Donderdag 6 Maart 1902. 46ste Jaargang No. 3711. Binnenlandsch Nieuws. Het A B ~C VAN HET LEVEN. AWT. AOertEDUB- k LiilluillaL Dit blad verschijnt tweemaal per week: Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIES in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Htireau SC'liiÖË.I1, I^aan, 1) 4. UitgeverP. TRAPMAN, tfprifwprkerJ. W I K E l>. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderliike nummers 5 Cent. ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 cf Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Gemeente Sctiusen. BEKENDMAKINGEN. o BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schagnn; brengen bij deie ler kenni» v#n de verlofgangers der Nationale Militie, dat door dezen ter gemeente secretarie aldaar inlichtingen kannen wo des Ter- kregen, omtrent het verkrijgen van Tergunning tot het doen van eene bniteulandache eeeteie of tot 't uitoefenen buitenslands van de knsi- of haringvisacbery alsmede tot verkregen van Terlof om aich voor lange' dan drie maanden in den vreemde in Enropa op te honden. SCHAGEN, 1 Maart 1902. Burgemeester en Wethouders voornoemd. H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden medaillon van een horlogeketting. Raadsvergadering; te HARING- CARSPEL, op 3 Maart 1902. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergaderingde Secretaris leest de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Naar aanleiding van hetgeen in de notulen vermeld staat omtrent het ongeschikt ver klaren van wegen voor het berijden met mo torrijtuigen, geeft de heer Keesom (de vorige vergadering niet tegenwoordig) er zijne be vreemding over te kennen, dat de Sloot- gaardsweg geschikt is geoordeeld om met motorrijtuigen te worden bereden, terwijl het bestuur van den Slootgaardpolder dien weg daarvoor ongeschikt achtte. Dezen spreker wordt medegedeeld, dat de laantjes naar Kalverdijk en Tuitjenhorn zijn uitgesloten en dat de Slootgaardsweg niet geschikt is geacht, doch niet uitgesloten is, omdat het een verkeersweg is tusschen twee gemeenten. Ter tafel wordt gebracht een verzoekschrift, onderteekend door 103 kiezers in het oostelijk deel der gemeente, om de gemeente te ver- deelen in stemdistricten en te Waarland een stembureau te vestigen. De Voorz., dit verzoek alleszins billijk ach tend, stelt namens B. en W. voor, aan het verzoek van adressanten te voldoen. Op de vraag van den heer Keesom, of in het Waarland voor het honden van verkie zingen een geschikt lokaal zal zijn te vinden, antwoordt de Voorz., dat daarvoor een school lokaal zou kunnen worden aangewezen. Met algemeene stemmen wordt gunstig op het verzoek beBchikt en een verordening vastgesteld, waarbij de verdeeling der ge meente in twee stemdistricten voor de Raads verkiezingen wordt geregeld, terwijl de noo- dige stappen zullen worden gedaan om gelijke verdeeling in stemdistricten te verkrijgen voor verkiezingen van leden voor de Prov. Staten en de Tweede Kamer. Hierna wordt voorgelezen een verzoekschrift van de afid. Haringcarspel van „Het Witte Kruis", om f40.subsidie over 1901 in de kosten van ontsmettingen bij besmettelijke ziekten. De Voorzitter zegt, dat door het groot aan tal gevallen van besmettelijke ziekten in het vorige jaar, door de afd. voor ontsmetting zeer veel is uitgegeven, en aangezien de inkomsten der afd. niet zoo groot zijn, en de gemeente door haar toch reeds belangrijk ontlast wordt, stelt hjj voor, op dit verzoek gunstig te beschikken. De heer Bijpost merkt op, dat, wanneer de afd. de ontsmetting niet ter hand had geno men, dit werk met alle daaraan verbonden kosten ten laste der gemeente zou zijn gekomen. De heer De Jongli betreurt het, dat eene subsidie van de gemeente aan „Het Witte Krnis" noodig iswanneer toch allen, die lid konden zijn, zich bij de vereeniging aansloten, zou de kas zeer zeker toereikend zijn. Nu echter niet ieder vrijwillig geeft, moeten ze het maar gedwongen doen. Het voorstel des Voorzitters wordt hierna aangenomen. Voorgelezen worden de verslagen, ingezon den door de Comm. tot wering van School verzuim in de gemeente, benevens een verzoek van de Commissie te Dirkshorn, om aan de leden eenige tegemoetkoming te geven voor de bemoeiingen, hetzij in den vorm eener jaarwedde, hetzij in den vorm van presen tiegeld. De Voorzitter zegt, dat het moeilijk gaan zal, zonder bezoldiging leden der Comm. te honden, en stelt voor, ieder lid een jaarwedde toe te kennen van f 5. Den heer Schoorl komt dit bedrag wel wat laag voor, waarop de heer Keesom als zijn gevoelen uitspreekt, dat, wanneer van den beginne af f5.jaarwedde was uitgeloofd, de leden, voor de Comm. te Waarland benoemd, niet telkens bedankt zouden hebben. Met alg. stemmen aangenomen. Voor kennisgeving wordt nog aangenomen de mededeeling, dat aan de gemeente voor drie jaren vrijstelling is verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek aan de openb. scholen. De Voorz. houdt hierna de gebruikelijke rondvraag. De heer De Jongh brengt nogmaals in herinnering het artikel der politic-verordening over pnntdraadafrastering, waarop voorge lezen wordt het antwoord op een daaromtrent in de Gemeentestem gestelde vraag, waaruit blijkt, dat, na wijziging der verordening, ook kan worden opgetreden tegen degenen, die reeds voor langer dan een jaar een punt- draadhek aanbrachten. Voorts wijst de heer Do Jongh op het schijnen van licht op den weg des avonds en op het drogen van kleeren langs den weg te Tuitjenhorn. Wat dit laatste betreft, be looft de Voorz. den veldwachter last te zul len geven, nauwkeurig toe te zien, en met betrekking tot het pnntdraad wordt na eenige discussie besloten, het art. der veror dening te wijzigen, waarvan in de eerstvol gende vergadering een coucept zal worden aangeboden. De Voorz. sluit hierna de openbare verga dering, waarna de Raad in comité gaat. Raadsvergadering te ZIJPE, Dinsdag j.1. Afwezig door ongesteldheid de heeren Francis en Do Wit. Na opening, lezing en goedkenring der notulen. Naar aanleiding der notulen deelt Voorz. mede, dat Ged. Staten de wijzigingen der politic-verordening niet kunnen goed keuren, en ze ter vernietiging hebben voor gedragen aan de Koningin. We zullen nu maar afwachten, wat er van komt, zegt Voorzitter. Op voorste! van B. enW. wordt goedgevonden, weder voor 5 jaar ontheffing te verzoeken van de verplichting tot liet geven van ouderwijs in de vrije- en orde-oefeningen dar gymnastiek aan de scholen in de gemeente. Op de vraag van den heer Mann, op welke motieven die ontheffing zal worden gevraagd, deelt Voorz. mede, dat er geen gelegenheid aan de scholen is, geen lokaliteit, en het onderwijs dus op het schoolplein zou moeten plaats hebben, wat alleen maar mogelijk is bij goed weder. Hierna wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens wordt de Commissie benoemd om rapport nit te breugen omtrent het adres van de Noorderstoomtramrereeniging, waarbij nog f5000.renteloos voorschot van de ge meente wordt gevraagd. Bij stemming wor den benoemd de heeren De Moor, met 5, Nieuwland, met 6, en Van Beusekom, met 6 stemmen, die op de vraag van Voorz., hunne benoeming aannemen en in de volgende vergadering rapport znllen uitbrengen. Aan Mej A. E. Ondt, onderwijzeres te Ondeslnis, wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend, wegens hare benoeming te Sijbecarspel. Voorz. deelt mede, dat B. en W. bereids eene oproeping van sollicitanten heb ben gedaan en dat 10 sollicitatiën zijn inge komen. De Raad vindt goed, dat proeflessen worden gegeven en door B. en W. eene voordracht wordt opgemaakt, om zoo veel te spoediger gereed te zijn. Na lezing van den brief van Ged. Staten betreffende de politie-verordening, volgt de rondvraag, die niets oplevert, waarna de Raad in comité gaat ter opmaking van het Kohier van den Hoofdelijken Omslag. De 3 laatst aanbestede dam men te CALLANTSOOG zijn heden uitgezet. Het zand werk in de Groote K e e t e n te CALLANTSOOG, aannemer de heer KI. Zeeman te Helder, is heden voltooid. Tegen den evangelist te ZIE- RIK Z E E, beschuldigd van brandstichting, is acht jaar gevangenisstraf geëischt. Uit spraak 14 Maart a.s. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. gemeente te OOSTERLAND op Wieringen, Ds. J. CremerteMiddelie. Een hoogst merkwaardig en zeldzaam geval heeft zich deze week in „Arti8" te AMSTERDAM voorgedaanéén der waterboa's (Boa mnrina) van Suriname, van zeer aanzienlijke lengte 13 voet bracht een dertigtal jongen ter wereld. Deze jonge slangetjes ongeveer G5 cM. lang en van duimsdikte die reeds geheel de klenren- teekening der ouden bezitten, zijn uiterst levendig en voortdurend in beweging; zelfs bijten zij heftig naar de voorwerpen, die hun worden voorgehouden. De grootste moeilijk heid om ze in het leven te behouden, is wel het geschikte voedsel voor hen te vinden tot nog toe nemen zij uitsluitend warme melk tot zich. (N. v. d. D.) De erfenis was groot genoeg. Als een curiositeit mag wel gelden de rekening en verantwoording der nalaten schap van de op 24 Ang. 1895 te APEL DOORN overleden mej. J. Nagel, zooals die rekening dezer dagen door den commissaris van politie te Deventer namens den Off. v. Just. te Utrecht aan een der erfgenamen is medegedeeld. De rekening bedroeg in ontvangst (de na latenschap) f 111.931.36; do uitgaven (kosten enz.) f 109.286.85'/i, zoodat na aftrek daar van overbleef f2644.60'/j, te verdeelen onder 154 erfgenamen, waarvan ieder dus f17. ontving. Hiervan zijn nog voor elk der erf genamen de proenratiekosten af te trekken, waarna er van deze erfenis van f 111.931.36 voor ieder ongeveer f7.overblijft. DoordeHollandscheIJzeren Spoorweg-Maatschappij is aanbesteed het on derhoudswerk op den spoorweg HelderHeer- Hngowaard, Heer-HugowaardCastricnm, Heer-HugowaardHoorn. Aannemer de keer F. v. d. Ster, Helder, voor f 6679. FEUILLETON. Dooi IDA BOY-ED. 0-0-0 21. Sylvia wist zich niet precies te herinneren, of zij den brief wel zóó woord voor woord had overgeschreven. Zjj was te opgewonden geweest, om te copiëeren ze had te harts tochtelijk gevoeld, om haar gevoelens pre cies zoo weer te geven als vijf minuten te voren, toen ze het klad voor haar brief had opgemaakt, Maar in dezen geest had ze toch geschreven, dat wist ze zeker. En hij was grootmoedig genoeg, om haar te kunnen begrijpen en te kannen ver geven. Deze gedachte stelde haar een weinig gerust. Zij leunde haar hoofd in den hoek van den coupé en sloot de oogen. Den nacht had ze slapeloos doorgebracht, nu was ze dood-op. Aan een van de volgende stations stapten twee dames in. Zjj waren beladen met pakjes en doosjes. Het waren moeder en dochter. Zy spraken luide en over allerlei onderwerpen. Of ze niets hadden vergeten De schrijfmap voor Gustaaf en de japonstcf 'oor Anna en de blikken soldaten voor ücki en de pop voor Baby. Ja, alles was r. Plotseling schoot het de oude dame te innen, ot de handschoenen voor Anna wel doosjes Eeci8e PakJea en stoorwn^iA x^6u koortsachtige haast Nergens te vinden. Bijna scheen De minister van koloniën. De minister van koloniën, jhr. Van Asch van Wijck, is, hoewel in zeer zwakken toe stand, goed te UTRECHT aangekomen. De minister werd in den trein vervoerd, liggende op een veldbed. De operatie had Maandag plaats. Stierenkeuringen in NOORD HOLLAND. Door de Provinciale Commissie tot bevor dering van de Veefokkerij in Noord-Holland zullen evenals vorige jaren voor de toeken ning van onderhoudsbijdragen aan Fokstieren, keuringen gehouden worden. De voorkenrin- gen, op een 24-tal plaatsen, 1, 2, 3 en 4 April. De centrale keuringen9 April voor 't ge deelte bezuiden het Noordzeekanaal, te Am sterdam 11 April voor 't noordelijk gedeelte te Alkmaar. Beschikbaar gesteld worden4 premiën van f 150, 10 premiën van f 125, 8 van f 100, voor tweejarige of oudere stieren, en 10 pre miën van f 75 en 9 van f 100 voor één-jarige stieren. Voor de 3 beste stieren, afkomstig van koeien, ingeschreven in een der registers van Fokvereenigingen, zijn drie premiën, van f 60.ieder, beschikbaar. Aan de toekenning der premiën zijn de volgende voorwaarden verbonden le. de stieren moeten in één der stamboekon ingeschreven zijn, of op den dag der keuring ter inschrijving aangeboden worden 2e. de stieren moeten bij inspuiting met tuberculine niet in die mate reageeren, dat zij verdacht worden te lijden aan tuberculose. (De stieren, welke verleden jaar zijn goed gekeurd, worden hiervan vrijgesteld) 3e. tegen een maximum dekgeld van twee gulden per koe, moeten de stieren in de pro vincie N.-Holland beschikbaar blijven tot, en deelnemen aan de keuringen, welke gehouden worden in April 1903. Stieren van twee jaar en ouder op het tijdstip der keuring mogen in Augustus verkocht worden, maar dan wordt de premie verminderd en gesteld op de helft van het oorspronkelijk bedrag 4e. deklijsten worden den eigenaar van geprimeerde stieren gratis verstrektdeze moeten bijgehouden en vóór Maart 1903 bij den secretaris (R. Visser Lz. te Berkhout) ingeleverd worden 6e. de commissie behoudt zich het recht voor, om, indien noodig, geprimeerde stieren te verplaatsendit zal geschieden indien in eenig deel der provincie te weinig goede stieren zijn. De Provinciale 'Commissie tot bevordering der Veefokkerij in Noord-Holland, Jhr. Mr. P. van Foeebst, Voorz. R. Visser Lz., Secretaris. Een transformatie. De 22-jarige Catharina Johanna Carolina was dienstbode te ASSEN. Op een goeden dag ging zij naar Groningen, om een consult te hebben met een der professoren. Toen bleek, dat het meisje een jongen was. De noodigo stappen werden gedaan en met machtiging van de rechtbank werd in den burgerlijken stand van het meisje een jongen gemaakt. Zij is thans hij en heet Catherinns Johannes Carel. In jongenskleederen ging hij Zondag ochtends kerkwaarts. Geluk bij een ongeluk. Toen Maandagmorgen omstreeks 8 uur de vrouw van den bakker P. Bosma aan den Achterom te HILVERSUM zich op een stoof met vuur wilde nederzetten, vatte haar boe zelaar eensklaps vuur. In een oogwenk stond zij geheel in vlam. Door den schrik ver bijsterd, liep zy naar buiten, waar de buren op haar hulpgeroep toeliepen en haar onder een pomp hielden. Haar kleeren werden haar van 't lijf gerukt, zoodat binnen enkele oogen- blikken de vlammen gedoofd waren. Wonder boven wonder heeft de vronw slechts weinig let6el bekomen. Een typische brief. Rnim twee jaar geleden zond een ingeze tene van AMSTERDAM een brief aan gene raal Jonbert om hem gelnk te wenschen met de door hem behaalde overwinningen. Tot zijn niet geringe verbazing ontving hij naar aanleiding daarvan, dezer dagen het onderstaande schrijven 6 Greenhill Park Harlesden London N. W. 26 Februari 1902. WelEd. Heer. Hiermede heb ik de eer UEd. te berichten dat een brief door UEd. op den 20 Dec. 1899 aan wijlen generaal Jonbert afgezonden en hem gelnkwenschende op zijne overwinningen, thans in mijn bezit is, alsook de enveloppe daarvan de postmerken dragende als volgt „Amsterdam 20 Dec. '99". „Pretoria Z. A. R. 26 Jan. '00". Zij werden te zamen met eenige dergelijke brieven en adressen door eenen Britschen soldaat op het slagveld gevonden ten noorden van Ladysmith, enkele dagen na de terug- keeriug van generaal Jonbert noordwaarts. Ik heb ze als een speculatie gekocht en ik verlang alleen om een redelijk profijt daar op te maken. Het is mij niet noodig UEd. attent te maken op het feit dat indien UEd. genoemd adres en enveloppe (met de interessante post merken daarop) in uw venster plaatst, dezelve eene uitmuntende advertentie voor uw firma zal wezen en vele klanten zal aanlokken Ik hen bereid om eenig redelijk aanbod voor gezegden souvenir van den Trar- nal achen strijd aan te nemen. Met hoogachting (volgt onderteekening) Tel. Poging tot moord en zelfmoord. Een onderwijzer te SLOCHTEREN, die oneenigheid had met zijn meisje, de dochter van een landbouwer, zag zich het huis van haar ouders ontzegd. Gisteravond wist hij de woning binnen te dringen en loste twee schoteu op het meisje, die haar slechts sohamp- wonden bezorgden. De jonge man richtte daarna het wapen op zichzelf en bracht zich een doodelfik schot toe. Onderwijzer en militieplicht. De onderwijzer De Bruiju te DUBBEL DAM moet den 19en Maart zijn militieplich ten gaan vervullen. Hij had den gemeente raad verlof gevraagd voor dien tijd, dan zou hij^ zelf voor een plaatsvervanger zorgen. Afwijzend werd op dit verzoek beschikt. Later zond De Bruijn opnieuw 'n adres, nu op billijkheidsgronden, gesteund door den arron- dissements-schoolopziener. Ook het hoofd der school steunde in een begeleidend schrijven het verzoek om verlof. Opnieuw wees de Raad het van de hand. Nu is De Brnijn door den Gemeenteraad ambtshalve eervol ontslag verleend. De Bruijn laat het er echter niet bij zitten. Hy zal bij Ged. Staten niet-goedkeuring vragen van het besluit. Ook het hoofdbestuur van den Bond zul namens zijn organisatie zich met eenzelfde verzoek tot Ged. Staten wenden. KOE DIJ K, IMaart. De raad dezer gemeente heeft f 14.000 beschikbaar gesteld (onder bepaalde voorwaarden), ten behoeve eener stoomtramverbinding Alkmaar Schagen. het, of de dames aan de noodrem wilden trekken, om zoodoende de handschoenen nog te kunnen halen. Op eenmaal had de jonge dame een reddende gedachtede handschoenen lagen in mama's koffer, in het linkervak, tusschen een paar kousen. Nu kwamen de beide dames eindelijk tot rust. Natuurlijk, op Kerstavond zou de boom bij Gustaaf en Anna branden, maar op de Kerstdagen zouden ze allen bepaald naar de oudelni van Gustaaf gaan. En of Mücki en Baby al reeds zouden kunnen meegaan? Mücki natuurlijk. Zoo'n kleine vent van drie jaar. Maar Baby was pas anderhalf. Hoe lief zou Baby zijn ge worden, wat zou ze een oogen opzetten, 't Vorig jaar had de Kerstboom op haar nog niet den minsten indruk gemaakt. Ja, het was Kerstmis. Overmorgen. Sylvia viel dat nu eerst in. En zij voelde zich beschaamd. Haar werden de oogen vochtig Voor hen, die om Beitie Aschroth leefden, was er wellicht geen feest. Geen christelijk en geen burgerlek. Het scheen tenminste zoo. Niemand had nog een enkel woord over I het aanstaande feest gesproken. Hun feest- uren waren wellicht dan, wanneer de een of ander een kunstinval kreeg. Kerstmis 1 en alleenKerstmisen zonder thuis en vreugde Sylvia dacht aan de beide laatste Kerst feesten na den dood harer moeder. Het eerste had ze gevierd op een pension in DresdeD, het tweede in een damespensionaat in San Remo. Wat was het daar koel, onwaar en gedwongen geweest. Al die dames zonder thuis deden gewichtig met elkaar. Ieder legde een buitenge wonen ijver aan den dag, om den feestavond gemoedelijk te doen zijn. En dan die onuoodige, goedkoope presentjes, die mon schonk en kreeg. Neen, dan was 't nog beter alleen te zijn dan met vreemde menschen een familiefeest te vieren. Deze eenzaamheid gaf toch een trotsche vrijheidzij spaarde haar te huichelen. Sylvia overwoog bij zichzelf, of zij in Hamburg, zonder Makarie en Willy in hun familiebezoek te storen, heimelijk eenige dagen in een hotel blijven zou. Maar dat scheen haar toch ondoenlijk. Waarom zou ze niet naar Süderfood gaan, ook al waren Makarie en haar man niet thuis Haar kamer, dat wist Sylvia, was steeds klaar. In lange en openhartige debatten met Makarie was dat zóó bepaald: Sylvia kon in den winter als betalend huisgenoot bij i haar vrienden komen wonen. Den prijs van 60 Mark per maand verklaarde Makarie voor diefstal, want men leefde op Süderfood doodeenvoudig. Sylvia echter zeide, dat ze er een koopje mede maakte, en voor minder wilde ze het niet aannemen, omdat het dan bijna een aalmoes werd. Willy had de beide vrouwen kalmpjes laten begaanhij zeide, dat een elk van haar gelijk had, van verschillend standpunt geredeneerd, en nu moesten ze het maar trachten eens te worden. Het scheen Sylvia een troost, dat ze op deze gedachten kwam. Onder het dak van haar liefste vrienden daar was toch aan de eenzaamheid haar grootste bitteihoid ontnomen; dan zou die werken als een weemoedige vrede. En omdat ze nu wist waarheen, kon ze ziah met haar plannen bezighouden, en de tijd verliep dus vlugger. Zij wilde vandaag naar Hamburg sporen, daar overnachten en den volgenden morgen verder reizen naar Süierfood. In Hamburg in haar hotelkamer gezeteD, waar ze zich weer zoo echt eeDzaam ge voelde, schreef ze aan de Mammlings. Dezen kwamen op dat oogenblik onge veer juist in Hamburg aan. Wanneer ze maar eenigszins gedacht hadden, dat Syl via in Hamburg was, ze zouden dadelijk naar haar toe gekomen zijn, om haar naar het huis van mevrouw Mammling mede te nemen. Maar wat had Sylvia dien vreemden menschen moeten zeggen bij haar onver wacht verschijnen Geen mensch zou hebben begrepen, hoe ze twee dagen vóór Kerstmis bij haar broer kon vandaan loopen en waarom hjj haar niet had tegengehouden. „Lieve Karie. Ik zit hier in Hamburg en ben als op de vlucht. De reden daarvan vertel ik je mondeling. Van jouw en Willy's toestemming zeker, ga ik morgen vroeg, voordat ge dus dezen brief hebt, naar Süderfood. „Wanneer ge dan thuiskomt, ontvang ik jelui. Bij Bertie kon ik niet langer blijven. Maar opdat ge niet sleGht van hem zult denken, zeg ik je, dat hjj er geen schuld aan heeft. „Doe mij een genoegen en zend tijding naar Süderfood. Want otschoon de onder geschikten mij daar kennen, wil ik tegen over hen den schijn vermijden, als kwam ik zonder dat jelui het weten. „Groet Willy en weest zelve omhelsd door je Sylvia. Dat zon nogal wat hoofdbrekens geven voor Karie. Hoe weinig nieuwsgierig ze ook was, hier moest ze toch wel een roman achter zoeken en zeer nieuwsgierig zijn om de waarheid erover te hooren. Om Daar Süderfood te komen, was niet zoo heel eenvoudig. Voor het grauwen van den dag zat Syl via reeds ia den trein, die haar vlug genoeg over Altona naar Elmshorn bracht. Maar vandaar af was het zaak, zich met het noodige geduld te wapenen. De trein kroop verder en hield aan alle mogelijke stationnetjes stil, tot aan Itzohoe, waar ze moest overstappen. En nog erger, ze moest daar wachten. Sylvia bibberde van de koude. D00r het zeer vroege opstaan en het zich aankleeden bij een kaars, had de dag zich reeds on aangenaam ingezet. En zoo vroeg had ze niet genoeg kunnen gebruiken. Zoodoende kreeg ze in den trein honger. In het station, waar ze moest wachten, kreeg ze eindeljjk wat koffie. Maar natuurlijk smaakte haar dit niet. 't Waren allemaal kleinigheden, zeker, maar ze deden haar onbehagen aangroeien tot een gevoel alsof ze dood-ongelukkig was. Maar wie zou daarin ook niet even eens hot bawijs hebben gezien van de voort durende vijandigheid van het noodlot? Van Itzehoe ging het noordwaarts de Marken in, en nog langzamer. Ten laatste gevoelde Sylvia het als een persoonlijke beproeving, wanneer op het perron van een st.ition .aa -chel.en de.ho.ofd- conda teur va~ den trein te zaaien ia. den zon sol)y -ton ;eo op de p gccruj.te sneeuw, met.b'i.iue noden m de .aken. terw;,iiaetsolman,«usofd-trein erop wachtte tot hun praatje ten einde was. WOEDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1