- kiesvereeniging te Alkmaar niet staat op socialistisch standpunt, geen afdeeling is der Sociaal-Democratische-Arbeiderspartij,dat zelfs maar één lid der kiesvereeniging lid is der S. D. A. P. De heer Fokker, zegt de heer Uitenbosch, is een man, die al heel dicht bij ons staat, dat kan blijken daaruit, dat .hij bereid is geweest, ons te helpen bij de samen- „Dat u zoo sentimenteel was, wist ik niet." Hij zag haar met een eigenaardigen blik aan, die haar immer opviel, wanneer hem hare woorden onaangenaam troffen, en dat wond haar telkens weer op. „U hebt in uw vaderland zooveel ge- leden'1, ging zij bewogen voort; „het zou bij mij voor altijd hebben uitgediend." Zij wist niet, dat zij met haar woorden iets aanroerde, dat de laatsle dagen reeds in zijn binnenste had rondgewoeld. „Wat heelt mijn vaderland voor schuld aan het ongeluk dat mij heeft getroffen „Niets", antwoordde zij geprikkeld, „dat is waar. Maar ik dacht dat het zeer ver nederend is, op de plaals waar men eens iets beteeken le, weer als niets, van voren af aan, te moeten beginnen." Hij lichtte het hoofd hoog op. „Ik zal mijn doel later bereiken dan andere ge lukkigen, maar dat hindert niets, ik heb met niemand rekening te houden." „Met niemand?" vrceg ze vlug en levendig. „Met niemand 1" herhaalde hij vast. Mabel liet werktuigelijk de blade: en van een reuzenvaren door de vingers glij den. Bt iden zwegen een oogenblik. „Blijf dan hier 1" zeide zij zachtendaar hij getroffen haar aankeek, ging zij, zijn blik ontwijkend, vlug voort„M\jn broer heeft hier en in Bombay vele kennissen en invloed; het zou hem gemakkelijk vallen u een goede positie te verschaffen, wellicht wel een plaats als dirigent aan het eene of andere orkest. En wat de opvoering van die opei-a aanbelangt zij is voor een groot deel op Indischen bcdem ontstaan, in uw vaderland zoudt ge met de opvoe ring wellhht vele mceil^jkheden ontmoe ten, hier zou de weg voor ix geëffend zijn." WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1901 | | pagina 1