De Boekdrukkerij °P de Laan te Schagen groote en kleine Drukwerken. Staatwerb. Kleurendruk. Belast zich tevens met Liniëerwerk. Koster en Wiglama, Klaverrniters en Erwtenrniters. r lis, ADVERTENTIE! Pintsierrijflen! Paarflenloterij, is compleet ingericht voor de levering van alle voorkomende Vlugge levering. ■\ette en accurate afwerking. Aanbevelend, ££it mrrolmqtht, SCHAGEN. Gelieve deze week nog op te geven hoeveel stel begin Juni te leveren. L. WINKEL ZOON, Boerenmeid, eïtt Jlcltiltelmcdti, fftt Jllaprsleerlmj}, Ganzeveeren, gdes i<# Hmncs tan den jag ADVERTENTIE!*. of flink Halfwas, Prachtige Hoofdprijzen. De man en de vrouw hebben de Ondertrouwd J. A. VAN KETEL E N A. KOEGELBERG Jd. Schagen, 2? M 1903 Anna raulowna, De ondergeteekenden betuigen hun hartelijken daak voor de tal rijke bewijzen van belangstelling, bij de geboorte hunner Dochter onder vonden. J. DAM. A. DAM-Blaauboer. Dirkshorn, 26 Mei 1908. Wegens huwelijk van den tegen woordige wordt gevraagd goed kunnende melken, bij P. Meürs, Zandvenne, Schagen. Kantoor: Dal 8, HOORN, ook ingang Mosterdsteeg, (zijdeur); belast zich met den aankoop en verkoop van Effecten, Coupons en dergelijken neemt gelden a deposito geeft geld op prolongatie, tegen éen per mille. Wordt gevraagd tegen hoog loon, bij K. Francib Jr., Burgerbrug, Zijpe. met 1 Juli gevraagd, bij Ds. v. MEURS, te Barsingerhorn. Aanmelden in persoon of per brief met volledige inlichtingen. Gevraagd Terstond gevraagd die netjes en vlug kan repareeren. Liefst 18 a 20 jaar oud. Bewijzen van fatsoenlijk gedrag en eerlijkheid ver- eischte. Vast werk. Goede behandeling verzekerd. Adres Joh. KIKKERT, Noord-Brabantsche Schoenwinkel, Burg op Texel, Br. fr. onder No. 26, Bureau van dit blad. Gevraagd voor geruimen tijd werk, bij A. Tates, Mr. Schilder te Noord-Scharwoude. Wordt gevraagd, om dadelijk in dienst te treden, liefst eenigszins met het vak bekend, bij J DE VRIES, Slager te Hoogwoud. De ondergeteekende maakt zijn geachte begunstigers bekend, dat, wegens zijne langdurige ziekte, zijne vrouw met Planten op de Markt staat. Schagen. F". SMIT, TE KOOP: Een groote hoeveelheid puik beste bij J, Vroone, Poelier, Wieringen. nv Gelegenheid aangeboden voor in een klein gezin, van dit Blad, lett. M. Br. Bureau gevraagd, bij H. JONKER, Anna Paulowna. LVTJEWIIHEL, De ondergeteekende bericht, dat in pakjes van 7, en 1}i kilo tot origi- neele prijzen bij hem verkrijgbaar is. W. FIJNHEER. Neem een proef I voor de Couranten in deze omgeving, voor Nieuws van den Dag en andere groote binnenland8che bladen en tijd schriften, zoomede voor buitenlandsche, worden zonder eenige prijs ver hooging opgezonden door P. Trapman, Boekhandel, Schagen. De beste gelegenheid voor Uitspanning te Egmond aan 2Eee is Jb. HALFF, vlak bij de eerste kerk. Gedurende de Pinksterda gen t stallen voor ongeveer 200 paarden, welke, om geen abuizen te maken, genummerd worden. Tevens een goede bergplaats voor fietsen. Jb. HALFF. Elfde Jaarlijksche Ktf?jtT* Koopt een Lot van deze soliede verloting, f I.— pér JLot. 8chagen. A. VAN TWUIJVER. Een le Lezer voor het gevraagd. Inlichtingen bureau dezer courant. P. TRAPMAN. zoek dit ter kennis te willen brengen van de verschillende waterschapsbesturen in deze provincie, opdat deze zouden kun nen nagaan, in hoeverre zij daarop in hun bijzonder reglement uitzondering zouden erlangen. Aan die uitnoodiging is thans voldaan, en blijkens de ingekomen antwoorden heett verreweg het meerendeel der be sturen zich met de voorgestelde wijzi gingen kunnen vereenigen. Slechts enkele besturen hebben op eenige bezwaren gewezen en op enkele bepalingen een afwijking gevraagd. Het gevolg hiervan is, dat God. Staten thans in overweging geven, om in het ter vaststelling aangeboden ontwerp een tiental artikelen te wijzigen. De animo voor het rat tenvangen begint aan den LANGEDIJK aanmerkelijk te verminderen, daar de rattenknippen op groote schaal worden gestolen, zoodat de bouwers zich telkens van nieuwe knippen moeten voorzien. Zondagmiddag wilde een jongetje te HARINGCARSPEL aohter op een rijtuig klimmen hij raakte met zijn been tusschen de spaken van een der wielen en brak zijn dijbeen. Zal dit het laatste ongeluk zijn ge weest, dat ontstaat door het gaan han gen aan en klimmen op een in be weging zijnd rijtuig De jeugd is hard- leersch. De oudste leerlingen van de school te DIRKSHORN zullen den 18 Juni a.s. onder geleide van hun onderwijzers een reisje maken naar Am sterdam bezichtiging van Artis is 't hoofddoel van den tocht. Met de leer lingen der lagere klassen zal den 24sten d. a. v. een bezoek gebracht worden aan de Schager kermis. Op eeno vergadering der afd. SINT PANKRAS van de Land bouw- en Handelsvereeniging „Lange- dijk en Omstreken" is het voorstel der vereeniging van Groentehandelaren aan genomen, om bij contante betaling 1I2 pCt. korting toe te staan en een betaalmees ter aan te stellen. Besloten werd, aldaar behalve de gewone markt, tweemaal per week een aards ppelenmarkt te houden voor de buitenlandsche verzending. Als boekhouder der markt werd benoemd de heer G. Booy. Moord in de Dubbele Buurt. Het Gerechtshot te AMSTERDAM wees Dinsdag vonnis in de zaak tegen P, A. Muiselaar, F. Groot en H. E. van den Dool, die terecht stonden in verband met den in den nacht van 10 op 11 Dec. 1901 op do Weduwe Dijkshoorn aan den Amstelveenschenweg gepleegden moord. Zooals men weet, veroordeelde de Rechtbank Muiselaar tot een gevan genisstraf voor den tijd van 15 jaren en Groot voor den tijd van 12 jaren. Van den Dool, wien medeplichtigheid aan de poging tot diefstal door het verschaffen van inlichtingen tot het plegen van dat misdrijf was ten laste gelegd, werd door de Rechtbank ontslagen van alle rechts vervolging, met last tot onmiddellijke invrij heidstelling. Het Hof bevestigde het vonnis der Rechtbank. Uit goede bron wordt medegedeeld, dat de kolonie te BLARI- CUM niet naar Buitenpost zal worden verplaatst, zooals onlangs door de bladen werd vermeld. Wel had de ex-predikant, Sibillus Kijlstra, het oog gevestigd op een ge schikt terrein aldaar, doch toen de cou ranten veel te voorbarig het plan ver meldden, kwamen er kapers op de kust en werd de grond hun te duur. Bovendien hebben ze hun grond te Blaricum bepoot en bezaaid en zullen ze toch in elk geval eerst dit jaar de vruchten daarvan nog oogsten. Over een bepaalde plaats van vestiging is thans nog niets met zekerheid te zeggen. De aanstaande verhuizing betreft niet alle leden der kolonie. De bakker namelijk blijft in Blaricum wonen, waar hij een drukke nering heeft en een huis van steen, ter wijl de andere kolonisten allen houten gebouwen bewonen. Voorde vacante betrek- king van onderwijzeres aan de O. L. School te BURGERBRUG hebben zich vijf sollicitanten aangemeld, waarvan 3 tot eene proefles zijn opgeroepen. 'Weg van moeders pappoti Aan een brief van een milicien der nieuwe lichting aan zijn ouders ontleent de A s s. C t. Beste ouders! Ik ben nog gezond en hoop van uw allen het zelfde. Nu ben ik hier al een week dus de tijd schiet al mooi op, dat ik weerom kom. Eeten doe ik niet veel, de kemies wel er zoo niet goed door, maar de sersant zegt de boter is er in gebakt zegt hij maar ik geloov het nie. We hebben ook spnasie had maar dat goet lus ik niet en ik weet vast dat ei het ook niet lust. Maar ik heb het tog opkregen want ik dus nie laaten staan de kapperaal gloop mij zoo an... enz." Den kwartjesvinders te glad af! Twee van de beruchtste kwartjesvinders hadden Maandag in den vroegen morgen, misschien gedachtig aan de spreuk „de morgenstond heeft goud in den mond",hun tenten opgeslagen aan den Oosterdoksdijk te Amsterdam. Eenige personen, van een feestje terugkeerend, gingen, na herhaal de uitnoodiging, hun geluk beproeven en zooals gebruikelijk, werd door hen eerst gewonnen. Zij staken echter het gewon nen geld in den zak en speelden niet door, Dit niet naar den zin zijnde van de kwar tjesvinders, begonnen dezen, bijgestaan door een staf collega's, die gewoonlijk in de buurt zijn, de heeren handtastelijk te hinderen, maar dit bekwam hun slecht, De tegenpartij bestond uit leden van een der athletenclubs, en na eenige waarschu wingen om „uit de baan te gaan", kre gen vier of vijf van de kwartjesvinders een zoo geducht pak slaag, dat zij in de eerste dagen waarschijnlijk hunne prak tijken niet zullen uitoefenen. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft Dinsdag het wetsontwerp nopens de decentralisatie in Indië, zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Het wetsontwerp tot regeling der traktementen van de rechters bij de rechtbanken en kantongerechten te Am sterdam en Rotterdam werd aangenomen met 60 tegen 5 stemmen. Men schrijft uit HEN GELO Bij aankomst van den trein, die alhier 5 uur 21 uit Boekelo aankomt, staken 2 kinderen met hun sportwagentje de lijn over. Toen zij dichtbij hen den trein zagen naderen, wist het oudste nog bij tijds aan het gevaar te ontkomenhet jongste, een jongetje van 4 jaar, dat het sportwagentje nog trachtte te redden, werden beide beentjes afgeredenhet stierf spoedig daarop. Treinongeluk te AMSTER DAM. Den 25 heeft aan het Centraal-station een botsing plaats gehad tusschen den stilstaanden trein, die naar Den Helder en den rangeerenden trein, die naar HaarlemUitgeest moest vertrekken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wel werd materiëele schade aange richt. Een kindje in de Akker- straat te BREDA, dat door de pok ken was aangetast, is overleden. De goederen, welke aan dit kindje hebben toebehoord, zijn op de terreinen der stedelijke gemeentereiniging verbrand. Het gezin is in het ziekenhuis afgezon derd, en de woning is van boven tot onder ontsmet. pokken slechts in zeer geringe mate ge had beiden worden dan ook reeds ge nezen geacht Het kindje, 28 maanden oud, was niet ingeënt. De vader heeft waarschijnlijk in een gezin te Ginneken, waar de pokken heerschen, de ziekte 't eerst opgevangen. Hij deed er geregeld boodschappen, kreeg een paar pokken op zijn voorhoofdde vrouw heeft daarna de ziekte overgekre- gen en daarna het kind. Het tweede geval, in de Kraanstraat, staat ook met het eerste in verband. De man heeft daar de pokken, het gezin is nu ook in 't ziekenhuis afgezonderd, en de woning wordt ook daar ontsmet. Het gemeentebestuur geeft eiken Zon dag gelegenheid om kosteloos ingeënt te worden. In den regel is hiertoe slechts eens per drie maanden gelegenheid. De militairen aldaar in garnizoen, wor den allen opnieuw ingeënt op de ter reinen der K. M. A. (D. v. Nbr.) Beleefd aanbevelend, Goedgek, bij K. B., Donderdag 4 Juni.

Schager Courant | 1903 | | pagina 3