Fraiisclie ÉdÉüfÉo H J. van fler kn O. de Kieviet, pruzen Kapalle bij Goes. C. HUIBERTS, Kantongerecht Schagen. Uit den Ouden Tijd. Over het rooken. Binnenlandsch Nieuws. ADVERTENTIES. Expositie van en Non veaiit é's, A. TUIN-GLAS. 8toffeeren en Itepareeren, enz. Leggen of keeren van biljartlakens jf4. Bij levering van lakens is de prijs van het leggen f 2.50. Leveren van nieuwe en gebruikte BILJARTEN, met nieuwerwetsche scherpe banden ;soliedeen met garantie. onder openbare controle der Rijkslandbo u w proefstations, Levering franc»betaling Sep tember »f a contant met 2°/0 korting. Vertegenwoordiger voor Hollands NoorderkwarVwr de Heer veen en gekozen werd de heer P. Baat. in de plaats van den heer De Klerk, die de ge meente gaat verlaten. De heeren namen hunne benoeming aan. Mededeeling werd gedaan, dat de vereeni- ging op dit oogenblik 50 leden telde. Daarna was aan de orde de wijziging van het reglement Daarbij werd besloten, den naam van de vereeniging te latende 5 rijzinnige Kiesvereeniging „Schagen" te Schagen. Verder: zich aan te sluiten bij den V rijzinnig Demo- cratischen Bond, welk besluit met algemeene stemmen werd genomen. Het aanbevelen van candidaten by de verkiezing van gemeenteraads-leden, waar voor de vereeniging zich reeds de noodige vrijheid had voorbehouden, werd bij meerder heid van stemmen uit het reglement gelicht, zoodat de kiesvereeniging zich daarmede in de toekomst niet meer onledig zal houden. De contributie werd bepaald op minstens 60 cent, zoodat meer geven geoorloofd (en gewenscht) is. De verkiezing van de bestuursleden wordt zoo geregeld, dat elk lid van het bestuur vier jaar zitting heeft en niet terstond her kiesbaar is, om zoodoende wat nieuw bloed in het bestuur te krijgen. De voorzitter zal door de algemeene vergadering worden ge kozen, de verdere functies verdeelt het bestuur onderling. Het laatste besluit was voor elk lid 10 ct. af te dragen aan eene pas saamgestelde propaganda-commissie, die tusschentijds^ werk zal maken van het verbreiden van de Vrijzin nig-Democratische denkbeelden. Ter uitvoering van het be sluit, dat door de vergadering op 19 Jan. LL van de Afdeeling Westfriesland van „Schut- tevaer" alhier is genomen, is thans door het Bestuur dier vereeniging aan de Burgemees ters van de belanghebbende gemeenten in West-Friesland, een circulaire gericht, waarbij zij worden uitgenoodigd tot het bijwonen eener vergadering op 13 Maart a.s., bij den heer W. Roggeveen Cz. alhier, teneinde van gedachten te wisselen over het oprichten van eene vereeniging, die gelden tracht be schikbaar te krijgen voor het verbeteren der vaart op bescheiden schaal. Onze Harmoniekapel geeft morgenavond eene uitvoering. Het programma luidt als volgt: „Immer fidel," Militair Marsch, Jos. Baijer Ouverture: Ilona, E. PaudertSarabande, Alphonse Czibulka, (Spaansche, met de menuet overeenkomende dans, in langzame en deftige beweging): Fantaisie de 1' Operette: No. 6b, Jacques Offenbach 1'Etoile de la Roumanie Marche, Gustav Klammer„La Gracieuse," Ouverture, Olivier MetraParaphrase über Silcher's Volkslied „Die Loreleij," Joh. SchindelmeisserUeber den Wellen, Walzer, Juventine RosasFinale „Le Boston," Valse Américaine. Nummers 1, 2, 3, 5 en 9 eerste uitvoering, 7 en 8 op verzoek. Een brandje op Donderdag ochtend is bepaald een evenement. Binnen een minimum van tijd een massa menschen op de been. Dat was j.1. Donderdagmorgen het geval, toen er brand ontstond in het houten ge bouwtje van den heer R. de Moei, dat voor werkplaats dienst doet. De spuiten waren zeer vlug bij de hand en gaven handig water, al was het dan eerst op een plaats, waar al dat vocht niet 't meest noodig was. Men wist de vlammen spoedig te blusschen en zoodoende bepaalde de brand zich tot de bovenverdieping en het dak van het perceel. Schade had de heer De Moei evenwel geducht, daar vele koopmansgoederen, door brand en water beschadigd, niet waren ver zekerd. Het gebouwtje was wel geassureerd. Uitspraak van Maandag 24 Februari. J. M., Anna Paulowna. Overtreding Leer plichtwet, f 2.— of 2 dagen. Jb. S., 't Zand. id., f 1.— of 1 dag. J. v. d. 0., Zijpe, dronkenschap bij derde herhaling, 4 maanden in een Rijks-werkin richting. P. de G., Oudkarspel, pol.-overtr., f 6.— of 3 dagen. P. B., Burgerbrug, overtr. Leerplichtwet, f 2.— of 2 dagen. P. M., Zijpe, loopen van vee op eens anders grond, f6.— of 3 dagen. Jb. K., Schagen, verkoopen van sterken drank zonder vergunning, f 10.of 6 dagen. Jb. W. Haringcarspel, spoorwegdelict, f2.— of 2 dagen. P. de H., Helder, dronkenschap en orde verstoring, f 5.of 3 dagen. K. H., 't Zand, id., id. J. K., Schagen, pol.-overtr., fl.— of 1 dag. B. K.. id., id., id. W. B.. Warmenhuizen, openbare rustver storing, f2.of 2 dagen. H. K.. Schagen, openb. dronkenschap f 3.— of 2 dagen. J. de G., Oudesluis, rumoer, f 3.— of 2 d. J. M., P. S., D. K. Anna Paulowna, straat schenderij, ieder f 6.of 3 dagen. J. M., P. S., id., id., ieder f3.—of 2 dagen. A. B., id., Spoorwegdelict f2.of 2 dagen. J. V., Schagerbrug, pol.-overtr. f 1.of 1 d. A. P., Schagen. dronkenschap f 3.—of3d. Joh. G., Wed. J. V., zonder bekende woon plaats, dronkenschap bij herhaling, f2.—. P. M., Schagen. dronkenschap, fl.of ld. J. de W., 't Veld gem. N. Niedorp, overtr. Leerplichtwet, f 6.of 3 dagen. o—o— De tabak werd in 1511 het eerst uit Ame rika naar Europa gebrachtin 1586 rookte men in Engeland, en in 1590 zag de Delftsche geneesheer W. van der Meer voor 't eerst Engelsche en Fransche studenten te Leiden een pijpje tabak rooken. Emanuel van Meteren vermeldt in 1698 het eerst tabakskroegen in Holland. Want wie toenmaals trek in rooken had, ging, zoo goed als de liefhebbers van een potje bier, naar een kroeg om daar een pijpje „toeback te suighen" of te „drincken'' zooals men 't noemde. Cats noemt het rooken „taback blasen" en schrijft: Den damp, die de meeste taback-blasers met door den anderen spelende in de lucht weten uy t te wase men, schijnt aen de omstanders voor 't eerst vrij iets sonderlings en vermakelijcks te wesen, maer kort daerna drijft deselve een stanck in de neus en tranen uyt den oogen." Aanvankelijk werd het rooken door som mige geneeskundigen heftig bestreden, die beweerden, dat het roet afzette in de herse nen. Ja, in sommige kerken daverde het soms van den kansel, zooals domine tegen dat hemeltergende smoken te keer ging, dat hij voor een walgelijk verfoeisel van den Duivel uitkreet. Zoo leest men ook, dat het aan de oude mannen in het Oudmanhuis te Amsterdam „mede scherpelijk" geboden was, „hem te wachten toebacqte drincken, 't zij in 't openbaar ofte heymelykdie ter contra rie doet, zal zonder genade zijn ses weken hebben." Niettemin nam het tabaksverbruik spoedig dermate toe, dat reeds in 1615 de Amersfoor- ters tabak begonnen te telen. Trouwens het ontbrak ook niet aan lof redenaars en de voorstanders schreven aan de tabak allerlei heilzame eigenschappen toe hoofdpijn werd door het rooken verdreven, 't was een uitnemende remedie tegen kiespijn, het versterkte het gezicht, ja het voerde den geest van den geleerden en dichterlijken Bleyswyk zelfs tot hooger dingen op, naar hij beweerde. In den aanvang der 17 e eeuw rookten in Holland ook de vrouwen. Gezondheidshalve, zoo het heette, maar altijd in 't geheim. Vrouwen uit de allerlaagste volksklasse in de zandstreken rookten echter weldra haar neus- warmertje zoo goed als de beste mannen. Bij de dames uit den beschaafden stand was echter dat genotmiddel uitgeslotenhet rooken van cigaretjes bleef voor het laatste der 19e eeuw en onze eeuw bewaard. W. van MARKEL. De Voorjaar s-V e r g a d e- ring van de afd. Noord-Holland van „Het Ned. Paardenstamboek" zal gehouden worden op Dinsdag 11 Maart a.s,, in „De Doelen" te PURMEREND. Te behandelen notulen ingekomen stukken mededeelingen benoeming van eene Commissie tot onderzoek der reke ning over 1901 bepaling van de plaats voor de volgende vergadering der afd. vaststelling begrooting 1902 (in ontvangst en uitgaaf op f 1277.57 die van het Prov. Subsidie op f 5000.hetgeen verder aan de orde zal worden gebracht. Het Bestuur maakt bekend, dat de keuringen voor de toekenning der Rijks- i'ÉfiVh'èÉ'la „Moeten wekjjven vroeg hjj. Zijn t" was zóó smartelijk, dat het haar ontwapen Stormachtig trachtte zjj hem te omhel zen. Hij stond als een stok. „God, Bertiewees niet zóó Ik heb toch jou alleen maar. En ik houd toch veel meer van je, dan je wel weet," sprak ze weenend. „En dat ik het huishouden hier in zoo'n wanorde zie en nu weg moet, is verschrikkelijk." Haar klagen scheen hem toch te roeren, maar hjj geloofde, dat het verstandiger was haar gerust te stellen. Hij streelde haar het haar en zeide „Blijf bedaard, Wanneer je denkt, dat myn huishouden in de war is, ben je abuis. Paulette is het gezelschap van mjjn zuster waardig." Nu vertelde ze hem, hetgeen met Conrad Brügge was gebeurd, en hoe ze eerst beslo ten was hem te nemen, maar later met schrikkelijke zekerheid gevoeld had, dat het niet kon. Toen hjj haar kuste, begreep ze hetja, toen zoo duideljjk. „Je hebt dus met hem gespeeld „Gespeeld?! Hoe kan je dat dadelijk beweren Menschen kunnen elkaar toch naderen en ook weer van elkaar heen gaan," zeide zjj. „Dat kan zeer gemakkelijk. Denk maar eens aan Makarie en aan jezelf. En hoe gelukkig is Makarie nu niet en jij hebt je ook getroost." Bertie bukte zich, om het portret van Makarie op te rapen, dat nog steeds op den grond lag. Zwjjgend bracht hij het naar zijn schrijftafel en sloot het in een der laden weg. „Het portret is van mjj en het blijft ook het mijne," sprak hij vast. „En zeg Makarie, dat het mij verheugt, dat haar dat naïeve egoïsme, waarmede zij van mij heen ging. zoo goed bekomen is. Moge zij gelukkig blijven. Maar ik raad je toch af. dat voorbeeld aan te voeren als veront schuldiging voor je eigen daden." Wee*, toch niet zoo bitter. Bertie I Het en Provinciale bijdragen en subsidiën voor hengsten, zullen plaats hebben te Schagen op Maandag 17 Maart e.k., te Beverwijk op Dinsdag 18 Maart e.k., te Hoofddorp op Woensdag 19 Maart e.k., telkens des voormiddags tien ure- Voor deze keuringen zijn uit het Pro vinciaal subsidie beschikbaarvoor heng sten geboren in 1899 of vroeger, zeven subsidiën ad f250.— en wel 2 voor het Noorder-, 2 voor het Midden- en 3 voor het Zuiderdeelvoor hengsten geboren in 1900: zes aanhoudingspremiën ad f150.Voorts uit het Rijkssubsidie, behoudens ministeriëele goedkeuring, voor elk deel, voor hengsten van 3, 4 of 5 jaar oud, een onderhoudsbijdrage van f 400.en een bedrag van f800.— voor onderhoudsbijdragen voor hengsten op de eilanden Texel, Terschelling en Wieringen te stationneeren. De toekenning der drie onderhouds bijdragen van f 400.heeft onder de volgende voorwaarden plaats: a. de hengsten moeten ten volle be- kroningswaardig zijn; b. de bekroonde hengsten zullen minstens 2 achtereen volgende jaren, tegen een dekgeld van ten hoogste f 25.in het deel der Provincie, waarin de bekroning is ge schied, beschikbaar moeten worden ge steld c. de eigenaar is verplicht min stens een getal van 50 merriën bij den hengst toe te laten d. aan denzelfden hengst zal de premie niet meer dan tweemaal mogen worden toegekend, wan neer in volgende jaren deze premiën opnieuw mochten worden uitgeloofd. De bijdrage wordt in twee termijnen uitbetaald, vervallende op den 15 Augus tus van het jaar waarin de keuring plaats had, en het daarop volgende jaar. Bovendien wordt onder bovenstaande bepalingen een premie van f 400.uit geloofd voor den besten hengst van 3 tot 6 jaar. Hiervoor wordt eene extra keuring gehouden op Donderdag 20 Maart, des v.m. elf ure, te Beverwijk. Door de Keurings-Commissie zal worden bepaald, welke hengsten daarnaar kunnen mede dingen. Voor Wieringen is eene onderhouds bijdrage beschikbaar van f 200.Zij, die genegen zijn hunnen hengst aldaar te stationneeren, moeten tijdens de keu ringen te Schagen, Hoofddorp of Bever wijk hiervan aangifte doen bij de Com missie en den hengst aldaar voorbrengen. De hengsten, die in rang volgen op de geprimeerden, komen voor dit station- nement het eerst in aanmerkingaan te wijzen door de Keurings-Commissie. Mocht men te Wieringen tot aankoop van een premiewaardigen hengst beslui ten, dan vervalt bovenstaande bepaling. Voor Texel is eene onderhoudsbijdrage van f 250.beschikbaar voor Terschel ling f 350.Deze bijdragen worden toegekend aan de beste der aldaar aan geboden hengsten, mits bekroningswaard. De naar aanhoudingsbijdrage of sub sidie mededingende hengsten moeten in het Stamboek zijn ingeschreven, of op de keuring daarvoor zijn opgenomen of goedgekeurd. Er zal vóór de premiekeu ringen gelegenheid worden gegeven ter opname van hengsten in het Stamboek. Hengsten, geboren in 1899, in 1901 bekroond, moeten op de hierboven ge noemde keuringen opnieuw worden voorgebracht. Houders van fokpaarden worden er aan herinnerd, dat de merriën, met welke zij naar eene aanhoudingspremie willen mededingen, in het Stamboek moeten zijn ingeschreven, of op den dag der keuring daarvoor zijn goedgekeurd. Daarbij moeten zij door een door de Rijkscommissie goedgekeurden Stam- boekhengst zijn of worden gedekt. Het Bestuur behoudt zich de bevoegd heid voor, de standplaats van de met subsidiën of bijdragen bekroonde heng sten aan te wijzen en herinnert be langhebbenden aan het Reglement, waarbij is voorgeschreven, dat gepri meerde hengsten tot den 15 Augustus van het keuringsjaar, binnen het be paalde deel der Provincie moeten zijn gebleven en als dekhengsten werkelijk gediend hebben. Aangifte moet geschieden, bij den Secretaris te Alkmaar, 8 dagen vóór de hierboven genoemde keuringsdagen. In de aangifte moet vermeld worden naam, kleur, ras, teekens, af stamming en geboortejaar van den hengst. fjiermede hebben wij de eer UEd uit te noodigen tot een bezoek aan onze welke zal plaats hebben op Dinsdag 18, Woensdag 19 en Donderdag 20 Maart a.s. Aangemoedigd door het succes, hetwelk wij telken jaren hiermede gehad hebben, zal de collectie dier sresrarneerde Dames hoed en,bestaande uit Damescapót-, Ronde en Jongedameshoeden, zeer uit gebreid zijn en zullen de prijzen zeer laag gesteld worden. Onder beleefde aanbeveling, Uw Dw. Dienaresse, ff. D. Wilhe!mu3- 8CHAGEN. Mathot. Hiermede bericht ik mijn geachte cliëntèle, dat voor het Zomer seizoen ontvangen zijn p r a c fa- nieuwe Dames Naaisters genieten flink rabat. Ook worden wederom Coslnities aangenomen, volgens de nieuwste maat gemaakt, terwijl voor het goede passen wordt ingestaan Mij minzaam aanbevelende, SCHAGEN, Hoogzijde C 133. van MeubeSen en Biljartartikelen, en voor Beleefd aanbevelend, Joh. van Leeuwen, Meubelmaker, Schagen. was toch maar een kalverliefde „Slechts een kalverliefde herhaalde hij zeer zacht. En dan, als onderdrukte hjj met moeite zjjn gevoelens „Ik hoop, dat Conrad gemakkelijker over wint dan menig ander gegeven is. En laat mij nu alleen." HOOFDSTUK VI. Vertwijfeld kwam ik, vertwijfeld ga ik, dacht Sylvia den volgenden morgen, toen ze in den trein zat en door de besneeuwde velden spoorde. Ben ik zelf daarvan de oor zaak, of moet ik de redenen elders zoeken vroeg ze zichzelf af. Wie zóó redeneert, is al reeds een aardig eindje op den goeden weg. Maar daarvan was Sylvia zich niet bewust. Haar scheen het, alsof het nog jammerljjker en ellendi ger met haar was gesteld, dan ooit te voren. Nu droeg ze immers het bewustzijn van schuld bovendien nog met zich mede. Bertie's woorden hadden haar de oogen ge opend. En nu zag zij nog veel meer, dan wellicht zjjne bedoeling wel was geweest. Zij zag zichzelf in het leelijke schijn sel van een berekenende, koudhartige coquette, die met den edelen man had gespeeld. Tot zoo iets had zij zichzelf nooit in staat geacht. Was het dan mogelijk, dat je eigen persoon verrassingen had voor jezelf? En niet slechts voor anderen Wan neer men zelf ontoerekenbaar was, hoe kon men dan ooit er toe geraken, anderen na te rekenen en hen te beoordeelen. Het was alles schijnbaar zoo natuurlijk, zoo onmerkbaar gegaan. Een heele poos was zij zichzelve niet bewust geweest, dat zij hem tegemoet kwam. Ja, op het eind, toen had ze hem met opzet vele malen toe gelachen. Maar daarbij had ze tevens de vaste gedachte gehad, hem te nemen en altjjd goed en vriendelijk voor hem te zijn. En op dat vaste plan had ze zich niet eens kunnen verlaten. Dat viel in duigen, zoodra zij zijn kus op haar lippen voelde. De kus van een vreemden man Hare wangen begonnen steeds weer te gloeien, zoodra ze er aan dacht. Ach, nu wist ze het zeker, dat Robert haar niet liefhebben kon. Want hij, die een man was, die het leven en de andere mannen kende, hij moest toch weten, dat zulke gevaren haar weg zouden kunnen kruisen Hij had haar daaraan prijsge geven. Neen, hij had haar niet lief. Buiten het portierraam trok het witte landschap voorbij. Af en toe een groen woud midden in de witte omgevirg.Som wijlen een zwart meer als een groote donkere vlek midden in het reusachtige sneeuw- laken, dat over de omgeving lag. Het was niet koud genoeg om de golfjes tot ijs te doen bevriezen. Een bleeke hemel met een dun, weife lend zonneschijntje, welfde zich boven de aarde. Sylvia haalde uit haar reistaschje een grooten brief. Hij was dicht met bijna onleesbaar schrift beschreven. Het was het klad van haar brief aan Conrad Brügge. Want, dat ze hem iets moest zeggen, dat begreep ze heel goed. Deze brief was hem heden morgen door Bertie zelf overhandigd, terwijl zij naar den trein reed. Zonder eenig gezelschap zoo had ze het verlangd. Heel in de vroegte had ze nog een onderhoud met haar broer gehad. Zij hadden beiden hun best gedaan, kalm te blijven, en beiden waren verrast door de innigheid, waarmede ze voelden dat ze aan elkaar hingen. De stem van het bloed sprak plotseling zeer duidelijk. Zij ge voelden, dat ze toch meer bij elkaar be hoorden, dan ze in de laatste jaren zich zelf hadden willen bekennen. En met dat gevoel waren ze zeer openhartig jegens elkaar, en verdroegen die openhartigheid met bezadigdheid. Op waardiger toon dan ze te voren had kun- «1. Aangespoord door het goede resultaat v het Harry's-Poultry-Meal, dat ik bij hoenders aanschouwde (ik heb ze n.1. n?. dit meel opgefokt en had na verloop v,9t 4 maanden het eerste ei van mijn kuiken en nu eieren, terwijl de landbouwers r)i honderd a honderd vijftig kippen hebben geen ei zagen) wil de heer P. van iy t de Lier er een Depót van hebben om het bij de landbouwers in te voeren, enz. en7 (was get.) G. TIMMER, Herv. pred. te de Lier, 22 Januari 1905 Door voedering met Harry's-Poultry.y&, verkreeg ik van November 1900 tot 1 k\' vember 1901 van 6 vastzittende kipn*, 1305 eieren of ruim 217 per kip in 't T5 Van geen enkel ander voeder heb ik zooveel' eieren verkregen. (was get.) R. W. RIDDERROp te Werkendam Honderden attesten vermelden dezelfn gunstige uitkomsten, n.1. veeJ eieren durende de wintermaanden wanneer s», duur zijn, 't geheele jaar door meer eierfl dan van andere voedersoorten, en veeJVon deeliger en goedkooper zelfs dan graa „de eieropbrengst verdubbelde". n: Gerst, Mais, Tarwe bevatten 10 en 13 Eiwit en Vet. 1 I» Harry's-Poultry-Meal bevat 30.5 Ejwit en 10.3 Vet, gegarandeerd onder koste iooze openbare coutröle aan alle Rjjksland bouwproefstations en kost slechts inelniö zakf 5.50 per 50 K.G., f 2.90 per 25 K O f 1.30 per 10 K.G. Levering direct of door de ruim 600 Depot houders in Nederland; in plaatsen waar nog niet vertegenwoordigd, worden soliede Depothouders gevraagd. Behaalde overal den len prijs. Brochure, Wetenschappelijk kippen voeden" gratis en franco door: Hoofdagentschap van Harry's-Poultry-Meal, Barneveld. N.B. Alle zakken zijn van gestempeld loodje en Handelsmerk voorzien. DepótsSchagen, bij J. KOSSEN er JOH. MERZ; Schagerbrug, bij n KOSTEROudesluis, bij P. KLEES Anna Paulowna, bij C. DEN ENGELSE Oudkarspel, bij H. HART Mzn. van nen vinden, gaf Sylvia haar wantrouwen te kennen over de vriendschap van de Con- tils voor Bertie. En hij had zooveel zelfbe- heersching, om daarnaar te luisteren. Of haar waarschuwing wat uitwerkte, daarop kon Sylvia zich geen antwoord geven. Gedurende deze laatste samenspraak kwam Sylvia ook tot de overtuiging, dat Bertie hare vriendin Makarie waarachtig had lief gehad en waarschijnlijk nog steeds beminde. Dat wil zeggen, hij klemde zich met zjjn herinneringen vast aan het ideaal van zijn jeugd.Want die Makarie van toen bestond niet meer, en die van heden zou hij bepaald meer afstootend dan aantrekkelijk hebben gevonden. Toen zjj hem dat als troost trachtte duidelijk te maken, zeide hij «Zwijg over haar. Wellicht is men rijker, j wanneer men over een verlorene kan treu ren, dan wanneer men van den wensch van haar bezit verlost wordt." En over deze woorden dacht Sylvia nu nog na, toen ze in den trein zat en haar brief aan Conrad Brügge nogmaals lezen wilde. Dus het was beter nog, ongelukkig te beminnen, dan niet te beminnen i Zij zuchtte. Wellicht een troost voor dwepers en dichters. Wanneer men zoo krachtig naar geluk verlangt, naar een hart om daaraan te kunnen rusten, dan wè.8 het toeh nauwelijks een troost. Beter niet liefhebben, dan ongelukkig beminnen Wie weet „Ach, dat enkele „wie weet is het niet, alsof het het grondaccoord van het gansche leven blijven zal dacht ze. Of Conrad Brügge voelde als zij, of als Bertie Z ij las, wat ze hem had geschreven „Lieve vriend, beste mjjnheer Conrad, vergeef mjj. Niets kan mjj reinigen in uw oogen, evenmin als in de mjjne, dan de waarheid. Ja, ook voor mjjzelf.... want het is ontzettend voor myzelf, wanneer ik beëedigd Makelaar, te Wierinorerwaard. beveelt zich aan voor het koopen, verkoopt en taxeeren van roerend en onroerend poel, het bezorgen van Kapitalen, onder verband van le en 2e Hypotheek op zeer billijke voorwaarden, van losgeld op obligatie onder borgstelling, het sluiten van brandverzekering en verzekering op het leven, het koopen en verkoopen van effecten en het inwisselen van coupons. Des Zondags geregeld des voormlddags van 10 tot 12 uur aan huis te spreken. slecht van mij moet denken. En het ziet er bijna zoo uit, alsof ik dat moest. Ik heb u lief gekregen, zoo dadelijk eis ik u zag. Zoo lief, als ik ook Makarie es Wiliy Mammling heb. Zoo lief als ia';: menschen heeft, wien men slechts het reinste en het schoonste toevertrouwt. Toen bemerkte, dat gij mij liefhadt, maar kaden met den wensch een huwelijk aan te gaa" scheen het mij een wenk van het lot.-'' had een ongelukkige liefde achter mS1-" 1 neen, ik was nog midden daarin. dacht ikbij Conrad Brügge is trooft- redding, levensgeluk. Ik wil hem gelukkig maken, zijn lot deelen, al is het ook eoc lot rijk aan strijd. Ja, dat was ik heilig van plan. En ik gevoelde veel voor u, kwam u tegemoet, zoodat gij gelooven moest dat ik u liefhad. Bertie zeidedat is spelen. Maar hoe zou ik, onbeduidend meisje< met u durven spelen? Vergeef me, heusch, ik wist niet, ik begreep niet da- het spel was. Ik was te zeer met mi]0' gedachten en mijn lot bezig en daarc® begreep ik ook niet dat ik de hoop j" uw hart wakker riep, en dat men verpik' ia nog meer te denken aan het hart r een ander, dan aan dat van zichzelf. Gij hebt het eens zelf gezegd, het Alü van het leven is zoo moeilijk te leeren. Was, wat ik deed, de zonde van •f® scholier Zeg my met één woord, ge het my niet euvel duidt, dat ge het vergeeft. Anders kom ik mijzelf zoo sl®c zoo ellendig voor. Veroorloof mij, dat u, al is het dan van verre, bljjf vereerd en vertrouwen. Laat my u ook danken dat, wat ge voor Bertie zjjtzyn eenifr ware vriend 1 Blyf het. Dat ge ook mjjn vriend zult blijven, w ik niet te vragen. Uw Sylvia Aschrotb WORDT VERVOLG0,

Schager Courant | 1902 | | pagina 6