Donderdag 8 Januari 1903. Bionenlandsch Nieuws. FEUILLETON. „Ja." SCHAGER AIeeiegi 47ste Jaargang No. 3799. COURANT. AiwiBiiie- Liittnilli Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AÜVERTENT1EN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. BureauÜCM JLÖSSüf, JLaan, fi® 4. Uitgever i P. TRAPMAN. MedewerkerJ. WIKKEL. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Vergadering van den Raad der gemeente ZIJPE, gebonden op Dinsdag 6 Januari 1903, des morgens ten 10 ure. Afwezig de beeren Van Beusekom en De Wit. Bij de opening der vergadering zegt de beer Hulst, Burgemeester „Ik wil dezen dag, of liever dien van 1 Jan niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Ik vind bet gelukkig, dat we op deze eerste verga dering van bet jaar er allen nog zijn. De kans, dat dat anders bad kunnen zijn, is in bet afgeloopen jaar groot geweest2 geachte leden van ons college zijn ernstig ziek geweest, maar bet is goddank ten gunste gekeerd en zij zijn voor ons en voor de gemeente behouden gebleven. Ik hoop, dat bet jaar 1903 voor ons allen zeer gunstig moge zijn, al laat bet zich voor den beer Van Beusekom niet zoo goed aanzien, doordat hij lijdt aan rbeumathiek, maar ik hoop, dat hij spoedig hersteld moge zijn. Ik hoop eveneens, dat bet jaar 1903 voor de gemeente niet ongunstiger moge zijn dan bet jaar dat achter ons ligt, en dat wij de voorkomende zaken in bet belang onzer gemeente naar onze beste krachten zullen mogen blijven behartigen. Met dien wensch open ik de vergadering." De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Voorz. deelt mede: dat Dr. Van den Vijver zijn benoeming tot lid der schoolcommissie beeft aangenomen; dat de schoolbanken te Oudesluis voor f 25 zijn geaccepteerd dat de Nieuwjaarscollecte f 491.35 beeft opgebracht. Van den heer W. Bossen was een bedankje ingekomen als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Met algemeene stemmen wordt benoemd de beer E. Steijn. Van de regenten van bet Weeshuis was een voordracht voor een regent van dat college ingekomen, noodig wegens de perio dieke aftreding van den heer J. Marees. De regenten hadden met algemeene stem men den heer J. Marees candidaat gesteld. De Secretaris, de beer M. Bossen, deelt mede, dat deze voordracht onnoodig is. De beer J. Marees is 5 Dec. 1899 benoemd, met 1900 in functie getreden, beeft 4 jaar zitting, dus treedt eerst volgend jaar af. De voor dracht van de regenten is dus, zegt de secretaris, een jaar te vroeg en zullen we die dus maar voor ben bewaren. Van den beer K. Schuijt Gz. was een schrijven ingekomen, waarin mededeeling, dat bij zijn benoeming tot armvoogd aanneemt. Van Ged. Staten is ingekomen een Prov. blad, waarin de regeling jaarwedde gemeente ontvanger. De Raad gaat in comité, voor reclames Hoofdelijken Omslag. Volgens den Provincialen Almanak van Limburg voor 1903 telt die provincie thans 108 kloosters. Jrna Bij Kon. Besluit benoemd: tot hoogheemraad van bet hoogheemraad schap der Uitwaterende Sluizen in Kenr.e- merland en West-Priesland K. Kaaskooper, te Oosthuizentot hoogheemraad van den Hondsbossche en Duinen tot Pétten van wege Waterland K. Oly Dz. te Alkmaar en van wege Duinkavel J. van Reenen te Bergen tot heemraad van bet ambacht van West- Eriesland, genaamd Geestmerambacht, K. Blom Dz. te St. Maarten en S. Akkerman te Heer Hugowaardtot heemraad vanbet ambacht van West-Priesland, genaamd Drech- terlanavoor de Middelkogge J. Koopman te Werversboof, en voor de Oosterkogge, N. Sluis te Enkbuizenin bet bestuur van- West-Priesland, vanwege hot ambacht Drechterland tot hoofdingeland C. Laan Sz. te Westwoud, en tot hoofdingeland-plaats vervanger J. Mol te Berkhout en O. Schou ten Klz. te Westwoud. Door de permanente co m- missie voor gezinsverpleging van zieke armen in de classis ALKMAAR Is voorloopig voor 't jaar 1903 aangesteld als verpleegster Zuster H. W. Wieder, gediplomeerd zoowel voor de gewone, als voor de kraamvrouwen- verpleging. Zuster Wieder zal werkzaam zijn. in de gemeenten Zuid-Scharwoude, Noord-Schar- woude, Oudcarspel, Warmenbuizen, Eenigen- burg en Koedijk. De standplaats zal Zuid- Scharwoude zijn. Moord. Maandagmorgen is Gerrit Konings, land bouwer te RAAMSDONK, vermoord gevon den. Hij bad messteken in de zijde en in het hoofd. De oorzaak van den moord kan nog niet met zekerheid worden vastgesteld. Nadat bet lijk Maandagmorgen te vijf uur was ontdekt, is de wachtmeester der mare chaussee A. van Driel gewaarschuwd, die zekeren v. O., boerenarbeider te Raamsdonk, een weesjongen van ongeveer 28-jarigen leeftijd, in zijn huis arresteerde. De verslagene is gehuwd. Tot molenmeester van den Tjaddinksrijtpolder werd herkozen de beer J. Smit Wz. te HET VELD. De Ingelanden van den Wes- terkamperpolder verkozen opnieuw den beer D. Dekker tot lid van het Bestuur. -Te CULEMBORG zoudearbeider G. K. van de glasfabriek Zondagmiddag een oven aansteken en plaatste daartoe een zak krullen aan den uitgang. De zak vatte vlam, zoodat de uitgang niet meer te viiiden was K. moest daarna met moeite en met zware brandwonden overdekt, uit zijn neteliger! toestand gered worden. Men schrijft: Slechts in twee van de 134 Noordbolland- sche gemeenten, n. 1. Warmenbuizen en West woud, worden in 1903 geen opcenten op grond-, noch oppersoneele belasting geheven. In 25 gemeenten bestaat geen beffing van opcenten op de personeele belasting. Dynamiet-ladingen. Omtrent bet opruimen der ruïne van de verbrande gebouwen op het terrein der firma Van der Lugt en Zoon op Feijenoord te ROTTER DAM meldt menNadat besloten was, de nog staandegebleven muren, welke niet op de gewone wijze konden worden omgehaald, wegens bet groote gevaar daaraan verbonden, met dynamiet te doen springen, werden de noodige voorzorgsmaatregelen op uitgebreide schaal genomen. Op verren afstand werden roode vlaggen gezet en droeg de politie zorg, dat niemand zich binnen dien omtrek begaf, terwijl voorts de omwonenden werden gewaarschuwd alle deuren en vensters open te zetten. Het dyna miet werd per roeiboot aangevoerd. Op bet terrein werd een gat gegraven en dit rond om met zand opgehoogd. Daarin werden vier dynamiet-patronen gelegd ter zwaarte van 2'/s ons en deze met een ongeveer vier minuten lauge lont verbonden, waarna bet gat werd dichtgestopt. Deze proef-explosie bleek echter te zwak. De slag was geriug eu slechts een klein stuk muur bleek weggeslagen. Daarna werd een nieuwe proef genomen met een viermaal sterkere lading. De slag was nu grooter en er bleek een flinke hoek muuï naar beneden gekomen te zijn. Het werk zal worden voortgezet. Verschillende autoriteiten woonden de proeven bij. Wij namen Zondag uit bet N. v. d. D. over bet bericht, dat de justitie te AMSTERDAM een belangrijk spoor in handen beeft in zake den dubbelen moord in de Czaar Peterstraat aldaar. Nader kon het N. v. d. D. daaraan toe voegen, dat er eenig verband bestaat tusschen deze ontdekking en bet zoo gunstig afgeloo pen onderzoek in een andere moordzaak, nl., die van de Dubbele Bunrt te Amsterdam. In deze zaak, meldt bet blad verder, beeft de justitie yeel dienst gehad van de aanwij zingen van een onbekende, althans ongenoem de. Diens mededeelingen vulden op hoogst bevredigende wijze de nasporingen van justi tie en recherche aan, zoodat de moordenaars ontdekt en tot bekentenis gebracht werden. Zeer zeker zal deze man in aanmerking komen voor een deel van de premie, welke door de justitie voor bet ontdekken van de moor denaars is uitgeloofd. Haast ongeloofelijk zal bet klinken, dat diezelfde man thans in hechtenis is ouder de ernstige verdenking schuldig te zijn aan den moord van de Czaar Peterstraat. Een windhoos. Op het uitgestrekte terrein, gelegen achter de voormalige stoommeelfabriek van de firma J. van der Dussen Co., aan den Westzee dijk te ROTTERDAM, is de aannemer J. de Winter bezig, een groote lioutloods te zetten. Aan een zijde was do loods over een lengte van ruim 200 meter in gereedheid gekomen en gedeeltelijk overkapt. Aan de zuid- en westzijden was zij nog grootendeels open. Zij moest dienen tot berging van hout en beeft een hoogte van nagenoeg 6 meters. Roman van WILHELM MEIJER-FÖRSTER. o-o-o 25. Om drie uur was de kerkelijke plechtig heid afgeloopen, maar eerst even voor vijf uur kwam mevrouw Von Pauly thuis. De buurdame in het zwart bad baar voor geen prijs willen loslaten. Nu zat ze op een stoei en vertelde alles aan Schwerin. Op de achterzij'de van haar uitnoodiging had haar nieuwe vriendin alle namen opge schreven van hen, die bij de bruiloft pre sent waren geweest. Zoodoende kon ze den majoor zonder eenige moeite de gasten opnoemeD. Schwerin zat en luisterde. Hij had ook vandaag moeten wachten, urenlang, zooals dat hij zoo dikwijls wachten moest urenlang, maar op zijn gelaat was niets meer lees baar van de vroegere ergernis. MevrouwVon Pauly koesterde den wensch, dat hij tenminste eenige vragen zou doen,naar Lena, naar den geestelijke, naar de preek, naar de gasten, maar Schwerin vroeg niemendal. Wanneer ze ophield met ver tellen, dan ontstond er een pauze, waaraan niet eerder een einde kwam, dan waDneer zijzelf het woord weder opnam. Slechts eenmaal zeide hij „Ja, ja, dat is zoo" en een poos later zeide hij „Clemens moet komen." Hij was sedert maanden uit zijn stoel niet meer opgestaan, dan alleen 's avonds, wanneer hjj zich naar bed liet brengen nu gaf hij te verstaan, dat men hem omhoog moest tillen. Men deed het, ver wonderd 1 En zonder dat een van drieën een woord sprak, liet hij zich nsar de kamer ernaast breDgen,naar Lana's kamer. Hjj ging eerst naar het eene, dan naar het andere kamertje, ging in bet midden staan en liet zijn blik rondgaanhet bed, de kleine schrijftafel Bij het verlaten der kamer draaide hij, zonder een woord te spreken, den sleutel om en stak dien in zijn zak. Mevrouw Von Pauly barstte in tranen uithij monsterde haar verwonderd, alsof hij niet begreep waarommaar dan knikte hij „Ja, ja het is waar." Hij zat weer op zjjn stoel, de oogen gesloten, totdat hij zich opnieuw met een ruk in de hoogte schoof„Wij moeten over dat alles spreken. Er is nu niemand meer, voor wie ik te zorgen heb. Wanneer ik opgeroepen word, dan zal alles hier en ook het overige, toebehoo- ren Zij sprong op: „O God, majoor!" En zij wilde nog meer zeggen, alles wat men in zulk een verrassing pleegt te zeggen maar met het restje van zjjn oude heftigheid weerde hij af„Ik wil dat niet, laat datzwijg!" Hij nam uit zijn zak een bos sleutels „Sluit open daar die lade, dat kistje, geef hier." Hij groezelde een poos in het ijzeren kistje rond, nam er eenige papieren uit, alles wat aarzelend, zonder overlegen zoo midden in dat groezelen en zoeken, vielen hem de oogen toe. Angstig wachtend, had mevrouw Von Pauly zijn bewegingen gevolgdnu raakte zij zacht zijn arm aan „Majoor Hij opende de oogen en keek onzeker rond om zich„Ja, ja, wat is er Dan herinnerde hij het zich weer, boog zich over het kistje heen en begon weer te zoeken. Hij nam zijn briltoen hij echter een tjjdlang de opschriften van enkele stukken had gelezen, legde hij zijn bril neer en was in gepeins verzonken. Een lang geel couvert met zegels had hij in de hand. Nu bracht hjj het dicht bij zjjn oogen en trachtte het te lezen Wlat staat daarop vroeg hij. Zij boog zich over zijn schouder en las „mjjn testament." „Ja, ja, mjjn testament. Dat was het, wat ik zocht. Wij kunnen het nu verscheu ren, niet waar Mevrouw de gravin Sza- Om de houten bekapping met asphaltpapier te bedekken, waren Zaterdagnamiddag een dertiental timmerlieden, in dienst van den bouwer, op die bekapping werkzaam, toen plotseling een windhoos, komende uit zuide lijke richting, het open zijnde gedeelte der loods, vanaf de Schiehaven, binnendrong. Een gekraak van balken en sparren, dat dade lijk vernomen werd, was voor 9 van de 13 timmerlieden bet sein om zich van de over kapping op den grond te laten vallen, of zich ijlings naar beneden te laten glijden. Vier hunner, daarvoor geen tijd vindende, of er niet op bedacht, voelden zich plotseling met een groot deel van de overkapping de lucht in slingeren en werden vervolgens een 30 a 40 meters verder op bet open terrein te midden van de planken en balken der over kapping neergekwakt. In één oogenblik was een gebeele vernieling veroorzaakt. Tot 50 meters verder vlogen planken en balken door de lucht, en drongen met ontzettende kracht in den grond. Ter plaatse was bet aanvankelijk een groote consternatie. De politie, spoedig verwittigd, kwam met raderbrancards en verbandtrom- mels aan. De vier werklieden die met de overkapping de luchtvaart deden, werden gebracht in een I lokaal. Daar bleek bet den geneesheer al ras, dat de 22-jarige ongehuwde timmerman J. Jansen in levensgevaar verkeerde tengevolge van schedelbreuk. De jonge man overleed dan ook kort daarna. De 21-jarige timmerman O. ten Bokkel werd inwendig zoo zwaar gekneusd, dat hij zoo spoedig mogelijk der brancard naar bet j Ziekenhuis moest vervoerd worden, omdat men zijn toestand levensgevaarlijk achtte, en de, 19-jarige timmerman O. Rietdijk, boewei oogenschijnlijk niet gekwetst, was zóó ver suft en buiten westen, dat men hem per rijtuig naar bet ouderlijk huis gebracht heeft De vierde, de timmerman J. Vermeulen, bleek er, met eenige kneuzingen afgekomen. Afgaande op den grooten afstand, waar hier en daar stukken bout zijn gevonden, afkomstig van de overkapping, en ziende I met welk een geweld stukken in den grond j zijn geslagen, moet de windhoos verbazend krachtig geweest zijn. Op Vr ij dagavond den 2en Jan. j.1. werd er ten huize vandenbeer Slotemaker te BARSINGERHORN vergadering gehouden van „de IJsclub" van Barsingerhorn en Ha ringbuizen. Aanwezig waren 14 leden. Bij de rekening en verantwoording van den Penningmeester bleek, dat bet afgeloopen jaar sluit met een batig saldo van 1 291.— mooi zoo Pnnt 2 van de agenda wasaanvrage om toe te treden tot den Ijsbond Hollands Noor derkwartier. Na de noodige toelichting van deze zaak werd het voor en tegen bepleit en bleek bij de stemming, dat het eene precies tegen bet andere opwoog de stemmen staakten. Over betgeen nn gedaan moest worden, ontstond een klein debat, dat leidde tot het besluit om de zaak op een volgenden keer opnieuw aan de orde te stellen, na alvorens onderzocht te hebben, wat er, bij toetreding tot den bedoelden Ijsbond, kan gedaan worden om te maken, dat de ijsbanen van aansluitende afdeelingen in goeden staat worden gehouden. Men meende zich te moeten afvragen, wat de aansluiting baat, indien afdeeling A bare banen voor bet verkeer in orde houdt, ter wijl dé naast haar gelegen afdeeling B, om welke reden dan ook, de toegangs wegen, over baar gebied naar A loopende, onverzorgd laat. De aftredende bestuursleden, de beeren Schenk, Moerbeek en Kooijman, werden j met algemeene stemmen herkozen. Hoe zonderling bet begrip is, dat sommige ouders van de Leerplichtwet hebben, wordt vaak treurig geïllustreerd door de voorkomende gevallen voor den kanton rechter. In de Vrijdag gehouden zitting van bet Kantongerecht te DELFT was o. a. een welgesteld landbouwer uit Stompwijk gedag vaard wegens herbaalde overtreding der Leerplichtwet. De man bad voor een onwil lig zoontje reeds 8 maal f2.50 boete betaald en hield maar vol, dat de jongen „van de school niks wou weten". Trouwens, de jongen moest landbouwer worden en dan badt je zooveel niet noodig te weten De man redeneerde verder zooWillen de kinderen leeren, dan is bij er niet tegen, doch willen zij niet, dan wil bij ze niet dwingen. Dat bij zelf niet tegen leeren was, poogde bij te bewijzen door de mededeeling, dat hij zelfs een zoon op „studie" bad. De ambtenaar bij bet O. M. trachtte den man aan bet verstand te brengen, dat de Leerplichtwet niet is voor kinderen, die wèl, doch voor kinderen die niet willen leeren. Hij eischte, met het oog op de recidive, f30 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. Dit is een gpval uit vele, doch zal 't helpen (Hbld.) Onder het puin geraakt. Men is te AMSTERDAM nog steeds bezig met bet sloopiogswerk van de puinboopen der destijds afgebrande mouterij van de bier brouwerij „De Amstel." Bij dit werk bad een ongeluk plaats, dat betrekkelijk nog ge lukkig afliep. Bij bet loshakken van een der vloeren van de gewelven stortte, zonder dat men daar op dat oogenblik op bedacht kon zijn, een dier vloeren plotseling in en een der werklieden geraakte gedeeltelijk onder het puin bedolven. Tot hulp schelde men de brandweer op en deze rukte van bet Weesperplein aan. Deze gaf eenige nuttige wenken om den man uit zijn benarde positie te bevrijden. Toen men hem van onder het puin bad gebaald, bleek bet, dat de man aan beide beenen ernstig was gewondper bran card werd bij naar bet R. K. Gasthuis aan de Oosterparkstraat gebracht en daar ter verpleging opgenomen. tek heeft zulke bagatellen niet noodig." En langzaam scheurde hij met sidderende vingers bet papier in lange repen. Zij zeide niets. Zjj was bewogen, even als elk ander dat in haar plaats zou ge weest zijn, maar ze was nooit een vrouw geweest, die met geld gewoon was om te gaan, of het bezit booger dan noodig was geschat had. De oude Schwerin zou van daag of morgen sterven en zij zijn erf gename zijn, maar deze gedachte had voor haar iets treurigs. Hij nam weder zijn bril en zocht opnieuw onder zijn papieren, maar alles zonder recht te weten wat hjj wilde, als een kind dat in zijn speelgoed rommelt. Een portret kwam hem in handen Lena's portret, dat haar voorstelde toen ze nog een klein meisje 'was. Langzaam verscheurde hij het portret dan, verward, met groote oogen kijkend, hield hij de beide helften in zijn handen en paste ze weer tegen elkaar aan. Dat gaf weer het geheele portret, maar een leelijke witte streep liep dwars door het gelaat. Hij keek rondom zich, als zocht hij iemand, en toen hij mevrouw Von Pauly vond, die nog steeds achter zijn stoel stond, knikte hij en wees op het portret „Zij was toch het liefste kleine meisje." Het was avond. Schwerin zat steeds nog in zyn stoel. De kist was weer gesloten en opgebor gen, Clemens had een lamp naast hem op tafel gezet en den majoor de avondcou rant in handen gegeven. De deur werd aarzelend geopend en me vrouw Von Pauly keek naar binnen. „Mijnheer George is daar." „Wie George trad de kamer binnen. Hij ging naar Schwerin en gaf hem de hand. Hij nam een stoel en zette zich naast den majoor neer. „Ja, ja", zeide de majoor, „heel goed, heel goed." En werktuigelijk, zooals hij dat steeds placht te doen, haalde hij een zijner siga renkistjes naar zich toe: „Neem een sigaar, mijn jongen. Daar staan lucifers. Geef mij er ook een. Doe het puntje er af." Het viel hem in. dat hij George in lang niet had gezien, maar hij wist niet meer precies, wanneer voor de laatste maal. Tot dat hij zich herinnerde, dat het toen ge weest was op het station, toen Lena met George vertrokken was naar hoe heet dat nest ook weer Oideslo, ja, ja." „Ben je reeds lang hier, mijn jongen? Ik meen in Berlijn Je bent toch weer weg geweest?" George knikte. „Hoelang ben je reeds weer hier? „Sedert drie maanden." „Waar Hier in Berlijn „Ja." Ean tijdlang spraken ze niet en Schwerin dacht over alles na. Hij kon dat niet recht samenrymen, namelijk waarom George niet bij h^m was geweest. „Waaiom heb je je hier niet laten zien, mijn jon gen Maar George antwoordde niet. Weder na een poos, waarin Schwerin steeds bezig was geweest met orde te brengen in zijn gedachtenr.haos, vroeg hij plotseling „Ben je in de kerk geweest, George En dan, toen George slechts knikte en weder voor zich heenstaarde, kreeg Schwe rin zijn wederspannige gedachten eindelijk in rij en gelid. Het doemde in hem op, dat hij George troosten moest en wijdloopig begon hij hem een geschiedenis te vertel len van een liefde, die vóór vijttig jaar zich had afgespeeld en waarbij luitenant Schwerin even na betrokken was geweest, als nu de arme George. „Zij heeft ook een ander getrouwd, mijn jongen, en ik ben toch ook nog 67 jaar oud geworden. Of ben ik reeds ouder Ik weet het zelf niet meer, maar het komt er ook niet op één aan." Hij bood George de hand en ze keken elkaar aan „Je zult welgpeu glas wijn willen drin ken, mijn jongen „Neen, dank u." „Blijf je ia Berlijn?" „Neon." „Wanneer vertrek je?" „Vandaag „Naar Oideslo „Ja." De majoor tastte naar zijn hand „Je bant dus gekomen, George, om mij goeden dag te zeggen „Hm... Schenk me eens in.In dat glas daar." Schwerin dronk het in één teug leeg, dan schenen zijn gedachten te ontwaken, levendiger geworden. „Geef me nog eenmaal je hand. Ik wil je eens wat zeggenje zoudt met haar toch niet gelukkig geworden zijn. Geloof me. Voor doktersvrouw in jouw Oideslo is Lena niet geboren. Geloof me. Misschien geboren, ja geboren zijn we voor alle mogelijkheden, maar niet opgevoed. Dat is de zaak, mijn jongen, bedenk dat. Zij was een kleine prinses, en we hebben altijd gezegd, hoewel half in schertszij zal een prins trouwen." Naast hon op tafel lag het verscheurde portret. Hij nam bet op en voegde het aaneen: „Kijk eens." George kwam naast hem staan, hij keek naar de beeltenis, voor de eerste maal verloor hij toen zijn zelfbeheersching. Hij drukte de handen voor het gelaat en draaiie zich af. Hij Dam zijn hoed,.... dan de tranen terugdringend, trad hij nog eenmaal op Schwerin toe „Adieu 1" „Mijn jongen", zeide Schwerin en trachtte tevergeefs uit zijn stoel in de hoogte te komen, „God zij met je." Toen George zijn hand vrij maken wilde, boeg de majoor zich nog eenmaal voorover en nam een groote kist sigaren van den grond en schoof die George onder dea arm: „Daar, neem meê, voor onderweg." En toen George eenigszins verwonderd afweerde, zeide Schwerin i „Tot «andenken aan mij, mijn joDgen.Rook zeen denk, wanneer je de laatste oprookt: nu ia de oude Schwerin ook wel dord, op gerookt, in de lucht verdwenen. Als iets, weet ge, waaraan niemand meer denkt. Misschien Lma uitgezonderd. En wanneer ze aanmjj denkt, zeg ze.f, zal ze dan iets groots van me denken Zij zal lachen „ja, ja, Schwerin, die mij lozen en schrijven heeft geleerd." Zie daar alles EINDE.—

Schager Courant | 1903 | | pagina 1