Donderdag 13 Maart 1902. 40ste Jaargang No. 3713. Dit nammT bestaal uit twee bladen EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Het A B C VAN HET LEVEN. TRANSVAAL. Nieiws- RAMT. AifcrtEDllfi- MIotIM Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, wordeD AÜVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau: SC.IllGüiV, ILaan, I) 4. UitgeverP. TRAPMAN, tfedetvprkerJ. W I K E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderliike nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 cf Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. - Raadsvergadering vanBAR- SIN6ERHORN, Dinsdag j.L, om 2 uur. Aanwezig alle leden. 1 Vacature. Na opening, lezing en goedkeuring der notulen. Daarna mededeeling van de Inge komen stukken 1. .Missive Ged. Staten met goedkeuring Begrooting 1902 2. id. Raads besluit tot verstelling van de Kreiler kermis 3. id. met bericht van ontvangst der politie verordening, in de vorige vergadering vast gesteld; 4. id. met mededeeling, dat bij Kon. Besluit van 19 Dec. 1901 no. 12 aan deze gemeente vrijstelling is verleend tot en met 31 December 1903, van de verplichting, om aan meisjes gedurende 96 uren herhalings- onderwijs te doen gevell buiten de avonduren 6. Verslag over 1901 van de commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente hieruit zij vermeld, dat slechts 2 maal aan één en denzelfden persoon te Kolhorn eene oproeping had moeten verzonden worden, om voor de commissie te verschijnen daarna eene waarschuwing, wegens het niet voldoen aan de oproepingvoorts was nog één strafbaar geval voorgekomen van een persoon aan de Kreil6. Bericht van Ged. Staten, dat voor den tijd van 3 jaren ontheffing is verleend van de Verplichting tot het geven van onder wijs in de vrije- en ordè-oefeningen der gymnastiekdeze ontheffing was gevraagd voor 6 jaren 7. Missive van Ged. Staten, dat bij Kon. Besluit is goedgekeurd de Verordening op den Hoofdelijken Omslag; 8. Een afschrift van de rekening over 'tafgeloopen jaar van den Motorbootdienst Kolhorn-Schagenwordt ingezien9. Schrijven van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur, waarbij de goedkeu ring vau den Raad gevraagd wordt van af- en overschrijvingen, tot afsluiting der rekening over 1901verleend. Hierna wordt op voorstel van B. en W. na weinig discussie algemeen goedgevonden, om de subsidie aan den Motorbootdienst over 1901 toe te kennen voor den tijd, dien de boot gevaren heeft, dus 2 maauden, alzoo Vu deel. Voorz. zegt, dat de Hoofdelijke Omslag dit jaar weder invorderbaar is in 2 termijnen, welke zijn bepaald op 14 Juni en 13 Sept., gelijk met de zitdagen van den Rijksontvanger. Er moet vervolgens eene commissie be noemd worden van 2 leden van den Raad, bij welke commissie de aangeslagenen in den Hoofdelijken Omslag, die bezwaren hebben tegen hunnen aanslag, hunne bezwaren mon deling kunnen toelichten, indien zij dit wen- schen. Het verlangen daartoe moet te kennen gegeven worden in 't bezwaarschrift. Bij stemming worden tot leden dezer com missie benoemd de heeren Beers en Raat, die de functie aannemen. Hierna mededeeling, dat het kohier van de Hondenbelasting is opgemaakt tot een bedrag van f 216.Dat van den Hoofde lijken Omslag op f4000. Vervolgens worden tot leden van het Stem bureau benoemd de heeren G. Smit en D. Raat; tot plaatsvervangers de heeren Beers en Blaauboer. Hierna doet voorz. de mededeeling dat de candidaatstelling voor een lid van den Raad is bepaald op 2 April; de stemming zoo noodig op 11 April en de herstemming zoo noodig op 22 April. Daar de rondvraag niets oplevert, volgt sluiting. - ANNA PAULOWNA. Vergadering van de Timtnerlieden-Vereeni- ging Eendracht," op Zondag 9 Maart, in het lokaal van den heer G. Volder. De vergadering wordt geopend door den heer P. Kuiper, voorzitter. Het spijt hem, dat de opkomst minder talrijk is, dan men kon verwachten. Wellicht is het minder gunstige weer er de oorzaak van, maar, hoe dit zij hij hoopt later op beter, en verzoekt thans den secretaris, den heer Wardenaar, de notulen te lezen. Alvorens hiertoe over te gaan, doet deze persoonlijk een beroep op de leden. Hij vraagt dringend hun hulp en sympathie. Is er iemand, die hem om welke reden ook, die niet verleenen wil, of hem den geschikten man niet acht, dat hij sprekeDan treedt hij liever af. Daar van dien aard niet de geringste bewijzeu gegeven worden, gaat hij voort en leest nu de notulen voor, waarop geene aanmerkingen worden gemaakt. Vervolgens wordt medegedeeld dat het ledental van 19 tot 27 geklommen is, en dat 5 patroons hebben geantwoord op de circulaire, aan hen gericht volgens besluit der vorige vergadering. De voorzitter déelt echter mede, dat het bestuur goed vindt, die brieven niet voor te lezen, en ook de namen der schrijvers niet te noemen. De bazen moeten den 12en dezer vergaderen en vermoedelijk valt dan van hen op een volgende vergadering meer mede te deelen. Alsnu wordt het concept-reglement door deu secretaris voorgelezen en behoudens kleine wijzigingen goedgekeurd, terwijl op voorstel van den heer Jb. Jonker nog een viertal artikelen worden bijgevoegd. Verder zegt de voorzitter, een brief ontvan gen te hebben met verzoek om den werkkring uit te breiden tot Kolhorn en Barsingerhorn. Hoewel daar aan den eenen kant wat vóór is te zeggen, wordt daar tegen aangevoerd, dat dan licht wordt voorgesteld, om ook Winkel en andere omliggende plaatsen uit te noodigen, en waar blijft dan de grens Ten slotte blijkt bij stemming, dat de over- groote meerderheid de aansluiting van Kolhorn en Barsingerhorn niet wenschelijk acht. De voorzitter bespreekt hierna de wensche- lijkheid, om een volgende vergadering te Óudesluis te houden, ten gerieve van de leden uit de Zijpe. Hiertoe wordt besloten. Op de vraag des voorzitters, of er nog personen aanwezig zijn, die als lid wenschen toe te treden, melden zich twee als zoo danig aan. De vergadering wordt daarna gesloten met de hoop op een flinke en trouwe opkomst te Óudesluis en een beroep op krachtdadige medewerking - ANNA PAULOWNA. De jongeling Willem Tiessen alhier is na gehouden examen toegelaten als leerling aan de Rijksnormaallessen te Helder. Vergadering der Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, op Woensdag 26 Maart 1902, des voormiddags half elf ure, bij den Heer O. Schermer te HOOGWOUD. Punten van beschrijving 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Jaarverslag der Vereeniging. 4. Rapport der financiëele Commissie betreffende de rekening en verantwoording over 1901. 6. Verslagena. Van de vergadering der Vereeniging „het Nederlandsch Paarden stamboek". Uit te brengen door den heer W. Teengs. b. Van de werkzaamheden van den Zuivelconsnlent over 1901. 6. Beuoemin- gena. Van drie leden van het II-stuur. wegens periodieke aftreding van de Heeren H. Waiboer Az., P. Olij en C. Wijdenes Gz. b. Van een Onder-Voorzitter, c. Van een afgevaardigde naar het Landhuishoudkundig Congres, d. Van een afgevaardigde naar de Vergadering van „het Nederlandsch Paarden stamboek". 7. Bepaling van de plaats waar de algemeene vergadering in November 1902 zal worden gehouden. Voordracht van het BestuurS c h a g e n. 8. Voorstellen van het Bestuura. Tot het steunen van fok- vereenigingen. In te leiden door den heer C. Wijdenes Gz. b. Tot het voortzetten der proeven ter bestrijding van nnjer. In te lei den door den heer C. Nobel. c. Tot het nemen van proeven, om te onderzoeken welke graad van rijpheid de meest gewenschte is bij den oogst van landbouwgewassen. In te leiden door den heer K. Breebaart Jz. d. Tot het aanleggen van aardappelproefvelden. Tot deze voorstellen werd in de najaarsvergade ring reeds besloten, e. Tot het instellen van een onderzoek in zake niet-strem mende melk. In te leiden door den heer Dr. L. T. C. Seheij. f. Tot het instellen eener enquête op het gebied van voederen van rundvee. In te leiden door den heer Dr. J. J. Ott de Vries. g. Omtrent een onderzoek naar de meest doelmatige inrichting van stallen voor jonge paarden. In te leiden door den Voor zitter. h. Tot het opleiden van vee-verlos kundigen. In te leiden door den heer P. Olij. 9. Vaststelling begrooting. 10. Bespreking van verdere werkzaamheden. WIERINGERWAARD. Zondag 16 Maart a. s., des avonds ten 7 are, zal in de kolfbaan van mej. de wed. Boon de zangschool voor kinderen, onder leiding van den heer P. Stadt, eene openbare les geven. Op de steen bakker ij van den heer H. Luijks te WOUW (N.-B.) stortte de nieuwe steenoven, dien men bezig is daar te bouwen, plotseling in. De rentenier P. E., die naar het werk stond te kijken, werd onder de steenmassa bedolven en voor dood er onder uitgehaald. Zijn toestand is zorg wekkend. In eene vergadering der afd. BROEK OP LANGENDIJK van de Vaam- loozeLandbonw- en Handelsvereen. „Lange- dijk en Omstreken," is de volgende motie aangenomen De afd. Broek op Langendijk enz., met leedwezen kennis genomen hebbende van bet wantrouwen, dat bij de andere afd. tegen haar bestaatovertuigd, dat de jongste door gedreven statutenwijziging enkel en alleen uit dat wantrouwen verklaard kan worden zich bewust, dat noch de afdeeling als zoo danig, noch de voor de afd. in het Hoofd bestuur zitting hebbende 4 leden getracht hebben, de belangen der andere afd. aan haar. belang op te offeren of dienstbaar te maken overwegende a. dat dit wantrouwen kwa lijk te rijmeu is met de h. i. verplichte dankbaarheid aan de leden van het z. g. Dagelijksch Bestuur, op wier initiatief de tot stand gebrachte verbeteringen voor verreweg het meerendeel ingevoerd werdenb. dat voor samenwerking onderling vertrouwen een onmisbaar vereiscbte is besluitlo. de heeren leden, die voor Broek Dooa IDA BOY-ED. 23. ,,Je moet ook niet van jezelf zeggen, Sylvia," zoo luidde de brief van Conrad Brügge verder, „dat je een onbeduidend meisje bent. Li jou steekt buitengewoon veel. Alleen ^ontbreekt nog maar de rechte grond, om wortel te schieten. "Wanneer ge dien vindt, zal er veel groeien en bloeien en schoone vruchten worden voortgebracht. Ofschoon ge nog maar pas van hier zijt heengegaan, is er toch al reeds veel te berichten. De oude knoken in het been van dien langen slungel die Conrad Brügge heet, zijn heel. Maar hij mag zich wel een lammetjesnatuur aanschaffen, om al die maasagekuren en baden te kunnen verdragen, tot de machinerie weer ongestoord loopt en ondergeteekende weer uit wandelen kan gaan. En kort en bondigBertie en ik gaan naar Wiesbaden. Bertie schiet me het geld voor, waarvoor de goden hem mogen zegenen. Dat hij hier een poos vandaan gaat, verheugt u bepaald. Ik kan dat van uit de verte merken Nietwaar Maar dat zit zóó in elkaar Contil wordt fe<*acteur van het nieuwe tijdschrift en het ia beter, dat hij met uitgever en drukker V? dezelfde plaats woont; dus gaat hij naar 8r yn. De Contils gaan daar over een P*w dagen heen. and&ag heeft Bertie mjj verteld, dat hij c loJRtu zal, ik za] dus ook volgen en wei hun ontslag te nemen2o. zich van de Naam- looze Landbouw- en Handel avereen iging vpor- noemd af te scheiden en zich geheel zelf standig te ccnstitueeren3o. van dit besluit afschrift te zenden aan de verschillende afdee- lingen der Naaml. Landbouw- en Handels- vereen. „Langedijk en Omstreken." Maandagavond vergaderden ten lokale van de wed. Hes te SINT PAN KRAS een aantal ingezetenen dezer gemeente, met het doel een tweede ziekenfonds op te richten, dat in tegenstelling met dat, het welk de vorige week werd opgericht, dona teurs zal aannemen; 18 aanwezigen traden als lid toe eu kozen een voorloopig bestuur. Tot vaststelling van een reglement en het verkiezen van een definitief b..stnur zal eerst daags weder eene vergadering worden ge houden. De V o 1 k s k i es v e re e n i gin g „Burgerrecht" te NIEUWE NIEDORP hield 1.1. Zondag eene openbare vergadering in het lokaal van den heer C. Kooiman aldaar, waarin als spreker optrad de heer P. Verweij van Aartswoud, met het onderwerp „Helpt u zelf en Arbeiderspensionnecring". Een klein aantal arbeiders woonde deze vergadering bij en volgde met belangstelling de rede van den spreker. W1ERINGEN. Door de muziek vereeniging „Harmonie" alhier is eene uitnoodiging ontvangen tot deelname aan het Nationaal Concours voor Harmonie- en Fan fare-covpsen, op 17 en 18 Augustus te Pnrmerend. Nog nauwelijks is men in Engeland bekomen van den schrik van de overwinning der Boeren bij Klerksdorp, of daar is alweer een nieuwe overwinning der Boeren, 't Is wederom de Transvaalsche generaal De la Rey, die den Engelschen deze poets bakt. Lord Kitchener seint, met de opmerking dat het hem spijt zulk treurig nieuws te moe ten melden omtrent generaal Methuendeze generaal trok met 900 man bereden troepen onder majoor Paris, 300 man infanterie, vier kanonnen en een pompom uit Wijnberg en Lichtenberg en zou den 8en Maart kolonel Grenfell met 1300 man bereden troepen te Ronvirainesfontein ontmoeten. Vrijdagmor gen vroeg werd hij tusschen Tweebosch en Palmietkuil aangevallen door generaal De la Rey's macht. De Boeren chargeerden van drie zijden. Vijf honderd man bereden troepen die te Maribogo en Kraaipan aankwamen, werden door de Boereu vier mijlen ver van het tooneel van den strijd achtervolgd. Zij melden, dat lord Methuen's kanonnen, bagage enz., zijn buit gemaakt. Toen zij lord Methuen het laatst zagen, was hij krijgsgevangen. In het Lagerhuis las de minister van oorlog, de heer St. John Brodrick, een tweede telegram van lord Kitchener uit Pretoria van 9 Maart voor, meldende „Majoor Paris kwam te Kraaipan aan met de rest der colonne. „Hij meldt dat de colonne in twee afdee- lingen trok, waarvan een met ossenwagens om drie uur in den ochtend Tweebosch ver liet. Een uur later gingen de muilenwagens van daar. „Kort na het aanbreken van den dag (Vrijdag) vielen de Boeren aan. Vóórdat ver sterkingen konden aankomen, werd de achter op Langendijk zitting hebben in het Hooid- hoededekking overweldigd. Middelerwijl galop- bestuur, dringend nit te noodigen collectief peerden een groot aantal Boeren naar beide inetal'.eeren onze kleine kolonie opnieuw in een voorstad van Berlijn. Zóó zegt Bertie vandaag. Maar vóór dat we van Wiesbaden terug- keeren en vóór er een kooper is voor het huis hier in Schwerin, kan er nog veel worden opgehelderd. Ook dit: of Bertie zich tot dat smachten naar Paulette heeft laten leiden, omdat hij een ingebeelde behoefte daartoe gevoelde. Wanneer dat zoo is, zal de scheiding hem bepaald genezen. Nu wil ik je ook eindelijk het genoegen doen, mijn oordeel over Paulette te zeggen: zij is een mooie vrouw, die aaD maDnen. die gevoel voor kunst hebben, veel genot schenkt. Maar overigens heeft jouw gezond gevoel je het rechte spoor gewezenzij laat zich aanbidden, en schijnt te aanbid den, omdat het in haar berekeningen en die van haar man zoó te pas komt. Maar Bertie heeft den drang om zijn gevoelens te uiten en daarvan is je vrien din Makarie de schuld. Er zijn mannen, die van zulk een eerste liefde voor altijd en eeuwig wat overhouden, die steeds de behoefte blijven gevoelen, voor het verlo rene iets in de plaats te hebben. Zoo een ben ik er evenwel niet, daar over behoeft mijn A-B-C-leerling zich niet ODgerust te maken. Waartoe zou ik anders mijn heiligen arbeid hebben, wanneer ik daarin geen vergoeding kon vinden voor wat me kwelt? Wanneer ik zoo aan alles eens terug denk, dan zeg ik tot mezelfeen meusch zou bijna bijgeloovig worden. Ik heb tamelijk gevloekt en gebromd over dat vallen van dat blok marmer, dat mijn been verbrij lelde. En nu is er niets 1 anders dan goed uit ontstaanten eerste j ben ik ervan teruggekomen, het hoofd van Paulette als „Droom" te modelleeren en wan neer men van zulk een idee terugkomt, dan is het ook geen echt, geen oorspron kelijk idéé geweest, maar iets, dat je is aangewaaid en waaruit onmogelijk een grootsch werk kon worden geboren. Sedert heb ik een heerlijk plan. Dan is er nóg iets goeds uit mijn onge luk geboren. Bertie gaat nu, zooals gezegd, naar Wiesbaden, terwijl hij anders dadelijk met de Contils naar Berlyn zou zijn gegaan, en dan zou hjj de gelegenheid niet hebben gehad, Paulette en wat er tusschen hen bestaat, uit de verte eens te bekijken. Ik beken je eerlijkvoor een groote, krach tige zonde kan ik nog wat voelen, maar dezen eigenaardigen toestand acht ik voor Bertie een leeiijk gevaar. Zoo iets, zeg ik maar, heeft geen ruggegraat. Men verbeeldt zich, dat men daartegen niet heeft te strijden en daarom maakt het een mensch slap. En dan ten derde. Ja, dat laat zich gemakkelijker gevoelen dan zeggenIk ben een ruwe kerel en sedert mijn jongens jaren heb ik in den vreemde rondge zworven. En nü heb ik het heerlijk gehad en trouwe handen hebben mij liefderjjk verpleegd. Dat blijft een onvergetelijke tijd. Daar is weer veei gewekt en be vrijd, wat bijna verloren was gegaan, en op die lieve handen zou ik toornen, om lat ik ze niet voor altijd heb mogen behouden Daarvoor heb ik geen reden En nu basta daarover. Ik blijf je vriend Conrad Brügge." Sylvia lachte en weende. Welk een manHoe veel gemoed, welk een groote rechtvaardigheid, wat een sterke geest Ach, waarom kon ze hem niet lief nebben Ja, wanneer in die zaken oordeel en verstand hadden te beslissen En wat een geluk, dat Bertie met zulk een man op reis ging. flanken. Zij werden eerst tot staan gebracht door de flankdekkingen, doch er ontstond een paniek. De muilen sloegen op hol. Ondereen ijzingwekkende verwarring werden muilen» wagens en bereden mannen langs de ossen wagens gesleurd. Alle pogingen om de dieren tot staan te brengen, waren vergeefsch. Ma joor Paris verzamelde veertig man en bezette een stelling veertig mijlen in front van de ossenwagens, die daarop tot stilstand werden gebracht. „Na een dappere, maar nnttelooze verdedi ging rende de vijand op de wagens in. Lord Methuen werd in de dij gewond. Majoor Paris, die omsingeld was, gaf zich daarop om 10 uur des morgens over. „Lord Methuen is nog in het Boerenkamp. „De Britsche kanonnen en de bagage wer den buit gemaakt. „De Britsche verliezen zijn 3 officieren en 38 man gesneuveld, 6 officieren en 72 man gewond, een officier en 200 man vermist". Aan het einde der zitting van het Lager huis las Brodrick nog het volgende telegram van Kitchener voor: „Methuen's ossenconvooi vertrok één uur vóór het muildierenconvooi. Bij het aan breken van den dag deed de vijand een plot- selingen aanval op de achterhoede. De eerste verwarring werd veroorzaakt door Kaffers, die de paarden in galop door het mnildieren- convooi leidden. Terwijl het laatste trachtte zich aan te sluiten bij het ossenconvooi, deelde de wanorde in het muildierenconvooi zich mede aan de bereden troepen. „De Boeren, in khaki gekleed, verijdelden alle pogingen van de officieren, om de orde te herstellen. Er volgde een groote verwar ring onder dit deel van de bereden troepen. Zij en de met muildieren bespannen wagens galoppeerden drie mijlen voorbij het ossen convooi en werden afgesneden. „De artillerie en de infanterie legden bij zonder veel moed aan den dag; de infanterie weigerde zich over te geven, totdat verdere tegenstand nutteloos bleek. „De la Rey's mannen waren bijna allen in onze uniformen gekleed, waardoor het voor de infanterie onmogelijk was, de Boeren van onze eigen mannen te onderscheiden. De vijand was 1100 man sterk, met een löponder en een pompom. De la Rey, Celliers, Kemp en andere aanvoerders waren aanwezig. „Men heeft gezien dat Methuen goed ver zorgd wordt in zijn wagen. Ik verneem uit een particulier telegram, dat hij een dijbeen gebroken heeft, doch naar omstandigheden wel is. „Ik hoop dat de versterkingen, die nu ter plaatse komen, den toestand in deze streek zullen klaren zonder de operatiën elders te storen". Een telegram uit Londen aan de „Petit Bleu" meldt, dat De la Rey duizend man ge vangen heeft genomen. Het aantal door lord Kitchener opgegeven, heeft betrekking op de niet-losgelatenen. Zooals onze lezers zich wel zullen herinneren, is De la Rey steeds een generaal van groote beteekeuis geweest. Den lOeu Maart 1900 bracht De la Rey bij Driefontein (Abrahams- kraal) Lord Roberts op zijn tocht naar Bloemfontom een gevoelig verlios toe (5 offi cieren en 58 man gesneuveld, 19 officieren eu 342 man gewond, volgens de Engel6che verlieshjst; de verliezen der Boeren bedroegen volgens De la Rey's rapport tusschen de 80 en 90 man.) Den llen Juli E9Ü0 opende De ia Rey zijn reeks overwinningen in de Maga- iiesbergeu met het gevecht op den Uitvals- Zij besloot dadelijk aan Bertie te schrij ven, dat wanneer hij geld los moest maken voor deze reis, dat dan niet noodig was, want dat bij dan over haar kon be-c'uik- ken natuurlijk zonder dat Conrad Brügge het te weten kwam. Opgewekt en vroolijk gebruikte ze nu haar ontbijt. De tweede brief wai van Makarie; wat zou daar nu in kunnen staan 1 Maar er stonden zoowaar een massa din gen in, die Sylvia een dag of drie bezig hielden. „Dus je zingt solo op Süderfood, en met Kerstmis houdt je geen rekening Weet je, Sylvia, de broers en zusters van Willy gelooven, dat ik niet veel verstand heb. Dat komt omdat ik geen belang kan stel len in hun flauwiteiten. Nu, ze doen maar, doch zooveel verstand heb ik nu nog wel om te kunnen raden, wat er met jou gebeurd is.Ik wed: je hebt eeu huwelijksaanzoek gehad en je bent op den loop gegaan. Dat vind ik niet goed, wantje hadt den moed moeten hebben om er op los te trouwen. Je kent mijn opinie. Maar daar je nu persé niet hebt gewild, is het heerlijk, dat ik daar in zekeren zin nog nut vau kan hebben. Stel je eens voor de Mammlings kunnen hun. hartelijkheid niet meer meester blijven. Zij moeten waar achtig eens zien, hoe wij in den winter huizen. Zij willen ons met vijf man sterk naar Süderfood brengen. Goddank blij ven ze niet lang. Den eenen middag komen, den volgenden morgen vroeg weer weg. Wanneer ik zeg vijf man sterk, is dat niet heel juist, want er zijn drie vrouwen bij. Moeder Mammling met haar beide zoons en de respectieve gemalinnen. Want de vrouw van den mageren Mamm ling, dat is een gemalin. Die vrouw heeft de noodige airs hoor. Zoo'n kalme zelfbewustheid heb ik nog maar zelden beleetd. Dus hemelsch best, zoet, God weet nog wat meer, kindje bereidt jij nu alles voor. Ik heb er geen idóe van, hoe of die vijf measchen op een logeerbed den nacht kunnen doorbrengen. Wellicht dat vader Drews raad weet te schaffen. Denk er om, ze moeten onder dak, al gaan wy ook het vlakke veld in. De kamer van my en Willy is voor den consul-generaal en „gemalin". Maak en regel alles verder zooals je wilt. Ik geef je volmacht. Zeg toe, arrangeer den rommel in de salon een beetje. Mijn schoonzuster Amalia zoo heet de „gemalin" is scherp in haar criiiek. Zeg aan vader Drews, dat Karaten eenden schieten moet. En dat Mike ze goed plukt en in de melk legt vóórdat ze ze braadt. Anders smaken ze zoo scherp. Maar daar valt me in, dat, als alles ellendig is, de gasten spoediger oprukken. Verder breng ik een mand met eetbare spijzeu mede van Heimerdingen. Want mijn gasten brullen bepaald moord en brand, als ik ze ons gewoon voedsel voorzet. Wanneer ik er aan denk, hoe eenvoudig, hoe gezond wij aan boord levenMaar deze menschen zijn allen zoo wèlopgevoed 1 Wiliy groet je 6d dankt je reeds by voorbaat, vertrouwt alles aan je toe* en kust je eerbiedig d9 hand. Je Karie. P.S. Voor moeder Mammling zooveel gemak als maar eenigszina mogelijk is. Voor haar geen bedden van Drews. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1