Binnenlandsch Nieuws. S) E STAKING. Plaatselijk Nieuws. W eerstandskas. Rij kslandbouw winterschool. van f84.69; dit, gevoegd bg het saldo der vorige rekening, groot f213.71, vormt een kas van t 298.40. Hier tegen over staat echter nog een schadepost van f 12.17, veroorzaakt door onbetaald gebleven partijen kool door den hande laar W. Leegwater van Broek op Lan- 'gendijk. De heeren Jc.Smit en J. Tromp, belast met het nazien dezer rekening, verklaren haar met al de bescheiden in orde te hebben bevonden en adviseeren tot goedkeuring, wat bij acclamatie geschiedt. De Voorz. brengt hulde aan den heer P. Beers voor zijne ijverige bemoeiingen in zijn functie als Penningm., en namens het bestuur stelt spr. voor, den vertrek- kenden Penningm. te benoemen tot Eerelid der vereeniging, wat met applaus wordt begroet. Vóór de verkiezing van bestuursleden een aanvang neemt, verklaren de heeren Hemke en J. van der Busse, voor een herbenoeming niet in aanmerking te willen komen. Herkozen wordt de heer Jc. Zuurbier, gekozen de heeren Jb. Smit Pz., J. Weel en K. Kruijer; de drie eerstgenoemden, ter vergadering aan wezig, nemen hunne benoeming aan. Omtrent de salarissen van bestuurs leden en beambten wordt besloten, deze voorloopig te laten zooals ze zijn, hoe wel de verg. van oordeel is, dat het salaris van den penningm. wel wat laag is, aangezien de waarneming dezer func tie heel wat tijd in beslag neemt. Omtrent de ingekomen stukken vraagt de Voorz., ot de vergadering daarvan ook kennis wenscht te nemen. Door het bestuur is er over beraadslaagd en nu vraagt de Voorz., of de verg. ze verder voor kennisgeving wenscht aan te nemen. Enkele stemmen gaan op, om althans iets van den inhoud te weten en of 't Bestuur ook besluiten heeft genomen naar aanleiding dier ingekomen stukken. Hierop volgt mededeeling door den Secr. O.a. blijkt nu, dat door 't bestuur is besloten f 10 bij te dragen tot dek king der kosten, veroorzaakt door maat regelen tegen de Duitsche-Toltarieven. Omtrent een adres van „Nieuw Leven" is het Bestuur van oordeel, dat adhaesie- betuiging niet beslist in 't belang der vereeniging is. Hierbij ontstaat eenig debat over de gevolgen der tot-stand-1 koming eener spoorlijn langs de Lange-j dijker dorpen. Ten slotte besluit de verg., geen anhaesiebetuiging aan dit j adres te schenken, aangezien het verzoek, daarin vervat, naar men meent, geen j voordeel kan opleveren voor „Ons Belang." Van andere ingekomen stukken wenscht de verg. geen verdere notitie te nemen. Bij de rondvraag wordt door den heer O. de Vries gevraagd, welke weg door hem bewandeld had moeteD worden bij weigering van de zijde des handelaars, om een partij gemijnde kool te ontvangen. De hierop betrekking hebbende bepalingen j in 't reglement worden nagegaan. Hier- j uit blijkt, dat de handelaar zich had moeten beroepen op den keurmeester en waar dit niet was geschied, had de verkooper 't recht, na den verstreken termijn, zijn kool voor rekening des handelaars neer te leggen. Hierna niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorz. de vergadering, inzonder heid een woord van dank brengende aan de afgetreden bestuursleden. HEER HUGOWAARD. De Nutsvergadering van den 11 dezer was slechts door 8 leden bezocht. Onder de ingezonden stukken was ook het bekende Petitionnement van de 20. De vergadering nam het besluit, het stuk voor kennisgeving aan te nemenmen was van oordeel, dat het niet op den weg van een Departement van 't Nut ligt, deel te nemen aan politiek. Of het stuk dat is P Instemming en aansluiting in zake Districtsformatie van Alkmaar werd aan genomen. De heer Tjalsma werd daar voor als afgevaardigde benoemd. De afgevaardigden naar de algemeeue vergadering zullen voor 't vervolg f 6. vergoeding ontvangen. De heeren Tjalsma en Huizinga werden beiden in hunne functiën als secretaris en penningmeester herkozen. De heer Huizinga causeerde daarna op aangenamen toon over Anarchisme en hare geschiedenis, waarop zeer leer rijke besprekingen volgden. Het departement werd met twee nieuwe leden versterkt. Vergadering van den Raad der gemeente NIEUWE NIE- DORP, op Vrijdag 13 Maart 1903, des namiddags 3 uur. Afwezig met kennis geving wegens verhindering, de heer J. Wijn. De Voorz. opent de vergaderingde notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is de door het gemeente bestuur van Hoogwoud toegezonden ver ordening tot regeling van de belooning voor het herhalingsonderwijs, thans door Hoogwoud in dier mate gewijzigd, dat, in plaats van 80 cent per uur, de be looning op 60 cent per uur is gesteld. Niemand heeft nu bezwaar tegen de verordening, zoodat deze wordt goedge keurd. Verder is van Hoogwoud ingekomen de staat van verrekening der kosten van de Langereizer school over 1902, waaruit blijkt dat N. Niedorp voor 16 kinderen heeft bij te dragen eene som van f613.345 en Hoogwoud voor 24 kin- i deren f 920.015. Bij het nagaan van de onderschei dene posten maakt de heer Visser de opmerking, dat het wel wenschelijk zou zijn, als men ook de bescheiden, reke ningen enz., of afschriften daarvan, onder de oogen kreeg, omdat nu de gelegen- i heid ontbreekt om eenige vergelijking of op- of aanmerking te maken. Verder vindt men het bedrag van f25.10 voor brandassurantie hoog, zelfs te hoog. De heer Kuilman zou het wel ge- i wenscht vinden, als aan Hoogwoud in overweging wordt gegeven, de school bij een maatschappij met vaste premie over te brengen, omdat men bij kleine onder linge maatschappijen nooit met zeker heid zijn begrooting kan opmaken, ook al is de premie over een zeker aantal jaren niet te hoog. De Raad sluit zich bij die opmerkin gen aan en keurt verder den staat goed. j Alvorens de vergadering in comité gaat ter behandeling van het door B. en W. opgemaakte kohier van den Hoof- delijken Omslag, zou de heer "Wit wel I gen vraag willen doen betreffende han delingen van Klaas Vel Jnz. De Voorz. verklaart zich bereid, te dien opzichte alle inlichtingen te ver strekken in geheime vergadering voor de openbare zitting acht hij die niet geschikt. 1 In geheime zitting wordt nu het kohier van den Hoofdelijken Omslag behandeld en in openbare vastgesteld op een bedrag van f 2400.405, zijnde 2'Zto van f 114305.belastbaar in komen (het vorig jaar f 2155.83 of 2% van f 107791.50). Verder ontvangen B. en W. vergun ning voor het doen van uitgaven, nood- zakelijk voor de verpleging van nog een krankzinnige op Meerenberg. Op voorstel van B. en W. wordt nog besloten, over 1902 aan het Algemeen Armbestuur eene subsidie van f 600. uit te keeren. De heer Kuilman merkt op, dat het waarschijnlijk wenschelijk zal zijn, een stembureau te benoemen voor de ver kiezing, die noodig is doordat de heer Fokker ophoudt lid van de Tweede Kamer te zijn. Het stembureau wordt nu samenge steld als volgtde Burgemeester inge volge de Wet Voorzitter de heeren Wit en Kuilman leden, en Koopman en De Moor plaatsvervangers. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorz. de vergadering. De Afdeeling „W aard en Groet" van de Holl. Mij. van Landbouw hield Vrijdag 13 dezer een buitenge- vergadering ten huize van den P. Haringhuizen te Nieuwe Nie- wone heer dorp. Er waren slechts 3 bestuursleden en 3 gewone leden tegenwoordig. De Voorz., de W. C. Visser, opende de vergadering met de mededeeling, dat het voor de tweede maal was in zeer korten tijd, dat de afdeeling Waard en Groet de leden bij elkander roept voor het huldigen van veeljarigen trouwen dienst. Zooiets was natuurlijk altijd een zeer bijzonder feit en de Secretaris, de heer Berkenbosch, had het dan ook terecht van genoegzaam belang geacht aan den Voorz. het beleggen van een ledenvergadering te verzoeken. Voorz. zei dit ter toelichting van de omstandig heid, dat zoo kort na de laatste verga dering de leden opnieuw zijn bijeenge roepen voor de behandeling dezer kleine agenda. Spr. had met het openen der verga dering gewacht tot de tram van half twee voorbij was, in de hoop, dat nog meer belangstelling zou betoond worden, dan waarvan de opkomst van dit kleine aantal leden blijk gaf, doch tevergeefs. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen waren de navolgende stukken 1. Een verzoek van de afdeeling Steenbergen der H. M. v. L., om adhaesie te betuigen aan haar adres aan de Tweede Kamer, waarbjj verzocht wordt, als de door de fabrikanten gevraagde surtaxe op suiker wordt toegestaan, waar bij de bietenverbouwers geen belang j hebben, ook den landbouw bescherming te verleenen door het heffen van invoer- i rechten op graan, meel enz. Aangenomen voor kennisgeving. 2. De overschrijving van den heer De Moor van de afd. Schagen naar Waard en Groet. 3. Bericht van den zuivelconsulent voor Noord-Holland, Dr. Scheg, dat hij, hoewel gaarne bereid tot het houden van eene lezing over het onderwerp fok- I vereeniging, daartoe tegenwoordig geen tijd beschikbaar heeft. Bovendien is de lactatieperiode nu weer zoo goed als voorbij, zoodat een fokvereeniging voor dezen winter toch niet meer aan 't werk i zou kunnen gaan. Het scheen den Voorz. toe, dat het wenschelijk was, deze zaak niet heele- maal tot den volgenden winter uit te stellen, omdat een fokvereeniging niet zoo dadelijk was opgericht en men dan weer de kans zou loopen, dat de lactatie periode voorbij was. De heer J. van der Stok zou het beter vinden, als met de zaak niet te lang gewacht werd, omdat het nu wel de melkperiode was, maar met Mei be gon weer de fokperiode. Yéér dien tijd kan nog zeer wel een vereeniging opge richt worden. De Voorz. merkte op, dat de heer Scheij voorloopig niet kan komen. Vóór Mei zou het dus niet gaan. Het bestuur zou nu trachten, voor den volgenden winter dit punt behandeld te zien. 4. Een verzoek van het Hoofdbest. der Mij. tot Nut van 't Algemeen, om adhesie te betuigen met zijn adres aan de Regeering, ter verkrijging eener ver betering in de wet op de Coöperatieve Vereenigingen. Na eenige bespreking voor kennis geving aangenomen. 5. Een boekske van de Vereeniging voor Chilisalpeter „Hoe verhoogen wij de opbrengst van het weideland". De Voorz. zei van zijn standpunt met Visser's Weideploeg. Hij stelde echter voor, daar het boekje gratis ver krijgbaar was, een 50 exemplaren te bestellen, waarmee de vergadering zich vereenigde. 6. Iets over de model-fokvereeniging te Twisk. 7. Het programma van de a.s. Paasch- tentoonstelling te Schagen. 8. Een paar lijvige circulaires van de Commissie voor de Weerstandskas, waaromtrent de vorige vergadering al had besloten, er niets aan bij te dragen. 9. Een kennisgeving van het Cen traal-bureau van het Ned. Landbouw- Comité, met betrekking tot de aanschaf fing van landbouwbenoodigdheden. 10. Uittreksels uit bekroonde melk- staten en 11. iets over boter en botercontróle. Alle voor kennisgeving aangenomen. Nu kwam eindelijk het punt dezer vergadering aan de orde de uitreiking van een getuigschrift aan II. Boerman voor 50-jarigen trouwen dienst bij de familie Slooves te Winkel. De Voorzitter constateerde tot zijn genoegen, dat men hier niet te doen had met een afgeleefd man, maar met een man, die zicli nog krachtig liet aanzien en in het volle genot was van zijn organen. Niet alleen 't feit, dat iemand een 50-jarige dienstvervulling achter zich had, was van belang, maar dat dit bij een en dezelfde familie was. Onze bewogen dagen gaven aanleiding, over dit feit iets meer en iets warmer te spreken dan anders. Men mocht het tegenwoordig wel noemen een bloemetje op de dorre maatschappelijke toestanden. Men kon er op rekenen, dat hier in dit geval, geheel in strijd met de bewerin gen, die tegenwoordig overal gehoord worden, belangstelling en toewijding zou hebben bestaan, zoowel bij den werk gever als bij den werknemer. Het was van groot belang, er op te wijzen, dat ook in 1903 mogelijk was een gelukkige harmonie tusschen werknemer en werk gever. Het deed spr. genoegen, aan Boerman een zoo mooi getuigschrift te mogen uitreiken voor zijn trouwe dienst vervulling, die ook de H. M. van Land bouw toont op prijs te stellen. Het speet Voorz., dat de Mij. nu niet gedaan had, wat ze wel eens deed, nl. een stoffelijk blijk van waardeering geven in den vorm van een bankbiljet van f 25. Hij hoopte, dat het slechts een onwille keurig verzuim zou zijn en dat te gelege- nertijd ook dit geld aan Boerman zou kunnen worden ter hand gesteld. De Secretaris zou in die richting pogingen doen. De Voorzitter feliciteerde Boer man wel. Boerman dankte de heeren zeer voor het geschenk. Hij achtte het een eer, 50 jaar bij de familie in dienst geweest te zijn. Ook bracht hij zijn dank voor de toezegging ten opzichte van het geld. De heer J. van der Stok zou, als staande aan het hoofd eener gemeente, nog wel iets willen toevoegen aan het geen de heer Visser zei. Spr. geloofde, dat het de gemeente Winkel als een eer aangerekend mocht worden, dat nu al voor de derde maal in enkele jaren een harer inwoners een getuigschrift wegens langdurige trouwe dienstvervul ling ontving. Het moest dan toch zoo zijn, dat bij welwillendheid wederzijds, een hartelijke verhouding kon bestaan tusschen patroon en werkmandat ook de werkman iets gevoelde voor zijn patroon. Dankbaarheid behoefde dat juist niet te zijn, waar de arbeider voor zijn loon zijne diensten had ge presteerd, maar belangstelling moest er bij deze mensohen zeer zeker hebben bestaan. Dat Winkel dergelijke menschen meermalen kon aanwijzen, was een eer, en waar Spr. Boerman en Slooves (ook deze laatste was aanwezig) feliciteerde, daar wenschte hij dat ook de gemeente Winkel te doen. De heer D. Kuilman wenschte met een enkel woord hulde te brengen aan de Holl. Mij. van Landbouw, die nog altijd getuigschriften uitreikt voor lange jaren dienstvervulling. Vroeger j deed het Nut dit ook, maar dat was tegenwoordig in andere bedding geleid en het scheen nu ontrouw net zoo goed te vinden als trouw. Verder zou spreker ook graag zien dat aan Boerman die f25 werd uitge reikt, en gaf hij het bestuur in over- weging, te doen wat daartoe bevorder lijk was. Op de convocatie stond nu nog be- spreking van plannen voor de te houden tentoonstelling. koeien waren mede trekkend. Puike De heer J. van der Stok zou dit maar waar, die evenwel maar schaars voor- liever uitstellen tot de periodieke ver- handen was, kon ongeveer 35 cent, gadering. Hij geloofde niet, dat men na mindere kwaliteiten van 31 tot 33 cent de vorige ledenvergadering er algemeen j opbrengen veel over had nagedacht, ook omdat op *6 deze bijeenkomst gere- niemand kend had De Voorz. vond ook de opkomst veel te klein, om in deze richting besluiten te nemen. Op de vraag van den heer D. Kuil man, die de laatste vergadering niet had bijgewoond, welke tentoonstelling men hier op 't oog had, deelde de heer Van der Stok mede, dat hij als penningmees ter, niettegenstaande er over 1901 een nadeelig slot was, en aan de landbouw- cursussen een extra subsidie van f 50 was uitbetaald, over 1902 een voordeelig saldo had van f 65. In verband daar mede had hij in de vorige vergadering gezegd, dat het wel mooi was voor de tentoonstellingen, nu Schagen, dan Alk maar en later weer 't Hoofdbestuur te steunen, maar dat het wel eens goed kon wezen, te zien of er in eigen om geving niets te doen was. Het denkbeeld van een tentoonstelling in eigen kring was toen ter sprake gekomen, en daarop sloeg dit punt van de agenda. De heer J. Breebaart Dz. lichtte nog toe, dat bij die gelegenheid ook gespro ken was over uitbreiding van de ten toonstelling van vruchten enz,, die jaar lijks te Winkel gehouden werd, door er bijv. een tentoonstelling van zaden, boter en kaas enz. aan te verbinden. De heer I). Kuilman zou dan wel in overweging willen geven, te trachten een tentoonstelling te organiseeren, zooals voor enkele jaren te Spanbroek, ook al moest men daarvoor nog eenigen tijd sparen. Tevens kon dan verzocht wor den, ter plaatse van de tentoonstelling ook de algemeene vergadering te doen houden. De Voorz- stelde zich van dit laatste niet veel succes voor Men vond goed, de zaak aan te houden. De Voorz. sloot hierna onder dank de vergadering. was, kwaliteiten van 31 tot 33 Goede geldekoeien waren mede duur Voor halfvette waar word tot 25 cent besteed. Nuchtere kalveren blijven prijshoudend. De beste waar gaat naar Engeland. Kalfkoeien blijven bij de oude prijzen, met stuggen handel. In varkens komt geen siertje vooruitgang. De prijzen worden zelfs eer minder, dan beter. Zuivel en eieren behielden de markt van voor 8 dagen. Vrijdagavond vergaderde de Harddraverij-vereeniging alhier. De rekening sloot in ontvang op f563.415, in uitgaaf op f 578-37, dus was er een na deelig saldo van f 14.955. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Muijs, C. Asjes en W. Roggeveen Cz., werden herkozen De harddraverij zal dit jaar gehouden worden evenals vorige maal, met hoofd prijzen van f200 en f75, de troost prijzen naar gelang der financiën. Het aantal leden was stationnair ge bleven61 donateurs en 97 leden. VERVOLG Schagen, 14 Maart 1903. De Kaasfabriek „Volharding" te Nieuwe Niedorp zal f 50 storten in de Weer standskas, de kaasfabriek te Warmen- huizen f 100, kaasfabriek „Volharding" te Wieringerwaard f 100, Afd. van de H. M. v. Landb. te Wieringerwaard f 10. Dinsdag 31 Maart zal het jaarl. open bare eindexamen van de leerlingen dezer school alhier plaats hebben. In den loop der volgende week zullen de leerlingen gezamenlijk een bezoek aan Sneek brengen. De beide uitvoeringen voor een pomp-monument op onze markt, ter herinnering aan het 300 jarig bestaan der paardenmarkt,hebben f312.85 opgebracht. De onkosten rekening beliep 120.38 gld. Voor het doel kan dus f 192.47 worden afgedragen. Vanwege de afd. Schagen e.o. van het N. O. Genootschap zal voor het jaar 1904 een scheurkalender wor den uitgegeven, waarvan de paedago- gische en litterairische opschriften vervaardigd zijn door den heer Plaats man, hoofd der school te Haringcarspel. De mogelijke baten van deze uitgave komen ten voordeele van de liefdadige instellingen van de onderwijzers-corpo raties, als herstellingsoord en ondersteu ningsfonds, Tot leden der Commissie, bedoeld bij art. 86 der Ongevallenwet, zijn door Ged. Staten onzer provincie benoemd de heeren A. Droog te Kol- horn, J. Streek, D. Roggeveen en R. Boersen alhier. De afd. Den Helder van de Nederl. Banketbakkersvereeniging hield Woensdagavond in het Noordholl. Koffiehuis alhier eene algemeene ver gadering. De bijeenkomst werd met een toepasselijk woord geopend door den Voorzitter, den heer J. P Sweering. De vergadering was voornamelijk gewijd aan bespreking over den garneercnrsus, die thans te Den Helder wordt gehouden. Deze cursus wordt geleid door de heeren >1. de Geus, M. Evelein en W. Corporaal, allen banketbakkers te Den Helder. Aan de lessen namen 20 leerlingen deel, over wier vorderingen de onderwij zers zeer wel tevreden zijn. Volgens het opgezette plan zal de cursus in het laatst van April eindigen. In eene alge meene vergadering zullen dan aan "de meest gevorderde leerlingen onderschei dingen worden uitgereikt. De vergade ring werd door een tiental leden uit Den Helder, benevens de leden-vakman nen uit onze gemeente bijgewoond. Het motto van de markt van Donderdag j.1. was trekkend duur, Dit openbaarde zich voornamelijk bij den handel in overhouders. De prijzen zijn dan ook beslist hoog, de vooruit zichten niet bepaald rooskleurig, zoodat vele weiders er noode toe overgaan om hunne weiden met het dure wolvee te bevolken. Zij vragen zichzelven af, wat wel de vette schapen in Juli moeten gelden, als nü voor overhouders tot t 2i toe besteed moet worden.Vette Uit Amsterdam schrijft men De bestuurders der Algemeene Neder- landsche Vereeniging van 8poor-en Tram wegpersoneel, Oudegeest, Küueken, Van den Berg en Van Mourik, zijn in de gelegenheid geweest, met de directie der H. IJ. S. M. te spreken over maatregelen, tegen enkele beambten genomen. De directie weigerde, den conducteur Lenz uit Apeldoorn weer in dienst te nemen, omdat deze ontslagen was wegens insu bordinatie. De geschorste machinist Schraa te Hoorn zal tijdelijk teruggezet worden tot treinsmid, met behoud van zijn loon als machinist. Andere gevallen zal de directie verder onderzoeken. Naar men weet, heeft de Regeering maatregelen getroffen om in geval van eene hernieuwde spoorwegstaking de beschikking te hebben over automobielen. Zijn wij wel ingelicht, dan kan in dat geval ook het Comité van Verweer op hulp van automobilisten rekenen (voor het vervoer van sprekers en manifesten). Naar wij vernemen, heeft de heer J. Oudegeest, voorzitter van 't Hoofd bestuur der Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, eervol ontslag uit den dienst van de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen verzocht. Tevens heeft hij één maand verlof verzocht, zonder behoud van bezoldiging. Aan de stations der Staatsspoorwegen is opgedragen, des Zondags aan militairen geen plaatsbewijzen af te geven dan op vertoon van hun verlofpas. De door de H. IJ. S. M. ontslagen conducteur Lenz zal vanwege de Alg. Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel een propaganda-tocht doen door Nederland. Naar de Tel. verneemt, hebben Woensdag alle leden van het comité van verweer de zitting der Tweede Kamer bijgewoond op de gereserveerde tribune, waartoe zij door bemiddeling der sociaal democratische Kamerleden toegang had-- den verkregen. Spoorwegpersoneel. Vrijdag had te Utrecht de bespreking plaats tusschen de directie der Staats- spoorwegmaatschappg en de hoofdbe stuursleden van de Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, over de bij t Staatsspoor genomen maatregelen. Naar uit goede bron vernomen is, heeft deze oonferentie voor het hoofdbestuur niet de oplossing gebracht, die het ge hoopt had te zullen verkrijgen. Het Volksdagblad deelt mede, dat de Internationale Federatie van trans portarbeiders te Londen heeft besloten, om, ingeval de Nederlandsche arbeiders mochten worden genoodzaakt het werk te staken, ten einde de invoering der dwangwetten te beletten, ons land geheel af te sluiten van het buitonland. De polder ZIJPE besloot tot den. aanleg van een grintweg van denSt. Maartensweg tot den Burgerweg. Deze weg is een voortzetting van den Ruigeweg. Zyn lengte bedraagt 4000 Meter. Het werk zal in eigen beheer worden uitgevoerd. Door de aanstaande aftreding van de heeren D. Spaans en G. Beers ala leden van den Raad der gemeente BARSINGERHORN, is den 13en dezer verkiezing gehouden ter vervulling der beide vacatures en zijn als candidaten gestelda. voor de vacature-Spaansde heeren W. Zeeuw, b. an K. De atemmlng zal plaats hebben op Dinsdag 24 Maart a.a. Kooymau en P. de voor de vacatnre-Beers de heeren C. Schoort Breebaart Dz. stemming zal plaats hebben In de te KOLHORN gehouden vergadering der Vrijzinnige KieBvereeniging zyn voor den Gemeenteraad canaidaat gesteld de heeren K. Breebaart Dz., (vac.-G. Beers) en P. de Zeeuw, (vac - D. Spaans). Voor de 2de Kamer ia als voorloopig oandidaat gesteld de heer H. Feisaer te Schagen. De Polder ZIJPE heeft besloten, <le grintwegen van de Keinamerbrug naar den West- Prieschen dijk, van Burgervlotbrug tot de Pettener kluit, van Stolpervlotbrug tot de Callantaooger klnft, van t Zand tot de Keetemer klnft en vnn Sint Maartensbrug tot den Belkmerweg, tot eene lengte van 7500 M met een paardenpad te bestraten. Het werk is opgedragen aan J. de Moei, vroeger te Sohagen, thane in Alkmaar woouaohtig.

Schager Courant | 1903 | | pagina 2