WITTE KRUIS. ALBUMS, Dienstbode Dienstbode, R^ECH T. Smidsknecht, St. Maas-Étalage eum" Anijs Taai-Taai, overl J. Buiten. Gez. KAAN, vertrekl Zondag 1 Alex. Aleijer's koffie, Notaris Backx Schagen, Ontsmet ter. D. KRIJJSBiS, l*ori rel lijsten, Portcmoimaics Portefeuilles, Sigarenkokers, Inktpotten, iiiktslellen, Schrijfmappen, Lnxe öööZBD Post Leesboeken, PrentBDboekan Schagen. bS P. Trapman, Burgerlijke Stand. GESLOTEN Siewers Pz. Neellje Raap PEPERNOTEN il PRINSESJES. ot DonteSaiei 12 Decente 1901 Marktberichte d. P. Haring:huizen, kastelein te NIEUWE N1EDORP, vraagt tegen Kerstmis eene een Gevraagd bij C. Blaauboer, Anna Paulowna. J.deOetlS, gediplomeerd hoefsmid, vraag! een Terdiek, gem. N. Niedorp. Biedt zich aan, een om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Bekend met boerenwerk, hoefbeslag en rijwielen herstellen. Franco brieven L. FrederikS, Anna Paulowna. Het College van Dag. Bestuur van de banne HARINGCARSPEL maakt bekend, dat wegens noodzakelijke herstellingen aan de brug over de Weel, op 3 en 4 December a.s. de vaart aldaar gestrriHll en de weg voor het verkeer met rijtuigen zal zijn. Haringcarspel, 26 Nov. 1901. Het College van Dag. Bestuur voornoemd, J. SWAN, Voorzitter. J. DAM, Secretaris. Predikbeurten. 1 Dec., ADVERTENTIEN. Getrouwd RUDOLPHUS BOLMEIJER en AAGJE REEK, die, mede namens wederzijdsche fami lie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. R"HooTDh0ra'23 Koï' 1901' Heden overleed, na een kort stondige, doch hevige ongesteldheid, geheel onverwachts, mijne geliefde Echtgenoote Antje Glas, in den ouderdom van 49 jaar. Haar diepbedroefde Echtgenoot, J. WIERS. Hoogebieren, 26 November 1901. Op den 2 December a.s. hopen en hunne 121/,-jarige Echt- vereeniging te herdenken. nog lang moge Dat God hen sparen, is de wensch van hunne L hen liefhebbende Kinderen, Moe- f! der, Broeder en Zuster, ff Wed. P. SIEWERS. W N P. SIEWERS. Wed. J. K. CRUM-Siewers en Kinderen. Ewycksluis, Anna Paulowna, jj$ 27 November 1901. Gevraagd UlllU niet ouder dan 17 jaar, of iemand die wenscht in 't vak te worden opge leid. Te bevragen met brieven onder Lett. A.A., Bureau dezer Courant. De ondergeteekende bericht aan zijn geachte begunstigers, dat zijn GEREED is. Hopende met een flink bezoek ver eerd te worden. Ruim voorzien van Speculaas 40 ct. Slijters flink rabat. Aanbevelend, SCHAGEN. is heden geopend. Aanbevelend, Langestraat B 77, ALKMAAR. O ndergeteekenden berichten de ontvangst van eene ruime sorteering licolaas. en S. Waiboer, Wieringerwaard. Motorboot Maria Anna middag* 12 uur van WIERINGEN. P. Kaan Cz. Wieringen, 27 Nov. 1901. gebrand volgens systeem Prof. Liebig onovertroffen in geur en kracht, uiterst voordeelig in het gebruik, is verkrijgbaar te Schagen bij Wed. KI. DENIJS te Schagerbrug bij P. SCHOEN te Anna Paulowna bij Gebrs. DE JONG; te Callantsoog bij J. v. d. BERGte Koegras bij D. MAREES. zal Publiek Verkoopen te b ij I n z e t, en 19 December d.a.v. bij Afslag enEindtoewijzing, telkens des middags twaalf uur, in het Hotel „DE ROOS:" De Kapitale Bouwplaats met Schuur, Tuin, Frf en diverse perceelen uitmuntend BOUWLAND, in den Waardpolder, gemeente Bar singerhorn, groot 22 H.A, 80 A., 2 cA. Eigendom van de heeren Gebrs. Swagemakers te Tilburg. Verhuurd de landerijen tot het ont- blooten van de schoof in 1904 en de gebouwen tot 1 Mei 1905 aan den heer P. KISTEMAKER voor f 77.50 per Hectare. Coöperatieve Volksbank te Alkmaar. Waarborgkapitaal f 200,000.00} Verleent credieten tegen persoon lijke of zakelijke zekerheid. Neemt gelden a deposito (spaargeld). Kantoren te Alkmaar, aan de Lan gestraat no. 57, alle werkdagente Schagen, Donderdags in „Cérès" te Hoorn, Zaterdagsin „deKeizerskroon". Het Bestuur, J. P. BACKX, Pres.-Comm. Dr. H. E. deGELDER, Directeur De Afdeeling Barsingerhorn vraagt iemand, genegen om opgeleid te worden als Inlichtingen te bekomen en aan melding vóór 10 December a.s. bij den Secretaris Dr. BEEKER. Horlogemaker, Wieringerwaard, houdt zich beleefd aanbevolen tot het leveren van verschillende soorten Thermometers voor Boter- en Kaasmakerij, ook voor 't aangeven van gehalte der melk, enz. Tevens eene ruime sorteering van Brillen, Onderdeden en étui's, ook worden deze door hem gere pareerd. (voor portret, ansichten en postzegels.) (Heeren- en Dames-), ENZ., ENZ., r 6 p il gehouden vergade- lD de Afdeeling ANNA PAULOWNA rin^H .\t van Landbouw was het hoofdpunt der tl- wR| jiet houden eener plaatselijke der g^ejjing* ^^Hoofdbestuur had meegedeeld, een sub- van f BO.te willen verleenen voor tei sidie dergelijk doel. De Voorzitter achtte dit bedrag te gering, r de voorstanders wezen op Wieringen magchagerbrug, waar toch ook zonder hooge enbsidie"de zaak goed marcheerde. De heer K. A. Kaan was van meening, dat 5-jaarlijksche tentoonstelling, die nu te Alkmaar zou worden gehouden, een slechten vloed zou uitoefenen. pe heer Brands was eveneens bang voor invloed zou uitoefenen pe heer Brands was 't slagen van de tentoonstellingvoor Wie- ringen alleen, zoo afgescheiden van den vasten wal, is het wel aardigte Schagerbrug zit er, dank loting en paardenmarkt, de gang aardig in of 't hier in Anna Paulowna zou gaan, betwijfelde hij. Hij had liever een col lectieve inzending op de Alkmaarsche tentoon stelling van de Afdeeling, dan kon men daar eens goed laten zien de producten van Anna Paulowna. Een voorkeuring zou dan niet kwaad zijn, maar alleen producten, geen vee. pe penningmeester, de heer M. Kooij, wees op de groote kosten en herinnerde aan 1883. Pe heer Van Wijk wilde een Commissie van onderzoek. Hiertoe werd besloten, en werden gekozen de heeren G. Brands, P. Kaan en J. C. v. Wijk. De heer A. de Graaf werd gekozen tot afgevaardigde naar de vergadering van Noor derkwartier. De rondvraag volgdede heer Van Wijk deed de vraag, of het niet mogelijk zou zijn, een regeling te treffen van de bouwers onder ling, over den verbouw van kool- en bieten zaad, zoodat er geen gevaar bestond voor verbastering door kruisbestuiving. Verschillende heeren gaven denkbeelden aan de hand, maar alle bleken moeilijk uit voerbaar. Ten slotte werd besloten, een vergadering uit te schrijven van alle bouwers en eene commissie te benoemen, die de zaak zou onder zoeken. De heeren G. Brands, P. Kaan, J. C. van Wijk en P. Raap werden daarvoor aangewezen. De heer G. Brands wilde, met het oog op den treurigen stand der kas het lidmaatschap voor Noorderkwartier opzeggen; dit voorstel werd evenwel verworpen. Daarna sluiting. Vergadering van den Raad der gemeente WINKEL, op Zaterdag 23 October j.1., 'svoorm. 10 uur. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige bijeenkomst. Ingekomen is a. Een missive van Ged. Staten, ten geleide van het goedgekeurde Raadsbesluit tot aan koop van grond, ter verbreeding van den weg te Lutjewinkel. In verband hiermede wordt bepaald, tot aanduiding der scheiding tusschen het door de gemeente aan te koopen gedeelte grond en de perceelen van de heeren J. Timmerman, P. Brugman en J. Korff, een paar palen te plaatsen, voor zoover althans de scheiding door een hek niet kan worden aangewezen. Verder zal door de gemeente tot het halve bedrag in de kosten van de ter plaatse te maken hekken worden bijgedragen, terwijl den voor de wederhelft betrokken personen vrijheid wordt gelaten in de keuze, door wien dit werk te doen uitvoeren. b. een missive van den voorzitter van Ged. Staten, houdende uitnoodiging om te berichten, wanneer de ligger der wegen, gewijzigd over eenkomstig de indertijd gemaakte bedenkingen, wederom kan worden tegemoet gezien. Wordt besloten ten opzichte hiervan den vervaardiger van den ligger te informeeren en deze zoo noodig tot een spoedige afwer king aan te sporen. c. een schrijven van Ged. Staten, waarbij onder terugzending van de verordening op de heffing van een hoofdelijken omslag, wordt kennis gegeven, dat de Minister van Binn. Z. alsnog in die verordening wenscht aange toond te zien, dat de daarin opgenomen progressie-schaal beantwoordt aan de eischen der wet. Naar aanleiding hiervan deelt Voorz. mede, dat B. en W. bij de uitwerking der progressie- schaal, ter voldoening aan den in het voormeld schrijven uitgedrukten wensch, is gebleken, dat deze niet voldeed aan de bij de wet gestelde eischeneen daling had n.1. plaats in de percentages der toenemingen tusschen enkele klassen. Dit heeft B. en W. er toe geleid, een nieuwe progressie-schaal te ontwerpen, die naar hunne meening wèl aan de bedoeling der wet zal beantwoorden. Nadat door Voorz. een en ander uitvoerig is toegelicht, wordt besloten opnieuw eene verordening vast te stellen en daarin op te nemen de progressie-schaal, door B. en W. hiertoe aan de hand gedaan. d. een missive van Ged. Staten, houdende eenige opmerkingen betreffende de laatst vastgestelde herzienings-verordening tot wij ziging en aanvulling der algem. polit.-verord. Deze bemerkingen komen den Raad na inzage wel gegrond voor, en wordt mitsdien besloten, daaraan tegemoet te komen, met uitzondering evenwel van art. 23, waaromtrent de Raad ten deele van gevoelen verschilt. Dit art. luiddeBestaande vuile slooten tusschen naburige erven of tusschen twee erven van den eigenaar, of polderslooten, zullen op last van B. en W. binnen 14 dagen na bekomen kennisgeving ten hunnen genoegen moeten zijn gezuiverd en zoo noodig verbreed en verdiept worden, enz. Ged. Staten waren voor schrapping van het woord „polderslooten", omdat anders de bevoegdheid van B. en W. ook wordt uitge strekt tot die slooten, welke buiten de bewoonde en bebouwde gedeelten der gemeente worden aangetroffen, terwijl het hun voor komt, dat het niet op den weg van den Raad, doch veeleer op dien van het polderbestuur %t, voorschriften te dien aanzien te geven. Op voorstel van den voorzitter besluit men de redactie aldus te wijzigen Bestaande vuile slooten tusschen bebouwde ®rven zullen op last van Burgemeester en Wethouders, binnen veertien dagen na ge dane aanzegging, ten hunnen genoegen moeten z'jn gezuiverd en zoo noodig verbreed en ver diept worden. Eveneens wordt op voorstel van den voor zitter alsnog een nieuw artikel ingelascht, luidendeHet is verboden, zonder vergunning van B. en W. afscheidingen tusschen de epenbare wegen en particuliere eigendommen te maken of te hebben geheel of gedeeltelijk van prikkeldraad. In omvraag deelt de heer Timmerman mede, dat twee of drie palen van het hek uan den nieuwen weg zijn omgeraakt, terwijl hij voorziet, dat meerdere zullen volgen. Voorzitter deelt den heer Timmerman mede, dat deze aangelegenheid ook reeds bij B. en W. een punt van bespreking heeft uitgemaakt. Burgr. en Weths. hadden n.1. zoo iets ook reeds voorzien en waren van oordeel, daar het in hoofdzaak gebeurt door het graven van een greppel vlak of bijna onder het hek door de huurders der aan den nieu wen weg belendende landerijen, dat dit euvel kan worden weggenomen door het hek lager te zetten, ofschoon dit eenig verlies van grond teweegbrengt. Men blijkt algemeen van gevoelen, dat het lager zetten van het hek de beste oplossing zal zijn, waartoe dan ook eenparig wordt besloten. Verder deelt de heer Timmerman mede, dat door den heer J. Korff is verzocht, om van gemeentewege een el of vier straat te leggen voor het voor zijn huis gelegen terrein hierdoor zou met den straatweg aansluiting worden verkregen. Goedgevonden wordt, dat B. en W. den toestand daar eens zullen opnemen en zoo noodig tot bestrating overgaan. De heer Sloos merkt op, dat het hem wil voorkomen, dat de straatlantaarns minder helder branden dan vroeger, en vraagt of ook Voorz. dit niet is opgevallen. Voorz. antwoordt, dit nog niet te hebben opgemerkt, doch belooft daaraan de noodige aandacht te zullen schenken en zoo mogelijk middelen tot verbetering aanwenden. Hierna sluit de Voorz., onder dankzegging voor de opkomst, de vergadering. Uitslag openbare verkooping der landerijen in de gemeente BERGEN, be- hoorende aan de erven van wijlen den heer KI. Biersteker, oud-Dijkgraaf van de Zijpe, gehouden te Bergen op 26 dezer, in het lokaal van den heer Veenhuizen, ten overstaan van Notaris Vrijburg te Schagerbrug Weiland, sectie C, nos.268, 269, 288, 291 en 540, groot 6.69.10 H.A., gecombineerd, aan den heer C. Biersteker te Zijpe voor f 8531.50. WINKEL. Zondag 24 dezer had de verkiezing plaats van vier Notabelen bij de Hervormde Gemeen te te Winkel. De aftredenden, de heeren W. Melchior, S. Pluister, D. Brugman en S. Rezelman werden herkozen. ANNA PAULOWNA, 2 6 N o v. Op Zondagmorgen 1 Dec. a.s. zal, na afloop van de Godsdienstoefening in de Herv. Kerk plaats hebben de verkiezing van leden van het Kiescollege en Notabelen door bevoegde stemgerechtigden. KOLHORN. Alhier werd den 25sten November eene vergadering gehouden van de Afdeeling Kol- horn en Omstreken van den Bond voor Staatspensionneering. 31 Leden waren aanwezig; het getal leden bleek tot 66 te zijn gestegen; 2 geïntroduceerden traden toe, zoodat de afdeeling thans 58 leden telt. Als bestuurslid werd gekozen, in de plaats van den heer P. Oudendijk, die om gezondheidsredenen bedankte,de heer S. Klaver, en als correspondent der Afdeeling werd ge kozen de heer A. Droog. Besloten werd voorts, nog eens eene open bare vergadering te houden dezen winter.Waar die vergadering zal worden gehouden, te Schagen. te Barsingerhorn of te Kolhorn, werd aan het Bestuur overgelaten en zal hieromtrent nader worden beslist. Dinsdag j. L vergaderde de N. Holl. Vereen. HET WITTE KRUIS, in het gebouw Odéon te AMSTERDAM. De Vereeniging telt thans 73 afdeelingen. De begrooting voor 1902 werd goedge keurd op een bedrag in ontvangst en uitga ven op f 22.606 die voor het gesticht „Hei- deheuvel" te Hilversum op f 15.055 die voor den Ontsmettingsoven met Waschinrichting te Alkmaar op f 1264; Tot leden van het Hoofdbestuur in de plaats van de aftredende leden, de heeren J.G. van Eden, D. van Leyden en dr. M. Niemeijer, werden gekozen de heeren A. Dievenbach, pastoor te Zaandam; F. C. Fleischer, predi kant te Broek op Langendijk, en G. Looman, gemeente-architect te Alkmaar. De heer Dr. P. Ankersmit werd herkozen in de Commis sie van beheer der stichting „Heideheuvel". Het daarop in behandeling genomen reglement voor subsidiën aan de Afdeelingen voor voor drachten,werd met geringe wijzigingen goedge keurd, en besloten, dat bij het vaststellen der jaarlijksche begrooting het bedrag bepaald wordt, dat voor het houden dier voordrachten in de afdeelingen zal worden uitgetrokken dat de bijdragen voor éénzelfde jaar niet hoo- ger dan f 15 voor ééne afdeeling zullen zijn. BERKHOUT. Een geval van miltvuur is hier de vorige week voorgekomen onder de koeien van den veehouder A. Dik- staal aan Leekermeer. De slager C. Koster Jz. te Bobeldijkhadhet gestorven dier reeds in de slagerij, toen de veearts de oorzaak van den dood constateerde. De doode koe werd ver brand en de besmette voorwerpen ontsmet. Ongeveer 26 j. geleden kwam ook miltvuur voor in de weide van Dikstaal. Toen werd een gedeelte als bouwland gebruiktdit is nu weer weiland en de ziekte vertoont zich op nieuw. Wel een bewijs, hoe kwaadaardig en hardnekkig het miltvuur kan zijn. —Interpellatie o ver Zuid-Af rika. De hr. Van Kol heeftin de Dinsdag gehou den zitting der Tweede Kamer verlof gevraagd eene interpellatie te mogen richten tot den min. van buiten! zaken en te vragen, of de Regeering stappen zou willen doen om een einde te maken aan de gruwelen van den Zuid-Afrikaanschen oorlog en in het bijzon der om verdere verdelging van vrouwen en kinderen door honger en gebrek in de con centratiekampen te voorkomen. Het verlof is verleend en de dag van be handeling bepaald bij Hoofdstuk I der Staats- begrooting. Groentenmarkt te BROEK OP LANGENDIJK. 23 Nov. 3000 bloemkoolen f 2.50 a f 11. 16000 roode f 3.— a f 5.76, 4000 gele f 2.— a f 4.—, 3000 witte f 2.— a f 4.— per 100. 25 Nov. 2500 bloemkoolen f 4.75 a f 10.50, 10000 roode f 2.60 a f 4.25, 7000 gele f2.— a f 3.25, 9000 witte f 1.50 a f 3.— per 100. 26 Nov. 1700 bloemkoolen f 4.50 a f 12.—, 10000 roode f 2.— a f 4.25, 4000 gele f 2.— a f 4.—, 6000 witte f 1.— a f 2.50 per 100. Uien f 2.a f 2.20 per 50 K.G. „N ieuw Leve n", station NOORD- SCHARWOUDE. 23 Nov. Aangevoerd 8000 stuks kool. Roode f 3.76 a f 4.75, kleinere f 1.— a f 3.— gele f 3.76, kleinere f 0.85 a f 1.80. 25 Nov. Aangevoerd ruim 7600 stuks kool. Roode f 4.76 a f 5.60, kleinere f 0.50 a f 3.25, gele f 3.25, witte f 3.26. 26 Nov. Aangevoerd 10546 stuks kool. Roode f 4.50 a f5.25, kleinere f 0.75 a f3.50 kleine gele kool f 1.30 a f 1.60, witte f 3.25] „Ons Belang", station HEER- HUGO WAARD. 23 Nov. Aangevoerd 11300 stuks kool. Roode f 4.a f5.kleinere f 0.55 a f 3.60, gele f 2.80 a f 3.50, kleinere f 0.80 a f 2.60. 26 Nov. Aangevoerd 9000 stuks kool. Roode f 6.a f 6.50, kleinere f 0.60 a f 3.25, gele f8.— a f 8.60, kleinere f 0.36 a f 2.60, witte f 1.60. 26 Nov. Aanvoer 8250 stuks kool. Roode f 3.— a f4.—, kleinere f 0.30 a f2.90, gele f 3.50 a f 4.50, kleinere f 0.80 a f 3.25, witte f 1.60 a f 3.—. GJ-em. SCHAGEN; Ingeschreven van 23 26 November 1901. Geboren en Ondertrouwd Geene. GetrouwdHendricus Anthonius Post en Johanna Jacoba Hoorneman. OverledenGeene. Gem. Zijpe. Ingeschreven van 15 22 November 1901. Geboren Anna, d. v. Pieter Hooij en Maar- tje Jimmink. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. lCd- igt).— 20.— 22.— 18.— 11.50 7.— a HOORN. Den 25 werden op de alhier gehouden Scheimarkt aangevoerd 496 koeien. De prijzen waren hoog. De handel was vlug. ALKMAAR, 23 Nov. Aangevoerd 6 Paarden f 75. 4 Koeien en Ossen 90. 16 nucht. Kalveren 8. 134 magere Schapen 10. 55 magere Varkens 15. 170 Biggen 9.— 15 Bokken en Geiten 2. kleine Bokjes 3651 pond Boter, p. pond .65 a .70 Kipeieren per 25 1.625a 1.75 Eend u ALKMAAR, 25 Nov. 1901. Aangevoerd 11 Koeien f 140.a 225.65 Vette kalveren f 40.a 118.idem per K.G. 1 .80 a 1.19 nuchtere idem f 10.a 20.232 Vette Varkens per K.G. f .46 f 0.49, 14 magere f 15.a 18.1034 vette Schapen f 20.a 27. PURMEREND, 26 Nov. Aangevoerd 684 runderen, waaronder 619 vette id., f .52 a .65 p. K., 3 stieren, vette lager prijs gelde geen aanvoer, melke prijsh. matig, 105 vette kalveren f .70 a .90 p. K., matig, 108 nucht. idem f8.a f 19.matig, 5058 schapen en lammeren, lager prijs stug, 248 vette varkens f .47 a .50 p. K.G., matig, 35 magere id. f 16.a 26. vlug, 154 biggen f 7.a 11.handel stug, 14 paarden, 1090 ganzen f 2.a 2.60, 175 zwanen f 4.50 a 6.16 kalkoenen f 3.a 45 zak appelen f 1.50 a 3.36 zak peren f2.a 4.50. Kleine kaas f 29.middelbare f Goudscbe f aangevoerd 135 stapels. 13745 K. G. boter t 1.30 a 1.40. Kipeieren f 3.a 4.50. Eendeieren f per 100. Doopsgezinde Gemeente ZIJPE. 1 Dec., v.m. ure, Oudesluis. Hervormde Gemeente WIERINGERWAARD 1 Dec., n.m. half twee, Ds. Briedé. Hervormde Gemeente ANNA PAULOWNA. 1 Dec., v.m. 9% uur, Ds. Wierenga. Hervormde Gemeente HARINGCARSPEL. voorm. half tien, Dirkshorn. Hervormde Gemeente CALLANTSOOG. 1 Dec., voorm. tien uur, Ds, Klein. uur, Hervormde Gemeente NOORD-ZIJPE. 1 Dec., voorm. half tien, Oudeslus, Ds. Groeneveld. Hervormde Gemeente BARSINGERHORN. 1 Dec., Ds, v. Meurs. Loet,

Schager Courant | 1901 | | pagina 3