Verkiesing. P. Meurs Pz. P. MELI1S Pz. INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Kantongerecht Schagen. Burgerlijke Stand. Na den Strijd. Vviilo manieren In een strooibiljet, onderteekend door het bestuur der anti-revolutionnaire kies vereeniging te Alkmaar, dat aldaar met kwistige hand is verspreid, werd de heer Fokker voorgesteld als te heulen met de ergste vijanden van de Koningin, enz., enz. Dat stuk is bij gelegenheid der lezing van den heer Oosterbaan te Alkmaar Woensdag j.1. door een der debattere in behandeling gebracht en toen heeft bovenbedoeld bestuur verklaard er niets van te weten. Thans echter is de schrijver van het pam flet bekend en wordt hij uitgenoodigd zijne verontschuldigingen aan den heer Fokker te maken. Doet hij dit niet, dan zal waarschijn lijk het gelieele zaakje worden gepubliceerd. Toen de uitslag der herstem ming in 't district ALKMAAR bekend was, werd onmiddellijk getelegrafeerd aan Mr. E. Fokker, en met de felicitatie de uitnoodiging overgeseind, om in het hotel Wijnkamp een paar uur met vele belangstellenden aan te zitten. Uit Amsterdam met den trein aange komen, werd de Afgevaardigde door de heeren Coopmans en Bijleveld, Voorz. en Secr. van „Vooruitgang", ontvangen en per rijtuig naar genoemd hotel geleid, waar de heer Fokker met gejuich werd begroet. De boven zaal was eenigszins feestelijk ingericht en zeer velen kwamen den man hunner keuze gelukwenschen met den uitslag der herstem ming in 't district, door hem vertegen woordigd. Menig hartelijk woord werd over en weer gewisseld, verschillende dronken ingesteld 't was een recht gezellig samenzijn: eene verkwikking na de dagen van strijd. Dat over den geheelen uitslag der herstemmingen druk gesproken werd, spreekt van zelf en dat de voorlezing van dien uitslag onder broken werd door 'n „mooi 1" „dat 's jammer „bravo 1" en dergelijke uitroepen, laat zich denken. Tot middernacht ongeveer bleef men bijeen, onder eene prettige, feestelijke stemming, welke niet verstoord kon worden door eene herinnering aan de nederlaag van 14 Juni. „Nieuw Leven." Veiling aan het station NOORDSCHAR- WOUDE. 24 Juni groote muizen f 1.20 a 1.50, kleine muizen f 0.75 a .95 per 35 K.G., aangevoerd 150 H.L. 26 Junigroote muizen f 1.25 a 1.45, kleine muizen f0.75 a .90, gladblaadjes fl.50 ronde f 1.20 per 35 K.G., aangevoerd klein 200 lU H.L. 28 Junigroote muizen f 1.25 a 1.40, kleine muizen f0.80 h, fl.gladblaadjes f 1.30 per 35 K.G., aangevoerd 281 H.L. De eerste bloemkool werd Woensdag j. 1. op de veiling te BROEK OP LANGENDIJK aangevoerd door den heer J. Kz. Wagemaker aldaar. Onsbelang. De aardappelveilingen aan 't station HUGO- WAARD waren van zóó germge beteekenis, dat besloten werd, ze voorloopig te staken. De aard appelverbouwers uit het Zuideinde gaan thans ter markt bij Nieuw Leven. Officiëel kunnen we meêdee- len, dat de Rijks-Tuinbouwleeraar, de heer Hazeloop, eiken eersten en derden Zaterdag van elke maand te spreken is aan zijne wo ning, Langestraat, te ALKMAAR. Woensdagavond j.1. verga derde het bestuur der afd. Winkel van de vereeniging „Volksonderwijs", ten huize van den heer A. Wit. Behandeld werd het voorstel van eenige leden, om Vrijdag 28 dezer met de school kinderen de Scliager kermis te bezoeken. Twee der aanwezigen hadden zich reeds de moeite getroost, de noodige inlichtingen in te winnen. Het resultaat hiervan was van dien aard, dat de leden zich met hunne voorstellen konden vereenigen. De noodige maatregelen werden genomen, en zoo vertrokken de kinderen van Winkel, Lutje winkel en Groetpolder Vrijdag met de tram van half één naar Schagen. Achtereen volgens werden het paardenspel, de stoom- draaimolen en de bioscoop bezocht, terwijl we, ter versterking van den inwendigen mensch, op de meest voorkomende wijze ge holpen werden bij en door onzen vroegeren plaatsgenoot, den heer W. Smit, caféhouder in de Molenstraat. Zeer voldaan keerden kinderen en geleiders huiswaarts. Algemeene vergadering der Naamlooze Landbouw- en Handelsvereeniging „Lanaredijk en Omstreken", gehouden op Woensdag 26 Juni, te WARMENHUIZEN, in „De Moriaan" van den heer C. de Geus. De verg. werd geleid door den heer C. Wa genaar, Voorz. der vereeniging. Na opening der verg. en lezing der notulen, werden de volgende mededeelingen gedaan De verzoek schriften, om de bestaande markten aan den Langedijk over te dragen of in beheer af te staan aan de vereeniging, zijn niet gunstig ontvangener is afwijzend op beschikt. De heer Hazeloop is aanwezig teneinde eene begrooting voor te leggen en toe te lichten, n.1. eene begrooting voor de te nemen proeven ten aanzien der koolziekte. De begrooting is bereids reeds bij de Regeering ingediend met 't oog op subsidie-aanvrage voor het jaar 1902. De aanvraag om subsidie voor dit doel over 't loopende jaar, was te laat ingekomen. Aan Mr. E. Fokker was van de indiening kennis gegevenalsnog heeft de Regeering voor dit jaar 200 gulden toegestaan. De begrooting voor 1902 wordt door der, heer Hazeloop aan de verg. voorgelegd. Zij loopt over de volgende postenf 300.— voor landhuur, f 450.voor zaaizaad en loon, f 100.— voor meststoffen en bestrijdingsmid delen en f 60.— voor onvoorziene uitgaven Al zoo een uitgaaf van f 900.—. Aan de verg.wordt voorgelezen een schrijven omtrent de proefnemingen door Prof. Ritzema- Bos, die, evenals de heer Van Hall, verhin derd was de vergadering bij te wonen. De Voorz. deelt nog mee, dat aan de Re geering is gevraagd om f 600.— subsidie voor dit doel, zoodat de vereeniging voor de overige f 300.— zal moeten zorgen. Hij vraag! voor dezen post de goedkeuring der verg., welke wordt verleend. Door de heeren landbouwers, belast met de uitvoering der proefnemingen voor dit jaar wordt meegedeeld, dat de planten pas zijn uitgezet, en er thans nog gezond uit zien. evenals op de baan, doch overigens is er nog weinig of niets van te zeggen. Over punt 4 van de agenda: Herziening van het in de Algem. Verg. van 27 Febr.j.1. genomen besluit inzake de verplichte kool veiling, wordt tot in 't oneindige gedebatteerd. Vooral de afd. Sint Pankras betreurt het, dat dit punt in deze gedaante op de agenda is- gebracht; zij had gaarne gezien, dat t H. B. alleen aan de orde had gesteld, in zó verre op 't besluit terug te komen, dat vrij stelling van verplichting werd verleend voor akkerkool, dienende voor huiskool. Verschil lende voorstellen van verdere strekking von den oen wannen bestrijder in den heer Nobel, Voorz. dier afd. Nadat eerst, eindelijk, om dan toch een pinde te maken aan de debatten, met zeer groote meerderheid besloten werd, om op genoemd besluit terug te komen, kwam men tot de behandeling der voorstellen, in dezen door verschillende afd. gedaan, en ten slotte tot stemming, 't Voorstel Zuid-Scliarwoude: „Men late de per snees verkocht wordende kool buiten de veiling," werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Nog waren voorstellen op de verplichte koolveiling betrekking hebbende, ingediend door de atd. Noord-Scharwoude, Oudkarspel, Warmenhuizen en Koedijk. Door de afd. Broek op Langendijk werd nu echter de volgende motie voorgesteldDe verg., van oordeel, dat, nu 't voorstel Zuid-Scharwoude is aangenomen, de volgende voorstellen van de agenda kunnen worden afgevoerd, gaat over tot de orde van den dag. Bespreking dier motie werd niet toegestaanzij werd met groote meerderheid van stemmen aan genomen. De heer Nobel van Sint Pankras noemt dit den eersten klap voor uiteenspatting der vereeniging. Na een korte verdediging van de zijde des Voorzitters, werd overgegaan tot de behan deling van punt 5 Veiling op eigen markten. Ook dit punt lokte een vrii langdurig debat uit. Verschillende voorstellen hieromtrent kwamen op den beschrijvingsbrief voor. Bij wijze van aanvulling van een dezer voorstellen, wenscht de heer Nobel uitgespro ken te zien, dat er eene commissie worde benoemd met de opdracht, aan een volgende Algem. Verg. voor te leggen een afgerond voorstel, 'tgeheele marktwezen omvattende. Bij de bespreking hiervan wordt gewezen op 't gevaarlijke van 't oprichten van eigen markten op bepaalde plaatsen op dit oogen- blik, nu allerlei plannen omtrent aanleg van spoorlijnen nog aanhangig zijn. 't Voorstel van den heer Nobel komt in stemming met het praeadvies van 't H. B. Met het oog op verschillende omstandigheden, adviseert het H. B. de voorstellen in zake eigen markten tot later aan te houden. Het voorstel van Sint Pankras verwerft 358, 't preadvies 358 stemmen. Punt 6 bevat nog eenige voorstellen. Aangenomen wordtOok dit jaar de veiling van nep verplichtend te stellenaan de niet gesalariëerde Hoofdbestuursleden voor elke verg. fl.50 presentiegeld uit te betalen. Op de andere voorstellen wordt niet ingegaan door de verg. Door den voorz. wordt nog meegedeeld, dat per adres aan de H. S. M. is verzocht te voorzien in gebrek aan materiaal speciaal voor 't vervoer van groenten. Door de afgev. van elke afdeeling wordt mededeeling gedaan omtrent de premie op rattenverdelging. Door den hr. J. Smit wordt aangeraden een proef te nemen met veiling van kool per snees. Door den hr. A. Dirkmaat wordt gewezen op 't nut van vogelbescherming. Hij wordt daarin èn door den Voorz. en door den hr. Nobel gesteund. Te Sint-Pankras wordt reeds in die richting gewerkt. Nog wordt voorlezing gedaan van een adres van de vereeniging van han delaars aan den Langedijk, zich ten doel stellende contante betaling regel te doen zijn. De verg. is van oordeel, dat hieromtrent geeen bepaald besluit kan worden genomen de hr. Nobel zegt, dat ook dit punt zou kun nen worden geregeld, wanneer de vereeniging hare eigen markten had. Door den hr. Zeeman van Zuidscharwoude wordt met een hartelijk woord van dankzeg ging gesloten. ilaiiiigcaiiBipei, 27 Juni. Dinsdag 'j.1. was het feest voor de schooljeugd te Waarland. Vooraf was eon vergadering van ouders en belang stellenden gehouden, die door ongeveer 40 personen werd bijgewoond. Op die vergadering stelden zich een twaalftal p rsonen disponibel om voor de noodige fi .anciën te zorgen, terwijl een 16-tal anderen hun rijtuigen aanboden voor ken rijtoer. Daartoe werd dan ook b sloten. Doei waseen bezoek aan de Schager kermis, 's Morgens om 10 uur had de afrit plaats. De tocht ging over Nieuwe Niedorp en Winkel, door den Groetpolder naar Kolhorn, waar in de kolfbaan van den heer Kist eèn uurtje vertoefd werd. Vervolgens werd over Barsingerhorn naar Schagen gereden, waar de kinderen in den tuin van den heer Broersma, die zich daartoe zoo uitstekend leent, evenals te Kolhorn, onthaald werden. Nu de kermis op. Eerst wordt een bezoek gebracht aan den stoomdraaimolen en vervolgeus aan de bioscoop. In beide inrichtingen heeft men zich beijverd, om de jeugd volop te doen genieten, waarvoor hier een open lijk woord van dank en tevens van recommandatie niet mag ontbreken. Na nogmaals volop getracteerd te zijn, ving de terugreis aan. Te 7 uur zaten de kinderen weer op de schoolbanken. Want nog was het feest niet ten einde. In een versierd lokaal waren tal van keurige prijzen uitgestald, waarvan nu klasse voor klasse onder de kinderen een verloting werd gehouden. Te 8 uur gingen allen opgetogen huiswaarts. Heerlijk zomerweder begunstigde het feest, dat in de beste orde afliep en zeker bij allen, die er aan deelnamen, de aangenaamste herinneringen zal achterlaten. Het protest, ingediend door drie kiezers uit het Ie hoofd kiesdistrict 's-IIAGE, tegen de Donderdag gehouden stemming, is als volgt gefor muleerd in het proces-verbaal der stem ming van het hoofdsfembureau „Er zijn door de in de zaal aanwezige kiezers de volgende bezwaren ingebracht „Door een kiezer werd beweerd, dat ia het 3e stemdistrict het aantal stem men op den heer Krap uitgebracht, niet zou bedragen 617, maar 616, „Een ander kiezer beweerde, dat in hel zelfde stemdistrict een kiezer ten onrechte van de stembus zou zijn geweerd, verklarende echter de voorzitter van gemeld bureau, dat dit niet het geval was geweest, aangezien uit de geparapheerde kiezerslijst blijkt, dat, toon gezegde kiezer zich aanmeldde, reeds iemand van denzelfden naam had gostemd. .Een derde kiezer bracht als bezwaar J in tegen de stemopneming in het 2e aiemdistrict, dat vier z i geldige stem men ten onrechte door het stembureau ongeldig zijn verklaard." Een afschrift van dit proces—verbaal wordt bij de geloofsbrieven bij de Tweede Kamer ingediend. Voorzitter van het hoofdstembureau, bjj hetwelk het protest werd ingediend, was de heer mr. Kolkman, lid van de Tweede Kamer en van den gemeenteraad. Door den Gemeenteraad van HELDER is aan de afdeeling aldaar van de Ilollandsche Maatsch. van Land bouw, ten behoeve van een op te richten landbouwcursus, toegestaan vrij gebruik van 't schoollokaal te Koograshet eerste jaar f 100 om tegemoet te komen in 't aanschaffen van leermiddelen, en verder een jaarlijksche subsidie van f 50.zoo lang er door minstens 10 leerlingen aan het onderwijs wordt deelgenomen. De TILBURGSCHE misdaad Vtijdag deed de rechtbank, uitspraak in de*e geruchtmakende zaak Mutsaers, ongeboeid binnengebracht, wekte reeds verwondering. Hij was zeer kalm onder de voorlezing van het vonnis De Rechtbank overwoog, dat niet wettig en overtuigend is bewezen, dat de beklaagde zich zou hebben schuldig ge maakt aau de feiten, hem bij de dag vaarding ten laste gelegd wel is waar wettigen het aanwezig zijn van bloed sporen in den schilderskiel en in eenige andere kleedingstukken van beklaagde, de aanwezigheid van eenige deels met bloed bevlekte kleedingstukken van het slacbtoffer in zijn koffer, zijne bekend heid met de plaats, waar het lijk van het vermiste meisje iag, zijn eigenaardige houding op Woensdag, Donderdag en Vrijdag 22, 23 en 24 Augustus 1900, zoo deze omstandigheden kunnen bewezen worden geacht, bet vermoeden, dat aan den beklaagde meer omtrent de gepleegde misdaad bekend is, dan uit zijne ver klaringen in den loop van de instructie of van de behandeling der zaak ter terechtzitting zou volgen, doch de Recht bank acht in ieder geval al de aanwij zingen, in dit geding aanwezig, in haar onderling verb ad genomen,niet gewichtig genoeg, om daardoor wettig en over tuigend te bewijzen, dat de beklaagde zou zijn de dader van het afschuwelijk misdrijf. Ingevolge artt. 216, 219 en 220 W. 8. rechtdoend», sprak de Rechtbank hem vrij en beval zijne invrijheidstelling Op de publieke tribune werd deze uitspraak met applaus begroet. Van tijd tot tijd hoorde men op een slaapkamer in een huis te .ZENGWIRDEN gepiep en gedruisch en ia weerwil van aanhoudend onderzoek kon men daarvan de oorzaak niet vinden. De bewoner liet eenige planken losbreken en voed daarachter niet minder d«n 130 vledermuizen, die zich daar verscholen hadden en dadelijk onschadelijk gemaakt werden. Dat het te Sittard niet aan liefhebbers ontbreekt om lid van den Gemeenteraad te worden, kan hieruit blijken, dat bij de verkiezing voor drie aftredenae en twee nieuwe leden niet minder dan25 personen zich cau- didaat lieten stellen Aan de Rijk s-V eeartsen ij- school is van het 3e tot het 4e studie jaar bevorderd de heer K. Over van Oude IViedorp. Zij konden het niet dooden, 't Victoria-district, Al hadden Dordt en Rome Hun pijl er op gemikt. Ze zullen het nooit bobben, Waar eens de Geus verwon; Waar eens de kamp voor vrijheid, Voor rede en recht begon. o Zij zullen nooit verwinnen District Alcmaria, Wtór ook ons mannen weken, Bij ons Victoria Blijf, Staalman, in uw veste, Uw lijftrawant in 't Gooi, Wij willen u niet hebben, Al praat gij n o g zoo mooi. o Wij laten ons niet lokken, Hoe mooi de voog'iaar praat, Wij trekken dl ten strijde, Als 't om onz' vrijheid gaat. Wij sluiten onze rijen, Indien uw stout verbond Een overval durft wagen Op Alkmaar's vrijen grond. M. de Red. Wil U 't volgende plaatsen Ontvang bij voorbaat mijn dank. De kiezers van Haringcarspel zullen Woensdag a.s. opgeroepen worden om uit vier candidaten twéé vertegenwoordigers te zoeken voor den Gemeenteraad In gewone omstandigheden zou 't mij vrij wel koud laten, wien men verkoos, ook de kleur der candidaten is mij in dit geval totaal onverschillig.Doch wat mij niet koud laat, is de meer of mindor ruime of be krompen blik, 't is de meer of mindere energie, de zucht tot zalig niets-doeu, de wil om, en de macht om met geoefend oog en practische band iets te scheppen. Ik beweer dat bij 'c aan- of afwezig zijn van soortgelijke capaciteiten 't mij nu niet onverschillig ie, wie als overwinnaar uit 't krijt treedt, en medeburgers t most ons allen interesseeren. Waarom omdat (hier klap ik misschien iets uit de school) wij vrij zeker staan aan den vooravond van groote dingen. Omdat de iu de lucht hangende spoorwegplannen vasten vorm beginnen te krijgen. Eu 't zij mijn burgers eens en voor altijd gezegd dat ons eene toekomst verzekerd is, wanneer wij heb ben een goedkoop en snel vervoermiddel. Daarom moeteu wij hebben raadsleden, die reeds getoond hebben een open oog te hebben voor onze behoeften. Laat je niet leiden door verschil in kerkelijke of politieke richting. Laat 't gezond verstand spreken Zijt verzekerd dat Gij niet zult dwalen wanneer Gij met mij Uwe stem uitbrengt op den Heer J. Slot Kz. Ken burger. Dirkeboru, Juni 1901. Schagen, 29 Juni 1901. Noemden wij in betkermis- overzicht een paar trouwe klanten van onze kerm:s onder de kramers, ook on der de straatfiguren is er een,die reeds meer dan een halve eeuw altijd present was. Wie hij ieP Met Van Rijswijck kan bij zeggen 'k Beu een arine liereman, die tot zingen werd geboren en geen ander am bacht kan. - Zijn naam is HondrikViak, bij groot en klein welbekend, t Gaat slecht, mijnheer, kregen wjj op enkele vragen ten antwoord. Wij zijn ond, de stem raakt op, en dan blijven de centen weg. Tien stuiver op een Donderdag, mijn honden kunnen de helft wei op! Lezer, denk den laatstee dag aau dien atme. Het T o o n e e 1 g e z e 1 s c h a p van den heer A. Wijiacker opende de rij harer voorstellingen Woensdagavond met „De eer eens vaders, of De gevol gen van een overijlden stap" en de tweede maal, Donderdag, werd„ Het leven te Am sterdam", een lachsucces, opgevoerd. Beide avonden was de schouwburg matig bezet, wat we voor deu heer Wijiacker en zijn gezelschap zeer jammer vinden, want waarlijk, hetgeen ten tooneele werd ge bracht, was het dubbel waard, dat de schouwburg uit stekend bezet ware geweest. We hebben I van een ambulant gezelschap wel eens wat minder gehad op onze kermis. Vrijdagavond was het bezoek voor De Twee Weezen" zoo klein, dat de voorstelling niet doorging. We hopen van harte, dat èn Zaterdag avond met„De Hoop op Zegen"èn Zondag avond de schouwburg tot berstens vol zijn zal. We konden het niet nalaten, nog eens naar Cérès te gaan. Nieuwenhuijzen en Eamiiie was on» de eerste maal zoo goed bevallen, dat we gaarne nog eens voor de tweede maal wilden lachen om de snaak- scbe moppen van dat drietal. We hebben ons dan ook weer geamuseerd, volop, en hartelijk gelachen, en als de heer Nieuwenhujjzeu zoo steeds kan zor gen voor een afwisselend programma als hij nu doet, dan zien we hem gaarne bij een volgende gelegenheid nog eens terug. De zoo uitstekende belofte, Dins dagavond door het gezelschap van Char les de la Mar gegeven, werd den volgenden avond bevestigd Toen werd in het Noordholiandsch Ivoffi 'huis opgevoerd „De Schoonmoeder",aangekondigd als een l" c isucces Dat is het dan ook geweest en alle aanwezigen,zonder uitzondering, zul len zich er uitstekend bij hebben ver maakt. 't Stuk is aardig en vlot, het spel was ook weer uitnemend factoren te over voor eon uitstekenden avoud, wat dan ook het geval was. Heden, Zaterdag, „Het historische Kasteel", ook een blij spel, met verlaagden entreeprijs; mor gen, Zondag, het drama „Het Geweten Met het vele goede, ons re ds gegeven als pand, kunnen wij een bezoek aan deze beide voorstellingen gerust aanbe velen. _De veilingen, door den Notaris Gottmer te Obdam op 20 en 27 Juni in „de Moriaan" te Schagen ge houden, hadden den volgenden uitslag De Boerenplaats „Zeldenpas", aan den Midden-en Grasweg te Auna Pnii. lowna,groot 36.98.10 H.A is gemijnd op f 19.754 door den heer G. Mooij te Schagen. Vier huizen met erven, in de Hoep, sectie C nos. 348, 349, 350 en 446, groot 2.69 Aro, toebehoorende aan den heer G. Dorbeck;opgehouden op f 2000. Drie huizen met erven mede in de Hoep, sectie C nos. 447, 448 en 449, groot 2.48 Are, toebehoorende aan den heer G. Dorbeck; gemijnd door den heer J. B. Keet op f 945. Men behoefde waarlijk geen profeet te zijn, om te kunnen voor spellen,dat onze mai'Ut van den 27stcn niet van groote beteekenis zou zijn. Het was een kermismarktje, in den hooibouw; een nadore verklaring is zeker overbo dig. Bij kleinen aanvoer, gingen de prijzen in de vette waar iets vooruit Dit gold evenwel alleen voor inlandsch slacht vee, voor vette schapen bleef de toe stand zooals die was. Geldekoeien en kalfkoeien, overhou ders, lammeren en magere varkens bleven zooals zij waren. Wie voor de kerniig eenige verhooging in boter en eieren had verwacht, kwam bedrogen uit. Ook hier bleven de prijzen bij het oude. Het was eeu goed idéé van de Plaatselijke Schoolcommissie om het schoolfeest der kleinen' te laten samenvallen met de Schager her mis. Hoe of dat jonge volkje heeft profiteerd op den middag van deu 28sten" is moeilijk onder woorden te brengen' Eerstens het onthaal op het schoolplein' bestaande in allerlei lekkere versnaperin gen en heerlijk vorfrisschende limonade En dan het bezoek aan den Circus Libor, waar men het uitschaterde van pret, bii al die gekke kluchten van August den Dommen en zijn maat, of vol verbazing opgiug in de ongekende dressuur der paarden en de ongeëvenaarde toeren der berijders en berijderossen. De vroolijkheid steeg zich teu top, toen de mooie draaimolen van den heer Benner aan de beurt kwam. Neen, maar, dat was eerst schik hebben. Ruim l1/, uur heerschte daar de grootste vroolijk heid, zonder dat die evenwel tot wilde uitgelatenheid oversloeg. Trouwens, daar zorgden de dames eu heeren der Commissie wei voor. Uw verslaggever, die mede genoot bij de onschuldige pret van zooveel blijde kindereu, is zeker de tolk aller kleintjes, wanneer bij de commissie voor den pret- tigen dag hartelijk dank zegt. Nog nauwelijks is de verkiezing voor de Tweede Kamer achter den rug, of de kiezers van onze gemeente worden op nieuw opgeroepen om te Btemmen. Nu voor twee leden van den ge meente; a ad De candidaten, opgegeven bij onzen Burgemeester, zij n de heeren: P. MEURS Pz. (aftr.) C. BIJPOST Rz. (aftr.) C. VAN HAM Jb. KOSTER. 't Is uit volle overtuiging, dat we onze plaatsgenooten kunnen aanraden, en we wekken hen daartoe krachtig op, hun stem te geven aan den heer Waar het noodig was, heeft hij met grooten ijver en met warme belangstel ling zich gewijd aan onze belangen, aan de belangen van Schagen. Steeds heeft hij op de bres gestaan, wanneer het tijd was iets te verkrijgen wat Schagen noodig had, en altijd is van hem gezegd kunnen worden,dat hij eeu krachtig woord ter verdediging heeft gesproken voor zaken, die, de geschie denis onzer gemeente heeft het geleerd, van groote waarde voor onze plaats waren. Nu een dergelijk man aan de beurt van aftreden is, hopen en verwachten wij, dat Dinsdag de stembus met groote meerderheid de keuze zal bevatten van Voor de tweede plaats, in onzen Raad te vervullen, meenen we ons van elke aanbeveling te moeten onthouden. Uitspraak van Donderdag 27 Juni 1901. G. v. Z., Zuid-Zijpe. Zoeken van eieren in de duinen zonder toestemming, 2gld. of 2 dagen. W. S., Warmenhuizen. Visschen in verboden tijd, 2 gld. of 2 dagen, met ver beurdverklaring van vischtuig, P. L., Anna Paulowna Onbeheerd laten loopen van een hond, waardoor schade aan voorbijrijders is aangebracht; vrijgesproken veroordeeld tot vergoeding der schade k f 7.50, voor een gescheurde japon. C. V., Oudcarspel. Dronkenschap aan het station, 1 gld. of 1 dag. D. D., Nieuwe Niedorp. Rijden met eeD rijwiel tusschen zons onder— en opgang, zonder lichtgevende lantaarn, 1 gld. of 1 dag. C L. en M. NAnna Paulowna., Loopen langs den spoorweg zonder vergunning, 1 gld. of 1 dag. A. S. B., Zijpe. Bezoek na sluitings uur in zijn bierhuis, 1 gld. of 1 dag. A. G., Zijpe. Na besloten tijd in eeu' bierhuis te Zijpe. 1 gld of 1 dag. A. R., Hoogwoud. Rijden met een rijwiel tusschen zonsonder- en opgang, zonder helder brandende lantaarn, 1 gld.. of 1 dag. C. SZijpe. Dronkenschap, 2 gld. of 2 dagen. G. K., Sint Maarten. Los laten loopen van lammeren aan den Valkoogerdijk, 50 cent of 1 dag. »em. 8CHAGKN. Ingeschreven van 26 28 Juni 1901. GeborenElisabeth, d. v. K. Biaau- boer en K. Meurs. Jannetje, d. v. C, Koster en G. Wolters,

Schager Courant | 1901 | | pagina 2