11161681 NifilffS-, Üï6fl6!li6- Liilliiillal. Donderdag 26 Juni 1902. 46ste Jaargang No. 3743. Bureau: iCHAGBiV, Laan, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. W 1 R E L. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. SGHA6ER COURANT. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgeus 9 ure, worden ADVERTËNT1EN iu het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. AfzonderliiVe nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Vergadering van den Raad der gemeente SINT MAARTEN, op Zater dag 21 Juni 1002, 's morgens 10 uur. Present alle leden. De notulen worden, na opening der ver gadering, voorgelezen en goedgekeurd. De secretaris leest een schrijven voor van de afdeeling Het Witte Kruis, behel zend een veraosk om de sloot in Lutjeweg eens per maand te willen doen reinigen en een middel aan te wenden, (b.v. schieten met los kruit,) waardoor de spreeuwen niet meer in de boomen van het dorp zullen over nachten, ter voorkoming van den ondragelijken stank, welke ieder jaar, des zomers, over het dorp wordt verspreid. De Voorzitter deelt mede, dat de sloot in Lutjeweg tegenwoordig vrij goed in orde is, aangezien de heer Schermerhoru, ze nog dezen winter heeft uitgebaggerd. De andere heeren beamen dit, doch vinden 't een groot kwaad, dat in die sloot een dam is gemaakt, waardoor het daar geen stroomend water meer is en de baggerman moeilijk op genoemde plaats kan komen om te baggeren, 't Oordeel is dan ook dat 't water eerst goed kan wor den, als de dam is gerooid, terwijl de eige naar evengoed door middel van een brug op zijn land kan komen. Na eenige bespreking is men van mcening, dat die verandering kun gebeuren enhet bo vendien noodzakelijk is, dat ze tot stand wordt gebracht, waarom wordt besloten daaromtrent een schrijven aan het Bestuur v&n den Riug- polder te richten. Eveneens wordt goedgevonden, dat de voor zitter een of twee personen aanstelt, die 's avonds, door middel van schieten, trachten zullende spreeuwen uit het dorp te verjagen. Voorzitter deelt mede, dat, in overleg met de Hoofden der Scholen, een concept-ver ordening van het herhalingsonderwijs is opgemaaktna een paar wijzigingen wordt besloten de verordening te zenden aan den heer Districts-schoolopziener te Alkmaar, om ze zoo mogelijk, in de volgende vergadering vast te stellen. Vooraf werd besloten vrij stelling te vragen van het geven van her halingsonderwijs over dag. In verband met het vele trouwen op Zon dag, stellen B. en AV. voor, dit zooveel mogelijk te beteugelen, door art. 4 der leges- verordening te wijzigen, n.1. zoo, dat een recht aal worden geheven van f 10.voor het trouwen op Zon- en erkende Christelijke feestdagen. Thans bedraagt het recht f I. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Tot hooisteker voor de wijk Sint Maarten wordt benoemd de heer \V. Tesselaar, voor Valkoog de heer D. Kuiper Wz., voor Eenigen- burg de heer J. Jonker, zoodat hooistekers zijn voor Sint Maarten J. Schermerhorn en W. Tesselaar, voor Valkoog W. Brak en D. Kuiper Wz. en voor Eenigenburg C. de Moei en J. Jonker. De heeren P. de Boer, P. Rens en K. Slot Jr. worden benoemd tot commissieleden voor het onderzoeken der rekening dienst 1901. Wordt besloten goedkeuring te vragen aan H. H. Ged. Staten voor de betaling van f5.90 uit den post voor Onvoorziene Uitgaven, even eens voor verschillende af- en overschrijvingen bedragende f 365.095, terwjjl machtiging wordt verleend aan B. en W. om fl22.9l, over te schrijven uit den post voor onvoor ziene uitgaven op diverse posten. Bespreking brandspuit De secretaris leest een schrijven voor van den Opperbrandmeester, den heer C. Grootes Hlinhfnd |$flaal. Door OTTO ELSNER. o-o-o 7. „Neen Hilde sprak niet veel. Wat had ze ook moeten zeggen Zij was met hare gedach ten zoo bezig, dat ze geen tijd had, naar woorden te zoeken. Daarbij had ze alle rede nen in het diepst van haar hart op te sluiten, wat naar buiten driDgen wilde. Wanneer Fransje de blik van Hilde's oogen had gevolgd, dan had ze vlug genoeg kunnen raden, wat er in haar vriendin omging want deze keek onafgebroken naar den jon gen huzarenofficier, óf hij aan 't dansen was, óf dat hij stond te praten. Nu liep Axel aan haar beiden voorbij. Hilde's hart klopte. Zij zag duidelijk, dat hij naar haar keek en dat wel met groote bewondering. Hij scheen te willen blijven staan, om op haar toe te treden. Op dat oogenblik vatte een kameraad hem bij den arm. „Kom toch Axel." „Wat is er dan?" vroeg deze, nog steeds de blik op Hilde gericht. „Wat er is?.... Je weet toch, dat wo nog het een en ander te arrangeeren heb ben voor den cotillon.a „Wat voor een dars komt er nu?" „De quadrille.... Wij hebben alleen dezen dans gevraagd, om wat tjjd te win nen. i Jr., omtrent de werking der spnit bij den 1 brand van J. Bruin te Stroet. 't Blijkt dat de heer Van Ree zijne belofte „eerst betalen, dan zal ik de spuit goed in orde brengen," niet kon of heeft willen nakomen, tenminste de Opperbrandmeester adviseerde, dat bij een brand van eenigen omvang 't weinig zou beteekenen met die spuit hulp te komen bieden, terwijl het personeel z. i. met minstens zes man moet worden aangevuld. Voorzitter zegt, 't beste zal wezen, ons niet j langer met die spnit te behelpen en maar tot den aankoop van een nieuwe over te gaan.Daar- toe wordt met algemeene stemmen besloten. Nog wordt medegedeeld, dat, blijkens informatie, de spuit te Hoogwoud heeft gekost f845.en bediend kan worden door 12 man ook is voorzitter met eenige raads leden bij de beproeving der brandspuit te Dirkshorn geweest. Deze, zegt voorzitter, gaf voldoende water, maar moest door veel manschappen worden bediend. Na eenige bespreking wordt besloten, door middel eener advertentie, prijsopgaaf te vragen van nieuwe spuiten, met vermelding door hoeveel personen ze bediend kunnen worden, terwijl dan B. en W. wordt opgedragen een onderzoek in te stellen naar de werking. Voorts, dat de aan te koopen spnit niet eerder zal worden aanvaard, dan nadat daar mede een proef is ufgelegd in de gemeente en ze aan de te stellen eischen voldoet. Verder verzocht do hoer Grootes, hooihaken te willen aanschaffen, waarmede door één man gewerkt kan worden. De Raad vindt zulks ook noodig en besluit tevens nog een paar hooivorken ook aan te koopeD. De Voorzitter zal alles met den heer Grootes bespreken. Vervolgens wordt in comité behandeld een reclame Hoofdelijken Omslag van de heeren J. Schermerhorn en G. Pater. Op beide reclames wordt afwijzend beschikt. Bij de gewone rondvraag deelt Voorzitter mede, dat het Dagelijkschf Bestuur in de verschillende scholen is geweest, en noodig vindt, dat bij de school te Eenigenburg een riool wordt gemaakt. Da metselaar Grootes zegt Spr., heeft reeds een opgaaf van kosten gedaan. Op het schoolplein te Valkoog moeten zegt Spr., nog bankjes worden gemaakt om de boomen. De heer De Boer zou dat gaarno zien, terwijl de andere leden zich daarmede kunnen vereenigen. De heer Dekker zal zich met de uitvoering daarvan belasten. De Voorzitter deelt eveneens mede, dat R. Zwaan een riool wenscht aan te leggen door zijn erf, en verzoekt de gemeente te willen bijdragen in de kosten. Allen tegen. De heer Rens zou het wenschelijk achten, dat in de school te Valkoog een filter werd geplaatst. De heer de Boer zegt, dat thans water aan de kinderen wordt verstrekt uit de kerk- bak die bak, zegt Spr., is n.1. zoo verhuurd, dat de huurder iederen dag moet zorgen, dat een emmer drinkwater voor de kinderen disponibel staat, en dat water is lekker. De heer Rens vindt dat water ook uit stekend, maar zegt Spr., doordat het in een emmer staat op den grond, wordt het wel eens onrein gemaakt door de jongens en ook door sommige dieren en dat gaat toch niet op. Spr. stelt daarom voor, dat evenals te Sint Maarten een filter in de school wordt geplaatst. De heer De Boer vraagt, wie zich dan met de vulling zal belasten. De Voorzitter zegt, dit met den heer Van Albada te zullen bespreken, waarna het voor- stel-Rens wordt aangenomen. De heer Rens vraagt, hoe of de toestand met het drinkwater te Eenigenburg is. De Voorzitter deelt mede, dat daar reeds een filter is, en op een vraag van den heer Slot, zegt Spr., dat geregeld gefilterd drink water voor de kinderen in de school te Sint Maarten disponibel is. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Vergadering van den Raad der gemeente WIERINGEN, gehouden op Zaterdag 21 Juni 1902, des namiddags 2 uur. Afwezig de heer P. Luijt. Voorzitter de heer F. C. H. A. L. Cavaljé. Na opening door den Voorz., worden door den secretaris, den heer J. Bruul, de notulen der vorige bijeenkomsten gelezen en onver anderd door den raad goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dat van heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd zijn terug ontvangen de suppletoire begrooting voor 1902de verordening op het herhalingson derwijs; en dat door den heer Rijksontvanger te Anna Paulowna aan den gemeente-ont vanger alhier zijn betaald de sommen van f262.83 en f489.08. Van Gedeputeerde Staten was goedgekeurd terugontvangen de wijziging in den legger der wegen. Worden gelezen twee missives van de heeren A. liusselman en Jb. N. Keijzer, waarin genoemde heeren meèdeelen, hunne benoeming als armvoogden aan te nemen. Ter inzage worden gelegd de maandstaten der zeegras-exploitatie over April en Mei 1902. Waren ingekomen twee reclames voor hondenbelastingeen van den heer H. Bax en een van den liesr P. Mostert, beiden een half jaar ontheffing verzoekende wegens 't wegdoen hunner honden. Toegestaan. Wordt ter tafel gebracht het proces-verbaal der kasverificatie bij den gemeente-ontvanger gehouden op 21 Juni 1902. Hieruit blijkt, dat volgens boeken en bescheiden, de ontvang sten hadden bedragen f29773.163, de uitgaven f 29020.86', alzoo moest in kas zijn en is bevonden de som van f752.30. Van Gedeputeerde Staten was goedgekeurd terugontvangen het bestek en de teekening voor den bouw van een nieuw schoollokaal te Hippolytushoef. Voor dezen bouw is noodig een geldleening groot f3000. De raad mach tigt B. en W. deze geldleening aan te gaan tegen een rente van 4°/o; de jaarlijksche aflossing te bepalen op f 250. Hierop zal wederom de goedkeuring van Gedeputeerde Staten worden gevraagd. Vervolgens wordt aangeboden een supple toire begrooting voor 1902. Daarop komen voor de kosten van den nieuwen schoolbonw, geldleening enz., tot een totaal bedrag van f4797.60, welke met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Wordt aangeboden de gemeente-rekening over 1901. De ontvangsten hadden bedragen f 24116.08 en de uitgaven waren f 23396.455, alzoo een batig saldo groot f 719.623. Tot I commissieleden voor 't nazien der rekening werden benoemd de heeren P. Koorn en 1 J. Hermans. Tevens werd tot sluiting van den dienst 1901 een suppletoire begrooting vast gesteld tot een bedrag van f 5813.245. Tot telephoonhouder aan den Oever, voor een aldaar nieuw op te richten telephoon- I kantoor, wordt benoemd de heer W. Hermans. Was ingekomen een adres van mej. Wed. A. Velleman, verzoekende om voor de levering van de nuttige handwerken aan de school, in aanmerking te mogen komen. De raad besluit om haar in 't volgend jaar de levering op te dragen. Rondvraag: De heer Obreen vestigt de aandacht op de wegen, hij vraagt, of er nog besteding zal plaats hebben voor de levering van grind. Wordt besloten deze spoedig te houden op de voorwaarden als verleden jaar. De heer Tijsen vraagt, wanneer de zeegras- maaierij wederom aanvangen zal, waarop de heer Obreen meedeelde, dat de uitreiking van de concessies zal plaats hebben op 5 Juli a.s. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. - WIERINGERWAARD 22 J u n i 1902. Heden had alhier plaats een voorturnersles onder leiding van den heer Haalmeijer, lid van de technische commissie voor 't gewest Noord-Holland van 't Ned. Gymnastiekver- bond. De deelnemende vereenigingen waren Amsterdamsche Gymnastiek vereeniging Olympia, Amsterdam; Bato, De Rijp; Jahp, Westzaan Jahn, Edam Pro Patria, Helder Hercules, Nieuwe Niedorp Hercules Wormer- veerLycurgus, Schagen Concordia, Zaan dam Turnlnst, Alkmaar De Halter, Alkmaar Kracht en Vlugheid, Alkmaar Simson, Koog ZaandijkD. O. V. E. JJ., Zuid Scharwonde Olympia, Wieringerwaard ;tezamen uitmaken de ongeveer 60 gymnasten. Onder leiding van den heer Haalmeijer werden eerst de Vrije-en Ordeoefeningen gehouden op het land van den heer Vos. Daarna weid teruggemarcheerd naar het terrein van Mej. Boon, waar onder leiding van de verschillende voortnrners oefeningen aan de werktuigen (ringen, paard, rek en brug) werden gehouden. Na afloop hiervan werd gepauseerJ. Hierna had op het land van den heer Vos een wedstrijd plaats iu hoogspringen en polsstok-verspringen (Vrijwillige deelname.) De prijzen bestonden in kunstvoorwerpen. Voor hoogspringen werd de prij» behaald door den heer Herwijnen (Concordia ijaandam) voor 't polsstok-verspringen werd de prijs behaald door den heer H. Koster (Olympia W ieringer w aard). Met een toepasselijk woord werden de prijzen uitgedeeld door den heer Esveld (Zaan dam) secretaris van 't gewestelijk bestuur. Jammer dat bij 't polsstok-verspringen een der turners het ongeluk had zijn pois nog al ernstig te bezeeren. Door een paar turnmak- kers werd het lichaamsdeel weer in den nor malen toestand gebracht en verbonden, zoodat het nogal goed scheen te ziju afgekomen. We kunnen niet zeggen dat het ver springen met den polsstok ons een aantrek kelijk werk toeschijnt. Het algemeen gevoelen was dan ook dat dergelijke wedstrijden niet direkt thuis behooren op het gebied der Gymnastiek. Schoon zomerweder begunstigde de verschillende werkzaamheden, die met be langstelling gevolgd werden door een talrijk publiek. - ANNA PAULOWNA. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van onderwijzeres aan school no. 1 alhier, bedraagt 17. Voor de vacature van eersten onderwijzer aan dezelfde school, heeft zich niemand aan gemeld. - ANNA PAULOWNA. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben een paar honden deerlyk huisgehou den onder de lammeren van den lieer K. de Wit. Zeven ervan werden gedood, terwijl er bovendien niet minder dan 29 min of meer gehavend werden. - In 't paardenspel. In een te HILVERSUM staand paardenspel viel bij de repetitie een bejaard rijder van zijn paard, met het droevig gevolg, dat hij op zijn borst werd getrapt. Zaterdag overleed de ongeluk kige, een weduwe met vier kinderen achter latend. Zijn naam is Leon Blanus. Axel volgde. Dadelijk daarop begon de quadrille. Hilde's gedachten waren nog by den jongen officier, toen er plotseling een heer voor haar stond. „Mejuffrouw, mag ik u verzoeken Zij gaf geen antwoord zy wist slechts dat ze ten dans gevraagd wasWerk tuigelijk legde zij de hand in den arm van den danser. Hij voerde Hilde direct door de zaal naar het paar, dat hij voor de quadrille tegenover zich had gevraagd. Hilde zag tot haar niet geringe verba zing, dat Elli Reventlow tegenover haar stond. Hoe weinig tijd er ook was om het gelaat van Elli te bespieden, moest Hilde toch de verandering bemerken, die daarop plaats greep. Maar dat interesseerde haar evenwel zeer weinig. Zij voelde er alleen een groote vreugde over een vreugde die in omvang toenam, naarmate de dans vorderde Intusschen hadden deze beide paren in de hoogste mate de algemeene opmerk zaamheid getrokken twee mooie meisjes, in haar verschijning de meest mogelijke tegenstelling toch geheel 't zelfde gekleed en toch blijkbaar elkaar geheel vreemd, wat uit de houding was op te maken, die ze tegenover elkaar aanoamen. Maar Hilde werd ook gewaar, dat zij in dezen strijd der schoonheid over haar tegenstandster zegevierde. Gedurende een kleine pauze was mevrouw Bertram op Elli Reventlow toegetreden. „Het is verschrikkelijkzeide zij, een koele blik op Hilde werpend, „niet alleen dat dit meisje hetzelfde costuum draagt, maay nu moet ze bij den dans ook nog tegenover je staan Verlaatje daarop, zij is de vriendin van ja naaister. Ik zag ze nog zooeven druk met elkaar spreken En het allerergstede stof voor de taille, de kanteD, alles 't zelfde o, 't is om ziek te worden. Je hebt dat die Petersen, die gans, bepaald cadeau gedaan Nu, die zal morgen heel duidelijk mijn meening hooren. Zij zal ons niet ongestraft deze beleedigiDg aandoen. „U neemt de zaak te tragisch op, tante," i antwoordde Elli sassend. Het gesprek moest onderbroken worden, omdat de muziek weer begon. Het was de laatste figuur van de quadrille. Daarbij geven de dames elkaar een hand en schuiven dan wisselend door elkaar in de ronde. 't Was een keur van dames. Nog jonge meisjes in haar ontluikende bekoorlijkheid, ook oudere dames in haar volle waardigheid. Zij allen waren een keten, welks schakels zich eng aaneeDsloteD. Plotseling brak deze kring met een ruk uit elkaar. Mevrouw Bertram had geweigerd Hilde de haiid te geveD. Zij deed het met zulk een energiek ge baar, dat niet te misduiden was, dat het een elk moest opvallen. Hilde was het, als bevroor haar het bloed in de aderen. Als naar hulp zoekend, keek ze rondom zich. Haar was het, als moest de mooie, slanke officier met de heldere blauwe oogen haar in bescherming komen nemen. Maar ze zag hem niet en herinnerde zich nu, dat hij even voor dezen dans door zijn kamera den geroepen was en de zaal had verlaten. BARSINGERHORN. Het adres aan den gemeenteraad om een tweede stem bureau in de gemeente, en wel te Kolhorn, werd door 136 kiezers onderteekend. Dit zijn bijna alle kiezers te Kolhorndaar nu te dezer plaatse een gemeentelocaal geheel onge bruikt staat en de zaak dus geen kosten veroorzaakt, verwacht men vrij algemeen eene goedgunstige beschikking. Te DEN HELDER is Zondag een oppassend 21-jarig jongmensch door zijn dronken stiefvader levensgevaarlijk met een mes in borst en zijde gestoken. In bedenke- lijken toestand werd hij naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. De dader is naar de cel te Alkmaar overgebracht. Een stakkerd. De burgemeester van Aagtekerke ontving in het laatst van Mei den volgenden brand brief „Geachte Heer Burgemeester. Met dezen deel ik U mede dat ik in moeilijkheid verkeer en dat ik gaarne zon willen dat u mij hielp, want ik ben zoo arm als de mieren, ik heb geen kleeren meer aan mijn lijf dus verzoek ik u mij te helpen en indien gij mij niet helpt dan gaat aanstaanden nacht uw rommel in den brand, ik vraag U niet veel ik, hoop dat U mij f50 geeft dan zal ik uw boel spaien en zoo niet dan steek ik de roode haan in uw boel. Als gij mij die 50 gulden geven wilt leg ze dan maar bij de poort In nw tuin dan kom ik ze van nacht halen zijn ze er niet dan laat ik uw boel In rook en vlammen vergaan. Na Groette A. Biminel." De schrijver bleek een 20-jarige jongeman te zijn, die onbekwaam is tot werken en die door zijn stiefmoeder, op grond dat hij niets inbrengt, uit huis is gezet. Hij stond gisteren voor de rechtbank te Middelburg terecht en zeide gehandeld te hebben om onder dak te komen. Er is drie maanden gevangenisstraf tegen hem geëischt. Als hij nu zijn straf ondergaat is hij juist tegen den winter weer hulpeloos. De stakkerd De uitslag van de Dinsdag gehouden stemming van een lid van den Gemeenteraad van WIERINGERWAARD, vacature—J. Schenk Dz., is als volgt: Aantal Kiezers 162. Uitgebracht 99 stemmen; van onwaarde 7 stemmen. Hiervan verkreeg de heer D. A. Kaan 58 stemmen, de heer D. Kater 34 stemmen, zoodat gekozen is de heer D. Az. Kaan. Met het doel om het visc fa- water van den ANNA PAULOWNAPOLDER sterker te bevolken zijn dezer dagen eenige honderden ponden jonge palingen aldaar in vrijheid gelaten. Door den trein gedood. De landbouwer te AVENHORN, die voor een paar weken geleden het ongeluk had om met zijD paard en wagen door een trein aan gereden te worden, waarbij het paard den dood vond, had eergistermorgen het ongeluk om met zijn fiets onder eeu voorbijsnellenden trein te geraken, waardoor hij overreden en gedood werd. Treurig. De 51-j'arige meu belmaker J.'J., werd, in het laatst van het vorige jaar, wegens huurschuld uit zijn woning aan het Achterklooster te ROTTER DAM gezet. Zijn gereedschap verkocht hij uit armoede, om nog zooveel mogelijk met ziju zoontje in logementjes onderdak te krijgen. De paar laatste maanden i6 hij geheel zonder verdiensten, kan zooals hij beweert trots alle pogingen geen werk vinden, en zwerft doelloos rond, levende van hetgeen medelij- Niemand verroerde zich ofschoon de muziek,even opgewekt doorspeelde geen enkel men6ch, die een woord durfde te spre ken. Allen stonden onder den indruk van het gebeurde als vastgenageld op hunne plaat sen. Het was goed, dat er maar een eind aan den dans werd gemaakt. Lang had Hilde het tenminste niet meer kunnen uithouden. Het hart klopte haar of het bersten moest en met opeengeknepen lippen deed ze haar uiterste best, een kreet van wanhoop en smart binnen te houden. Haar danser geleidde haar naar haar stoel en nam dan afscheid met een koele buiging. Hilde begreep daaruit, wat ze reeds dui delijk op de gezichten der anderen had kunnen lezen, in dezen kiing was ze onmo gelijk geworden, volkomen vernederd. De vrouw, die hier de eerste viool speelde had haar meening over Hilde dui delijk te kenaen gegeven en niemand zou het wagen, zicb om die meening niet te bekommeren. Was er in Hilde's nabijheid een uitgang geweest, zoo zou ze als een doodelijk gewond wild naar buiten zijn ge sneld. Maar zoo van haar plaats, midden in de zaal, met aller oogen op haar gericht, kon noch wilde ze vertrekken. Tranen aan haar wimpers, bleek als den engel des doods, zag Fransje tjt haar op. In Hilde's borst ontwaakte de trots. Neen, zij ging niettenminste nu niet op dit oogenblik... Zij wilde niet vluchten en doen alsof ze schuld hadZij was zich van geen misstap bewustZij wilde eens zien, wie het opnieuw durfde te wagen, haar te beleedigenen reeds schold ze zichzelve, dat ze deze beleedigiug maar stilzwijgend had verdragen, zonder zich te verweren. Hare oogen vlamdenop haar wangen vertoonden zich die twee roode vlekken, welke 6teeds zichtbaar werden, wanneer een groote opgewondenheid haar ziel in beroering bracht. Misschien was Hilde Sehwarz nog aooit zoo mooi geweest, als juist op dat oogen blik. Het orkest begon met het voorspel van eeD polka-mazurka. De heeren die hun dames reeds gekozen hadden, stelden zich in paren reeds achter elkaar op. Óp dat oogenblik verscheen Axel Ber tram in de zaal. Hij bad blijkbaar nog geen keus gedaan. Zijn blik ging snel de zaal door, zonder twijfel zocht hij een danseres. In bange twijfeling drukte Hilde baar hand op het hart Vergiste zij zich, of kwam hij inderdaad op haar toe Nu boog hij voor haar Zij hoorde een zachte, melodieuze stem Tot haar sprak een blik, welke een stroom van geluk en zaligheid in haar borst goot. Zij had gezegevierd, zy was gewroken. De zoon van die vrouw, die haar zooeven doodelijk had beleedigi, was uit zichzelf ge komen om de schimp, die zijn trotsche moeder haar zooeven had toegevoegd, van het voor hoofd te wasschen. Glimlachend, als in een roes. wandelde Hilde aan de zijde van Axel door de zaal. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1