MM smelt is west Zondag 8 September 1901. 45ste Jaargang No. 3G60. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavo n d. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden A DVEK1 EN TIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. HCJHAUKJ1, JLaaiï, S$ 4. UitgeverP. TRAPMAN. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlik nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. EERSTE BLAD. G e m e e n t e S c ha gen. Eenige opmerkingen naar aanleiding van de resultaten, verkregen op de proefvelden in Noord-Holland gedurende 1900 en de beide voorgaande jaren. Buitenlandsch Nieuws. SOSA GE R tümtfSKSBUXtJBWi KOT Aiïerieaüe- LnlIiivIM MedewerkerJ. W I k E L. Dit nummer bestaai uit twee bladen. f^ekendfsïtafein^ei». Kennistreving. De Burgemeester van Schagen Gelet op eeu schrijven van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, d. d. 21 en 9Q 2 September 1901, No. ®i betreffende het gebrnik van patronen tot verkleinde afstanden, brengt ter keunis der ingezetenen, dat op de Secre tarie dezer gemeente eene bandleiding daaromtrent ter inzage is nedergelegd. Schagen, den 6 September 1901. De Burgemeester voornoemd, H. .T. POT. I>e proefvelden in IV oord- Holland. II Alle graslandproefvelden, over de geheele provincie verspreid, bleken zeer dankbaar voor bemesting met stikstofmest. Wil. men echter een belangrijke vermeerde ring van den groei bewerken, dan moeten vrij groote hoeveelheden worden aangewend. Door de betrekkelijk geringe waarde van het gras kan de bemesting zelden groote voordeelen geven. Loonend is evenwel eene bemesting met 150 a 250 K.G. chilisalpeter op niet zeer vruchtbare graslanden waarschijn lijk meestal. Door bemesting van het grasland met chili salpeter in het laatst van Maart kan men bewerken, dat het vee vroeg in de weide kan worden toegelaten; dat bleek op decontröleveld- jes overal, doch daartoe is eene vrij sterke bemesting noodig, b.v. 200 a 400 K.G. per H.A, Zulk eene bemesting kost wel veel geld, doch levert ook zeer veel gras, zoodat het niet onmogelijk is, dat in den regel de kosten gedekt worden en men bezit daarin dan een 1 middel om in ongunstige voorjaren toch vroeg gras voor het vee te hebben, zoodat men het koopen van zeer duur hooi kan vermijden. Op de klei- en zavelgronden bleek liet gras land voor bemesting met phosphorzuur in den regel niet zeer dankbaar, in zooverre als dit op het oog of bij weging viel uit te ma ken. Op de veenachtige gronden daarentegen, te Edam, Jisp, Middelie, Ilpendam, Schermer- horn, Oost-Graftdijk, Menigweer, Hauwerten Wognum, bestond algemeen groote, soms uiter mate groote dankbaarheid voor phosphor- zuurbemesting. Op de laatste zullen zeer sterke bemestin gen met thomasslakken of superphosphaat (vooral in 't laatste geval wellicht ook kalk) veel voordeel kunnen geven. In de overige gevallen zal men misschien zonder bemesting met phospliorzuurmest kunnen volstaan of haar met mate moeten toepassen. Wanneer men echter bemest met veel chilisalpeter of veel pis van het vee, dan zal men voorzichtig heidshalve, om de werking van die meststof fen te verzekeren, ook eene matige hoeveel heid superphosphaat (300 a 500 K.G. per H.A.) of thomasslakken moeten gebruiken. Van bemesting met alleen phosphorzuur en kali werden op de proefvelden op zavelgron den in Noordkoliand. tot nog toe in den regel weinig resultaten verkregen. Dat zou men hieraan kunnen toeschrijven, dat altijd slechts een jaar werd volgehouden en daardoor de klaver geen tijd had zich we-- lig te ontwikkelen; doch ook op de landerijen, waar veel klaver groeide, was het resultaat hetzelfde. Er viel op de graslanden zelden eene belangrijke oogstvermeerdering door de phosphorzuur- of kalibemesting waar te ne men een bewijs, dat de grond genoeg kali en phosphorzuur bezat. Die voorraad van phosphorzuur en kali heeft reeds meerdere jaren zijn invloed kun nen doen gelden en toch is lang niet overal veel klaver aanwezig, en al is er veel klaver aanwezig, dan nog is het daarvan te verkrij gen gewas onbevredigend in vergelijking met den oogst van meer vruchtbare graslanden. Die meerdere vruchtbaarheid is een gevolg van meerderen grasgroei en die yrasgroei dankt zijn ontstaan aan meer opneembare stikstof Jh den grond. Daarom moet aan de bemesting van onze graslanden met stikstof steeds alle aandacht borden geschonken en daarom is het van zeer groot belang, dat de groote hoeveelheid stikstof, die in de pis der dieren aanwezig is, zoo doelmatig mogelijk wordt bewaard en gebruikt. Bij de urineproeven bleek, dat de uitwer king van 60 K.G. stikstof in den vorm van pis, bij eene bemesting met ongeveer 15000 liter per H.A., overal zeer groot was, en dat dus de stikstof van de pis groote waarde heeft. In twee gevallen te Hauwert had eene bemesting met 20000 liter gier, in twee ver schillende „ierkuilen" (afgedamde slooten) be waard, slechts weinig uitwerking, veel en veel minder dan 50 K G. stikstof in den vorm Wan kunstmest. De bewaring en het vervoer der pis kosten geld en bij de bewaring kan nog stikstof verloren gaan. Wanneer men de kosten en de verliezen bij verschillende manieren van bewaring met elkaar vergelijkt, moet men mijns inziens tot de slotsom komen, dat be waring in den mesthoop of in eene afgedamde sloot minder voordeelig uitkomt dan bewa ring in een gemetselden gierkelder en dat deze manier van bewaren daarom is aan te bevelen. De stikstof van de urine zal alleen dan voldoende tot haar recht komen, wanneer per bunder niet te veel wordt gebruikt, wanneer de urine wordt gebruikt op land, dat gedu rig gehooid wordt, en wanneer ook phosphor- zuurmest wordt gegeven, waar dit noodig is. Hoe de stikstof van de urine in den gier kelder het best tegen vervliegen kan worden beschermd, hebben de jwoeven van dit jaar niet kunnen uitmaken. Bij de voortzetting der urineproeven zullen hieromtrent meer ver trouwbare gegevens worden verkregen en zal ook kunnen worden onderzocht, hoeveel urine per H.A. kan worden gebruikt. De vaste uitwerpselen van rundvee hebben in verdunden toestand op grasland weinig werking gehad, ofschoon ook hier 60 K.G. stikstof per H.A. gegeven werd. Misschien zal hare werking op den duur beter blijken te zyn. Ook in het Gooiland gaven vaste uitwerp selen een onbevredigend resultaat. Blijkbaar waren zij, zelfs in groote hoeveelheid aange wend, niet in staat eene belangrijke hoeveel heid opneembare stikstof aan de aardappelen te leveren. Misschien kom t die stikstof op den duur nog voor den dag. Urine bleek daar ook bij rogge eerst laat eenige werking te ver- toonen, zoodat men bijna geneigd zou zijn aan eene gebrekkige nitrificatie te denken. Behoefte aan kali bleek alleen te bestaan op een grasland op Texel. Overigens was zelfs op de veenachtige graslanden bijna nergens dankbaarheid voor kalibemesting te bespeuren, zelfs niet op de meest onvruchtbare ouder deze. Dit moet zeer waarschijnlijk worden toe geschreven aan de groote hoeveelheid klei, die bij deze gronden in den bovengrond voor komt, zelfs in de meest veenachtig er uit ziende gronden. Zoo bevatte een zeer onvrucht baar grasland in de Menigweer 44% klei en 31°/,, humus, 15% grof zand en 10% fijn zand. Hierdoor verliest de groote hoeveelheid kali, die in pis zit, heel wat van hare waarde en mag bij de waardeberekening van deze mest stof de kali niet ten volle in rekening worden gebracht, tenzij de pis wordt gebruikt voor gewassen, die zeer dankbaar zijn voor kali bemesting, zooals kool, of op grond, waar door de gewassen veel kali wordt weggehaald. SLOT YÖLGT. roepen, waar van gedachten zou worden gewis seld over de bestrijding van het socialisme 't Is bijna niet te gelooven De Czaar toch kan zeggenExperientia est optimo rerara magistra, oi in goed Hollandsch de ervaring is de beste leermeesteres in alle zaken. En dan heeft het Haagscho Congres zeker den voorsteller geleerd, dat congressen al zeer slechte middelen zijn, om in de wereld misstanden verbetering te brengen. Juist na bet beruchte vredescongres is de geesel des oorlogs nog geen oogenblik van de schoone aarde geweken, en het zijn juist de congres natiën, die de vredes- en arbitrage-artikelen mot voeten hebben getrapt. Wij denken maar aan het schreeuwende onrecht, door Engeland daarginds gepleegd, dat is al meer dan vol doende. De Deensche bevolking, met name die van Kopenhagen, schijnt ditmaal maar weinig ingenomen met het bezoek van den Czaar. De persoon van Z. K. M. herinnert de Denen thans te veel aan de rechtsverkrachting, uit naam van den Czaar in Fiüland gepleegd, welk onrecht in hooge mate door de Denen wordt gevoeld. De Finnen maken met de Zweden, Koren en Denen den Scandinavischen volksstam uit, die uit ongeveer 11 millioen personen bestaat. Neemt men overal een streven waar uaar eenheid, naar samensnjelting der verstrooide deelen van een zelfden stam, ook bij de volkeren van Noord-Europa is dit gevoel ontwaakt. Do pan-Scandinaviërs droomen van een groot Scandinavisch rijk, dat Finland, Zweden, Noorwegen en Dene marken zou moeten omvatten. Doch wanneer door het Russische dwangsysteem Finland straks zijne zelfstandigheid heeft verloren, wanneer het vrije groothertogdom in een Russische provincie zal zijn herschapen, wanneer al de vrijheden en rechten bij keizerlijk decreet zijn afgeschaft, wanneer tenslotte de Finsche taal en litteratuur in een achterhoek van het merenplateau zijn teruggedreven, dan zal de droom der Scandinaviërs nimmer werkelijk worden. De Deensche journalisten-kring heeft een eigenaardig middel gevonden, om de Deensche gevoelens ten opzichte van Finland aan den Czaar kenbaar te maken. Tijdens het bezoek van den Czaar is een bekend Finscb mannenkoor in Kopenhagen opgetreden. Het programma was voornamelijk uit nationale liederen samen gesteld. Deze concerten hebben de Denen aanleiding tot eene warme betooging gegeven, waarvan de hooge gast het zijne kon denken. Waar evenwel reeds zooveel ver- wad geefsche pogingen zijn aangewend, om Rus- werd -Schoolfeest te SINT MAARTEN. Den 2en September ij. had te Sint Maar ten een schoolfeest plaats. Omdat door de meerderheid der burgerij besloten was, een plaatselijk feest te vieren, werd de tweede kermisdag daarvoor 't geschiktst geacht. Reeds in den vroegen morgen zag men uit bijna alle woningen de driekleur wapperen, en de kinderen zich te ruim 8 uur in feest dos naar het schoolplein begeven, vanwaar de optocht der kinderen zich te 9 ure in be weging zou zetten. Hierin mocht men echter niet slagen, want het Harmonie-korps van Nieuwe Niedorp, dat zijne medewer king zou verleenen, liet, buiten schuld, op zich wachten tot half tien. Toen ging het weldra, met dat gezelschap voorop, onder het spelen van een vroolijken marsch, in op tocht naar het café „De Klimop", na eerst een poosje de kinderen in een draaimolen te hebben laten draaien. Daarna werden eenige ververscbingen aangeboden en werd plaats genomen in de reeds gearriveerde rijtuigen, om een tochtje te gaan maken over Sint Maartensbrug door Ananas, Schagerbrug en Schagen naar het dorp. 't Was een aardig gezicht, die lange reeks van 29 rijtuigen, waarvan in 22 de schoolkinderen hadden plaats genomen, wier vlaggetjes zoo lustig wapper den, voorafgegaan door het muziekkorps, met de glinsterende instrumenten, waarmede zoo vaak zoo'n mooi nummertje ten beste werd gegeven. In Ananas werd afgestapt en ver poosden de kinderen in het mooie bosch met zijn breede lanen en deden zich recht te goed aan de versche melk van den heer Schrieken en de meegebrachte koek. Gaarne had men daar een poosje langer gebleven, doch het programma, dat al was over schreden, stond geen langer verblijf aldaar toe, waarom de tocht werd voortgezet huiswaarts. Ongeveer ten half één uur kwam men in de kolfbaan van „Rust en Lust" aan, waar de kinderen, na het zingen van een weikomst- lied,werden getracteerd op broodjes met vleesch, krentenbrood, melk, koek en bessenwijn. De oudere leerlingen begaven zich nu naar den draaimolen en de jongeren op het plein voor het gemeentehuis, waar, onder leiding van den heer Akkerman, eenige kinderspelen zeer keurig en lief werden uitgevoerd, waarbij het ook aan vroolijke liederen niet ontbrak. Hetzelfde vond plaats met de oudere kinderen, waarna de kleintjes zich naar hartelust amuseerden in den draaimolen. Een polonaise werd voortreffelijk door de oudsten uitgevoerd, door een groot publiek met pleizier gevolgd, terwijl men menigmaal machtig mooi", en „hoe is 't mogelijk dat „meester" ze dat in zoo'n korten tijd heeft kunnen leeren." weiu gevojgu, rerwijr men land's gebieder tot andere inzichten te brengen, uitroepen hoorde als„wat is dat toch daar zal de solidariteit der Denen op het pantser TYl Q cTl "H rf TV» rvr% "k van pan-Slavische gevoelens ook al heel weinig vermogen. Op Kopenhagen volgt hrt zeeschouwspelNa afl yan mQoie t yan het voor Dantzig, waar Nicolaas II kennis kan, mmal doQr ]iefc maken met den boeteprins, prmsTsj oen, eigen werd|n bde kinderen rijkelijk onthaald broeder van en keizer van C ma, versnaperingen, zoowel bij den heer Blom, keizer Wilhelm uitgenoodigd is de legeroefe- D.,_' i De zegetocht van Rusland's alleenheerscher is begonnen. Want een zegetocht is het, wanneer men door vorsten en volken als om strijd wordt gehuldigdwanueer millioenen, opgetogen van bewondering, den vriend of bondgenoot hunne gelukwenschen aanbieden wanneer zelfs sociale en radicaal-sociale minis ters hunne beginselen aan den absoluten monarch ten offer brengen. Des keizers eerste bezoek gold Kopenh a gen. Daar, in de nabijheid van den koninklijken grootvader, omgeven door zijne naaste familie, heeft Nicolaas II, evenals zijn vader Alexan- der II, met voorliefde dagen en weken door gebracht. Het heeft er iets van, dat de angsten en zorgen, waarvan ook een keizer van Rus land ruimschoots zijn deel ontvangt, op den bodem van Seeland weg zijn gevlogen. Daar kan de keizer zich onbelemmerd en onbevreesd bewegen daar is hij verzekerd door den vloek van het despotisme niet getroffen te zullen worden. De tegenwoordigheid van den heer Lansdorff, 's keizers raadsman en kanselier doet vermoeden dat ook te Kopenhagen aan politiek zal worden gedaan. Dit vermoeden krijgt nog meer zeker heid, nu ook koning Edward van Engeland naar de hoofdstad van Denemarken is opgetrokken, om, naar het heet, zijn grijzen schoonvader eens van aangezicht tot aangezicht te zien. Het spreekt, dat deze toevallige samenkomst van te voren door de wederzijdsche regee ringen is besproken en vastgesteld, waaruit men dan ook gerust de gevolgtrekking mag maken, dat er over meer dan koetjes en kalfjes zal gesproken worden. Enkelen willen weten, dat de Afrikaansche oorlog een onderwerp van bespreking zal zijn, en dat de Czaar met goedkeuring van Engeland zijne bemiddeling tusschen Engel- sclien en Boeren zal aanbieden. De audiëntie, die keizer Nicolaas aan presi dent Kruger heet te zullen verleenen, moet dan mede met die welwillende tusschenkomst in verband staan. Het kan wel niet anders j of de geestelijke vader van het Haagsche Hof I schuur van Arbitrage zal het aangenaam vinden, dat Engeland het geschil door zijne tusschen komst zou willen laten beslechten, doch Engeland, heeft zich in de praktijk zoo weinig om de idééën van den Czaar bekommerd, dat men haast niet kan aannemen, dat het nu van gevoelen is veranderd. Wanneer de Engelsche regeering werkelijk van de Russische bemiddeling gediend is. dan ligt daarin wol het bewijs, dat het er voor Engeland in Zuid-Afrika slecht uitziet. ningen bij Dantzig bij te wonen, waar hij dan op een ongezochte wijze met den Czaar in aanraking kan komen. Hij kan dan tevens bij zijne terugkomst in China mededeelen, welk eene goede verstandhouding er tusschen Rusland en Duitschland bestaat, zoodat men op verschil van gevoelens tusschen die beide landen in China niet behoeft te bouwen, Daar zal het toch wel om te doen wezen. Toen wij de verootmoediging van den Burgemeester, als bij den heer Bruin, Wet houder. Een tombola zonder nieten van chocolade-artikelen bij eerstgenoemde viel zeer in den smaak 't was dan ook een aardige verrassing. Een woord van dank, genoemden heeren gebracht namens de kin deren door de heeren Akkerman en Peetoom, vond groote instemming bij de ouders, die door deze milde gaven getroffen waren. Vervolgens werd de draaimolen nog een leden van het meergenoemde harmoniekorps met hun directeur, den heer Wernecke, want ook zij hebben zich uitstekend van hun taak gekweten, en blijk gegeven een uitmuntend muziekkorps te zijn, dat gaarne wil mede werken om de feestvreugde te' helpen verlioogeneen korps, dat men niet anders kan dan aanbevelen. Gaarne stemt de verslag gever in, met de afscheidswoorden van een commissielid„ik wensch u een hartelijk vaarwel en een tot weerziens toe". (Door omstandigheden kon dit verslag eerst heden worden opgenomen.) Barniim en Uailey. Het groote „paardenspel", zooals men het gewoonlijk noemt, heeft reeds eenige plaatsen in ons vaderland bezocht en er zijne voorstel lingen gegeven. De roep, die daarvan uitgaat, is grootwat men ziet, overtreft elke verwach ting, 't maakt een overweldigenden indruk, juist door liet reusachtige van de geheele onderneming. Alle abnormaliteiten op het gebied der menschheid: reuzen, dwei'gen, aaneengegroeide menschen, lieden zonder armen of beenen zijn daar in ééne tentoonstelling bijeen. Dan de menageriewitte kameelen, een zwarte anti loop, drie kudden olifanten, de grootste aap, een gedresseerd Nijlpaard, de grootste en kleinste exemplaren van de meest interessante diersoorten, roofvogels enz. De grootste attractie is evenwel het circus zelf, met zijn vermetele acrobaten, jongleurs, springers, enz. Wat op 't gebied van paardendressuur en schoolrijden in de drie maneges en de renbaan wordt te genieten gegeven, moet waarlijk alle verwachtingen over treffen. De races vormen vooral een mooi num mer, waarin bekroonde paarden hoog- en verspringen. Een er van, „Oxford" geheeten, vroeger in 't bezit van den burgemeester van New-York, heeft met 7 voet het record in hot hoogspringen geslagen, terwijl de pony „Joie" dit deed in het verspringen met 30 voet. Bovendien zijn er nog andere beroemde paarden, „Evergreen" en de pony „Jupiter", die wonderen doen. In de maneges treden 16 heeren- en dames- kampioenen op ongezadelde paarden tegelijk op en ook de 20 clowns van het oude j Chmeeschen prins voor Keizer Wilhelm lazen, j Paar maïen bezocht en in de kolfbaan een dachten wij onwillekeurig aan den boetekei- j broodje met vleesch en een glas melk Hendrik IV voor paus G-regorius YII op St uikt, waarop het uur van vertrek, onge- het slot Canossa, en maakten daarbij onwille keurig de opmerking, dat, h o e de toestanden in den loop der eeuwen ook gewijzigd mogen zijn, het wezen der personen nog schier het zelfde is. Iu 1077 dezelfde ijdele zelfverhooging als nuvoor meer dan negen eeuwen een ceremoniëele comedievertooning, die in de 20e eeuw haar pendant vond. Natura non agit per saltuinde natuur werkt niet met sprongen, 't Heeft er iets van, alsof ze bij zekere personen in 't geheel niet werktzij zijn nu, als toen. Eigenlijk laat het christelijk Europa thans boeten voor het kwaad, dat zij in vroeger eeuwen zelf heeft gesticht. Toen in de middel- eeuwen China zich uitstrekte tot Trebisonde, aan de oevers der Zwarte Zee, woonden in dit Noordwestelijk deel van China tal van christelijke volksstammen. Daar zij in enkele leerstellingen van het katholicisme verschilden, werden bij de Chineesclie autoriteiten alle pogingen aangewend, om deze „afgedwaalden" ten verderve te brengen. Dit gelukte maar al te wel. Deze christenstammen gingen voor en na vrijwillig of gedwongen tot het Boeddhisme over, doch daarmee had de christenvervolging in China het burgerrecht gekregen, dat zij er thans nog bezit. Wie onkruid zaait zal distelen oogsten veer zes nur, inmiddels was aangebroken. Voor bet raadhuis gearriveerd, werd, na het zingen van een afscheids-, tevens danklied, het woord genomen door den heer Peetoom, hoofd der school, die in een keurige rede de burgerij bedankte voor do gulle bijdragen, de commissieleden voor den verleenden bijstand, inzonderheid den heer Akkerman, die, opkomende voor het grootste deel der werkzaamheden, door ijver en volharding de grootste steun voor het slagen van dit feest is geweestbenevens de leden van het muziekkorps, die den geheelen dag onver moeid hun best hadden gedaan, en die, behalve de gewone, zoo menig extra mooi nummer ten gehoore hadden gegeven, waardoor het feest met nog meer succes zijn beloop en goed einde kreeg. De heer Blom bedankte de burgerij voor de uitstekende orde, waardoor ook zij tot het welslagen had meegewerkt. De heer Kuit bedankte de acht dames voor hare hulpvaardigheid, den geheelen dag betoond, bij het klaarmaken zoowel als het ronddienen der comsumptie, wat door haar zoo welwillend en met plezier was verricht. Na eenige hiep hiep hoera's 1 en even- zoovele „lang zullen ze levenwerd den kinderen nog een zakje bruidsuiker en aller hande mede naar huis gegeven, en was het feest geëindigd. Uit bovenstaand verslag blijkt, dat men te Sint Maarten weer een schoolfeest heeft gevierd, dat niet voor de vroegere behoeft onder te doen. Hoewel de commissie met bij het /dS? D IRKSSm": tan van ner oude en nieuwe genre en pantomimische grappenma- kers verhoogen de attractie van het program ma, uit 100 nummers bestaande. In baar geheel genomen zijn de voorstellingen bewonderens waardig en verbazingwekkend. Voornamelijk is 't een overweldigende indruk van het grootsch geheel, die algemeen wordt verkregen, waar men bijv. 70 gedresseerde paar den tegelijk ziet optreden of waar men op een gegeven oogenblik alle mannelijke leden van 't gezelschap ziet verdwijnen om een voorstelling te zien geven door vrouwen alleen, te paard, in fraaie costumes, en waarbij zij niet enkel als amazonen of kunstrijderessen, maar ook als clowns, pikeurs en manegebedienden op treden. To Groningen heeft de stedelijke belasting op publieke vermakelijklieden, vorderende 5 pc. van de entrées, in de 2 dagen van Barnum en Bailey's verblijf een inkomst genoten van f5000, waarvoor de plaatskaarten met 5,10,20 en 30 ets. door de ondernemers verhoogd waren, dus is daar f 100.000 ontvangen. Te Leeuwarden is door Barnum en Bailey f56.000 aan entrées ontvangen. Te Zwolle is de middagvoorstelling van Barnum en Bailey door ruim 8000 en de avondvoorstelling door ongeveer 10.000 per sonen bezocht. Een welwillende hand zendt aan de Zw. Ct. een staaltje van hetgeen Barnum en Bailey c. s. gedurende hun verblijf daar verorberd en ver bruikt hebben, altbaus voor zoover de kwartier maker dit vooruit te bestellen had. Eeu os, 200 kg. varkensvleesch, 60 kg. lever, 6 hammen, 150 kg. wittebrood, 1200 stuks broodjes, 150 liter melk, 10 liter room, 6 kg. visch, 100 kg. suiker, 25 kg. koffie, 2Vï kg. thee, 25 liter petroleum, 300 kg. cokes, 3 zakken zout, 200 kg. aardappelen, 4 korf wortelen, 800 roode bieten, 00 kroppen sla, 75 kg. margariue, 1 kg. boter. Bij Barnum en Bailey's gezelschap verricht ook een geboren Amsterdammer zijn wonde ren. Het is do man, die keisteeneu op zijn hoofd met mokers tot gruis laat beuken. Büly Wells heet hij nu, maar als Amster- damsclre straatjongen zal hij wel een anderen naam hebben gehad. Als jongen is hij reeds getrokken en vocht daar Indianen. Een unicum. De raadsvergadering van de gemeente BLARICUM op den bij de wet voorge schreven eersten Dinsdag in September, begon 's morgens te half zes, juist bij zonsopgang. De vergadering duurde gelukkig j niet tot middernacht. naar Amerika tegen de Sioux- u nu. toch met dankbaarheid en voldoening op m den hare volbrachte taak terugzien. Ze heeft watermolen aildaar, en bewoond door den j dan ook geen moeite ontzien, om van den heer J. Govers Wz- 1.1. i 1j-j--. 18.13.46 H.A., benevens het deel Koningin Wil helm in a word naar men zich herinnert, bij Haren intocht umzieii, om van den in Berlijn, in Juni van dit jaar, op den z., j.1. Woensdag geveild j 2en kermisdag een feestdag te maken, welke Pariser Platz begroet door een aantal eere ten overstaan van den Notaris Vrijburg te echter ook voornamelijk haar welslagen heeft juffers in het wit, wier woordvoerster Schagerbrug, is gekocht door den heer te danken gehad, behalve aan het gunstige Gesa Friedel, de - W. Govers Sr. c. s. voor f 29000.—. weer, aan den heer Akkerman, zooals de heer Peetoom niet ten onrechte zeide. De zekerheid moeite, die hij zich gedurende een maand - Wij mededeelen, kunnen met Tr -wwvij Hiel ruiker met een oranJedTid''1- 60'1 Uai'htlFea- dat President Kruger, vooreerst althans, niet naar het Zuiden van Van zich welingelicht noemende zijde weet gaat. Hij wil Nederland niet verlaten, ofschoon men mede te deelen, dat Nicolaas H te Kopen- zijn dokter het noodig vindt, en heeft de hagen een vorsteneongres, onder voorzitter- villa „Casa Cara" te Hilversum weer inge- 0XXWA ïuaaHU vooreerst heeft getroost, den tijd daarvoor opgeofferd, Frankrijk het geduld daarbij getoond, kunnen zij 't best ofschoon beoordeelen, die hem gedurende die dagen broche laten schap van koning Cfiristiaan, zou willen bijeen- huui d tot 15 December. Hol. op 't woord gever 0luien overhandigen. schoolplein hebben gadegeslagen. Een geschenk, een meesterstuk van lof en dank brengt de verslag- scho goudsmeedkunst, hèm in 't bijzonder. Tevens irm-aio-n aanbood. De Ko ningin heeft, naar de Voss. Ztg. verneemt, laten informeeren hoe de jonge dame heette, en haar nu door bemiddeling van het Nederlandsche gezantschap als herinnering een kostbare Het koninklijke van Arusterdam- rijk met briljanten is -

Schager Courant | 1901 | | pagina 1