Mevr. Théo Mann-Bouwmeester. V Binnenlandsch Nieuws. De Delftsche kellner. Burgerlijke Stand. Gem. SCHAGEN. Gemengd Nieuws. Marktberichten. ADVÉRTËNTIEN. Ondertrouwd LEO P. TISMEER Photograaf, en TRIJNTJE DE WAARD. IJmuiden, oc 1nn, H. RAVEN e n T. GOVERS. Schagen, 25 October 1901. Ondertrouwd Jb. DENTJS Kz en M. BERKHOUWER Hd. Amsterdam, Schagen, 25 Oct. 1901. De afd. Schagen e. o. van den Bond van Nederl. Onderwijzers besloot in hare jongste vergadering, aan Gedeputeerde Staten te adresseeren voor eene betere salaris regeling te Schagen, dan daar door den Raad is vastgesteld. W jj vroegen een goeden be-i kende, wat hij van de markt dacht. Zijn oordeel was zeer kortwat goed is was duur, té duur. meende hij. En de oorzaak daarvan? Volgers zijne meening zijn er te veel kooplui. Bij het iukoopen bieden de handelaars tegen elkander op, zoodat, willen zij geen verlies lijden, de marktprijzen zeer' hoog moeten zijn. Dit geelt natuurlijk een trekkende markt. Houden de vette prijzen stand, dan is er van de geldekoeien nog een tamelijk stalgeld te halen, doch gaan die terug, dan ziet het er in het volgende voorjaar slecht uit. Tot zoover onze zegsman,voor wiens inzichten zeker veel te zeggen valt. Ook de goede kalf koeien waren prijzig. Het directe voordeel, dat van goede meik- geefster te krijgen is, moet wel op de prijzen werken. Wat dit voordeel lieteekent, leuren ons de boterprijzen van Donderdag j.1. Zelden stond de boter >.oo hoog genoteerd. Den nog vrij grooten aanvoer in acbt genomen, waren ook de eieren vrij hoog. De vetmarkt was over 't geheel prijshou dend. Bij een betrekkelijk kleinen aanvoer, gingen de vette koeien alle van de band. Hetzelfde gold ook voor vette schapen en dito varkens. De handel in „tam wild" was zeer jevendig; de prijzen al naar de waar was. Door het Hoofdbestuur van den SMEDENBOND „Hollands Noorder kwartier" is thans definitief besloten, om dit jaar wederom een cursus te houden in boelheslag te Schagen. Voor dit doel zullen, eveDals vorig- jaar, subsidies worden aangevraagd van het Rijk, de Ver een. tot bevordering van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier en de Holl. Maatr schappij van Landbouw, zonder welken steun de cursus niet mogelijk zal zijn Wij vernamen, dat is besloten, om niet meer dan hoogstens veertien leerlingen tot den cursus toe te laten en dat dit jaar en eventueel ook volgende jaren de cur sussen 2-jarig zullen zijn. Dit jaar echter met dit verschil, dat de leerlingen van vorig jaar, die het diploma zich niet ver wierven, dezen winter klaar kunnen komen. Blijkens achterstaande advertentie kunnen belanghebbenden zich bij den Secretaris aanmelden voor 3 November a. s. Wij vestigen nogmaals de aandacht op den voordrachtenavond, door Mevr. Théo Man n-B ouwmeester en den heer Jan Malherbe a.s. Maandagavond in lokaal van den heer J. Vader alhier te houden. We doen dat, om liefhebbers van dergelijke kunst sterk aan te raden, Maan dagavond niet op 't appèl te ontbreken. Bii voorbaat weten we, dat we iets goeds zullen hooren, iets niet-alledaagscb. De heer RössiDg schrijft over de voor drachtavonden in het N. v. d. Dag van Vrijdag 25 Oct. „Mevr. Théo Mann-Bouwmeester en de heer Jan Malherbe dragen in verschillende plaatsen des lands monologen voor, afge wisseld door samengespeelde tooneelstukjes. Verschillende toegezonden plaatselijke bla den zijn vol lot. „Iets fijners dan Neder- land's eerste tooneelspeelster te hooren en te zien, zij 't dan ook niet in eene harer succes-rollen, en bijgestaan door iemand als Jan Malherbe, is toch voor ons, Vlis- sirigers, wel niet denkbaar 1" wordt o.a. uit Vlissingen aan de Middelburgsche Cou rant van 19 Oct. j.1. geschreven." Dit laatste is ook ons idee en daarom hopen we op een flink bezette zaal. Voor de betrekking van2en ambtenaar ter Secretarie alhier hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. Vrijdag j.1. is door de Ar rond. Rechtbank te Alkmaar tegen P. Dekker Jz., vroeger alhier, eene gevangenisstraf geëischt van 8 maanden. In de vergadering van het 'Bestuur van de Banne EENIGENBURG werd tot Secretaris-penningmeester herbenoemd de heer J. Dam te Dirkshorn. Uitslag veilingen, gehouden door Notaris H. B. Gottmer te Obdam. 1. Op 22 October 1901, te HEER HUGO- WAARD. a. Voor de familie Stujj1. Huismanswoning, schuur, erf, gracht en weiland, te Heer Hu- gowaard, samen groot 6.17.70 H.A., kooper P. H. Overtoom voor f 8200.— 2. Bouw en Weiland aldaar, samen groot 7.52.70 H.A., kooper C. Blokdijk voor f 8843.133. Bouw land aldaar, groot 1.65.— H.A., kooper Joh. Stuij voor f 1450.— 4. Weiland aldaar, groot 9.40.80 H.A., kooper K. Rood voor f9966.— 5. Weiland aldaar, groot 2.57.80 H.A., kooper K. Kieft voor f 2904.—. Samen f 31363.13. b. Voor den heer J. LindWeiland te Veenhuizen, gem. Heer Hugowaard, groot 4.52.H.A., kooper J. Commandeur Jz. voor f 5298.26. 2. Op Donderdag 24 October 1901, te WER- VERSHOOF, van Bouwland en water, onder Andijk: 1. „De Krom", groot 23.10 A., kooper A. Brander voor f 480.— 2. „De Mienskar", groot 42.20 A., kooper Anth. Aker voor f 910.— 3. „Schoofs", groot 31.07 A., kooper M. van der Gulik voor f 570.— 4. „De Bo- venakker", groot 18.45 A., kooper Jan Hauwert voor f 467.Samen f 2417. Het Departement KOLHORN der M. tot N. v. 't Alg. heeft in hare Ver gadering van 24 October besloten, niet in te gaan op het voorstel van het Dep. Schagen (Districts-bijeenkomsten) maar, de ziens wijze van Haarlem deelend af te wachten, wat bij een mogelijke Wetswijziging, op een "r?* v erg. in 1904, beslist zal worden. Verder werd besloten in den loop van het volgend jaar wederom een Floralia-tentoonstelling en in de maand Januari of Februari a. s een Volksvoordracht te houden, die door de ver tooning van lichtbeelden veel aantrekkelijks zal verkrijgen. Eindelijk nog, dat de heer Jansen op de gewone voorwaarden uitge- noodigd zal worden op een der Nutsavondon een spreekbeurt te vervullen. De heer Kluijver, die 27 achtereenvolgende jaren het Secretariaat heeft waargenomen en, door vertrek naar elders, voor 't laatst de Nutsverg. bijwoonde, werd ten slotte op waardige wijze door den Voorzitter toege sproken, waarna de Verg. gesloten werd. Volgens bekomen inlichtingen zal reeds binnen eenige dagen 'een aanvang gemaakt worden met de opname en het in tee- kening brengen van de nieuwe lijn langs de Westzijde der dorpen aan den Langedijk. Nadat door de H.H. '6 Jacob, De Bruyn, en Kempere, Ambtenaren bij de Directie der Holl. Sprw. Maatschappij, de richting onge veer is aangewezen, zullen door den laatste de werkzaamheden der opname geschieden. Een droevig ongeluk. Vrijdagmorgen had aan den Hoogen Rijn dijk nabij LEIDEN een droevig geval plaats. Ter gelegenheid van den marktdag te Leiden is daar een drukke passage van rijtuigen, zoodat soms twee of drie elkander moeten passeeren. Misschien door onvoorzichtigheid der geleiders, zijn drie rijtuigen tegen elkander ingereden, met het treurig gevolg, dat een omsloeg, 4 personen er onder geraakten en door het inmiddels op hol geslagen paard een eindweegs werden meegesleept. Een dier personen, de heer Goedhart, land bouwer te Hoogmade, gemeeute Alkemade, vader van 13 kinderen, liet er het leven bij een ander, Kaptein, van Leiderdorp, kreeg een zeer ernstige schedelbreuk en werd per orancard naar het Elisabethgesticht vervoerd twee anderen geraakten met minder ernstige kneuzingen vrij. Bedenkt men, dat het ongeluk waarschijn lijk een gevolg is van onderlingen wedijver om het eerst ter markt te wezen, dan wordt deze door niets gemotiveerde zucht wel zwaar gestraft. Men meldt: Bij een plotseling opgekomen onweer, dat kort maar lievig woedde boven WOENSEL, zijn de molenaar R. en zijn zoon door den bliksem getroffen. Beiden werden bewuste loos weggedragen. Spoedig was de vader weder bijgekomen. Zijn zoon leed onduldbare pijnen. Beide handen waren tot de polsen wit. Nochtans is ook hij nagenoeg weder hersteld. Visschershaven te IJMUIDEN. Een zeer belangrijk wetsontwerp is reeds onder het vorig ministerie voorbereid en thans ingediend tot verdere uitbreiding van de vis- schershaven te IJmuiden. Hoe zeer het ver keer daar toeneemt, blijkt hieruit, dat het aantal schepen er van 1 Juli 1899 30 Juni 1900 bedroeg 11.875 met te zamen 942.000 ton en in het volgend jaar 12.735 met 1.233.000 ton. In 4 jaar was de stijging 39 pCt. bij de schepen en 68 pCt. bij den inhoud. Reed is een verlenging der haven in uit voering, waarvoor f360.000 is toegestaan, maar dit zal binnen een niet lang tijdsverloop geheel onvoldoende zijn. Daarom heeft de vorige minister van waterstaat een ontwerp doen opmaken, volgens welk de bestaande haven nog belangrijk zal worden verlengd en westelijk van haar allengs nog twee havens worden aangelegd, met de oostelijke kade ge richt op het midden van den pantserfortkoe- pel benoorden het Kanaal. De breedte der havens zal niet minder dan 140 meter be dragen, de diepte overal 6 meter. Elke haven krijgt spoorwegverbinding en er komen tevens terreinen voor het drogen en tanen der netten. Deze geheimzinnige zaak vordert heel slecht. De getuigen, die zich aanmelden, kunnen maar heel weinig nieuws meêdeelen en de politie zal aan hun opgaven niet veel kunnen ontleenen, dat tot opheldering zal leiden. Een landbouwer, wonende aan den Delft- schen weg, onder de gemeente Rijswijk, op de hoeve Schravemade, heeft eerst nadat hij gehoord had dat het lijk van Van der Kamp nabij de Hoornbnrg was gevonden, aan de politie het volgende medegedeeldIn den avond van den 8en dezer had hij zich met zijn gezin ten 9 uur ter ruste begeven. Zijn slaapkamer ligt op ongeveer 50 schreden af- stands van den weg. Naast zijn erf bevindt zich op den weg een donker boschje. Hoe laat 't nu precies was weet hij niet, maar stellig vóór half drie in den nacht hoorde hij op den straatweg een kolossaal geschreeuw, dat hem uit den slaap gewekt had. Het schreeuwen duurde slechts kort, maar was hevig als van iemand die in nood verkeert. Den volgenden ochtend zag hij het versche spoor van een rijtuig dat op den weg ge keerd had. De commissaris van politie heeft van deze verklaring proces-verbaal opgemaakt. Naar men verzekert moet het rapport om trent de in het Academisch Ziekenhuis te Leiden verrichte gerechtelijke schouwing van het lijk tot de conclusie zijn gekomen, dat wegens den verregaanden staat van ont binding van het lijk niet is kunnen vast gesteld worden, of gepleegd geweld de oor zaak van den dood vanVan derKamp is geweest. De aan het hoofd geconstateerde verwon ding zou er wel op wijzen, dat er iets bijzon ders heeft plaats gehad, doch verder zou de gevolgtrekking van den lijkschouwer niet gaan. Zoowel ten huize van den koetsier Hane- veld, als van Schildknegt heeft de politie op nieuw een nauwgezette huiszoeking bewerk stelligd, waarbij zelfs de privaten zijn opge broken, naar aanleiding van een getuigenis dat in den bewusten nacht een der koetsiers op de kamer van Schildknegt bezig was met het nazien van een portefeuille en het lezen van een zich daarin bevindenden brief; ook lagen naast de portefeuille eenige prentbrief kaarten. Men weel), dat de portefeuille nog steeds vermist wordt. En der politie was reeds vroe ger gebleken, dat v. d. Kamp in zijn porte feuille een brief droeg, bestemd voor zijn aanstaande en waarin hij haar berichtte op den bewusten Dinsdagavond 8 October ver hinderd te zijn gevolg te geven aan zijn voor nemen om dien avond met haar door te brengen. In „Scala" bemerkte hij eerst dat hij vergeten had, dien brief op de post te doen, waarover hij nog zijn spijt te kennen gaf aan den vriend, die hem vergezelde. Ook bleek, uit een onderzoek te Delft, dat v. d. Kamp zich op of kort vóór Dinsdag in een boekwinkel voorzien heeft van geïllustreerde briefkaarten. De huiszoeking heeft echter tot geen re sultaat geleid. Vechtende oudjes. Te HONTENTSSE leefden twee oudjes, beiden de 70 reeds gepasseerd, die „een pik" op elkaar hadden. Dezer dagen nu kwam het tot een uitbarsting. Toen zij elkaar tegenkwamen, ging het van woor den tot daden over. De een sloeg den ander met een houweel op het hoofd, zoodat hij bewusteloos neervieleen tweede en derde slag deden de oorschelp splijten en een rib breken. Zwaar ge kwetst werd de mishandelde opgenomen en onder geneeskundige behandeling ge steld. Er bestaat hoop op herstel. De rechtbank te AMSTER DAM heeft het Klein-Duimpje, dat van de Huizer Meent een koe meenam, met het doel die te verkoopen, wegens zijn jeugdigen leeftijd ontslagen van rechts vervolging en zijn invrijheidstelling gelast Er is nu toch wat nieuws onder de zon 1 Een zangwedstrijd voor kanarievogels, uitgeschreven door Lus- cinia, Vereeniging voor zang- en volière vogels. Deze zangwedstrijd zal verbonden zijn aan hare derde internationale tentoon stelling, die van 15—18 November zal plaats vinden in de groote manége van den huize Bosch Oord, Bezuidenh ut in DEN HAAG. De vogels zingen dan in den waren zin van het woord „op commando". Zij zijn opgesloten in zoogenaamde zangkasten, en zingen zoodra deze worden geopend, en de vogels zoodoende in het volle licht komen. Een jury kent dan verschillende pui ten toe, en wie de meeste punten heeft, krijgt deri eersten prijs. Protectie gevraagd De afdeeling MARKEN der Vereeni- ging tot bevordering van de Nederland- sche Visscherij verzond, onder goed keuring van het Hoofdbestuur, de volgende motie, aan den Minister van Financiën De Vereeniging ter bevordering van de Nederlandsche Visscherij, afdeeling Marken, door de Troonrede vernomen hebbende van het voornemen der Regee ring om het tarief van invoerrechten te herzien, bij welke herziening tevens naar bevordering van den nationalen arbeid gestreefd zal wordenovertuigd dat door den vrijen invoer van vreemde visch, het visschersbedrijf ten hoogste wordt benadeeldspreekt de wensche- lijdheid uit, dat de Regeering bij die herziening onder de belaste artikelen ook opneme de door het buitenland in te voeren visch, hetzij die versch, gezouten, gerookt, gedroogd, gekookt of geconser veerd is. Bijgeloof! In een klein plaatsje nabij GR AVE (Noord-Brabant) heeft zich het volgende kenschetsende staaltje van bijgeloof voor gedaan Een jongeling moest loten, hetgeen bij de moeder aanleiding gaf tot groote zorg en verdriet. Echter vermande zij zich en liep de ganscbe buurt rond om een onfeilbaar middel te vinden, waar door haar lieveling vrij zou loten. Ten laatste werd te Grave het gezochte ge vonden Zij wist daar een naald machtig te worden, waarmede een doodskleed was genaaid. Fluks werd het kostbaar kleinood den jongen op den dag der loting op de jas gespeld en zoonlief lootte er tot over de ooren in Toen moeder de treurmare vernam, riep zij uit: „Ze hebben mij bedrogen, of de vent is niet heelemaal dood ge weest 1" De heer C. v. Heerikhui- zen,Leerling aan de Kweekschool voor On- derw. te Haarlem,heeft met gunstig gevolg examen afgelegd in Vrije- en Orde-oefe ningen. „ONS BELANG" Station HEER HUGO WAARD. Woensdag 23 Oct. Aangevoerd 26000 stuks knol. Roode kool f 3 50 a 4 75, kleinere f 2a 3 gele f2.80 a 3 50. kleinere f 1.60 a 2.50, witte (2 Donderdag 24 Oct. Aangevoerd 25500 stuks kool. Roode kool f3a 3 75, kleinere f180 a 2.80, gele f280 a 3 50, kleinere f 1.60 a 2.50 witte f1.50 a 2.70. Vrijdag 25 Oct. Aangevoerd stuks kool. Roode kool 13— a 8.76, kleinere fl.80 a 2.80, gele f3.a 3.50, kleinere fl.30 a 2 50, witte fl.80 a 2.50. „NIEUW LEVEN", station NOORD- SCHARWOUDE. Woensdag 23 Oct Aangev. bijna 24000 stuks kool. Roode kool f 3a 4kleinere f 1 20 a 1.80. gele f 2 80 a 3.25, kleinere f 1 a 2.50, witte f 1 60 a 2 20 p. 100, uien f 1.15 a nep f 1.60 p baal Donderdag 24 Oct Aangevoerd 22400 atnks kool. Roode kool f 3 25 a 4 kleinere f - .70 a 3. gele f 3.a 3.50, kleinere f 1.a 2.60, witte f 2.— a - p. 100. Vrijdag 25 OctAaDgevoard 28500 stuks kool Roode kool f 3a 4.25, kleinere f 1 40 2 70, gele f 2.50 a 3.50, kleinere f 1.10 a 2.10, witte f2.a 2.80 p 100, peren f 1 60 a p. mand Partijen tegen den prijs van minder dan f 1.50 worden nog weinig verhandeld. Groentenmarkt te BROEK OP LAN- GENDIJK. 23 Oct. 16000 bloemkoolen f 1 50 a 7.25, 25000 roode kooien f 2 60 a 4 50, 6000 gele f 2.a 3 26, 19000 witte f 2.— a 3 50 p. 100, nien f 1.10 n 1.20 p. 50 K.G. 24 Oct.: 7000 bloemkoolen f 1.50 a 7.—9000 roode kooien 2.50 a 4—, 500 gele f 2.— a 11500 witte f 1 50 a 3.p. 100 nien f 1.10 a p. 50 K.G. 25 Oct 11500 bloemkoolen f 1 a 5.50, 34000 roode kooien f 2.50 a 4.2500 gele f 2.a 3. 16000 witte f 2.50 a 4 p. 100. Holl. Maatsch. v. L a n d b.. A f d. WIB- RINGERWAARD. Vergadering op Vrjjdag 25 Oet. Tegenwoordig 17 leden Na opening door den Vooizitter (den heer J Schenk) werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hierna weiden behandeld en voor kennisgeving aangenomen eenige ingekomen stukken als verslag der Landbouw- winterschool te Schagen, circulaire Pnllman's kracht veevoeder, landbouwkundig tijdschrift, enz. Van meer belang bleek te zijn een achrjjven van het Hoofd bestuur, met de mededeeling, dat de afdeeling in de termen viel om vanwege het Hoofdbestuur een redenaar uit te zenden tot het houden van een lezing over een of ander landbouwkundig onderwerp. Besloten werd, het Hoofdbestuur meê te deelen, dat de keuze was gevallen op den heer H C. Reimers van Wageningen, die tot onderwerp v»n zijn bespreking zal hebbenGezondheidsleer, voeding en verpleging van het vee Hierna volgde het verslag van den afgevaardigde van de algemeene vergadering, gehouden te Oud- Beierland. De voorzitter betuigde den hoer D. A.Ka-n hartelijken dank voor zijn degeljjk, zaakrijk werd besloten dat de vereeniging van die vereeniging Donatrice zal zijn f 2 50 joer jaar. Nog vermeldde de convocatie eene herziening van het Huishoudelijk Reglement. Er werd eene commissie benoemd om het oude Reglement meer in overeen stemming te brengen met de eischen van den tegen- woord igen tjjd. Bij de rondvraag vroeg de heer P. Schenk, als Voorzitter van de Veefokkerij vereeniging, het woorri.om zijn dank te betuigen voor den steun der afdeeling ten opzichte van de subsidie en het aanstaande lid maatschap Onder dankzegging voor de getrouwe •pkomst en in de hoop dat deze vergadering goede vruchten zoa mogen oogeten, sloot Voorzitter de vergadering. Bij de hedenmiddag ten 4urege- sloten candidaatstelling voor een lid van den Raad der gemeente Sint Maarten, vacature JBrommer, zijn gesteld de heeren N VAN LEEUWEN. G SCHOORL en K. SLOT Jr. De stemming heeft plaats 5 Nov. a.s., herstemming zoo noodig 16 Nov. Ingekomen was een voorstel van het bestuur om f 10 beschikbaar te stellen voor de alhier ongerichte Veefokkery vereeniging. Bjj acclamatie aangenomenNog Ingeschreven van 22 25 Oct, 1901. OndertrouwdHendrik Raven, Kofflehuishoudor, 30 jaren en Trijntje Govers, zonder beroep, 20 jaren, beiden te Schagen. Leonardus Pieter Tismeer, fotograaf, 26 jaron, te Velsen, en Trijntje de Waard, zonder beroep, 26 jaren, te Schagen Jacob Denijs, Klerk ter Secretarie. 25 jaren, te Amsterdam, en Maartje Berkhouwer, zonder beroep, 30 jaren, te Schagen. Geboren, gehuwd, overledenGeene Postzegeldiefstal. Ia ons vorig nummer hebben we reeds melding gemaakt van een postzegeldiefstal te Chicago. De dieven zijn op buitgewoon vernuftige en haudige manier te werk gegaan. Nadat zij den tunnel gegraven hadden tot een lengte van 300 voet, moesten zij den bodem van de kluis verbreken, iets waar zij ongetwijfeld verscheiden dagen over bezig geweest zijn. Die bodem draagt een EtaleD plaat van anderhalven centimeter dikte, en daarin he! ben de dieven 97 gaten gedrild, totdat een op pervlakte, juist groot genoeg om een menBch door te laten, aan de randen zoo verzwakt was, dat dit stuk gemakkelijk weggestooten kon worden Alles moet even stil gedaan zijn, want menschen die in andere deelen van het gebouw werkten, hebben er niets van bespeurd, dat vlak bij hen de inbrekers aan den arbeid waren. Men vermoedt dat de dieven zich ver gist hebben en dat bun doel een andere kluis was, waarin voor een 35.000 aan geld en voor een paar honderdduizend dollars aan postzegels lagen. Toch hebben zij voor een bedrag van 74.610 gekaapt. Het is de grootste postzegeldiefstal, die ooit in Amerika voorgekomen is Vol gens de wet is de postdirecteur F. E. Coyne, aansprakelijk voor het bedrag, maar het Congres kan hem van het be talen der schadeloosstelling onthelfen. De recherge beweert, dat de reusach tige postzegeldiefstal slechts het werk kan zijn van eenige regeeringsambtenaren; de buit moet zelfs zijn weggevoerd met den maiiwagen van het Rijk. In Italië begint een ern stige toestand te ontstaan door.... te grooten overvloed van wijn! Verleden jaar was de oogst al zeer groot ge weest, doch dit jaar was hij nog over vloediger. In de Italiaansche wijnkelders is nog een voorraad wijn aanwezig van 3.300.000 gallon uit 1900 on var 88 000.000 uit vorige jaren overge bleven. Dit jaar rekent men, dat de wjjnuogst 1.320.000.000 gallon zal op brengen. De prijzen van wijn zijn in verhouding gedaald en men verkoopt thans den gallon in het klein voor vijf eentesimi. Een gallon is 4.5 liter, zoo- dat een liter wijn in Italië niet meer dan circa een halven cent Ned. cour. kost. De Italianen zijn een matig volk eD zij zullen wel nooit door hun wijuvoor- raad heenkomen. Waarschijnlijk is de wijn niet van zulk een goede qualiteit, dat bij voor verzending vatbaar is, van daar de ongelooflijk lage prijzen Voor verliefde meisjes. In Bosnië zijn de meisjes heel bijgeloo- vig en er bestaan een groot aantal too vermiddelen, wasrmeê de meisjes trachten de liefde van den uitverkoren jongeling te vermeesteren. Daar het misschien voor Hollandsche meisjes wel de moeite waard kan zijn, om daar iets anders over te vernemen, zoo luistert dan Zijt gij verliefd op een jongen man en wilt gij, dat hij ook voor u in liefde ontbrandt, zoo kijk hem aan door den boog van een hangslot en draai dan den sleutel om, of meng 3 druppels vleermuizenbloed in zijn koffie of neem eeu slang, hak haar den kop af en begraaf haar. Of neem een klaver blad van vieren, verdeel dat in twee deelen, bestrijk ze met honing en boter en leg ze neer op den weg, dien de geliefde gaan moef. Of zie een lok van zijn haar te verkrijgen. Of een weinig van de aarde, waarop zijn voet gestaan heeft. De beide laatste middelen zijn nog de meest dichterlijke, de andere zijn echt grof bijgeloovig. Maar eigenaardig is 't, dat al die middelen steeds door vrouwen gebruikt worden, terwijl het in Bosnië onbekend is, dat ook mannen om de liefde eener vrouw te verkrijgen, tot toovermiddelen hun toevlucht nemen. Dat heeft natuurlijk een eeonomisohe oorzaak, terwijl om dezelfde reden het gouden toovermiddel der liefde wel het goud zolf is, tenminste onder de meer gegoede klasBe. Te Boom bij Antwerpen zijn twee goederentreinen op elkander geloopen. De machinist en de stoker van den oploopenden trein zijn gedood. De materieele schade moet zeer groot zijn. Het „H' l. van Antw." bevat de vol gende bijzonderheden. Na geconstateerd te hebben, dat het ongeluk plaats had doordat van eeu dor treinen een haak brak, 10 wagens los raakten en langs een steile helling in volle snelheid naar Boom afzakten, ver telt het Antwerpsche blad De gevolgen der botsing waren vree- se lijk. De voorste van do tien afdalende losse wagons stortte met een ijselijk geweld tegen de locomotief van trein II en werd gebeel uiteengeslagen. De locomotief zit verwrongen eri on kennelijk boven op den tweeden der losse wagons. De tender zit rechtop en hoi achter deel er van rust op den volgenden wa gon van trein II. Het alles vormt een ontwarbaren boel van verbrijzelde wagons, een puinhoop van ijzer en hout en vernielde waren. Tusschen de puinen der locomotief en den tender ziet men de lijken liggen van den machinist en van den stoker. Het lijk van den machinist ligt af grijselijk verpletterd onder het gewicht der zware stukken puin. Van den stoker ziet men alleen een arm uitsteken. De treinoverste van trein I heeft en kel het leven te danken aan de omstan digheid, dat hij was uitgestapt om te gaan zien naar wat er haperde aan zijn locomotief. De remmer van trein II, die in een der achterste wagons zat, is ook onge deerd gebleven. SCHAGEN, 24 Oct. 1901. Aangev. 13 Paarden f 60.a 350. 3 Veulens 70.a 100. 4 Ossen „100.— a 140.— 3 Stieren „100.a 170. - 500 Gelde Koeien 80.a 230. 55 Vette Koeien „160.a 250.— 75 Kalfkoeien „150.— a 220. 50 Vaarzen 70.a 120. 70 Graskalveren 30.a 80.- 25 Nuchtere Kalveren 8.a 17.- 400 Schapen, vette 18.a 24. 80 Idem (magere) 10.a 17. 150 Lammeren 10.a 17. 8 Bokken en Geiten 4— a 8. 15 Varkens (magere) 14.a 16.50 15 Idem (vette) p.K.G..49 a .50 54 Biggen 8.a 11.50 200 Konijnen .60 a 1.20 225 Kippen .30 a 1.20 60 Eenden .40 a 60 750 Kilogr. Boter 1.35 a 1.45 300 kilogram Kaas .30 a .35 6000 Kipeieren 5.a 6. Eendeieren per 100 a HOORN, 24 Oct. 1901. Kleine kaas, hoogste prijs f 29. Oommissie f 30.—, Middelbare f aangev. 182 stapels, wegende 54179 kilo. ALKMAAR, 25 Oct. Kaas. Aange voerd 375 partyen, wegende 130.000 K.O. Kleine f 29.Commissie f 30.50, Middel bare f 31.Handel vlug. ALKMAAR, 25 Oct. Granen. Tarwe f 7.a 7.50. Rogge f 5.15 a 5.60. Gerst f a id. Chev. f 4.90 a 5.35. Haver f 3.40 a 3.60. Bruine boonen f 7. a 8.25, id. Paarde f 6.25 a 6.30. Citroen id. f 11.a 13.Duiven id. 7.50 a Witte id. f 12.— a 13.—. Mosterd zaad rood f 15.50 a 16.—, id. geel f 10.50 a Kanariezaad f Karwjjzaad f 10.576 a Blaauw Maanzaad f a Erwten. Groene f 9.50 a 16.—. Grauwe f 17.— a 18.50. Vale id. f a ENKHUIZEN, 23 Oct. 1901. De prijzen der zaden waren als volgt.: Karwijzaad f 10.75 a Mosterdzaad f 16.75 a .Maanzaad f 12.a Groene erwten f 10.a 12.50. Vale f 13. a 16.Wijker Vale f 9.50 a 10.50. Grauwe erwten f 14.a 16.50. Bruine boonen f 7.a f 8.Paardenboonen f 5.a 6.—. Gerst f 4.50 a 5.50. Haver f 3.50 a 4. Aangevoerd Vette Varkens f .22 a .25 per i/„ K.G. Magere Varkens f 14. a 25.Biggen f 7.a 10.Scha pen fa Konijnen f .60 a 1.50. Kippon f 1.a 1.50. Eieren f5.60 a 6. per 100 stuks. Boter f .72s a .75 per kop. 8 stapels kaas, f 27.p. 50 K.G. 'ch^er,, 26 0cl' ,901' Ondertrouwd

Schager Courant | 1901 | | pagina 2