(Merzoet van Terlolpprs te Me. Waarom vraait De Jooth revisie? Donderdag 23 Mei 1901, 45ste Jaargang No. 3629. Bekendmaking-. FEUILLETON. Kennisgeving. VERKIEZING voor de Tweede Karoer der Staton-Geueraal. Provinciale Staten. Binnenlaodsch Nieuws. SCHA Alicitn lliiiis-, Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer ge],laatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. AiiErteüie- k LuMIiL ÊBisreasiE<aan, 15 4. Uitgever P. TRAPMAN, medewerkerJ. W 1 K E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlek^ nummers 5 Cent. ADVERTSNTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Bekendmakingen. Gemeente Sc hagen. De Burgemeester van Sehagen herinnert, ter voor koming van bekeuringen, de ingezetenen aan den inhoud van art. 73 der aigemeene politie-verordening voor de gemeente, luidende als volgt „Binnen de kom der gemeente is het verboden, in het water of op het iji haardasch, vuilnis of iets derge lijks te werpen, ot het water of het ij 8 op eenige wijze te verontreinigen. Overtrediug van dit verbod is stralbaar met eene geldboete van ten hoogste f 10.of hechtenis van ten hoogste 2 dagen. Sehagen, 10 Mei 1901. De Burgemeester, h. j. por. De Stciefaris, DENIJS. IVationade Militie. Burgemeester en Wethouders van Sehagen, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het onderzoek van de in die gemeente verblyfhondende verlofgangers der Militie te land, voor zoo verre zij vóór den 1 April 1901 in het genot van onbepaald verlof waren gesteld, zal plaats hebben te Sehagen, op Woensdag, den 19 Juni 1901, des voormiddags ten 9 ure, en dat mitsdien op evengenoemd tijdstip zioh voor dat onderzoek aan het Raadhuis aldaar moeten bevinden de onderstaande personen Lichting. Namen en Toornamen. Korps. 1894, Graaf de Arie le reg. inf. 1895 Dekker Pieter 4e reg. vesting. 1895 Jong de Gerrit idem. 1895 Wit de Gerrit reg. Gren. en Jagers. 1895 Visser Hark 2e reg. veld. 1895 Jonghde Anthonie 4e reg vest. 1896 Melker Cornelis Jobannis idem. 1896 Weeland Maarten le reg. inf. 1896 Bakker Pieter idem. Verlof om 1 jaar naar Duitsch- land te gaan. 1896 Hollander Jacob le reg. iuf. 1897 Bakker Cornelis le reg veld. 1897 Castricum Jacobus Johannes 4e ïeg. vest 1897 Graaf de Pieter idem. 1897 Smit Cornelis idem. 1897 Keet ïheodorus A. J. idem. 1897 Broekhuizen Pieter idem. 1897 Houtkooper Maitinus korps torp. 1897 Zeeman Jan le reg. inf. 1898 Dentekom Hendricus idem. 1898 Ploeger Nieolaas Joseph 4e reg. vest. 1898 Dekker Johannes idem. 1899 Stompedissel Hayo 2e comp. Hosp. 1899 Groen Cornelis le reg. inf. 1899 Raven Jacob idem. 1899 Straalen van Willem AAidem 1899 Post Hendricus A. 2e reg. veld. 1900 Leeuwen van Johan A. 4e reg. vest Zoomede de verlofgangers, in de termen voor het onderzoek vallende, welke zich vóór den datum der inspectie alsnog van elders in de gemeente komen vestigen. Belanghebbenden worden verder herinnerd, dat zij moeten verschijnen in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken, hun bij hun vertrejr met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjesdat zij, in uniform zijnde, onderworpen zijn aan het reglement van krijgstucht, en zich bij verzuim, nalatigheid of wangedrag blootstellen aan arreststiaffen van twee tot zes dagen, alsmede aan oproeping tot werkelijken dienst voor den tijd van drie tot zes maanden. Sehagen, den 17 Mei 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT, De Secretaris, DENIJS. NOVELLE van MAX HIRSCHFELD. 3. o-o-o „Een karakter verandert zich nooit," zeide Frendlin. „Maar wel het verstand. Er zijn menschen, vooral mannen die tot hun twintigste jaar echte kinderen blijven, maar dan vlug wijzer worden. Edgar's verhouding tot Arabella was het gevolg van zijn nog-kind-zijn", autwoord- de zijn zuster. „ZooMaar hoe het zij, ik wensch niet dat mijne dochter haar omgang met hem voortzet en ik verzoek je beleefd, je daar naar te richten." Na deze op beslisten en strengen toon gesproken woorden draaide hij zich om om in huis te gaan. In de deur bleef hij nog even staan „Wanneer Edith terugkeert, moet ze dadelijk bij mij komen." HOOFDSTUK II. De kamer van Frendlin had men voor die van een geleerde kunnen houden. Langs de wanden stonden hooge kasten met boe ken, op stoelen lagen stapels couranten, en op het plat van de schrijftafel halfbeschro- ven bladen papier. Frendlin was een van die naturen, die naar hun eigen idee nooit genoeg kunnen doendie het onmogelijk Burgemeester en Wethouders van Sehagen brengen ter algemecne kennis, dut door de Schietvereeniging „de Roos van Sehagen" alhier vergunning is verzocht, in het perceel, slaande binnen deze gemeente, Laag- zy-.te B No 65 en den daarbij !k hoorenden tuin,kadastraal b keod in Sectie A No 792, eene schiet inrichting te mogen oprichten en dat door hen tot het onderzoek der tegen dit verzoek ingediende bezwaren eene zitting ten raadhuize zal worden gehouden op Dinsdag den 4 Juni 1901, des voorraiddags van Ï112 ure. Zoowel de verzoekster, als zij, die bezwaren inbren gen, kannen vanaf 1 Juni 1901 op de Secretarie dezer gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Sehagen, 21 Mei 1901. Burgemeester en Wethouders vcornoemd, H. J. POT. De Secretaris, OENIJS. De Burgemeester der Gemeente Sehagen brengt hier mede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 4 Juni aanstaande zal plaats hebben de verkiezing van EEN LID van de Tweede Kamer der State n- Generaal in het Kiesdistrict Alkmaar, waartoe deze Gemeente behoort dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij den Bur gemeester der Gemeente Alkmaar (hoofdplaats van het Kiesdistrict) kunnen worden ingeleverd oparaven van CJsincIidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en onder teekend zijn door ten minste VEERTIG kiezers, bevoegd lot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden per soonlijk door één of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Po, mul ie ren voor de opgaven bovenvermeld zijn ter S.cretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar, van don 20 Mei 1901 tot en met den dag der verkiezing. Do Burgemeester brengt hieibij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als vo'gt Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51, in levert, weleude dat zij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor do inievering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten. hoog»te drie maanden ofeeue'geldboele vau ten hoogsle honderd twintig galden. .Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkie zing, eene voor die verkiezing ter inlevering hestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekeud. Sehagen, den 20 Mei 1901. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. Verkiezing voor cle De BURGEMEESTER der gemeente Sehagen brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 4 Juni aanstaande, zal plaats hebben de verkie zing van 2 leden van de Provinciale Staten van Noofd-Holland, in het kiesdistrict Sehagen dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij hem kunnen worden ingeleverd opgaven van üandiclaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 8 der Provinciale wet. De opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en onder teekend zijn door ten minste veertig kunnen verdragen, dat er iets bestaat, iets voorvalt, waarvan zij geen kennis dragen. Hij nam een der couranten op en begon te lezen. Maar daar zijne gedachten bij iets anders waren, moest hij zich telkens weer tot aandacht dwingen en hij haalde ver licht adem toen hij buiten een vruolijk lachen hoorde, dat hem bewees dat zijne, dochter was thuisgekomen. De strenge uitdrukking verdween onwille keurig van zijn gelaat toen het jonge meisje binnenkwam, zoo stralend in haar lieve schoonheid, zoo gelukkig in haar op gewektheid. Onder zijn ruw uiterlijk klopte een warm hart, waarin zijne doch ter de grootste plaats innam, hoewel hij het weinig merken liet. ,.En dat geluk moet ik nu verstoren," dacht hij bij zichzelf. „Waarom eigenlijk? Kan ik het dan niet laten gaan zooals het gaan wil?" Aan een innerlijken dwang toegevend, wees hij zijn kind terug toen zij hem wilde omhelzen. „Heeft tante je niet gezegd „Dat u mij spreken wildet, vadertje, en dat u waarschijnlijk zeer boos zoudt zijn, en daarin schijnt tante zich niet te hebben vergist. Wees toch niet boos, vadertje. Het leven is immers zoo kort en waarom zou men het dan niet vroolijk opnemen, in plaats van het steeds van de donkerste zijde te bekijken en elkaar het leven to verbitteren?" „Vanwaar heb je al dio wijsheid Iu plaats van to antwoorden, bloosde Edith. „Het is toch goed, als men eeu soort van philosoof tot zijn bekenden rekenen mag," zeide Frendlin op zijne gewone spottende wijze. „Slechts wenschte ik, dat kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden persoonlijk door één of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan diarby tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van den 20 Mei 1901 Ut en met den dag der ver kiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51, inlevert, wetende (lat zij is voorzien van handteeke ningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deel neming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor een wettige opgave zou over blijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden, of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de ver kiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onder teekend. Sehagen, den 20 Mei 1901. De Burgemeester voernoemd, H J POT. Vergadering van den raad der gemeente lieer Ilugowaard, op Maandag 20 Mei 1901. Afwezig met kennisgeving de heer Wijnker. Voorz. de burgem., de heer P. Wonder Az. Mei een woord van welkom opent Yoorz. de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Hierop worden gelezea en voor kennisgeving aangenomen de navolgende ingekomen stukken a. Schrijven van den heer Wijnker, dat hij een dikke knie had, wat hem verhinderde ter vergadering te komen. b. Twee kennisgevingen van den Rijks-ontvanger te Scherm er hor n, dat op 4 April en 3 Mei aan deu Gemeente-ontvanger wa.s uitbetaald resp, f 217.34 en f 2-26 62 c. Provinciaal Blad no. 57 van dit jaar, mede- deeleade, dat eventueel de stemming en herstemming voor de Provinciale Staten zullen plaats hebben op Dinsdag 11 en Donderdag 20 Juni a.s. d. Gedrukle missive van den heer Cotniftissaris der Koningin, houdende bericht, dat voor de Tweede Kamer-verkiezing zoo coodig de stemming en herstem ming zullen moeten plaats vinden op Vrijdag 14 en Donderdag 27 Juni a.s. e. Missive vau H.II. Gedeputeerde Staten, waarbij, onder toezending van het Provinciaal blad no. 56, gewezen wordt op de daarin vermelde verdeeling van sommige gemeenten in stemdistrieten enz., waar onder de gem. Heer Hugowaard voorkomt als verdeeld in 4 stemdistricteu. f. Verslag van den toestand der gemeente over 1900. (Niet voorgelezen, maar beschikbaar voor de raadsleden, die inzage wemschen.) g. Verslag van de Ambachtsschool te Alkmaar over 1900 (Als f) Een tweetal reclames tegen den hoofdelijken omslag zullen straks in de vergadering met gesloten deuren worden behandeld. Verder is ingekomen een adres van den heer P. Messcbaert, onderwijzer aan de school no. 2, met verzoek hem tegen 1 Juli a.s. eervol te ontslaan Niemand heeft tegen dit eervol ontslag bezwaar, zoodat besloten wordt het met ingang van genfomdeu datum te verleenen. Sollicitanten zulieu worden opgeroepen hunne stukken in te zenden vóór 10 Juni a.s. De jaarwedde blijft vastgesteld op f .550 De door Burg. en Weih. voorgestelde af- en overschrijvingen op den dienst 1900 tot een totaal bedr3g van f 339.67 worden goedgekeurd, evenals hij maar wat wijzer en heel veel ouder was- Het blijft steeds iets eigenaardigs, dat jonge meisjes alleen begeesterd kunnen worden door jonge philosopheu. Maar laat ons duidelijk met elkaar spreken. Zou het je zeer zwaar vallen, het gezelschap van den jongen graaf te mijden, wanneer ge weet, dat ge mij daarmede een groot pleizier doet „Waarom dat, vader vroeg Edith schuchter. „Omdat hij je in opspraak zal breDgen neen, reeds gebracht heeft." „Och, de menschen zeggen zoo veel „En met rechtHoe is het met Arabella gegaan Eerst is het heel mooi geweest, en later mis." „Maar hij heeft mij gezegd in ver trouwen ik moest het eigenlijk niet ver der zeggen dat Arabella zich aan hem heeft opgedrongen." „Natuurlijk, niet waar? Bij jou is dat een heel ander geval. Maar nu een ge wetensvraag, mijn kind geloof je, dat hij met je zal trouwen Op Edith's wangen verscheen een donker j rood, minder te voorschijn geroepen door verlegenheid, dan door het zwaarwichtige woordtrouwen „Ik ja, ik geloof het." „En wanneer go je vergist? Ik had niet gedacht, dat mijne dochter haar naam zoo licht op het spel zou zetten. Maar het is een oude geschiedenis, dat de vader alles het laatst te weten komt. Bemint ge hem verbeeldt ge u hem liet to hebben Edith antwoordde niet, maar uit haar donkerblauwe oogen sprak zulk een duide lijke taal, dat haar vader zich bewogen afwendde. de betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven van f 52.als tegemoetkoming voor den besteller A. Hartog, waarvoor bij de begroeting geen raming nas gedaan. Uit den post „onvoorziene uitgaven", aanvankelijk groot f 568.was bereids voldaan een bedrag van t 144 39, waarbij nu nog kwam de genoemde 1 52. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit legt Voorz. aan den raad teekening en begrooting over van een eventueel te bouwen brandstof- en waschschuurtje bij de woniDg van het hoofd der school no 2, den heer D Tjalsma, welke stukken keuze geven tusschen een steenon en een houten opbouw en een grootte van 3 bij 4, en 3 by 5 M. oppervlakte. Daar do raming van kosten niet tegenvalt, wordt met algemeene stemmen besloten zoodanig gebouwtje te stichten en wel ter grootte van 3 bij 4 M.f opgetrokken van steen, met pannen gedekt, beschoten dak en zonder zolder. B. en W. worden gemachtigd, het plaalsen van dit gebouwtje aan te besteden by inschrijving onder de in de gemeente wonende ambachtslieden. Na de voorloopige rondvraag gaat de raad vervol gens in geheime vergadering ter behandeling van de reclames tegen den hoofdei, omslag. JVÏeetitiGf te Herben. Door fraai weder begunstigd, had Zondag de ecrate meeting van de Kenneuier Sportclub plaats. Op het terrein was minder publiek aanwezig dan wij dat anders gewend zijn. De uitslag war als volgt: 1. Drys van Wiinraennm. Wedren op de vlakke baan voor iolandsche paarden van 3 jaar en onder. Handicap. Afstand 1800 M. I. Billiton, eig. Abr. van Hoboken van Iloede - kenskerke, rijder Wienert2, Ben, eig. G. J. J. A. baron v. Heemstra. II. Openingaprys. Harddraverij 3a klasje. Handicap voor paarden met geen beter record dan 155. Minimum afatand 1600 M. 1 Fanfare, 1650 M., eig. J. G. de Boer, rijder eigenaar; 2. D. D., 1665 II, eig A. Catz, rijder 8. Witteveen; 3. Nella, 1650 M, eig. A. de Ridder, rijder eigenaar. IJL Prijs van Schoo rj. Verkoopswedren op de vlakke baau voor paarden van 3 jaar on ouder, uitsluitend en bona fide toebehoorende aan Nederlan ders en die te koop zijn gesteld voor f 1600. Afstand 2100 M. 1. Brancasler, eig. M. D Spijer, rijder Simmoads 2. iVisaon, eig. luit. H. Meijnei», rijder Kubiueck 3 Hollandaiïe, eig. luit. II- Vertholen de Salve de Bruneton, rijder Gabor. IV. Duin-prijs. Harddraverij 2e klasse. Han dicap voor paarden geen beter record dan 1.50 Jter K.M. hebbende. Minimum afstaml 2000 M. 1. Debutant, 2000 M., eig. A. de Kering, rijder eigenaar; 2. IJ D., 2020 M, eig. A. Catz. rijderS Witteveen-, 3. Fanfare, 2025 M., eig, J. G. de Boer, rijder eigenaar. V. Haalewandpr ij s. Verkoopswedren op de vlakke baau voor paarden van 3 jaar eu ouder, die die te koop gesteld zijn voor f 1500. Afstand 1300 M. 1. Wallington, eig. luit. G. J. A. A. baron van Heemstra, rijder Sherlock 2. Beriine, eig. luit. H. Meijners, rijder Simmonds. VI. Mei-prijs. Harddraverij le klasse. Handi cap. Aia minste snelheid zal 1.47 wordea aangeno men. Minimum afstand 3600 M 1. Eidallah, 3660 M. Eig. Slal Trio, rijder K. Snoeck 2. Siërra, 3775 M. Eig. Stal Avanti, rijder J G. de Boer; 3. Hirye, 3800 M. Eig, luit. H. Meijners, rijder eigenaar. VII. Verbrandepan prijs. Hordeuren voor paarden van 4 jaar eu ouder, uitsluitend en bona file bet eigendom van Nederlanders eu bereden door Ne derlandse he heerrijders. Afstand 3400 M. 1 Polydorns, eig, A v Hobokea v. Hoedekens- kaïke, rijder Ridder iJuijsseu v. Kattendijke 2 Heroïne, eig luit G. J. A. A. v Heemstra, tijder Bn. v. Hecckeren 3. Cher Amour, eig. mr. Kean, rijder J. Eltzbacher. In „Het Volk" vervolg van de redenen van De JongVs revisie-aanvraag. We ontleenen er aan: „Het zou je dus zwaar vallen," zeide hij op weifelenden toon, zelf overtuigd van het nuttelooze zijner vraag, „hem te mijden En wanneer ik," voegde hij er vlug aan toe, „je als vader beveel „Maar waarom!? waarom!" zeide Edith klagend. „Ómdat ik niet geloof, dat hij het goed met je meent, omdat zijne moeder dit huwelijk niet zal gedoogen en omdat ik het zelf ook niet wil. Ik hoor reeds weer jo „waarom?" ik wil, dat die familie, waar jij den eeneu of anderen dag door je aanstaanden echtgenoot zult worden binnengevoerd, het als eene eer zal be schouwen je in haar midden te krijgen en het jou niet als een bewezen genade zal doen gevoelen, dat ze je heeft willen opnemen, maar dat is bijzaak. Ik vrees, dat het tot deze genade niet eens zal komen. Ik wil je niet dwingen mij een bepaalde belofte te geven overleg maar eens met jezelf. Je zult je aan die gedachte moeten gewen nen, want wanneer je niet het doet me leed eene bedreiging te moeten uitspreken van dien Edgard afziet, dan zend ik je naar mijn broeder Hellmuth." Edith verbleekte. Die bedreiging miste haro uitwerking niet. Die oom was een pas toor van den ouden stempel, die in een klein dorpje in het gebergte als een kluizenaar huisde. Zij had dezen oom slechts eenmaal een bezoek gebracht en zijn verblijfpiuats als evn soort strafplaats en verbanningsoord leeren beschouwen. De gedachte, daar een tijdlang te zullen moeten doorbrengen, scheen haar het einde, hot slot van aile vroolijkheid toe, en vroolijkheid eu opge wektheid was voor haar een eerste levensbehoefte. Volgens De Jongh beeft hij das een medeplichtige ge had Geriit Kets. Deze Gerrit Kets werd in 1854 geboren, werd ter opleiding voor burgemeester in do leer gedaan by den heer Tieub, burgemeester te Voorschoten (waar hy de zuster van De Jongh heeft leeren kennen). Toen bij met het overlijden van zijn moeder f 90.000 kreeg, word bij commanditair vennoot in 't hotel Victoria te Scheveningen. Spoedig had hij al zijn geld zoek ge maakt. Na De Jonghes veroordeeling nam hjj dienst als soldaat, is als zoodaDig tweemaal naar de gevan gecis te Leiden gezonden, deserteerde en zal nu wel ergens zwervende zijn. Zijn schnld aan het misdryf, zoo die wordt vastgesteld, is verjaard, zoodat van een veroordeeling geen sprake meer kan zijn. Welke feiten zijn er tot bevestiging van De Jongh's verhaalf Een der „Haagsche penkrassen" van J. A. De Berg No. 26 is geheel gewijd aan de vraag„Heeft Willem Maiianus de Jongh medeplichtigen? De B. kwam tot de conclusie, dat, daar de moord te haïf zes heeft plaats gehad, de moordenaar niet vóór 6 uur een brief in de bns, Parkstraat, heeft kunnen doen, [De B. vergat, zoo de lichting al op 6 uur bepaald is, deze dikwijls veel later plaats heeft Maar in elk geval blijkt uit de „Penkras", dat er tijdens het proces lieden waren, die aan een mede plichtige geloofden. In de revisie-aanvraag wordt de beschuldiging tegen Kets als novum gesteld en gezegd, dat „de overtuiging van de schuld van dezen persoon gelegen is in het meten zijner voelendewijl volgens de stukken van het proces de voetafdrukken van den moordenaar overal in hst droge en in het harde naite zand (25) vijl' en twintig centimeter lang waren, en De Jongh's ontkleede voeten zelfs een lengte hebben van (28) acht en twintig centimeter; hetgeen zjjc schoenmaker Zandvliet, toenmaals in de Kerkstraat of Sckulpenlaan wonende, had kunnen bewjjzen en nog bewezen kan worden, ook uit de stukken van De Jongh's mating in het tuchthuis waarby ook zyn burger- en mili taire kennissen wel weten, dat hy (vooral met schoenen aan) in het oog loopend groote voeten had en natuurlijk nog heeft; terwijl de voeten van Kets onherroepelijk (25) viji-en-twintig centimeter moeten bevonden worden. „I)at Do Jongh by het rechtsgeding wei opmerkte, dat zijn schoenen voor het Hof slechts losjes gemeten werden, waarbij de president (de heer Franyois) even den duimstok boven de schoenzolen houdende, sprak: „ja, jz, ja, 25 centimeter dat zal wel" dat De Jongh daar toen natuurlijk geen aandacht op wilde vestigen, hoewei hij zijn eigen groote voeten wel kende, terwyl zijn advocaat daar geen aandacht op kon vestigen wijl deze niet, zooals De Jongh zelf, dit verschil kende". Bewezen kan du9 nu nog worden, dat het niet De ■Jongn was, die uit den moordkuil over dnin en strand gevlucht is en hjj das volgens deze aanwijzing niet als de moordenaar kan worden aangemerkt. In deu meer aangehaalder! brief van 12 Mei 1896 zegt De Jongh nog; „Getuigen is mij niet mogelyk als alleen dat ik zeker ben, dat er getuigen van Scheveningen welke Kets van de moordplek, langs het strand naar 't dorp hebben zien gaan, en welke verklaarden, dat ik die persoon niet was, hem zeer zeker voer den persoon zouden herkennen, en dat zijn laarzen gemstal wordende de juiste maat der opgenomen voetstappen in 't strand 25 cM. zoudeD houden". Hier zijn dus getuigen, die De Jongh niet hebben herkend alweer een aanwijzing dat hij niet den weg van de voetsporen gegaan is, maar een ander. Of nog te bewijzen zal zijn, dat die andere Kets was, zal veel afhangen van 't geheugen van die menschen, als zij aog in leven zijn. De revisie-aanvraag zegt varder: „dat De Jo»gh aan het tweede vereischte tot aanvrage van revisie, namelijk gestraft te zijn enkel en alleen op zijn eigen woot den esr bekentenis zonder overtuigend of aanleidend bewijs, kan voldoen door op de stukken van het vonnis van den tloogen Raad te wijzen, waarin de Hooge Raad dit zelf heeft neergeschrevenwaarby wordt verklaard, dat De Jongh enkel en alleen gestraft wor dende op ctgen bekentenis, deze bekentenis in baar* geheel moest worden geloofd, ook dus zijn vorkta-iog, dat de moord niet vooraf beraden was, moest worden aangenofnen en hij aldus niet met levenslange (zooals 't vonnis van 't Gerechtshof, ondanks 't tot vas'hon- den medegenomen koord, luidde) doch met 25 jaren tuchthuisstraf gestraft moest worden hetgeen aldua door den Hoogen Raad geschiedde. Terwijl de vader zich omdraaide en daarmede te kennen gaf, dat het onder houd was afgeloopen, sloop Edith de kamer uit en snelde naar de woonkamer, waar tante met haar huishoudboek bezig was. „Dat heb ik al gedacht", zeide deze, toen ze Edith's vochtige oogen zag. „Het heeft er gezwaaid, niet waar „Vader heeft mij gedreigd, mij voorlan gen tijd naar oom Hellmuth te zenden, wanneer ik niet Daar zij aarzelde, hielp tanto haar „Wanneer ge niet die wandelingen met graaf Edgar opgeeft." „En wat raadt u mij aan, te doen, lieve tante?" vroeg het jonge meisje, haar arm om tante's hals slaande. ,/Ielioorzamen natuurlijk 1" antwoordde tante Emma, zoo veel mogelijk een streng gezicht zettend, wat haar nu juist niet bijster wilde gelukken. „Tantetje, u weet toch „Wat weet ik?" „Edgar is toch de een-'ge „D e met je zou wiilen trouwen? Dat wildet ge zeker wol zeggen maar dat is niet het geval. Eenige uren geleden was majoor Belgart hier en die verzocht in allo vormen om je hand, voor zyn zoon Gcorge." „Ik val uit de wolken Maar vader beeft mij daar niets van gezegd?" „Waarschijnlijk omdat hij de zaak als afgedaan beschouwt. Hij heeft dat aanzoek met groote bcsüsthrid afgewezen." „Daarvoor ben ik hem zeer dankbaar." WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1901 | | pagina 1