Tentoonstelling te Alkmaar. Gemengd Nieuws. VERVOLG Binnenlandsch Nieuws. 370ste STAATSLOTERIJ, (ietrokken PrUzen, ADVERTENTIE». fi aa r tje, Na een langen tijd van geduchte voorbe reiding en vele moeite en inspanning, is de Groote Vgf-jaarlijksche Tentoonstelling van de Holl. Maatschappij van Landbouw te Alkmaar gereed gekomen. Donderdag is ze officieel geopend. Ten stadhnize werden Hoofdbestuur en afgevaardigden door den Burgemeester.namens het Gemeente besta ar van Alkmaar, welkom geheeten. De heer G. Vas Visser, de voorzitter van de Maatschappij, antwoordde daarop met een pittige rede. waarna ook nog de voorzitter van de Af deeling Alkmaar, de heer J. F. Moens. het woord voerde. Daarna werd door de heeren een omme gang gemaakt over het tentoonstellingster rein. en van die gelegenheid hebben ook wij gebruik gemaakt, om een kijkje te nemen. We zullen er ons toe bepalen, op maar enkele zaken de aandacht te vestigenhet geheel is te groot, om alles wat bezienswaar dig is, te noemen en aan te wijzen. De algemeene indruk is dat de tentoonstelling een uitstekend effect maakt en dat er veel moois is te zien. Alles, zouden we maar willen zeg gen, vindt men, en een mengeling van aller hande voorwerpen en producten. Onwillekeurig trekken kennissen het eerst de aandacht en zoodoende merkten we al spoedig op de inzending van de Noord-Hol- landsche proefvelden. Dit is een mooie etalee- ring en door cijfers en andere aanwijzingen zeer duidelijk toegelicht, 't Doet ons dan ook genoegen, dat aan deze inzending een gouden medaille is toegekend. De heer C. Nobel heeft alle eer van zijn werk. Niet minder genoegen hadden we in de inzending van den Anna Paulownapolder. Op de voor-tentoonstelling te Anna Paulowna hebben we alles al reeds gezien,maar we zouden zeggen: in Alkmaar maakt het nog beter effect. De wijze, waarop het ingezondene is gegroe peerd, is bepaald schitterend. Ook Anna Pau lowna werd gehuldigd met een eersten prijs, en het doel, hiermede voor oogen gesteld: de Anna Paulowna bekend te maken naar buiten, gunstig bekend te maken. is bereikt. Mooie verzamelingen groenten waren ook aanwezig, waaronder bepaald uitmuntten die van de Landbouwvereeniging te Oudkarspel: verschillende koolsoorten, peulvruchten, enz. De zuivel is ook sterk vertegenwoordigd niet minder dan 38 inzendingen. In de afdeeling land- en tuiubouwwerk- tuigen is zeer veel te zien. Niet een enkel landbouwwerktuig zoekt men er tevergeefs. Mooie inzendingen zagen we van Visser's Landbouwkantoor, Technisch Bureau Van Minden, V. S. Ohmstede te Alkmaar, Land- bouwhuis te Alkmaar, enz. Wat is er al niet te zien kunstmeststrooiers, weideploegen, weide-eggen, zaaimachines, dorschmachines. hooibouwwerktuigen, poot- en rooimachines, en nog veel en veel meer. Verschillende firma's hebben eigen pavil joens om reclame voor hunne artikelen te maken. We noemende firma Koopmans te Amsterdam met Amerikaansche Krachtvoe der, T. Duijvis, Koog a.d. Zaan met lijnzaad koeken, Joh. F. Morra te Alkmaar, die door eigen genomen potproeven en watercultures op aardige wijze de behoefte der plant aan verschillende voedingstoffen aanschouwelijk voorstelt; dan nog de heer H. v. Twuiver te Alkmaar met verschillende artikelen, netjes geëtaleerd. Uit de lijst der bekroningen noemen we Collectieve inzendingen van Akkerbouwge wassen, ingezonden door afdeelingen der H. M. v. L.le pr. f 87.50, Afd. Anna Paulowna. De beste verzameling groenten, le pr. Landbouwvereeniging „Oudkarspel." 5 stuks roode kool. le prijs P. Frans Pz., Warmenhuizen, 2e prüs D. Kloosterboer, St. Pancras, 3e, A. van Kleef Jr., Alkmaar. 6 stuks savoye kool. le prijs J. Blom Pz., Oudorp, 2e pr. D. Kloosterboer, St. Pancras, 3e pr. Jb. van Slooten, Heer-Hugowaard 5 stuks witte kool. le pr. P. Frans Pz., Warmenhuizen, 2e pr. D. Kloosterboer, St. Pancras, 3e pr. Jb. de Waal Mz., Koedijk. 6 schoonste bloemkoolen van één soort, le pr. niet toegekend, 2e prijs Jb. de Waal Mz., Koedijk, 3e pr. D. Kloosterboer, St. Pancras. Vijf stuks Noord-Hollandsche (Edammer) kleine kaas, gemaakt in Mei of Juni 1902, van ongeveer 2 kilogram, le prijs Verg. z. med., T. Wonder, Wieringerwaard. Vijf stuks Komijnde Edammer kleine kaas, rmaakt in Mei of Juni 1902, van ongeveer kilogram, le pr. Zilv. med. T. Wonder, Wieringerwaard. Drie stuks Zoetemelksche Goudsche Kaas, in 1902 gewrongen, elk niet lichter dan 4 kilogram. 1 pr. Verg. z. med. Holwierder Zuivelfabriek, Holwierde, Dir. J. P. Boekei. Afdeeling Landbouwonderwijs. Verzameling gewassen, gegroeid op de Rijksproefvelden in 1902, met vermelding der verschillende wijzen van bemesting, le prijs Gouden med. Commissie van Toezicht op de landbouw- proefvelden in Noord-Holland. Stoomdorschmachines met stroo-pers, le pr., g. med. en f 200.Visser's Landb.k., A'dam. Gierkarren, le prijs Gouden med. Jac. Met, Heer-Hugowaard. Kunstmeststrooiers, le pr. Gouden med. Visser's Landbouwkantoor, Amsterdam. Weide-ploegen. le prns Gouden med. Vis ser's Landbouwkantoor, Damrak 86, Amster dam. Twee-wielige rijtuigen, le pr. Zilv. med. Jac. Met, Heer-Hugowaard. Vierwielige Rijtuigen. 1 pr. Zilv. med. Jac. Met, Heer-Hugowaard. Niet gevraagd bij het programma Gouden med. V. S. Ohmstede JCz., Alkmaar; id., Landbouwhuis, Alkmaar id., Visser's Land bouwkantoor, AmsterdamZilveren med. Joh. F. Morra. Alkmaar, voor de beste col lectie kunstmestid., H. van Twuiver, Alkmaar voor de beste collectie kunstmest. Stapels kleine of Edammer Kaas van onge veer 2 kilogram van 112 stuks op de markt van Vrijdag 19 Sept. 1902 te Alkmaar, le prjjs gouden med. W. v. d. Oord, Barsinger- horn. 2e prijs verg. z. med. en f 10. K. Blaauboer Jmz., Schagen. 3e prys verg. z. med., T. Wonder, Wieringerwaard. Stapels middelbare Edammer Kaas, van minstens 40 stuks, van ongeveer 6 kilogram, op de markt van Vrijdag 19 Sept. 1902 te Alkmaar. 2e prijs verg. z. med. en f 10. K. Blaauboer Jmz., Schagen. Stapels commissie kaas van minstens 40 stuks van ongeveer 4 kilogram, op de markt van Vrijdag 19 Sept. 1902 te Alkmaar. 3e med. H. S. Eriks, Petten. kaasbereiding, zoowel ouderwetsche, als nieuwerwetsche methode. Jacht en Visscherij een visschersvaartuig, een valkenjacht en vossenjacht, heeren en dames te paard. Bakkerij en slagerij, een tentoonstelling van oude en nieuwe gereedschappen, en ten slotte een groep, het product voorstellende uit hop en gerst, gekleed in gildenc06tuums uit den tijd van Floris V. Vrijdag werd de algemeene vergadering gehouden, onder Voorzitterschap vaD den heer G. Vas Visser. Het aantal leden is gestegen tot 8623; in sommige afdeelingen is het ledental gestadig dalende. Het aantal afdeelingen bedraagt 91. Dr. Schey houdt een voordracht over de kaasfabricatie en de uitbreiding daarvan. De heer Bos heeft het over de boterkeuring op de tentoonstelling en omtrent de invloeden, die inwerken op de kwaliteit van de boter. De heer De Kanter brengt rapport uit over de Brandwaarborgmaatschappij. De rekening en verantwoording van het vorig jaar en de begrooting voor het volgende worden goedgekeurd. Het rapport omtrent de wenschelijkheid van dringende voorschriften voor het tegen gaan van den verkoop van melk van ondeug delijke samenstelling, geeft aanleiding tot een druk discoursen het slot was, dat een nader rapport zal worden uitgebracht. Als lid van het hoofdbestuur voor Noord- Holland wordt gekozen, de heer J. M. H. Eve- lein te Hoofddorp; voor Zuid-Holland, de heer P. Loopuit te Schiedam. Tot lid der finan- ciëele commissie wordt benoemd de heer H. Schuurman te 's-Gravenhage; tot secretaris de heer S. C. Korteweg. Nu wordt een motie aangenomen, strekkende om het Algemeen Hoofdbestuur uit te noo- digen, zich zoo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met de Hoofdbesturen van alle Zustervereenigingen in Nederland, met het doel, haar te verzoeken, gezamenlijk een hoofdcomité uit den Nederlandschen landbouw te vormen, dat in overleg met de dezer dagen opgerichte Zuid-Afrikaansche Vereeniging voor landbouw en veeteelt, zoo spoedig mo gelijk uitvoering aan de plannen geeft. Die plannen bestaan hierin, om de Boeren van nieuw fokvee te voorzien; dus het goede voorbeeld van eenige boeren te Koegras, die reeds 13 stuks afstonden, te volgen. Omtrent het voorstel tot gezamenlijk aan- koopen van veevoeder en scheikundige mest stoffen door afdeelingen, wordt met algemeene stemmen aangenomen, hiervoor een commissie te benoemen. Gekozen worden de heeren Mr. De Kanter, te Haarlem Mr. Thyssens, te Dord recht De Bie, te RotterdamGroneman, te Wieringerwaard, en De Bruïne te Zwijndrecht. Een aparte algemeene vergadering zal worden belegd, om te beraadslagen over de vergoeding voor het vee, dat verbrand is omdat het lijdende was aan miltvuur. Westland wordt gekozen als de plaats voor de volgende algemeene vergadering. Een buitenkansje. Eenin- woner van KATWIJK aan den Rijn toonde aan een correspondent van het L. D. dezer dagen een brief, hem toegezonden uit Rot terdam en gefrankeerd met een blauwen postzegel van 6 cent, zooals we die vroeger hadden, vertoonende den beeldenaar vanKoning Willem III. De zegel was behoorlijk afge stempeld Rotterdam 7 Sept. '02. Hoewel onze postambtenaren scherpe oogen hebben, schijnt deze afwijking van bestaande bepalingen toch hun blik te zijn ontgaan. Voor den ge adresseerde een waar buitenkansje. Immers, zoo'n postzegel is thans geld waard LUTJEWINKEL. Woensdag 17 Sept. vergaderde het bestuur der Land- en Tuinbouwvereeniging „Lutje winkelWeere", ten huize van den heer J. Korff. Ingekomen was een schrijven van de Floralia-commissie te Winkel, waarin deze mededeelde, dat er Zondag 5 Oct. een bloe mententoonstelling gehouden zal worden in de kolfbaan van den heer A. Wit, waarbij aan de Groenten vereeniging te Winkel en de Land- en Tuinbouwvereeniging „Lutjewin kelWeere" gelegenheid gegeven wordt, een tentoonstelling te houden van vruchten, enz Besloten werd dit schrijven voor kennisge ving aan te nemen, en aan de Groèntenver- eeniging te Winkel te berichten, dat men genegen is, een eventuëel te houden tentoon stelling van vruchten en groenten in het marktgebouw te steunen door het bevorde ren van inzendingen en het beschikbaar stellen van prijzen voor de mooiste collectie vruchten en de mooiste verzameling groenten. De Voorz., de heer J. Breebaart Dz., deelde mede, dat van de nalatenschap der Groenten- vereeniging „De Niedorper Kogge" f 11.90 was toegewezen aan de afdeeling „Lutje winkelWeere." De marktmeester, de heer L. Koelman, deed rekening en verantwoording. Op de 15 mark ten van 26 Juni tot 15 Augustus was er afgeslagen voor f 7656.89®, tegen f 6007.49 in 1901. Alzoo vermeerderd met f 1649.40® In 1902 waren er aangevoerd 6917 zak aard appelen en kleine hoeveelheden bessen, aard beien en groenten. Men meldt uit HOOGWOUD: De molenmaker R., die bezig was met de herstelling van de molenkap van een der poldermolens, viel uit de kap met het hoofd naar beneden op den grond. Bewusteloos werd hjj opgenomen. De geneesheer vreest voor zijn leven, daar door den val eene ern stige schedelbreuk ontstond. Een slechte tij ding voor huurboeren. Wij vernemen, dat een groot landeigenaar in FRIESLAND, buiten die provincie wonen de, aan zijne huurboeren, wier huurtjjd met 12 Mei a.s. afloopt, te kennen heeft gegeven, dat hij deze boerderijen niet weder wenscht te verpachten. Door op de boerderijen zet bazen te plaatsen, wil hjj de boerenplaatsen zelf exploiteeren. De tusschenpersoon de huur boer zal dan verdwijnen en volgen meerdere landeige naren dit voorbeeld, dan zullen spoedig heel wat Friesche huurboeren naar een plaatsje moeten zoeken. Ontegenzeggelijk is het voor den eigenaar voordeeliger de boerderijen door zetboeren te laten exploiteeren, dan ze te verpachten. Ge rust kan men aannemen, dat een boerenplaats van eenigen omvang per jaar f 500 meer voordeel geeft. Het "H'o'of dbestuur van de „Maatschappij tot Nut van het Algemeen" heeft de bibliotheek van ons Departement bedacht met eene complete uitgave van de roman6 van Jacob van Lennep; verder heeft genoemd bestuur voor aanvulling en opknap ping nog f 25 beschikbaar gesteld. De veie regens der laatste dagen oefenen op de markten in 't algemeen een ongunstigen invloed uit. Ook onze markt van Donderdag jj. deelde in de algemeene gevoeligheid. In Pnrmerend was de aanvoer van vetvee bijzonder groot. De natte drassige weiden in de meerpolders vragen ontlasting van vee, zoodat opruiming noodzakelijk is. Daardoor daalden de prijzen, en deed de slager-koopman voordeeuge inkoopen. Zijn kooplust was derhalve Donderdag niet bijzon der groot. Ook in geldekoeien was de handel trekkend versche kalfkoeien bleven prijshou dend duur. Voor schapen was meer koop lust dan voor 8 dagen de prijzen waren daar door vast. Dit laatste gold mede voor vette var kens. De aanvoer van konijnen en gevogelte neemt thans met de week toe. De herfst geeft dan ook aan deze artikelen eerst waar de. De prijzen van eieren en zuivel blijven vrijwel gelijk. De slotvergadering van de Feestcommissie van het feest op Koninginne- verjaardag, had Vrijdagavond plaats in Cérès. De rekening en verantwoording was het eenige punt. De ontvangsten bedroegen f 345.70®. De uitgavenschoolfeest f 212.56, ring- rijden f 37.wortelenslaan f 10.65, mast- klimmen f 32 50, fietswedstrijd f 12.50, klok luiden f7.25, advertentiën f 11.32. onvoorziene uitgaven f 5.62®, te zamen f 329.20®, dus een batig slot van f 16.50. Er wordt besloten, dat op de Spaarbank te zetten. De üeeren W. Vader en Collot d'Escury kijken de rekening na, die voorbeeldig sluit, en den heer Joh. Govers wordt dan ook dank gebracht voor zijn goed b heer. De heer Feisser sloot daarna deze vergade ring, om vervolgens die van Algemeen Be lang te openen. Deze vergadering werd door 32 leden bezocht. Voorzitter deelt mede, met den burgemees ter geconfereerd te hebben over de passage op Donderdag door de Molenstraat. Dat het vee zou worden geleid langs deN. Laagzijde, scheen veel bezwaren te hebben; de Burge meester meende het beter, de voetgangers dien weg te laten nemen. De heer Burgemeester zou het evenwel nog eens overwegen. Door Voorzitter was de opmerking gemaakt, dat net voor de neringdoenden in de Molenstraat zeer ongewenscht was. als de voetgangers de Nieuwe Laagzijde langs zouden gaan. Van de Holl. IJzeren Spoorwegmij. was een schrijven ingekomen, als antwoord op het bekende adres der Vereeniging, voor verbete ring van het station, met de mededeeling, dat de zaak in overweging was en dat te zjjner tijd daarop terug zou worden gekomen. Voorzitter zegt er bij, dat er kans bestaat, dat er verbetering komt, omdat men opme tingen heeft gedaan reeds en adviezen heeft gevraagd. Ingekomen was er van de Kanaalvereeniging een schrijven, om aan het bekende adres aan den Raad adhaesie te betuigen. Het bestuur zal de zaak terdege onderzoeken en dan in de volgende vergadering van advies dienen. Van den heer Vlaming was bericht inge komen, dat hij om gezondheidsredenen als bestuurslid bedankte. Daarna is aan de ordehet verkiezen van een bestuurslid in de plaats van den heer Merz. De heer Feisser als voorzitter van „Alge meen Belang", en de heer Oudenhoven als voorzitter van de commissie tot afzet van kaas, brengen den heer Merz warme hulde voor zijn grooten ijver en werkkracht, steeds voor „Algemeen Belang" getoond. Tot bestuurslid wordt gekozen de heer M. Visser, met 25 van de 32 stemmen. [Later in de bestuursvergadering tot secretaris ge kozen]. Bij de rondvraag informeert de heer Jb. Koster, of het bestuur al iets bekend is van de werkzaamheid van ons Gemeentebe stuur inzake de tram Langedijk—Dirkshorn. Voorzitter zegt, niets te weten. Hierna sluiting. prijs verg. z. De dag van Donderdag had voor velen een groote attractie door den optocht, die werd gehouden. Dat was ook bepaald mooi en men had eer van het werk. Men zag groepen uit het leven der landbouwers omstreeks het jaar 1000. Kleederdrachten van den Land- bouwstand in Nederland. De voorstelling van den Landbouw in de Godin Cérès, tusschen schoven koren en graan gezeten. Dan de Tuinbouw, een voorstelling gewjjd aan Po- mona en Flor». Voorstelling van boter- en Schagen, 20 September 1902. Donderdag had in het Noord- Holl. Koffieh. alhier de aanbesteding plaatsvan 360000 lijnkoeken vanwegede 2de Coöp. Vereen, alhier. Het getal inschrijvers was 11gegund aan de Ruhrorter Dampfölfabriek te Amster dam. Prijs en garantie worden op verzoek 8 dagen geheim gehouden. Bij de Zijper Verloting zijn op de 3000 loten van den debutant A. v. Twuijver alhier 110 pryzen gevallen, waaronder nos. 2, 8, 6, 7, 8, 9, 12, 16, 16 en 18; niet minder dan 12 schapen. Dravende scholen. Een vernuftig Amerikaan heeft een nieuw groot zeilschip ingericht als drijvende school, ruimte bevattende voor 250 leerlingen en 25 onderwijzers. Het plan bestaat negen maan den van het jaar met dat vaartuig zeereizen te maken, om aldus de leerlingen de voordeelen van de zeelucht te doen genieten en de voor naamste havens van de wereld te bezoeken; de ondernemer meent daardoor practische kennis te kweeken. Het schooltijdperk wordt op vier jaren berekend en het schoolgeld voor al dien tijd op twaalfduizend gulden. Een stijfkop. Een Hollander, Herman Taalenberg, in 1831 geboren, vestigde zich in 1865 te Parijs. Twee jaar later werd hij tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld om dat hij geroepen had: „Leve de Republiek Na voleindiging van znn straftijd werd hij uit het land gezet. Sedert kwam hij 27 maal in Frankrijk terug en telkens werd hij weer veroordeeld wegens overtreding van het ver bod, om in Frankrijk terug te keeren. On langs keerde hij op deze wijze voor de 28ste maal terug en zocht zijn onderdak in de Rue de Condamine, Batignolles, met zijn oude 97- jarige moeder. Hij i6 wéér verschenen voor den strafrechter maar ditmaal was de prefectuur van politie goedertieren tegenover de koppigheid van den ouden Hollander en gaf hem vergunning om te Parijs te blijven. Een letterknecht. Bij den intocht der Pruisen in het stadje Grimberg (tijdens den eersten Silezischen oorlog) eischte Frederik de Groote van de raadsheeren de overgave van de sleutels der stad. De troepen wachtten evenwel tevergeefs aan de poorten. Toen zond de koning een luitenant naar het Raadhuis, om de sleutels bij den burgemeester op te eischen. Deze zat, omgeven van de raadsheeren, in de raadszaal, besluiteloos wat te doen. Zijne Majesteit verlangt, dat gij onmiddellijk de sleutels geeft, begon de binnentredende luitenant Die mag ik alleen aan de keizerin over handigen, antwoordde de beangste burger vader; maar zij liggen hier vóór mij op de tafel. Ik mag ze niet geven. De luitenant begreep den wenk die in den nadruk, waarmede deze woorden werden gezegd, lag opgesloten. Hij strekte snel de hand naar de sleutels uit en zeide Ik kan er op zweren, dat gij, heer burgemeester, de sleutels niet hebt overge geven ik heb ze genomen en geen ver- wijt kan u treffen. Frederik de Groote lachte hartelgk over de "slimheid, waarmede de zichUuit de verlegenheid hadden g ""'-Die verstaan de kunst, hun plicht let terlijk te vervullen. Een afschuwelijk moor - tooneel heeft deze week plaatsgeha in het Duitsche grensplaatsje Lobhench, zonder dat hiertoe hoegenaamd eenige aan leiding bestond, of gegeven werd. Omtrent deze misdaad verneemt de „Lim burger Koerier" het volgende: Het dienstmeisje A. Tönis, oud 20 jaa zich Dinsdagavond naar het station ega ten einde een familie, die bij den patroon, waa zij in dienst was, op bezoek was geweest, be hulpzaam te zijn bij het dragen van eenige za ken, en daarmede het gezelschap op een atstan van ongeveer 30 pas volgde, werd onver wachts door een man aangevallen, die haar een diepe snede toebracht. Door den schrik der aanranding had zij zelfs niets van de wonde bemerkt alvorens aan het station te zijn gekomen, waar zij badende in haar bloed, bewusteloos achterover viel en later ter verpleging in het Gasthuis, moest worden opgenomen. De dader was toen onbekend. Woensdagavond werd mej. C. L mmeien, oud 38 jaar, dood op straat gevonden ten gevolge van zware verwonding op dezelfde wijze, doch ernstiger toegebracht, zoodat de ingewanden te voorschijn kwamen. Na het volvoeren dezer afschuwelijke daad begaf de woestaard zich naar het koffiehuis van dan heer Jansen aldaar en bestelde een glas bier, hetwelk hem door het 18-jarige dienstmeisje, genaamd C. Kohren, werd overhandigd. Onder deze bedrijven sprak de caféhouder J. met het meisje om eene boodschap in de buurt te doen. Nauwelij-'s Was het meisje buiten, of zij werd door den moordenaar achtervolgd, en haar werden zware verwondingen toege bracht. Hierna werd de moordenaar niet meer gezien. Een drietal heeren uit Lobbeiich gingen op verkenning uit en hadden het geluk hem tusschen Breijell en Lobberich in handen te krijgen. Op het eerste gezicht, dezer heeren zwaaide hij woest met zijn mes rond, doch één van hen sloeg hem het mes uit de hand, waarna hij spoedig overweldigd werd. Zwaar gekneveld werd h[j dien nacht aan de politie te Lobberich overgeleverd. De moordenaar, zijnde zekere W. W., fabrieksarbeidei .geboren te Breijell en wonende tusschen Breijell en Lobberich, die sinds een jaar gehuwd was, had in den loop van den dag een lang mes gekocht in een winkel en na betaling daarvan het nauwkeurig bekeken en tot zichzelve gezegd„Dit is lang genoeg." Bij de confrontatie met zijn slachtoffers toonde hij niet het minste teeken van berouw, doch begon, tot toppunt van brutaliteit, luid te lachen. Spa, 19 Sept. De Koningin van België is om 7.45 uur overleden. H. ,M. zat aan tafel en gebruikte een licht ontbijt, toen zij zich plotseling onwel gevoelde en in onmacht viel. De dokter is onmiddellijk ontboden, maar toen hij aankwam, was de Koningin reeds overleden, tengevolge van een plotselinge verergering van haar hartkwaal. SCHAGEN, 18 Sept. 1902, Aangev. 75.— a 175— 60.a 85. 80.— a 200— „110.— a 210— „200.— a 300— „140— a 290— 70.- a 130— 10— a 14.- 22.- 12— 14— —.62 8— —.25 a —.30 a —.60 a —.10 a 1.10 a —.30 a 3.25 a 3.40 a prijs f 20— 22— 29— 18— 16.50 —.53 12.50 —.60 1.20 1.20 —.35 3.75 27.25 25—, 8 Paarden 3 Veulens 8 Stieren 60 Gelde Koeien 82 Vette Koeien 120 Kalfkoeien 20 Pinken 18 Nuchtere Kalveren 225 Schapen, (magere) 500 Idem (vette) 250 Lammeren 30 Varkens (magere) 18 Idem (vette) p.K.G. 60 Biggen 50 Konijnen 160 Kippen 20 Eenden 10 Duiven 10000 Kilogr. Boter 360 kilogram Kaas 1000 Kipeieren 500 Eendeieren HOORN, 18 Sept. 1902 Kleine kaas, hoogste Commissie f 26.50, Middelbare f aangev. 241 stapels, wegende 82354 kilo. ENKHTJIZEN, 17 Sept. 1902. De prij zen der zaden waren als volgt Karwyzaad f 11.50 a Mosterdzaad f 15.50 a 16.50. Maanzaad f 13.a 0. Groene erwten f 9.25 a 10.60. Vale f 15.50 a f 16.50. W\jker Vale f 10— a 11.50. Grauwe erwten f 14.a 17.Bruine boonen f - a f 0.Paardeboonen 6.a 6.Gerst f 4.50 a f6.50. Haver f 4.25 a 5.2&. 1 Aangevoerd Vette Varkens f .23 a .26 per l/i K.G. Magere Varkens f 15. a 26—. 15 Biggen f 7— a 12—. 0 Scha pen f a 0 Lammeren f a fI Konijnen tO.66 al.40. 83 Kippen f0.70 a 1.50. Eieren f8.7ö a 4.25 per 100 stuks. Boter f .62® a .65 per kop, 3 stapels kaas, i f26— p. 50 K.G. ALKMAAR, 19 Sept. Kaas. Aange voerd 460 partijen, wegende 175.000 K.G. Kleine f 27.Commissie f26.60 Middel bare f 26.50 De bekroonde tentoonstellingskaas be dong f 30 voor kleine, f 30 voor oommis sie, t 28 voor middelbare. Handel goed. ALKMAAR, 19 Sept. Granen. Tarwe 16.75 a f7.- Rogge f5.40 af 5.75, Gerst a f id. Chev. f 4.75 a f 6.25 Haver f3.a f3.65. nieuwe t .--. Kool zaad f a nieuwe f Blauw maandzaad i a f Paarde b. f 5— af—, Citroen 1 a f Witte f lluod Mosterdzaad f 15.a f 16.76, Karwijzaad 111.50 a fll.90, Groene Erwten f 10— a f 16.75 Vale id. f 12— a 14—. Grauwe id. f 13.a f 20. WIERINGEN. J. L Woensdag, v m. 11 nut, had alhier de aan- wjjzing plaats voor de nieuw te bonwen pastorie. In plaats van aanwjjiing, had men haast gedacht, dat het boelhuis was voor de oude pastorie. Aannemers schilders, metselaars en publiek stonden voor de pas torie te praten over en te lnisteren naar de aanwijs. Te 12'/, uur had de besteding plaats ten lokale van den heer C. C. Koorn. Ingeleverd werden 18 inschrpyingsbiljetten en wel van de volgende heeren: C Quak, Helder, voor f7680.—j G. Timmerman J00' f 7116--; L. Klein, Helder, voor i 7070—, H. Wyker, idem, f7050—, N. J. Poel, Wieringen "voor f7000—, S. P. de Vrie. ;j f 7000—;|Gebr. v. Pelt, Helder, voor t«9»n "e, ie Boer, idem, voor f6814.—; A. van voor f 6800.H. Riemers, idem voor S J Verhens. idem. voor f 6790.v_» voor f 6783J. J. Schoeffelenberger, is"1' "W f 6775.—; C. Kroon, Wieringen, voor f 67(10 v'> Mnlder, idem, voor f 6500.—; C. Rntsn, j t> f 6400- Th. v. d. Sier, Helder, 7o£ C. Vlaming en Co., Anna Panlowna. voor i V?K De raming bedroeg f 6400 .De 58*U niet bekend. E»»«ag j,^ Marktbericht van Wist», 18 September 1902. Slaboonen f 0.26 a f 0.37'/j, snyboonen f 1.56 per 1000, peren f 2.10 a f 3 25 ,DMl a f 2.70 per mand, nep f 1.a f j go a f 1-60 per baal, bieten f0.60 a f 0 Rn "Vm f 2— per 100, komkommers 2 cent r*.r k» Groenten markt te BROEK nó GENDIJK. 17 Sept. 9700 bos wortelen 3 10 per 100 bos, 20000 bloemkoolen f f®0 f 11— per 100, 60000 roode f 2 60 a f I !j°i 13000 gele f2,60 a f 4 25 id 8000 witi.T f 6.25 id. 75 balen nep f 1.50 a 11 65»? si4" 18 Sept. 9700 bos wortelen fl.SOaW» 100 bos, 19000 bloemkoolen f 1 60 a f la f" 100, 47000 roode f 2.50 a f 4— jd f 2.20 a f 3 50 id9500 witte f 3.60 60 balen nep f 1.40 a f 1 60 per 50 K G 'f 19 Sept. wortelen f 1.90 a f 2.60 mt bloemkoolen f 1.60 a f 8— per 100 tul 8 f 3 50 id., gele 2 - a f 3 - ij' a f 6— id., nep f 1.60 a f l.«0 per"öO Uitslag van de ten overst,,. Notaris Backx op 16 September 1902 te WIEBlSrU gehouden veiling ven onroerende goederen, hehS tot de nalatenschap van mejnffrouw de wed 8 Huizen en weiland, sectie D, dob 1179 'ma ,1 S46S. K°°'Per d°ï Weiland, sectie D, nos. 121 65 as.9 asa wM 1288.M H 4 K°°Per de W C' h Weiland, sectie D, nos. 60 en 622, groot 0 92» H.A Kooper de heer P. Mulder Jz. voor f 648 Wei- en bouwland, sectie D, nos. 63. 64 üe 598, groot 1.18.40 HA. Kooper de heerS deVrr Mz. voor f 860. Wei» en bouwland, sectie D, nos. 1213, 771 937 en C no 916, samen groot 1 68 97 H.a, de heer S. Veerdig Cz. voor f 1475. Samen f 684j* Trekking van Woensdag 17 September. 5e klasse, 2e Ijjst. No. 322 4711 8600 en 19459 elk f 400. No. 246 en 13848 elk f 200. No. 9600 9861 10312 11959 14026 en 20864 elk Prjjzen f 70. 59 2896 4896 8033 10387 13445 16981 18900 255 2902 5074 8127 438 493 17046 19989 73 3056 5183 8276 454 634 118 141 356 3186 5614 8411 616 658 124 247 697 3247 74 8689 778 689 180 679 848 81 6682 99 776 766 251 688 1157 3821 6797 8969 811 822 307 652 1295 60 6867 90 838 947 331 708 1382 82 95 9016 912 14039 85120005 1408 3460 6120 98 948 200 860 035 1700 70 6450 9112 11175 267 408 6» 1821 8622 6694 78 202 368 461 ÏIV 23 3660 96 9216 365 650 481 UI 26 8880 6823 79 383 797 566 776 51 88 6962 9400 417 826 582 828 2208 3988 7085 15 552 16007 18198 917 48 4280 90 9524 566 309 308 950 2847 89 7246 88 12017 579 326 2478 4426 7816 9686 104 726 854 2508 4552 61 9729 252 16527 864 2624 74 7781 9842 293 667 377 63 4608 7825 10071 687 635 396 2837 4728 80 328 13416 848 754 Trekking van Donderdag 18 September. 6e klasse, 3e lijst. No. 1783, 6510, 12886 en 15207 elk f1000. No 1460, 5057, 13959 en 17663 elk f400. No. 8576, 7990, 12042 en 17268 elk f200. No. 1115, 1646, 1798, 2486 3 1 57, 5 922, 756J 10505, 14864, 16267, 17038 en 17398 elk i 100. Prijzen van f 70. 65 2746 6146 9379 11897 13781 16395 1877S 95 3893 6734 9404 443 840 405 774 169 2929 6876 9646 444 879 407 19140 362 39 6922 70 492 1 4148 448 295 400 63 7022 9766 681 164 530 «44 601 77 7149 10009 736 174 664 373 11 8035 67 078 748 387 577 529 703 3896 7810 106 808 402 932 654 952 3677 7584 118 9 33 407 986 728 90 3806 7741 140 12052 618 17010 803 1021 2 1 7918 153 091 818 109 20011 1363 4308 8003 230 433 896 136 063 69 4540 8176 264 663 16048 161 091 1449 4668 9 9 269 887 .318 198 100 86 4837 8367 892 13004 504 584 229 1672 86 8418 498 036 748 756 368 1848 4965 8740 615 177 865 852 428 1938 6442 8808 692 198 912 974 601 2087 49 18 717 247 968 18110 649 2164 94 86 891 302 16161 406 645 2206 5714 80 11077 814 192 546 788 81 42 8917 191 487 345 706 2442 5812 9111 828 603 365 726 2668 6942 9853 837 624 359 769 Trekking van Vrijdag 19 September, 6e kla>8e, 4e ljjst. No. 9046 f 26(00. Nos. 880, 1268, 6284, 11808 en 12360 elk f 1000. Noe. 2420, 14186, 15869 en 16613 elk f400. No 2270 f 200. Nos 1209, 3888, 6926, 6981, 7727, 8263, 9549, 14673, 16621, en 19887 elk f 100. Pr|jzen van f70. 387 2167 5024 8380 10868 12888 150U 416 2257 5832 8622 921 908 l*1 609 2887 5641 48 11096 936 491 499 699 81 5884 90 168 944 583 712 2589 68 8782 281 18029 585 «l 720 2726 5962 48 836 37 809 891 54 6114 67 401 182 «40 19139 1079 70 81 8862 427 257 881 «Xj 90 3027 45 8910 478 462 16034 1101 8381 95 9089 737 478 289 16 8503 6641 9433 901 482 «42 59 8887 56 65 932 602 819 1204 4066 6723 96 12001 619 898 9X? 16 4698 6970 10017 258 589 721 «00!» 1666 4682 7098 18 282 780 M« 1 1666 4762 7477 174 291 14064 »78 1719 4848 7628 182 689 132 88« 'f. 67 91 7616 273 607 655 17021 85 4952 7777 526 688 624 548 96 76 7881 769 779 693 71» 1841 76 7963 867 876 871 792 Geboren: Dochter van J. SPAANS Rz en G. SPAAN8-D* Bo**- I)lRK8HORN, 17 Sept. 1902 *,*Heden overleed, na een langdurig® ziekte, ons kind Arie CJornelie» in den ouderdom van bijna 10 jaar. Dirkahorn, 17 Sept. 1902. J. WARDENAAR. N. WARDENAAR-KOOHK* Algemeene kennisgeving.

Schager Courant | 1902 | | pagina 2