Vast Salaris W. F, IEL k M, SPÏKSUGÏRSLÏÏRLING KAPITAAL beschikbaar Boerenmeid, Dienstbode Speets Cs., Lutjewinkel, P. Rossen, Jachtgeweer, II" in heihu P. E O O A, D. A. Wisseiink, PLAATSELIJK NIEUWS. Jannes Bosksr I Beertje SCooro TAM DARTS, Mollinger en Wichers Burgerlijke Stand. (»em. W «Armenhuizen. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktberichten. ADVERTENTlËNr" Heden overleed, na een lang durig, doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de 11.11. Sacramenten der Stervenden, Mejuffrouw Eiisabsth Buffer, in den ouderdom van 82 jaar en 5 maanden. Namens de Familie, C. N. VLAMING, Ext.-Test. Schagen, 14 Nov. 1901. Aan allen, die den 9en November ons hun belangstelling toonden, be tuigen wij bij deze onzen hartelij ken dank. E. MEIJER DREE8 en Echtgenoote. Dirkshorn, November 1901. Den 19 November 1901 hopen onze geliefde Ouders en den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den echt werden verbonden. ff Hunne dankbare Kinderen, O. BOSKER. E. BOSKER-KOORN. A BOSKER. M. BOSKER. C. BOSKER. jj G. BOSKER. jj J. BOSKER, Polder Waard-Nieuwland op a Wieringen, 16 November 1901. hoog loon, bij j. Brouwer Westfriesche Dijk, bij Oudesluis. Gevraagd, tegen Kerstmis as., een flinke tegen hoog loon. Br. onder lett. ,S aan 't Bureau van dit Blad. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk, een n l' li ip in klein gezin. Brieven onder letter t\, bureau van dit blad. SE PROVISIE. AGENTEN praajl Levensverz. Geen weekpremiën. Br. lett. W. Bureau dezer Courant. I) xx Op den 19 November 1901 hopen onze geliefde Zoon en Dochter, Broeder en Zuster .Ia u nes o s k e r en Geertje o r n den dag hunner 25-jaiige Echt- verbintenis te herdenken. M. KOORN. P. MOSTERT-Koorn. C. M. KOORN. S M. KOORN-Kooij. ff P. F. KUUT. jj R. KUUT-Koorn. jj W. AMELSBEEK-Koorn. ni Wieringen, 16 Nov. 1901. l FABRIEK VAN ndbouwkaik enz kan direct geplaatst worden, bij Corns, de Beurs, Spoorstraat, Helder. gedurende de wintermaanden thuis zijnde, beveelt zich aan tot het repareeren van Uurwerken. Koninkl. Stoomververij eu Agent voor Schagen en Omstre ken, voorheen L.deWaard, thans Loet E 78, Schagen, alwaar Staalboek ter inzage ligt en Prijscouranten verkrijgbaar zijn. TE KOOP: Een zoo goed als nieuw twee loops bij fff. Boerman, te Anna Paulowna. TE KOOP zoo goed als in ieuw. Te zien bij tegen eersta Hypotheek op Landerijen, a 41/, °/o rente; bij sommen van minstens f 4000. P. BERKHOUWER, Makelaar, SCHAGEN. Tevens te bevragen een waarin sinds onheugelijke jaren een mauufactureiizaali is uitgeoefend, een rijk bestaan opleverende. SBoutril \o. I, Alkmaar, Hoofdgracht 77, Held^r' Te spreken dagelijks v:ut 9 5 uur. bescheiden blik aan gewaagd (groot gelach natuurlijk) en zonder hier een realistische schildering te geven van hetgeen hij zag (alweer gelach), moet hij erkennen, dat de klachten niet ongegrond zijn. Witte verf nu heeft de eigenschap, dat zij door haar schittering het oog verblindt, zoodat daar door wellicht aan de klacht wordt tegemoet gekomen. De voorzitter is bereid op de klacht te letten niet alleen, maar wil zich zelfs in tegenwoordigheid van den heer v. d. Dussen wel van de waarheid der klacht gaan over tuigen (niet minder gelach). Hij vreest echter, dat bij het helderwit verven van de om rastering de meer donker gekleurde badcos- tuums der dames nog des te meer aantrek kingskracht zullen uitoefenen. De heer Kuiper (zoo serieus mogelijk rond ziende) zegt, dat men niet moet vergeten, dat de omrastering latwerk is en de tusschen- ruirate niet weg is te verven hij wil door het spannen van een groot zeil aan den binnenkant alle Suzanna's in eenmaal aan het oog van de stoute jongens onttrekken. De voorzitter vreest, dat den deugnieten daardoor juist gelegenheid wordt gegeven geheel ongemerkt te naderen en zij, door gaten in het doek te snijden, met recht er een panorama van zullen maken. De heer Kuiper lacht nu ook mee. Spoorwegongeluk HOOGEVEEN- BE1LEN. Dinsdagavond is op de spoorlijn tusschen Hoogeveen en Hei ie n bij wachtpost 20 de trein ontspoord, welke om 4.54 uit Zwolle naar Groningen vertrekt. Gelukkig werden geen menschen gedood of ernstig gekwetst. De materiëele schade is belangrijk. Uit den mond van een der passagiers heeft de N. Gr. Ct. het volgende opgeteekend Wij zaten in een tweede-klas-coupé van een wagen, die slechts door een bagagewa gen van de locomotief gescheiden was. Tus schen Hoogeveen en Beilen kregen wij eens klaps een lievigen schok, die de passagiers door elkaar schudde, gevolgd door een hevig gekraak. De trein bieef staan en onze wagen helde sterk naar één kant over, zoo, dat de loopplank in het zand vast zat. Wij openden het portier en klommen uit den wagen. Het bleek, dat de koppeling, die onzen wagen aan den bagagewagen verbonden had, gebroken en dat een eerste-klasse-coupé in onzen wagen ingedrukt was. De locomotief en de bagage wagen stonden gedeeltelijk op het goede spoor, terwijl de laatstewagens van den trein volkomen gaaf op een verkeerd spoor stonden. De tusschenliggende wagens naar onze zegsman meent vier lagen geheel op zij tusschen de sporen in. De rails waren over een lengte van naar schatting 50 meter opgebroken en dubbelgeslagen en moeten met geweldige kracht op zij geslingerd zijn, want een telegraafpaal was door de rails midden door gebroken. Onze zegsman constateerde, dat de locomotief en de goederenwagen op het goede spoor en de achterste wagens op het wisselspoor stonden. Hij leidt daaruit af, dat de wissel zich moet hebben verzet, nadat de locomotief en de bagagewagen den wissel -gepasseerd waren. Trouwens, wanneer de wisselstand verkeerd ware geweest, zou de trein in botsing zijn gekomen met een veetrein uit Assen, waarvan de locomotief naast die van den ontspoorden trein stond. De machinist heeft dadelijk na het déraillement de schaar overgegooid en het vuur uit den haard gehaald. Door het breken van een koppeling tusschen den bagage wagen en den eersten personenwagen heeft de Westinghouse-rem dadelijk gewerkt, een zeer gelukkige omstandigheid, want anders zouden de achterste wagens van den gede- railleerden trein waarschijnlijk op den vee- trein geloopen zijn. Een gelukkige omstandigheid ook was, dat het ongeluk plaats had bij een wachtpost, zoodat men dadelijk kon telegrafeeren naar Groningen en Meppel. Het tooneel van het ongeluk maakte een zeer luguberen indrukmidden in de heide pikdonker en een geweldige regen. Zoo moest men in de deels recht, deels scheef staande wagens wachten totdat de sneltrein uit Gro ningen arriveerde. Met dien trein werden de passagiers van den ontspoorden trein naar Groningen vervoerd, terwijl de reizigers, die met dien sneltrein uit de richting van Gro ningen kwamen, op hun beurt in den ont spoorden trein een schuilplaats vonden totdat een uit Meppel gekomen trein was gearri veerd, om hen naar Meppel en verder te ver voeren. „Ons Belan g", station H E E R- HUGOWAAED. Woensdag 13 Nov.Aangevoerd 26700 st. kool. Roode f 4.— a f 4.75, kleinere f 1.50 a f 3.50, gele f 3.50 a f 4.—, kleinere f 1.20 a f 3. witte f 2.80 per 100. Uien f 1.70. Donderdag 14 Nov. Aangevoerd 20600 st. kool. Roode f 4.— a f 4.75, kleinere f 1.80 a f 3.—, gele f 2.50 a f 3.25, kleinere f 0.80 a f 2.20, witte f2.a f3.per 100. Vrijdag 15 Nov. Aangevoerd 16750 st. kool. Roode f 4.— a f 4.50, kleinere f 1.a f3.50, gele f 4.a.f 5.kleinere f 1.80 a f 3.75. „N ieuw Leve n", station NOORD- SCHARWOUDE. Woensdag 13 Nov.Aangevoerd 19105 st. kool. Roode f 4.50 a f 5.—, kleinere f 1.— af 4.—, gele f 3.50 a f 4.—, kleinere f2.— a f 3.25, witte f 1.35 a f 3.50 per 100. Donderdag 14Nov. Aangevoerd 19203 st. kool. Roode f 4.50 a f 4.75, kleinere f 0.50 a f 3.50, gele f 3.25 a f 4.kleinere f 1.40 a f 3. witte f 3.50, kleinere f 1.50 a f 1.60, bloem kool f 5.25 per 100. Vrijdag 15 Nov. Aangev. klein 11000 st. kool. Roode f 5.kleinere f 0.60 a f 3.75, gele f3.af 4.kleinere f 1.05 a f 2.50, witte f 2.50, kleinere f 0.85 a f 2.30, uitschot van bloemkool f 2.20 per 100. Groentenmarkt te BROEK OP LANGENDIJK. 13 Nov. 7000 bloemkoolen f 2.a f 11. 20000 roode f 3.a f 6.3000 gele f 2.50 a f 4.11000 witte f 2.60 a f 4.50 per 100. 14. Nov. 2000 bloemkoolen f 2.50 a f 12.60, 14000 roode f 3.a f 6.6000 gele f 2.50 a f 4.75, 7000 witte f 2.— a f 4.— per 100. 15 Nov. 1500 bloemkoolen f 6.a f 10.50, 28«)0 roode f 2.50 a f 5.75, 3500 gele f2.- a f 4.25, 9000 witte f2.af 3.60 per 100. Het aantal ratten, waarvoor te SINT PANKRAS dit jaar eene premie is uitgekeerd, bedraagt 2180. Op een verzoek van een der ingezetenen van SINT PANKRAS der H. IJ. S. M., om trein 1634 van Hoorn aan de halte Sint Pankras te doen stoppen, is gunstig beschikt. Das knap. Men schrijft uit HEERLEN De burgemeester dezer gemeente heeft be sloten, de portretten van alle burgemeesters die deze gemeente gehad heeft, door een schilder op doek te laten brengen, om daarna in de raadzaal te worden opgehangen. Van drie burgemeesters bestaan photographieën van de overigen, die reeds lang overleden zijn, bestaat noch een photographie, noch eenig ander portret. Hoe nu de schilder dezen op het doek moet brengen, is onbekend. - Te BROEK OP LANGENDIJK, w a a r het herhalingsonderwijs reeds is geregeld in overeenstemming met de wet op den Leer plicht, wordt door een groot aantal leerlingen dit onderwijs gevolgd, zelfs door 17-jarigen Minder belangstelling is er te dezen opzich sche kast is veel onheil aangericht. De storm begon reeds in den vroegen morgen en ging vergezeld van hevige regenbuien. In Ierland en het westen van Bngeland was de hoeveelheid regen, die in 24 uien viel, eveugrOot als do gemiddelde hoeveelheid ove' de geheeie maand November. De brug over de rivier de Tame te Dobcross spoelde SCHAGEN, 14 Nov. 1901. Aangev. te in de andere dorpen aau den Langedijk. weg en |,et lanj iiep overai onder water. Te Black- Zoo nemen in Zuidscharwoude slechts vrou- i waar de Blakewaterrivier buiten haar oevers welijke leerlingen aan dit onderwijs deel. rad, stonden de straten en de huizen 40 voet onder - Ook een handelsman. Een water. De bewoners werden in karren uit hun huizen welgesteld landbouwer te VEEND AM verkocht gehaald en het tramverkeer was gestremd voo. een paar weken zijn boerenplaats uit de Overstroomden tarsterden ook het d.stnct hand aan een landbouwer te Pekela voor circa f60.000, doch nadat de koop gesloten was, kreeg de verkooper berouw en kocht de boerderij terug voor den prijs van f 77.000. Dr. H. J. van Veen van Berlicum die het beroep aannam naar de Ned. Herv. gemeente HOOGWOUD, hoopt aldaar Zondag 24 Nov. e. k. zijn intrede te doen. De heer C. F. W. Wernecke heeft bedankt als Directeur van het harmonie gezelschap „Excelsior" te NIEUWE NIE- DORP. In zijne plaats benoemd de heer G. Groen, van Aartswoud. In verband daarmee zullen de repetitiën voort aan Vrijdags- in plaats van Zaterdagsavonds worden gehouden. Bij de heden, Zaterdag, gehou den herstemming voor één lid van den Ge meenteraad vau ST. MAARTEN, vacature J. Brommer Jz., is gekozen de heer K. Slot Jr. met 57 stemmen. De heer G. Schoorl ver kreeg 52 stemmen. Van onwaarde 3 Schagen, 16 November 1901. Kunstavond van de Dames in liet Noord-Hottandsch Koffiehuis OP ZONDAG 17 NOV. 1901. De Amersfoortsche Courant schrijft over een dergelijken avond op 27 November 1900, het volgende De voordrachtavond, door de dames Mollin ger en Wichers Dinsdag in „Amicitia" hier gegeven, werd al wederom door een veel te klein auditorium bijgewoond, te gering ook, omdat beide dames zoo heel veel moois gaven èn in voordracht èn in keur van toiletten. Vóór de pauze waren het best „Le passant" van Coppée en de steeds mooie dialoog van „Célimène en Arsinoé" uit Molière's „Misanthrope". In het eerste zoowel als in het laatste komt de grootste lof toe aan Mej. Mollinger, wier zeggen en wier stil spel buitengewoon schoon wasdoch in de scène uit de „Misanthrope" gaf freule Wichers blijk van ernstige studie, goed voelen en grooten aanleg. De bloemenhulde na „Le Passant" was dan ook welverdiend. Subliem was het even goed geschreven als meesterlijk gespeelde „Brautlied"heel mooi „Babbelen" van freule Wichers onverbeter lijk mej. Mollinger's „La Couturière de Paris". Dat „Madaame" van de „première" klinkt nog na, en geen wonder dan ook, dat de cor- beille, haar aangeboden, werd begeleid door een stormachtigen bijval. De grootste drukte van de herfstmarkten is voorbij. Bij de week wordt thans de aanvoer kleiner en daarmee wordt ook het bezoek der belanghebbenden minder. Nog een paar weken en „veulenmarkt" sluit den handel in stalvee. De meeste bouwboeren zijn met hun winter- beslag zoo goed als klaar. Over 't geheel ging de handel dezen herfst trekkend en op dien regel maakte de markt van Donderdag j.1. volstrekt geen uitzondering. Vette koeien waren bij een vrij kleinen aanvoer nogal prijzig. Bij kalfkoeien en gelde- koeien, vaarzen en graskalveren was eene neiging tot vermindering waar te nemen. De kooplui houden hun waar wel zoo lang mo gelijk vast, doch moeten met het oog op den tijd ten slotte wel iets toegeven. Schapen en vette varkens waren ook weer iets minder. De boter scheen in de algemeene daling te moeten deelen, althans zij ging terug met 10 cent per K.G. Eieren bleven op prijs. Bij kleinen aanvoer van „tam wild" bleven de prijzen gelijk. De Huis vlijtschool is met hare lessen in de nieuwgebouwde zaal van den heer Bijpost begonnen. De lessen worden door 14 leerlingen ge volgd. T o t H o o f d i n g e 1 a n d van den Polder Schagen is herkozen de heer- A. Bakker alhier, met algemeene (37) stemmen. Den leerlingen van de R.K.brei- en naaischool wacht met St. Nicolaas eene verrassing. De goede Sint schijnt voor allen met een cadeautje onder weg te wezen. Uitslag der verkooping op Donderdag 14 November, ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H. de Lange, gevestigd te Alkmaar, alhier gehouden a. Een huismanswoning met wei- en bouwland, aan den Lagedijker weg, groot 5.65.30 H.A. le perc. huis en erf, kooper de i heer D. Kramer c.s., alhier, voor f 950.2e perc., opgehouden op een bod van f 4401.12. j 3e perc., kooper de heer J. Dissel alhier, voor f 1911.4e perc., koopers de heeren J. Dissel, Muijs eu Bregman voor f 1480. b. Een stuk weiland, in de Zijpe, nabij La- 1 gedijk, groot 2.29.60 H.A., opgehouden op een bod van f 3932.50. c. Een stuk weiland, aan den Groenenweg, groot 1.79.50 H.A., kooper de heer W. Kooij alhier voor f 3040.24. Overstroomingen teisterden ook het district Tod- morden, waar de scholen gesloten moesten worden. Te Thornaby aan de Tees waaide een gedeelte van het dak van het station af Te Neath stortte een stal in 2 Paarden, die ernstige kwetsuren bekwamen, moesten afgemaakt worden. De straten te Dewsbnry stonden geheel onder water en te Donglas, op het eiland Man was het postkantoor rnim een nnr niet te bereiken. Een gedeelte van den Londou and Northwestern Railway spoelde weg bjj Pwilheli. Hetzelfde ge beurde op verscheidene plaatsen op spoorwegen in Ierland Te Weslclare in Ierland stortregende het 36 uren is Vrijdagavond 1.1. achtereen. De bewoners moesten hun overstroomde woningen veriaten. Alle wegen in westelijk Ierland slonden onder water en spoortreinen konden niet rij den. Ie Westmoreland en te Edinburg viel sneeuw. Te Banagher, in Ierland, is een boer verdronken. De spoorwegtunne] hij Todworden liep onder water en bet verkeer moest worden gestremd. Op de banken bij Blyth Harbour strandde de Noorsche bark „Haabet" uit Drauunen en brak in tweeën. Zes personen van de bemanning werdeu in een reddingsboot gered. Twee verdronken. De Engelsche schoener „Hamel" strandde bjj Suuderland. Twee leden der bemanning van de vier verdronken. Het lichthuis op één van de pieren te Suuderland spoelde weg. Van de 5 man van bet schip „Europa", dat even eens bij Bunderland op de kust geworpen werd, ver dronken er twee. Te Wiihburn strandde de Engelsche brik „Cambois", 2 personen verdronken. Bij Hartlepool strandde het zeilschip „Dauntless". 3 Man verdronken Woensdagnacht werd door de hooge zee de Fransche pakketboot „Le Nord", die tusschen Calais en Dover vaart, op het lichtschip bij Dover geworpen. Het lichtschip zonk, zonder dat de „Nord" in staat was, hulp te verleeneo. De bemanning kon zich in de reddingsboot redden. De „Nord" bekwam zware averij en werd door sleepbooten naar Calais ge leept. Ook op andere plaatsen zijn schipbreuken voor gekomen, bjjna alle met verlies van menschenlevens. In de Forthbaai is het schip der douanen gezonken. 23 Personen kwamen om het leven. Het eiland St. Anton van de Kaapverdische Groep is door den orkaan verwoest en vele koffie- en suiker plantages zjjn door overstrooming verwoest. Vele personen zijn omgekomen. Op Sicilië is alles overstroomd na hevige stort buien. Te Tilsitt en te Königsberg hebben sneeuwstormen gewoed Reeds zijn berichten ontvangen dat meer dan honderd mensohenlevens verloren zijn tijdens deu tweedaagschen storm. 10 Paarden 1 Veulen 6 Stieren 150 Gelde Koeien 50 Vette Koeien 30 Kalfkoeien 58 Vaarzen 80 Graskalveren 30 Nuchtere Kalveren 300 Schapen, vette 30 Idem (magere) 500 Lammeren 3 Bokken en Geiten 12 Varken" (magere) f 40 a 110 80.- a 80.— a 130.- 80.— a 180.- „160.— a 245.— „140.— a 210.— 60.— a 120.— 30.- a 6.— a 20.a 12.— a 10.— a 5.a 16.a 20 Idem (vette) p.K.G. .47 a 65.— 14.— 24.— 17.— 17.50 7.— 18.- —.48 12.— 1.20 1.20 Ingeschreven van 1—31 October 1901. Geboren Simon Johannes, z. v Johsnnes Adrianns Groot en Maartje Kaandorp. Adriana, d. v. Pieter Jonker en Antje Molenaar. Catharina. d v. Cornelis Siijkerman en Maria Kooijman. Alida, d. v. F. L. M. Koenen en Geertje Visser. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. Bertrand, de secretaris an een werkliedensyndikaat te Saint Etienne, heeft een nieuw middel uitge vonden, om met een slag het kapitalisme uit te roeien Daarloe is niets anders noodig, meent hij, dan op de kantoren der notarissen binnen te dringen en de daar berustende eigendomsbewijzen te verbranden Hij legde zijn plan in een vergadering uit, en wekte de aanwezigen op, in geval van werkstaking aldus te handelen. Vandaar dat hij wegens op wekking tot plundering wordt vervolgd I >e Storm. In het Buitenland heeft het Dinsdag geducht ge stormd; vooral in Groot-Brittannië eu langs de Engel- aan'ie den jongsten storm iu Engeland en de tragische gevolgen daarvan, bereiken ons nog de volgende bijzonderheden Het ergste ongeluk geschiedde wel op de kust van Norfolk, toen de bemanning van de reddingsboot, in le holle zee uitgevaren om de bemanning vau een visschersboot te redden, voor een deel zelf een prooi van de golven werd. Het was de „Beauchsmp", die met 13 man in zee stak, toen een orkaan uit het noorden opstak, gepaard gaande met verblindende regenvlagen. Onder deze ongelukkige omstandigheden werd de boot herhaal delijk teruggeslagen eeist na drie uren hard werken in den donkeren stormnacht, gelukte het door de branding iu de open zee te komen, waar zij weldra uit het gezicht verdwenen. Aan de kust werd angstig en in de grootste spanning het resultaat verbeid. Eindelijk om 4 uur in den morgen, dat is na een tijdsverloop van 5 nur, werd de „Beauchamp" hij de kust gezien en het volgende oogenblik lag zij onderste boven. Twintig zeelieden van het strand sprongen direct in zee en liepen in groot levensgevaar tot hun hals in het water, tot de „Beauchamp", voortgedreven door de golven, in hun bereik kwam, waar zij drie van de bemanping konden grijpen en bewusteloos aan wal brengen. Het gelukte echter niet de reddings boot met behulp van touwen om te halen een uur later spoelden er vijf lijken aan. Om 12 nur was er genoeg eb om een nieuwe poging Ie doen de „Beauchamp" te doen kantelen, met behulp van honderden mannen gelukte dit eindelijk. Men vond toen drie lijken in de touwen verward een wordt nog vermist. De reddingsboot was op het zand geloopen, terzelfder tijd toen een golf haar op zij kwamde boot kantelde toen de verdronken mannen laten te zamen 44 kinderen achter. De „Beauchamp" zou een visschersboot te hulp komen, die op de „Barber Sand" was geloopen de visschersboot ger akte echter van zelf weer los en de reddiugsboot verongelukte. Op dezelfde kust zijn nog twee rampen te consta- teeren De driemaster „Ellen Smeed" verongelukte bij Palliug. De kapitein en twee man werden gered, drie anderen zijn vermoedelijk verdronken. Bij Winterton is eeu visschersboot gestrand; twee I man verdronken, een werd gered Van de Oostkust van Engeland zijn even veel ongelukken te vermelden. Bij Shiningrove is eec bark verongelukt, waarbij acht raan verdronken. Suuderland heeft het meest geleden vijf booten gingen verloren eD 34 man verdronken, 14 werden gered In de branding van de Firth ot Forth bij Granton verdronken van een kotter de kapitein met 19 man 5 man werden na een hevige worsteling tegen den wind en het getij gered. Het totaal aantal verongelukten is nu gestegen tot 129 en men vreest voor het lot van nog 34 andere personen. De storm in het Kinaal, Dinsdag begonnen,woedde Donderdag nog met onverminderde hevigheid. Hervormde Gemeente SCHAGEN. Woensdag 20 Nov 's avonds 61/2 uur, üs. P. h°m. R. A. van Meurs, van Barsinger- ENKHUIZEN, 13 Nov. 1901. De prijzen der zaden waren als volgt Karwijzaad f 10.75 a Mosterdzaad f 16.25 a .Maanzaad f 12.a Groene erwten f 10.50 a 12.50. Vale f 13. a 16.Wijker Vale f 9.75 a 10.50. Grauwe erwten f 14.a 17.50. Bruine boonen f 7.a f 8.Paardenboonen f 5.a 6.Gerst f 4.75 a 5.50. Haver f 3.50 a 4. Aangevoerd 54 Vette Varkens f .23 a .25 per K.G. Magere Varkens f 16. a 25.Biggen f 7.a 10.50. Scha-1 pen fa Konjjnen f.55 a 1.25. I 66 Kippen f 1.a 1.75.Eieren f 6.25 a 6.75 per 100 stuks. Boter f .726 a .75 per kop. 4 stapels kaas, f 27.p. 50 K.G. HOORN, 14 Nov. 1901. 32 Biggen 9.a 80 Konijnen .40 a 126 Kippen .30 a 100 Eenden .50 a 950 Kilogr. Boter 1.20 a 1.40 300 kilogram Kaas .30 a .35 5000 Kipeieren 6.a 6.50 Eendeieren por 100 a ALKMAAR, 15 Nov. Kaas. Aange voerd 310 partijen, wegende 120.000 K.G. Kleine f 29.50. Commissie f 30.50, Middel bare f 32.Handel goed. ALKMAAR, 15 Nov. Granen. Tarwe f 6.75 a 7.60. Rogge f 5.30 a 5.75. Gerst f a id. Chev. f 5.10 a 6. Haver f 3.50 a 4.Bruine boonen f 7.50 a 8.id. Paarde f 6.30 a 6.50. Citroen id. f 11.a 12.Duiven id. 7.50 a Witte id. f 12.a Mosterd zaad rood f 16.25 a 16.50, id. geel f 10.76 a Kanariezaad f Karwijzaad f 10.75 a Blauw Maanzaad f 12. a Erwten. Groene f 9.a 16.50. Grauwe f 19.— a Vale id. f 7. a 13.—. .5=3® S> S> Si Tegen Kerstmis gevraagd een flinke ii 5=3 ®g Jb. MOSTERT. jij J. W. AMELSBEEK. fi £-3^®®®®® XX Kleine kaas, Commissie f 30.50, aangev. 154 stapels, hoogste prijs f 29.j Middelbare f wegende 48983 kilo. Alkmaar. Chem. Wasscherij, Firma WINKEL Co. te Apeldoorn. m. citifi, ANNA PAULOWNA. belast zich met den aan- en verkoop val' effecten, plaatst en bezorgt kleine en groote kapita len op hypotheek op zeer BILLIJKE VOORWAARDEN neemt gelden k déposito, opent rekening-courant met rentevergoeding, geeft geld op prolongatie, koopt cheques, coupons, vreemd bankpapiot en specie voor de hoogste koersen» sluit verzekering tegen brand 8" inbraak, verzekert op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken, f belast zich verder met alles wat op net kasaiorsvak betrekking heeft Houdt Donderdags te Schagen zit ting in het Café vaD den Heer Cor nelis Zijdewind.

Schager Courant | 1901 | | pagina 2