F. F. f de Natuur-Vollen ijl Ondergoederen I I. 6. PRË1JEB, •D. A. Wisselink, J. Koelemeij, ADVERTENTIES. IMIEUWE STREEK, J. Portegijs Lz., SPANBROEK. eo Missionair n n, Arrondissements-Reclit- bank te Alkmaar. Burgerlijke Stand» s.1101 Ondergeteekende bericht zijne ge achte Begunstigers, dat zijn Z&ak verplaatst is naar de en dat hij voor het aankomend seizoen wederom flink gesorteerd is in alle soorten Heeren-, Daraes-en Kistder- SCHOENEN en LAARZEN, Hoeden, Petten en Barets. Voorts, dat aan de zaak eenige uitbreiding is gegeven, en thans steeds voorradig is ruime keuze liewil-, Dames- en Kinder-Paraplnies, Fronts, Boorden, Manchetten!, Strikken en Dassen, in de nieuwste modellen. Beleefd aanbevelend, K o 1 h o r n. Houthandel en Stoomzagerij, Eiken-, Dennen-, Amerikaansch Grenen-, Grenen- en Vuren Bestek hout. Buitenlandsch gezaagd en ge schaafd Hout, Sneedelen voor Kisthout, Paalbalken, Ellens, Kolders, Juffer», Sparren, enz. lij f!JjflWM&A RW Hoofdgracht 28, Den Heider, is lederen Donderdag des morgens van half 9 tot half 12 oren te spreken Laagzijde, SGRAGEN, adres firma Wed. J. H e d d a s, fPIMTïtlï PIJIUMM. S. BKEGMAN, Kassier eo Makelaar, te ALKMAAR, belast zich met het bezorgen van gelden onder hypotheek, het verleenen van crediet op korten termijn, neemt gelden in deposito, sluit verzekeringen op het leven en tegen brandschade, en verder met alles wat tot het Kassiers- 8f Makelaarsvak behoort. Kantoor: Mieuwesloot 45, tegenover het Postkantoor. Donderdags te spreken in het Noord-Hollandsch Koffie huis te S C H A Gr E N van 's morgens 9 tot 12 uur. te A1H1A1H. Kantoor: Breedstraat 49 beveelt, zich aao tot het KOOPEN eo VERKOOPEN VBO ëfffcten, inwisselen van Coupons en verder alles wal op het Kassiersvak betrek king heeft. Pianostemmer, Schagen. Voorhanden een ruime sorteering MUZIEKINSTRUMENTEN Ooderdeelen, Snaren, enz. Honttil No. 1, Alkmaar, Houdt Donderdags te Behagen zit ting in het Café van den Heer Cor nelis Zijdewind. niet kan vereenigen. [Daverend applaus]. Aan- genomen. De begrooting wordt, zooals ze is aange boden, aangenomen. Bij de bespreking van verdere werkzaam heden, vraagt ook niemand het woord. De heer Lovink, directeur-generaal van Landbouw, zegt, dat hij de waaideerende woorden, straks tot hem gericht, zeer op prijs heeft gesteld en dat het hem zeer aan genaam is geweest, eens eene vergadering van de Vereeniging Noorderkwartier te heb ben kunnen bijwonen. Hij had over deze vereeniging al reeds zooveel gehoord. In den laatsten tijd komen er zoovele landbouwver- eenigingen, maar dit is nu een vereeniging van belanghebbenden, waar zaken worden besproken, die den landbouw raken. De werk zaamheden van deze vereeniging zullen zich krachtig blijven ontwikkelen door het eigen initiatief, maar waar het noodig is, dat be loof ik u, zal de regeering u gaarne met haar steun helpen, tot een krachtige ont wikkeling van den landbouw. [Applaus.J De Voorz. brengt den heer Lovink dank voor deze woorden. Spr. hoopt, dat hij de meest aangename herinneringen zal mogen meêdragen en dat met den steun der regee- ring, dien hij reeds zoo bereidwillig heeft toe gezegd, deze vereeniging zal mogen blijven werken om haar roeping te vervullen, tot heil en zegen van den landbouw. Nadat de Voorz. de gewone bedankjes had gebracht, werd de vergadering gesloten. Aanwezig 57 leden en 5 gasten. Zitting van Dinsd. 10 Maart 1903. UITSPRAKEN. P. Stegeman, Andijk, eenvoudige beleedi- ging, 14 dagen gevangenisstraf. G. Slijkhuis, vrouw van G. J. Brouwer, Heiloo, eenvoudige beleediging, f 3 boete subs. 1 dag hecht. M. Wallaard, vrouw van D. van Weelderen, eenvoudige beleed., f3 boete subs. ld. hecht. Ingevolge de toezegging van Mr. Cnopius, den geachten substitunt-Oificier van Justitie, hadden we heden opnieuw buitengewone gastvoorstelling van Klaartje Bakker, uit Den Helder, wier schitterende coiffure haar aanminnig gelaat omgeeft als ware zij in levenden lijve in een breede gouden lijst gezet, die pas bij den schilder behandeld is met verguldsel van een stuiver den emmer vol. Wat Klaartje vandaag alzoo ten laste gelegd werd, wettigt het vermoeden, dat zij in 't begin van Februari voornemen had, een zaak in damesconfectie en aanverwante artikelen te beginnen, een voornemen, dat door bijzon dere omstandigheden tot heden nog niet tot uitvoering is kunnen komen. Voor het opzetten van zoo'n winkel is nogal wat bedrijfkapitaal noodig en dat scheen voor Klaartje een moeilijk punt te zijn. Bij gebrek aan money om zich behoorlijk te in- stalieeren, ging ze, gedachtig aan het spreek woord wie niet sterk is, moet slim zijn, haar inventaris in de vrije schemeruurtjes zoo successievelijk bij mekaar trommelen op de erfjes aan de Molenstraat, Gastraat, Brouwer straat, en Jan in 't Veldweg. Het scheen echter, dat de politie, benevens de respectieve eigenaressen, minder met die trommelderasi ingenomen waren, althans Klaartje werd opge pikt. Heden zou ze in tegenwoordigheid van de betrokken dames het heele geval demon- streeren. De aanstaande winkelvoorraad werd op een tafel geladen, waarachter de Griffier, die toch waarachtig ook geen speld is, nagenoeg geheel verdween, en ieder van de dames mocht nu d'er eigen rommeltje uit den hoop vandaan zoeken. Zoo kwam juf frouw De Leeuw, geboren Maartje Strijder, voor den dag met een geruit jakje; Leentje Sanders, de weduwe van Lourens Jansen, met een zwarte japon en een dito rokTrijntje Klaassen, geboren Jacobs, met een licht blauw jakje van der dochter, en juffrouw Cornelissen, geboren Johanna Margaretha Burger, met een witte sprei, 't Was waarachtig geen onaardig begin geweest voor Klaartje's winkeltje. Op verzoek van den President vertelde Klara, dat ze de verzameling had weten bij elkaar te krijgen door dan bij de een en dan bij de ander het poortje in te loopen en dan van de lijn te pikken wat van haar gading was. De Officier vond het betreurenswaard, dat Klaartje uit het ouderlijk huis verstooten was, maar vond, dat ze daarom toch nog die 4 diefstalletjes niet had mogen plegen. Hij eischte 3 maanden gevangenisstraf. [Dat zou er met de 2 maanden van verleden week 5 worden.] De verdediger Mr. A. M. de Lange riep de clementie in. Hij achtte den vader, die zijn kind terwille van de slechte stiefmoeder verstooten had, moreel strafschuldiger, dan deze beklaagde. Klaas Kooij, 39 jaar, arbeider te Zijpe, sloeg niet bepaald een schitterend figuur. Sinjeur poging van Kurt, om nog eens met Ilse in verbinding te komen, zou hij als een hem persoonlek aangedane beleediging be schouwen en op de gewenschte wijze daar van rekenschap vragen. Kurt antwoordde geen enkel woord. Hij boog zwijgend het hoofd. Hij zag er bleek en vervallen uit. Ilse was voor hem verloren, Irma tevergeefs gestorven. Hjj keek toe, hoe de dragers de kist optilden en langzaam de trap afgingen en haar droegen naar een eenzame plek in het park, waar de doode zou worden bij gezet. Hg beet de tanden op elkaar. Wat baatte het nu nog, berouw te hebben en zichzelf verwijten te doen De doode hielp het niet meer, en de levende was eveneens voor hem onbereikbaar, als werd ook haar gelaat door een zwart deksel verborgen. „Maak Ilse gelukkig", fluisterde hij den hem verwonderd aankrjkenden officier toe. Daarna richtte hij zich straf op en ging snel de kist na, die op de schouders van de dragers door de tuinpaden werd gedragen. HOOFDSTUK XH. Het mooiste huisje van het garnizoen werd bewoond door het echtpaar Ortzin. Het was een mooi, witgeschilderd villaatje Groen klimop was rondom de vensters. En binnen was het even zonnig en vroolijk als daarbuiten. De kamers, allen zoo vrien delijk en frisch met de nieuwe, sierlijke meubels;'t was een waar paradijsje Ilse was een uitstekende huisvrouw, die er voor leefde, het haar man zoo aangenaam mo gelijk te maken. De zon lachte buiten en binnen. Het was een heerlijke Junimorgen. Ieder windje was op Zondag 1 Februari twee beetje pisan kor toen bij 's avonds om een uur ol zes te Petten de herberg van Maarten Wartenhorst binnenstapte, 't Geluk wou dienen, dat Wartenhorst net met de familie aan een koppistik zat en vanwege de gasten was er nogal wat gepraat, zoodat geen mensch hoorde dat er „volk" was Klaas had zoo al eenigen tijd bij zijn eigen beschou wingen gehouden over de diverse on- deugden van de menschheid, toen hg op net j lumineuze idee kwam, dat het nu een mooie gelegenheid was, om zonder veel onkosten eens erg royaal te wezen. Hij had te Petten nog een goeien kennis, Jan Breed, die bijzn vader, Kees Breed, inwoonde, en bij die lui zou hij d'res lekker de branie uithangen. Aon- der volk1' te roepen of andere stoornis in de gastèrstafel te brengen, liep hij naar de tap kas, waar hij een flesch frambozenkwast en 2 halve fleschjes persico in zijn jaszakken werkte Het was zeker eeu beetje schemerig, want anders zou hij wel meer mannelijke waar uitgezocht hebben. Aldus bevracht, stevende hij de straat weer op, om naar zijn vriend te gaan, die een klein eindje verder in de Middenbuurt woonde. Eer^hij echter zoo ver was, schenen hem de meegebrachte flesschen zoodanig te bezwaren, dat hij ze maar sveer op een erfje aan den weg neer legde. Inmiddels was door toedoen van een van de gasten, den 16-jarigen Klaas Brouwer, die z'n koppistik wat eerder op had dan de an deren en, op straat loopende, Klaas met zijn volgepropte jaszakken uit de herberg had zien komen, de verdwijning van de flesschen aan den dag gekomen. De burgemeester werd erbij gehaald en met behulp van de Pette- ner rechterlijke macht was de sikkere Klaas spoedig ontmaskerd. Hij voerde vandaag zijn dronkenschap als verontschuldiging aan, maar de President is ook ter snede en zei je weet toch wel, wat je dronken doet, moet je nuchter boeten. Die meerling was de Officier zeker ook toegedaan, want hij vroeg 14 dagen gevan genisstraf. Zoo komen de snoepers te pas! In de herberg van S. Brommer te Dirks- horn was Zondagavond 8 Februari een amu sante voorstelling gegeven door den „beroem den Hollandschen karakter-komiek" Kroonen- burg van Schagerbrug. Het was er den heelen avond kolossaal prettig toegegaan en dat zou wel zoo gebleven zijn, ware het niet, dat er te ongeveer half twaalf een zoodje Oudkarspelders op de fiets was komen aan- stuwen. Of het tusschen Oudkarspel en Dirkshorn altijd zoo'n beetje haken en oogen is, of dat de Oudkarspelders op hun gewone manier als gekken stonden te zwaaien en te schreeuwen, dat hooren en zien vergaat, is ons niet be kend, maar volgens verklaring van den gem. veldwachter Jb. Homan was er tenminste in minder dan geen tijd een algemeene vecht partij, waarbij zooals in 't proces-verbaal stond „de stoelen door de zaal zweefden". [Zoo'n soort van spiritistische seance zeker]. Een van de miserabelste Oudkarspelders was Jaap Maars, die eerst zonder veel om slag Willem Blankendaal een opmepper ver kocht en daarna een dolle vechtpartij begon met een stoel van Brommer, waarvan op 't laatst geen spaan meer heel was. Enfin 'tjonge mensch zal loon naar werken krijgen, want de veldwachter had niet veel gezien, maar dat gtapje met dien stoel toch wel en Simon Nat zat aan een tafeltje „met Willem Blan kendaal toen deze „onverdochtsch" een muil peer kreeg. Sijmen stond echter nog al wat te bubberen voor het hekje, want de beklaagde was zoo vrij om hem even in presentie van 't heele edelachtbaar college onder den neus te wrijven, dat hij zich meermalen had uit gelaten, alsof hij eigenlijk niet gezien had, wie den klap gegeven had. Maar Sijmen wist zich staande te houden. De Officier van Justitie ging niet verder op die herberg- praatjes buitenom in en eischte voor den „belhamel" Jaap Maars wegens mishande ling en vernieling een maand gevangenisstraf. Daar zal de baas niet van opfrisschen. De veldwachter Homan kreeg van den president ook nog een lekkeren zuren appel mee naar huis. Hij had o. a. verteld, dat er, toen de Langedijkers binnenkwamen, in minder dan geen tijd een algemeene vecht partij gaande was hoe 't aan den gang ge raakt was en wie begonnen was of waren wist hij niet en ook den stoeldans van Jaap Maars had hij pas gezien toen 't eerste stadium al voorbij was. Een en ander gaf den presi dent aanleiding zoo terloops op te merken, dat 'ttoch een beetje vreemd is, als een surveilleerende veldwachter zoowat niets ziet van al waar hij naar kijken moet. Zoo een kan je „dizekken", niet De vechtpartij hield nog een tijdje aan en werd zoo vervelend, dat Brommer in overleg met Homan besloot, de keet maar te sluiten. Niet iedereen was echter zoo beleefd om op uitnoodiging van den veldwachter moeder de vrouw weer op te zoeken. Jan Hofland, ook van Oudkarspel, had er tenminste zoo weinig senie in, dat hij zich met hand en tand tegen de krachtige aanmaning van Homan verzette. Maar zoo iets staat in het Strafwet boek gekwalificeerd als wederspannigheid en uit dien hoofde vroeg de Officier, die Jan en Jaap maar over één kam wou scheren, ook voor Jan een maand gevangenis. Wat minder voorkomt dan wederspannigheid, dat is beleediging bij geschrifte, althans dat komt minder voor de Rechtbank. Vandaag was er een snertzakie van beleediging op een open briefkaart uit Enkhuizen Daar woont eene Arend Bakker, een ouwelijk man neke van 38 jaar, een soort bestrak. liij is vroeger nog 'b in een gekkenhuis geweest waar 't hem tusschen 2 haakjes heel slecht bekomen scheen te zijn, maar hij is sedert „hersteld" en leeft als een gewoon mensch in Enkhuizen. Het spreekt echter van zelf, dat hij niet altijd en in alle opzichten precies doet als andere gewone menschen. Zoo zal hij bijv. den eenen keer een plagerijtje waaraan zoo iemand nitteraard veel bloot staat goed opnemen en een anderen keer er woedend om worden. Wat trouwens ook andere, wèl gewone menschen overkomt. Bakker nu heeft dicht naast zijn deur een broodbakker wonen, zekere Bote Reitsma, die zich nog al eens aardigheden tegenover Bakker veroorlooft. Zoo had hij bij gelegen heid in tegenwoordigheid van andeien, Bakker weer eens voor de zooveelste maal gekscherend een zekere verhouding toegedicht tusschen dezen en de juffrouw uit den coöperatieven winkel. Was die geestigheid al dikwjjls voor zoeten koek opgegeten, dien keer werd Bakker zoo nijdig als een spin. Hg liep naar huis en schreef den bakker pardoes een briefkaart, waarop o.a. voorkwam dat Uw zedelijk stand punt niet hoog stond, wist ik wei, maar dat U zoo ver beneden het dierlijke stondt, wist ik niet, enz. Nou, we zullen d'er allemaal niets van zeggen niemand behoeft zich te laten belee- digen, maar dat het zedelijk standpunt van den kadetjesfabrikant nu zoo erg hoog is, gelooven we toch ook niet. Hij wist, wat voor manneke zijn buurman was, en toen hij diens booze briefkaart ontving, had hij, als hij aanspraak wilde maken op een hoog zedelijk standpunt, in geen geval een aanklacht moeten indienen. Trouwens, die opmerking kreeg sinjeur ook heel netjes van den President te slikken. Daar kon hij op zijn thuisreis nog's op kauwen. De O. v. J. vulde die pil aan met de op merking, dat ZEG. niet wist, wie de meest treurige houding had aangenomen, hetgeen van ZEG.'s standpunt zooveel beduidde als de aanklager nog veel treuriger dan de beklaagde. Bakker had zich nog een verdediger toege voegd in Mr, Schaaps, maar 't was niet noodig, want de O. v. J. vroeg maar f 2.— boete, subs. 2 dagen hechtenis, een straf, die niet voor veel reductie vatbaar is. Jan Leek, 23 jaar, werkman te Zijdewind geniet in zjjn woonplaats en omstreken niet zoo'n erge puike reputatie, althans niet de reputatie van een vredelievend en ordelijk man te zijn, hjj feestelijke bijeenkomsten zooals bals, verknopingen, enz. Op Zondagavond 15 Februari was er in de herberg van Piet Bruin „wat te doen" geweestde rechters en de Officier spreken altijd van een „feestje" enfin, een feestje dan Volgens getuigenis van den gemeenteveld wachter van Oude Niedorp, Maarten Kooiman, ging het er den heelen avond vrij rumoerig toe, zoodat de politie [er is te Zijdewind een adjunct-gem. veldwachter] herhaaldelijk moest optreden. Dat zou je niet zeggen, als je 't niet wist; maar als de gemeenteveldwachter 't onder eede zegt, dan zal 't wel zoo wezen, 't Lastigste van al scheen echter als gewoon lijk Jan Leek te zijn. Kooiman zijn geweldige knevel had al een heelen tijd op storm gestaan, maar er kwam geen eind aan de herrie. In gemeenschappelijk overleg tusschen de die naren van den Heiligen Hermandad en den kastelein werd met algemeene stemmen besloten, Jan Leek buiten de deur te zetten. Jan had er echter geen zin in. Hij begon te schelden en te trappen en te slaan en zich in één woord te verzetten. We hebben straks al gezien, dat zoo iets niet mag en Jan werd dan ook netjes aangekalkt en voor den rech ter gebracht. Hij erkende alles met brutale onverschil ligheid en ging zelfs lachende de zaal uit toen de Officier een maand gevangenis straf tegen hem geëischt had. Toch kunnen de plooien van zijn snuggere hakkes wel eens anders vallen, als hij vier weken van de gribuslucht genoten heeft, hè, hè. Alle uitspraken over 8 dagen. bracht een geur van rozen en jasmijn mede door de geopende verandadeur. Ortzin keek in het lieve, gelukkig lachende gelaat van zijn vrouw. Hjj draalde, of hij haar den briet zou geven, dien hjj dien morgen ontvangen had. Hij zag zoo ongaarne een treurige uitdruk king in die stralende oogen. „Ilse I" j Zij keek van haar bezigheden op. Het water gonsde in den kleinen zilveren ketel. I „Ik heb een brief van Geldern gekregen. Het geldt ook jou. Wil je hem lezen Werkeljjkzij was dadelijk bleek en J ernstig geworden. j Hjj trok haar naar zich toe en kuste haar zoo lang, tot een zacht rood haar gezichtje kleurde. „Zoo lees nu." Hij hield zijn arm om haar heen, en keek met haar in het blad papier, dat in haar hand beefde. Over de inleiding en het vormelijk begin vloog Ilse snel heen dan langzaam en met halfluide stem verder„Het is mij gelukt, inWeenen een aanstelling aan den Keizerljjken Stal te krijgen. Die betrekking staat mjj zeer aan. Ik heb uitzicht, een goede carrière te maken. Ik vermoed, dat uw vrouw, trots alles wat voorgevallen is, nog wel zooveel belangstelling voor mjj gevoelt, dat haar deze wending van mijn lot belang inboezemen zal. Of vergis ik mjj daarin Doch dat te vragen en mede te deelen, was niet het doel van mijn schrij ven. „Daar mjjn vrouw zonder testament of erfgenamen stierf, (want mevrouw Von Ort zin is volgens de wet niet haar zuster), ver- viel de nalatenschap van Irma's vader, zjjn Gemeente WARMENHUIZEN. Ingeschreven van 1 28 Februari 1903. Geboren; Cornelis, e.v. Joh, Goudsblom en Maria Brnijn. Jannetje, d.v Rem Biersteker en M&rtha Maria van Djjk. OndertrouwdGeene. GehuwdJan te Buck, 26 [aar te Warmenhuizen en Elisabeth Daif, 21 jaar, te Zaandam, bibliotheek, aan mjj, „Ik zou, nadat Klokkenburg definitief aan mijnheer V<>n Reitzenstein was overgegaan, de boeken wel aan uw vrouw hebben ge zonden, of liever te harer beschikking hebben gesteld, maar ik was er bang voor, dat dit geschenk slechts een ontzettende last voor u zou zijn geweest. „Ik geloofde, geheel in Irma's geest te handelen, wanneer ik de bibliotheek aan de universiteit, waaraan Irma's vader verbonden was, schonk, met de bepaling, dat de boeken kosteloos voor de studeerende jeugd te verkrjjgen waren. Dit wilde ik u gaarne mededeelen. Het verzoek, voor Irma's graf op Klokkenburg te zorgen, behoef ik er bepaald niet bjj te voegen. Ik weet, hoe trouw en opofferend Ilse haar zuster verpleegde. Zjj zal ook de doode niet vergeten." Ilse gaf haar man den brief terug. „Hjj was toch niet slecht", zeide ze zacht voor zich heen. „Hmmeende Ortzin twijfelend. „Maar wees nu maar weer vrooljjk, mjjn hart Hij legde zjjn hand onder haar kin en draaide haar kopje naar zich toe. „Willen we vandaag naar Klokkenburg gaan verzocht Ilse. „Ik heb zulke mooie rozen in den tuin. Ik zou ze gaarne op Irma's graf leggen. De Reitzensteins zjjn nog niet van de reis terug. We zjjn dus ongestoord. Ja?" „ZekerI Jij lieve, trouwe, kleine ziel'" zeide hjj liefdevol. In den namiddag reden ze in de kleine dogcart naar Klokkenburg. Het zag er daar reeds aanlokkend genoeg uit. Het was er feestelgk versierd; het jonge paar werd eiken dag terugverwacht. Overleden Johannee Smit, oud 2 jaar en 3 maanden, i v Dirk Smit en Cornelia Tesselaar. Gemeente SINTMAARTEN. Ingeschreven van 1 28 Februari 1908. Geboren; 2 Febr. Pieter, z.v. Machiel Wit en Neellje Kouwenberg. 8d. Aagje, d.v. Klaaa Wit en Sijtje Watertor. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Overleden: 21d. Maria Viaser, oud 1 maand, d.v. Jan Visser en Anna Johanna Groot. Gemeente NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven van 1 28 Februari 1903. Geboren: II Febr. Geertje, d.v. Thijs de Graaf en Maartje Wit. Ondertrouwd 6d. en Getrouwd 198Jan Willem Dijkman, oud 23 jr. en Geertje Zweed, oud 22 jr. Overleden: lid. Cornelia Swager Dz., echtg. van Antje Kansen, oud 70 jaar. Hd. Angusta Habbema, oud 51 jaren. 26d. Jan Jonker Senior, echtg. van Trijntje Ondea, oud 50 jaren. Gemeente HEER HUGOWAARD. Ingeschreven van 1 28 Februari 1903. Geboren: 1 Febr. Jacobus Johannesi z.v. Johannea Obdam en Antje Groot. 6d. Trijntje, d.v. Gerbrand Pauw en Wilbelmina Spaan 7d. Catharina, d.v, Pieter Buter en Aaltje de Jong. 8d Gunrtje, d.v. Cornelis Hoogzaad en Catharina Plak. 18d. Cornelia, z v. Nicolaas Baltna en Maria Molenaar. 21d. Anna Maria, d.v. Dirk Wijnker en Anna Dekker. Antje. d.v. Jacob Blokker en Maartje Bossen. 24d. Jan, z.v, Pieter Bakkum en Aaltje Mooij. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd15 d. Matthijs Hermann Kroon en Cor nelia Swager. Overleden2d Dirk Poland, echtg. van Aaltje Klaver, 71 jr. 5d. Agnes Catharina Geertruida, dv Pieter Molenaar en Geertruida Botman, 4 mnd. 13d. Een levenloos aangegeven kind van Jan Volkers en Trjjntje Ooijevaar. 20d. Jan van Straten, echtg. van Trijntje Mul, 33 jaar. 27d. Aafje Rob, wed van Jan Slot, 70 jaar, laatst wonende te Hoogwoud, Gemeente BROEK OP LANGENDIJK Ingeschreven van 1 81 Februari 1908. Geboren: Cornelia, d.v. J. Bouwens en B. Glas. Arie, z v. D. Hoogland en Tr. Kos Klaas, z.v. Jan Blom en Tr. de Ruiter. Antje, d.v. Jb Strijbis en G. Kroon. Dirk, z.v. A. Dekker en N. Dirkmaat. Herkes Cornelis, z.v. G Schoonenberg en A. Bakker. Ondertrouwd, Gehuwd en Overleden: Geene Gemeente OUDKARSPEL. Ingeschreven van 1 28 Februari 1903. GeborenTrijntje, d.v. Jacob Plakman en Sijtje Bakker. Trijntje, d.v. Klaas Gelder en Maartje Keeman. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden Jan Hoogeboom, oud 84 jaren, echtgen. van Meinoutje Baas. Gemeente WIERINGEN. Ingeschreven van 128 Februari 1903. Geboren: Trijntje, d. v. Jacob Jz. Lont en Aafje Doves. Gerritje, d. v. Wonter Hegeman en Pietertje Zomerdjjk. Adrianus, z v. Pieter Glim en Sientje Sprenkeling. Martinus, z. v. Izak Hocqué en Johanna Wilheimina Vroone. Anna, d. v. Jan Tijsen en Antje Lont. Trjjntje, d. v. Maarten Gorter en Maartje Bak ker. Simon, z. v. Pieter Halfweeg en Neeltje Post. Trijntje Jeannette, d. v. J. de Vries en Antje Baijs. Ondertrouwd: W. J. Annijaa en Maartje Tijsen Albertns Keijzer en Geertje ter Keurst. Getrouwd: Albert Kooi;man en Alida Bosker. Overleden Cornelis Panlns Lont, oud 1 maand, z. v. Cornelis Nz. Lont en Trijntje Verfaille. Simon Wagemaker, ond 67 jaar, echtgenoot van Elisabeth Wagemaker. Barend Lammens, oud 47 jaar, echtgenoot van Antje Heeren. Antje Zomerdijk, oud 49 jaar, echtgenoote van Jacob Takes. Siemon Poel, oud 37 jaar, ongehuwd, z. v. Jan Poel en wijlen Antje de Haan, overleden te Bloemendaal. Levenloos aangegeven kind van Elbert Lont en Catharina Wiegman. i Maar Hse wilde liever niet door al de rijk gemeubileerde kamers gaan. Zij was bang voor smartelijke herinneringen. Zjj sloeg aan den arm van haar man den haar zoo welbekenden" weg naar liet park in. De vogels zongen. Bgen zoemden. Aflos bloeide, jubelde en beminde. Ilse knielde op Irma's graf neer. Met zachtbevende hand legde zij een krans roode rozen op den wit-marmeren steen. Zij kon het niet helpen, dat een paar groote tranen op het gouden schrift vielen. Haar eigen rgk geluk en het treurige leven van haar zuster stonden met elkaar in zulk een schriele tegenstelling. „Waarom ik alleen zon en zij slechts schaduw en eenzaamheid zeide zo zacht op bevenden toon voor zich heen. „Het is zulk een hemelsche dag vandaag. Alles bloeit en geurtzij slaapt in de duis ternis zg geniet niets van al die scboone dingen." Zij boog zich over de treurroos, die haar takken tot op den grafsteen afboog en kuste een d,er vele bloemen. „Zij wilde zoo gaarne een bloem worden-" Haar vochtige oogen keken met een lachje tot Ortzin op, die met een teederen blik op Raar neerkeek. „Een mooie bloem, ot liever een vlinder." Zij aarzelde. Een bonte, mooie vlindeir had zich op den rozenstruik neergezet. Het diertje bewoog de fijneschitterende vleugels, als' wilde het dadelijk weer op3tggen. „Irma!" fluisterde Ilse half verschrikt „lieve Irma!" De vlinder ontvouwde zijn kleurige vleug,els. Hg vladderde van bloem tot bloera als verrukt door het geluk en de stralende heerlgkheid van den zomerdag, «n'iAu1 jaQ de aarde te denken, vrij en lichtde zon tegemoet. EINDE. Beparatien aan alle muz.-instr. worden solied en billijk uitgevoerd. MUZIEK VAN ALLE UITGAVEN, desverkiezend ter inzage te bekomen. MT Muziekonderwijs op verschillende instrumentenop verlangen lessen aan huis. belast zich mot den aan- en verkoop van effecten, plaatst en bezorgt kleine en groote kapita len op hypotheek op zeer BILLIJKE VOORWAARDEN neemt gelden déposito, opont rekening-courant met rentevergoeding, geeft geld op prolongatie, koopt cheques, coupons, vreemd bankpapier en specie voor de hoogste koersen, sluit verzekering tegen brand en inbraak, verzekert op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken, belast zich verder met alles wat op het kassiersvak betrekking heeft;

Schager Courant | 1903 | | pagina 6