Binnenlandse!) Nieuws. 367ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Prijzen. „Martha waar kom je vandaan Zij zette groote oogen op, speelde koket met haar parasol, en antwoordde ..Waar ik vandaan kom? Wel, van de Albertis natuurlijk, 't Was er allergezelligst Dol veel menschen „Van de Albertis Ja zeker Maar wat scheelt je r Je doet zoo raar! Je kijkt zoo verschrikt. Eu onthutst, met een vaag besef dat zij zich nader te verantwoorden had, liet zij er op volgen En verbeeld je eens die ouwe Roland je weet wel. die dikke Rol&nd die lieert me weer zoo mal 't hof gemaakt en Zij bleef steken. Het gezicht van haren man begon hadr angstig te maken. Maar wat heb je dan toch? Wat is er "gebeurd Ik begin heusch bang voor je te worden „Wat er gebeurd is? Ja, dat vraag ik jou Die windhoos dan dat noodweer „Wat voor noodweer Het was t mooiste weer van de wereldEn ze hebben allemaal naar je gevraagd Maar toen zij de heeren van het bestuur in de opening van de deur zag staan, biak zij af en zeide „Wat zie ik hier allemaal voor verwonderde gezichten Daar kwam door het open venster een straatkreet, het schorre geschreeuw van de courantenventers „Extra blad! 't Laatste nieuws Vreeselijke windhoos! Ilselijk ongeluk te Courbevoie De Villa Alberti verwoest Nu bemerkte ook Philippe de Resmond, dat de andereu toeluisterden. Heel kalm wendde hij zich tot zijne vrouw en zeide met volmaakte zelfbeheersching „Ik geloof, kindlief, dat we 't best doen met naar huis te rijden." Zij gingen tusschen de buigende heeren door - hij kaarsrecht, als door een pelotons vuur onder de nieuwsgierige blikken. En samen stapten zij in het voor de deur wachtende rijtuig. Met eerbiedigen groet sloten de bedienden het portier. Elkander half den rug toekeerend, zagen zij elk door een venster de nu weder zonnig geworden straten van Parijs voorbijvliegen. (leen van beiden durfde het eerst te spre ken. Beiden sidderden zij voor het oogenblik, waarop de onvermijdelijke windhoos losbar sten zou, die hun leven zou verwoesten. „Nieuw Leven," station NOORD-3CHARWOUDE. 5 Augustus. Aanvoer 161 l/2 H.L. aardappelen, 2258 stuks kool. Groote muizen, 0.90 a f 1.35. Graaf jes, f 0.75 a f 1 Blauwe, f 0 90 a f 1.10. Slaboonen, f 0.20 per 1000 Roode kool, f 5.— a f 6.75 per 100. Gele kool, f 3.— a f 12.per 100. De Woensdag te ALKMAAR gehouden harddraverij, uitgeschreven door „de Alkmaarscho Harddraverjj-Vereeni- ging", genoot het heerlijkste zomerweder, en werd door vele personen bezocht. De le prijs, f 200, werd gewonnen door den voshengst „Egbertine", van den Stal „Jan Steen", bereden door A. v. d Akker; de 2e prijs, f 100, door „Sador II" van den heer H. K. Glasz te Lop- persum, bereden door J. Ensing de 3e prijs, f 50, door de bi. schimmelmerrie Johanna III" van den heer A. de Goede te Purmer, bereden door C. Bierde le troostprijs, f 50, door de bruine mer rie „Dawnlight" van den heer G. van Houweningen te Driebergen, bereden door G. B. de Boerde 2e troostprijs, f 25 door de zwarte merrie „Fanny" van den heer A de Goede te Purmer, bereden door C. Bier. 10 Paarden waren ingeschreven, 7 namen aan den wedstrijd deel. Do vr ij zinnige kiesver- eeniging „Amersfoort" te AMERSFOORT stelde tot candidaat voor de Tweede Kamer (vacature-jhr. T. A. J. van Asch van Wijck), mr. W. H. de Beaufort, oud minister van buitenlandsche zaken. die ze niet konden verstaan. Alles werkte er toe mede, om hen hun verlatenheid en nood duidelijk te doen gevoelen. Dartigues zat daar met vast opeengeklemde lippen, af en toe stiet hij een vloek uit, en daar Glaude stom en ondoorgrondelijk bleef, riep hij driftig „Ben je dan voor eiken indruk onver schillig Hebt ge geen gevoel van treu righeid., ontmoediging en berouw „Berouw waarom vroeg Brun koud. „Omdat wij in een dolle speculatie door jouw schuld alles hebben verloren „Neen. Maar ik betreur het, dat ik naar jouw raad heb geluisterd, toen je mij voor- hieldt, Parijs te verlaten, om mij naar deze vreemde, onmetelijke landen te begeven. Waarom volgde ik je ookDan zou ik nu gelukkig en tevreden thuis geweest zijn!" „Wanneer je vrouw je intusschen niet de deur had gewezen." „Spreek niet over haar riep Dartigues. „Jij hebt haar gehaat. Ik gedroeg mij schan delijk tegenover haaf. Zij was een goed schepsel „JawelMaar ook voor anderen." „Je liegt!" „Je weet het zeil heel goed, dat ik niet lieg. Heeft de brandewijn je vandaag zoo teergevoelig gemaakt Je hebt me toch zelf gezegd, dat je dien jongen dokter ver dacht Dat goede schepsel, naar wie je vandaag zoo verlangt, omdat je geen geld in je zak hebt, zal een zucht van verlichting hebben geslaakt, toen ze tot de overtuiging kwam, dat ge niet meer op de vlakte zoudt verschijnen. Je behoeft geen berouw te gevoelenje hebt een streep door je vroeger leven gehaald, en je kunt alléén vooruitkomen, wanneer je niet aohterom, maar vooruit kijkt." Dartiguès antwoordde niet, hij dronk nog eens, en verzonk dan in dof nadenken. Vau dien dag af was het, alsof de persoon van Francine uit zijne gedachten was verdwe nen. Hij sprak nooit meer van haar. Toen leerde hij mevrouw Hernandez kennen en uit den armen Dartigues groeide een rijke Dartigues. Van dat tijdstip dateerde ook zjjn betrek - Omtrent den kindermoord te TILBURG meldt men nog Ofschoon Marie Biorens bij de justitie heeft verklaard, alleen den moord op haar broertje bedreven te hebben, blijkt toch uit het ingestelde onderzoek, dat de moeder zich minstens aan grove nalatigheid heeft schuldig gemaakt. Im mers, niettegenstaande zij kennis droeg, dat het wicht in de kuip lag, deed zij geene pogingen 't er uit te halen, maar vertelde zij dit den kostganger Deze deed daarop, wat de moeder zeker had behooren te doen. Hij haalde het kind te voorschijn, dat, zooals wordt gemeld, nog eenig teeken vau leven gaf. Aan gaande de som, waarvoor het kind verzekerd was, werd vernomen, dat die som f 100 bedroeg, niet meer dan de som waarvoor alle kinderen uit d.t gezin vijf meisjes en twee jongens zijn verzekerd. Den dag, volgende op de misdaad, heeft de jerzekerings- maatschappij de helft dor som uitbetaald. Te VEERE heeft iets plaats, dat zeldzaam heeten mag in die om geving. Bij gelegenheid van een volksfeest zal dan gehouden worden eene tentoonstelling van kinderen van 10 tot 14 maanden, en eene van hondenkarren, bespannen met 1, 2 of meer honden. Zonderlinge combinatie Jubilé van het Ned. Too- n e e 1. Den 1 September a. s. zal de Koninklijke Vereeniging „Het Neder- landsch Tooneel" 25 jaren hebben bestaan. Het plan bestaat, dit feit niet onopge merkt te laten voorbijgaan en daaraan eenig feestelijk karakter te geven. Weldoeners der mensch- h e i d. Men wist reeds, dat beroeps- collectanten een goed deel van het ge offerde als provisie in hun zakken doen verdwijnen, maar dat er ook lui waren, die tegen belooning als weldoeners op treden, dit vinden we in de „Echo" met een sterk staaltje bewezen. Voor een man, die een nieuwen werk kring intrad, werden pogingen aange wend, om eenig geld bij elkaar te krijgen. Er werd, buiten hem om, een request aan de Koningin-Moeder gezonden en daarop f 100 ontvangen. De man, ver heugd over dit buitenkansje, rekende al uit, wat hij voor die f 100 zou kunnen koopen, toen hem werd medegedeeld, dat hij slechts f 80 zou ontvangen, omdat degeen, die het request had geschreven 20 dus f 20, nam voor de moeite. Bij Jozef Israëls te 's-Gravenhage werd voor hetzelfde doel f 25 ontvangen, maar de man krijgt niet meer dan f 15, omdat er f 7.50 voor reiskosten en 10 °/0, dus f 2.50, voor den collectant afgaan. Te Rotterdam werd f 10 ontvangen en f 2 kreeg hij voor zijn deel. Het blad zou nog meer staaltjes kun nen vertellen, maar de medegedeelde acht het voldoende. Het is in elk geval een waarschuwing, zich niet te werpen in de armen van die „weldoeners der menschheid", die de lief- en weldadigheid gebruiken om er een slaatje uit te slaan. Goede zaken. Dat het onbevoegd uitoefenen der geneeskundo geen slecht beroep is, bewijst het feit, dat de bekende uroscoop Pieter van Bijstelveld te ROTTERDAM in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen is aangeslagen in de 23ste klasse, zijnde een inkomen van f 7500 tot beneden f 8300, waarvan betaald moet worden f 262.50. kingen met Remamjon en Barondet. De eerste had reeds een ongehoorde „krach" meêgemaakt van een bankinstelling te Parijs. Dat zaakje was met een kapitaal van vijftig millioen opgezet en de waarde der aan- deelen waren door ontzettenden beurswoeker vertienvoudigd, totdat tenslotte de catas- trophe kwam. Barondet, toentertijd prefect en staatsraad, groot-officier van het Legioen van Eer, had bij de liquidatie van deze bank zich den roem van een uitstekend ad ministrateur verworven. Voor de aandeel houders was bij zijne verkiezing niets overgebleven, maar Remamjon kwam als een rijk man uit het faillissement te voor schijn, en ook Barondet leed bij de liqui datie geen schade. Zij traden met Darti gues in verbinding, die correspondenten in Europa noodig had en van dat oogenblik af erkenden zij hem als een der hunnen. ClaudeBrun kwam naarParijs om zich met de beide geldmannen over de verschaffing van kapitaal voor de Parana-aangelegenheid te verstaan. De zaak marcheerde gemakke lijk Remam^on en Barondet waren zeer handig in het opblazen van financiëele zeepbellen. Dartigues van zijn kant had er slag van, de aandeelhouders vertrouwen in te boezemen, de ingenieurs te verblinden en de staatslieden meê te slepen. Met koortsachtige haast werd, ondanks de be perkte middelen, de Parana-spoorweg in het leven geroepen, welke spoorweg Dar tigues alleen een winst opleverde van vier millioen. Van het oogenblik af, dat Darti gues rijk was geworden, gevoelde hij heim wee. Te midden van zijn rijke omgeving, dacht hij aan het kleine huisje in de Rue Charette, waar hij de innigste en reinste oogenblikken van zijn leven had doorge bracht. Hjj overlegde bij zichzelf, hoe hy al zijn schattön zou aanwenden, om daar werkelijk eenig genot van te heb ben, en hij moest zichzelt toegeven, dat hij slechts in den terugkeer naar Europa eenige bevrediging zou kunnen vinden. Dat plan deelde hij aan mevrouw Dartigues mede, door wie het met groote vreugde werd ontvangen. De weduwe van den staats president had reeds lang naar Parijs ver- Ro^terdamaehe kermis. De laatste Zondagavond in Juli on de eerste in Augustus zijn wel de merk waardigste avonden, die ROTTERDAM het geheele jaar oplevert. Op eerstgenoemden avond wordt door jongens en meisjes flink rondgekeken, wie met de aanstaande kermis wel het beste bij elkaar zouden passen. Op de Hoog straat is dan altijd de plaats van bijeen komst. Eerst wordt kennis gemaakt, dan eenige malen op en neer gewandeld, af spraakjes gemaakt om tot slot van de bijeenkomst den zakdoek, dien het meisje in de hand heeft, te doen verhuizen naar den zak van den jongen. Op laatstgenoemden avond is daar weer alles verzameld, maar dan ziet men niet zooveel meisjes en jongens meer apart loopen, ze zijn dan meer gepaard. De Hoogstraat wordt verlaten, en Zuidblaak en Wolfshoek zijn dan de plaatsen, waar alles geregeld wordt. Wat dan ten 9 uur nog op de Hoogstraat aanwezig is, kan als „onverkocht" beschouwd worden Na dat uur zijn de drukste zaken gedaan. Ook sommige couranten doen dienst, want veelvuldig wordt geschreven op de goed- koope advertentiën, waarin jongens of meisjes elkander onder allerlei vorm vragen. Er is een geval bekend, dat twee „heeren" twee „nette dames" vroegen om de kermis gezellig door te brengen. Twee „dames" reflecteerden, en na heen en weer schrij ven, natuurlijk onder het nommer der advertentie, werd afgesproken elkander op een bepaald uur en bepaalde bank op de Maasbrug te ontmoeten. Het toeval wilde echter, dat de heeren, die de advertentie geplaatst hadden, dames waren, en de reflectanten heeren. Op het bepaalde uur wandelden de heeren de brug op, en op de bank twee dames ziende, zeide een der heeren „Damesu zijt zeker de heeren van de advertentie, wij zijn de dames, die er op geschreven heb ben." Eerst ontkennen, toen bekennen en het slot van de zaak was, dat het viertal gezellig de kermis vierde. (N. v. d. D.) i >e moord, te 's-Gra- venhage. Te 's-Gravenhage is een moord ge pleegd, waarvan de bijzonderheden als volgt luiden Aan het politiebureau op de Groen markt is 's nachts een bewoner van het Rozenhofje aan den Zuid-Buitensingel komen mededeelen, dat er in het hofje een man lag, die door twee personen van een handkar daar was nedergeworpen. Bij de komst der politie vond zij den bewusten man dood liggen en trof zij tevens aan de bedoelde twee personen met hun handwagen. Dezen verklaarden, dat zij meenden, dat de thans overledene, die genoemd werd Jan de W., wonende Hoefkade,door dronkenschap in de Nieuwe Molstraat op den grond was gevallen zij hadden hem daarom naar het Hofje ver voerd om hem in een leeg huis te brengen. Aan het commissariaat op de Groen markt bleek later, dat de doode een steekwond in de borst had, welke hem, volgens latere verklaringen van de ge noemde twee personen, zou zijn toege bracht in de Nieuwe Molstraat, door een man, met wien hij twist had gehad. Later werd nog meegedeeld De verslagene, een' 21—jarig meubel maker van flinke, rijzige gestalte, was Dinsdagavond uit geweest en had ver schillende herbergen bezocht. In het koffiehuis hoek Nieuwe Molstraat en Paviljoensgracht, ontmoette hij den ver langd. Ook door de dochter werd het plan met groot gejuich begroet. Juffrouw Bella Hernandez telde toen 16 jaar en was een aardige jonge dame en de rijkste erfge name van Brazilië. Kon er voor haar een mooiere plaats zijn dan Parijs? Met een stoomboot, die niet 't minst herinnerde aan het vuile schip, waarmede Dartigues de heenreis had gedaan, keerde hij als milli- onnair naar Europa, naar Frankrijk terug. Olaude Brun was reeds vooruitgegaan. De verstandige man zag in, welke gevaren zijn vriend hij zijn terugkeer in Frankrijk dreigen konden. In Parijs trachtte hij op geheime wijze door middel van de politie alles te weten te komen over vrouw Dar tigues, maar hij stiet hier op moeilijk heden. Het gelukte hem, het spoor van Francine tot Rouaan te vol gen, waar ze een jaar lang bij haar vader had ingewoondhij kon ook te weten ko men, dat ze naar Parijs was teruggekeerd en daar eene waschinrichting had opgezet, die zich vlug uitbreidde. Toentertijd had ze een eisch tot echtscheiding tegen haar man ingesteld en een gunstig resultaat daarop verkregen. Daarna had ze haar zaak verkocht en van dat oogenblik af was ze als van den aardbodem weggevaagd. Dat was vier jaar na het vertrek van Dartigues uit Frankrijk. Was zij dood? Woonde ze in de provincie Was zij weer getrouwd Dat waren vragen, waarop geen antwoord te krijgen was. Ja, de politie, die Brun aan het werk had gezet, weigerde zoo waar, verdere onderzoekingen te doen, en aan de verlegenheid, welke een politieagent aan den dag legde, meende Claude te ont dekken, dat er van hooger hand bevel was gegeven, geen verder onderzoek naar Fran cine te doen. Het gewichtigste dat Claude evenwel weten wilde, wist hij Dartigues liep geen gevaar zijne nieuwe vrouw met zijne eerste in contact te brengen. Zoo stapte de millionnair in Marseille aan land, geluk kig den bodem van zijn geboorteland weer te betreden. Het toeval voerde hem naar Maillanehet landgoed was te koop, hij kocht het, en leefde daar de wintermaan den kalm en rustig, zooals hjj dat nooit moedelijken dader. Deze staat in do buurt zijner woning niet ongunstig bekend. Gezamenlijk gebruikte men ver volgons tegen twaalf uur nog een glas bier voor het koffiehuis van den heer Zoons in de Nieuwe Molstraat, daar deze, die op het punt stond te sluiten en bezig was zijn kas op te maken, de lieden niet wilde binnenlaten. Onmiddellijk daarop, en bijna voor de deur van dit koffiehuis, moet toen, na een korte woordenwisseling over werk zaamheden, het feit hebben plaats ge vonden. Naar een der lieden, die zich in het gezelschap bevond, mededeelde, zag men J. de W. vallen, doch schreef men het feit toe aan dronkenschap. In de Looierstraat zag men eon handwagen staan en nam deze mede om hem te vervoeren. Naar dezen zegsman beweert, wilde men hem Daar een kennis breDgen, daar ze wisten, dat de vader hem na 12 uur niet meer binnenliet; Ze zoudeD toen van plan zijn veranderd en hadden hem in het leege huis neêrgelegd, om hem daar zijn roes te doen uitslapen- Circa kwart voor één moet de misdaa(j hebben plaats gevonden, De schoenmaker, verdacht van in de Nieuwe Molstraat, te 's-Gravenhage, een messteek te hebben toegebracht aan den man, die daar ter stede dood gevon den is in het Rozenhofje aan den Zuid- Buiteusingel, is naar de gevangenis te 8choveningen overgebracht. Verschillende schoenmakersmessen zijn ten huize van van den verdachte in beslag genomen. Het lijk van den verslagene is ter schou wing naar het gemeenteziekenhuis over gebracht. De burgemeester van AMSTERDAM. De Amsterdamsche briefschrijver van het U. D. heeft het in zijn laatsten brief over den burgervader van Amsterdam en schrijft over hem „Wie gedacht mocht hebben, dat met de aanmerkelijke verjonging van de burgemeesters-figuur door de vervanging van mr. Vening Meiriesz door mr. Van Leeuwen, de waardigheid van den Amster- damschen burgervader zou lijden en ik beken, dat ook ik daarvoor wel eens heb gevreesd die heeft zich vergist. De heer Van Leeuwen „voelt zich" even zeer als zijn voorganger. Dat is onlangs bij twee voorvallen gebleken. Eerst bij het bezoek van den Siameeschen prins.Iemand vroeg den heerVan Leeuwen, hoe hij den Prins zou ontvangen. „Ik zal hem niet ontvangen" was het antwoord. „Ja, ik weet het niet dat hij komt Ik heb er geen kennis van gekregen En de burgemeester van Amsterdam is geen lakei". Ten tweeden male kwam dat besef van de waardigheid der positie uit bij het bezoek van Prins Hendrik, dezer dagen. De burgemeester, die even ver is van radicalisme, als van hofdienerjj, had zeer gaarne gezien, dat prins Hendrik bij hem het tweede ontbijt gebruikte. Hij verzocht dus aan den Amsterdamschen kamerheer, G. A. baron Tindal, om het zoo mogelijk daarheen te willen leiden. Maar de heer Tindal, die tevens president-commissaris is van de maatschappij „Nederland", vond het geschikter om Zijne Hoogheid naar een boot van zijn Maatschappij te leiden en hem daar te laten dejeuneeren. De burgemeester intusschen vernam niets. Totdat hij, een paar dagen vóér de komst van den Prins, de mededeeling kreeg van den heer Tindal, „dat hij aan het déjeuner werd gewacht".Antwoord: had gekend. Voor de eerste maal genoot hij van het tegenwoordige, zonder zich met koortsachtige haast om de toekomst te bekommeren. Dan kwamen Brun en Reman^on plotseling naar zijn zuidelijk rustoord, opperden plannen van een haven te Gabès, en de opgewondenheid om zaken te doen, pakte Dartigues opnieuw aan. Van toen af was het, dat hij, bezield door den wensch om het booze verleden zooveel mogelijk uit te wisschen, zich be gon te noemen naar den naam zijner bezit ting, mijnheer Van Maillane. Brun was op dat verstandige idéé gekomen, dat mede aan de presidentsweduwe uitstekend beviel, die altijd te vinden was voor dingen, die haar ijdeiheid konden bevredigen. De naam Dartigues was spoedig verdwenen en in zaken bij het ministerie, in de handels wereld kende men spoedig niemand anders dan mijnheer Van Maillane. Bij zijn gave zichzelf gemakkelijk te kunnen bedriegen, was hij spoedig een van de eersten die vergat dat hij ééns Dartigues had geheeten. Als mijnheer Van Maillane, was hij ook candidaat gesteld voor de Kamer, alleen om den socialist Des Barres een voetje te lich ten. Nadat de burgemeester en zijn trouwe volgelingen zich hadden verwijderd en de dames zich hadden teruggetrokken om van toilet te verwisselen, begaven de drie vrien den van Dartigues zich met hem naar de werkkamer van den grooten man. Alles was daar in eikenhout gemeubileerd, in den stijl van Lodewijk den Vijftienden, 't Zag er bepaald indrukwekkend uit. De heer des huizes liet zich in een arm stoel neer, stak een sigaret aan en sprak, terwijl hij zijn vrienden eveneens een siga ret aanbood i'Nu zyn wij eindeljjk alleen. Wat nieuws is er?" „Velerlei", antwoordde Barondet met een ernstig gelaat en op plechtigen toon. „Vóór alles moet ik u mededeelen, dat de strijd tegen uw tegenstander hier in Maillane ernstig wordt voorbereid en nogal van eenige beteekenis zal worden. De stryd „De burgemeester van Amsterdam laat zich niet wachten aan het déjeu ner." Het gevolg van de takteloosheid van den hoveling was dan ook, dat prins Hendrik bij zijn aankomst te Amster dam niet werd ontvangen door den bur gemeester. Deze had vooraf de op hot stationsplein enz. genomen politiemaatre gelen geïnspecteerd, en was toen weer weggereden tot het uur waarop de prins de havenwerken zou bekijken.Toen begaf hij zich in een havenstoombootje naar de boot van de „Nederland" om den prins af te halen, maar kwam niet aan boord van de groote boot. Ook den prins kan deze krasse houding niet zijn ontgaan hij zal wel uitleg heb ben gevraagd, en wanneer die uitleg hem juist is gegeven iets, waaromtrent ten opzichte van een vorstelijke omgeving zeer pessimistisch denk dan zal hij kunnen beoordeelen, wie de schuld draagt." Trekking van Woensdag 7 Ang. Tweede klasse, 3e lyst. No. 8149 f 20.000. No 10152 f 5000. No, 1086, 2071 elk f 1500. No. 544, 11762 elk t 1000. No 3418, 7826, 14696, 15457 elk f 400. No. 2980, 5190, 6146, 11960, 12120, 12951, 19209 elk f 100. Prijzen var. f 30. 8 2342 5282 8272 10552 12904 16208 18591 21 52 98 8349 567 996 263 592 49 2513 5423 78 680 13071 282 636 71 88 89 61 8416 588 091 305 736 2624 5500 17 675 167 431 766 151 97 64 40 741 241 436 808 429 2714 5684 50 743 279 496 856 431 21 87 8513 750 383 534 896 435 24 95 14 779 406 576 905 448 78 5810 23 812 432 593 929 491 90 5901 28 822 459 651 959 500 2858 11 30 832 683 675 992 517 3010 20 36 836 698 716 996 567 17 48 80 847 743 726 19030 614 44 59 8632 889 765 804 051 661 53 6106 58 970 774 833 068 679 59 6286 70 973 857 854 090 707 3133 6300 71 996 864 905 096 719 36 08 78 11128 927 923 131 737 44 62 8714 149 949 969 164 742 62 6432 37 171 14000 979 219 755 3217 6537 62 194 077 17011 376 900 55 44 73 206 146 026 388 907 3309 67 95 207 147 074 607 967 55 6707 8812 257 387 126 544 969 3519 15 14 494 407 128 578 1015 63 46 43 503 462 147 915 21 68 97 8956 638 531 169 953 79 3750 6809 9010 561 574 184 961 81 75 30 45 571 716 244 995 1119 3801 94 9107 576 751 341 20005 23 26 6979 88 586 788 371 057 1201 98 7007 9206 596 905 383 064 16 3940 35 36 702 910 450 073 34 77 7120 41 860 956 488 204 47 4050 7212 53 890 15071 560 214 1341 4149 66 68 892 109 577 224 1434 4264 86 76 922 325 591 226 1506 84 7301 9310 931 348 595 291 38 89 83 22 12012 385 624 310 67 4388 99 42 017 464 709 322 1612 4544 7425 9492 045 468 823 358 36 58 7507 98 054 514 853 477 78 76 95 9523 070 531 884 524 81 96 7629 9753 111 541 943 609 91 4644 97 82 182 544 949 615 1797 77 7723 9806 304 554 18074 686 1816 99 39 40 361 587 076 699 27 4752 45 79 399 599 088 701 62 4822 64 9964 466 666 108 706 1911 50 7810 10041 490 714 144 832 26 4929 34 116 510 779 223 874 45 49 7946 131 537 790 271 886 81 55 75 216 599 802 318 920 2080 5085 8010 221 611 983 368 924 85 5120 29 314 665 16022 403 954 95 83 8100 317 691 049 415 2214 91 98 371 696 057 498 34 5215 8206 395 714 060 532 2303 18 55 487 769 062 543 10 60 506 848 130 169 589 zal feller worden, dan dit in den regel bij de verkiezingen het geval pleegt te zijn. Wij mogen niet vergeten, dat Des Barres in zekeren zin een zoogenaamde apostel is, wiens gemis van egoïsme, wiens eerlijkheid van karakter boven alle verdenking zijn ver heven. In dit opzicht kan men hem dus niet te na komen. Met hem in debat treden, is ook alles behalve gemakkelijk. Gewoon lijk is laster het zekerste wapen, dat er bestaat, om een tegenstander te dooden, of tenminste onschadelijk te maken. Te gen Des Barres zal evenwel in dat opzicht weinig of niets gedaan kunnen worden hij is met een diamant te vergelijken er is geen vlekje aan hem. Men kan hem slechts noemen een man van hartstochtelijke revo- lutionnaire beginselen, maar dat past juist in zijn program. Hij is een zeer sterk en daarom ook een zeer gevaarlijk mensch. Bovendien heeft hij de heele socialistische pers achter zich en in Parijs is de strijd reeds in vol len gang. Ge weet, dat Des Barres als af gevaardigde voor Yalenciennes bedankt heeft, om Jean Pecquer, den leider der socialistische partij, den terugkeer in de Kamer mogelijk te maken. Het district Maillane zal dus het veld zijn, waar de beide partijen te vechten hebben, die om de macht strijden." „U heeft," ging Iiemanyon voort, „oen groot voordeelde regeering zal u wel van achter de schermen steunen,uit haat tegen M socialisme. Uit dat oogpunt zijn al'6 ambtenaren op je hand, wat geen gering voordeel is. De regeering denkt, dat ga den een ol anderen tijd wel tot haar zult overgaan en geeft u dus onvoorwaardelijk de voorkeur boven zoo'n oproerigen agitator." „Den een of anderen tijd 1" riep Dartigues lachend, „ja, ja, dat is hot lievelingsfor muletje van Remanijon." „Met die formule, mijn beste, belooft men niets en laat men toch hoop. Dat is zeer gemakkelijk, want niets is in staat iemand in de politiek zóó in verlegenheid te brengen dan beloften." WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1901 | | pagina 6