Bionenlandsch Nieuws. GEMENGD NIEUWS. i C. iilaij, Zondag 17 Novb. 1901. 458te Jaargang, No. 3680. DERDE BLAD. ADVERTENTIEN. hint Nicolaas. 80TERSPECÖLAAS lloMVGTVAl a 1§ cent de 5 ons, en prima Blinket letters, dit laatste liefst vooruit te bestellen, bij C. WIT Pz., TUINMAN, tlans prest®! te Nieuwe Mom, leveren en maken H. B00R8MA, P. Krsijger Jnz., ANNA PAULOWNA, VERLOTING Koek- en Banketbakkerij te West zaan. Prijs per lot f 0.35. Trettin eerstvolieii Staatsloterij. HELDERSCHE LOTEN, a 50 cent, 11 voor f 5. Trekking 29 November. imiïüiiM ïonuill A. van Twnijver, deNafuur-V/ollen i Ondergoederen f Vergadering van den Raad der gemeente OUDE N1EDORP, op Dinsdag 12 November 1901, voormiddags lO'/j nor. Tegenwoordig alle leden en de Voorz., de heer A. Wonder Pz. Na lezing worden voor kennisgeving aange nomen le Een missive van den heer Com missaris der Koningin, ten geleide van een exemplaar van het Verslag van den landbouw in Nederland over 1899 (2e ged.), welk stuk wegens te groote uitgebreidheid niet wordt voorgelezen, maar bij de leden, die dit verlan gen, zal circuleeren. 2e Een schrijven van den Rijksontvanger, berichtende, dat op 2 November 1.1. een be drag van f 107.84 aan den Gemeente-ontvan ger is uitbetaald. Voorts is ingekomen een adres van de hoofden der scholen, onderwijzers en onderwij zeressen in de gemeente, houdende het ver zoek om de beide voorstellen betreffende de 'salarisregeling van het onderwijzend personeel, waarover in de vorige vergadering de stem men staakten, te willen verwerpen, en gunstig te beschikken op hun verzoek om de jaarwed den te bepalen als volgt hoofden van scholen f800.met vrije woning en tuin, en onderwijzers en onder wijzeressen f550.ieder met 4 vijfjaarlijksche verhoogingen van f50.— en bovendien f50.— jaarlijksche tegemoetkoming in de huishuur voor de gehuwde onderwijzers boven 28 jaar en de weduwnaars van dien leeftijd. Voorz. geeft omtrent dit adres te kennen, dat hij het wenschelijk acht, aan het verzoek van adressanten te voldoen. Volgens de bij het adres gewenschte regeling heeft na 20 dienstjaren een hoofd der school f1000. en een onderwijzer of onderwijzeres f750. jaarwedde, hetgeen zeker niet te hoog ge noemd mag worden. Bovendien heeft bij inwilliging van het verzoek de gemeente met de nieuwe rijksbijdrage in het 10-jarig tijd vak waarvoor deze regeling volgens het nieuwe art. 26 wet L. O. hoogstens geldt, niet alleen geen nadeel, maar zelfs houdt ze van de jaarlijksche verhooging der Rijksbij drage van f 400.in totaal nog pl.m. f 1000. over. De heer Hille zegt, van deze berekening te hebben kennisgenomen, en hoewel ze hem juist toeschijnt, is zij in deze niet te volgen, wijl de regeling uiterlijk slechts een duur heeft van 10 jaren. Ook Spr. heeft een berekening over laatst genoemd tijdvak gemaakt, volgens welke de gemeente een totaal voordeel zou hebben van plm. f 900.Nu is het wel waar, dat het Rijk jaarlijks f 400.— hooger subsidie geeft, doch 'deze gemeente is genoodzaakt geweest al jaren lang te hooge salarissen voor onder wijzeressen te geven. Voorz. zegt, dat Juffr. De Vries omstreeks 10 jaren f 700.heeft genoten, wat Spr. moet het den heer Hille toegeven een vrij hoog salaris is, doch volgens de voorge legde rekening kan die 10 jaren a f 100. per jaar nog worden afgetrokken van "de overblijvende f 1000. De heer Van der Oord meent, dat het toch niet aangaat om aan de hoofden van scholen te onthouden wat een onderwijzeres misschien te veel heeft genoten. Na nog eenige ampele besprekingen, waar bij Voorz. nogmaals het verzoek als billijk en redelijk aanbeveelt, wordt tot stemming over gegaan le van het in de vorige vergadering aangehouden voorstel van B. en W., hetwelk wordt aangenomen. Voor zijn de heeren Hille, Strijbis, Stam en Krillertegen de heeren Ligthart, Over en Van der Oord. Op voorstel van den heer Hille wordt de huurwaarde der woningen van de hoofden der scholen gebracht op f 200.Wijders wordt met algemeene stemmen nog besloten, ook aan onderwijzers-weduwnaars boven 28 jaar een tegemoetkoming in de woninghuur te verleenen van f 50.— per jaar, mits zij zijn hoofdbewoner van een huis. Hierna wordt het verzoek van mej. Petro- nella Over, om een perceeltje gemeenteland in den Leijerpolder te mogen koopen voor f 2500.—, in behandeling genomen. Voorz. acht het niet wenschelijk, tot den gewenschten verkoop over te gaan. Op zijn voorstel wordt met algemeene stemmen het verzoek van de hand gewezen. Bij de hierop gevolgde rondvraag zegt de heer Over, dat hij het billijk zou achten, met het oog op de verhoogde Rijksbedrage de jaarwedde van den heer Baas (Zijdewind) gelijk te stellen met die van den heer De Jong (O.'Nied.). Voorz. kan zich hiermee zeer vereenigen, doch zou dat willen uitstellen tot na de be noeming van een hoofd der school te War- menhuizen, waar de heer Baas op de voor dracht staat. Algemeen kan men zich hiermee vereenigen. Hierop sluit Voorz. de vergadering. Te NIJVERDAL houdt de heer Van Winson,vroeger staatsambtenaar bij de mij nen nabij Johannesburg,zich sinds eenige dagen bezig met het onderzoek naar goud in den berg aldaar. Weldra zal dus blijken, of tot exploitatie kan worden overgegaan. Brooddronken. Een zeventienjarige jongen te AMSTER DAM sprong uit baldadigheid onder den uit roep „ik ga me verdrinken", in deWittenbur- gervaart. Hij moest evenwel zijne roekeloos heid met den dood bekoopen, daar hij met het hoofd in de modder bleef steken en stikte. Brand. Te KNIJPE ontstond brand in den stal van den paardenhandelaar Tj. de Vries, iemand die geen onbekende is op het gebied van hippische sport en vaak met zijne hard dravers op wedrennen uitkomt. De brand werd eerst opgemerkt, toen alles in lichte laaie stondvoor nog geen 5 minuten had j de stalknecht den stal verlaten en alles in I orde bevonden. Het vuur vond duchtig voedsel in het hooi, aan redden was niet te denken. Tien paarden waaronder de harddraver Jenny, de hengsten Ali en Frei- beuter kwamen in de vlammen om. De woning voor den stal, bewoond door R. Woudstra, werd ook spoedig aangetast en ook deze brandde geheel af. In den stal verbrandden ook nog twee koeien en twee varkens. De twee te bed liggende kinderen van R. Woudstra werden gelukkig nog bij tijds gered. De Vries had zijne paarden gedeeltelijk men zei van 6 verzekerd. Woudstra had zijn inboedel geassureerd, ook het gebouw is door verzekering gedekt. WARMENHUIZEN. Tot hoofd der o. L school alhier is benoemd de heer H. W. Houwen, hoofd der o. L school te Zuid-Eierland, Texel. Op den heer C. D. Baas, hoofd der school te Zijdewind, waren 3 stem men uitgebracht. LANGEREIS. Het herhaling s- onderwijs, dat dit jaar nog op den ouden voet wordt voortgezet, is thans begonnen met 10 leerlingen, n.1. 9 mannelijke en 1 vrouwelijke. Zoolang de school alhier bestaat, is het aantal leerlingen nooit zoo gering geweest als dit jaar. Op de Woensdag te ALKMAAR gehouden paardenmarkt werden aangevoerd 472 paarden. De prijzen liepen van f70. tot f400.—. Door het Prov. Bestuur van NOORD-HOLLAND werd Donderdag aan besteed het maken eener uitbreiding der haven van Urk, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming f107.700. Laagste inschrijver van de 22 was A. van Doorn, Amsterdam, voor f 96.680. De IJsclub Volharding te OUDKARSPEL heeft tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering van den Ijs bond H. N. gekozen de heeren J. v. d. Busse en A. Prijs, plaatsvervanger de heer J. Hart Pz. Op de algemeene verg. zullen de afg. van de afd. Oudcarspel ter sprake brengen, dat er bij ijs nog zoovele banen onbeheerd liggen en onberijdbaar zijn. De heer A. Vis nam op zich, een schetskaart van ijsbanen gereed te maken. Medegedeeld werd, dat in den vorigen winter f 38.80 was uitbetaald als werkloonen, en dat de IJsclub 61 leden telt. Door leerplicht tot echt scheiding!— Een verver,een klein, bedaard manneke, stond Donderdag voor het Kanton gerecht te 's-GRAVENHAGE terecht, beschul digd dat hij zijn zoontje van 12 jaren niet geregeld de school had doen bezoeken. Het O. M. eischte f 5 boete. Gemoedelijk maakte de kantonrechter den man opmerkzaam op zijn nalatigheid, hem aanradende, de over treding niet te licht op te vatten, want dat 't met een kleine boete begint, maar met hechtenis kan eindigen. Ik wil 't kind wel school zenden, mijn heer de kantonrechter, maar mijn vrouw heeft er op tegen. Waarom Ik weet nietverkeerde begrippen Ja maar, u is 't hoofd van het gezin en Nou ja, hoofd van 't gezin hoofd van 't gezin, afijn ik zal krachtige maatregelen nemen voortaan. Dat is goed, dat u krachtige maatregelen neemt, want inderdaad, als ik u weer hier zie, wordt de straf zwaarder En toen kwam letterlijk de volgende mededeeling, waaruit blijkt wat de man onder krachtige maatregelen verstaat Het eenigste wat d'r op zit, is, dat ik van m'n vrouw afga en de kinderen meeneem, want anders doet ze 't tóch niet 1 De scherpzinnigheid van het paard heeft reeds meermalen onze bewon dering gewekt en gedurig kunnen we daarvan een klein staaltje lezen. Dinsdagmorgen vroeg vertrok een boer van SPIERDIJK (gem. Berkhout) met 6 schapen naar de markt te Purmerend. Het paard was zeker niet goed in zijn humeur, want tegen zijn gewoonte begon het te springen en achteruit te slaan en was onhan delbaar. Aan De Goorn gekomen, dacht de boer„ik stap er voorzichtigheidshalve maar uit en ga er bij loopen". Maar het paard, alsof het het geschikte oogenblik had afgewacht, dacht„ik ga er van door". En zoo geschiedde. Beteuterd kon de boer zijn paard en wagen met 6 schapen zien of liever hooren voorthollen, want het was stikdonker. Wat zal daarvan terecht komen bij de gevaarlijke draaien van de Avenhornerbrug of bij de steile Purmerender brug Tien minuten voor 6 staat het paard stil voor den stal van den herbergier Boon te Purmerend. Alles was compleet en ongedeerd alleen de voerman ontbrak. Natuurlijk kwam deze een uurtje later met een anderen boer aanrijden. Een scheepsramp. Omstreeks vijf uur Woensdagochtend is de stoomvrachtboot „Jeannette", van de firma H. Braakman Co., te Rotterdam, varende op Antwerpen en geladen met stukgoederen en vaten jenever, onder IJselmonde tegen over het Kralingscheveer gezonken. Op die hoogte trachtte kapitein A. van der Kreeken, van de „Jeannette ,tusschen een voor anker liggend kraanschip en het aankomende stoom schip „Johanna", door te varen. Dit mislukte, de „Jeannette" liep op het voor anker liggend vaartuig, kreeg een groot gat in den boeg en zonk bijna onmiddellijk. De vrouw van kapitein Van der Kreeken, met de overige bemanning over boord geraakt, verdronk voor de oogen van haar echtgenoot, die haar tevergeefs een stuk goed toewierp om zich aan vast te grijpen. De overigen werden gered. Veel goederen, als kisten met manufac turen enz., drijven rond op de plaats waar het ongeluk gebeurde. Menig stuk is reeds opgevischt en voorloopig opgeslagen. Te OOST-GRAFTDIJK (N.-H.) heeft het Zeevarend Fonds aldaar besloten, we der een stuk grasland voor een matig gestel den prijs aan de arbeiders aldaar te verhuren, opdat dezen daardoor in de gelegenheid gesteld worden hunne winterprovisie te verbouwen. Ook is door genoemd fonds bepaald, om bij de verhuring van grasland voor den tijd van 4 jaar zelf de huur vast te stellen en dan den huurder bij loting uit de gegadigden aan te wijzen. Daardoor wordt voorkomen, dat door het tegen elkander opbieden de huurder een te hoogen huurprijs betaalt. Tal van landbouwers in som mige streken van DRENTE gaan tot de afschaffing der heideschapen over, inzonder heid in de veenstreken, waar op de dalgronden veel kunstmest gebruikt wordt. Nu deze mest ook op zandgrond met steeds beter succes wordt aangewend, zal het niet lang meer duren, of het Drentsche schaap, hetwelk uit sluitend ter wille der mestproductie wordt gehouden, zal zijn tijd hebben uitgediend. Hierdoor zullen de duizenden bunders heide veld een groote verandering ondergaan. Men gaat zich meer op boschcultuur toeleggen, waarbij terreinwaarde en kosten van ontgin ning, welke uiterst gering zijn, reeds na wei nig jaren, althans bij aanplanting van hak hout, worden vergoed, 't Is reeds gebleken, dat sommige gedeelten heideveld ook voor het kweeken van ooftboomen zeer geschikt zijn. Hier is dus nog ruimschoots werk met betrekkelijk gering bedrijfskapitaal te vinden. TJit den ouden tyd. Een kostbaar Hoffeest. bureau getranspor- hem daar bij en naar een nabijzijnd teerd. Men bracht verstrekte hem eenig voedsel Natuurlijk moest hij zijn naam opgevea. De man heette Léou lienri Desj.rdins. Het was Dat Filips van Bourgondië den bijnaam dezelfde, die bij den verschrikkelijken „de Goede" droeg, had hij stellig niet aan brand Van den Bazar de la Charité in tejndankentogenheid' zuiniglieid de rue Jean Goujon, meer dan twintig Prachtlievend in de hoogste mate, wist hij maal zijn leven had gewaagd door met volle hand het geld weer te verkwisten, bewustelooze slachtoffers van de ramp dat door zijn nijvere onderdanen bij moeizamen ujt het brandende gebouw te sieepen. d' Zoo g^f hij'mTtóé te Rijssel een hoffeest ^et geval gerapporteerd aan den zoo schitterend, dat het moeilijk zijn weerga pröföct van politie, .Lépine, die hoogst- vinden zal. De zaal, opzettelijk daartoe j waarschijnlijk wel iets voor dezen kra- ingericht, was geweldig groot en daarin had i nigen behoeftige zal doen. Contrasten trekken e 1- men vijf stellingen opgeslagen, behoorlijk voorzien van zacht gek nssende banken en met het kostbaarste tapijtwerk bekleed. De hooge adel was niet minder prachtlievend dan zijn vorst en daardoor bood de zaal een bonte schittering aan van adellijke heeren en vrouwen, gedost in aznnr en zilver, in brocaat en damast, in scharlaken en fluweel, in purper en goud. In het midden van de zaal stonden drie reusachtige tafels, die prijkten met de wonderlijkste zaken Op de eerste tafel n.1. verhief zich een prachtige kerk met orgels en klokken-. Daarbinnen bevonden zich vier" zangers, die zich af en toe lieten hooren en de kerk zelf stond op een met bloemen en struikgewas overdekte weide, omgeven door rotsen, die rijkelijk met saffieren en ander edelgesteente waren bestrooid. Op de tweede tafel zag men een reuzen- pastei, in de gedaante van een gebouw. Daarnaast stak een getorende burcht zijn transen omhoog en van de torens stroomde geurig oranjewater. Van hoe geweldigen omvang die pastei geweest moet zijn, kan men zich eenigszins voorstellen wanneer men bedenkt, dat daarbinnen de zitplaatsen waren aangebracht voor niet minder dan 28 muzikanten. Toch was er op die tafel aan den voet van burcht eu pastei, nog ruimte voor een meer van welriekend oranjewater, welks oevers bezet waren met miniatuur-steden dorpen en op welks spiegelende vlakte kander aan vermoedelijk daarom zoekt jo menige arme duivel 'n rijke engel. Het mijnongeluk te Stras z- furt. (Zie bericht vorig no.) Hoewol onafgebroken met het red dingswerk is voortgegaan, werd nog geen levensleeken vernomen van de bedolven mijnwerkershun aantal ie vijftien en men moet we) aannemen, dat ze niet meer levend te voorschijn zullen gebracht kunnen worden. Drie zwaar gewonde arbeiders zijn reeds overleden, doch omtrent de overige dertig gewonden, zijn de berichten niet ongunstig. Te zamen werden 73 mijn werkers door de ramp verrasr. De slag van de invallende gewelven was, hoewel het in de onderste lagen gebeurde, zóó hevig, dat in verschillende huizen in den omtrek de luchtdruk ruiten en deuren deed springen en menschen ter aarde wierp. Een ideaal kalf. Een koe van een landbouwer uit Saint- Gilles-Waes heeft een wonder van een kalf ter wereld gebracht. Het dier heeft een zwart met witte een schip ronddreef. De derde tafel eindelijk prijkte met de j zonderlingste boomvormen als een tropisch woud, in welks geheimzinnige schaduw, kleur, twee koppen, acht pooten, waar- tengevolge door middel eener kunstige van vier vóór en vier achter, twee lange mechanipk, allerlei wild gedierte rondsprong". Met klaroengeschal werd men ter tafel genoodigd, maar gezeten zijnde, verscheen geen stroom van bedienden om de spijzen op te dragen, doch met geheimzinnig gekraak j het lichaam is regelmatig gebouwd. Het spleet als 't ware de zoldering open en in dioi' weegt 56 K.G. met goud versierde azuurkleurige schotels o daalden de spijzen plotseling omlaag. Oarnum s Circus treft het, dat he-. Zoo wisten, in dien goeden ouden tijd, juist in de buurt is! de Bourgondische vorsten met het geld van den landzaat om te gaan. staarten, een wervelkolom die uit twee deelen bestaat, en twee paar schouders, die daar uitkomen. Het middendeel van W. van MARKEL. I een vrouw 1d e.r e n v n d e s f a d I behoorden tot Fijne opleiding. Cieveiand (V. S.) komen ai even krachtig voor hun rechten op, als volwassen burgers voor de hunne. Verleden jaar had de stedelijke overheid den kinderen verboden om, gelijk zij het gewoonlijk deden, in de stadstuinen te komen spelen. Dit jaar, zoo liep het gerucht, zou het verbod worden gehandhaafd. Hiermede echter namen de kinderen geen genoegen. Zij organiseerden zich en trokken in optocht naar het stadhuis. New-York zijn vier knapen en op straat gearresteerdzij een groote school van zakkenrollers, volgens het model van die van Fagin in Dickens' „Oiivier Twist" ingericht en die in East-Side te New- York bloeide. In deze inrichting werden 40 jongens „opgeleid". De vrouw zamelde hetgeen de jongens hadden gestolen, op. De ouders van Sipido, den knaap, die indertijd op koning Eduard, toen nog Prins van Wales, een deed en in een opvoedings gesticht is opgesloten, hebben ter gelegen- met vaandels, waarop te lezen stondt - - „Wij eischen onze rechten. Vele honder ^eld de geboorte van den aanstaanden den jongens en meisjes namen aan den op Teopoid III, de tusschenkomst van locht deel. Het geheele stadhuis was Pnns .A"»rt "erz?cht ten ®inde, huö boordevol van de kinderen en aan het z0°" ,ult het opvoedingsgesticht ontslagen stadsbestuur bleef niets anders over dan te rügei' het hoofd in den schoot te leggen. Voortaan is de toegang van verscheidene stadstuinen weder voor de kinderen open gesteld. Een vermogen in een kachel Te Parijs is overleden eene oud,) dame Beraamd, die voor rijk doorging. Hare eenige erfgename, eene nicht, be trok hare woning, maar vond slechts een sommetje van 50 fres. Zij beklaagde zich bij 't gerecht, men deed onderzoek, maar niets baatte. Vrijdag echter wilde de erfgename een kachel aanleggen, deze wilde maar niet branden, men haalde de pijp uit en vond er 160 000 fres. aan effecten in. Alt ij d practisch. Sarah Conrad, een welgestelde 70-jaii- ge weduwe uit de omstreken van Flora, in den Amerikaanschen staat Indiana, zou a.s. Vrijdag trouwen met een wel- gostelden boer, Brozzle genaamd en van denzelfden ouderdom De kinderen van de bruid waren tegen het huwelijk en, om haar het huwelijk te beletten, hebben zij zich met list van baar meester gemaakt en baar wegge voerd, men weet niet waarheen. Ze zijn toch practisch, die Amerika nen Er is in den nacht van Zondag op Maandag weer een poging gedaan om den trein van Antwerpen naar Turnhout te doen ontsporen Op eenigen afstand van het Trappisten klooster te Westmalle stiet de trein op1 gelkop zoo zuinig mogelijk te werk te Het vogeioog. Het vogeloog is met betrekking tot de gezichtsscherpte zeer eigenaardig inge richt. Volgens door Helm gedane waar nemingen is de koekoek in staat, rupsen te onderscheiden, die op 10 M. afstands van zijn verkenningsplaats kruipen. Het oog van de muach en van de vink ziet een klein zaadkorreltje, een broodkrui meltje op een afstand van 8 k 9 M. Da beide oogen van deze twee vogels zijn zes maal zoo zwaar als de beenige sche del in uitgedroogden staat. Bij de be schouwing van het vogeloog valt ons al lereerst zijn grootte en zwaarte op. De grootste oogen heeft de grootste vogel, de struiszij doen in dit opzicht niet onder voor die van het rund en het paard. Vergelijkt men echter het ge wicht der oogbollen met de lichaams zwaarte van den betreffenden vogel, dan blijkt het, dat de kleinste vogels betrek kelijk de grootste oogen hebben. De ekster bv. weegt 72-maal, de kleine rook- zwaluw daarentegen slechts 20-maal zoo veel als hun beide oogbollen. Zeer groot zijn de oogen van onze nachtroofvogels. Het oog van den woud uil b.v. weegt, bij een overlangscbe door snede van bijna 28 millimeter, 9.5 gram en is bjjna even zwaar als de hersenen van den vogel, een verhouding, die in de klasse der zoogdieren nergens, ook maar ten naastebij, wordt aangetroffen. Dit mag des te bevreeradender heeten,omdat de natuur er naar streefde, aan den vo- twee groote steenen, die op de rails waren gelegd. Persoonlijke ongelukken zijn er ge lukkig niet bij voorgevallen, doch de materiëele schade is aanzienlijk. De trein vervoerde een som van 72 000 francs aan specie. Het is dus d - vraag, of hier diefstal de b weegreden is. Er is echter niets gestolen. De justitie te Antwerpen stelt een onderzoek in. Had beter verdiend. De „Figaro" maakt in zijn laatste nummer melding van een in-tragisch voorval Het geschiedde te Pa-ijs op den hoek van de Avenue de Villiers, dicht bij de rue Jouffroy. Midden op straat zakte een ellendig gekleed man in elkaar de honger had zijn laatste krachten gesloopt. Met moeite werd hij door een paar politie-agenten opgenomen en gaan, om den meestal langen bals niet overmatig te bezwaren De voordeelen, die uit een groot oog voor den bezitter daarvan voortvloeien, zijn echter zoo aan zienlijk, dat zij de door den vermeerder den last verwekte nadoelen opheffen Bij de lange gezichtsas en bij de bepaald verbazingwekkende verwijding van het achterste oogsegment moeten de beel den, die het oog opvangt, betrekkelijk groot en in hun afzonderlijke deelen bij zonder helder en duidelijk zijn. Een heldin der weten- schap Terwijl in Frankrijk en België mannen zich beschikbaar stellen om met rundertuberculine ingeënt te worden, teneinde de stelling van professor Koch, volgens welke de tuberculose van het vee niet op den mensch over gebracht kan worden, te onder zoekon, heeft zioh te New-York ook een jong meisje voor die proefne ming bereid verklaard. Ür. George Barney, een zeer bekend geneeseer !e New-York, hoeft do inen- schelijko tuberculose op een koe over gebracht en dadelijk deden zich ziekte verschijnselen voor. Miss Emma King heeft zich nu vrijwillig met het serum van die zieke koe doen inenten. Men is algemeen van meening dat miss King tering zal krijgen, doch dr. Barnejr verklaarde haar te kunnen gene zen door torpassing van een rationeele behandeling. De medische autoriteiten zijn zeer ver ontwaardigd over dr. Barney, maar zij beschikken over geen enkel wettig raid del om tusschenbeide te komen. Vanaf heden weder verkrijgbaar DE EERSTE SOORT a 40 CCIlt de 5 ons. Tevens eerste kwaliteit Brood- en Koekbakker, Laagzijde te NIEUWE NIEDORP. beveelt zich beleefd aan voor het snoeien van tuinen en boomgaarden en tot het leveren van alle soorten vrucht-, sier- en laanboomen. De ondergeteekende beveelt zich aan tot bet van Onder minzame aanbeveling, Uw dienaar, Mr. Kleermaker, Breezand, Anna Paulowna beveelt zich beleefd aantot het sluiten van verzekeringen op het leven, tegen brandschaden, ver liezen van Paarden en Rundvee, en voor den commissiehandel in Hillpinest" Stüffen, en Werktuigen voor Akker en Hooibouw, Stalvoedering, Zuivel bereiding, enz. van een in volle werking zijnde 50 Hoofdprijzen en 950 stuks prachtige prijzen. PrUs per lot 25 cent. 50.000 Loten. Trekking in de maand Dec. a.s, Noord, Schagen. van

Schager Courant | 1901 | | pagina 9