Plaatselijk Nieuws. 372ste STAATSLOTERIJ Staatsspoor verleden Vrijdag gehouden, leidde tot nietsmaar men is opnieuw aan het con- fereeren gegaan den uitslag daarvan hoop e het hoofdbestuur spoedig te kunnen mede- deelen. Raadsvergadering te HA- RINGCARSPEL, 17 Maart 1903. Afwezig de heer W. Keesom. De Voorzitter opent de vergadering, de Secretaris leest de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. De Voorz. deelt mede a. Dat bij de verificatie der kas van den Gem.-Ontvanger op 14 dezer aanwezig is bevonden eene som van f 1090.71® en dat voorts over 1902 nog te vorderen is wegens landhuur en Hoofdelijken OmBlag een bediag van f 200.85. b. Dat de Rijksbijdrage in de kosten van het lager onderwijs over 1903 door den Mi nister van R. Z. voor deze gemeente is bepaald op f 2380. c Dat goedgekeurd zijn terugontvangen de besluiten tot aankoop van bouwterrein voor de wc g voor den veldwachter en tot verkoop va. perceelsgedeelten water aan T. IJff en J. uk. Voorgelezen v Ju eene missive van den heer Comm. der Kon., iiondende de mededeeling van de herbenoeming vai_ den heer J. Swan tot Burgemeester dezer gemeente, met ingang van 7 dezer. De benoemde ontvangt de gelukwenschen der leden met deze herbenoeming. Verslagen van de commissiën tot wering van schoolverzuim worden voorgelezen. Al deze mededeelingen en stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Ter tafel wordt gebracht een verzoekschrift van de afd. Haringcarspel der Naamlooze Landbouw- en Handelsvereniging, om weder, evenals vorige jaren, een premie te stellen op het dooden van ratten, en die premie te bepa len voor de maanden Maart en April op 15 cent en voor de overige maanden op 10 cent voor elke rat. De Voorz. zegt, vernomen te hebben, dat er weder veel ratten zijn, en is er voor, dat een premie wordt uitbetaald, doch vindt 15 ct. wel wat veelhij stelt daarom voor, evenals vorige jaren 10 cent te betalen. De heer De Jongh zou, teneinde de verdel ging vooral in dezen tijd aan te moedigen, de premie 1 jver op 15 cent bepalen, en meent, dat het verschil in de kosten niet zoo groot zal zijn. De Voorz. handhaaft echter zijn voorstel, 't welk, in omvraag gebracht, wordt aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat de Wed. J. Wardenaar zich heeft aangeboden, om tegen de daarvoor in 't vorig jaar betaalde belooning de ratten in ontvangst te nemen. Bij de ver gadering bestaat geen bezwaar, haar dat werk op te dragen, doch wat de belooning betreft, merkt de heer Boekei op, dat die hem wel wat hoog voorkomtin vorige jaren bedroeg die trouwens ook minder. Hij acht f 15 voldoende, een meening, die door den heer Groot wordt gedeeld. De Voorz. meent echter, dat er, den aard van het werk in aanmerking genomen, wel f 20 aan verdiend wordt en brengt in omvraag een voorstel om de beloon ing op dat bedrag te bepalen, hetwelk wordt aangenomen. Voorgelezen wordt een schrijven van den heer H. Visser, onderwijzer te Kerkbuurt, thans in militairen dienst te Middelburg, waarin hij op grond van den langen duur der oproeping, verzoekt, te willen berichten welke maatregelen in het belang van het onder wijs te Kerkbuurt genomen moeten worden. De Voorz. zegt, dat het hoofd der school, de heer Blad, kort na het vertrek van Visser, de schooltijden zoodanig heeft geregeld, dat het onderwijs er niet onder lijdt. Met die regeling heeft Voorz. zich vereenigd, het niet noodig oordeelende een tijdelijk onderwijzer aan te stellen, omdat niet met eenige zeker heid is te zeggen, hoelang Visser in dienst zal blijven. De heer Boekei meent, dat den heer Blad, die door deze regeling meer werk heeft, ook iets van de jaarwedde van Visser toekomt. De heer Blad heeft, zegt.de Voorz., bij die regeling alleen het oog gehad op de belan gen van het onderwijs en heeft zelf nog opgemerkt, die regeling zoo te hebben ge maakt, nu bij de jongste salarisregeling is bepaald voor 't vervolg geene gratificatiën meer uit te keeren. Deze regeling goedkeurende, besluit de vergadering, geen tjjdelijke hulp aan te vragen, terwijl voorts met betrekking tot de uitbeta ling der jaarwedde van den heer Visser goed gevonden wordt, die uit te betalen na aftrek van het kostgeld. Hierna volgt de vaststelling van besluiten tot af- en overschrijving en betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1902. De heeren W. Strooper, A. Hoogland en J. Krabman, periodiek aftr. als leden der commissie tot wering van schoolverzuim te Kerkbuurt, Dirkshorn en Waarland, worden herkozen, terwijl benoemd wordt in de plaats van den heer P. Hoogeboom, die ontslagen wordt als lid van die comm. te Dirkshorn, de heer A. Kistemaker. Voor de aanstaande stemming en her stemming voor de Tweede Kamer worden benoemd in het stembureaute Dirkshorn, nevens den Voorz., de heeren C. Bijpost en W. de Jongh, en J. Dam als plaatsverv. te Waarland, Voorz. de heer W. Keesom, leden de heeren C. Groot en J. Schoorl en D. Plaatsman plaatsverv. Ten slotte deelt de Voorz. nog mede, dat herhaaldelijk klachten bij hem zijn inge komen, dat de vroedvrouw zoo ver buiten de bebouwde kom der gemeente woont. De vergadering, de gegrondheid van deze klachten erkennende, besluit na eenige dis cussie eene instructie voor de vroedvrouw vast te stellen, en daarin de bepaling op te nemen, dat zij verplicht is te wonen in een der dorpen. Bij de nu volgende rondvraag brengt de heer De Jongh ter sprake het beschadigen van den weg te Tuitjenhorn door P. Borst, tengevolge waarvan C. Wink een ongeluk heeft gehad met paard en rijtuig. De Voorz. zegt, Borst daarover te hebben onderhouden, die beloofd heeft den weg in zijn vroegeren toestand te zullen herstellen. De heer De Jongh zegt, dat Borst er zich op beroept, dat ook op andere plaatsen gaten aan den ant van den weg te Tuitjenhorn worden aangek offen, hetgeen Spr. ook heeft opgemerkt, n. t alleen daar, doch ook te Kalverdijk. Voorz. herhaalt dat Borst beloofd heeft het kwaad te verhelpen en wat de andere gebreken betreft, wordt goedgevonden daarop bij de wegenschonw te letten De openbare vergadering wordt hierna ge sloten, waarna de Raad in comité gaat voor de regeling van den Hoofdeljjken Omslag. De Weleerw. heer Ds. Habbema, predikant bij de Herv. gemeente te NOORD- SCHARWOUDE, is voornemens emeritaat aan te vragen wegens gezondheidsredenen. Wegens de benoeming van ,den heer J. van Reenen tot Hoogheemraad, moet er voor het district Duinkavel van den Hondsbossche en Duinen tot Petten eene verkiezing voor een Hoofdingeland plaats hebben. Zij is bepaald op 24 Maart te BERGEN. Weerstandskas Zaterdag te TWISK en Dinsdag te t ZAND hield de Commissie voor de Weerstandskas eene openbare vergadering ter bespreking van de door haar voorgestane zaak. In beide plaatsen hadden de besprekingen een succes vol gevolg. Velen in beide vergaderingen verklaarden het doel der Commissie toe te juichen en er in hun kring voor te zullen ijveren. Tegenstanders ontmoette de Commis sie in beide plaatsen niet. Te Twisk waren o. m. ook 2 heeren uit Medemblik, waar men de kaasmarkt weer wil trachten te doen herleven. Door hen werd een enkele vraag gedaan, en sympathie betuigd met het streven der Schager beweging. Zondag 15 Maart herdacht de heer J. Schermer, organist bij de Ned. Herv. Kerk te HOOGWOUD, den dag, dat hy voor 50 jaar als zoodanig in functie trad. De jubilaris ondervond velerlei blijken van belangstelling. Het orgel was voor dien dag met groen en bloemen versierd, de predikant Ds. Van Veen sprak en de gemeentenaren zongen den feestvierende toe [ps. 134 3]. Des avonds bracht het fanfarekorps hem een serenade. - ANNA PAULOWNA. In den laatsten tijd werd nog al eens geklaagd, dat de Nutsavonder hoe langer hoe minder werden wat zij vroeger waren gezel lige bijeenkomsten, die door de leden gaarne bezocht werden. De opkomst was dan ook van lieverlede zóó gering geworden, dat men er zelfs ernstig over begon te denken, die bijeenkomsten maar liever heelemaal na te laten, als hierin geen verandering was te brengen. Zóóver is het echter toch niet gekomen. Men besloot, althans vóór de laatste winter- bijeenkomst de handen eens in elkaar te slaan, teneinde te zien, of er dan toch nog geen verbetering zou te brengen zijn. En zie, deze poging werd met een uitstekenden uitslag bekroond. De opkomst was Maandag grooter, dan ze in dit seizoen nog ooit geweest was; het programma was uitgebreid en vol afwis seling, de avond zoo gezellig als men zich dat maar kan wenschen. De heer Van Krevelen, die de lezing op zich genomen had, wist de aanwezigen te boeien met een interessante beschouwing over Shakespeare's „Julius Caesar", geïllustreerd door de voordracht van eenige der schoonste fragmenten. Voorts werden bijdragen geleverd door de heeren D. C. Rezelman, K. A. Kaan, E. E. Stoel, N. Raap, J. Oostra, K. L. van Gorkom, M. Kooij en J. F. Morra van Alkmaar. Aan stof dus waarlijk geen gebrek, maar vooral ook de gezellige geest, waardoor deze laatste bijeenkomst werd gekenmerkt, geeft alle hoop, dat de plotselinge herleving van ons „Nut" niet voor een enkelen avond is - Station NOORD-SCHARWOUDE. Deensche witte en gele kool worden meer en meer gewild. Voor le soort gele kool wordt zelfs tot f 14 a f 16 besteed, terwijl voor Deensche witte tot f 11 a f 12 besteed wordt. De stijging in de roode kool-prijzen heeft slechts een paar dagen aangehouden le soort geldt tot f 8, doch voor kleinere wordt niet veel hooger dan f4 en f 6 besteed. Uien zijn iets stijgende, er wordt f0.40 tot f 0.45 voor besteed. Bieten gelden f 10 tot f 14, rapen f 3 a f 3.50, wortelen f 2.75 a f 3.25. Een prachtig luchtver schijnsel, alsof een staartster met zeer langen staart zich vrij snel voortbewoog, werd Zon dagavond omstreeks 7 uur 40 min. te LUT JEWINKEL waargenomen. De ster was in het Zuiden te zien, vertoonde verschillende kleuren en bewoog zich van West naar Oost. Het verschijnsel duurde ongeveer 10 seconden Zondagavond was er in 't lokaal „de Prins Maurits" te NIEUWE NIEDORP uitvoering van de Gymnastiek- vereeniging „Hercules", voor 't eerst aange vuld met we zouden haast zeggen opge luisterd door eene „damesafdeeling". Het lijdt geen twijfel, of de dames hadden al succes nog vóór ze opgetreden, ja zelfs vóór ze in de zaal waren. „Hercules heeft altijd heel wat publiek, maar ditmaal was de zaal tot achter dicht bezet en zonder er een al te ondeugende levensbeschouwing op na te houden, mag men toch wel aannemen, dat het optreden van de dames daarvan voor een goed deel de oorzaak was. Dat „eeuwig wijfachtige" (vertaling ad libitum van den verslaggever) heeft nog altijd en overal een groot aantrekkingsvermogen. Maken we het eerst melding van de dames, dan is dat minder omdat ze dames zijn, of omdat ze er in hare uniforme witte costumes zoo aardig uitzagen, dan wel omdat zij zich niettegenstaande ze voor de eerste maal op traden, zoo buitengewoon accuraat van haar taak gekweten hebben. Als men in aanmer king neemt, dat de afd. pas 11 Februari 1.1. is opgericht en dus nauwelijks een maand bestaat, dan is het bewonderenswaardig, zoo volmaakt ordelijk en onberispelijk net de geheele serie ordeoefeningen werd ten uitvoer gebracht. Werkelijk, de dames verdienen allen lof. Het eerste optreden was een waar succes, en laten wij 't er bij zeggen niet het minst voor den ijverigen directeur. De heeren, vooral die van de eerste afdee- ling, konden aan het herhaaldelijk spontaan applaus van het publiek tijdens de oefeningen aan rek en barren merken, dat ook hun optreden als steeds zeer gewaardeerd werd. De heeren J. Peereboom en C. Dekker genoten weer veel bijval met hunne voor drachten. Ditmaal waren het: „De Boef", „Ondank is 's werelds loon", „Korporaal Laad stok en „Hanneske van Drumpt", waarvan vooral de beide laatsten veel succes hadden. Voor de beide prachtige groepen „Aankomst der schuiten met levensmiddelen na het ont zet van Leiden, en Geloof, Hoop, Liefde en Leed (betrekking hebbende op het einde van den Boerenoorlog) betoonde het publiek zich heel dankbaar. De Kleine Kapel verhoogde, als altijd bij „Hercules de gezelligheid niet weinig met haar vroolijke walsjes, marschjes, etc. Het bal was om 2 uur nog te vroeg ge ëindigd. Men meldt uit GORINCHEM Iemand, van elders afkomstig, zich noemende Zomerschoen, had zich in den kost besteed bjj een weduwe alhier. Hij gaf voor, benoemd te zijn tot ambtenaar aan de spoor. Aan de kostvrouw had hij gezegd, zijn horloge en ketting ter reparatie gegeven te hebben en verzocht,als men het thuis bracht het geld maar voor te schieten. Mijnheer Zomerschoen klampte op straat voor een hor logemakerswinkel eenjongen aan om een pakje waarin een horloge, bij vrouw V. (zijn kost huis op den Kortendijk) te bezorgen, hij presenteerde daarvoor 6 centen; de jongen weigerde de belooning, maar voldeed aan zjjn verzoek. Later werd een ander met de kwitantie van f 6.75 gestuurd, welke de vrouw betaalde. Uit nieuwsgierigheid werd het doosje eens geopend en in plaats van een gonden horloge met dito ketting, zag men met verbazing een paar steenen. Onmiddellijk werd hiervan de politie in kennis gesteld, die den kostganger opspoorde. Het bleek, dat hij een valschen naam had opgegeven, ook niet aan de spoor behoorde en zich reeds aan onderscheidene oplichterijen had schuldig gemaakt. Hij is gevankelijk naar het Huis van Be waring te Dordrecht overgebracht. Schagen, 18 Maart 1903. De St. Lodewijks vereen, hield Zondag j.1. hare jaarsvergadering in de Par. school. Zij mag zich in toenemenden bloei verheugen; het ledental is wederom toege nomen en bedraagt thans 215, én er was een flink batig saldo. Voor wijlen den heer C. N. Vlaming werd de heer A. Schut tot bestuurs lid gekozen. Voorzitter werd de heer H. P. Caarls. Met een zeer toepasselijk woord werd de bijeenkomst door den Z.Éerw. heer Deken gesloten. Zondag hield d e V e r e e n i g i n g „De Volharding", afdeeling van den Bond van Nederl. Post- en Telegraaibeambten, eene algemeene vergadering in „De Post hoorn" alhier. Voorz., de heer C. van Eeten, bedankte de aanwezigen voor hunne trouwe opkomst, wat hem te meer genoegen deed, omdat dit de laatste vergadering was, waarbij hij als voorz. fungeerde. Wegens zijne overplaatsing naar Haarlem, meende hij als lid dezer afdeeling te moeten bedanken. Daarna werden de notu len gelezen door den Secr., den beer C. Schut, die er in het bijzonder op wees, dat de afd. haren bloei mede had te danken aan de flinke leiding van den voorz. De verschillende bestuursverkiezingen had den als uitslag dat de heer C. Schut als voorzitter, de heer C. Melker als secretaris, en de heer C. Peetoom te Winkel als be stuurslid zullen optreden. Ter tafel werd gebracht een voorstel, om aan beambten, woonachtig in het district Schagen, die 26 jaren bij de posterijen in dienst zijn, een cadeau namens de vereeniging aan te bieden. De som daarvoor, zijnde f25, zal uit de kas worden getrokken. In eene breedvoerige toelichting werd er vooral op gewezen, dat de bijdragen op circuleerende lijsten voor den een heel wat ruimer vloeien dan voor den ander. Opdat een ambtsfeest niet van persoonlijke sympathieën of anti pathieën zal afhangen, meende men op deze wijze alle moeilijkheden te voorkomen. Daar dit voorstel feitelijk eene aanvulling van het reglement zou zijn, zal men er in een vol gende vergadering op terugkomen. Hierna had eene eigenaardige plechtigheid plaats. In een warme toespraak schilderde de heer Schut de verplichtingen, die de afd. aan den heer Directeur van het kantoorSchagen heeft. Daarom had de afd. gemeend, den heer Oudenhoven als eerelid het Bonds-insigne te moeten aanbieden. Het stervormige insigne, hangende aan een band van de nationale kleuren, werd nu op de borst van het eerelid gespeld. Het was den heer Ouden hoven een bijzonder genoegen, dit eereblijk te ontvangen. Het zou hem steeds herinneren aan den band, die er tusschen allen bestaat. Ambtenaren en beambten moeten samenwer ken, niet alleen om elkanders welzijn te be vorderen, maar ook, opdat het personeel van Post en Telegraphie overal met eere worde genoemd. Tot slot leest de Voorz. de brochure voor, waarin een kort overzicht van de positie der postboden wordt gegeven Dat deze positie nog op heel wat verbeteringen aanspraak mag maken, werd door allen beaamd. Een drietal beambten, woonachtig te Anna Pau- lowna, Oude Niedorp en Dirkshorn, sloten zich bij de Afd. aan. Met een toepasselijk woord werd de vergadering gesloten. Op de jaarvergadering van de Gymnastiek- en Schermvereeniging „Ly- curgus" alhier, Zaterdagavond gehouden, werd tot Voorzitter gekozen de heer Jb. Kos ter, tot Secretaris de heer C. Boontjes, tot Penningmeester de heer Jb. Roggeveen; tot Bestuursleden (Commissarissen) de heeren C. M. Zwart en K. Kerkmeer, tot Directeur de heer Jb. Roggeveen. De rekening over 1902 sloot met een batig saldo van f 113.6672. De Vereeniging telt thans 20 werkende leden en 26 adspirant-leden. Het verzoek van de Vereeniging „Alge meen Belang", om alsnog op 26 April, geza menlijk met de Rederijkerskamer, eene uit voering te geven in Cérès, ten voordeele van de gedenkpomp op de Markt, werd van de hand gewezen. —Onder begunstiging van prachtig weer, maakten de leerlingen van de Winter- school alhier Dinsdag een uitstapje naar Friesland's greidhoek, onder leiding van Dr. Scheij, leeraar in de zuivelbereiding. Te Sneek werd de veemarkt en de botermarkt bezocht. Daarna ging men per tram naar Uitwellin- gerga, om daar eene geheel nieuwe coöpera tieve zuivelfabriek te bezichtigen, voorzien van de allernieuwste vindingen op het zuivel gebied. De fabriek heeft f 130.000 gekost en is ingericht om de melk van 1800 koeien te kunnen verwerken. Er valt heel wat te zien. Het machine lokaal en ketelhuis maken een grootschen indruk. Behalve de enorme stoommachine met expansie, bevat het den dynamo en de verschillende toestellen voor de electrische verlichting, de ammoniak-koelmachine en de pomp, die het nortonwater oppompt. De fabriek heeft 2 ontvangplaatsen voor de melk, een aan den kant, waar het centrifugelokaal is, en een aan de tegenovergestelde zijde, waar de melkbewaarplaats is gemaakt. De melk kan dus direct ter bestemder plaatse gebracht worden. De melk, die op gewone wijze in Swartzsche vaten geroomd wordt, loopt door een wijde goot in eenige nauwere goten, welke over de vaten gelegd zijn. De goten zijn voorzien van openingen, welke met groote caoutchouc stoppen kunnen worden gesloten en zoo wordt de melk over de vaten verdeeld zonder dat zij verplaatst behoeven te worden. In het centrifugelokaal staat een nieuwe voorwarmer met plaatroerder, en een nieuwe room pasteur. Deze kan op zich zelf door stoom in beweging worden gebracht. Dit komt te pas, wanneer men de geschepte room moet pasteuriseeren en de machine niet draait. Verder is er te zien een nieuwe room- koeler, met dubbelen aan- en afvoer van koelwater. De room wordt gezuurd in een lokaal dat afgekoeld kan worden door een buizennet, waardoor sterk afgekoelde pekel stroomt. De room staat in teakhouten tonnen. Wil men hem afkoelen, dan plaatst men er bussen met ijs in. Het ijs wordt gemaakt door lange ijzeren vormen met regenwater in de koudgemaakte pekel te plaatsen. De roomtonnen staan op wieltjes. Ze worden naar het karnlokaal ge reden, daar opgetakeld en de inhoud in de karnen met 260 L. karn vermogen gestort De ruime boterkelder kan goed afgekoeld worden In het kaaslokaal staan een 5-tal kaas bakken. Daarnaast vindt men het perslokaal met Engelsche persen, van de boerderijen af komstig, voor de Friesche en Goudsche kaas en wandpersen voor de Edammers. Daarnaast ligt het pekel lokaal en boven alles de ruime kaaszolderswaarvan een deel afgekoeld en een deel verwarmd kan worden, al naar behoefte. Verdei- heeft de fabriek nog een ruim kantoor en een vergadervertrek en de directeurswoning. Ook werd een bezoek gebracht aan een Friesche boerderij, met hare bijzonder lage koestallen, waareen 40 stuks vee stonden. Hier werden we nog eens verplaatst in den vroegeren vorm van het zuivelbedrijf, waar mede Friesland thans nagenoeg heeft opge houden. Het gereedschap lag daar nog; de koperen kaasketel, de groote stootkarn, de roomvaten, enz.de karnmolen zou dezer dagen weggebroken wordende melkkelder met zijn waterbassins diende voor bergplaats van vleesch, enz. De koperen aden waren verkocht. Zij komen terecht in den smeltoven van den heer Pyttersen te Sneek, die ze in den vorm van kranen en andere zaken weer dienstbaar maakt aan den nieuwen vorm van zuivel bereiding in de zoo prachtig ingerichte fa brieken als deze te Uitwellingerga. K AMERVERKIEZIN G. Zondag jl. had alhier in Cérès een confe- rentie plaats van een twintigtal afge- j vaardigden van vrijzinnige kiesvereenigingen en belangstellenden, ter bespreking van de a.s. Kamerverkiezing. Er waren afgevaardigden j uit Alkmaar, N. Niedorp, Kolhorn, Schagen, Dirkshorn, Warmemhuizen, enz. We ontvingen over de besprekingen de volgende inlichtingen Kolhorn, N. Niedorp en Schagen ijverden voor de candidatuur-Feisser Alkmaar daarentegen noemde dezen candidaat voor die kiesver eenigingen onaannemelijk, terwijl Warmen huizen verklaarde, met Alkmaar te zullen meegaan. De candidatuur-Feisser vond van Kolhorn en N. Niedorp veel bijval met het oog op de Staatspensionneering. Resultaat had de vergadering niet. Ons werd verder nog medegedeeld, dat de heer Feisser zich bereid heeft verklaard, zich terug te trekken voor den heer Zelvelder, natuurlijk onder voorwaarde dat Alkmaar ook dan niet met andere candidaten voor den dag komt. Mocht dat wel het geval zijn, dan acht de heer Feisser zich door bovenbedoeld besluit niet gebonden. Uit Kolhorn wordt aan de Alkm Ct. gemeld De voorloopige candidaatstelling van den heer H. Feisser, door de kiesvereenigingen Schagen en Kolhorn, is zeer in den geest van de vele afdeelingen van den Bond voor Staats pensionneering. Mocht onverhoopt de heer Feisser voor de candidatnur bedanken, dan zal, buiten de kiesvereenigingen om, een ander voorvechter voor Staatspensionneering candidaat worden gesteld. Door de Afdeeling Alkmaar van de S. D. A. P. en de Geoiganiseerde Kiesvereenigingen in den omtrek, is de heer J. G. v. Knykhof candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Van anti-revol. zijde worden als candidaten voor de Tweede Kamer (vacature Mr. E. Fokker) genoemd de heeren J. H. Blum te VlissiugenDs. Oosten te Enkhuizen, N. Oosterbaan te Doesburg en Mr. Sybrandy te 's-Hage. Dindagavond 1.1. vergaderde te ZUID- SCHARWOUDE de Kiesvereeniging „Vrij heid" voor Langedijk en St. Pankras. Als leden van het bestuur werden gekozen de heeren M. Kroon Cz. te Oudkarspel, D. Pool te Noord Scharwoude, Jb. Berkhout te Zuid-Scharwoude en J. Schagen te Broek op Langendijk. Als voorloopig candidaat voor de Tweede Kamer werd gekozen de heer C. A. Zelvel der met 11 stemmen de heer Van Deventer verwierf 6 stemmen. De Kiesvereeniging „Vooruitgang" te Alk maar stelde met algemeene stemmen candi daat den heer C. A. Zelvelder. De Vr ij zinnige Kiesveree- n i g i n g „Schagen" heeft hedenavond leden-vergadering in het Noord-Hollandsch Koffiehuis, om half acht. Te behandelen zijn Ingekomen stukkenVerslag der op 16 Maart 1.1. gehouden vergadering in het lokaal „Cérès; Defiuitieve keuze van een candidaat voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op de internationale ten toonstelling van voedingsmiddelen te Gent behaalde Merz' Kaashandel alhier met een inzending kaas den Grand-Prix met de „Felici- tation du Jury". Dit laatste is een onder scheiding, die maar zelden wordt toegekend, nt. alleen als de jury overtuigd is, dat het artikel uitmuntend is. Een hooge onderscheiding dus voor onzen plaatsgenoot. In de algemeene vergade- ring van aandeelhouders der V^estfriesche Bank, den 16en alhier gehouden, is tot direc teur in de plaats van wijlen den heer P Kramer verkozen de heer A. Halff te Alkmaar. „H et Va d." deelt mede, dat de heer T. Denijs (vroeger alhier) met 1 April ontslag zal nemen als eersten bariton aan het Amst. Lyrisch Tooneel, en zich weer uit sluitend aan concert- en oratoriumvoordrach ten gaat wijden. Uit besluit van den jongen talftntvollen zanger, wiens gaven zich het meest voor de concertzaal leenen, doet ons veel genoegen, zegt het Handelsblad. Tot leden van de keurings commissie voor inzendingen kaas op onze a. s. Paaschtentoonstelling zijn gekozen de heeren Hejjl te Haarlem, Blankensteen te Rotterdam en Schut te Purmerend, die deze benoeming hebben aangenomen. KAASMARKT. Op de kaasmarkt van heden waren aan- gevoerd 16 stapels kleine kaas, wegende 7391 K.G. Hoogste prijs f27.— Handel goed. i Dinsdag 17 Maart j.1. had-! den alhier de Premiekeuringen plaats. le. 3-jarige en oudere hengsten, warmbloed. Beschikbaar 1 premie van f 400 en 2 subsi- 1 diën van f250. I P® hengst Adolf" van de Vereeniging „Hollands Noorderkwartier" werd no 1 ge plaatst en verkreeg f 400„Billstein", even eens van „Noorderkwartier", werd no. 2 en kreeg f 250; „Sultan" van den heer N. D Kaan, Wieringerwaard, werd no. 3 en kreeg f250; verder werd „Christiaan" van den heer N. D.( Kaan, Wieringerwaard, no. 4; Felix Faure" van denzelfden eigenaar no. en „Joubert" van den heer H. Waiboor Az Winkel, na 6. Mede waren nog aangeboden' „Digpoiiible van den heer N D Kaan Wieringerwaard, „Labori" van de heeren j' Breebaart Kz. en Co. te Winkel en „Hertog Hendrik van den heer J. D. G. van Gulpen® Spaarndammerpolder. 2e. 2-jarige hengsten beschikbaar 2 aan- houdingspremien van f160. No. 1, «Sultan II" van den heer N. D. Kaan, Wieringerwaard, f 150no> 2, „Leon&rd" van de heeren J. Breebaart Kz £n Co. te Winkel, f 160. Verder waren nog aangeboden„Frits" van den heer Jn. Blaauboer Cz., Anna Pau_ j lowna„Remus H" van den heer Stadegaard te Warmenhuizen „Sultan III" van den heer Jb. Pool, Heerhugowaard„Adalbert" van den heer Jn. Blaauboer Cz., Anna Paulowna; Waltram" van den heer J. L. T. Groneman' Wieringerwaard; „Christiaan" van de heeren J. Breebaart Kz. en Oo. te Winkel ;„Gerard" van de heeren J. Breebaart Kz. en Co. te Winkel en „Richard" van den heer J. Bree baart Kz. te Winkel. Als keuringscommissie traden op de heeren J. Wester, Rijksveearts te AlkmaarW. Cos- termans, Eist; C. Oudijk, Waddinxveen en als Rijkslid de heer Kapitein De Jonge v. d. Hale. 's Middags werd nog een rijkskeuring ge- houden voor den hengst van den heer D. 1 Koopman Pz. te Nieuwkerk bij Zierikzee. 1 De hengst werd op gang, bouw en stand en cornage goedgekeurd en tevens in het Stam boek opgenomen. De hengst zal op Texel worden gestationneerd. Trekking van Maandag 16 Maart, le klasse, le lijst. No. 18647 1 f 6000. No. 12260 f 1500. No. 9569 16318 18841 en 18944 elk f 100. Prijzen van f 20. 6 2622 5105 7433 10662 12985 15126 18265 73 84 18 77 679 13028 164 669 128 2766 39 91 791 070 320 680 66 71 64 7513 796 084 324 587 63 92 6222 7601 866 132 369 601 88 2841 44 12 912 141 874 612 263 2869 48 30 967 240 506 681 65 2902 52 7705 974 306 418 690 303 24 94 25 11006 338 546 704 62 64 5316 29 022 363 663 754 73 86 44 45 215 876 823 780 78 3000 46 72 236 415 855 916 425 35 5503 7809 283 475 896 924 34 51 10 14 352 536 961 935 533 70 5641 62 423 616 16071 19045 53 3105 89 7931 622 666 091 050 662 20 6701 60 566 876 156 084 727 48 39 65 667 712 168 158 94 51 61 79 651 791 221 275 846 3209 72 8061 692 815 225 288 59 10 95 8121 737 821 278 292 73 87 5846 8271 764 849 303 373 912 3378 6052 8402 772 852 317 389 25 8596 65 8518 786 873 419 404 63 3617 78 8614 909 875 663 436 89 87 86 51 962 901 556 443 1036 3708 6123 62 12008 911 612 462 1214 19 27 8702 030 916 624 606 92 28 71 27 084 951 630 527 98 44 6204 8810 042 956 724 549 1443 8955 45 41 047 982 739 592 1512 92 6317 56 068 14058 872 717 33 4084 38 65 119 071 873 814 73 4204 6407 84 123 102 890 855 78 09 25 8923 170 130 981 960 99 32 38 9152 177 175 17079 20066 1642 33 47 72 198 282 109 130 1707 47 66 9236 253 319 183 225 22 56 85 85 289 336 199 232 26 71 89 9861 317 347 216 279 1842 73 6532 9461 323 359 279 334 72 4341 92 72 826 407 287 359 1909 4433 6630 73 354 435 311 461 74 4505 65 9509 418 445 326 537 1022 83 6741 14 496 467 384 555 29 4627 74 52 626 498 441 665 51 29 75 9687 544 551 471 608 74 41 6864 9816 567 643 477 614 2102 58 73 45 586 699 490 653 40 87 6936 9929 592 917 604 660 76 4734 7054 10006 595 919 743 664 2303 70 7180 022 622 931 757 721 04 90 33 097 642 954 793 772 40 93 38 131 696 987 800 806 2456 4866 44 343 749 993 860 848 78 4962 78 416 753 15018 949 860 92 69 7223 423 831 029 18013 885 2636 72 56 445 878 055 025 886 43 5031 79 510 893 066 033 936 71 88 88 616 913 085 116 999 88 61 7402 680 914 120 172 90 5103 13 564 969 122 224 Trekking van van Dinsdag 17 Maart, le klasse, 2e lijst. No. 16641 f 20 000. No. 18986 f 2000. No. 11252 17567 en 18278 elk f 1000. No. 2652 en 12528 elk f 400 No. 17169 f 200. No. 1723 4391 12075 14975 17364 18884 en 19720 elk f 100. Prijzen van f 20. 42 69 105 67 219 39 41 399 417 20 528 32 680 32 57 74 818 38 45 72 79 936 46 1081 38 57 1102 34 80 1219 27 1816 22 40 42 60 1416 22 66 79 1689 76 1688 1718 63 71 88 1820 23 28 30 70 1914 26 52 78 89 2009 15 30 2093 97 2171 83 2238 63 85 2320 74 2476 2602 07 2846 81 2944 66 8104 52 87 3223 41 94 96 3827 70 3407 16 43 49 3521 35 3689 60 3892 71 78 4066 98 4166 58 4212 4387 60 98 4459 4607 11 66 89 4710 74 4812 5058 71 5220 47 6801 33 69 5607 6704 22 24 26 28 74 5808 61 5953 6056 89 6110 15 28 67 99 6227 38 6310 45 6468 77 83 6518 55 67 6606 28 36 40 48 6797 6874 81 91 6927 90 7007 21 82 46 7101 57 61 86 7263 7488 87 94 7605 21 60 7606 88 47 48 68 69 7791 7811 39 53 83 8060 9115 81 9741 68 10035 046 147 176 281 813 860 478 591 13534 15896 18624 599 569 918 631 650 635 996 633 757 662 16026 735 772 663 096 757 780 719 110 815 846 777 188 894 882 842 366 998 11098 886 364 19O66 198 922 369 074 207 928 378 080 218 930 487 098 343 949 520 188 466 14008 661 173 502 016 563 266 506 017 715 267 527 104 786 412 561 163 814 444 567 264 818 472 599 327 820 523 626 360 887 566 739 362 891 608 766 376 902 678 903 482 982 686 921 433 977 741 943 462 17020 791 12016 573 027 803 081 574 092 917 089 616 126 952 109 662 134 20048 186 687 190 062 202 698 196 076 242 799 229 098 243 824 263 099 308 869 353 214 827 886 458 247 872 937 494 249 410 16038 535 312 342 417 144 637 465 163 584 437 476 262 631 451 482 318 654 456 571 830 660 459 700 385 675 474 822 840 744 488 825 917 367 786 635 382 811 618 18103 893 822 656 110 097 847 678 111 422 886 701 121 428 941 776 187 476 18084 830 234 479 113 836 251 550 207 842 298 562 228 862 302 088 257 907 344 642 300 963 845 665 836 969 870 666 438 489 668 499 446 809 695

Schager Courant | 1903 | | pagina 2