A. Hovenier, Heeren-euKinderkleeding. Lagezijde, SC f I \(i EN. P. van den Beul, W. VADER, W. D. Niestadt Zoon. H006ZIJSS S l, 851A6EBL R. de Moei, tweede blad. 1Vilt Usucces hebben St. nicolaas-cadeauxü J. Speets Cs., Lutjewinkel, advertent1en. ui& PORTRETTEN, GROEPEN, KINDERPORTRETTEN, ENZ. Db ttuie Beanlateiir-V ulïacbsls! HEEREN- JÖNGEHEEREN-COSTUÜMS, Donderdag 28 Novb. 1901. Binnenlandseh Nieuws. van Uw te Schagen bij ISeerenkleeding naar maat. Zonder Concurrentie, wat betreft model eni prsj*. matte PJatien-Portrctten en Vergrootingen, Geëmaill. YÜLKACflELS. Geheel Nieuw. Solide Naaimachines met kast voor f 24.en hooger. 6LOUIKOU«iJ£!l, Jena-, en Mica-, en gewone glazen, branders, enz. 1 8A3I6U1I08IÜ. 1 MAQAZUN VAN Ruime keuze in uitsluitend eigengemaakte DEMISAISONS on PANTALONS. Groote voorraad KINDERPAKJES. stlenevena alle soorten Hoeden, Petten, Baretten, Pronts, Boorden en Basaen, Aanbevelend, 458te Jaargang, No. 3683. D e Gymnastie k-v ereenigiBg „de Westfries" te BAllSINGEKHORN'hield op Zondag 24 November j.1. in de kolfbaan van den heer A. Slotemaker eene openbare uitvoering, afgewisseld met voordrachten door den heer Th. Groen Jr. van Alkmaar, en op geluisterd door de muziek van het fanfarekorps T. O. N. I. D. O. De werkzaamheden der gymnasten, uit den aard der zaak vooral voor oningewijden wei nig variatie aanbiedend met die van vroeger bijgewoonde uitvoeringen, werden toch met een zekere belangstelling nagegaan. Vooral bij de werkzaamheden aan de brug kwam het duidelijk uit, welk verschil er bestaat in het werken van de verschillende partijen minder-geoefenden en geroutineerden. Onder de laatsten waren er, die de oefeningen zeer goed in hun macht toonden te hebben. Een aardig uitgevoerd nummer, hoe schijnbaar eenvoudig ook, vormden de vrije oefeningen op de plaats. Het toppunt van succes werd bereikt in de werkzaamheden aan het hoog- rek, waarbij menige krasse toer werd gemaakt. Over het geheel zullen de gymnasten tevre den mogen geweest zijn over deze uitvoering, die door een flink publiek was bezocht. De voordrachten van den heer Groen vorm den eene zeer geschikte afwisselingzijn reper toire bleek voor zulk een avond rijk genoeg te zijn iets, wat een groot voordeel is voor voor dragers, die zoo licht het publiek ten platten- lande in menig opzicht kunnen onderschatten. Daarom was het jammer, dat de heer Groen voor zijne laatste voordracht een minder geluk kige keuze had gedaan dat lachen kreeg geen lachsucces en daarop toch is het in den regel berekend. Men had dat hier bij eene vorige gelegenheid anders gehoord en dan valt de vergelijking niet in het voordeel van den laatsten voordrager uit. Een zeer geanimeerd bal besloot de uitvoe ring van „de Westfries." De V ereeniging „N u t enGenoe- gen" te 't ZAND vergaderde gepasseerde week in 't lokaal van den heer P. Stam. Weinig belangstellenden waren opgeko men, waarvan waarschijnlijk de oorzaak was, dat de vergadering alleen voor mannen was uitgeschreven. Tot Secretaris in plaats van den heer Bakker, die van 't Zand naar Alkmaar is vertrokken, werd gekozen de heer G. Dekker. Door den heer Katoen werd voorgesteld, eenige malen een spreker van buiten te laten optreden, waarvan'hij hoopte dat het mee zou werken tot den bloei van Nut en Genoegen, die door algemeene samenwerking in ons buiten plaatsje menigen nuttigen en gezelligen avond kan bezorgen. Ontploffing. Vrijdagmorgen had te ZALENUM (Er.) een ontploffing plaats in de koolteer-distilleerde- rij „Perse verantia". Dikke steenen muren werden uiteen geslagen een machine is letter lijk vernield. Een werkman, in een der vleugels van de fabriek werkzaam, nam de vlucht over hek ken en slooten en kwam er nog goed af. Vrouwen in de naastbelendende woningen namen met haar kroost ook ijlings de vlucht. Brand was van de ontploffing het gevolg, die eerst een dreigend aanzien had, doch later met behulp van aanwezige brandspuiten werd gebluscht. Dat er geen persoonlijke ongelukken zijn voorgevallen, is louter toeval, omdat nog geen vijf minuten te voren het werkend personeel de fabriek had verlaten. De schade moet over het geheel nog al aanzienlijk zijn. N aar men verneemt, heeft Pre sident Kruger de villa „Oranjelust" in de Maliebaau te UTRECHT gehuurd en zal hij zich daar metterwoon vestigen. De familie Elolf heeft eveneens in de Maliebaan een villa gehuurd, op 2 huizen afstands van die van den President. Tusschen de 2 woningen bevindt zich de woning van den predikant Gunning. Achter den tuin van dit perceel zal eene overdekte gang worden gebouwd, zoodat de familie Kruger steeds gelegenheid vindt om naar de familie Elofï te gaan, en omgekeerd. -Te OUDVROENHOVEN (L.) is eene 82-jarige vrouw bij het aanmaken van een kachel in brand geraakt en levend ver brand. Haar 80-jarige man, die ziek te bed lag, kon geen hulp verleenen. Toon de buren te hulp kwamen, vonden zij een verkoold lijk. D e enke 1 e d agen ge 1 e den met 60 leden opgerichte afd. ST. PANKRAS van „Het Witte Kruis" telt thans reeds 155 jeden. De har d draver sstal Joh. de Mol heeft dit seizoen f 13.966 aan prijzen op de baan verdiend, waarvan „Robert See Steele" alleen f 5760. Voor een groot deel is dit succes te danken aan den uitmuntenden pikeur B. Schippers, die ook nog 2 eerste prijzen en 1 tweeden won met „Abdul Ameer" en „Anselor", van den heer Schuyl. Het bedrag aan prijzen, door Schippers voor genoemde eigenaren gewonnen, bedroeg f 15.000. Landbou w-C o m i t Op den 18en December a. s. zal eene bui tengewone vergadering van het Nederlandsch Landbouwcomité worden gehouden. Aangenomen het beroep bij do Doopsgezinde Gemeente te WARNS door den heer J. D. van Calcar, cand. HEER HUGOWAARD. Zondagavond had alhier ter gelegenheid van 't 25-jarig bestaan der rederijkerskamer «Harmonie" eene eerste opvoering plaats van „De Vloek", een stuk, dat hier voor jaren al eens ten tooneele is gebracht, maar zich nog steeds in de algemeene belangstelling verheugt, getuige de zeer groote opkomst van 't publiek. Dit is trouwens zeer verklaarbaar, daar in „De Vloek" een tooneelbewerking is ge geven van eene geschiedenis, die hier inder tijd moet hebben plaats gehad de bewerking is van de hand van den heer Marschal, ge- Wezen onderwijzer alhier. Hoewel Dinsdag 26 dezer als officiëele feestavond is aangekondigd, mogen we vrij zeker aannemen, dat door het jongere deel van 't publiek de Zondag als zoodanig werd beschouwd. Men mag de eerste opvoering uitstekend geslaagd noemen; alleen zon men de op merking kunnen maken, dat de houding van zeker deel van 't publiek niet geheel correct was. De bijeenkomst werd gesloten door een bal. Over de gebruiken ter gele- genheid van sterven en begraven in het Z.-Oosten van Noord-Brabant deelt men het volgende mede Zoodra iemand overleden is, roept de naaste buurman de overige huren op, om in het sterfhuis te komen en daar de werkzaamheden onder elkander te verdeelen. Die werkzaam heden bestaan allereerst in het aanzeggen van het sterfgeval aan familie en vrienden en het nooden tot de begrafenis. Bij loting wordt beslist, welk deel van dit werk ieder voor zijne rekening krijgt.De gewoonte brengt mee, dat deze aanzeggers waar zij komen worden binnengenoodigd en onthaald op koffie en brood, bier, of een borrel. Is de gestorvene ongehuwd geweest, dan hebben de buurmeisjes druk werk. Samen gaan zij e- op uit om gekleurd papier te koopen, om daarvan in het sterfhuis kroontjes en kransen en bloemen te vervaardigen, die moeten dienen gedeeltelijk ter opsiering van het lijk, anderdeels om gebruikt te worden bij den gang naar het kerkhof. Naast de lijkbaar loopen dan meisjes met papieren kransen, terwijl door anderen voor het lijk uit bloemen en kleurige papierknipsels wor den gestrooid. Die meisjes worden, na haar werkzaamheden verricht te hebben, onthaald op koffie en hrood en bier, anijs of iets van dien aard. In het sterfhuis zijn op den dag der be grafenis de buurvrouwen als 't ware de baas. Zij beredderen alles in huis en rechten de tafel aan voor de menschen, die van de begra fenis terugkomen. Het onthaal, dat dezen in het sterfhuis wacht, is overigens heel een voudig koffie en brood, en bier of een borrel toe. Terstond als het lijk is uitgedragen, wor den de luiken van het sterfhuis weer ge opend. Door onvoorzichtigheid. In de fabriek „De Adelaar" te SCHIEDAM zou Vrijdagavond een 15-jarig meisje, dat, j niettegenstaande het doorloopend verbod, van de lift gebruik maakte om een verdieping lager te bereiken, juist van de lift stappen, toen iemand beneden aan het touw schijnt te hebben getrokken, waardoor de lift weer verder naar omlaag ging. Het meisje struikelde daarbij en viel met het bovenlijf op den vloer, terwijl haar benedenlijf binnen de lift bleef. Het ijzer dat de bovenzijde der lift vormt, greep nu bij het dalen het arme meisje en sleurde het tusschen de nauwe opening, die tusschen lift en zoldering overblijft, een ruimte, die ter nauwernood 15 c.M. zal bereiken. Het bloed golfde haar uit den mond en het gelaat toonde de vreeselijkste teekenen van benauwdheid. Bewusteloos werd zij opge nomen en onmiddellijk de hulp van een dokter ingeroepen, die aanvankelijk niet veel hoop scheen te koesteren. Zaterdagmiddag was echter de toestand naar omstandigheden vrij gunstig. De Afdeeliat; BARSINGERHORN van „Het Witte Kruis" hield Vrijdag den 22 dezer hare vergadering in het lokaal van den heer A. Slotemaker. Aanwezig waren 22 leden De Voorzitter, de heer P. R. A. van Menrs, opende de vergadering, waarbij hij een kort woord van hnlde bracht aan zijn voorganger, den heer J. Kooiman. De notulen der vorige bijeenkomst werden door den Secretaris gelezen en goedgekeurd door de vergadering Onder de punten van behandeling kwam eerst voor: benoeming van drie leden voor het nazien der rekening van den penningmeester, wrlke zaak na drie stemmingen haar beslag kreeg. De gekozenen werden de heeren P. Schuitemaker Jz., J. Spaans Dz. en W. de Boer, die zich allen de keuze lieten welgevallen. Pnnt 2 was het verslag van den algevaardigde, den heer J. Kooiman, naar de 40e Algem. Verg., gehouden te Amsterdam den 14 Mei van dit jaar. Uit dit verslag bleek, dat de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" telt 65 afdeelingen met 11525 leden. Op de vergade'ing van 14 Mei waren 64 afdeelingen vertegenwoordigdalleen Terschelling ontbrak. Spreker deelde in het kort zijne indrukken mede van de Algem. Verg, benevens het belangrijkste van hetgeen verhandeld werd en dat voor de aanwezigen hier dienstig was Niemand zou zeker eischen, dat hij getrouw zou weergeven, wat de jaarverslagen der verschillende atdeelingen alzoo inhielden. Één dier verslagen evenwel trok bijzonder de aandacht en werd daarom in zijn geheel door den heer Kooiman weer gegeven, n 1.het verslag der afdeeliug Middelie Het luidde ais volgt „Het jaarverslag der afd. Middelie hpeft geene de wereld schokkende gebeurtenissen te vermelden. Het voornaamste is. dat de regenbak, die in dit voorjaar gereed kwam, in den loop van tien zomer met regen water gevuld is. Alsnn woidt met groot verlangen een tijdperk van langdurige droogte verbeid. Allen zullen dan nit één en dezelfde bron worden gelaafd en dientengevolge zal de eensgezindheid in het dorp, bij wijze van nieuwen maatstaf, ver stijgen boven A P. Blijkens de houding der leden had zij de normale hoogte reeds overschreden. Deze menschen zijn het zóó volkomen eens met het. bestuur, dat zij zijne voorstellen al goedkeuren vóór ze te kenDen, en het dus niet noodig vinden ter vergadering te verschijnen. Middelie zal dan ook mettertijd wel in aanmerking komen als herstellingsoord voor overprikkelde hoofd bestuurders," zegt het verslag. „De afdeelingsvergaderingen hebben sedert jaren hetzelfde verloop Eerst verschijnt in de dorpsherberg het volledige bestuur, dat een half uur besteedt aan eene ernstige voorbereiding van de te behandelen zaken Daarna komt de bode binneu.zet zich, met amicalen groet, ter zijde neer en neemt eene bonding aan van volslagen berusting, daarin ambtshalve bijgestaan door den kastelein. Vervolgens begint de pauze, waarin de kaasprijzen van voorheen en thans, de toestand van Zuid-Afrika en het wéér worden besproken Gewacht wordt op de komst van den Ned. Herv. predikant of het hoofd der school, die elkander met loffelijke onpartijdigheid afwisselen, maar ééns beiden en wel in aiphabetische volgorde ter vergadering verschenen. Dat wa9 op 30 April 1900, den gedenkdag van Heideheuvel. „Hiermee is de vergadering voltallig en neemt de voo-stelling een aanvang. Ooder de aanwezigen bevinden zich gerechtigden om te stemmen voor de verschillende armbesturen en nadat dit geconstateerd is, wordt aan notulen, ingekomen stukken enz., de vereiscbte aandzcht geschonken en alles in volkomen eensgezindheid afgewikkeld en tot stand gebracht of besloten. Het kan dan ook geen verwondering baren dat onder deze omstandigheden de afdeeling, in de verkwikkende schaduw van het subsidieboompje, welig tiert. Dat blijkt uit het toenemen van haar ledental, ondanks een buitengewoon hoog sterftecijfer." In deze bewoordingen staat het jaarverslag van Middelie afgedrukt in het verslag der 40e Algem. Verg. van „Het Witte Kruis", dat aan de verschillende besturen der afdeeliugen wordt toegezonden. Uit het verslag van het Herstellingsoord „Heideheuvel" bleek, dat in 1900 door 352 verpleegden van die inrichting is gebruik gemaakt. Aan deu Ontsmettingsoven met Waschinrichting te Alkmaar werden in 1900 318 ontsmettingen verricht. Nadat aan den heer Kooiman dank was gezegd voor zijne mededeelingen, kwam aan de beurt punt 3behandeling der agenda voor de aanstaande November-vergadering. Voor de Hoofdbestuurs-verkiezing beval het afdeeliDgsbestnur aan de heeren Wijnoldy Daniels, Fleischer en Westerman Holstijn. De ve D vereenigde zich met die keuze. Minder vlot ging de npiiopppppn VHÏ1 9 IllPWPPKPUI toestemming der vergadering met een ander bestuurs- tJpdl tJCJ til V «.UI UU1 YVCI At.l. voorstel, n.1. dat betreffende art. 6 van het ontwerp- reglement betreffende het verleenen van bijdragen ten behoeve van voordrachten. Het bestuur opperde ernstige bedenking tegen de opgave van naam en woonplaats van hen, die zich tot het honden van voordrachten bereid verklaarden, op een tijdstip zoo ver vóór het honden van zulk eene voordracht, en wenschte daarom de le alinea van art. 6 te verkorten tot: „Aanvragen om bijdragen voor tenig dienstjaar moeten vóór den len Januari van dat jaar geschieden aan het Hoofdbestuur". Dit bestuursvoorstel werd na eenige bespreking door de vergadering aangenomen. Over de laatste bepalingen van art. 6: wie in het genot dier voordrachten zonden worden gesteld, ontstond een levendig debat. De heer W. de Boer zou in het genot der geldelijke bijdragen voor eene te houden voordracht als in de circulaire van het Hoofdbestuur wordt bedoeld, bepaald gesteld willen zien d i e afdeelingen, welke dien linancjëelen steun het meest behoeven, met andere woorden: de armsten. Al dadelijk kwamen van verschillende zijden bezwaren in tegen de uitvoerbaar heid van eene regeling als de beer De Boer zou wenschen. Wie zijn de armsteu Hoe dat te bepalen Eu zou het zelfs wenschelijk zijn? werd gevraagd. De heer De Boer bepleitte evenwel het goed recht van zijn voorstel en formuleerde het, op verzoek van den Voorzitter, als volgt: „Elke afdeeling, die eene subsidie voor het houden van lezingen aanvraagt, is verplicht, de rekening en verantwoording over te leggen der 5 laatstverloopen jaren. Naar aanleiding dezer gegevens bepaalt het Hoofdbestuur welke atdeeling geacht kan worden de subsidie het meest noodig te hebben. Aan deze afdeeling wordt de subsidie uitgekeerd. Dit voorstel, in stemming gebracht, werd met groote meerderheid verworpen. Op voorstel van den heer Koomen werd besloten om het laatste deel van art. 6, bovenbedoeld, beginnende met de woorden: „en wel in de volgorde", enz., te vervangen door de zinsnede: „en de overblijvende afdeelingen bij loting." Omtrent hec punt van subsidie aanvrage werd op een drietal zaken de aandacht gevestigd. Da heer G. Spaans Hz. vroeg hij herhaling, of het niet mogelijk zou zijn, hier eene ijshut te stichten, of machinale ijsbereiding te verkrijgen. Het antwoord daarop waB ontkennend. De groote kosten, daaraan verbonden, konden thans, evenmin als vroeger, nit de atdeeling gevonden worden. Eu hoe staat het nu met onzeu desinfecteur f vroeg de heer J. Spaans Dz. Deze vraag gaf den Voorzitter de gelegenheid, om aan de vergadering mede te deelen, I dat het bestuur den desinfectenr Dekker (thans in hechtenis) had ontslagen en dat er tevergeefs pogingen waren aangewend om hier een opvolger voor hem :e vinden. Het bestuur stelt daarom voor, bij advertentie sollicitanten op te roepen voor die betrekking en dis zaak nader te regelen. De vergadering vindt een en ander goed. De heer Kooiman geeft het bestuur in overweging om bij aanvulling van het verplegingsmateriëel, een kist, bus, of iets dergelijks, aan te schaffen, geschikt voor het vervoeren van ijs Besloten wordt, subsidie aan te vragen, waarvan f 70.voor de opleiding van den te benoemen desinfecteur en de rest voor aanvulling van verplegings materiëel. Het laatstbehandelde punt op deze vergadering gaf weder aanleiding tot uitvoerige bespreking zoowel tot tegenspraak, als tot verdediging. Door den bier Holle werd de vergaderiogin kennis gesteld met een ingezonden adres aan den Gemeente raad, onderteekend door onderwijzers en ouders van schoolgaande ktnde en te Kolhorn, inhoudende het verzoek om van Gemeentewege over te gaan tot demping van de sloot, gelegen tusschen de school en de aacgrenzenJe erven van de Nieuwe Streek te Kolhorn, daar bedoelde sloot in deu zomer een reuk verspreidt, die de noudige luchtverversching in de schooi onmogelijk maakt, enz. Nu stelde de spreker voor, dat de afd. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis' aan den Raad der Gemeente zou zenden een adres van adhaesie aan het boven genoemde adres in dezen vorm „De aid. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis", „gehoord de besprekingen over het adres, ingediend door ouders van leerlingen en onderwijzers der O. L. school te Kolhorn, verzoekt UEd. Achtb. het adres in ernstige overweging te nemen en, kan het zijn, er gevolg aan te geven „mochten omstandigheden buiten ons weten zulks onmogelijk maken, zoo verzoekt zij UEd. Achtb. dringend, vóór den aanstaanden zomer, zoodanige maatregelen te nemen, dat het ergste kwaad gekeerd worde". Het bestuur der Afdeeling (uitgezonderd de heer v. d. Meer) had gemeend dit adhaesie-adres niet te moeten indienen, omdat bedoelde sloot thans niet in zoodanigen -staat verkeert, dat het bestuur daarin voldoenden grond vindt tot adresseeren. De heer Holle wijst er op, dat hij natuurlijk niet te klagen heeft over den toestand zooals die ia dit jaargetijde is, maar wel, zooals die zich eiken zomer voordoet Nadat over het ontstaan der vervuiling van die sloot, over demping en daarbij noodzakelijk gevorderde rioleering en de vermoedelijk vrij groote kosten van die werken het een en ander gezegd was, en door den heer Bol het denkbeeld was aan de hand gedaan om door het slaan van een ot twee welputten in het einde van die sloot altijd stroomend water te verkrijgen, werd door den Voorz. het voorstel van den heer Holle in stemming gebracht. Bij meerderheid werd het aangenomen. Daar hiermede alles was afgehandeld, sloot de Voorz. roet een woord van dank aan de aanwezigen, de bijeenkomst. komt dan, voordat ge eene keuze doet, eens bezichtigen de enorme sorteering van de MOOISTE ARTIKELEN bij Portret-albums. Haakdoozen. Suikerpotten. standers. Toilet Bouilloirs. lijsten. Scheer Azijnstellen. Photografie-standers. Brillen Zuur Poëzie-albutns. Toilet-spiegels. Theebladen. Ansichtkaarten-albums. Scbrjf-cassets. Lepelvaasjes. Reticules. garnituren. Presse-papiers. Beugeltasschen. Inktlappen. Damborden. Reis Teekendoozen. Domino-spellen. Dames Inktstellen. Ceintuurs. Reisnecessaires. Rook Doublé-Armbanden. Sigarenkokers. Tafelschellen. Broches. Portefeuilles. Aschbakken. Dasspelden. Portemonnaies. Sigarenschalen. Horloge-kettingen. Tabakszakken. standers. standers. KrantenhaDgers. bekers. Stereoscopen met platen. Borstel Zakmessen. Milieus. Toilet-garnituren. Scharen. Barnsteen Sigarenpjpen. Zakdoek-doozen. Surprises. Meerschuim Handschoen Koffiekannen. Luxe doozen postpapier. Byouterie Melk zeeP Naai Theepotten. enz., enz. van Amsterdam, Soort, Leenwarlen, Sjaagrzyde M 66. Colbert Costumes van f18.tot f44. Jacquette u u 21.u u 50. Gekleed n u u 25.u u 60. Demi-Saisons u 17.u n 35. FOTOGRAFEN. SCHAGEN. -000(0)000- Atelier tot het maken van Speciaal ingericht voor in gewone Fotografi e,K ooldruk, Platin en Br 00 m zilver plat in. Zon- en Feestdagen geopend. Billijke prijzen. Tevens maken wij het geachte publiek attent op het n i e u w s te, namelijk op de fotografische 8EMI-EM AILLK, op manchet- knoopen, dasspelden, broches, medaillons, enz. Zeer geschikt voor cadeaux. Worden in alle uitvoeringen naar elk portret vervaardigd. Sprekende gelij kenis gegarandeerd. Grootste keuze in VW&ICHTCSÏAARTEI, zoowel Fan tasie als Dorps- en Stadsgezichten. AnslchtnlhtlillS voor 50 tot 700 kaarten in verschillende prijzen. Portretalbums en -Lijsten met Grieksche hoeken in groote keuze voorradig. Aanbevelend, Melmapz® rac Hl. SMIT, Heereristraat. SCHAGEN. j Groote Keuze IIo/l. en Amer. Kachels, waaronder de nieuwste uit de bekende fabriek van Jaarsma, vau HUNCK&Zooa, merk Ovale ronde en vierkante, met eu zonder nikkel. SAI^AMAMDER, zeer geschikt voor groote lokalen. 4- JE T li O L, K UJU KACHELS. Verschillende Soorten Kachelplaten lurf- en KolenbakkenLepels, enz Ontvangen een groote partij Koe- en Paardescharen, waaronder de echte Clark's Patent. Alhier verkrijgbaar prima harde (Zuiver plantaardig tonicum.) Myne vrouw was door een veeljarig maaglijden zoo verzwakt, dat zij niet meer in staat was Laar huiselijke bezigheden te verrichten. In weerwil van een voortdurend gebruik van zoogenaamde versterkende middelen, werd haar toe stand steeds minder. De maag weigerde letterlijk alle voedsel, het weinige dat daar met groote moeite werd ingebracht, keerde onmiddellijk onder hevige be nauwdheid terug. Ik had alle hoop op herstel reeds opgegeven, toen mijn aan dacht op Uw „SANGUINOSE" werd gevestigd, waarvan de resultaten reeds dadelijk zeer gunstig waren, en b(j een voortgezet gebruik, waarlijk verrassend. Da verloren krachten keerden weder, vergezeld van le venslust en levensmoed, alle soorten van spijzen worden thans goed verdragen en verteerd, terwijl de gelaatskleur veel gezonder is geworden, en dit alles danken wij alleen aan Uw Sanguinose. U begrijpt dat wij daar dankbaar voor zijn. Koningstraat, Deu Haag. P. VAN PIJLEN. Prijs per flacon f 1.506 flacons f 8.12 flacons f 15. H Te SCHAGEN bij G. DORBECK. gedurende de 'iTi.ïZS; «ijndo, beveelt wintermaanden thuis zich aan tot het

Schager Courant | 1901 | | pagina 5