knecht, INGEZONDEN. "advertentien] PLAATSELIJK NIEUWS. 367ste STAATSLOTERIJ. Binnenlandsch Nieuws. Gemeentebekendmakingen. Burgerlijke Stand. Terstond gevraagd, een J. de Vries, pojstkantoor daaronder ressortee- werd gedurende de f 17985.60, Gem. SCHAGEN. Marktberichten. Heden overleed, m een kort stondig en smartelijk lijden» onze ge liefde Zoon IWI&ë&fKtï, op den jeugdigen leertijd van 9 jaar en ruim 3 maanden Hoe zwaar ons deze slag treft, laat zich alleen gevoelen, niet beschrijven. Mede namens zijn Broertje en >roof ouders, C. VLASKAMP. A V L ASK A M P-cchotvanger. A. VLASKAMP. Schagen, 2 September 1901. benige en algemeene kennisgeving. f(' Ren 8sten September a,s. hopen ijl onze geliefde Ouders en 8 «Ge. Mater hunne 1279-jarige Echtvereeni- vl1 ging te herdenken. i}(i if Hunne dankbare Kinderen, ft t CORNELIS en NEELTJE. ft Amsterdam, Sept. 1901. ft bij J. foiaiit te Wieringerwaard, nabij Oudesluis. bij Jb. van Leeuwen, In Brandstoffen, Kleine Huis, Anna Paulowna. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zijn aan-, of borg tochten onder zich hebben, geteekend djor den op 1 April 1901 in de Weere, onder Winkel, overleden heer cob4!ortiHi«z»on Plui*- ï^f, worden verzocht daarvan vóór 5 September 1901, aangifte of betaling te doen aan den executeur- testamentair, den heer 8. PLUISTER te Winkel, of ten kantore van den aldaar standplaats hebbenden Notaris Abr. SLOOS. verdedigen. En die ontruiming van Transvaal gaat ongemerkt, langzamerhand haar gang. Eens de Engelschen in den V rijstaat, zullen de Boeren afzakken naar de Kaapkolonie en Kitchener weer tot ontruiming dwingen. En tegen dat de Engelschen daar zijn, is de Kaapkolonie volkomen gereed voor den alge- nieenen opstand. Als de tactiek gelukt, dank zij de volharding van Botha, De Wet en De la Rey dan zal men Engeland zijn laatste krachten zien inspannen om zijn eigen grond te behouden. 't Was Zondag 1 Sept een jaar geleden dat Lord Roberts de Zuid-Afnkaansche Republieken annexeerde. Ons dunkt, dat de Engelschen er na dien datum duivekaters weinig op zijn vooruitge|aan. Zoo nu en dan hebben we mededeelingen gedaan over de concentratiekampen. Nu kiij- gen we eenige cijfers over de sterfte daar. Op het eind van Juli was het geheele aan - tal der in de verschillende concentratie-kampen in Transvaal opgeslotenen62.479, van wie 10.000 mannen, meer dan 23.000 vrouwen en meer dan 28.000 kinderen van 1 tot 12 jaar Het geheele aantal dooden in Juli was 1067, van wie 860 kinderen. Te Londen moet bericlit zijn ontvangen dat de opstand in het zuidwestelijk gedeelte van de Kaapkolonie voortdurend toeneemt. - Wordt Pretoria ontruimd Deze vraag doet het „Handelsblad vau Ant werpen" naar aanleiding van het volgend tele gram uit Pretoria aan de „Morning Post „De bestuurders der mijnen en der inboor lingenzaken, de bestuurders der posterijen en van openbaar onderwijs zijn naar Johannes- burg vertrokken. Lord Milner is in laatstgenoemde stad. De bevolking vreest, dat de regeeringszetel zal overgebracht worden naar Johannesburg. Indien dit nieuws bevestigd wordt, zegt bet blad, dan mag men gerust zeggen, dat de ramp voor Engeland een begin genomen heeft. Want de ontruiming van Pretoria staat •gelijk aan de ontruiming van geheel noordelijk Transvaal. Men mag in allen geval, indien deze geruchten loopen, reeds zeggen dat ginder de zaken heel slecht moeten staan voor Engeland. iet-geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven.) Nieuwe Niedorp, 31 Aug. 1901. Mijnheer de Redacteur U zoudt mij ten zeerste verplichten met de opname van 't volgende stukje in Uw veel gelezen blad. De heer Groneman te Wieringerwaard, Voorzitter van de Commissie van Toezicht op de Rijkslandbouwwinterschool, heeft het nuttig en noodig geacht, een brochure in 't licht te geven, ten einde de aandacht van belanghebbenden op voornoemde inrich ting te vestigen. Daartegen zal wel niemand eenig bezwaar kunnen hebben, want hoe meer en hoe beter landbouwonderwijs er wordt gegeven, een des te flinker boerenstand zal men zien opgroeien. Het zou dan ook nimmer in mij zijn opge komen, tegen dit schrijven protest aan te tee kenen, ware bet niet, dat de schrijver m. i. op alleszins afkeurenswaardige wijze zijn doel heeft trachten te bereiken. Hij toch beeft een metbode gevolgd, die door verscheidene lieden wordt aangewend, en wel dezezich zelf te verheffen, door anderen naar beneden te trekken. Dat is ook 'n grootheid; maar van verdacht allooi. Welnu, dat heeft de heer G. ook gedaan want al verzekert bij heel goedig, dat bet geenszins zijn bedoeling is, om de waarde van de wintercursus- s e n gering te schatten of te verkleinen, steeds plaatst hij tegenover de winterschool den wintercnrsus, alleen met het doel, de eerste te verheffen, opdat men dan toch eindelijk inzie, hoeveel hooger de school staat, dan de cur sus, en dat hij, die de school kan betalen, dns dwaas doet, een cursus te volgen. (Wel is de schrijver nog zoo goed om te willen beweren, dat voormenigen jongen, die, om welke reden dan ook, de winterschool niet kan bezoeken, die wintercursussen een uitmuntende gelegenheid aanbieden om zijn kennis uit te bereiden en nuttige dingen te leeren.) We willen onze bewering waar maken door uit de brochure de verspreide tegenstellingen naast elkaar te plaatsen, opdat het verschil goed in het oog valle. Winterschool. a. Het doel is om aankomende landbou wers in de gelegenheid te stellen, op weinig kostbare wijze de noo- dige theoretische ken nis van 't landbouw bedrijf te verkrijgen. b. Het onderwijs draagt in hoofdzaak den stempel van vak- onderwijs, waarbij reke ning gehouden wordt met de plaatselijke behoeften. Wintercnrsus. a. Het doel is jon gelieden ten platten lande onderwijs te geven in de beginselen der landbouwkunde. c. 27 k 28 lesuren in de week. d. 7 leeraren. e. Ruime subsidies voor de aanschaffing van leermiddelen. f. Flinke verzame ling leermiddelen. g. Een eigen ge bouw, dat uitmunt door eenvoud en doel matigheid. b. Het is bepaald, dat het onderwijs bij de cursussen zal om vatten de beginselen van de natuurweten schappen, voor zoover die met den landbouw in verband staan, de beginselen der land bouwkunde en der veeteelt. c. 6 lesuren in de week. d. één hoofdonder wijzer, of een onder wijzer, voor men 't bijzaak is en blijft. e. Geringe subsidie. f. 'n Armoedig boeltje. g. Tronende meestal in een openbare lagere schooldus een ge bouw, dat uitmunt door eenvoud en on doelmatigheid. h. Bezit geen voet grond. h. Bezit een proef tuin van 4 aren. 'n Lange lijst, niet waareen lijst met als een adder onder 't gras de onschuldige bij- voeging in punt d., dat 't geven van land bouwonderwijs aan de cursussen voor de on derwijzers b ij z a a k i s e n b 1 ij ft. M. a. w., dat zij dus onmogelijk met hun cursus zooveel op kunnen hebben, als de leeraren met bun school, 't Zal wel zoo zijn Zeker, de Iandbouwcursussen met hunne beperkte middelen kunnen niet zooveel en 't onderwijs niet zoo goed geven, als de groo- tere door Vader Staat meer begunstigde zus ters. Maar, waar de kleine de groote willens nooit in den weg hebben gestaan, waar ze toch al zooveel op achter komen, waar ze 't m den kamp om vrjjers te krjjgen, door hare leelijkhoid wel zullen moeten afleggen, daar staat het de groote en mooie niet fraai, als ze de kleine en leelijke nog 'n schop op den koop toe geeft. U, M. de Redacteur, beleefd dankend voor de plaatsing, verblijf ik, Hoogachtend, Uw dw., H. v./d. Landb. Winterc. te N. Niedorp. Behagen 4 September 1901. Onze Winterschool. De zoo bekende briefschrijver „Nelis uit den Puriner" van het Handelsblad zegt over de Rijkslandbouwwinterschool alhier in zijn laatsten brief liet volgende Dezer dagen verscheen bet „Verslag van den toestand der Rijkslandbouwwinterschool te Schagen", over bet winterhalfjaar 1900—1901. Dat verslag is eensdeels bemoedigend, doch anderdeels wekt het teleurstelling op. Laat mij eerst op de lichtzijde wijzen Bij de bezoeken, aan de school gebracht, heeft de Commissie van Toezicht telkens met groot genoegen de belangstelling kunnen constateeren, waarmede de lessen der hoogst bekwame leeraren werden gevolgd door de discipelen. Ook de ten vorigen jaren opge treden nieuwe leden namen met ingenomen heid kennis van de inrichting, en roemden zeer zoowel de school, als de wijze waarop bet degelijke onderwijs aldaar gegeven wordt. Maar nu de keerzijde der medaille De deelneming is nog veel te gering op 1 October waren er slechts 16 leerlingen, van wie 5 in de eerste, en 11 in de tweede klasse. Te recht heeft de uitnemende voorzitter der Commissie van Toezicht, de heer J. L. T. Groneman te Wieringerwaard, (een man wiens naam met eere door mij wordt genoemd) een vlugschrift het licht doen zien, waarin hij op het hoogst noodige van degelijk vakonderwijs voor den landbouw aandringt, en opwekt tot toetreding. Want de Rijkslandbouwwinterscholen enz. zullen zeker maken, dat allengs een meer veelzijdig ontwikkeld geslacht onder de boe ren zal optreden.Een geslacht,dat er krachtig toe kan meewerken, om de vruchtbaarheid der landerijen te verhoogen,door het aanwen den van op ervaring en wetenschap steunende middelen. De jonge mannen, die daar nn van den degelijken directeur en van zeer kundige leer aren les ontvangen, moeten straks zelf de handen uit de mouwen steken, méér doen dan beheeren en leiden, en door landverbetering, de oeconomische toestanden ten platten lande verheffen. Waarlijk, er is ook in Noord-Holland ver zuimd Moet het gevaar van door andere landen overvleugeld te worden misschien nog groo- ter worden, om de slapenden wakker te schud den Moet hun ook nog als reeds aan zoovele andere boeren ontnomen worden wat zij nu nog bezitten Zal de stroom der concurrentie eerst nog veel medesleepen „Maar dat zal zoo'n vaart niet loopen hoor ik zeggen. Neen, wanneer de boeren naar de stem der geschiedenis willen hooren, die toch ook, in de laatste 25 a 30 jaren, zoo duidelijk sprak wanneer zij, als ernstige man nen, partij trekken van de vorderingen der wetenschap, gelijk andere industrie dit doet ;wanneer zij hart en liefde hebben voor bet bedrijf. Slechts indien wetenschappelijke onderzoe kers zich aan dezen tak van nijverheid wijden, is verbetering te wachten.Terecht is eens op gemerkt „Met huismiddeltjes komt men er niet meer. Alleen wetenschappelijk onderzoek en grootere kennis kunnen de landbouwers redden. De practijk moet ophouden uitsluitend ondervinding te zijn, en meer en meer toege paste wetenschap worden". Zóó is het. De heer Groneman schreef in zijn brochure te recht „Om het verlorene te herwinnen, ja zelfs, om te behouden wat wij nog hebbenom der concurrentie, die zich overal, en in alles, zoo sterk doet gevoelen, weerstand te biedenom met goed gevolg te kunnen streven naar ver booging van productie, door oordeelkundig handelen, en verwerpen van gebruiken (die misschien in vervlogen tijden voldoende zijn geweest, doch in onze dagen niet meer dengen), is er heel wat meer kennis noodig, dan in de dagen van onzen dichter Poot. Mocht in zijn tijd de landbouw een bedrijf zijn, waarin de boer deed zooals vader en grootvader hadden gedaan, in onze dagen is dat bedrijf een wetenschap geworden, waarbij natuur-, schei en werktuigkunde, bacteriologie en dierkunde een zeer voorname rol spelen De Commissie van Toezicht schrijft het ge ringe bezoek vooral toe aan onbekendheid met de schoone inrichting. Meer openbaarheid te geven aan de school is daarom ook de bedoeling dezer woorden. Moge mijn stem niet zijn die eens roependen in de woestijn Aan het Schagen en de rende hulpkantoren maand Augustus ingelegd terugbetaald f 9132 585. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 5166. Vergadering van den RAAD der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 3 September «morgens ten 10 nre. Voorz. de heer H. J. Pot, burgemeester. Aanwezig alle leden. Opening der vergadering De meuwgekozen leden, de heeren Bijpost en Meuts, worden beëedigd, waarna de Voorz. ze gelnk wenscht met de vernieuwing van hun mandaat en hun de belangen der gemeente opnieuw aanbeveelt. Hierna lezing der notulen; vervolgens goedkeuring door den Raad. Ingekomen stukken 1 Goedgekeurd van Ged. St. ierngontvangen de af- en overschrij vingen ea de betalingen uit den post van onvoorziene uitgaven. 2 Missive van Ged. St. met mededeeling dat aan den Burgemeester een verlof is toegestaan van 7 tot 29 September 8. Verslag der Landbouwschool alhier, dat bij de leden circuleert. 4. Het bekende adres der Industrieschool te Alk maar. B. en W. adviseeren f 10 subsidie te verleenen, jaarlijks en te beginnen met het jaar 1902, en dat wel, omdat kinderen nit deze gemeente van het onderwijs aan die school proflteeren en de subsidies van Rijk en Provincie afhangen van de bewjjzen van belang stelling, die de omliggende gemeenten in den voim van subsidiën geven. De heer Hoogschagen is niet tegen het verleenen van dat kleine sommetje, maar in principe kan hij zich niet met het voorstel van B. en W. vereenigen is daarvoor ooit subsidie door andere gemeenten gegeven, (Is dat wel ooit geprobeerd? meent Voorz.), neen, nietwaar, waarom zullen wij dan subsidie geven aan deze school De heer Roggeveen kan zich met het voorstel van B. en W. heel goed vereenigen, en spr. meent, dat, zooals de heer Hoogschagen de zaak voorstelt, dat niet heel jnist is. De Industrieschool is geheel een gemeenteijjke instelling, die geheel door de gemeente Alkmaar wordt gedreven, en waar alleen het Rijk en de provincie subsidie aan verleenen al 't overige is voor rekening der gemeente. Met de landbouwschool alhier is dat een geheel ander gevalde gemeente heeft die school alleen gebonwd en dan nog voor een deel met hulp der provincie. Maar de overige inrichting, de zorg voor het onderwijs, enzis geheel een zaak van het Rijk, daar bemoeit de gemeente Schagen zich in 't geheel niet mede. Dan is die Industrieschool een zoo nuttige instelling en wordt er ook vanuit deze gemeente gebruik van gemaakt, dat spr. zich geheel met het advies van B. en W. kan vereenigen. De heer Hoogschagen is 't geheel eens met de motieven, waarop de subsidie in den Raad der gemeente Wieringerwaard is verworpen: van de school genieten alleen kinderen uit gegoede klassen, en als dus de inrichting niet toe kan, welnu, hef dan maar hooger schoolgeld; op dien grond is het ook in W.waard verworpen. Spr is niet tegen dat kleine sommetje, maar in principenn geelt men f 10.morgen f 25.—, dan 1 100 De heer Vader merkt op, dat er uit Schagen een meisje geheel kosteloos onderwijs geniet en het spoor- geld heeft het kind toevallig vrij De heer Bijpost zegt, dat kennis is macht en dat elke gelegenheid om die kennis te vermeerderen, door elk weldenkend meusch gaarne zal worden gesteund en daar we een dergelijke gelegenheid als de Industrieschool hier niet bezitten en in de eerste jaren ook wel niet zullen krijgen, wil Spr. gaarne die school steunen. Maar gaarne had hij gezien, dat het bedrag hooger was gesteld; een bedrag van f 10 is zoo heel klein en kan, dunkt Spr., geen stenn genoemd worden. Als B. en W. f 25 hadden voorgesteld had het nog een beetje geleken f 10 is zoo goed als geen bijdrage. De heer Hoogschagen informeert, hoeveel leerlingen uit Schagen de school bezoeken. Voorz. merkt den heer Bijpost op, dat de gemeente al reeds zoovele subsidies tot haar last heeft. Men hoeft niet in gebreke willen blijven om belangstelling te toonen, daarom stellen B. en W. f 10 voor. Den heer Hoogschagen wordt meêgedeeld dat het aantal leerlingen over 1900 bedroeg 4 nu 3 De heer Roggeveen licht den heer Bijpost in, dat f 25 evenals f 10 geen steun genoemd kan worden, maar dat men, evenals in de circulaire der school staat vermeld, een subsidie geeft als blijk van belang stelling, voor de subsidie van Rijk en Provincie. De heer Hoogschagen zegt tegen te zullen stem men, niet omdat hij is tegen het kleine sommetje, maar in principe.... Voorz. zegt dat bij de stemming wel zal blijken dat de heer Hoogschagen tegen stemt, dat de zaak nu voldoende is besproken, dns tot stemming wordt over gegaan De subsidie van f 10 wordt toegestaan met op één na algemeene stemmen; die van den heer Hoogschagen. Op het adres van Algemeen Belang, aangaande de straatverlichting, is door B. en W. als voorloopige maatregel aan den gemeente-opzichter opgedragen op donkere avonden een zestal lantaarns te doen aan steken en deze te laten doorbranden tot 's nachts 1 uur. Wat betreft het tweede gedeelte van dat adresom zich in conlact te stellen met het tramcomité spoor- weglijn LangedijkDirks'norn,daar is doorB. en W nog niet aan kunnen worden voldaan, omdat dat comité zich eerst eenige dagen geleden heeft gevormd. Op het verzoek van deD hr. J. Vader om een ge deelte sloot naast zijn perceel te mogen dempen, is door B en W. nog geene beschikking kannen wor den genomen, doordat die sloot is poldereigendom en dus eerst door den polder aan den openbaren dienst behoorde te worden onttrokken en in eigendom of gebruik aan den heer J. Vader behoorde te zijn over gegaan. De verbouwing van zijn perceel was bereids toegestaan Wordt gelezen het bekende adres der onderwijzers, de heereu M. Visser, Tjalkens, de Vries, Jac. Visser, Zeeman, Polling en Zijlstra, aangaande de regeling hnnner salarissen. Vervolgens een adres van mej. L. Atema, om haar jaarwedde te verhoogeu van f 400 op f500. Op voorstel van den Voorzitter worden deze beide adressen verdaagd. Zij zullen in behandeling worden genomen bij de wijziging der verordening regelende de jaarwedden der onderwijzers. Wordt nu gelezen een adres van den heor J, H. Ressing, met verzoek voor rekening der gemeente in zijn huis een gasleiding aan te leggen' voor licht- en kookgas. Deze zaak wordt, als daar thnisbehoorende, aan B. en W. opgedragen. Van Ged. St. was terugontvangen de verordening op den Hoofdelijken Omslag en de heffing daarvan, met een paar wijzigingen, die de Raad aanbrengt. Aan de orde is nu het aangehouden verzoek om licht aan de rijtuigen. B. en W. stellen voor, dat aan te houden, daar een Prov. verord. dat wellicht zal regelen. B. en W. hadden verder de groote noodza kelijkheid van licht aan de rijtuigen niet ingezien, en in de buitengemeenten, daar had spreker speciaal op gelet, in verschillende raadsversïagen, werd het ook niet verlangd. De heer Menrs bepleit de noodzakelijkheid van licht aan de rjj tuigen bij avond, met het oog op het gevaar, en vraagt, als bij Prov. verord. het zaakje niet wordt geregeld, B. en W. dan weer met voor stellen bij den Raad zullen komen. De heer Vlaming wil de zaak niet laten rusten, maar nu reeds een verordening maken. De Raad legt zich evenwel bij het voorstel van B. en W. neer. De gemeente-rekening, sluitende in ontvangst op f 39608 285, in uitgaaf op f 37718.81=, met een batig slot van f 1889.47, wordt op advies der commissievan onderzoek door den Raad goedgekeurd. De Commissie bestond nit de heeren P. Meurs Pz,. W. Roggeveen Cz. en C. A. Hoogschagen. B. en W. vragen vervolgens een crediet aan voorloopig van f 300.om zich met deskundigen in betrekking te kunnen stellen, om te doen onder zoeken welke soort vau verlichting voor de gemeente straks de gewenschte zal zijn, als de tegenwoordige concessie met de gasfabriek op 1 Mei 1906 zal zijn afgeloopen Zonder discussie staat de Raad het bedrag van f 300 toe- De heer Roggeveen juicht het toe, dat B. en W. deze zaak zoo spoedig ter hand nemen. Bij de rondvraag informeert de heer Vlaming naar de boomenplanterij op de markt, en naar de verlich ting van vijf lantaarns op de markt met gasgloeilicht. Voorzitter antwoordt met betrekking tot het le punt, dat B. en W. nog tot geen besluit zijn gekomen. Beplanting van de geheele markt is h. i. ondoenlijk. De rij hoornen tot bótel Broersma door te trekken, daarover wordt ernstig gedachteen besluit zal ge nomen worden bij de geheele schouwing over alle boomen welke aanstaande is. Over de lantaarns zal eene beslissing worden ge nomen, als de geheele verlichting aan de orde is daarvoor doen zich nu te veel moeilijkheden voor. Niets meer te behandelen, gaat de Raad in comité. De Wielerwedstrijd om. den wisselbeker zal niet gehouden worden op den dag onzer harddraverij, maar op Zondag 22 Sept. op den weg van Lagedijk naar Scha- gerbrug. Getrokken I'rijzen. Trekking van Maandag 2 September. Vierde klasse, le lijst. No. 13174 en 16878 elk f 1000. No. 6949 en 77066 elk f 400. No. 17821 t 200. No. 882, 3928 7695, 8898 eB 11407 elk f 100. Prijzen van f 65. 37 3248 6580 9128 11766 14246 16595 18753 55 54 6630 9230 779 377 766 827 62 67 64 75 847 419 775 849 100 3303 78 9303 859 442 813 906 150 28 83 40 957 487 855 972 193 3438 98 46 969 497 901 982 274 79 6727 9422 12152 513 919 19021 302 80 6855 44 165 517 992 062 362 3582 6914 9506 179 527 993 103 382 96 40 31 259 533 17013 104 410 3700 42 32 300 571 206 135 662 02 7085 88 308 580 210 174 705 55 7105 9611 355 702 291 202 759 82 47 21 441 705 418 241 794 97 57 37 471 717 435 285 859 3805 7218 40 476 793 444 378 975 28 51 75 509 804 448 408 1004 46 64 9711 556 885 469 439 1118 3900 69 28 585 888 518 454 32 89 93 31 615 892 697 467 35 4001 7348 80 635 916 730 523 1212 53 81 89 686 947 766 528 58 4181 86 9800 810 15043 785 541 78 4363 7489 34 813 045 794 553 82 87 7503 84 855 078 822 616 87 4524 11 9900 962 111 839 626 1348 4637 17 05 13003 160 871 633 51 61 38 92 OU 210 874 672 55 4746 7622 1"253 015 234 911 692 63 4830 34 365 058 271 916 733 1432 52 51 462 118 314 946 744 94 76 91 476 132 366 999 797 1516 85 7767 491 126 415 18002 816 21 4922 85 564 136 512 070 833 39 45 7829 670 140 611 092 853 77 89 76 734 148 639 114 868 1639 5011 7911 777 157 924 117 960 42 23 71 913 202 943 120 20003 48 38 82 963 229 969 131 041 1824 41 8103 862 297 991 166 075 1996 5155 11 984 334 16040 181 133 2008 5220 81 U040 342 089 227 142 67 59 8224 044 478 113 266 176 2100 5384 30 060 517 127 305 251 72 5511 35 122 520 144 329 391 77 21 69 126 577 235 363 437 2201 91 8316 175 615 246 387 619 36 4738 8400 192 631 320 440 658 2368 5826 63 202 666 343 473 767 2415 62 84 208 689 349 484 774 65 5960 8522 222 820 373 494 781 2578 6049 66 290 834 403 495 807 98 6122 96 301 850 408 515 838 2825 49 8724 311 868 446 522 858 39 73 8808 341 918 485 604 873 42 93 44 372 953 492 626 989 2904 6216 83 575 962 514 627 59 27 8901 582 14006 561 637 3060 6328 34 588 057 568 689 3100 47 45 592 134 608 705 17 65 9000 614 175 660 743 61 6468 64 629 176 772 17506 18848 893 973 989 19032 071 117 155 267 299 Trekking van Dinsdag 3 September. Vierde klasse, 2e Ijjst. No 12503 f 25.000. No. 8905 f 1500. No. 2029 f 1000, No 7888 en 17132 elk f 200. No. 2526 6800 8770 13723 15365 en elk f 100. Prijzen van f 65. 11 2803 5902 8630 11157 13565 15709 76 10 73 49 201 598 799 133 2913 78 8722 220 608 800 147 25 6012 33 225 657 813 217 3067 50 67 298 802 961 226 62 86 8833 334 814 966 239 3196 91 51 421 861 990 276 3225 6213 60 446 946 16006 296 81 15 8912 544 995 045 320 3439 40 29 567 14003 244 333 51 64 64 610 064 264 334 64 6324 71 659 093 299 357 375 3510 50 87 708 110 405 379 378 3677 79 9018 829 154 523 399 425 3711 94 21 869 165 552 405 432 3877 6421 57 884 219 584 421 456 3906 70 9U7 949 226 625 422 546 14 77 81 12027 235 689 473 594 63 83 9375 056 237 696 506 640 4002 6704 79 140 240 745 605 643 21 37 9449 224 257 767 618 698 58 45 73 272 264 821 632 699 61 6801 99 310 334 971 674 813 95 57 9520 835 356 975 697 858 4103 96 44 405 362 994 717 1035 18 6951 79 438 379 17030 836 36 43 55 83 478 400 046 863 64 82 91 86 525 401 162 897 1154 97 7059 j 9787 550 416 165 902 60 4216 94 99 571 418 225 946 70 37 99 9842 642 570 359 948 1269 73 7148 60 660 645 365 20029 1378 4382 7298 69 080 750 459 059 1654 4415 99 9939 690 777 490 178 56 43 7326 66 758 852 546 182 62 4605 93 78 759 853 620 238 1739 55 7403 10026 818 854 710 286 48 76 34 063 836 856 733 309 65 79 48 108 860 877 799 333 89 4723 80 138 875 906 897 369 1809 33 7712 177 967 952 938 498 17 56 19 354 979 954 18013 600 76 89 7850 392 999 977 016 508 96 4870 67 443 13001 982 087 515 1906 90 71 489 012 15015 104 551 41 93 7906 493 025 037 115 597 2019 4957 33 586 055 044 180 605 51 5018 90 547 075 132 198 638 61 26 8001 603 194 151 220 652 74 63 59 653 111 200 236 667 88 6121 72 674 224 206 336 732 2108 71 8113 709 252 266 402 870 37 5404 14 712 257 320 458 933 54 75 61 724 284 357 550 970 2237 5513 62 774 349 361 569 980 42 32 8320 798 368 373 570 2316 92 85 818 369 422 632 18 97 98 846 403 424 667 92 5656 8481 993 447 506 716 2405 86 8525 11035 465 516 735 32 5795 64 050 524 620 760 2597 5887 89 127 553 670 815 VERVOLG KENNISGEVING. De Burgemeester van Schagen, daartoe de noodige aanschrijving ontvangen hebbende, brengt ter algemeene kennis, dat tot den werkelijken dienst wordt opgeroepen onder staande verlofganger der lichting 1901 KOSSEN ARIE behoorende tot het 2e regiment veld-artille- rie, garnizoensplaats 's-Gravenhage, tegen o16 September 1901, welke verlofganger op Ook uit deze gemeente gaan kinderen op de Rijks- genoemden datum bij zijn korps present zal Hoogere burgerschool t« Alkmaar en stel eens, dat ook moeten zijn voor des namiddags vier ure. voor die inrichting subsidie werd gevraagd; ('t Ry k Schagen, den 4 September 1901. vaJ 4 in don ra.vnl 1 a1. ..nl i vr i l tv -*-v redt in den regel zichzelf, meent Voorz.) dan kannen we de Landbouwschool alhier als voorbeeld nemen De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. Vergadering van den Raad van WIERINGEN, Dinsdag 3 September, 's namiddags 2 uur. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, den heer L. C. Kolff, stelt hij voor de notulen na afloop dor installatie der nieuwe raadsleden te lezen, hetgeen wordt goedgevonden. De geloofsbrieven der nieuwe leden, de heeren P. Tijsen en J. Hermans, worden onderzocht door de heeren Obreen, Kuut en Koorn, en in orde bevonden, zoodat tot toe lating besloten wordt. Door den gemeentebode worden de heeren binnengelaten, en deze leggen daarna in handen van den voorzitter de bij de wet vereischte eeden af. Hierna worden de notulen der vorige verga dering door den Secr., den heer J. Bruul, gelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt gelezen: een missive van den heer Rijks-Ontvanger te Anna Paulowna, behel- T zende de mededeeling, dat aan den Gemeente- Ontvanger alhier is uitbetaald de som van f385.17 Een verzoekschrift van den heer Oden, verzoekende een half jaar ontheffing honden belasting. Hierop wordt wegens te late in zending afwijzend beschikt. Worden ter inzage gelegd de maandstaten der Zeegras-exploitatie over Juni en Juli 1901. Was ingekomen een verzoekschrift van de Centrale Commissie tot afsluiting en drooglegging der Zuiderzee, waarin deze com missie tot voortzetting van haar arbeid om geldelijken steun verzoekt. Wordt gesteld in handen van B. en W. om advies, daar het verzoek pas was ingekomen. Voorz. deelt mede, dat de grint voor de wegen is aangekomen en gelost, en stelt voor om deze over de wegen te laten rijden, hetgeen goedgevonden wordt. Wordt overgegaan tot benoeming van een Wethouder. Uitgebracht worden op de heeren Obreen 4 stemmen, P. Kuut 1, P. Luijt 1 en P. Tijsen 1, zoodat de heer Obreen is gekozen hij neemt deze benoeming aan. Niets meer te behandelen zijnde, wordt, de vergadering gesloten. Ingeschreven van 31 Aug.3 September 1901. Ge toren Pieter z. v. P. Wijte ea van G. Jonker. Ondertrouwd en getrouwd geene. Overleden; Willem Vlaskamp, 9 jr. ALKMAAR, 31 Aug. Aangevoerd Paard f a 42 Koeien en Ossen „140.a 250. 35 nucht. Kalveren 8.a 20. 105 magere Schapen 10.a 20. Lammeren a 85 magere Varkens 14.a 17. 155 Biggen 7.— a 11.75 5 Bokken en Geiten 3.a 6.— kleine Bokjes a 4947 pond Boter, p. pond .50 a .62® Kipeieren per 25 ,875 a 1. Eend a ALKMAAR, 2 Sept. 1901. Aangevoerd 16 Koeien f 140.— a 215.—, 174 Vette kalveren f 35.— a 96.—, idem per K.G. t .75 a —.90, 50 nuchtere idem f 8.a "20.171 Vette Varkens per K.G. f .42 f .49,49 magere idem f 14.a 17..1036 vette Schapen f 16.— a 24.—.899 Paarden. PURMERENT), 3 Sept. Aangevoerd 324 runderen, waaronder 616 vette id., f -50 a .64 p. K., 63 stieren, vette prijsh. stug, gelde en melke lager prijs stug, 239 vette kalveren f —.60 a .80 p. K., vlug, 176 nucht. idem f7.a f 17.stug, 3546 schapen en 800 lammeren, lager prijs stug, 210 vette varkens f .43 a .50 p. K.G., handel vlug, 82 magere id. f 15.— a 26.— handel vlug, 163 biggen f7.— a 11.50 handel matig, 28 paarden, 19 ganzen. 450 mud appelen f 1.50 a 3.900 mud peren f 3.a 5. Kleine kaas f 29.—, middelbare f Goudsche f aangevoerd 251 stapels. 2049 K.G. boter 1 1.10 a 1.20. Kipeieren f 3.25 a 4.Eendeieren f 3.10 per 100. P. Schouw 1 1 «rev»«aasrd, in een k 1 e i n gezin, P. G niet beneden de veertig jaar,

Schager Courant | 1901 | | pagina 3