Donderdag 24 April 11)02. 46ste Jaargang No. 3725. FEUILLETON. Het A B C VAN HET LEVEN. Door I D A B O Y-E D. Binnenlandsch Nieuws. WORDT VERVOLGD. 11 J AiiertBiliB- Lsiiliiillsi. en Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau: M1H 1GKS, Laan, D 4. Uitgever s P. TRAPMAN. MedewerkerJ. 1 K E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderliilre nummars 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Ciemeento Schagen. BEKENDMAKINGEN. o-o Burgemeester en Wethoud rs Tan Schagen; gelet op art. 265 der Gemeentewet, breDgen ter kennis van belanghebbenden, dit het door Heeren Gedeputeerde Staten op den 16 April I 1902 goedgekende primitief kohier van den Ooof- delijken Omslag dezer gemeente en dat voor de belas ting op de honden, dienst 1902, gedurende vijf maan den ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lesing is nedergelegd. Bezwaren tegen den aanslag kannen binnen 3 maanden na den dag der nitreiking van het aanslag biljet, bij den Raad, op ongezegeld papier, worden ingebracht. Schagen, den 22 April 1902. Burgemeebter en Wethonders voornoemd, H. J. POT De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethonders der gemeente Schagen noodigen tij deze nit: lo alle mannelyke ingezetenen, geboren in het jaar 1877 2o alle mannelijke ingezetenen, geboren in de jaren 1868 tot en met 1876, die, ofschoon in andere gemeenten reeds ingeschreven, sedert de inschrijving van het vorig jaar in deze gemeente zijn komen wonen 8>. alle vreemdelingen, die sedert de laatste inschrijving in de termen zijn gevallen, om als ingezetenen te worden beschonwd om, met overlegging van een extract geboorte-akte, zoo zij elders geboren zjjn, zich ter inschrijving voor de schutterij aan te melden te' gemeente-secretarie, tns-chen den 15den en den listen Mei ek terwijl voorts wordt medegedeeld, dat voor die inschrijving meer bepaaldelijk zitting zal worden gehouden op alle werkdagen, des voor middags van 9 tot 12 ue. Wordende hierbij, ter voldoening aan art. 8 van het Koninklijk beslnit van den 21sten Maart 1828, Staatsblad no. 6, nog medegedeeld eenig» bepalingen, vastgesteld bij het Ilda hoofdstuk der Schuiterijwet, betrekkelijk de inschrijving voor de Schutterij, luidende Artikel 6. Elk jaar, vóór den eersten Jnni, zullen de ingezetenen, die op den lsten Januari van het jaar hun 25ste jaar van ouderdom znilen zijn ingetreden, zonder onderscheid of zij vermeenen mochteu al of niet tot de vrijgestelden of nitge lotenen te belmoren, verplicht zijn, zich bij het bestuur der gemeente, in welke zij wonen, Toor de sehutteiij te doen inschrijven. Artikel 7. Zij, die in meer dan eene gemeente hun gewoon veibiyf honden, of den zetel van hun vermogen hebben gevestigd, zullen tot de inschry ving verplicht zijc, binnen die gemeente, alwaar een d d. schutterij aanwezig is. Bijaldien in die verschillende gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende schutte ijen bestaan, zullen zij zich doen inschrijven in de gemeente, alwaar zij voor de personeele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenaren in die gemeente, alwaar zij ambtshalve verplicht zijn hnn verblijf te honden. Artikel 8. Die van hunnen ouderdom geen voldo»nd bewijs geven, zuilen door bet plaatselijk bestuur worden ingeschreven naar deazelfs oordeel,onverminderd de bevoegdheid van den ingeschrevene, om van zijnen juiaten ouderdom nader te doen blijken. Artikel 9. Die bevonden zullen worden zich niet vóór 1 Jnni te hebben doen inschrijven, zullen door het plaatseiyk bestnnr ambtshalve ingeschreven worden, en door den schuttersraad worden verwezen tot een geldboete, t rwij/.ij da i ren boven, zonder loting, bij de schnttery zullen worden ingelyfd, indien het zal blgken, dat er, tydens de Terznimle inschrgving, geen redenen tot uitsluiting of vrystelling te hunnen aanzien bestonden Afgekondigd en aangeplakt te Schagen, den 22 April '02. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, DENIJS. 0-0-0 34. Doordat Sylvia de helft van haar ver mogen renteloos had belegd in Bertie's huis, zat ze ook financiëel vast. Dat ze in een dergelijke positie zou komen, daaraan had Sylvia niet gedacht toen ze aan Bertie het geld gaf. Nu het haar inviel, berouwde h V,K^ar ec^'er n3e* ket geld aan Bertie te ebben gegeven. Maar wanneer ze er aan b d Gontils waren, die van u ac'luld waren, dan ergerde haar geducht. Door menschen, die haar e aaEg'ngen, aan wie ze zelfs een R," ,t ,.w?a ze minder vrij geworden. a, e "efde die ze voor de oude vrouw fnrA 61 6' Was ze misschien tóch van Süder- food weggegaan. «tüeulgmaal wa3 tat, alsof een zachte w aar waarschuwde, dit te doen. Haar j alsof ze Makarie reeds te veel dr'H^cTj ree<^8 to ve0l vaQ Willy's verr tr16 v men kom in een ongezellig en ^euri.g kom gelaten, dan zou de wisseling om kom zwaarder zijn geweest "ragen. Bij ra scheen het Sylvia een recht tegenover de doode, den achterge- ovene zoo over zijn verdriet heen te helpen, de aar voornemen werd door Svl ?ms'®ncHg'leden onmogelijk gemaakt J v'a kon van hare renten niet leven «a moest dan als gezelschapsdame of mts dergelijks in haar onderhoud voor- Bij Simon Bakker in den GROETPOLDER deed zich dezer dagen het hoogst zeldzame geval voor, dat een geit zes jongen wierp. Drie er van waren in leven. De eerste ansjovis is de Zui derzee binnengekomen. Reeds zijn er eenige door visschers, die met ander want op andere vangst uit waren, bemachtigd. Tot Kerkvoogd der Hervormde Gemeente te CALLANTSOOG is in de plaats van wijlen den heer P. Kossen benoemd de heer Jb. Duit, terwijl de heer W. Govers, die als zoodanig moest aftreden, weer is herkozen. ANNA PAULOWNA, 21 April. J.l. Zaterdagavond hield het Nutsdeparte- ment zijne huishoudelijke voorjaarsvergade ring. Aanwezig waren 17 leden. Van de werkzaamheden zij 't volgende vermeld: Uit het verslag der Spaarbank bleek, dat er op 31 Dec. 1.1. 112 inleggers waren; dat de Spaarbank schuldig was f 3776.40 en bezat f5346.70, zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 1570.30. Van de Volksbibliotheek werden aan de Kleine Sluis in 25 zittingen aan 77 lezers 1336 boekdoelen uitgereikt; aan hetBreezand in 21 zittingen aan 67 personen, 984 nommers en in den Oostpolder in 23 zittingen aan 24 personen 346 boeken, dus in het geheel 168 lezers en 2666 boeken. De beschrijvingsbrief werd niet in behan deling genomen, dus den afgevaardigde geheel vrij mandaat verleend. De Commissie ter voorbereiding van de oprichting van een kookcursus was nog niet met baar rapport gereed eD bleef diligent' verklaard tot de najaarsvergadering. Tot voorzitter van het departement werd in de plaats van den heer Jelles, die bedankte, gekozen de heer D. Rezelman; tot secretaris iu plaats van den heer Van den Berg, wegens aanstaand vertrek, de heer Van Gor- kom; tot afgevaardigde de heer Van den Berg on tot plaatsvervanger de heer R. Dekker. De heer Van Wijk, aftredende als commissaris van het Ziekenfonds, werd her kozen. Tot bibliothecaris in plaats van den hoer Van den Berg, de heer Van Gorkom en tot commissaris der Volksbibliotheek werd mede herkozen de heer Raap. Eindelijk wer den herkozen tot leden van de commissie voor de volksvoordrachten de heeren Rezel man en Van Gorkom. Bij de omvraag vraagt de heer Oostra, of geen nieuw bestuurslid moet gekozen worden voor den heer Van Gorkom, die penning meester is. De Voorzitter antwoordt, dat deze keuze later zal geschieden. Verder brengt hij hulde aan den secretaris, die heden de laatste vergadering bijwoont, waarop deze antwoordt met de beste wenschen voor den bloei van het departement. De vergadering wordt daarna gesloten. Limburgsche „zeden"! Onder het opschrift „Verkiezingsnaweeën schrijft men uit MAASTRICHT aan de Limb. Koerier „De politie heeft het druk gehad gisteren en eergisteren. Het regende klachten aan het politiebureau over vechtpartijen, mishandelingen, beleedi- gingen. En het aantal opgeborgen dronkenlappen was zóó groot, dat vaak in één cel vier zatten ter ontnuchtering bijeen waren." zien. Dus was het groote dwaasheid ge weest, dit warm nestje te verlaten, waar zij nuttig bezig kon zijn en lieve men schen om zich heen had en dat alleen om een gevoel van piëteit tegenover de doode. Willy was zeer gelukkigWant het had hem vroeger meer dan eenmaal beziggehou den, dat zijn moeder Diet werd behandeld zoo als het behoorde en dat hij zelf heel slecht zijn plicht als zoon vervulde. De Hamburger Hammling en ook de anderen begonnen er vrede mede te krijgen, dat moeder het grootste deel van het jaar bij Willy bleef. Haar woniDg in Hamburg ruilde ze met een veel kleinere, om daar slechts voor eenige weken in den winter te komen wonen. Gedurende haar reis hoorden de beide vrouwen zeer weinig van Willy; hij was een zeer slechte schrijver. Maar zij spraken onophoudelijk over hem en tracht ten zich voor te stellen, hoe hij zich nu zou gevoelen hij zou Makarie nu wel mis sen, want hij bracht nu alléén de zooge naamde sportweken door. En wanneer er dan eindelijk eens een kaart kwam met Willy's groote letters bedekt, weinige eenvoudige woorden, dan was het oeD ware gebeurtenis 't Was dwaas, maar 't gebeurde meer dan eenmaal, dat Sylvia in deze heerlijke omgeving van het hooggebergte heimwee kreeg naar het stille Süderfood. Wat had Willy groot gelijk, toen hij be weerde „Reine tevredenheid is er slechts, wanneer men samenleeft met de natuur in haar groote eenzaamheid." Hier, in dat prachtige hotel, met die mooi gekleede menschen en die concerten, met opgepropte zalen, mat het uitzicht op gietschers en dalen, die niet meer als een Een gestolen meisje. Dezer dagen bevonden zich enkele kermis wagens met zigeuners te KRIMPEN aan den IJsel, komende van Bergambacht. Een vijf jarig meisje bedelde -langs de huizen te Krimpen, waarbij zij in vrij goed Hollandsch mededeelde dat zij van hare ouders gestolen was en door de kermisreizigers medegevoerd werd. De kinderen van den landbouwer F., aan wien het meisje dat medegedeeld had, deel den het aan hun ouders mede en spoedig kwam het ook de burgemeester te hooren, die zich onmiddellijk naar het parket te 's-Gra- venhage begaf. Naar aanleiding daarvan bega ven de substituut-officier van justitie, mr. Mazel, en de burgemeester van Krimpen aan den IJsel zich op weg naar Nieuwer- kerk, waarheen de kermiswagens reeds vertrokken waren. In het stationsgebouw aldaar werd de instructie gevoerd, waarbij bleek, dat de kermisreizigers, W. genaamd, van Saksen afkomstig zijn. terwijl 't bewuste 5-jarig meisje goed Hollandsch en een weinig Duitsch spreekt en het kind vol hield gesto len te zijn, doch waar, kon het niet mede- deelen. Bij confrontatie met de andere kin deren van den kermisreiziger vertoonde het geen gelijkenis. De andere kinderen verstaan en spreken geen Hollandsch. Daar van ver missing van een kind geen aangifte is ge daan, bestond er geen aanleiding het meisje aan de kermisreizigers te ontnemen. De justitie blijkt de zaak evenwel ernstig iu te zien en zelfs de minister van justitie is er in gemóeid, op wiens last het meisje te Gouda gephotographeerd is geworden, waarheen de kermisreizigers inmiddels ver trokken waren. Deze staan thans onder bewaking der Rijks-politie, in afwachting van nadere infor- matiën omtrent de identiteit van het meisje. („Vad.") Men meldt uit GROESBEEK: Alweer is gebleken, hoe gevaarlijk het is, dat de sluitboomen van de overwegen van den spoorweg des avonds niet van een be hoorlijk licht zijn voorzien. Zaterdagavond kwam van den weg van Heumen naar Groesbeek een automobiel, waarin zich bevonden de heer v. H. tot D. te Nijmegen, vergezeld van een ouden heer en van twee jongelui. Zij waren de helling vóór den overweg van den spoorweg nabij het dorp Groesbeek langzaam afgedaald en naderden toen den gesloten boom. Eerst toen zij er vlak voor waren, werd deze bemerkt, doch te laat; de sluitboom werd j omver gereden en op hetzelfde oogenblik komt de expres BazelHoek van Holland aan. 1 Alleen aan de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder van de automobiel is het te danken, dat het geheele gezelschap gered 1 werd: hij stuurde zijn tuftuf nog juist bijtijds j in een greppel. Allen vielen in het zand en slechts eén kreeg een lichte kwetsuur aan het rechter oog. Zondag 20 April hield de Afd. Alkmaar van den Bond „de Post" haar 2e gecombineerde vergadering in 't lokaal Har monie. Het hoofddoel der vergadering was, het bespreken van den beschrijvingsbrief met onge veer 30 punten, om zoodoende op de a. s. Bondsvergadering,die gehouden zal worden den 19 Mei 1902 te Utrecht, het het hoofdbestuur zoo gemakkelijk mogelijk te maken en de debatten zooveel doenlijk te bekorten. Bijkans alle afdeelingeh benoorden het U waren door 1 of 2 afgevaardigden vertegen woordigd. Door het houden eener collecte voor de weduwe van den hr. H. de Grjjff, in leven redac teur van „de Posthoorn", werd nog ontvangen ruim f 2. Daarna sloot de Voorz., met een woord van dank aan allen voor de medewerking. Een rare inenting. De „Haarl. Ct." verhaalt' het volgende om trent het wedervaren van een milicien bij het le reg. vesting-artillerie te UTRECHT, die bij de vaccinatie aan een buitengewone opera tie werd onderworpen. Twee miliciens, een lange en een dikke, werden uitgezocht om een bijzondere (proef?) operatie te ondergaan, bestaande daarin, dat in plaat3 van de gewone prikjes, vier twee aan twee evenwijdige sneden op den boven arm werden aangebracht en de ruitvormige oppervlakte daartusschen ruw werd gemaakt en met smetstof behandeld. De operatie was vrijwel pijnloos, maar na terugkeer van zijn Paaschverlof werd een der beide miliciens ernstig ziek. Hij werd geheel machteloos naar 't hospitaal vervoerd, viel bij dat vervoer tengevolge van de gebrekkige inrichting der brancard flauw en lag daar 13 dagen met koorts, waarvan 4 dagen pl.m. 40 graden. De milicien beeft thans tot herstel van ge zondheid acht dagen verlof. Laatste wil van een musicus. Een onzer beste musici, schrijft de Haagsche kroniekschrijver van de „N. Gr. Ct.," de violoncel-dilettant Revius componist van eenige niet onverdienstelijke stukken is overleden. Den Haag en onze Diligentia-con- certen verliezen in hem op muzikaal gebied een kracht en steun. Hij was een zonderling man, die alleen voor de kunst leefde en voor niets zooveel hart bezat. Nog na zijn dood gaf hij daarvan blijk door een bepaling in zijn testament, dat n.1. zijn prachtige violoncel, zoo ze niet binnen zekeren korten termyn de som van f 2400, die ze heeft gekost, opbrengt, moet worden stukgeslagenExcentrieke kunstliefde voor waar Ter overtuiging. Een boor tje, die zijn geld bij een bankinstelling te AMSTERDAM in deposito had, kwam dezer dagen dat geld opvragen. Toen men hem een bewijs had gegeven, waarop hij het geld aan de kas ontvangen kon en de kassier het hem voorgeteld had, schoof ons boertje het terug met de woorden.,'t Is in orde, berg 't nou maar weer opik zie dat het er nog is." „Jawel,' zei de kassier, „maar dat gaat zoo maar niet, dat moet betaald worden. „Da's goed," was het antwoord, en hij lei een kwartje op tafel. Daarmeê kwam hij er natuurlijk niet af, wat zijn rekening later wel zal uitwijzen. Maar het geval wekte nogal hilariteit. Te BARSINGERHO RN is op gericht een Ondersteuningsfonds bij ziekte, dat ten dool heeft zijn leden bij ziekte of ongeval, een wekelijksche toelage in geld te verschaffen, tegen een kleine wekelijksche bijdrage. Een ieder, zoowel vrouwen als mannen, meiden en knechten, in 't kort ieder, die door handenarbeid in zijn onderhoud heeft te voor zien, is in de gelegenheid in deze vereeniging deel te nemen. Tot steun dezer vereeniging zullen donateurs ten allen tijde zeer wel kom zijn. Bloembollenvelden. In het geheel wordt het getal bezoekers aan HAARLEM en omstreken op Zondag jl. op 44.000 geschat, w. o. ongeveer 1500 fiet sers, die per spoor-aankwamen. verheven beeld der natuur, maar als een decoratie werkten, die daarbuiten was opge steld en waarvoor men entree betaalde om er naar te mogen kijken, hier was geen voldoende eenzaamheid. En met de oude dame te zaman kon zij die eenzaamheid hier niet zoeken die was slechts bereikbaar na groote kracht en oefening eisahende inspanning. Thuis, op Süderfoodeen kleine wan deling naar buiten en eindelooee velden strekten zich uit; en de krachtige, doordrin gende adem van de zee woei je tege moet, en da horizon was ver, ver, door fijne luchten als omsluierd. En iedere kleur speelde ia duizend teere overgangen, en iedere lijn deed aangenaam aan door hare zachtheid. Hoe opgewekt keerden zij terugEn met hoeveel blijdschap ontving Willy Mammiing haar. En danwat was er intusschen op de scheepswerf gebeurd Daar staken zonderling gevormde houten ribben omhoog van Kiel uit waren ze bijna te zien. Daar stond op een hoog blok, schijnbaar tevens onder aan dwarsbalken en latten hangend, de romp van een jacht. Hoe eigenaardig teekende zich dat alles tegen den helderen hemel atals een ge raamte van een vreemdsoortig liohaam. Maar zoo duidelijk vau vorm en het oog reeds zooveel belovend. En daartusschen een schare arbeiders, en boven alles uit de heldere of doffe geluiden van het slaan en het kloppen op jjzer of hout. Dan een reuk van teer, zoo sterk, dat men ze bjjna proefde. En daarbij de wiad vanuit de zee, met een frissohen bries, die de teerlucht wilde wegjagen, maar niet kon, omdat de bron, het versch geteerde hout, bleef. Willy, zeer bevredigd door dit beeld van werkzaamheid en drukke kracht, ging overal met de vrouwen langshg verklaarde haar alles en vertelde, hoe hg gedurende de wed strijden voor zgne zaak de noodige reclame had gemaakt en hoe hij reeds liefhebbers voor zijn jicht had. Het was nog wel niet beklonken, maar het oponde hem toch een goede kans voor zaken doen. Weken en maanden verliepen in reine harmonie. Sylvia dacht menigmaal, dat ze al haar vroegere onrust, al haar b.'geereo, haar trots, haar boozo hoop, slechts gedroomd had. Zij was het zelfs bijna vergeten, dat zij bij Bertie geweest was en zich over Paulette Contil zoo uitermate had geërgerd. Maar Conrad Brügge schreef haar „Voorzichtig zijn, mijn lieve, kleine A-B-C- leeriiog. Wellicht slaapt alles maar. Ik geloofde het reeds en heb het in de dagen op Süderfood ervaren. De stille velden in hun heerlijke uitgestrektheid, ze stellen gerust. Geen hoeken en geen kanten in de natuurdat maakt een mensch inwendig zoo zacht. Eu dan die Willy Mammiing Bertie on ik hebben nu begrepen, wat het met hem is. Het is louter de elementaire eenvoudigheid van zijn wezenheeiemaal nooit eens anders. Wie kan zich heden ten dage zoo beheerschen En denkt ge, dat gij je over die melk kleurige Paulette, met die kastanje-bruine haarwoesteny, zooals gij het spottend placht te zeggen, onnut boos hebt gemaakt? Men beleeft niets onnut. Ook niet dat, wat later zoo ganse'! en al uit ons leven weggewischt schijnt. Dat schijnt maar zoo I Het leven maakt niet in alle draden knoopen en een Vergadering van den Raad der gemeente WINKEL,gehouden op Zaterdag 19 April j.l., '8 voorm. 10 nur. Afwezig de heer Sloos, met kennisgeving. Na opening der vergadering door den Voor zitter, worden de notulen der vorige ver gadering gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding hiervan deelt Voorz. mede, dat hij onlangs bij zijn bezoek aan den heer Commissaris der Koningin, o.a. ook ter sprake heeft gebracht de vergoeding van het Rijk in de kosten van het lager onderwijs, ingevolge art. 45 der wet. Bij de toelichting omtrent de inrichting van het onderwijs alhier en het aanwezige per soneel, kon het ZExc. wel waarschijnlijk voor komen, dat de gemeeute recht had op het op de begrooting voor dit jaar uitgetrokken bedrag en gaf ZExc. alzoo den raad. hierover eens mot den Minister te correspondeeren, daar de berekening van het bedrag der vergoeding bij de ministeriëele bureaux berustintusschen zou een gunstige uitslag voor de gemeente nog betwijfeld kunnen worden. Op grond dezer mededeeling is de Raad eenparig van gevoelen, zich bij de alreeds bij het ministerie gemaakte berekening, welke over een verschil van f 50.loopt, voor dit jaar te moeten neerleggen. Vervolgens wordt, in verband met hetgeen in do vorige vergadering reeds is vastgesteld, een definitief besluit genomen, om aan Tijs Witsmeer in erfpacht uit te geven een stak grond, deel uitmakende van den Weere-weg. en wel ten behoeve van een door Witsmeer daarop te boawen woning. Aan de orde is thans de benoeming van een Vader en Moeder in het Wees- en Armen huis. Zooals de heeren bekend is, zegt Voorz., is onlangs onze Weesvader, de heer Oudt, over leden hierdoor hebben we iemand verloren, die ongetwijfeld door ons allen als bijzonder geschikt voor deze betrekking is beschouwd; trouwens, de overledene heeft tijdens de ver vulling dier betrekking genoegzaam bewezen dit to zijn. Nooit is er een wanklank gehoord, terwijl steeds de beste verstandhouding heeft goheerscht tusschen hem en de verpleegden, bij welke laatsten hij dan ook zeer bemind was.Een woord van lof is hier dus wel verdiend. Hierna wordt gelezen een schrijven van het Armbestuur, waarbij den Raad, ter be noeming van een Vader en Moeder in het Wees- en Armenhuis, uit de 22 sollicitanten worden voorgedragen1. K. Witsmeer te Schagen; 2. Jb. Coster te Amsterdam; 3. W. Buis te Winkel. Vermits blijkt, dat bij vroegere benoemin gen steeds een tweetal personen zijn voorge dragen, 't welk op een bepaling van een desbetreffend bestaand reglement schijnt te berusten, wordt besloten no. 3 van de voor dracht af te voeren en de keuze tot de aldus overgebleven candidaten Witsmeer en Coster te bepalen. Ter bespreking van de antecedenten dezer sollicitanten gaat men in comité. Na herope ning wórdt tot stemming overgegaan en K. Witsmeer en vrouw met algemeene stem men tot Vader en Moeder benoemd. Voorz. spreekt de hoop uit, dat de benoem den even geschikt voor de bietrekking zullen mogen blijken te zijn, als hnnne voorgangers dit steeds zoo volkomen zijn geweest. Een mondeling verzoek van den heer Beijneveld, om tot waagmeester te worden aangesteld, wordt tot de volgende vergade ring aangehouden, teneinde eerst den geest van het Armbestuur te kennen, aangezien de betrekking van waagmeester tot dusver steeds door den weesvader is vervuld gewor den. weefsel ervan, dat men dan later in een interessante ontwikkeling uit elkaar haalt. Wel neen. Neen, zonder doel spint het ook geen draden vast. „Ga maar eens ernstig na, of ge in de maanden, dat ge by ons waart't vorig jaar, niet allerlei hebt gewonnen. Zaad heeft daglicht noodig en de stilte van den nacht en regen en droogte en wind en en en wat het anders nog noodig heeft, dat onparlementaire woord voegt ge er zelf maar bij. „Ja, ja, zooveel verschillends heeft een zaadje noodig. En een mensch zou niet het licht en de duisternis, het reiue en onreine, het stille en het beweeglijke noo dig hebben, om te rijpen Ge vergist u terdege, als ge anders meent. Als steeds blijf ik uw Cok'rad BrÜSOB." Sylvia was zóó in de wolkan over dezen brief, en over menig gezegde moest ze zóó lachen, dat ze hem aan haar moederlijke vriendin te lezen gaf. Deze lachte ook, maar wat gedwongen. Zij vord den brief ook heel aardig om te lezen, maar ze meende, dat Conrad Brügge toch. wat origineel w s. Sylvia begreep niet, wat de oude dame hinderde, maar ze zag wel, dat deze om de een of andere redea haar correspondentie met Conrad Brü jge niet goed vond. Mevrouw Mammiing was volstrekt niet preutsch en zou tcch niet vindon, dat een correspondentie met een ongetrouwd heer ongepast was Zulke enge gedachten waren niet iets, dat men van haar kon verwachten.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1