Donderdag 15 Mei 1902. 46ste Jaargang No. 3731. Het A B C VAN HET LEVEN. abit. IlraiBiitis- LiiüiitIIiL Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. KureauÜCH AGKiï, Laan, B) 4. Uitgever P. TRAPMAN. WedewprkerJ. WIKKEL. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 8.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 cf. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. G m eente S c h a g e n. BEKENDMAKINGEN. o-o Verordening 'ot wijziging en asnvulling der IJe Afdeeling ran Hoofdruk V der Algemeene Polilie- Terordening voor de gemeente Schigen. Art. 1. Art 45 der Algemeene Politieverordening der ge meente Schagen wordt geleeen ala volgt Art. 45. Onverminderd de bepalingen van art 468 van het Wetboek van Strafrecht, mogen eenden, gan- len, «wanen en kippen op eeoa anders e genlnm tonder toestemming van den daartoe recht hebbende niet verblijven. Gedurende het tijdvak van 1 Jnli 15 September moeten eenden worden gehikt of opgesloten. Art 2. Tuasclien de artt 45 en 46 der Algemeene Politie verordening der gemeente Schagen worden ingelascht de volgende artikelen Art. 45a. De houders van tich binnen de gemeente Schagen bevindende eenden, ganzen en zwanen, zijn vei plicht, daarvan aangitte te doen bij den Burge meester. Die aangifte moet geschieden binnen veertien dagen na afkondiging dezer verordening en door de toekom stige houder» telken» binnen acht dagen nadat zy eenden, ganzen of zwanen lubben aangesihaft. leder honder is verplicht, binnen drie dagen na die aangifte elk der vogels van een kenmerk te viorzien, wnardoor ze al» zijn eigendom van die van anderen lijn te onderscheiden, welk kenmerk dadelijk aan den Burgemeester moet worden opgegeven hij ia tevena verplicht, dit kenmerk op aanvrage aan de politie te toonen Eenden, ganzen en zwanen, van gien kenmerk voorzien, worden Ws.houwd als geen eigenaar te htbben en zullen hierop toepasselijk zijn de bepalingen vervat in art. 36 omtrent onbeheerd aangetroffec vte. Art 8 Deze verordening treedt in werking op den dag harer atkondiging. Aldus va«tge»te!d in de openbare vergadering van den Raid der gemeente Schagen van den negen-en- twintigsten April negentienhonderdtwee. De Voorzitter, (get.) H J. POT. De Secretaris, (get.) DENIJS. Binnenlandsch Nieuws. Vergadering van „Het Witte Kruis", afdeeling ANNA PAULOWNA, op Zaterdag 10 Mei. De vergadering wordt geopend door den Voorzitter, den heer D. Rezelman. Daarna lezing der notulen door den secretaris, den heer Oostra. Nu volgt het jaarverslag, dat een terug blik vol tevredenheid werpt over het vorig jaar. Het ledental klom van 192 tot 273 en vermeerderde alzoo belangrijk. Van het maga zijn werd een druk gebruik gemaakt en het werd nog belangrijk uitgebreid. De jeugd profiteerde in het zomerseizoen veel van de badinrichting. De afdeeling leed in het begin van 't vorig jaar een verlies door het over lijden van haren eersten voorzitter, den heer Waller. De commissie tot nazien der rekening, be staande uit de heeien Stoel en Jb. Bakker, bracht bij monde van den eerste rapport uit. Zij concludeerde tot goedkeuring. De ont vangsten bedroegen f 376.56, de uitgaven f 367.36; alzoo een batig slot van f 8.20. Overeenkomstig het voorstel der commissie wordt besloten, en den Penningmeester, onder dankbetuiging, gedechargeerd. De beschrijvingsbrief, dezen keer geen be langrijks opleverende, wordt niet besproken en den te benoemen afgevaardigde vrij man daat verleend. De heer Oostra, als secretaris aftredende, wordt unaniem herkozen en neemt onder applaus de benoeming weder aan. Ook wordt deze gekozen tot afgevaardigde en de heer R. Dekker tot plaatsvervanger. Verder geschiedt mededeeling, dat vanwege de afdeeling een meisje naar Heideheuvel is gezonden, tot herstel van gezondheid. i Bij de omvraag nit de heer D. Schenk, voor 't eerst als lid ter vergadering tegen woordig, zijn sympathie voor „Het Witte Kruis" en belooft zijnerzijds zooveel mogelijk medewerking ten bate der afdeeling. De heer Jb. Bakker vraagt naar het her stel van de omrastering der badplaats, waar omtrent hij bevredigend door het bestuur wordt ingelicht. Niemand meer het woord verlangende, zijn de huishoudelijke werkzaamheden afgeloopen en rest nog alleen één punt op de agenda, n.1.Lezing van den heer Oostra, feitelijk de hoofdschotel van den disch, waarvan noch tans niemand proeven zou, aangezien bij meerderheid van stemmen werd besloten, den heer Oostra te adviseeren zijne lezing op een anderen avond te houden wegens het kleine auditorium slechts 16 leden waren aan wezig. De heer O. voldeed hieraan gaarne, en dientengevolge werd besloten de aange kondigde lezing te houden op 31 Mei a.s. en daarbij geheel vrijen toegang teverleenen, waaraan de noodige publiciteit zal worden gegeven. De voorzitter sluit daarna de ver gadering. ANNA PAULOWNA, 11 Mei. "Van den kansel in de Hervormde Kerk werd heden medegedeeld, dat door den heer Dubbeld te Schiedam eene som van f 50 is geschonken, t. w. f25 aan de kerk en f25 ten behoeve der diaconie. ANNA PAULOWNA, 12 Mei. Tot organist in de Herv. Kerk is ten gevolge van het aanslaand vertrek van den heer Van den Berg, wien door H.H. Kerkvoogden op de meest eervolle wijze ontslag is verleend, als zoodanig benoemd Mej. C. de Boer- Blankevoort. Op eene Maandag in K r a s- napolsky te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Neder- landsche Neringverzekeringmaatschappij te NIEUWE NIEDORP, is aangenomen een con cept-contract met eenige groote binnen- en bnitenlandsche verzekeringmaatschappijen, tot het vestigen van eene Algemeene Bedrijfs- verzekering-Maatschappij met een kapitaal van f2.800.000. Die Maatschappij zal uitsluitend op beurs- polis verzekeren en de administratie zal wor den gevoerd door de Directie van de „Nering." Wordt het concept-contract ook door de andere deelhebbende maatschappijen aange nomen hetgeen niet aan twijfel onder hevig is, dan zal de Nering voor de Bedrijfsverzekering een kantoor stichten te Amsterdam, waarvan de leiding zal worden opgedragen aan den heer J. G. van Eden, die dan van N. Niedorp naar A'dam gaat verhuizen. Aan het kantoor te N. Niedorp zullen dan voortaan alleen posten beneden een zeker aantal weekguldens worden ingeschreven en behandeld. „De raven brengen het uit." Te SNEEK werd Woensdag door een weduwe bij de politie aangifte gedaan, dat baar een pakje loterijbriefjes was ontstolen. Een conducteur van 't Hollandsche Spoor kwam kort daarna aan 't commissariaat een brieventasch bezorgen, die door hem in een wagon was gevonden. In die tasch bevond zich zoowaar een der gestolen briefjes. Bij een huisonderzoek te Ijlst kwam de rest voor den dag. De dader, S., bekende den burgemeester, dat de briefjes door hem bij bedoelde weduwe waren gestolen. FEUILLETON. Door ID A B O Y-E D. -0-0-0 40. Wellicht stond de moeder nog achter de deur, ODgerust doordat Sylvia nog niet kwam. Slechts de goede oude vrouw mocht niets merken van dit alles. Steeds dat leed, zoo zwaar en moeilijk, en an nog aan anderen denkenen dien geen verdriet aandoen. „Waarom juist mij dat tnrr, t 7ertwÜf0ld. „Ik zal nooit tot rust e,n' 8^ dat aan mij, of aan de luimen u Bet zal wel aau mij lig- n u steeds aan onszelf. KfiVV 6 i van karte, zij die rekenen, n Let beter en gemakkelijker. Pi088*1 mi) niet door Willy's voor een „*1 ,ateD kiden ik moest via- hoe u j handel ik het edelst maar zoo ietï u lk, tet verstandigst Dat ik j8 ]aa ff11 denken en overwegen dat binnenste "Jn er een ondiepten in ons "weder ^v®j®jhvia riep buiten de deur D»!j rr-i? Was hoorbaar ongerust. Syl4 sï:ffi0eder' dadelijk fielaat Het 8Le' °P en wasghte zich het de tranen 6611 vergeeteche poging weg te wifct T sP°ren van opgewondenheid dadeljjh dat ^atULrii)k zag de moeder ze iets onaangenaams had. Een droevige gebeurtenis maakte te RA ALTE een dubbelen feestdag tot een dag van rouw. De echtelieden H. J. Koerkamp en H. Bocferiek vierden hun gouden huwelijksfeest, terwijl de man tevens zijn 60-jarig jnbilé als koorzanger herdacht. Algemeen waren de wenschen den feeste lingen aangebodenmaar niet voor beiden zouden zij in vervulling gaan, Des middags toch ongeveer 4 uur maakte de dood een einde aan het leven der waar- schijnlijk door aandoening overstelpte vrouw en den diamant-gonden jubilaris tot wednw- Wanneer een brief van Willy zijn ver loofde zoo opwond, moest er iets zeer ernstigs, zeer gevaarlijks in staan. Het viel haar ditmaal zeer moeilijk, te zwijgen. Maar zij hield zich tóch stil. Als immer, behaalde haar kalm, verstandig overleg de overwinning. Sylvia voelde het. Vol aDgst wachtte ze op een vraag. En daar deze uitbleef, dacht ze er over na, waarom de moeder zweeg en ze begreep het stille en moeilijke wach ten van het angstige hart. Zij sprong van haar stoel op, omhelsde de oude vrouw en riep hartstochtelijk „Wat zijn jelui toch een paar men- schen 1 Wiliy en u 1 Zoo goed en groot De toon van vuiige bewonderiig voor Willy dat was eigenlijk het eenige. dat de moeder het liefst was van deze uitbarsting. En ze dacht „Godlof!" Het was dus niets, of tenminste Diets gevaarlijks. In elk geval wilde ze iets geruststellends zeggen. Maar om een bete rend drankje te geven als de aard der ziekte niet bekend is, dat is zeer moeilijk. „Zeker, Willy is goed en grootmoedig", zeide zij, terwijl zij Sylvia de wangen streelde, „maar hij heeft ook de gebreken, aan zijn goede eigenschappen eigen. Dat hebben we in zijn eerste huwelijk gezien. Omdat Makarie hem zoo liefhad en er zoo naar streefde, zich aan zijn liefhebberijen aan te passen, was hij te grootmoedig haar te toonen, wanneer zij de grenzen wat te buiten girg. Op deze manier kwam bet. dat ze bij al het vele goeds ach God. het is een hard woord zooveel ver woestte. Ik beu zoo gelukkig in de ge- naar. Revisie-zaak DeJongh. De Hooge Raad heeft Maandag op het revisie-ver zoek van W. H. de Jongh afwijzend beschikt. De eerste grond voor de revisie aangevoerd (de bewering dat niet De Jongh maar Gerard Kets den knaap zou gedood hebben) werd als niet voldoende aan het voorschrift der wet niet ontvankelijk verklaard. De tweede (betreffende de maat der voet stappen bij het lijk) kon geen ernstigen twij fel aan de juistheid der uitspraak doen ontstaan, daar niet is betwist het feit dat de lengte der gevonden voetstappen en der ge dragen schoenen overeenkwamen. Tienden in brood. Men schrijft uit HENGELO (G.) aan de „Zutph. Ct" Dat vele gronden nog niet tiendvrij zijn, blijkt hier telken jare met Hemelvaartsdng, wanneer uit alle hoeken van Hengelo en Zei- hem belastingschuldigen zich begeven naar het z. g. n. „Muldcrshuis", om hun tienden af te staan aan de 5 verschillende armbestu ren der beide gemeenten, welke zich dan daar door enkele leden laten vertegenwoordigen. Deze opbrengst bestaat in brooden, welke een bepaald gowiebt moeten hebbengeen echter minder dan 22 halve kilo's. Echte reuzenbrooden kan men aantreffen men oordeeledit jaar had het zwaarste een gewicht van 150 halve kilo's, terwijl de 2 daaropvolgenden 108 en 97 pond wogen. In 't geheel was er 2484 pond brood. Weegt er een minder dan 't bepaalde gewicht, dan moet h\j, van wien 't afkomstig is, 30 cent per pond voor het tekort betalen. Van deze bepaling behoeft zeer zelden gebruikgemaakt te worden. Dat een dag als deze door de omwonenden der „Huldersfluite" (d. i. de naam waaronder dit huis 't meest bekend is) als een feestdag wordt beschouwd, en dat menigeen gebruik maakt van de gelegenheid om op de muziek van een harmonica met een trom en dansje te maken, behoeft zeker geen betoog. Zondag hadden te BERGEN de eerste Wedrennen en Harddraverijen der Kennemer Sportclub plaats. Veel deelname was er niet; vooral de num mers voor wedrennen boden weinig interes sants. Zeer spannend was het slotnummer, de Meiprijs, een harddraverij le klasse Han dicap, waar 12 paarden aan deolnamen en waarvan een achttal bijna gelijktijdig de eind streep passeerde. De baan was nog al druk bezocht. Men meldt uit AMSTERDAM: In den nacht van Zondag op Maandag kwam een 28-jarige sigarenmaker, wonende bij zijn ouders in de Eerste Boomdwarsstraat, thuis met eene bloedende wond aan den linker slaap van het hoofd, hem in de Nieuwebrug- steeg door een glazenwasscher toegebracht. Naar het Binnengasthuis overgebracht, over leed hij aldaar aan de wonde. De glazenwasscher, opgespoord, bekende den verslagene te hebben geslagen. In ver band met deze misdaad is eene 27-jarige vrouw gearresteerd. Déraillement. Zondagmiddag is de sneltrein, die te 2 uur 27 minuten nit Enkhnizen naar Amsterdam vertrekt, ongeveer 300 meter van het station AVENHORN in volle vaart gederailleerd. De geheele trein ontspoorde tegelijk. Een geluk was het, dat de trein afbiak de locomotief liep nog ongeveer 100 meter verder en sprong toen ook nit de rails. Wonder boven wonder werd van de rnim 50 passagiers, onder wie professor Pel, niemand gewond. Alleen zekere Visser uit Sneek kreeg een hevigen zenuw toeval, die twee uur later nog niet bedaard was. De reizigers, die in een anderen trein moesten overstappen, kwamen te ongeveer 5.20 Greenwicli te Amsterdam aan. Voor den Paus. Het geldel ij k offer, dat het Roomsch-Katholieke Nederland door middel van de pers heeft bijeengebracht als jnbelgave voor den paus, bedraagt 213.000 francs. Het Witte Kruis, Afd. WIEBIN- GERWAARD. Vergadering op Maandag 12 Mei 1902, Tegenwoordig 15 leden. Na opening worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan dat de afdeeling een ledikant met volledige uit rusting heeft aangekocht, dat zal moeten dienen voor eene verpleegster. Ter vergade ring wordt gebracht een sanatoriumstoel, die zeer zeker voor herstellende patiënten een welkome rustplaats zal aanbieden. De com missie tot nazien der rekening adviseert over het finantiëel beheer in gnnstigen zin, waar na de penningmeester dank wordt gezegd. Uit het jaarverslag over 1901 blijkt, dat het ledental niet toenemende is. Tot leden van Bestuur worden gekozen de heeren R.Visscher, (herkozen), C. Haringhuizen en K. Koster. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering wordt gekozen de heer R. Visscher, met vrij mandaat. Hierna volgt de bespreking van het plaat sen van een regenbak aan de Nieuwesluis. Het bestuur brengt rapport uit en geeft opgave van de globale onkosten, welke circa 1000 gld. zullen moeten bedragen. Aangezien de vergadering zeer onvoltallig was, wordt be sloten over eenige weken nog eens een ver gadering te beleggen, teneinde tot een beter resultaat te kunnen komen. Na rondvraag wordt de vergadering gesloteD. De laatste uien aan den LAN GE DIJK gingen voor een hoogen prijs van de hand. Was de prijs f2.— per 50 K.G. de laatste dagen steeg deze in eens tot f4.—! WINKEL. De afdeeling W in kei der vereeniging Volksonderwijs koos in hare vergadering van 12 dezer als afgevaardigden naar de algemeene vergadering de heeren K. Boekei en K. Knecht en als plaatsver vangers de heeren Jb. Spaans en P. Wit Cz. WIERINGEN. J. 1. Dinsdag v. m. 10 uur, had op 't marktplein vanwege de Provinciale Commissie tot bevordering van veefokkerij een stierenkenring plaats. Aangevoerd waren 6 stuks. leu prijs f75, verkreeg de stier van den heer Jb. Kort2en prijs f 50, de stier van den heer S. Groeneveld 3en prijs f 25, de stier van den heer Jbs. Engel. De eigenaars der bekroonde stieren zijn verplicht de dieren een jaar op 't eiland te stationneeren. W IERINGEN. De her ij k van maten en gewichten zal worden gehouden iu het raadhuis als volgt Op 21 en 22 M^i a.s. v.m. 8—12 nor voor HippolytushoeL en omstreken. 21 Mei n.m. 1—4 uur voor Westerland. 22 Mei n.m. 1—4 uur voor Oosterland. De eerste helft der schoone Meimaand is tot heden voor alle ooftgewassen een strenge meesteres geweest. Pruimen en ker sen .die tegen wil en dank hunne bloesems ont plooiden, vertonnen thans die eigenaardige zwart-bruine tint, die gewoonlijk de voor bode is van een zeer middelmatigen pluk. En zoo op 't oog zou men ook zeggen, dat van de vroege peer- en appelsoorten in 't geheel niets terecht komt. Thans komt de wind, die langer dan veertien dagen nit 't Noorden en N.-Westen bleef blazen, uit tegengestelde richting, en hoewel hij oorzaak is, dat de barometerstand vrij laag blijft, voert hij toch een milderen luchtstroom met zich, die nog veel in 't reine kan brengen. Bekende weêr- voorspellers komen echter met de vertroostende tijding, dat de tweede helft van Mei nog kouder zal zijn dan de gepasseerde. Van harte willen we hopen, dat ze 't ditmaal misgeraden hebben. Het Departement KOLHORN der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, hield voor enkele dagen zijn gewone huis houdelijke voorjaare-vergadering. Uit de rekening en verantwoording van den Penningmeester bleek, dat er een voor- deelig saldo van ruim 8 gld. was. De mededeelingen door het Bestuur gaven geen aanleiding tot bijzondere besprekingen. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering werden aangewezen Ds. Briedé eu de heer G. Holle. Als plaatsvervangers Ds. Van Meurs en de heer A. Droog. De Bibliothecaris gaf een zeer opgewekt verslag van het verloopene leesseizoen. De heer G. Holle die volgens rooster als secretaris aftrad werd herkozen. Eindelijk verklaarde do vergadering zich in beginsel voor 't geregeld verschijnen van een eigen orgaan met afschaffing van 't be kende jaarboekje. Te KOLHORN zal in den nazomer weder een Pioralia-tentoonstelling gehouden worden. De heer H. J. Teeriuk te Alkmaar zal, evenals verleden jaar, voor eene ruime collectie kweekplanten zorgen. Deze potplantjes, in vijf verschillende soorten, kunnen bij den heer Holle afgehaald worden, en worden berekend tegen 30 cent per stel. Twintig stel kunnen door minver mogenden aangevraagd worden a 10 ets., alles op voorwaarde dat ze op bovengenoemde tentoonstelling ingezonden zullen worden. Dat inzendingen buiten mededinging of ter opluistering als steeds welkom zullen zijn, kan als een beleefde vingerwijzing aange merkt worden aan bet groot aantal kweek- sters, die met evenveel zorg als liefde, hare omgeving met een deel van den onuitputte- lijken bloemenschat trachten te verfraaien. Met H. M. de Koningin gaat het steeds vooruit. Alle verschijnselen duiden op een ingetreden herstel. Men meldt van Het Loo Naar wij met zekerheid vernemen heeft dr. Roessingh het voornemen, Woensdag, van het Loo naar Den Haag te vertrekken, om daar weder zijn werkzaamheden van geneesheer-directeur van het Ziekenhuis te aanvaarden. Het vertrek van den lijfarts wijst op den gunstigen toestand der Koningin, wier krach- ten langzaam terngkeeren. Hoe lang het I volledig herstel van H. M. nog zal vorderen is echter vooralsnog niet met zekerheid te zeggen, doch de geneesheeren zijn hoogst voldaan over den loop, dien de ziekte geno men heeft. HARINGCARSPEL. Tot Hoofd ingeland van den Ringpoldor is den lOden dezer benoemd de heer C. Groot te Tuitjeborn. daciite, dat gij en Willy dat gij elkaar zult opvoeden en hooger brengen. Dat zal bepaald zoo gaan. De een helpt en steunt den ander wederkeerig." Hierna bleef Sylvia zeer stil. Zij gaf zich aan baar gedachten over. „Ja, wat had hij veel van Makarie stil en zwijgend verdragen. En toch leed hij menigmaal. Ik heb het gemerktop dien laatsten morgen van haar leven. Hij leed en zweeg en droeg. Wat hij voor haar kon, kan hij ook voor mij mij dragen, mij verdragen. Slechts korten tijdMij heipen, totdat het in mijn binnenste helder en duidelijk zal worden Of neen, mij helpen dat geene verzoeking meer mijn weg kruist. Dat is het beste, dat is het zekerste." Na tafel verzocht ze dadelijk naar haar kamer te mogen gaan. Zij wilde nog aan Willy schrjjven en Johanna kon dan den brief nog wel naar de post brengen. Johanna zat tot elf uur in de keuken te wachten en de moeder zat in de woon kamer en dachtdat wordt een lange brief. Maar ze vergiste zich. Het was maar een heele korte geworden. Met den penhouder in de hand zat Syl via en keek in het licht van de lamp. „Maar ik kan niet alle opoffering van hèm eifchen. Makarie was zijn vrouw en zij beminde hem met een eenzijdig fana tisme. Al beminde ze wellicht in hem alleen de liefde en het huwelijk, moest bij toch daarom haar dragen en helpen. Zij had haar gansche hart, haar heele leven aan hem gegeven. „Ik echter niet. Ik gaf hem mijn woord met een halven leugen. Dat, wat ik hem van mijn gevoelens voor Robert heb gezegd, zeide ik slechts voor mezelf, het was een kleine tegemoetkoming aan mijn geweten. Meer was het niet. „Ik wilde door hem slechts vrede, zeker heid, doel in mijn leven brengen. Ik heb voor hem slechts acktiDg ach God eerbied, ja bijna eerbied. Maar heimelijk verlangt mijn hart naar een ander." Hoe zou het nu worden, als zij dien eens wederzag Een kwellende nieuwsgierigheid pijnigde lang haar arm hoofd en bracht haar af van haar voornemen om te schrijven. Zouden ze elkaar zeer veranderd vinden, evenals toen, na dien tocht naar de Middel- landsche Zee. toen ze eerst weer langzaam elkander naderden Zou er nog eenmaal zoo iets kunnen ge beuren En moest niet dan, wanneer dat wederom in zijn hart gebeurde en in hem. alle hindernissen neerwerpend, de erken ning triomfeeren, dat zij voor hem bestemd was, voor hem zou zijn de uitverkoren echtvriendin Zou ze hem dan juichend en 1 jubelend in de armen zinken Het liep haar warm door de aderen. Zaligheid of schrik Zij wist het niet. „Hoe kan ik zóó denken en Willy ver geten", dacht ze in diepe schaamte. „Dat is toch al het laatste wat hij aan mij heeft verdiend." En toen schreef ze vlug „Lieve Willy. „Dat Robert terugkomen zou. wist ik. toen ik mij met jou verloofdeik had het een paar dagen te voren in de courant ge lezen. Waarom ik het je niet heb verteld, waarom ik zweeg, ik kan je er geen reden voor opgeven. Vergeef het me, wanneer het jou voorkomt dat je mij daarvoor vergeven moet. Over alles wat in je brief staat, zou ik het liefst willen zwijgen. Ik vraag je dit eene ik zou Robert von HolJern niet willen terugzien. Verhoed het, want gij alleen kunt dat doen op eone Diet in het oog loopende wijze. Laat mij je nog iets zeggen: Jij bent voor mjj de eerste onder alle menschen. Je Sylvia." Zij rekende na, hoe lang de brief onderweg zou zijn. Nu droeg Johanna hem naar de bus en morgen vroeg om vijf uur werd die bus gelichthij ging dan met den trein van half zeven weg en kwam tegen den avond aan. Wanneer Drews wat aan het spoor te doen had, dan nam hjj direct de post meê, anders kreeg Willy den brief eerst den volgenden morgen. Maar Draws zou er bepaaid wel zijn Willy zou hem wel gestuurd hebben. Hij heeft het im mers bekendhij is in onrust. In haar binnenste was het vooreerst weier rustig. Zjj had hem een verzoenend woord gezondendat hij voor haar de eerste van alle menschen was. Iets grooters kon men toch eigenlijk niet zeggen. En het was geen leugen. Mevrouw Mammiing keek Sylvia niet meer zoo vorscbend aan. nu zij haar lief schooad- chtertje, - zooals ze" haar bij vooraeur noemde, mei opgew kt ge laat za. rondioopen WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1