Plaatselijk Nieuws. GEMENGD NIEUWS. Marktberichten. 372ste STAATSLOTERIJ. WEERINGEN, 27 M e i 1903. Heden waren ter markt aangevoerd slechts 80 lammeren. Doordat de verschillende koop lieden van buiten bij alle lammerenhouders bijna den voorraad hadden opgekocht, was het aantal zoo gering. Vervoerd of afgescheept werden ongeveer 2500 stuks, waarvan de prijzen varieerden van f 10 tot f 12 per s'tuk. De lammerenfokkers zijn dit jaar dan ook goed over de prijzen tevreden Anders is dit gesteld met de ansjovisvisschers, die tot heden toe zoo goed als niets verdienden. WEERINGEN. Tot gemeente-veldwachter alhier is benoemd de heer D. J. J. v. d. Schans, Marechaussee te Hilvarenbeek. Doodslag. Voor de 5de kamer der Amsterdamsche rechtbank diende Vrijdag de treurige zaak van den 68-jarigen grutter A. J. W. B., die op 3 Mei 1903, na een twist met zijn vrouw, op haar, na haar bedreigd te hebben, terwijl zij stond in het tuintje van hun huis, Wage- naarstraat no. 63, te AMSTERDAM, met het opzet de vrouw te dooden, althans haar zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, uit een met zes scherpe patronen geladen revolver twee schoten heeft gelost, waarvan het eerste haar een zwaar bloedende dijwonde heeft toege bracht aan het rechterbeen, terwijl de tweede kogel het rechtervoorhoofdbeen doorboorde, gedrongen is in de groote hersenen en bijna onmiddellijk den dood van de vrouw heeft veroorzaakt. Eisch 6 jaar gevangenisstraf. De afdeeling ENKHUIZEN en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft besloten in 1904 te Enkhuizen eene tentoonstelling te houden. Bij het hoofdbestuur en de afdeelingen zullen pogingen worden aangewend te dier gelegen heid de algemeene vergadering aldaar te hou den. De afd. Enkhuizen der Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde zal worden aangezocht, hare medewerking te verleenen. Donderdag werd door het provinciaal bestuur van Noord-Holland aan besteed Het vernieuwen van een gedeelte paalscherm langs den Markkedijk op het eiland Wierin- gen, behoorende tot de zeewerken in Noord- Holland. [Raming f 10.000.] Ingekomen 7 bil jetten; laagste inschrijver de heer P. B. Bak ker te Stavoren voor f 9623. Een aartsvaderlijke familie. In het bezit van 7 kinderen, 38 kleinkinde ren en 22 achterkleinkinderen, vierden Woens dag Harm ten Napel en Jentje van Echten op het eiland URK hunne 60-jarige echtver- eeniging.Afkomstig uit Vollenhove,doch sedert 1856 op Urk wonende, zagen zij vele hunner nakomelingen met de eilanders zich vermaag schappen. Meer dan vroeger verbinden zich tegenwoordig geboren Urkers met „vreemden." B enoemd tot Penningmeester van het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geestmer Ambacht [vacature-v. d. Vijzel] de heer M. J. Kroon Mz. te OUDKARSPEL. —Te HENGELO [O.] sloeg gisteren middag de bliksem in een blok van vier woningen, toebehoorende aan den heer M. en veroorzaakte brand. De spoedig aanwezige brandweer wist het vuur tot één woning, die van W., te beperken, die echter geheel uit brandde. Verzekering dekt de schade. Een treffend staaltje van ouderliefde bij dieren vertoonde zich hier twee oude mus- schen redden met vereende krachten een hunner jongen door het gezamenlijk in hun bek weg te dragen. Afschuwelijke dierenmishan deling. Bij een transport varkens, dat vanaf het sta tion Veenendaal-De Klomp zou worden ver zonden, bevond zich een varken, dat het zijn tochtgenooten nogal lastig scheen te willen maken. Om dit tegen te gaan, hebben de bege leiders het dier de oogen uitgestoken en de gaten met groene zeep gevuld. Onnoodig te zeggen, dat de daders dezer af schuwelijke wreedheid door de justitie wor den vervolgd. Te BROEK OP LANGEND IJ K is Donderdag op de markt eene proef geno men met het door eene electrische geleiding werkende „mijntoestel". De groentehandelaren waren uitgenoodigd, om deze proefneming bij te wonen. De afslager sloeg af, al was er geen groente aanwezig. De kooplieden riepen nog telkens „mijn" in plaats van op hun knop te drukken, wat tot hilariteit aanleiding gaf. De proef mag echter als volkomen gelukt worden beschouwd en het laat zich wel aan zien, dat de invoering van dit toestel een werkelijke verbetering zal zijn. Beleediging van minister Kuyper. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) F. A. de K.46 jaar, boekhandelaar en colporteur te Vlissingen, ter zake van over treding van art. 271 van het Wetboek van Strafrecht—het tentoonstellen van de bekende plaat van „Het Volk"dr. Kuyper een werk man worgend vrijgesproken. De eisch was f6 boete subs. 5 dagen hechtenis. Te MAASTRICHT ontstond een felle brand in de fabriek van ijzerar tikelen der firma Henri de Beaumont. De brand schijnt door een ontploffing ontstaan te zijn; althans hij had dadelijk een dreigend aanzien. Een gedeelte der fabriek is totaal uitgebrand. De brandbluschmiddelen van de rijkskweek school, die naast de fabriek ligt, en die van de stad en het garnizoen waren alle ter plaatse, en door hun vereende krachten was het gevaar voor uitbreiding spoedig geweken. Een jongen bekwam ernstige brandwonden. De fabriek was verzekerd. Men meldt nog uit Maastricht, dat bij den brand ook nog een menschenleven te betreu ren valt. Na afloop van den brand vond men het verkoolde lijk van den verver Walt- houwer, die in de fabriek bezig was met het verven van ledikanten. Hij was ongehuwd en 46 jaren oud. Men vermoedt, dat de onge lukkige door brandstoffen, die ontploften, opslag gedood is. Een trawler gekanteld. Donderdagavond zou van de werf der firma Bonn en Mees aan de Maashaven te ROT TERDAM te water worden gelaten een stoomtrawler, genaamd „Anne", in aanbouw voor de Maatschappij „De Kotter" te IJmui- den. Waarschijnlijk door het te langzaam verlaten van de helling, kantelde het schip, nog vóór het 't water had bereikt, van stuurboord naar bakboord en kwam terecht op de stelling die is opgericht bij het in aanbouw zijnde zeestoomschip „Dorothea". Aan boord van den trawler bevonden zich een 60 man werkvolk, terwijl ook de stelling van de „Dorothea" vol stond met kijklustigen van het personeel. Deze allen wisten zich van de instortende stelling te redden door óf op den beganen grond, óf in het water ce springen, en ook zij die aan boord van den trawler waren, kwamen met den schrik vrjj, behalve de scheepsmaker A. Telleman, die door zijn val den rechterarm en een paar ribben brak. Vrijdagmorgen heeft men getracht met behulp van drie sleepponten den trawler in het water te sleepen, doch dat is door het breken der sleeptrossen mislukt. Een a n t i-m ilitair manifest. Vrijdag stond voor het Hoog militair ge rechtshof te UTRECHT in hooger beroep terecht de geschorste Heldersche onderwijzer Kappeteijne, beklaagd van het als reserve-kor poraal verspreiden van een manifest onder militairen op het fort „Erfprins" te Helder op 24 Februari 1.1. De krijgsraad te Haarlem had beklaagde veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak op nader te bepalen dag. Om trent directe in-vrijheid-stelling zal nader beslissing worden genomen. Als lid van het bestuurvan den Vronermeerpolder is, ter vervanging van den heer C. Bos, gekozen de heer J. Gootjes te SINT PANKRAS. Het Bestuur van Geestmer Ambacht heeft in zijne vergadering van den 28sten voor plaatsvervangend Hoofdingeland van West-Friesland het volgende drietal opge maaktP. de Boer, Valkoog; D. Schuite maker, Noord-Scharwoude en P. Wit, Obdam. Onweder. Gedurende het korte, maar hevige onweder, dat zich gisteren ook boven Diemen ontlastte, heeft een treurig ongeval plaats gehad. De veehouder J. den H. ging zijne woning uit, om naar het land te gaan en werd vlak bij de deur door den bliksem getroffen en gedood. Vertrek van den Prins. Prins Hendrik verliet Donderdagnamiddag even na 5 uur het Paleis te Soestdijk, om met den trein van 6.21 naar Weenen te ver trekken. Nadat hij van H. M. de Koningin moeder op het bordes een hartelijk afscheid had genomen, reed de Prins, vergezeld van de Koningin, naar het station. Hier was de burgemeester van Baarn aanwezig om den vorst uitgeleide te doen. Op den bepaalden tijd reed de trein voor en steeg de Prins, na een hartelijk afscheid van de Koningin, in. De Vorstin reed met een hofdame naar het Paleis terug en was blijkbaar ten zeerste aangedaan door het af scheid. De correspondent van de „N. R. C." te Weenen meldt: Bij aankomst van den Prins der Nederlan den op het station zal een compagnie van het 72e regiment met vlag en muziek de militaire honneurs bewijzen. Het is een Hongaarsch regiment, dat deels in Weenen, deels in Pres burg in garnizoen ligt. Reuter seint uit Weenen In verband met de aankomst van den Prins uit Nederland had zich aan het Wester sta tion een eere-compagnie met vaandels en muziek opgesteld. Tot de ontvangst waren aanwezig de corps-commandant, verscheidene generaals, alle leden van het Nederlandsche gezantschap, de Nederlandsche officieren ge detacheerd aan de rijschool, de Nederlandsche consul-generaal, de Duitsche gezant en ver scheidene leden van dat gezantschap. Te kwartier over vijven kwam de Keizer in maarschalksuniform met het lint der Oranje- Nassau-orde. Te 5.26 uur kwam de trein met den Prins binnen, waarop de muziek het Nederlandsche volkslied inzette. De Keizer begroette den Prins warm en drukte hem de hand. Nadat de voorstelling van het wederzijdsch gevolg had plaats gehad, reed de Keizer met den Prins in een open rijtuig onder de hartelijkste toejuichingen van het publiek naar het keizerlijk paleis, waar de prins door de hooge hofwaardigheidsbe- kleeders werd begroet. Bij de op heden gehouden verkiezing van twee Hoofdingelanden van den ANNA PAULOWNAPOLDER is de uitslag geweest als volgt Uitgebracht 223 geldige stemmen. Gekozen de heeren Jm. Blaauboer Cz., 128 stemmen, en Jb. Schrieken, 118 stemmen. Nog werden uitgebracht op de heerenP. Kaan Dz. 106 j stemmen, A. de Graaf 87, K. A. Kaan Jr. 2 en J. J. Bakker 2. Deze verkiezing was noodig wegens de periodieke aftreding van de heeren Jan Gijzen en D. Rezelman Cz. De eerste wenschte niet meer in aanmerking te komen en de tweede was niet herkiesbaar wegens zijne benoeming tot Heemraad. Schagen, 30 Mei 1908. Uitslag der aanbesteding van het vernieuwen en onderhouden der ge meente-eigendommen, op Vrijdag 29 Mei Timmerwerk: P. Voorman f1036, D. Kramer f 1140, P. Honyk f 1060, J. Vlaming f 1280.62, J. Keesman f970 (gegund). MetselwerkSn. Koning f 165, Sn. Over toom f 161.60. M. Gielens f158, (gegund). SmidswerkWed. L. Roggeveen Dz. f 170, H. van Lint f 166, H. Blok f 130, [gegund). SchilderwerkJ. Baars f 464, J. Krans f430, J. Streek f 399, P. J. Cats f 367, (gegund). Voor het verleggen der straten waren geen liefhebbers. De levering van zandG. Borst f 1.60 per M5. [gegund]. K. Govers fl.74 per M3. Hoewel het er tot heden niet naar uitziet, dat onze kermis overvoerd van tenten en spellen zal worden, kunnen wij toch reeds op een drietal aantrekkelijkheden rekenen. Zoo komt weer hier de schitterende stoomdraaimolen van den heer Benner, de schouwburgtent van de Gebr. Wijlacker en voor het eerst een heel mooie biomatograaf, met een zeer aantrekkelijk front. Verder heb ben de van ouds bekende kramers weder toe zegging van hunne overkomst gedaan. Onze markt staat in het tee- ken van het lam. Dat geeft altijd extra drukte en beweeglijkheid. Dat dartele goedje stoort zich al heel weinig aan marktregle- menten, zoodat het doorloopend een keeren en loopen en springen is, waarbij de acro batische eigenschappen van onze marktjon- gens verrassend aan het licht komen. De handel was wel wat sleepend, zoodat menig opkooper, die meende een goeden dag te zullen maken, met een heel klein winstje naar huis moest. Enkelen waren zelfs blijde, dat zij heelshuids den dans ontsprongen. Over 't geheel was de markt stug, met lager prijzen. Dat merk drukte vooral op vette koeien, die gemiddeld 2 cent terugliepen. In navolging van andere markten stegen vette varkens 1 k 2 cent in prijs. Boter noteerde iets hooger. De provincie Oost-Pruisen geniet in medische kringen een zekere ver maardheid om het feit, dat binnen haar grenzen vier vreeselyke ziekten voorkomen, die elders in Duitschland, en ook in Europa, niet, of ^lthans zoogoed als niet, meer aangetroffen worden. De eerste ziekte is de lepra. Sedert jaren was het district Memel een broeinest van deze ziekte. Het aantal gevallen nam echter in den loop der jaren gestadig af en bedraagt nog slechte enkele tientallen personen. Door de stichting van een sanatorium, waar alle lijders in afzondering van de samenleving worden gehouden, hoopt men de ziekte geheel uit te roeiien. Een tweede ziekte, die, hoewel sporadisch ook elders, toch alleen in Oost-Pruisen veel vuldig voorkomt, is de „neusverharding". Deze ziekte bestaat in verharding van neus en lippen, welke zich ten slotte uitstrekt tot de luchtpijpen en den dood door verstikking teweegbrengt. De derde ziekte werd eerst in de laatste tien, twintig jaar waargenomen en komt, voor zoover men weet, nergens anders voor dan in Oost-Pruisen aan de oevers van het Haf. Zij ontstaat door het rauw nuttigen van een of twee vischsoorten, in welke de worm als parasiet voorkomt. De vierde speciale Oostpruisische ziekte is ook van parasitairen aard. In de katten te Koningsberg leeft een parasiet, die ook op menschen kan overgaan. Bij dezen veroorzaakt zij een eigenaardigen leverkanker, zooals duidelijk aan het licht tiad bij de lijkopening van personen, die in de klinieken dier stad aan de bewuste ziekte overleden. Te Kiel is voor den krijgsraad van aanvang gemaakt met de behandeling van het proces tegen den adelborst Hüssener, die te Essen den vrijwilliger Hartmann in koe len bloede overhoop stak, omdat hij niet be hoorlijk door hem gesalueerd was. De acte van beschuldiging luidttoebrenging van verwondingen, die den dood ten gevolge heb ben gehad, met voorbedachten rade. Uit brieven, ter terechtzitting voorgelezen, bleek, dat de beschuldigde stellig geloofde dat hij zou worden vrijgesprokenhij had zyn daad gepleegd, naar hij meende, uit plicht „het was een harde soldatenplicht geweest". De indruk, dien dejonge moordenaar maakte, was niet ongunstig en het talrijke publiek was zeer ontroerd bij elk staaltje, waaruit bleek, dat een domme opvatting van misplaatst ge voel den beklaagde tot zijn onverantwoorde lijke daad had gedreven. 300 Meter met gebroken wielen en in vlammen. Een zeer onwaarschijnlijk bericht van een automobielongeluk, dat wij zeker niet zouden durven gelooven als het niet door een zeer geloofwaardig blad werd meegedeeld, vinden wij als volgt vermeld. De Amerikaan Terry, een welbekend chauffeur te Parijs, was Zondag genoodzaakt te stoppen toen hij op 20 kilometer na den afrit te Parijs met een gang van 120 kilo meter per uur te Coignières aankwam. Juist toen hij daar de machine van zijn collega Porter wilde passeeren, wendde deze denzelfden weg op en de heer Terry, om een botsing te vermijden, hield af, waardoor het linker voorwiel tegen het trottoir kwam en met een knal als van een kanonschot sprong. Intusschen vloog de machine als een pijl uit den boog zijn tegenstander voorbij. Maar toen brak het wiel en het rijtuig, niet meer bestuurbaar, rende met een 80 kilometer vaart nog ruim 300 meter links en rechts over den weg. Door het breken van het wiel was ook het benzine-reservoir gebarsten en de inhoud, ruim 120 liter, vloog in brand. Toen de ma chine eindelijk stil stond, was het één vlam menzee. De bediende was uit het rijtuig ge sprongen en had daardoor zijn leven gered, de heer Terry werd door hem uit het brandende rijtuig getild dat hij eerst niet wilde verlaten, en hij begon als een kind te schreien toen hij zag dat alle kans om den wedstrijd te vervolgen, onmogelijk was. Een oogenblik later was de geheele machine verteerd en zelfs twee boomen aan den weg hadden vuur gevat en verbrandden. Als een wonder hadden de heer Terry, noch zijn bediende eenige kwetsuur opgedaan enkel eenigszins verschroeide kleeding. Vreemd trof het zeker ook, dat het rijtuig van den Engelschman Porter, dat onwillekeu rig de schuld van het ongeluk was, eenige kilo meters verder omsloeg, en ook in brand vloog, waarbij de bediende in de vlammen omkwam. Mannen-schoonheid. In Weenen is Zondag een mannententoon- stelling gehouden. Zeventig mannen, de meeste tusschen 20 en 30 jaar, namen in zwem- costuum plaats op het podium en onderwier pen zich aan de critische blikken van jury en publiek. Enkele jongedames in de zaal sloegen eerst bedeesd de oogen neer en zaten later onophoudelijk te giegelen. Iutusschen was de tentoonstelling een ernstige zaakde Oostenrijksche athletenbond had ze op touw gezet, en geleerden, beeldhouwers, schilders en dokters zaten in de jury. Rr werd niet gelet op mooie knevels, neuzen of monden, maar op den lichaamsbouw. De meeste mededingers waren pootige, zeer gespierde kerels. Maar bjj velen was duidelijk te zien, dat een lieve- lingssport hen een of ander lichaamsdeel een zijdig ontwikkeld had, wat schade deed aan den aesthetischen totaal-indruk Het Apollo- tvpe was schaars vertegenwoordigd. Wie echter dit type het meest nabfl kwamen, werden door het aanwezige publiek het luidst toegejuicht, i De prijswinner heet Raimund Walterhij is lid van de Weener athletieksport-club. i De jury vatte haar taak zeer consciëntieus op. Een harer leden, professor Benk, heeft te kennen gegeven, dat voor hem het ideaal van mannelijke schoonheid een eenigszins gespier de Apollo is. De mannelijke schoonheid, zeide hjj, mag niet vrouwelijk zijn. Voor 't overige is schoonheid niets anders dan proportie; in de verhoudingen van het lichaam ligt zijn schoonheid. Vooral het hoofd mag niet te groot zijn, zegt prof. Benkalle beroemde klassieke beeldhouwwerken hebben ook klei ne hoofden. Feodorawna Ries heeft aan een redacteur van de Neue Freie Presse gezegd, dat zjj het veel rechtvaardiger zou hebben gevonden, in dien de beslissing over de vraag, wie de mooiste man was, aan vrouwen ware overge- laten. Een man, zeide zij, kan eigenlijk even min over mannen oordeelen, als een vrouw over vrouwen. Maar zij hoefde een man niet naakt te zien, opa te weten, hoe het gescha pen Js met zijn lichaam. Dat zag zij wel aan zijn gang en zijn houding. Verder hecht Feo- dorowna zeer veel aan den vorm van de onderkaak. I De groothertog Frederik Wilhelm van Mecklenburg Strelitz viert 28 Juni zijn diamanten bruiloft met zijn gemalin, een geboren hertogin van Oambridge; de brui gom iB 83, de diamantenbruid 82 jaar. De be volking van Mecklenburg bereidt zich voor, het feest met luister te vieren. De ramp te Atrecht. De „Petit Parisien" deelt nadere bijzonderheden mede omtrent een schrikkelijken brand te Atrecht (Arras). Het ongeval geschiedde gedurende de feestelijkheden ter eere van het huwelijk van mej. Salomé, dochter van een officier van administratie met den heer Courcat, een colle ga van haar vader. Het feest was in vollen gang, toen plotseling een der guirlandes in de zaal, waar ongeveer 46 personen bijeen wa ren, vuur vatte. Er ontstond eene onbeschrijf lijke paniek en allen drongen naar den ee- nigen, zeer nauwen uitgang, waar zich een smalle trap bevond. Deze trap raakte ook in brand, en toen werden er hartverscheurende tooneelen afgespeeld. Men moest trachten, over de naburige daken te vluchten 1 Enkele heeren, die hun tegenwoordigheid van geest hadden behouden, vingen de dames in i hunne armen op, en droegen ze weg; velen lieten zich op goed geluk neervallen, uiteen der ramen springende. Onder deze laatsten was ook de bruid, die door een soldaat werd opgevangen. Twee dames vielen in zwijm voor dat ze tijd hadden te vluchten en kwamen in de vlammen om. Verschillende gasten hebben meer of minder ernstige kwetsuren en brand wonden bekomen. Scheepsramp te Antwerpen. Omtrent een scheepsongeluk op de Schelde bij Antwerpen, waarbij 26 personen zijn omge komen, ontleenen wij aan het „Handelsbl. van Antwerpen" de volgende bijzonderheden De aangevaren boot, de „Huddersfield", ver trok Dinsdagavond te 8 uur met een aantal landverhuizers, die te Liverpool moesten in schepen op een groote landverhuizersboot, met bestemming voor Canada. Te 10 uur werd de boot in den pas van Saeftingen aangevaren door de Noorsche stoomboot „Uto," welke van Rotterdam kwam. De schok was zeer hevig. De Grimsbey-boot werd in het voorschip langs bakboordzij getroffen en begon oogenblikkeljjk te zinken, zoo snel, dat het voorgedeelte dadelijk onder water verdwenen was. De opkomende vloed i spoelde over het dek en in de luiken en openingen der kajuiten, zoodat weldra al de waterdichte compartimenten vol raakten en j het schip was spoedig, het achterschip uitge- 1 zonderd, onder het water verdwenen. Dat alles gebeurde met eene snelheid, groo- ter dan men het schrijven kan. De kapitein van de „Huddersfield", die in de kaartenkamer was, sprong overeind en was nog niet eens spoedig genoog buiten om het fluitsignaal te geven. Hij zag toen in de heldere avondlucht, dat reeds zijn bemanning i bezig was met de booten uit te zetten, terwijl die van de „Uto" van haren kant daar even eens mede bezig was. Heel de bemanning kon op de „Uto" over springen ook aan eenige passagiers gelukte dit. Al de anderen, die in de kajuiten waren of sliepen, gingen mee de diepte in. De geredden zijn allen op do „Uto" naar Antwerpen overgebracht. Ook dit schip ziet er deerlijk gehavend uit. Het heeft verschillende platen ingedrukt en is ook aan de waterlijn beschadigd. Velen der landverhuizers zijn herkomstig uit de Bukovina [Oostenrijk], Ook waren er eenige Italianen aan boord, een huisgezin van zes personen, die allen tot de verdronkenen behooren. Ziehier eenige bijzonderheden, verhaald door de geredden. Een vader en een moeder slaagden er in hunne vier kinderen te redden. Zij konden er elk twoe op de „Uto" overbrengen. Van een familie is de man de vrouw en een kind verdronken. Van een andere van 5 personen, zijn er slechts twee gered. Twee jongelingen stonden op de tweede trap der kajuit, toen de schok plaats had Zij sprongen aan dek en waren gered maar hun moeder, vader en drie zusters zijn verdronken. De jongelingen werden in eene roeiboot opgenomen. Vaneen ander huisgezin is alleen de man gered. De vrouw, die naar beneden snelde om 2 kinderen te redden, kwam niet meer boven. Een der passagiers, een Pool, is door den schok gevallen en zwaar aan het hoofd ge kwetst. Hartverscheurend moeten de tooneelen geweest zijn, doch zij gebeurden zoo snel, zoo hals-over-kop, dat niemand er zich een duide lijk denkbeeld van kon vormen Zoozeer was elk ontroerd, dat men er den volgenden och tend, te 11 uur, nog niet aan gedacht had, hun een beetje voedsel te geven. De bedien den der bureaux, dit vernemende, hebben onmiddellijk voor brood met worst gezorgd, waar de ongelukkigen in beten als verhonger den. De ongelukkigen hebben niets kunnen red den, dan de weinige kleeren die zij aan hadden. Ziehier hoe volgens ooggetuigen het onge- I luk moet gebeurd zijn Op de plaats, waar beide schepen elkaar moesten kruisen, lag een zandzuiger of hag- gerboot, die met electrisch licht werkte. Het verblindende licht van dit vaartuig moet de oorzaak zijn geweest, dat de gezag voerders der beide booten eikaars seinlichten niet zagen. Zoo kwam de „Huddersfield" dwars voor den boeg van de „Uto" en de botsing was onvermijdelijk. De luchtdicht gesloten compartimenten van het achterschip der „Huddersfield" hebben dit gedeelte nog eenigen tijd boven water ge houden, doch slechts lang genoeg om de be manning toe te laten, zich te redden, De passagiers, die aap deh waren, versuft en bedwelmd, niets wetende van de verhoudin gen van een schip, hadden het besef niet van naar achter te vluchten en gingen met het schip ten gronde, buiten degenen die door de bemanning van de „Uto" werden gered. In Frankrijk had de „slaapster van The- nelles" zekere beroemdheid gekregen. Deze vrouw was den 21eu Mei 1883 ingeslapen en sedert dien tijd had men haar niet wakker kunnen krijgen. Zaterdag j.1. is zij ontwaakt. De ongelukkige vrouw is, terwijl zij sliep, teringachtig geworden. De doctoren vermoe den, dat de invloed van dien ziektetoestand het ontwaken heeft bevorderd. Terwijl zjj langzamerhand tot zichzelve kwam, bracht zjj de hand telken keere aan de zieke plek en steunde zachtjes. Dinsdag was het bewustzijn volkomen terug gekeerd en zij wist met ja en neen op de haar gestelde vragen te ant woorden.De gevoeligheid, die gedurende den slaap was gewehep, was weder waar te nemen. „U knijpt mij", zeide zij tot den dokter, die haar bij dep arm had genomen. De patiente is echter zoo zwak, dat de dokter haar geen verdere vragen heeft willen stellen. Zij moet absolute rust blijven hou den. De magerte van Marguérite Boyenval, zoo heet de vrouw, is afschuwelijk. Men vreest, dat zij niet zal herstellen. De besmette dekens uit Zuid- Afrika. Het schijnt, dat de besmette dekens, afkomstig van het Engelsche leger in Zuid- Afrika, welke oorzaak zijn geweest voor ver schillende typhusgevallen op het instructie- schip Cornwall, hun weg hebben gevonden tot in de uiterste deelen des Rijks, van Engeland zoowel als van de koloniën. Ook in Amerika schjjnt men reeds besmette exemplaren te hebben aangehouden, Een verrassing. Tot groote verbazing van de eigenaressen bracht dezer dagen een portret van een jonge dame op een veiling bjj Christie te Londen on geveer 115.000 gulden op; eenige maanden ge leden zou men het misschien voor een paar goudstukken hebben kunnen krijgen. Een kaashandelaar in de provincie liet het in 1898 na aan zijn dochters; hij had het jaren gele den van een neef ten geschenke gekregen. Hoewel men het een mooi schilderij vond dat door de vrienden van den eigenaar dik wijls was bewonderd, had men geen flauw idéé van de waarde. Een dokter, die bij een der meisjes werd ge roepen, zag het stuk en wilde het gaarne koo- pen. Men ging er meé naar Londen, om te vragen wat het waard was. Hoeveel kon de kunsthandelaar niet zeggen, maar wel kon hij verklaren dat de eigenaressen aangenaam ver rast zouden zijn. Zoo was het het portret van een Gainsborough, die meer dan honderdduj. zend gulden opbracht. In de vorige week heeft iD enkele Noord-Amerikaansche staten een groo te hitte geheerscht; dezer dagen is daarop een zware cycloon gevolgd, die vooral ja Nebraska en andere middenstaten heeft hm's. gehouden. Uitvoerige berichten ontbreken nog daar een aantal telegraafpalen vernield zijp' maar reeds vernam men, dat in de stad Norm& bewoners onder de puinhoopen hunner huizen begraven werden eu teFairfield het vpo, jtl grooten getale gedood is. In Nebraska honderd gezinnen dakloos. zyn SCHAGEN, 28 Mei 1903. Aangevoerd 12 Paarden f 4 Stieren 60 Gelde Koeien 42 Vette Koeien 45 Kalfkoeien 7 Vaarzen ol Pinken 45 Nuchtere Kalveren 100 Schapen (magere) 36 Idem (vette) 320 Overhouders 2000 Lammeren Bokken en Geiten 30 Varkens (magere) 22 Idem (vette) p.K.G. 60 Biggen 40 Konij'nen 25 Kippen eenden 600 Kilogr. Boter 300 kilogram Kaas 20000 Kipeieren 2000 Eendeieren ALKMAAR, 29 Mei. voerd 316 partijen, wegende Kleine f 26. 75— 80— 140.— a 180— a 120.— a 225— 200— a 300— 160— a 245— 80.— a 120— 8— 20.- 13.— a 20.— 22.— a 27.50 20— a 28— 8.-» a 15— a 14— a 17.— —.39 a —.40 9— a 11— —.25 a 1— —.30 a 1— -«— a 1— a 1.20 —.30 a —.35 2.50 a 2.90 3.10 a Kaas. Aange- 135000 K.G. Commissie f 26.60. Middelbaref26.50. Handel goed. ALKMAAR, 29 Mei. Granen. Tarwe 16.55 a f 6.75, Rogge f af Gerst f af id. Chev. f4.75 a f5.50 Haver f 3.25 a f Paardeboonen f a f Bruine f 13.a f 18.Duiven id. t a Witte f 18.50 a Citroen id. f 16.Geel mosterdzaad f Karwjjzaad f 10.76 a f 11.25, Groene Erwten f 16.a f Grauwe idem f 14, a 118.60, Vale id. f - a HOORN, 28 Mei. Kleine kaas f 27.50, oommissie f26.50. Middelb. Aange voerd 170 stapels, wegende 65443 Kg. Getrokken Prijzen. Trekking van Woenadag 27 Mei. 5e klasse. 11e lijst. No. 5264 6063 7805 10640 11726 en 15392 eik f 1000, No. 2885 2928 6933 7955 en 11164 elk f 400. No. 1689 2224 10596 14973 15619 16329 en 16617 elk f 200 No. 1622 2875 2980 3304 8647 6212 8987 10970 14675 19657 20488 en 20708 elk f 100. Prijzen van f 70. 38 2637 5446 7231 10396 18678 16522 19644 74 2704 86 68 678 684 666 608 144 98 6561 70 748 781 695 667 293 3107 72 7817 842 913 759 696 322 3205 6698 7489 892 969 765 769 47 .31 6868 7593 11010 979 950 798 461 56 96 7883 019 14426 968 868 72 3818 6901 66 176 459 17284 936 665 57 31 8017 342 607 340 965 684 3420 6103 85 616 511 377 20077 47 3606 32 75 670 781 608 086 48 18 6236 8136 886 762 536 191 781 19 49 8202 928 883 766 379 866 60 6322 93 932 910 769 440 82 81 6408 8346 961 916 984 464 987 8634 29 8401 12023 956 18124 458 98 67 80 8522 152 988 147 533 1066 3732 95 36 171 16108 199 636 68 8902 98 8648 236 191 419 682 97 4191 6606 8762 266 228 446 797 1179 4224 27 66 286 263 521 81» 1357 4308 6612 8819 891 359 662 837 90 33 99 8948 419 722 678 902 1436 4753 6740 82 437 927 679 948 47 87 62 9068 494 938 729 970 1686 4974 76 9380 568 963 785 1869 86 6813 9428 774 16040 826 89 94 22 9557 779 072 19222 320 1950 5171 6917 9630 877 241 2312 5314 7018 9795 13218 298 361 2426 29 66 10084 378 882 458 2520 79 76 269 385 412 488 Trekking van Donderdag 28 Mei. 6e klatae. 12e ljjst. No. 8168 14728 14741 en 16452 elk f 1000 No. 453 1792 6406 en 13610 elk f 400. No. 2041 3552 6457 5617 9521 en 13793 elk. i 200- No. 2825 8006 4800 8501 9086 10277 11711 14624 15156 16838 20178 en 20439 elk 100. Pijjzen van f 70. 12 2180 4798 7397 11232 13869 16507 18801 47 2214 4874 7454 296 880 644 967 79 2469 76 85 816 996 670 19035 110 2765 4988 7666 396 998 684 116 27 58 5052 7711 483 14025 689 128 154 264 202 2984 70 7887 623 17 29 338 412 64 616 892 908 16 77 1040 62 92 1274 98 1426 76 87 1562 1654 78 1784 80 82 1848 8023 36 89 91 96 199 760 783 3094 6112 7986 660 418 8288 76 8029 674 422 843 o,no 9249 776 684 920 307 3303 8ft 8472 777 603 963 318 59 5389 8510 888 606 975 858 3543 60 84 12127 946 996 615 86 6426 8724 201 994 17007 860 94 63 49 359 999 086 876 3681 6627 98 886 15104 070 884 86 6886 8914 414 117 1|8 889 3866 65 9256 448 184 301 20093 8991 90 9324 623 277 812 097 4007 6056 9548 649 806 393 237 74 869 955 88 6106 76 85 9768 98 6216 9808 13008 4184 74 74 011 492 92 85 82 039 341 474 466 478 499 437 348 385. 508: 587 646 816 716 769 99 6464 10027 098 769 938 774 4201 98 801 181 819 967 792 26 6624 378 379 8,21 18160 38 6686 408 438 829 4461 6840 433 482 922 52 59 488 626 967 678 707 16274 4504 6907 24 87 619 728 328 369 917 195 941 280 965 246 990 289 4636 7044 765 784 842 602 89 7216 824 880 848 610 4701 18 884 838 392 04 27 11032 840 481 61 60 212 847 488 696 761 777

Schager Courant | 1903 | | pagina 2