Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. „Neen. 't Zijn mooie kamers. Ik heb er al toos zin in gehad en nu heb ik ze. Ik trek er niet uit vóór de man die mijn oom ver moordde, gehangen is Ziedaar „Kom aan, nu toch eens over wat anders!" riep Abels. „Praat nu eens iets in je fono graaf. Ik heb zoo'n ding nog nooit bijge woond." Meyers ging by den toestel zitten. „Goed. "Wat moet het wezen „Een document humain in den trant van Zola „GekheidIk zal aan de fonograaf eens vertellen hoe 't komt, dat moordenaars hun mond niet kunnen houden. Dat is meteen een onderwerp voor eene novelle." „Neen neen", zeide Abels „laat liever dien cylinder eens spreken dien daar, je weet wel. Ik wil hem hooren, Meyers Meyers keek om en zag Abels achter zich staan. „Wat wil je riep hij heesch. „Begin jij hier te kommandeeren „Ja. Laat mij dien cylinder hooren „Je zult niet, zeg ik je VlegelSchoft Doch Abels had hem reeds bij de armen omvat, tilde hem als een kind, wierp hem in de aangrenzende slaapkamer en draaide de deur op het slot. „Laat mij er uit! Laat mij er uit!" iam- merde Meyers. Hij keek door het sleutelgat. „Doe 'tniet, Abels! Blijf er afschreeuw de hij. Maar Abels had reeds den door hem ge- merkten cylinder van den schoorsteenmantel genomen. „Abels, Abels, blijf erafDoe 't nietOf ik zal je vermoorden!" Doch de fonograaf was reeds bezig te spreken. „Ik heb mijn oom vermoord", sprak de fo nograaf. „Ik heb hem vermoord, omdat hij altoos een beest voor mij is geweest." „Wat zegt hij schreeuwde Meyers. „Ge loof hem niet, AbelsGeloof hem nietIk zei hem dat maar voor de grap voor de grap „Ik heb hem vermoord met een mes, dat in mijne schrijftafel ligt", sprak de fonograaf. „Want toen ik bij hem kwam, om hem mijn nood te klagen, lachte hij mij uit en zeide dat ik mij verhangen mocht aan een boom. Toen werd ik woedend, trok mijn mes, en stak het hem door het hart. En hij vielen ik ging "weg; en niemand kreeg vermoeden op mij. „Wat zegt hij? wat zegt hij gilde Meyers door het sleutelgat. „Geloof hem toch niet, Abels Hij liegt F' —„Heb je nu ook de rest al van hem ge hoord „Maar, o, osprak de fonograaf in Abels' oor, en de toon was als een kreunen van wroeging geworden „wat heb ik gedaan, wat heb ik gedaan Nu ben ik een moor denaar Ik kan niet rusten, ik kan niet slapen. Het vervolgt mij. Ik moet het be kennen ik moet, o mijn God „Abels Abels jammerde Meyers. En Abels zat te luisteren, terwijl de fono graaf het alles opdreunde kreten van berouw, en wanhopige gebeden een ware agonie van wroeging en angst. Het klonk als de stem van een gefolterde in het vagevuur. En hij kreeg deernis met den rampzalige, die al deze woorden gesproken had. „O, Meyersriep hij „ik zal het niet zeggen, ik zal het niet zeggen." En hij liep heen en opende de slaapka merdeur. Doch daar binnen hing Meyers reeds. Hij had zich aan een haak in een der eiken bal- •ken opgeknoopt. N. R.'C. I jiitjewiokei. Naar we uit goede bron vernemen, zullen hier pogingen worden aangewend om een brievenbus geplaatst te krijgen aan het tramstation. Men schrijft uit 's-GRAYEN- HAGE aan de O. Haarl. Crt: Uit zeer goede bron verneem ik, dat er tusschen de leiders der kerkelijke par tijen oneeniarheid bestaat over het pro- tectie-vraagstuk. Indien men er nog toe over mocht gaan werkelijk een begin van uitvoering te geven aan het ontwerp tariefwet en dit niet alleen als lokaas voor de kiezers gediend heeft, dan zal het plan zijn, ten bate van den handel, de groote havensteden tot vrijhavens te maken. Ook „leerplicht." Yoor de commissie tot wering van schoolverzuim in een gemeente in OOST-GOORECHT (Gr.) verscheen dezer dagen een paartje, dat in ondertrouw wenschte opgenomen te worden. tijd mijn testament maken." „Maar in uw binnenste zoudt ge niet vrij van vrees zijn „Men helpt zich zoo goed men kan. Ik zou trachten aan andere zaken te denken." „En u, assessor „Ik zou daar liever in 't geheel niet aan denken. Ik heb een meisje en een oude moeder." „Waarachtig, het duel is een schande!" „Zooveel te vriendelijker van u, dokter, dat u ons wilt helpen", zeide Schneeberg. „Deed ik het niet, een ander deed het in mijn plaats", antwoordde de dokter ver legen. „Men moet leven met de menschen te midden van wie men zich bevindt. Eu dan ook nog is de tegenwoordigheid van den dok ter een zekere troost bij de geheele ge schiedenis. Zeker, ditmaal gaat het mij bijzonder aan het hart. Bij een duel tus schen officieren in actie ven dienst zegt men tot zichzelfnu, strijd is hun beroep. Maar waarom moet die arme Feldern er aan ge- looven Die heeft nog zoo'n schitterende toekomst voor zich." „Dat ben ik niet met je eens," meende Grabow. „Met zijn militaire loopbaan is het uit, sedert hij de uniform aan den kapstok heeft gehangen.Aan zijn capaciteiten als diplomaat geloof ik ook niet, dat heb ik bemerkt bij onze besprekingen over het duel." „Dan blijft er nog over de wetenschap," zeide Acker; „hij moet zulk een magnifieke dis sertatie hebben geschreven over filosofie. De professor, die dat werk had na te zien, zeide mjj persoonlijk, dat het voor een joDgen man iets ongewoons was; dat hij heel veel beloofde. En denk nu eenszóó jong, erfgenaam van een groot vermogen, Bij Kon Besl. ia aan F. J Poutsrna, oud-schoolopzieuer in bet district lIAARLEvl, f 1343 .pensioen toe gekend. Leerplicht in de praetijk! Een leerling der openbare school te OVERSCHIE, die het vorige jaar niet minder dan 77 pCt. der schooltijden verzuimde, heeft het sedert de invoering der Leerplichtwet gebracht tot ruim 88 pCt. ongeoorloofd schoolverzuim. Yan 15 Januari af kwam deze leer ling elke week op het ambtelijk week- rapport van genoemde school voor. Noch de waarschuwingen van den schoolopziener, noch de ernstige ver maning van de commissie tot wering van schoolverzuim, vermochten daarin verbetering te brengen en eerst thans, na een herhaalde overtreding der wet gedurende een half jaar, is de onwillige vader voor het kantongerecht gedaagd. Het hoofd der school en de betrokken klasse-onderwijzer zijn eveneens gedag vaard om in dezen nog eens mondeling te herhalen, wat zij reeds schriftelijk week aan week met hun handteekening hebben bekrachtigd. Daarvan is echter het gevolg, dat twee klassen der school, samen 96 leerlingen tellende, een schooltijd moeten missen ter wille van één onverschillige, die maling heeft aan de heele wet en die deswege veroordeeld zal worden tot mis schien 50 cent boete. Een mooie boel Waarom het vonnis niet veel vroeger geveld Hoe weinig begrip som- mige menschen hebben omtrent de soli diteit der Rijkspostspaarbank, blijkt uit het volgende Een vrouw had f 500 en wilde die aan een heer iD bewaring geven. Deze wei gerde echter, maar gaf haar den raad het geld op de postspaarbank te brengen. Maar als het postkantoor nou eens afbrandt Dan is je geld toch goed, want bet Rijk is er voor verantwoorde lijk. Na lang praten zeide de vrouw Ik wil het dan doen, maar zou u dan een bewijsje willen geven, dat u er borg voor zijt Onmiddellijk werd het gevraagde be wijs verstrekt Men meldt uit ALKMAAR Aan het slot der vergadering van den Gemeenteraad deelde Woensdag de voor zitter mede, dat de procedure tegen de Maatschappij van Zekerheidsstelling, te Amsterdam, als borg voor den in 1895 ontslagen gemeente-ontvanger, in verband met het toen ontdekte kas-tekort, is ge ëindigd ten vooraeele der gemeente. De maatschappij heeft daartoe aan de ge meente uitgekeerd de som van f 33.416.67. Te WAALWIJK is overleden de heer v. d. H., die eenige dagen ge leden onwel was geworden na het eten van worst. Bij onderzoek bleek de worst giftige bestanddeelen te bevatten. De vrouw van den overledene, die eveneens van die worst heeft gegeten, ligt nog bedenkelijk. De TILBURGSCHE misdaad. De Officier van Justitie te Breda heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarbij Mutsaers is vrijgesproken van de beschuldiging inzake de misdaad, op het Tilburgsche kind gepleegd. Naar vrijwel met zekerheid kan worden medegedeeld, heeft mr. H. Goeman Bor- gesius besloten den Kamerzetel voor Zutphen in te nemen en zal dus in het district Amsterdam IY een nieuwe ver kiezing noodig zijn. Daarentegen schijnt de heer Lely er toe over te hellen, voor Amsterdam te opteeren, zoodat dan te Lochem een aanvullings-verkiezing noodig zou worden. Intusschen heeft deze Minister nog geen bepaald besluit genomen. met een ouden adellijken naam,verloofd met eene der schoonste en naar mijne meening eene der edelste meisjes van onze stad, in latere jaren eene beroemdheid eerste klasse en nu voor den mond van een pistool van zulk een zulk voor het pistool van een mijnheer VonBelgart! „Het slot zal wel niet zoo erg zijn als gij het u voorstelt," bromde Grabow, „maar laat ons nu gaan, heeren, de voorbereidin gen zijn getroffen." HOOFDSTUK XIII. Frendlin had alles op haren en snaren gezet, om de plaats en het uur te weten te komen, waar en waarop het duel zou worden gehouden. Er was hem daarvoor slechts één dag tijd gebleven, maar deze be steedde hij dan ook zoo nuttig mogelijk aan zijn doel. Eerst had hij getracht, Edgar te vinden, om zoodoende van hem te weten te komen wat hij wilde weten,maar óf dat deze hem ontweek, óf dat het toeval hem on gunstig was, Frendlin kon Edgar nergens vinden. Dan was hy, ofschoon het hem ver bazend tegen de borst stuitte, naar de woning van majoor Von Belgart gegaan. Daar had hij niemand anders aangetroffen dan den ouden majoor en hij was door dezen zeer uit de hoogte ontvangen, zoodat het hem groote moeite had gekost om niet dadelijk weer om te draaien.Zoodra hij echter opnoemde wat hem hierheen voerde, onder vond hij zóóveel tegenwerking, dat hij dade lijk weer het huis verliet. Terstond ging hij toen naar de politie en liet zich bij den commissaris aandienen, die hem persoonlijk bekend was. Deze beambte beloofde alles te zullen doen, wat in zijn maoht was, om de nadere byzonderheden Naar aanleiding van het bericht, dat de anti-revolutionnaire partij te AMERSFOORT den Minister van Binnenlandsche Zaken verzocht heeft, de verkiezing van den heer C. J. Plomp nietig te verklaren, wordt verzekerd, dat bij het bestuur der antir. kiesveree- niging „Nederland en Oranje" te Amers foort niets van een dergelijk verzoek bekend is en dat bovendien van het doen van dit verzoek in het geheel geen sprake geweest is, noch bij de kiesver- eeniging, noch bij eon lid der partij. Hoe diep het drankmis- bruik iemand kan doen zinken, bleek o.a. 1.1 Dinsdag te WORMERVEER. Een berucht dronkaard kwam het ge meentehuis binnen om aan de stemming deel te nemen, zeggende dat hij zeker wel kiezer zou zijn, omdat hij genoeg belasting betaalde aan sterken drank. M r P. J. Troelstra is door de Volkskiesvereeniging te SAPPEMEER candidaat gesteld voor de Tweede Kamer in het district Veendam In het district VEEN DAM zal van anti-revolutionnaire zijde candi daat voor do Tweede Kamer worden gesteld de hoer F. H. Boels, burge meester van Nieuwe Pekela. Tijdens de verkiezingen te MONNIKENDAM werd een reus achtige reclameplaat verspreid, waarop de candidaat, de heer Cornelissen, goed- geljjkend was weergegeven, in verschil lende houdingen. O. a. ziet men hem tijdens den winter een armoedig gezin binnenkomen met de woorden: „Nu geen armoede meer", en ook vond men hem zittende op de gemeentekas, waarvan men hem met een takel wilde afhijschen. Daar dergelijke reclames op het platte land tot de zeldzaamheden behooren, had deze teekening veel bekijks. Uitslag der verkooping, door den Notaris A. Sloos te Winkel gehouden: Burgerwoonhuis met erf te Winkel, groot 4.40 A.,aau de Hoogzijde der Dorpsstraat kooperde heer J. Romar te Winkel voor f 1165.—. Bouwland aan de vaart in den Oos terpolder, onder Nieuwe Niedorp, groot 18.70 aren; kooper de heer J. Ott te Nieuwe Niedorp voor f 360. E, Heijkens van ICeuigren- taurg is bevorderd van de le tot de 2e klasse van de Hoogere burgerschool te Wageningen. H. Heijkens is bevorderd van de le tot de 2e klasse der Tuin bouwschool, eveneens te Wageningen. Paarden voor Engeland? Door den bekenden Franschen paar- denopkooper Habloth zullen hier te lande 3000 paarden worden aangekocht (voor Engeland De kooper stelt geen hoogre oischen. Alleen moeten de paarden van 5 tot 11 jaar oud zijn, eene hoogte hebben van 1.52 tot 1.58 M. en mogen zij niet mager zijn en geen zaalrug hebben. Heftige tooneelen zijn in den Parijschen gemeente raad voorgevallen. Den prefect van politie werd verweten, dat hij door de agenten eenige roode vlaggen van het gebouw der Arbeidsbeurs had laten weghalen. Een socialistisch raadslid riep uit, dat alle vlaggen maar „speelgoed" zijn voor het volk, zooals ridderkruisen voor de personen. Deze woorden verwekten een hevig rumoer, waarin het publiek zich mengde.Een nationalist schold de socialis ten voor „zwijnen", waarop hij een klap kreeg, het sein tot een algemeen ge vecht, waarbij mot allerlei voorwerpen werd gesmeten, terwijl het publiek lustig meedeed. De voorzitter zag zich genood zaakt de vergadering te sluiten en de tribunes door de politie te doen ont- OBtgnOBSamr»HMWIHMMHI Y illlMNII ll'il van het duel te weten te komen, maar Frendlin bemerkte spoedig, dat, éls den com missaris nadere bijzonderheden bekend waren, deze zich er wel voor zou wachten, die bijzonderheden bekend te maken. Blijk baar was hij niet genegen, in dit geval in te grijpen, daar naar zijn idéé aan de eer moest worden voldaan en het duel dus onvermijdelijk was. Nu bleef den ouden man niets anders over, dan zelf eene soort politie te organi- seeren. Een particulier detective, een vroe ger politie-beambte, beloofde hem, zijn wensch te zullen vervullen. De woning van Edgar werd gedurende den nacht bewaakt, en zoo ontging het den beambte niet, dat vroeg in den morgen een rijtuig voor de woning van den graaf stilhield, dat hem naar het bosch moest brengen. Den koet sier werd een goede tooi in de hand ge stopt en deze verried het doel van de reis. Spoedig daarop hield een rijtuig voor de villa van mijnheer Frendlin stil en vader en dochter stapten in om naar de be wuste plaats te rijden. Edith had den laatsten dag in groote onrust en den nacht slapeloos doorgebracht. Zij had zichzelf de bitterste verwijten gemaakt, dat ze, hoe wel onbewust, eraan had medegeholpen, dat Edgar nu moest duelleeren.Hoe anders dacht ze nu daarover dan een paar dagen gele den. In angstige afwachting zat ze steeds te luisteren, of ze denkstap van haar vader niet hoorde, en ze was aan een ware vertwijfe ling ten prooi, als deze steeds weer ont moedigd terugkeerde. Om haar gerust te stellen moest hy haar beloven, dat, inge val hjj resultaat kreeg, hy haar zou mede- ruimen. Een kwartier later werd de ver gadering hervat en eerst een motie aan genomen tot afkeuring van de daad der politie, gevolgd door een andere, ver klarende, dat de driekleur de eenige Fransche vlag is en de roode vlag een oproervlag Hoe rijmen die beide moties Twee raadsleden hebben ge duelleerd en een van hen kreeg een degen steek in den arm. Het einde van een flirt. üp een voorname meisjeskostschool in Northampton (N.-Amerika) heerschte groote opgewondenheid, daar gemerkt was, dat een dief de school bezocht, die de bijouterieën van alle meisjes stal Men kon den dief niet ontdekken. In North ampton werd overal over dien diefstal gesproken en op een bal waren alle menschen zeer geschokt,toen zij vernamen, dat van een van de jongste leerlingen, Miss Henriëtte Tiffc uit Chicago, twee kostbare ringen ontvreemd waren. Iedereen in Northampton sprak erover, slechts een jonge man, Harry Noyse, niet. Hij was pas korten tijd in de stad en had dadelijk de aandacht der jonge dames weteu te trekken. Hij was beeld schoon, had de keurigste manieren en wist evengoed meê te praten over de meest moderne litteratuur, als over de laatste mode te Londen Hij praatte allergezel ligst, kortom, hij was een zeer innemend mensch. Niemand nam het Miss Mabel Burt uit Bridgeton kwalijk, dat zij op hem verliefd werd; natuurlijk alleen haar collega's van de kostschool keken zuinig. En bij had ook te diep in de donkere oogen van het slanke blonde meisje ge keken en dat was de reden, waarom de diefstal hem volstrekt niet interesseerde. Elk vrij oogenblik zocht hij Mabel op, en ieder begreep, dat Harry's verklaring wel spoedig zou volgen. En de verkla ring kwam. De manier was echter zeer origineel. Bij een uitstapje, door een groot gezelschap ondernomen het jonge paar werd echter in een rijtuig alleen gelaten vroeg Harry, die zijn horloge thuis vergeten had, zijn aange bedene hoe laat het was. Zij trok een klein, met edelsteenen bezet horloge uit haar ceintuur. Op dat oogenblik pakte hij haar hand beet en zei ernstig: „Miss Mabel Burt, ik neem u gevangen wegens diefstal." Doodelijk verschrikt zag zij hem een oogenblik aan, toen zonk ze bewusteloos achterover. Harry Noyse leverde haar aan de politie over. Hij is een detective, dien de directeur van de school had ontboden uit New-York om uit te vinden, wie de dief washet horloge was door Mabel Burt in een ander instituut gestolen. Ongeluk bij de Duitsche manoeuvres. Het 19de bataljon geniesoldaten uit Straatsburg was bezig zich te oefenen, waarschijnlijk met het leggen van een brug over den Rhijo. Een ponton sloeg daarbij door botsing tegen een andere om, en achttien soldaten vielen te water. Met veel moeite mocht men er in slagen, tien soldaten te reddende overigen verdronken Retourkaarten in Prui sen. Alweer een verbetering is door den Pruisischen minister in de bepalingen omtrent de retourkaarten gebracht. Men zal nl. in 't vervolg de reis niet onmid dellijk behoeven aan te vangen op den dag waarop men het kaartje heeft gekocht, maar op elk der dagen binnen den ter mijn van geldigheid. Dat heeft dit vóór,dat men, wanneer men op drukke dagen, b v. op Zon- en feest dagen, op reis wil gaan, niet op den dag zeiven naar het loketje behoett te gaan om daar dan gewoonlijk zeer lang te moeten wachten, maar dat men b. v. dien dag te voren even voor zijn kaartje kan zorgen. nemen naar de plaats waar het duel zou plaats hebben. Nu zaten ze beiden in het rijtuig en Frendlin dreef den koetsier onophoudelijk tot spoed aan en beloofde hem een groote som, wanneer hij nog op tijd aankwam. Maar de magere huurpaarden kwamen niet al te vlug vooruit, vooral niet op den zandweg die naar het bosch voerde. Juist toen het rijtuig bij de herberg aan kwam, weerklonk duidelijk op eenigen af stand een schot. Een kreet slakend, klemde Edith zich wanhopig aan baar vader vast. „Red hem snikte ze, „red hem." „Wanneer het nog in mijn macht staat", antwoordde deze, meer tot zichzelf sme kend. Beiden snelden het bosch in. Edith steunde bevend op den arm van haar vader, die zelf alle wilskracht moest aanwenden om stand te houden. Nu hoorden zij het naderbijkomen van menschen, gedempte stemmen drongen tot hen door, en beiden bleven angstig luis terend staan. „Ik voel het zij hebben hem ver moord", riep Edith, in groote wanhoop de handen voor het gelaat slaande. „Ik kan niet verder breng hem hierheen naar mij „Stel je gerust, kind, daar zie ik ze reeds komen, zij naderen langzaam Edith gaf' een schreeuw. Hare oogen waren wijd opengesperd. Zij hief de handen op, als wilde zij zich tegen een naderenden vyand verdedigen. De gestalten kwamen nader en nu kon men duidelyk een draagbaar onderscheiden waarop een gestalte lag. Edith zonk op haar knieën neer, terwyl Een weddenschap. Een Franschman hoeft op zich ge„ men, tusschen Parijs en Galais heen t weer reizend, 68.000 mijlen af te leggen Reeds twee derden van zijn taak heeft hij volbracht. Per dag legt hij 372 miil en per week 2.604 mijl af. Zijn spooi wegkaartje voor de zes maanden kost hem f 384, wat vrij wat meer is dan hij krijgt, wanneer hij deze weddenschan wint. De eenige vergoeding voor zjT reis van 68.000 mijl zal zijn een dinér met eon twaalftal vrienden te Parijn dat den verliezer f 18 per persoon kost'. In de provincie Kiao g-L i (in China) hebben vreeselijke overstroo mingen het land geteisterd; 4000 menschen moeten er bij zijn omgekomen, Om der wille van de smeer, Krijgt een boef zijn vrijheid weer, in Amerika althans. Daar is te Chicago zekere Dawson, die wegens moord 10 jaar dwangarbeid bad gekregen, op zijn woord weer in vrijheid gelaten. Waar om P Omdat hij beweert het verloren gegane geheim van het damasceeren van zwaarden te hebben gevonden. Omdat daarom verschillende rijke heeren een maatschappij hebben gevormd tot exploi tatie van deze vondst en dezelfde heeren de invrijheidstelling van gezegden Dawson vroegen en verkregen. In de Vereenigde Staten heelt de hitte zich verplaatst naar het zuidwesten. Zij gaat daar gepaard mot nijpende schaarschte van water. In Mis- souri, Mississippi, Arkansas en Texas sterven paarden en vee bij duizenden. In Frankrijk, waar de hitte niet zoo onmatig, maar het weder bijzonder druk kend was, zijn Dinsdag zeven menschen dientengevolge bezweken, terwijl niet minder dan negen in een aanval van verstandsverbijstering tengevolge van de benauwende warmte, zich van het leven beroofden. Gem. Broek op I-.a-ngrendijk. Ingeschreven van 130 Juni 1901. Bevallen: Je. DekkerKansen, z Joh. Oou.ls- blomde Wilde, d. Ge GlasLeijen, z. Gehuwd: Cornelis Balder, 25 j. en Aaltje Strijbis. Gerrit Arends, 21 j. en Maartje Groen, 20 j. Klaas Wagenaar, 26 j en Aaltje Pasterkamp, 25 j. Jan Kasten te Zuidscharwoude, 23 j en Alida Smit, 21 j. Pieter Visser te Oudkarspel,25 j en Aagje Plnister,25 j. Overleden: Remmerig Zeun, 4 jaren. Cornelis Blokker, 2 mnd. Jannetje Bruin, 3 mnd. Maartje Bobeldijk, 4 mnd. Oem. VYarmenhuizen, Ingeschreven van 1 30 Juni 1901. Geboren; Jacobus Severinns, z. v. Jac. van Baar en Corneiia Tamis. Pieter, z. v. K. Biersteker en Pietertje Hofdijk. Cornelis, z v. Jacob Jonker en Maartje Greeuw. Everardas Antonins, z. v. J B. Reinders en Marijtje Boots Corneiia Prancina, d v. Joh. Goudsblom en Maria Bruin. Jacob, z. v. Pieter Glas en Brechtje Miessen. Gehuwd Pieter Hoogland, weduwn v Neeltje Vlam, 34 jen Klaasje Westra, 30 jbeiden te Warmen- hnizen Cornelis Stet, 24 j wonende te Warmenhuizen, en Aafje Admiraal, 25 j wonende te Heiloo Jacoh Zutt, 27 j., wonende te Sint Maarten, en Christina Stet, 20 j., wonende te Warmenhuizen. OverledenWillem Kroon, weduwnaar van Maartje Zipp, oud 68 j. Gfem. i\Iaarten. Ingeschreven van 130 Juni 1901. Geboren 4 Juni. Adrianns, z. v. Willem Roos en van Neeltje de Graaf. 8 d. Helena Geertruida, d. r. Louwris Stoop en van Cttharina Tuin. Catharina, d v. Cornelis de Moei en van Neeltje van Langen. 10 d, Jan, z. v Jan Rus en van Grietje Schrjjver. 9 d. Cornelis Reindert, zv. Arien van Reen en van Alida van Rossem. 20 d. Grethe, d. v. Dirk Schermerhom en van Maria Waiboer. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: 7 Juni. Trijntje Dekker, oud 76 jr., wed. v. Jan Stammes,eerdergehuwd met Gerrit K ossen, [overleden te Zijpe.] 23 d. Willem Grootes, oud 22 jr., ongehuwd,z.v. Corn. Grootes en van Maartje Schrijver. «ij?** Ingeschreven van 28 Jnni—5 Juli 1901. Geboren Johanna, d v. Klaas Mekken en Trijntje Tamis Cornelis, z, v. Co'ueli» Visser en Trijntje Sluis. Eiisabeth, d. v. Jan Kreyger en Antje Kreijger. Gerrit, z. v. Jacob Boontjes en Dieuwertje Vries. Ondertrouwd Geene. Getrouwd: Tjjs Zjjm, jm.. vuuratoker eerste klasse bij de Marine, 30 jr., te Hellevoetsluis, en Ariëotje Molenaar, jd. zonder beroep, 29 jr., te Zijpe, onlangs te Helder. Overleden: Eiisabeth Commandeur, 65 jr., echtg. van Pieter Kraakman. haar vader zich over haar heen boog en haar tevergeefs poogde op te richten. Door de stilte heen hoorde Frendlin duidelijk de stem van dokter Acker: „Wanneer het niet was om den natten grond, hadden we hem niet op die draag baar behoeven neer te leggen, het is maar plagen voor niemendal." Plotseling stond Edith op en snelde op de baar toe, welke door de dragers dadelijk werd neergezet. Zij stiet een kreet van smart en wanhoop uit, toen ze het doodsbleeke gelaat van Edgar zag, d'e voor de eerste maal de oogen opsloeg nadat hem de kogel van George von Bel gart had getroffen. „Edgar 1" riep Edith gillend, „verlaat mij niet „Dank je, lieveling," stamelde de ster vende. „Kijk me nog éénmaal aan 1 Ach, waarom waarom lieten zy niet leven Wat heb ze gedaan Hij sloot de oogen, en het scheen v0°r altijd voorby te zya. Geen der aanwezig®0 sprak eec woord. Plotseling sloeg hij oogen op en zeide met een glimlach °P gelaat „De domheid moest haar offer hebben Dan kwam er geen geluid meer uit d® mond, waarvan de lippen zich voor eeuwig hadden gesloten. EINDE.

Schager Courant | 1901 | | pagina 6