r AllllCCl NilllJ-, AOertEDtifi- k LóilluilM Ülinkrnd Donderdag 31 Juli 1902. 46ste Jaargang No. 3753 Rureaa ICH.4GEH, Laan, D 4. Uitgever5 P. TRAPMAN. Medewerker J. W I K E L. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. SCHAEE KRANT. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENÏIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 8.60. Afeonderliilre nummers 5 Cent. ADVERTfeNTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Van de scheepswerf van de firma W. F. Stoel en Zoon te Alkmaar werd te water gelaten een nienwe stalen motorboot, ingericht voor 't vervoer van enkele passagiers en verder goederen en vee; gebouwd voor rekening van den heer M. de Haan te WIERINGEN en bestemd voor de beurtvaart tusschen Wieringen en Alkmaar. Men schrijft uit GULPEN (L.): Zaterdagnamiddag omstreeks 4 uur ont lastte zich hier een hevig onweder met stort- regen en storm. Honderden boomen werden 1 in een oogenblik ontworteld, zoodat deze op verschillende plaatsen op stapels liggen. Het is waarlik een verwoesting, zooals in jaren in deze streken niet is aanschouwd. Bijna alle huizen werden min of meer beschadigd en gebouwen die sedert kort stonden, vielen in. Vee, dat op de weide was, kwam onder de neervallende boomen en bleef op de plaats dood. Ook de te velde staande granen werden grootendeels vernield, zoodat de veelbelo vende oogs die aanstaande was, grootendeels verloren is. In weinig tijds waren de rivieren Gulp en Geul buiten bare oevers en de schade, daardoor aangebracht, is even groot. Ook nabijgelegen plaatsen werden door bet onweder getroffen; te Margraten sloeg de bliksem in de groote bouwhoeve Dobbelstein, bewoond door den pachter Meertens. In weinig tijds lag de schoone hoeve aan den grond en was een prooi van bet vuur. Op tal van plaatsen zijn de wegen versperd door de omgewaaide boomen, zoodat het ver keer gestremd is. Ook de telefoonverbinding is vernield. Een brievenbus als vogelnest. Bij den heer D. Verduin te BEEMSTER hebben een paar roodborstjes een nest ge bouwd in de brievenbus aan de poort der •boerdery, niettegenstaande deze dagelijks wordt geopend, om de brieven en couranten er uit te balen 4 jongen worden er groot gebracht. Omtrent de vestiging van president Stevn in ons land vernemen wij nader, dat ZHEd. met zijn gezin zijn intrek zal nemen op de villa Norrna op den Bad huisweg in SCHEVENINGEN. Prof. Winkler uit Amsterdam, die zich op bet oogenblik in Dnitschland bevindt, komt over om den zieke te onderzoeken en voor zijn behandeling van raad te dienen. De President lijdt aan de gevolgen van een zonnesteek. Te SCHEVENINGEN is Zaterdag een proef genomen met de reddingskleeren, gemaakt door mej. Bakker-Zniderman te Helder. In het buitenland mocht zij daar mede groot succes behalen, en ook Zaterdag te Scheveningen. Eenige beeren en dames hadden zich voor de proeven beschikbaar gesteld. Zij werden in de boot van de maatschappij Zeebad de zee ingebracht en dreven ongeveer een uur in bet water. Beurtelings bevonden zij zich aan de Noordzijde en Zuidzijde van het wau- delhoofd en duidelijk kon men bemerken, dat er geen sprake van vermoeidheid bij hen was. Wel mag bier dus van een goed geslaagde proefneming worden gesproken. Voor bet geval van gevaar bevond zich de te ScheveniDgen gestationneerde boot van de Noord- en Zuidhollandsche maatschappij tot redding van drenkelingen in de omgeviDg. Duizenden menschen woonden het schouw spel bij. HELDER,28Juli. Op de aanbeve ling voor directeur der gemeente-gasfabriek te Helder is alleen geplaatst de heer S. Rijkes, gasdirecteur te Edam. Zaterdagochtend omstreeks 8'li uur heeft er op het emplacement van het station D. P. te ROTTERDAM een ernstig geval van ontsporing plaats gehad buiten de overkapping aan de zijde der Dier gaarde. Daar is de losse locomotief Afrika, van een draaischijf komende rijden om zich op een zijspoor te begeven, naar men zegt door het weigeren van de Westinghouse-rem, bij den wissel een eind doorgeschoven en geloopen op den locaaltrein van den Hoek van Holland, die jnist binnenstoomde. De locomotief en een paar wagens van dien trein, 609 gemerkt, waren reeds voorbij, toen de locomotief Afrika van ter zijde inliep op een drietal derde-klasse-wagens, waarin een aantal passa giers, meest haringvrouwen nit Vlaardingen, Maassluis en andere aan die lyn gelegen plaat sen, gezeten waren. Twee van die wagens werden omvergeworpen; de derde bleef, gedeel telijk buiten de rails geworpen, hangen aan de nakomende wagens. De locomotief Afrika, zelf belangrijk beschadigd, wrong zich voor een deel in een der 3e klasse wagens, die door- loopende rijtuigen waren. Dadelijk na het ge-, - beurde heerschte er onder de reizigers een pa- werd de directie der gemeentewerken ge- achter den Prinsentuin gevonden, benevens een bebloed soldatenhemd en nog veel griezeligs meer", zoo ging het heden omstreeks het middaguur van mond tot mond in de bnnrt, en spoedig was het gerucht met de nooiige commentaren in de stad verspreid. Er was, volgens sommigen, nog meer gebeurd. Ook een doode man bevond zich in den hol len boom zijn grijze haren staken van boven, zijn in grijze sokken gewikkelde voeten van beneden uit. Het was stellig de vader van de „kindermoordenares", die zich van het leven had beroofd nit wanhoop over de schande, zijn „hnis" aangedaan. Natuurlijk ontbrak het niet aan jammer klachten over het „arme kind", aan verwen- schingen van de „ontaarde moeder" en haar snooden verleider. Ook de „diep getroffen vader" van de kindermoordenares werd niet vergeten. De politie ging aan het onderzoeken. En wat bleek De geheele vondst had bestaan uit niet anders dan een vnil hemd Men meldt uit ROTTERDAM Aan de Rynhaven N. Z. op het afgesloten terrein der Liverpool en Manchesterloodeen der firma P. A. v. Es Co. en Ph. van Ommeren vertoonde zich sedert eenigen tijd werking in den zwaren basalt-kaaimuur en niek. Een geweldig gegil en angstgeroep weer klonk, doch door elkander hulp te verleenen en met de hulp van derden, werden alle pas sagiers gered; gedeeltelijk werden zij door de raampjes getrokken, gedeeltelijk kwamen zy langs het balcon in het vrije. Een vijftal hun ner bekwamen bnilen, blauwe plekken en lichte kneuzingen, terwijl een haringvrouwtje dat een voet verstuikte, naar eeu geneesheer op den Stationsweg werd gebracht en een jongen van 14 jaar, die bewusteloos te voor- waareehuwd Reeds een paar weken waren talrijke werk lieden der gemeente bezig om den kaaimuur aan de landzijde over 30 meter te ontgraven en was ander materiëel ter plaatse om den muur te versterken. Zaterdagnamiddag, toen het volk aan het schaften was in de loods, stortte met donde rend geraas de dikke mnur voorover te water, alles in zijn vaart medesleepend. Het remmings- werk werd verbrijzeld en beukte tegen het schijn kwam, waarschijnlijk door den schrik,stoomschip Pharmigan aan, dat bij de breuk spoedig werd bijgebracht op het kantoor van den stationschef. De materiëele schade is belangrijk; de weg echter werd niet beschadigd. Ernstige brand. Uit MAASTRICHT seint men Een hevige brand heeft in den nacht van Zondag op Maandag in de Wijker Recht straat gewoed. Drie personen zijn daarbij levensgevaarlijk, twee minder ernstig gewond. Allen zijn naar het gasthuis vervoerd. Een kind wordt vermist. Nader seint men De brand ontstond in het onderhuis van den heer V., manufacturenhandelaar, in een perceel door drie huisgezinnen bewoond. Ver moedelijk is de brand ontstaan door het springen van een petroleumlamp. Ongeveer tegen elf uur zagen politie-agenten de uitslaande vlammen. Door den hevigen wind aangewakkerd, nam de brand dadelijk zulk een uitbreiding, dat de trappen versperd wer den. De bewoners der tweede verdieping sproDgen uit het venster, waarbij eene vrouw den ruggegraat brak, de man en een kind levensgevaarlijk gewond werden, terwijl twee andere kindereu min of meer ernstige kwet suren bekwamen. Al deze gekwetsten werden naar het gesticht Calvarienberg vervoerd. Voor twee hunner vreest men het ergste. Het huis, dat bijna geheel uitgebrand was, stortte in. Men meldt nog, dat een bij den brand ver mist veertienjarig meisje onder de puinhoopen teruggevonden is als lijk. De toestand van de zes slachtoffers, die in 't gesticht Calva rienberg verpleegd worden, is steeds zorgwek kend. Een praatje. Men leest in de „Leeuw. Crt." „Een kinderlijkje in een „hollen boom'' Door OTTO ELSNER. -o-o-o— 17. gemeerd lag. Over ruim 60 meter strekte zich in enkele seconden de verzakking uit. Een 16-tal vaten jeneveren een partij biezen matten gingen mede te water en de boot werkers ontkwamen ternauwernood. Twee man werden een eind meegesleept door het wegzakkende zand, doch wisten zich vast te klemmen aan de goederenspoorrails, die in de breuk bleven hangen. De kabels der electrische kranen knapten mede af. Dadelijk zijn talrijke werklieden begonnen met te redden wat nog te behouden was. Eenige honderden heipalen, waarop de houten vloer rust, die den basaltmuur draagt, zijn afgeknapt. De schade wordt op minstens f 75.000 ge raamd. De burgemeester, de heer 's Jacob, en de directie der gemeentewerken waren dadelijk op de plaats des onheils. Mooi zoo! Om op den verjaar dag van onze Koningin feest te kunnen vieren, heeft de Minister van Oorlog bevolen, dat alle werklieden der Rijksinrichtingen met behoud van het loon een dag verlof zullen bekomen, terwijl een halve dag wordt toege staan als de Prinsgemaal of de Koningin- moeder verjaart. Naar men verneemt, is door eenige belanghebbenden te ZUTPHEN een klacht ingediend tegen de ondernemers eener groote loterij te Voorburg, wegens het niet nakomen hunner verplichtingen. Deze loterij zou eerst 3 April en daarna 17 Juni trekken, doch de trekking werd later, wegens te wei nig deelneming, geheel uitgesteld. In 't laatste besluit, dat bij circulaire door de ondernemers aan de depothouders werd be kend gemaakt, verplichtten zich de onder- Axel was opgestaan en had een spoor boekje gezocht. „Juist", zeide hg na een oogenblik zoeken „de beste route is. direct van Berlijn naar Triest. Vandaar kom ik wei met een boot van de Oost-Aziatische Lloyd door het Suezkanaal over Aden naar Java." Axel had een globe genomen en toonde zijn moeder den weg. Hij keek op zijn horloge. „Om elf uur gaat de trein. Ik heb nog veel te doen. Ook zou ik op het graf van myn vader nog gaarne een krans neer leggen." „Ga dan, mijn jongen God behoede jeJe gaat zeker vóór alles eerst naar Lindow „U raadt het, mama En wat zal ik Hilde zeggen „Zeg haar, dat uw keus myn volle goed keuring heelt.dat de verloofde van mijn zoon van nu af mijn dochter is Ik zal haar zelf de reden wel zeggen, waarom ik zco lang heb geaarzeld, om mijn toestem ming te gevenZeg haar, dat ik er zeer veel berouw over heb, zoo bard in mijn oordeel tegenover haar te zijn ge weest. erklaar haar deze leelyke zijde van mijn karakter en spreek een goed en ver gevensgezind wooid, opdat ze de pyn ÉÜMH"- vergeet, die ik haar heb doen lijden." „Te veel, mamaHet verleden is dood vergeten Zoowel Hilde als ik wij beiden mogen met dat, wat ge over ons hebt beschikt, volop tevreden zyu." Mevrouw Bertram hield nog steeds Axel's hand vast. „Wie weet? Wellicht ziet ze in mij wel de oorzaak van de scheiding, welke je nu van hare zijde wegrukt!Alleen God is mijn getuige, dat zij dezen tijd moeilijk zwaarder zal gevoelen, dan ik zelve. Ik smeek je dus, dat ge haar uitvoerig uiteen zet, hoe dringend de noodzakelijkheid van deze reis is en dat je je uit eigen wil hebt aangebodenWanneer haar hart be droefd is en zij zich eenzaam gevoelt, kan ze by mg komen. Ik zal haar troosten te zamen willen we aan jou denken Ja, nog meer, ze mag hier big ven en bij mij j wonen „O, moeder", mompelde Axel, getroffen I door zooveel liefde „dat ik u toch zóó heb miskend." i „Vaarwel, mijn zoon!" „Tot weerziens!" Toen hij naar buiten snelde, trad Elli door de andere deur binnen. Als aan den grond genageld, alsof haar beenen haar tiet verder konden dragen, bleef ze in de deuropening staan. Met de rechterhand greep ze krampachtig een gor dijn van de portière vast, de andere hand drukte ze tegen het hart. Zij was nog bleeker dan anders. Uit haar lippen scheen elke droppel bloed ge weken te zijDde groote oogen keken de ruimte in, alsof haar geest afwezig was. „Hy gaat dus weg" fluisterde ze. „Elli, myn kind", riep mevrouw £er- mers, de gelden van de verkochte loten te restitueeren, aan welke belofte tot op heden niet is voldaan, niettegenstaande de depót houders door de koopers van loten worden lastig gevallen. De storm van Zaterdag opZon- dag en vervolgens bijna den geheelen Zondag heeft in WAARD en GROET heel wat schade aangericht aan de te veld staande kar- wij-hokken. Velen zijn om- of nit elkaar gesla gen, enkelen lagen te water. Op een enkel stuk land b.v. kon men bijna 40 van die verongelukte hokken tellen. Het zaadverlies is in znlk een geval niet gering. De AlkmaarscheHarddraverij- vereeniging zal Zaterdag 20 September een harddraverij honden voor paarden, die geen hooger prijs dan f 100 hebben gewonnen. I Als prijzen worden daarvoor uitgeloofd f126, f 60 en f 26. De gewone jaarlijksche hard draverij voor alle paarden zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag 23 September, waarvoor flinke prijzen zijn uitgeloofd, als f 350, f 160 en f 60. Een spot-ekster! Zeer vroeg in den morgen werd bij den tolgaarder Van L. te DIJKHUIZEN op de vensterruiten getikt. Van L., niet anders denkende, of er was iemand met een dringende boodschap, stond haastig op en deed de deur open. Daar zich nu echter niemand vertoonde, ging hij even buiten zien, waarop een ekster al schetterende van het raam wegvloog. Een uurtje later trachtte de vogel hetzelfde spelletje te herhalen, maar nu liet de tolgaar- der zich voo'r de tweede maal niet weer fop pen. Daarom beproeft de ekster het nu zeker bij de buren, een enkelen keer ook wel eens bij v. L., waarvan zij sommigen ook al heeft beet gehad. Opmerkelyk is het, dat de vogel altijd zoo wat op denzelfden tijd, ongeveer halfvier, klopt. Sneeuw. Zondagochtend te 7 uur, toen het stormde en geweldige regenvlagen neersloegen, dwar relden in de Hoofdstad heel fijne sneeuw vlokjes uit de lucht, die echter den grond niet ongesmolten wisten te bereiken, 't Is anders wel een verschijnsel, sneeuw op den 27sten van Hooimaand. (Tel.) Uitslag van den schiejt wed strijd door de leden der Schietvereeaiging „President Steijn" te ANNA PAULOWNA, op Zondag 27 Jnli. lste AfdeelingC. van EeteD, met 112 p.; lste prijs: Inktstel. A. Wiggers, met 112 p.; 2de prijs: Sigarenkoker. H. Tiesen, met 112p.; 3de prijsPortemonnaie. 2de Afdeeling: C. Komen met 110 p.; lste prijs: Inktstel. R. Blankevoort met 108 p.; 2de prijsSigarenkoker. F. Metzelaar met 108 p.; 3de prijs: Portemonnaie. Uitslag van de ring r ij der ij aan de „Huisjes" te ANNA PAULOWNA. op Maandag 28 Juli. J. Cornelissen, lste prijs, sigarenkoker met goud beslagzijn meerijdster portemonnaie met id. J. 't Hart, 2de prijs, sigarenpijp met gond beslagzijn meerijdster horlogekoord met id. H. den Das, 3de prijs, sigarenkoker met zilverbeslagzijn meerijdster portemonnaie met id. WIERINGEN. Door het bestuur van het Heemraadschap werd jl. Zaterdagavond ten lokale van den heer H. C. Engel aanbesteed a. het in orde brengen der wierdijken. 1. Het Zuiderhoofd, aangenomen door J. N. Tijsen, voor f6.— 2. Achter de Hoelem, door S. Veerdig, voor f 7.3. Van paal 137 138, opgehouden. 4. van paal 138 139, aangenomen door S. Wa- gemakcr, voor f 19.5. Het lage hoofd, door W. Poel, voor f 19. b. Het grintrijden over de wegen vanaf de Haukes, den Polderdijk en van Den Oever, aangenomen door S. Jb. Lont, voor f 0.63, f 0.59 en f 0.65 cent per MJ. WIERINGEN. Naar wij vernemen is in de j.1. gehouden Vergadering der Algemeene Synode van de Nederlandsch Hervormde Kerk besloten, om uit de Generale Kas aan de Kerkvoogden van Hippolytushoef voor den bouw eener nienwe pastorie een subsidie toe te staan groot f 3500.Zoodat na langen dnnr de oude pastorie zal worden herbouwd in nieuwen stijl. WIERINGEN, 29 Juli 1902. Hedenmorgen v.m. 10 uur werd door Bur gemeester en Wethouders ten raadhuize aan besteed le. De levering van grint. Laagste inschrijver de heer J. Rotgans ad f 1.73 per M3.2e. Het lossen van grint. Laagste in schrijver, voor de Haukes de heer J. Nieu- wenbnrg ad f 0.47 per M3., en voor Den Oever de heer C. M. Tijsen ad f 0.46 per M3.3e. Het rijden van grint; laagste inschrijver vanaf de Haukes, de heer J. Huijbers ad f 0.52 per M3., en vanaf Den Oever de heer S. Jb. Lont ad f 0.74 per M3. De heer Joh. Brouwer te NIEU WE NIEDORP, deed verleden week met goed gevoig te Leiden het „le natuurkundig" examende heer Abr. Haringhuizen ging van de 2e klasse der Hoogere Burger Sch. te Alkmaar over naar de 3e, en de heer Corn. Sieswerda slaagde voor het eindexamen H. B. S. 6-j. cursus te Alkmaar. De leden van de reder ij kers kamer „Cicero" te NIEUWE NIEDORP met hunne respectieve dames of heeren maakten Zondag 1.1. per rijtuig een pleziertochtje naar Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee, Heilo, Alkmaar, enz. Ondanks enkele kleine ongelukjes en het miserabele weer was het een allerprettigst reisje. Marktbericht van LUTJE WINKEL van 29 Juli 1902. 860 zak groote muizen f 1 a f 1.25.61 zak kleine muizen f 0.60 a f 1.—. 13 zak graafjes f 1 a f 1.40, aalbessen 5 a lO'/i cent per pond, kruisbessen 6 cent per pond. De aanhouding te HAARLEM. MeD meldtDinsdagmiddag zijn in het Paleis van Justitie in zake de aanhouding van Frans Rosier in instructie geweest mej. Van Dregt uit de Nieuwstraat en haar buur vrouw, mej. Bonfrère. Mej. Van Dregt is de weduwe, bij wie voor een paar maanden on der bedreiging met moord dóór een onbeken de f 130 werden gestolen. Zij moet in Rosier tbans dien onbekende hebben herkend en legde daaromtrent verklaringen af voor den rechter van instructie, mr. J. W. Quintus. Ongeluk op de fiets. Te UBBERGEN bij Nijmegen had Dinsdag middag een treffend ongeluk plaats. Een gezelschap van drie personen, twee dames en een heer uit Utrecht, maakten een fiets tocht van den Berg-en-Dalschen weg naar den Beekschen weg langs den nienwen weg door het Villapark, uitkomende nabij „Hotel Promenade". Op de steile helling van den berg weg konden zij zich r.iet meer houden, met het treurig gevtAg, dat alie drie tegen den muur van het daar gelegen koffiehuis aan reden en een schedelbreuk bekwamen. Dok ter Koch uit Beek verleende de eerste ge neeskundige hulp. BROEK OP LANGENDIJK. 't Was Maandagochtend op de Groente markt te Broek o. L. drukker dan gewoon- tram „O, ik wist het, dat hij je niet l zoo onverschillig was, als ge het wildet doen voorkomenWaarom bracht ge dit offer, dat niemand van je mocht aan nemen Maar nu is het te laat.te laat voor jou, te laat voor mij Daar gaat hij nu heen en voert de andere op de plaats, die jou zou toebehooren Wy kunnen niets meer doen, dan den hemel bidden, dat deze band, waartoe ik, God is mijn getuige, met een tegenstrevend hart mijn toestemming heb gegeven, hem zoo gelukkig moge maken, als de te beklagen, verblinde jonge man verdient" Zij trok het bleeke meisje aan haar borst en weende bitter. HOOFDSTUK XIV. Nu was hij weg Na een onrustigen, door droomen gekwel- den slaap, stond Hilde van haar leger stede op. Slechts weinige oogen blikken had ze geslapen dan schoof met een grooten schrik de rust weg en als een berg, die haar adem bemoeilijkte, legde het zich op haar borst. J Zij was blij, toen eindelijk de morgen gloorde. Haar leden waren als verlamd, in haar slapen hamerde het. Jawel, hy was weg Hoe het gekomen was, wist Hilde nauwe lijks. Zij hoorde slechts, hoe hij haar met blijde stem verkondigde, dat zijn moeder hun verbintenis niet meer in den weg zou staan. Zijn brandende kussen voelde ze op haar mond en wangen. Dan drukte hij haar in zijn armen, aan zyn borst, harts tochtelijk, en dan, omdat de tijd drong en de minuten geteld waren, naar Fordingen teruggesneld. Dat alles was voorgevallen zóó onverwacht, dat Hilde zich nog maar niet in haar positie indenken kon. Zij wist nog maar niet, hoe de verzoening, waarvan Axel gesproken had, moest plaats vinden. Zij zou, dat was haar vast besluit, niet den eersten stap doen. Zij wilde dus afwachten, hoe mevrouw fiertram zich in den ver volge zou gedragen. Dat voelde ze echter nog: haar haat jegens die vrouw was diep in haar hart geworteld, zocdat het heel moeilijk zou gaan, dien geheel uit te roeien. Zells al kwam de toenadering van den kant van mevrouw Bertram, dan nóg zou het haar zeer zwaar vallen, de hand der ver zoening aan te nemen. Wat dan verder? Hilde keek in een chaos van in nevelen gehulde onzekerheid. Toen ze met Axel zich verloofde, hoopte ze den sterken arm te hebben gevonden, waarop ze op haar weg door het leven zou kunDen steunen. Maar zij had zich vergist. Zij zou van den wil en de goedheid zijner moeder af hangen „Nooit 1" riep Hilde. Zij ontstelde bij den klank harer woorden. Dat rukte haar wakker uit de gedachten, die haar bezig hieldenHilde bemerkte na eerst, dat ze nog midden in haar werk was. Vóór haar lag het waschgoed nog hoog opgehoopt, waaraan ze zich de vingers nog rood zou kunnen wrij ven. Op den haard siste en borrelde het, opdat straks de begeerige appetijt van haar vader zou kunnen worden bevredigd. In de woonkamer hoorde ze hem heen en weer stappen. Het was het teeken, dat mijnheer al kriegel werd, omdat hij zoo lang op zijn ontbijt moest wachten. Zy, de verloofde van een officier, de toekomstige schoondochter van een mil- lionnaire, moest zich aftobben ais een dienst meid Zóó verliep de voormiddag. De vader verliet het huis, om eenige uren pianoles te gaan geven. Zy had hem natuurlijk noch van Axel's reis verteld, noch iet» meêgedeeld over de verandering, die er met mevrouw Bertram had plaats gehad. Onder Hilde's flinke handen was het grootste deel van den arbeid spoedig ge reed. Uit Asschepoetster kon nu een juffertje groeien. Hat wil zeggen, zij kon er nu aan denken, na het grove werk wat netter arbeid te gaan doen. Ook haar klee ding kon nu getuigenis afleggen van deze verandering. Hilde trok zich daarom een hal- dere katoenen japon aan. die haar,hoe eenvou dig ook, zoo voortreffelijk kleedde. Het mooie haar werd opnieuw opgemaakt. Dan nam ze een naaiwerkje en ging in het voortuintje onder den klimop zitten. Schreden, die voor de poort van het tuintje plotseling op hielden, deden haar opkyken. Graat Tassilo opende nu juist de kleine poort. Hilde vertrouwde haar eigen oogen niet. Zij meende eerst een spook te zien de gestalte, welke zij zoo dikwijls in het woud van den Hubertsburcht had ge- zoentde vervulling van dien vurigen, geheimen wensch, welke onophoudelyk in haar borst had geleefd. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1902 | | pagina 1