Donderdag 10 April 1902. 46ste Jaargang No. 3721. Kosteloozo Koepokinenting Binnenlandsch Nieuws. Het ABC VAN HET LEVEN. AlpDicen Nitmi- 1 AIÏT. AlTtrtiitie- k Lailliivl en Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- Zaterdagavond. Bij intending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIES iu het eerst uitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Rureau ICOAGKX, Laan, I) 4. Uitgever J P. TRAPMAN. MedewerkerJ. W 1 V K E L. *2sarsEi9c*aa Prijs per jaar f 3.Franco per post f 8.60. Afionderliike nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Ci o m oo ri t Scli asjen. BEKENDMAKINGEN. o fiorgenwetttr e» Wethouders t»d Schapto birnge-i ter algeiseene kennia, dat gelegenheid tot koit, 1 mjic inenting en herinenting aal worden gegevrn 0p Vrgdig den 11 April ek., des namiddags ten 3'/j tior, in de gemeenteschool, door den heer A C. Melchio*. gemeeLte-geneeaheer alhier. Schigen, 8 April 1902. Bnr re meeat er en Wel hou-ie s voirnoemd H. J. POT. De 6tcretaria, DENIJS. Vergadering: van den Raad der gemeente HEER HUGOWAARD, op Maan dag 7 April 1902, 's namiddags 2 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, de heer P. Wonder Az., opent met welkom de vergadering en doet de werk zaamheden aanvangen door het lezen van de notnlen der voorgaande, welke worden goed gekeurd. De heer De Boer informeert, dat immers van die tijdelijke hulp aan de school te VeeD- huizen niets gekomen is De Voorz. antwoordt toestemmendhet hoofd der school had, toen er geen hulp te krijgen was, het onderwijs zóó geregeld, dat hij 7 uur per 'dag school hield en dus het ondorwijs weinig schade ondervond. Er was derhalve later geen moeite meer gedaan. Voor kennisgeving worden aangenomen a. de medeaeeling, dat op 24 Maart kas- verificatie is gehouden, waarbij bleek, dat alles in orde was, terwjjl een bedrag van f 1346.92 in kas was. b. een bericht van don Betaalmeester te Alkmaar, dat op 1 April aan den Gemeente ontvanger een som van f 2626.83' is uitge keerd. c. een missive van Gedeputeerde Staten, dat het voorschot, hetwelk de gemeente in 1902 zal ontvangen als Rijksbijdrage in de kosten van het Lager Onderwijs, door den Minister van Binn. Zaken is bepaald op f 3310.-. Voorts is Ingekomen een adres van don heer S. Brugman, waarbij deze, het waardeerende dat de tijdelijke hulp tijdens de ziekte van wijlen den onderwijzer K. Pekelharing voor rekening der gemeente is genomenwaar deerende ook het besluit om aan de weduwe van dezen op 20 Februari overleden onder wijzer de jaarwedde van haar echtgenoot tot 1 April uit te keeren overwegende, dat mej. de wed. Pekelharing in deze weinige weken nog geen passende betrekking heeft kunnen vinden, hetgeen wel niemand bevreemden zal overwegende, dat het haar toegekende bedrag voor een goed deel doktersrekening en andere onkosten moet dekken overwegende verder, dat het den Raad waarschijnlijk onbekend zal zijn, dat de steun, dien de heer Pekelharing aan zijne hoogbejaarde ouders verleende, voorziening in eigen toekomst zeer bezwaar lijk maakte •**- verzoektóf aan mej. de wed. Pekelharing de f 62.60 per kwartaal uit te keeren, die als salaris voor haar echtgenoot, op de begrooting is uitgetrokkenóf haar ineens het bedrag uit te keeren, dat de ge meente als geldelijk voordeel van het over lijden van haar echtgenoot heeft, opdat nog eenigen tijd aldus in haar onderhoud zal zijn voorzien. De heer Appel meent te weten, dat mej. Pekelharing gister of eergister om een be trekking is uitgeweest. Is zij daarbij geslaagd, dan zou naar zijne meening het adres als ver- vaTTen kunnen worden beschouwd. De Voorz. doet de vraag, of de Raad^afge zien van hetgeen de heer Appel meedeelt, wel op het verzoek mag ingaan. Het blijft naar sprekers meening toch altijd de vraag of de heer Pekelharing indertijd niet ee n ige r- m a t e voor de toekomst had kunnen zorgen. Hij heeft toch jaren en jaren achtereen een salaris van f 700.genoten, hetgeen tot heden altijd ongeveer f 150.— meer was dan de gewone tractementen, en nu moge het waar zijn, dat vooral met die hulp aan zijn ouders, de menschen dat geld best gebruiken konden, iets had toch, dunkt Spr., wel kun nen worden afgezonderd. Voorz. meent, dat het verzoek moet worden afgewezen, om dat zijns inziens die uitgaaf tegenover de ge- ineentcnaren niet te verantwoorden ts. De heer Appel is het met den Voorz. eens, dat het wel mooi is, de vrouw te helpen, maar dat het eigenlijk niet aangaat, daartoe de gemeentegelden te bezigen. De Voorz. zegt verder, dat het woord „pas sende" betrekking ook nogal rekbaar is. Het zal zonder twijfel aan de vrouw zwaar vallen, uit haar bedoeninkje vandaan te gaan maar het geval ligt nu eenmaal en alwéér de gemeente als zoodanig kan daar toch eigen lijk niets aau doen. Daar niemand verder het woord verlangt, wordt het verzoek in stemming gebracht en met algemeene stemmen van de hand ge wezen. De Voorz. deelt mede, dat zich voor de betrekking van onderwijzer aan de school no. 4 te Veeuhuizen, 4 sollicitanten hebben aangemeld. In overleg met het hoofd der school en den arrondissements-schoolopziener hadden Burgemeester en Wethouders goed gevonden, de voordracht te doen bestaan uit alle 4 sollicitanten, en wel in de volgende orde: No. 1 P. Spree te Oudkarspel; no. 2 G. J. Struik te Kampen; no. 3 A. van Vuure te Oostzaau ea no. 4 L. Bakker te Zaandam. Het hoofd der school, de heer Smit, was er bijzonder op gesteld, dar de heer Spree, die tot zijue groote tevredenheid 14 dagen als tijdeljjk onderwijzer had dienst gedaan, no. 1 werd, cn B. en W. noch de schoolopz. had den daartegen bezwaar. Voor tweeden can- didaat beval de schoolopz. den heer Struik aan, omdat deze in het bezit was van de aanteekening voor vrije- en orde-oefeningen. Met het oog op den stand van zaken had den B. en W. het houden van proeflessen niet noodig geacht. Tot stemming overgaande, wordt de heer Spree met algemeene stommen benoemd. De datum van in-fuucüe-treding wordt bepaald op 1 Juni. Nog rest volgens mededeeling van den Voorz., het bepalen van de vergoeding aan den heer P. Spree voor zijne werkzaam heid gedurende 2 weken als tijdelijk ouder wijzer aan de school te Veenliuizen. Het door den heer Swaag genoemde bedrag van f20. vindt aller goedkeuring, zoodat de vergoeding op dat bedrag wordt vastgesteld. Na de rondvraag, die niets oplevert, sluit de Voorz. onder dankzegging voor opkomst en medewerking de vergadering. - LUTJE WINKEL. Zondag 6 dezer vergaderde de afdeeling Lutjewinkel-Weere der Groentenvereeniging „De Niedorper Kogge," ten huize van den heer W. Kooiman te Wee re. Aanwezig zeventien leden. De voorzitter, de heer J. Breebaart Dz., brengt bij de opening de ontbinding van „De j Niedorper Kogge" in herinnering. Als gevolg daarvan, zullen ook de afdeelingen als zoodanig I ophouden te bestaan. Het bestuur heeft zich daarom opgeworpen als comité tot het op- richten eener nieuwe vereeuiging, onder den naam van ..Land- en Tuinbouwvereeniging Lutjewinkel-Weere." De uitvoerige en nauwkeurig gestelde notulen worden gelezen door den secretaris, den heer G. Nobel, en daarna onder dank zegging goedgekeurd. De secretaris deelt mede, dat de heeren L. Koelman, D. Slooves en A. Broers, respec tievelijk zijn benoemd tot marktmeester, afslager en keurmeester, en dat dezen hunne benoeming hebben aangenomen. Ingekomen was een schrijven van den heer D. Slot te Broek op Langendijk, namens de Landbouw- en Handelsvereeniging „Lange- dijk en Omstreken," waarin verzocht wordt éen of meer afgevaardigden te zenden naar de vergadering te Alkmaar op Woensdag 9 April, in't café Central, waarin een definitief besluit zal worden genomen over een te ver zenden adres, naar aanleiding van het gevaar, dat onzen groentehandel in Duitschland bedreigt, wanneer de voorgestelde invoer rechten op kool, enz., tot wet worden ver heven. De vergadering, zich volkomen bewust, welke uadeelige gevolgen hieruit voor onze streek zouden knnnen voortvloeien, besluit, aan de uitnoodiging gevolg te geven. De heeren K. Boekei en G. Leijen Jbz. nemen op zich, als afgevaardigden, voor rekening der kas, de vergadering te Alkmaar bjj te wonen. Het voorstel van het bestuur, om een nieuwe vereeniging op te richten en daar voor rechtspersoonlijkheid aan te vragen, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Het markten, enz., in den aanstaanden zomer zal vanwege deze nienwe corporatie plaats hebben. Van de Afdeeling, die na de liquidatie van „De Niedorper Kogge" geheel zal ophouden te bestaan, wordt door de heeren Jb. Spaans, J. Smit en G. Leijen Jbz de toestand van de kas des penningmeesters, den heer J. Korff, nagegaan. Het blijkt, dat na do laatste reke ning en verantwoording de inkomsten heb ben bedragen f71.17' en do uitgaven f 16.43, zoodat er een batig saldo is van f 65.74', hetwelk door de liquidatie der hoofd vereeni ging waarschijnlijk met een klein bedrag zal worden verhoogd. Alsnn wordt overgegaan tot de voorlezing der nieuwe statuten, zooals deze zijn ont worpen door het bestuur. De vergadering vindt goed, ze onveranderd aan de Koninklijke goedkeuring te onderwerpen. Besloten wordt, het marktreglement der afdeeling eveneens onveranderd over te nemen. Tot bestuursleden der Land- en Tuinbouw vereeniging worden gekozen de heeren J. Breebaart Dz., P. Kooijmau Pz., J. Korff, K. Boekei, K. Wit Jz., A. Smit, G. Nobel, P. Wit en J. Porte. In verband met het besluit der gecom bineerde vergadering te Winkel omtrent cultuurproeven, vraagt do voorzitter, wie der aanwezigen bereid is hiervoor nog een stukje land af te staan. Verschillende personen te Winkel, Lutjewinkel eu in den Groetpolder hebben dit reeds gedaan. De heeren D. Kees man Jr., P. Kooijman Wz. en G. Leijen Jbz. stellen elk een stuk van 1 a 2 snees beschik baar voor slabooneu. Lukt bet niet, dit pro duct in de omgeviDg van de hand te doen, dan zal men trachten, het voor gemeenschap pelijke rekening naar een meer verwijderde markt te zenden. De voorzitter geeft den aanwezigen proef nemers in overweging, meerdere bouwers in hnnne omgeving voor hetzelfde doel op te wekken, om te maken, dat het bij verzending naar buiten de moeite waard is. Eindelijk wordt overgegaan tot de sala- FEUILLETON. D 0 0 B IDA B0Y-ED. o-o-o 30. Willy keek Sylvia aan. Er was een groote verwondering in zijn blik, geen ergernis. „En deze weg ligt vóór mij Naar uw meening vroeg hij langzaam. „Waarom sticht ge geen scheepswerf? Je eigen land loopt tot aan de Elbe. Een haven is er dicht bij. Ik weet wel, je middelen zijn niet grootmaar je behoeft ook niet met de grootste Kieler werven te concurreeren en geen oorlogsschepen te bouwen, Er zijn ook nog zeilschepen noo dig. Bouw een nieuw jacht voor jezelf, loon wat je kan. Met de relaties die JU hebt, zal het niet lang duren, of je hebt werk. Langzaam aan wordt het dan grooter." Willy's moeder straalde. Dat was haar w-u Zlel <?eeProkei1. zweeg WaS getroffeni dat hij Dit, juist dit was voor jaren zijn geheim p an geweest. Hij sprak er met Makarie over, zij wilde er niets van hooren, zag slechts rgernis en geldverlies in de toekomst attirri i v dingen bfgreep ze, dat ze niet s bij haar man zon kunnen zijn. angstig ZW^*»*n ma&hte Sylvia een weinig iacht 2«neerv^'"' nu eena k°°8 °P me was", «Eenmaal moest ik het evenwel riëering van den secretaris. Sommigen zijn van oordeel, dat dit in verband moet staan met het aantal leden der vereeuiging. omdat hiervan de omvang der werkzaamheden van bedoelden titularis afhangt. Anderen meenen, dat het op en neer moet gaan met het bedrag der op de markt verkochte goederen, daar dan meer rekening gehouden wordt met de draagkracht der vereeniging, terwijl de werk zaamheden van den secretaris mede afhan kelijk zijn van, en bevorderlijk zijn aan het marktwezen. De meerderheid der aanwezigen blijkt de laatste meening te zjju toegedaan. Besloten wordt, dit jaar het salaris te stellen op 2 per mille van het op de markt ver kochte. Hierna sluit de voorzitter de vergadering onder dankzegging aan de aanwezigen en met den wensch, dat de pas opgerichte Land en Tuinbouwvereeniging moge groeien en bloeien ter vermeerdering van de welvaart in deze streek. Na afloop der ledenvergadering verkoos liet bestuur tot voorzitter den heer J. Bree baart Dz., tot penningmeester den heer J. Korff en tot secretaris den heer J. Porte, in plaats van den heer G. Nobel, die, tot leedwezen der overige leden, niet was te bewegen deze functie langer waar te nemen. WIER1NGERWAARD. Op Donderdag 17 April a s. zal in lokaal van den heer P. Vlaar door Ds. Briedee van Kolhorn eene lezing worden gehouden over Staatspensionneering. Tijdens de godsdienstoef e- uing van j. 1. Zondagmorgen in de R. K. kerk te HOOGWOUD, werd de heer Immink, geneesheer aldaar, op het koor plotseling zoo ongesteld, dat toediening van de H. Sacr. der St. werd noodig geacht. In de plaat6 van den heer K C. Drost, die tot opzichter bij de provincie Noord-Holland werd benoemd, is door het Dag. Best. van Geestmerambacht tot machinist van het stoomgemaal te AARTS- WOUD, voor een proeftijd van een jaar, aan gesteld de heer F. Mienis, thans vaste stoker aldaar. Bij de j.1. Zondag gehouden herstemming tusschen de hh. F. Mienis en Jb. de Beurs Fz., voor lid van het Kfes- college bij de Ned. Herv. kerk te AARTS- WOUD, waren 46 kiezers opgekomen. Uitgebracht werden op den heer Mienis 23 en op den heer De Beurs 21 stemmen, terwijl 1 biljet blanco en 1 van onwaarde was. Gekozeu is alzoo de heer Mienis. Deboide u i t v o e r i n g o n v a n de Zangschool te AARTSWOUD, 'Directeur de heer J. Groen), op Donderdag 3 en Zondag 6 April mogen als zeer wel geslaagd wordeu beschouwd, zoowel wat betreft de opkomst van het publiek op beide avonden, als wat de uitvoering zelf aangaat. De operette Asschepoetster, de hoofdschotel, vond alge meen bijval. Maar ook do kleinere zang stukjes vooraf werden met zeer veelgenoegen gehoord, terwijl de beide zoons vanden Direc teur met piano en viool nog menigeen een genotvolle afwisseling boden. Sedert eenigen tijd kon men in de Raadhuisstraat, nabij de Singelbrug, te AMSTERDAM, een oud, gebrekkig vrouwtje zien staan, dat, met een doosje lucifers iu de hand, het medelijden van de voorbijgan gers terecht trachtte op te wekken. "l)es nachts hield zij haar verblijf in een der bede- laarslogementjes van den Dulvelshoek. Gisteren is zij op straat in zieke] ijken en hoogst hulpbehoevenden staat door de politie aangetroffen en naar het gasthuis vervoerd, zeggen het is zoo jammer, zoo'n leven zon der doel." Willy's moeder dacht„als hij zich nu maar een weinig ergert hij heeft het nu eens goed gehoord." Maar om een afleidend gesprek te be ginnen, vroeg zij aan fiertie „Daar Sylvia en Makarie samen als buurkinderen zijn opgegroeid, heeft u onze arme Karie ook goed moeten kennen „Ja", zeide Bertie, „ik heb Makarie goed gekend." Hy keek Willy aan deze hem. 't Was, of ze elkaar's geheimste gedachten wilden raden. Het scheen bijna, als zegen zij elkaar werkelijk voor de eerste maal. En tegelgk ontwaakte in beiden een brandende, kwellende nieuwsgierigheid. Zij, die niets gemeen hadden zij, van wie Sylvia zoo even had gezegd, dat ze bij elkaar zaten als twee, die niet dezelfde taal sprakenzij waren door dezelfde vrouw bemind geworden Hoe was dat mogelijk geweest Eri' elk van hen beiden werd van den wensch be zield, in den ander den kant te ontdekken, die gepast had tegen het wezen van Ma karie. Tegelijk ook ontstond in elk van hen de wensch en het voornemen, zich de vriendschap van den ander te veroveren. „Zij was als meisje bepaald ook reeds een kleine waaghals?" vroeg de moeder. „Gevaren waren er nu niet voor haar. Ge hebt zeker een mooie jeugd samen gehad? Ja, zooiets verbindt voor het geheele loven. Ook wanneer men later een andere rich ting gaat, zooals gij hebt gedaan." „Ik ben geen andere richting gegaan", antwoordde Berde eenvoudig. waarschijnlijk om daar te sterven. Dat zal dan het slot wezen van een aan wisselvalligheden zeer rijk leven, want de bedelende vrouw is niemand anders dan de eens zoo welbekende millioenenjuffrouw Jan netje Strnyk, die, toen zij een-en-twintig jaar geleden door gefingeerde millioenen overal in het land van zich spreken deed, zeker niet gedacht zal hobbea, dat dit het einde zon zijn. (N. v. d. D.) Maandag diende voor de rechtbank in DEN HAAG de revisie-aan vraag van de bekende zaak van Willem Ma- rianns de Jong, in 1880 tot 26 jaar gevange nisstraf veroordeeld wegens moord op Marins Boogaardt. Als pleiter trad op Mr. P. J. Troelstra. De Advocaat-géneraal concladeerde tot ver werping van de aanvraag. Uitspraak werd bepaald op 12 Mei a. 8. Zondagmiddag kon de tram no. 14 van de lijn Schagen—Wognum niet van WOGNUM vertrekken. De locomotief was onklaar geworden door het springen van een der vlampijpen. Van Schagen moest eene andere machine worden ontboden. In plaats van wijlen den heer T. Koomen Az., is tot secretaris van den polder WAARD EN GROET benoemd, de heer J. Breebaart Dz. te Winkel. De rechtbank te ASSEN ver- oordeelde den politie-'agent G., wegens den kindermoord te Meppel, tot 6 jaar gevange nisstraf. Vergadering van den Raad der gemeente HOOGWOUD, op Diusiag 8 April 1902, voormiddags 10 uur. Afwezig de heer Koojj, met kennisgeving van verhindering. Na de opening, worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en goedgekeurd: De voorzitter deelt mede, dat de brand- spuitcommissie naar Heiligerleo geweest is, en daar de spuiten (uit de iabriek van Gebr. Van Bergen) in werking gezien heeft. De kleinste van de beide spuiten, die dan iu aanmerking zouden komen, moest f644.25 kosten, maar die leek der commissie wel klein genoegdan was men nog niet veel verder, en de grootste kostte met inbegrip van alles en alles f937.50, zeg maar flOOO. Dat bedrag was der commissie eu bij t ruoêdeelen ook den Raad wel hoog genoeg. De fabrikant zou dan nog de oude spuit van Aartswoud overnemen voor hetgeeu ze waard was. Do heer Schenner meent, dat deze cijfers niet sluiten met de eerste opgave. De oorz. zegt, dat eerst was opgegeven, dat de spuit (alleen) f700.— kostte, maar er was natuurlijk meer bij noodig; alleen de zuigslang kostte al f 96.50. De commissie kan niet anders zeggen, dan dat op de spuit geen aanmerkingen waren te maken, maar f1000.— was te veel. De Voorz. zou daarom wol willen voor stellen, dat de commissie eerst nog eens naar Amsterdam naar de firma Broekman zal gaan. Do spuit vau Opmeer, die hun nog 't best leek, had afzonderlijk f600.— gekost, ook bij Broekman. De vragen van den heer Vijn, of een spuit zooals die te Opmeer, voldoende is. en of die beter is dan de kleinste spuit te Heiligerlea, worden bevestigend beantwoord Algemeen wordt dan ook goedgevonden, dat de commissie naar Broekman zal gaan. En, zegt Voorz., als we daar nu eens spij kers met koppen slaan, voteer jelui dat dau De heer Vijn antwoordt, dat dat van den prijs afhangen zal. Hierna wordt aangeboden en door den „Ach neen", zeide Sylvia, door de her inneringen meêgesleept; „jij waart vroeger reeds een boekenwurm. Denk eens", ver telde zjj, zich tot de oude dame wendend, „Karie en ik gingen een half jaar lang naar geen enkelen koekbakker om eens te snoepen, en dat alleen om Bertie maar een mooi boek te knnnen schenken op zijn verjaardag. En Bertie, weet je nog wel, hoe wij je gedichten uit het hoofd leerden, of schoon we er geen tittel of jota van begre pen En hoe Karie en ik er leelijk inliepenwij waren op school en Dr. Burger vond in onze opschrijfboekjes een gedicht van Bertie; hij zeide, dat het voor jonge meisjes niet te pas kwam, wat wij heelemaal niet met hem eens waren. Kn hoe brutaal werd Karie toen tegen Dr. Burgerze zeide hem in 't gezicht, dat hij van zoo iets geen begrip had, maar dat Bertie een geDie was Ach ja, hoe mooi, hoe heerlijk was het, te spreken over de mooie jeugd, en hoe aantrekkelijk weemoedig, zich alles te her inneren, wanneer een hoofdpersoon dood is heengegaan voor eeuwig. „Dan is Makarie zeer, zeer veranderd," sprsk de oude vrouw. En de beide mannen keken elkaar «an in kwellende nieuwsgierigheid. Dus ook voor Bertie Aschroth was ze zoo heftig opgetreden, had geen aanval op hem geduld. En ze had hem toch voor iets heel anders verdedigd, dan hemzelf. Deze gedachte deed Willy zoo'n pijn, dat hij opstond. Hij mompelde zoo iets, dat broer en zuster wel eeDS een poos alleen wilden zijn eu beloofde een wandeling met Bertie te zullen maken den volgenden morgen. Toen Sylvia met haar broer alleen was, schenen op eeDS alle droeve dingen zoo ver van hen verwijderd, dat zjj kalmpjes alles met elkaar besproken konden. Sylvia vroeg zonder boosheid naar Pauiette en Gontil, en met een lachje, of zij en hij nog steeds zoo'n eigenaardig verlangen naar elkaar b&dden. Bertie wist dadelijk, dat dat woorden van Conrad Brugge waren. En hij bakende eerlijk, dat hij in haar kamer te Berlijn eea andereu man aan Paulette's voeten had gevonden ook dakr door Contil geduld en eveneens ia alle onschuld. Dat had hem eigenlek niet mogen krenken, maar doordat deze man de uitgever van het tijdschrift was geweest eu dus Pauiette en Gontil veel. voordeel kon verschaffen, was daarin iets pijnlijks en vernederends van hem en zijue vriendschap voor de Contils geweest. Sylvia ontzegde zich de kleine genoeg doening, al was het ook niet zonder strijd, van te bewerendat Leb ik steeds wei gedacht, dat het zóó zou moeten loopen. Sylvia begreep, dat hij smart geleden had. Smart die vernedert, en die is de ondragelijkste in hei leven. Dan kwam de geldkwestie op het tapijt. Sylvia overzag alles helder. Zij zeide Ber tie, 'dat hij zich met het tijdschrilt niet meer moest bemoeien, dan eenvoudig er van zijn een der medewerkers. Op de toekomst moest hij maar hopenmisschien kwam zijn geld terecht, misschien ook niet. Miar beter dit te verliezen en nu halt gemaakt, dan voort te gaan als tot heden.Of, wanneer hij dat niet w.lde, moest hij zelf de redactie ter hacd nemen en Contil moest eruit. Bertie beweerde, een verdeeling van een dag in bepaalde uren niet te kunnen ver- dragen. Hierop had Sylvia gaarne geantwoord „wat mannen altijd beweren niet te kun nen Maar Conrad Brftgge had gevraagd, Bertie zachtkens te behandelen. Zjj wilde dus zickzelve beheerschen. Goed, dan moest hij geen deel meer hebben in het financiëele gedeelte. Wan neer hij daarin toestemde, zou Sylvia hem het huis in Schwerin afkoopen, voor dertig duizend Mark, dadelijk op tafel. Hij mocht er met plezier in blijven woDen totdat zij een ko iper had gevonden. Doch niemand mocht er bjj hem wonen, dan Conrad Briigge. Met de zesdu'zond Mark, die deze elk oogenbiik kon geven, zouden wat kleine schulden van leveranciers betaald kunnen worden en dan een verstandig leven be ginnen. Bertie verdiende tooh ook, en de dertigduizend op de bank gaven hem toch een geruststellend gevoel, hij behoefde niet van den eenen dag in den anderen te leven; wat voor hoogegeesten zooals Bertie een lam idéé moest zijn. „Maar Sylvia," zeide Bertie, „ik dacht vroeger, dat je gierig waart, mij scheen dat menig naai zoo toe, te oordeelen naar de uitdrukkingen, die je je wal eens liet ont vallen. En je geeft nu bjjna je halve vermogen. Kan ik, mag ik dat aannemen „Ik krijg er het huis voor in de plaats. Eenmaal zal dat toch wel eens te verkoo- pen zijn. Ea gierig ik 't Kan zijo. Mij ergeren nog de paar centen, die ik voor Pauiette heb betaald. Kent g'j dat gevoel niet? Op een en hetzelfde punt groot en kl.in te kunnen voelen? Het komt er maar op aan, tegenover wiea wy ous bevinden." WOEDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1