INGEZONDEN. Onze Kaasmarkt. Binnenlandsch Nieuws. Oo Zooals aan alle nieuwe zaken, kleefde ook onze eerste kaasmarkt nog veel ver keerds aan. We hebben in ons vorig nummer de hoop uitgesproken, dat mei; uit de praktijk het verkeerde zou hebben geleerd en tot verbe tering zou overgaan. Met prijzens waardig-: n ijver hebben Burge meester en Wethouders reeds getoond het goede te willen, blijkens de in dit nummer voorkomende advertentie, waarbij verschillende verbeteringen worden aange kondigd. Er wordt niet meer geloot om de plaats. Wie het eerst komt, die het eerst maalt Dat is veel practischer. Dan om twaalf uur opening van de markt der kleine kaas, om één uur van de middel bare en commissiekaaseveneens een flinke verbetering. Verder zal er zijn, een vaste plaats van afvoer. Op een bepaalde plek zullen nu voldoende wagens en karren voor het ver voeren der kaas naar de schuiten worden neergezet. Niet meer rechts en links, wat aanleiding geeft tot verstopping der passage en veel oponthoud veroorzaakt. Den man met de volgkaartjes wordt even eens een vaste plaats aangewezen en hg zal tevens een scherpe controle houden op de berries, zoodat ieder eerlijk volgens zijn volgnummer aan de beurt komt en geen oorlogstafereelen meer behoeven te worden afgespeeld om een berrie. Bij de schuiten zijn houten richels aange bracht om het vallen van kaas in 't water te verhoeden. De schippers-vervoerders zullen ook beter geprepareerd zijn, zoodat we hopen, dat alle6 vlugger en geregelder van stapel zal loopen. We willen nu tevens een paar onjuist heden verbeteren in ons verslagje in 't vorig nommer Het aantal kilogrammen was niet, zooals daar staat vermeld 30540, maar 28672 K.G. De marktprijs was Kleine kaas f 26.50; Commissie en Middelbare kaas f27.50. V r ij d a g j J. zp Burgemeester en Wethouders onzer gemeente bjj den Com missaris der Koningin van Noord-Holland op audiëntie geweest, om de belangen van Scha- gen te bepleiten van aansluiting aan het tramplan DirkshornBroek op Langendijk. Vrijdagavond had ten Raad- hnize alhier een conferentie plaats van den heer Klaassen en Burgemeester en Wethou ders en Raadsleden, omtrent de Glasfabriek. De gewone najaar s-v ergsde- ring van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier zal alhier 12 November a.s. plaats hebben. Het huis met erf, van de Erven wed. N. Wagemaker, staande aan de Laagzijde alhier, Donderdag geveild door den Notaris Mr. A. P. H. de Lange, is gekocht door den heer P. Voorman, voor f2731. Nog dienzelfden avond ging het per ceel in handen van den heer W. Plukker over. De grondtoon van ons markt bericht van j.1. Donderdag is trekkend duur. Dit gold zoowel voor het rundvee, als voor de schapen. In schapen was de handel, op gun stige berichten uit Londen, bepaald vlug. Jammer, dat de aanvoer niet in evenredig heid was met den kooplust. Er waren er dit maal te weinig. De hoogste prijs verkreeg onze plaatsgenoot de heer J. S. met f28. Ons werd medegedeeld, dat de markt van Vrijdag te Hoorn,door een verbazend grooten aanvoer, heel wat minder was. Dat verschilde van 50 tot 76 cent per schaap. Ja, de Schager markt is over 't geheel zoo slecht nog niet. Onder het rundvee waren het vooral geldekoeien en graskalveren, die gezocht waren. Daar waren er, die boven verwach ting prijzen hebben gemaakt. Tegen de be stede prijzen moet het vette vee weer spoedig omhooggaan. Varkens gaan achteruit. Verder bleef de markt vrijwel gelijk. PROVINCIALE STATEN. De verkiezing (candidaatstelling) voor een lid van Prov. Staten voor het kiesdistrict Schagen vacature-L. C. Kolff zal plaats hebben op Woensdag 19 Nov. De stemming en herstemming zoo noodig 2 Dec. en 15 Dec. a.s. Tot Hoofdingeland van het ambacht van West-Friesland, genaamd de Schager en Niedorper Koggen, is door den polder Schagen met 27 van de 31 uitgebrachte stemmen herkozen de heer P. Timmerman alhiervier stemmen waren blanco. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven.) KAASMARKT. Mag onze eerste Kaasmarkt, trots het vele. dat verbetering vereischt, doch onder vinding is de beste leermeesteres, in hoofd zaak goed geslaagd genoemd worden, en is een enkel te verbeteren feit door de Redactie dezer courant in het verslag omtrent onze le Kaasmarkt reeds genoemd, en twijfel ook i k niet of alles, hoofdzakelijk het vervoer zal de 2e markt reeds veel beter gaan, zoo wil ik hiermede enkel in overweging geven, om de kaasschuiten ter lading in het vervolg voor de Heerenstraat of het Rensgas te meren, daar dit enorm veel tjjd zal besparen. Ik mag zeker wel aannemen alhoewel onze vaarwaters over 't algemeen niet zoo rooskleurig bekend staan en in de laatst gehouden raadsvergadering is gezegd en die meening is gedeeld, dat slechts eene bijdrage van Vi7 gedeelte voor eene afdoende vaartverbetering onnut was besteed dat dit ongehinderd zal kunnen geschieden. U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggende voor de opname dezer regelen, EEN BELANGSTELLENDE. WIERINGERWAARD. Bond voor Staatspensionneering. Ver gadering op Woensdag 22 Oot. 1902. Na opening der vergadering wordt mededeeling gedaan, dat zich twee nieuwe leden hadden aangemeld. Het geheele aantal leden bedraagt nu ruim 80. De opmerking werd gemaakt, dat nog vele gegoede ingezetenen geen lid waren Nu, de gelegenheid bestaat dagelijksmen behoeft zich slechts bij den Secretaris, den heer Haringhuizen, aan te melden. Bij voorlezing van het Reglement ontspon zich een discussie over de con tributie, die, naar eenige leden meenden, nog al hoog was. Enkelen stelden voor het ledental uit te breiden, door bijv. toe te laten dat twee of drie leden voor één lid betalen, die dan samen één courant lezen, terwijl één van hen als bondslid zou worden aangewezen. De vrees bestond echter, dat dit zou kunnen leiden tot schade voor de vereenigingskas. Bij stem ming werd dan ook met groote meerder heid besloten, de contributie te laten,zooals die was. Het reglement werd na lezing goedgekeurd en zal onder nadere goed keuring van 't Hoofdbestuur in druk worden uitgegeven en gratis aan de leden worden uitgereikt. Ingekomen was een schrijven van 't Hoofdbestuur, meldende, dat 't honds jaar, in plaats van met 1 October, voor taan zal loopen van Januari tot Decem ber. Door die verandering wordt het loopende jaar dus met 3 maanden ver lengd, waardoor het Hoofdbestuur in moeilijkheden zal komen, wat het finan- tiewezen betreft. Aan de afdeelingen wordt alsnu gevraagd, om door een vrij willige bijdrage het Hoofdbestuur in staat te stellen, aan zijne verplichtingen te kunnen voldoen. Besloten wordt om een lijst onder de leden te laten circu- leeren. Een tweede ingekomen circulaire be vatte een oproeping om voor de goede zaak zooveel mogelijk propaganda te maken. Verder wordt aan 't Bestuur opgedra gen, aan 't Hoofdbestuur te verzoeken, een spreker te zenden, waartoe elke nieuwe afdeeling het recht schijnt te hebben. De lezing zal alsdan gehouden worden in de kolfbaan van mej. de Wed. Boon, tegen een entrée voor niet-ieden van 10 cents. Tot bode voor het rond brengen der convocaties wordt voor een jaar benoemd J. Houwert. Na rondvraag sluit de Voorzitter de vergadering, met den wensch dat ook deze bijeenkomst vruchten zal dragen voor de toekomst. Bij den Dinsdag gehouden kolfwedstrijd te WIERINGER WAARD werd gewonnende lste prijs door C. Bijpost te Dirkshorn, met 128 punten de 2e prijs door J. G. van Eden te Nieuwe Niedorp, met 125 punten; en de 3e prijs door P. Schenk Dz. te Wierin- gerwaard, met 123 p., terwijl de serie- prijs werd behaald door D. Az. Kaan te Wieringerwaard, met 50 punten Bij den gelijktijdig gehouden biljart wedstrijd werd de lste prijs behaald door J. Helder te Kolhorn de 2e prijs door W. N, Veerman te Wieringerwaard, en de 3e prijs door C. Haringhuizen, eveneens te Wieringerwaard. Aan het kolven werd door 19 en aan het biljarten door 22 mededingers deel genomen. (Door vertraging eerst heden geplaatst.) Men deelt ons mede, dat vanwege den Minister van Binnenland- sche Zaken een onderzoek wordt inge steld naar het langdurig staan van vrouwen in magazijnen en winkels. Het voornemen schijnt te zijn, om daaraan, zoo mogelijk, van regeeringswege een einde te maken. Verkiezing Prov. Staten. Bij de herstemming te 's-GRAVEN- HAGE voor een lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland voor de vacature van wijlen den heer Conrad, zijn uitge bracht 6773 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren mr. J. H. C. Lisman, oud-wethouder (anti-liberaal) 2820, mr. R. J. H. Patijn, administrateur bij het departement van financiën (vooruit strevend vrijzinnig) 3953, zoodat gekozen is de heer mr. R. J. H. Patijn. Uit MAARSEN meldt men: Twee werklieden, te IJselstein thuis behoorende, die zich welge moed te slapen hadden gelegd in een schuit, waaruit ze steenen hadden gelost, werden den volgenden morgen dood lig gende gevonden, gestikt door damp van een paar turfkolen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten: Verkiezing te GOUDA. Bij de Donderdag te Gouda gehouden verkiezing voor een lid der Tweede Ka mer (vacature-Idenburg) is gekozen de heer 8. de Vries Cz. (antir.) te Amster dam, met 2431 van de 4713 geldige stemmen. Verder verkregen de heeren mr. M. M. Schim van der Loeff (lib.) 1479, dr. H. Gorter, (soc.-dem.) 492, (C. A. Zelvel- der (vrijz.-dem.) 311 stemmen. HELDER, 22 Oct. De liberale kiesvereeniging „Helder" heeft candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Provinciale Staten (vacature-dr. P. P. C. Hoek) den heer C. S. Jaring, directeur der Heldersche Uitgevers-Maatschappij en lid van den Gemeenteraad alhier. Bijgeloovigheid. Meermalen hebben wij melding ge maakt van staaltjes van bijgeloovigheid, die zich bij de loting voor de Militie telken jare voordoen. Nu eens iets wat zich in een plaatsje in Noord-Brabant bij de laatst gehouden loting voor de militie heeft voorgedaan. Naar wij met zekerheid vernemen, hebben de ouders van twee verschillende lotelin- gen in den rechtermouw van hun jas een naald gestoken, waarmede doods kleederen van overledenen genaaid waren. Ja, zoo zijn er nog Het Nieuwsblad voor Peelland en Meijerg geeft in het num mer van Zaterdag 11. verslag van de raadsvergadering, te SOMEREN gehouden den 16en October 1902. Men leest daarin het volgende „Hierna presenteert de voorzitter den leden een sigaar en overhandigt het kistje aan den secretaris, om ook de andere heeren aan te bieden. De voor zitter meent, dat het publiek eigenlijk geen sigaar moet hebben, doch wel de heeren der pers, die komen dan zooveel te liever." Te BROEK OP LANGENDIJK ii Vrijdag de 14-jarige A. S. verdronken. Met een schuitje was hij naar den akker gegaan. Zjjn lijk werd door een voorbijvarenden bouwer gevonden Met ingang van den 25 eten dezer wordt de Rijksveldwachter brigadier -titnlair Jten Cate te Amsterdam tjjdeljjk gedetacheerd in de ge meente HARINGCARSPEL. VEENHUIZEN. Bjj de openbare ver- kooping van een boerenwoning met 20 H A. 70 A. land van de Wed. A. Met en consorten werd de heer J. L. Strjjbie aan de Langereis eigenaar voor 28 320 gld. 2 H.A. 81 A. en 47 C.A., tegelijkertijd geveild voor de Wed. A. Klomp, bracht 2460 gld. op. Ook hiervan werd de heer J. L. Strijbis eigenaar. OUDE NIEDORP. Zondag 26 deter zon de beroepen predikant alhier 's morgens worden bevestigd, om dan 's middags voor 't eerst in zijne gemeente op te treden. Aangezien echter de pastorie nog niet in orde is, is deze godsdienstplechtig heid tot nader, vermoedelijk 9 Nov., uitgesteld Bij deze gelegenheid zal ook het orgel voor het eerst worden bespeeld. HEER HUGOWAARD. - Voor het herhalingsonderwjjs aan school no. 3 alhier hebben zich aangemeld 10 leerlingen. Te VEENHUIZEN meldden zich vóór 't verstrijken van den termijn van aangifte 9 leerlingen aanden dag daarna kwam zich de tiende aanmelden. De jongste der a.s. leer lingen te Veenhnizen is 16, de oudste 38 jaar oud, wanneer althans allen worden toegelaten. Mej. A. M. Kraagenhagen, benoemd tot het geven van herhalingsonderwjj8 aan den cnrsns voor meisjes aan school no. 2, heeft daarvoor bedankt. HEER HUGOWAARD. Hoe onverant woordelijk toch handelen sommige voerlni, door niet behoorlijk nit te halen, wanneer een rijtuig moet passeeren. Donderdag jl. begaf zich de heer Hofdjjk met zjjn vrouw en een zjjner buren per rijtnig naar Schagen. Voorbjj Zijdewind ontmoette hun iemand met een met zakken beladen wagen. De voerman hiervan was brutaal genoeg om den weg voor zich alleen te beschouwen, althans baalde geen haarbreed uitook niet bjj 't passeeren van een ander rjjtnig. 't Gevolg voor den heer H. was, dat zjjn rjjtnig van achter vastliep tegen den zakkenlast, 't paard schrok en de geheele zaak te water. Met moeite werd de vrouw, die nog in 't rijtuig zat, daaruit geholpen, wat niet anders kon geschieden dan over den rug steun heen. De reia kon niet worden vervolgd. De voerman van den zakkenwagen, die naar 't ongeluk niet omkeek, doch doorreed, als was er geen gevaar, is bekend. Marktbericht van WINKEL, v a n 24 October 1902. Appelen f 1.26 a 2.50 peren f 170 a 2 35 per mand, uien f 0.90 al.05 per baal, roode kool f 3,25, gele kool f 3.a 3 25 per 100, bloemk. 3.id., slaboonen f 0.65 per 1000. Groentemarkt te BROEK OP LAN GENDIJK 22 Oct. 2100 bos wortelen t 1.10 a 1 60 per 100 bos, 18000 bloemkoolen f 1.50 a 8.25, reuzenbloemkool f 3.a 4.50, 46000 roode f 8. a 6.50, 10000 gele f2.— a 3.25, 30000 witte f 8 a 4 76 per 100. 28 Oct. 1000 bos wortelen f 1.30 a 1.70 per 100 hos, 6000 bloemkoolen f 1.50 a 3.75, reuzenbloemk, f 8.60 a 6.25, 30000 roode f 3.- a 6.25, 8000 gele f 2 a 3.76, 17600 witte f3.— a 6. per 100. 24 Oct. 400 bos wortelen f 180 per 100 bos, 7000 bloemkoolen f 1.10 a 3.reuzenbloemk. f8 50 a f 5.50, 32000 roode f 8.— a f 6 26, 6000 gele f 2 a f 8.50, 21500 witte f 8.— a f4.60 per 100. „Nieuw Leven." Station NOORD- SCHARWOUDE. Woensdag 22 Oct. Aanvoer 1.3000 stuks kool. Roode kool f 2.80 a f 4.gele f 2.20 a f 2 60, witte f 3.a f 3.76 per 100, witte per spoorwagen f 70. Donderdag 23 Oct. Aangevoerd 15Q00 stuks kool. Roode kool f 3 26 a f 4 50, kleinere f 1.60 af 3. gele f 2.50 a f 3.50, f 1.— af 240, witte f 2.80 a f 8.75 per 100. Vrijdag 24 Oct. Aangevoerd 22300 stuks kool. Roode kool f 3.60 a f 5.—, kleinere f 1.20 af 8 gele f 2.60 a f 3 60, f 1.60 a f 2 40, witte f 3.25 a f 3.75 per 100. Hoewel vooral Dinsdag en Woensdag de handel stug was, ging de kool op 't laatst der week toch weer vrjj vlug van de hand. „Ons Belang". Station HEER HU GOWAARD. Woensdag 22 Oct. Aangevoerd 11650 stuks kool. Roode kool f 3.a f 4.75, gele f 2. a f 2 90 per 100, uien f 0.85 per 60 K.G. Donderdag 23 Oct. Aangevoerd 12880 stuks kool. Roode kool f 3.a f4.75, gele f 2a f 8. per 100, uien f 0.80 per 50 K.G. Vrjjdag 24 Oct. Aangevoerd 10000 stak kool. Roode kool f 8 60 a f 5.60, gele f 2 70 a f 3. witte f 3.60 per 100, uien f 0 80 per 60 K G. In 't midden der week was de handel vrij stug Dinsdag werd zelfs heel wat kool opgehouden. Op 't einde der week echter ging 't vooral met roode kool weer goed. Gele en witte kool zijn nog steeds weinig geld waard. Men schrijft: Door een bjjzondere omstandigheid werd WEERDINGE (Dr.) gisteravond plotseling in rep en roer gebracht. Al spoedig bleek, dat die buitengewone levendigheid, voorafgegaan door een ge heimzinnige drukte, ten doel had een jonkman te dier plaatse dringend zijn aanstaand vaderschap in herinnering te brengen, hetgeen hij blijkbaar voornemens was te vergeten. Een talrijke menigte, die fluks een boerenwagen tot huwelijks koets promoveerde, begaf zich te onge veer halfacht, onder het aanheflen van geestdriftvolle huwelijkszangen, naar de woning van den jongen man. Deze had zich inmiddels verscholen, doch spoedig hadden eenige gespierde handen hem gevat en was hij genoodzaakt het „was- schopsvolk" buiten te begroeten. Onder wijl was ook de betrokken jongedochter op het tooneel verschenen, die op overre dende wgze den trouwelooze zijn ver plichtingen op het hart drukte, waarna het paar plaats nam op den wagen, wel ke onder daverende gezangen door het dorp voortrolde, gevolgd door een stroom nieuwsgierigen, die thuis hals over kop alles in den steek hadden gelaten. Bij de herbergen werd halt gehouden en afgestegenverschillende woordvoerders hielden ernstige toespraken tot den wei felenden jonkman, die ten slotte de gun stigste beloften aflegde. Hartelijke felici taties volgden, er werd gedronken en ge klonken en het „wasschopsvolk" had razend veel schik, totdat schijnbaar in de beste harmonie het toekomstig echt paar bij de woning der bruid werd af gezet en met rust gelaten, om hun ver dere belangen te kunnen bespreken. Moeder devrouw. 't Is nog niet lang geleden, dat in ons blad ook het bericht voorkwam van een ouderling uit WINTERSWIJK.,die uit het kerkezakje zich geld had toegeëigend. Dat zaakje is nu te Zutphen voor geweest. De correspondent van het Hbld. schrijft daarover Terecht stond een gewezen kruidenier, thans rentenier, uit Winterswijk, 64 jaar oud. De, voor zijn stand, vermogende man was beklaagd,„ter zake dat hij te Winters wijk een geldstuk van één Mark, toebe- hoorende aan de diaconie der Ned. Her vormde gemeente aldaar, heeft weggeno men met het oogmerk om zich dat geldstuk wederrechtelijk toe te eigenen". Uit het verhoor der getuigen, twee diakenen der genoemde gemeente, bleek, dat de beklaagde, die trouwens het feit ook bekende, op 6 Juli, na afloop van de godsdienstoefening behulpzaam zijnde bij het tellen van het voor de armen ge collecteerde,eene hulp die hij ais oud-diaken, thans ouderling, wel meer verleende, een stuk van één Mark van het aanwezige geld had weggenomen en in zijn zak gestoken, en dit op eene wijze dat hij meende dat zijne daad voor de aanwezigen onopgemerkt was gebleven. Tevens bleek uit het getuigenverhoor, dat de man, die overigens niet schriel was met Nieuwjaar had hij nog f 50 aan de armen geschonkenzijn vroegeren winkel had hij aan een voormaligen knecht over gedaan op zoo voordeelige wijze dat deze er een gezeten man in was geworden reeds ter dege voor zijne fout had geboet. In eene officiëele kerkeraads- vergadering toch was besloten, dat hg als straf een bedrag van duizend gulden aan de armen zou schenken, welk bedrag door hem was gegeven. De gelijktijdig gedane belofte, dat, als deze boete werd betaald, aan de zaak geen ruchtbaarheid zou worden gegeven, was echter niet nagekomen. De maréchaussée, die er van had gehoord, doch tevens een over dreven voorstelling van het voorgevallene had gekregen, had zelfs aanleiding ge vonden den beschuldigde te arresteeren en naar hier te brengen bij den Officier van Justitie, die echter na het eerste onderzoek hem terstond op vrije voeten stelde. Hoe de voor zijn doen vermogende man er toe gekomen was, niet alleen nu, want uit eigen bekentenis bleek, dat eene ontvreemding als deze reeds vroeger ook drie malen was gepleegd, een zoo luttel bedrag te ontnemen aan de armen, waarvoor hij anders een weldoener was en wien hij vrijwillig gaarne evenveel guldens schonk als hij nu centen had genomen P Duidelijk is het niet gebleken, maar alles wijst er op, dat vrees voor zijne vrouw de groote aanleiding is geweest. De man, die geen bepaalde bezigheid had, ging gaarne naar de sociëteit, maakte daar onvermijdelijk eenige vertering, speelde wel eens een spelletje, waarbij de fortuin hem niet altijd gunstig was, zijne vrouw gaf hem, zooals hij verklaarde, niet meer dan ongeveer 15 groschen weekgeld, niet altijd was dit toereikend, speelschuld is eereschuld, de rest spreekt van zelf. Het O. M. dat de zaak opvatte, vond allerlei verzwarende omstandigheden, het wegnemen van geld, door de goê-gemeente voor de armen gegeven en dit op eene plaats waar de beklaagde zich heen bad begeven zonder dat eenig ambt of noodzakelijkheid er hem riep, en eischte schuldig verklaring aan het ten laste gelegde, met veroordeeling tot eene ge vangenisstraf van drie maanden. De verdediger mr. J. B. Sölner pleitte ontoerekenbaarheid. De rechtbank heeft zich met de laatste zienswijze vereenigd en den beklaagde ontslagen van rechts vervolging, omdat zij niet de overtuiging had. dat de daad was gepleegd met vol doend oordeel des onderscheids, om schul digverklaring te wettigen. In eene Donderdag- avond gehouden vergadering der Centrale Antirevol. Kiesvereeniging in het district ALKMAAR werd besproken, in het belang der propaganda een eigen blad op te richten. Besloten werd echter voor dit doel de „Vrjje Westfries" te ge bruiken. Elke kiesvereeniging zal nu voor de verspreiding van een flink getal I dezer bladen zorgen. WINKEL. De Afd, Winkel van den Bond voor Staatspensionneering houdt Dinsdag a.s. haar eerste vergadering bij den heer P. Buij, des avonds 7 uur, om bet reglement vast te stellen en een Bestuur te benoemen. Bij rondschrijven verzocht het voor- loopig Comité aan mannen en vrouwen, die geen lid zijn, zich alsnog daarvoor aan te melden. Gekozen tot Hoofdinge land van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West-Friesland, de heer A. Honig Cz. te HEEMSTEDE, in de plaats van den heer J. Roskam te Akersloot, die 1 Jan. moet aftreden. De heer Kelting te Santpeort zal vanwege de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Holl. Noorderkwar tier op 17 Nov. te Venhuizen, op 18 te WINKELop 19 te Midden-Beemster voor drachten houden over bijenteelt. De algemeene vergade ring van het Nederl. Paardenstamboek zal op 24 November te ROTTERDAM worden gehouden. —Vreemde toestanden ons land bestaat een straat, Waar ^'l eene rij huizen onder een and meente dan de tegenovergej er*: huizen staat. De rij huizen j kant van de straat staat in MAal* VEEN, de rg aan genen kant MAARSEN8 gebied. 8la»! Beide plaatsen hebben veel dieren en dingen gemeenschappei^ burgemeester, een dominéé, een en een rabbi, een brug en een^ wachter, een vuilnisman en een la 1 opsteker, een post-, ook telegraaf! met zijn beambten Het nu be^ dualisme geeft nogal eens aanleid; gehaspel; over de brug en Zjjn en het ambt van vroedvrouw 0 wel eens gekibbeld, en nü haddt'1 raden der voornoemde gemeente eigenaardig besluit genomen i gemeenschappelijke openbare school een hoofd, dat ontslag gevraagd l tegen 1 December a.s.door Haar» nu is hem dat toegestaan, maar M S legt beslag op hem tot 1 Januari Er staat geschreven: „Niemand twee heeren dienen,of hij za! den eon hangen", enz. Het gaat in derena03' erg moeilijk, 't beiden naar den maken, en men zegt, dat ef D 0 !t een mouw aan gepast zal *e Edoch, ietwat komiek is bettaUï' men niet één gemeente maakt v#n ,1. genoemde deelen, („lijf)" Generaal De Wet i8 Londen geïnterviewd door den cor*. pondent van de „Matin". De QeDetSi verklaarde zeer tevreden te zijn 0t> de ontvangst in NEDERLAND 1 België, te Parijs en te Berlijnook financiëele resultaten van de reis droegec zijn tevredenheid weg. De generaal vestigde, dat hij over acht <Wt naar Zuid-Afrika terugkeert, waarscfei. lijk blijft hij tot zijn vertrek in ÏL' land. Botha en De la Rey blijven L in Europa. H. M. de Koningin enl K. H. de Prins der Nederlanden stelle; zich voor, Vrijdag 31 October a s. »as Mecklenburg te vertrekken en aldaar eenigen tijd te vertoeven In de gemeente OUDKARSPEL worden thans verschi lende particuliere ge bouwen aan het buizennet der acetyleengae- fabriek aangesloten. Vergadering van den TUad der gemeente CALLANTSOOG, gehouden op heden, Zaterdag 26 Octobe 1902, des morgens ten 10 ure. Voorzitter de heer G. C. Hulst, burgem. Aanwezig de heeren W. Govers, J. Kraij* veld, D. Buik, F. J. Zipp, P. Boontjes. Afwezig de heer W. D. Kaan. 1 Vacsfw. Na opening der vergadering, volgt en goedkeuring der notulen. De geloofsbrieven van het nieuwbenoemd lid Jb. den Das worden nagezien en mst algemeene stemmen goedgekeurd. Daarna is aan de orde de begrooting vsi het Armbestuur, in ontvang en uitga* op f 1406.-. De heer Kruijsveld acht de subsidie aa. het Armbestuur van f 250.—, zooals in d begrooting staat aangegeven, te hoog. Vorij jaar was dat f 100.en naar Spr.'s oordee is f 160.— voldoende. Voorz. meent, dat dat niet zal gaan, ei zal dan f 100.minder moeten wordei bedeeld; nergens anders kan men bezuinigen Waarom, zoo zegt de heer Kruijsveld, zot het nu noodig zijn, en vorig jaar niet? Voorz. zegt, dat het nu een andere toesta is. Nu zal het zeewerk te Callantsoog gestaai: worden, dus zal er meer bedeeling kornet. De heer Govers zegt, dat Guurtje Hollan der nogal veel heeft gekost en ook wét* blijven kosten. De heeren Kruijsveld en Zipp verklaret zich ten slotte vóór het toestaan der f260.— subsidie; de andere heeren zijn regenten. De gemeentebegrooting volgt nu. De heer Bnik maakt bij verschillende poster de opmerking, dat te laag is geraamd. Spr. wijst op de posten bureaubehoeften geraamd f 126.—, uitgegeven 1901 f 126" onderhond raadhuis f 40.f 68.—; ki*' verrichtingen f50.f69.—; begraafplf1'- f 80.f82.—; onderhoud scholen f 150" f 187.Spr. raamt liever wat hooger en houdt dan over, dan dat er tekort is. Den kies verrichtingen zou spr. op f 70.— oepaai willen zien, f 60.is tekort. De heeren Kruijsveld, Zipp 611 0B zijn daar tegen. „iHan De heer Buik zou gaarne ook1®^^ zien uitgetrokken voor het vi krankzinnigen. et Voorz. acht dat tjjd genoeg, vQor krankzinnigen komen. Wil men er i ramen, dan zal dit f200.— moeten ël Algemeen wordt de begrooting keurd in ontvang en uitgaaf op De post onvoorziene uitgaven f288.—; de Hoofdelijke Omslag f®*?- er Door het vertrek van Ds. Klein, een vacature gekomen in de comm)!,',wanit wering van schoolverzuim. Benoemd als nieuw lid de heer W. Govers. fc{_ Tot leden van het stembureau voor verkiezing voor een lid van Prov. r worden benoemdW. Govers, V<X> Kaan en Kruijsveld, ledenZipp plaatsvervangers. Van den Minister van BinnenlaB Zaken is een schrijven ingekomen, wijzend wordt beschikt op het adre gemeente, om vrijstelling van het &eveDOjtsi herhalingsonderwijs aan de meisjes de avonduren. ),er Wordt meêgedeeld, dat tot zetter, Tat benoemd de heer Zipp, die in hana den Voorz. de vereischte eeden aflegt- Aan de orde wordt nu gestei herhalings-onderwijs. Er wordt beslótc i onderwijs te geven aan meisjes en J tegelijk, op Donderdag en Zaterdag, van 1 4 ure. Het onderwijs zal ge8~ worden door het hoofd der sehoo handwerken door mej. Meijer. (Lndet wordt leerplan en yerordeninggoedge-ei Wordt goedgevonden dat domine ne die in de school overcompleet is, zal gebruiken in de consistoriekamer. - Bij de rondvraag geeft de heer overweging, een verordening te ma* het vasthouden van eenden.

Schager Courant | 1902 | | pagina 2