Donderdag 4 Juni 1005 47ste Jaargang No. 3841. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. DE VROUW VAN DEN BOEKHOUDER. SCHA I ROT, AfierlÊilis- k LuMiil Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AÜVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. ISureuuf»CHA©K!i, iuan, O 4. UitgeverP. TRAPMAN. y?edewerker J. W Mi E L, Prijs per jaar f 8.Franco per post f 8.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. ANNA PAULOWNA. In de Kolk aan de Kleine Sluis is een groot aantal bleien en karpers, men schat 't aantal op ongeveer 500, afgesloten geraakt en gestorven. Daar zij hunne tegenwoordigheid op minder aangename wijze kenbaar maakten, heeft de autoriteit ze doen verwijderen. Overreden. Een treurig ongeluk had Zaterdag te LEIDEN plaats. Tijdens de drukte der markt reed een met paard bespannen vrachtwagen de helling der Vischbrug af om de Maarsmans- steeg in te gaan. Nauwelijks op de holling zijnde, zag de koetsier, dat uit de richting der Vischmarkt een vrouw met kinderwagen zich bewoog naar de Aalmarkt, waarom hij luid keels riep. De vrouw zette echter haar gang voort, maar kwam nabij het huis van den hoek der Aalmarkt in botsing met een van dien kant komenden buitenman, waardoor beiden als het ware even stilstonden. Jnist was de vrachtwagen ook ter plaatse gekomen en stapte het paard tegen den kinder wagen, welke daardoor omtuimelde. Zonder dat de koetsier het kon beletten, werd het dier eenigszins schichtig en liep het de steeg in, waardoor de vrachtwagen kwam over de ook gevallen vronw. Toen paard en wagen daarop nog hij het eerste huis in de steeg stilhielden, lag de vrouw ernstig gekwetst achter dat voertuig. De spoe dig aanwezige arts oordeelde haar toestand zeer ernstig en beval haar onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis, doch zij stierf leids onder het vervoer derwaarts. Het in den wagen liggende kind van 6 maanden was ook vrij ernstig verwond en is eveneens naar het ziekenhuis gebracht; voor dadelijk levensgevaar was echter geen vrees. Bij dit ongeluk wordt opnieuw aangetoond het vooral op marktdagen gevaarlijke van het rijden vanaf de Vischbrug naar de Maarsmanssteeg, waarover door de bewoners dier straat meermalen is geklaagd. Zich bedacht. Op een bank bij de waterpartij in de Scheveningsche Boschjes werd Zondagochtend gevonden een horloge, waarbij eon briefje, waarin een 18-jarige jongen aan zijne moeder kennis gaf dat hij zich Zaterdagavond in de waterpartij had verdronken. Toen de politie Zondag aan het dreggen ging, kwam de boodschap, dat de jongen zich blijkbaar be dacht had. Hij was Zaterdagnacht kalm bij moeder thuis gekomen. Men meldt uit T E R S C II E L- LING Wanneer het weer het toelaat, zal men spoedig weer gaan werken op het wrak der Lutine, om te trachten de schatten, die zich daarin bevinden, te bemachtigen. Voor dat doel is overgekomen uit Engeland mr. J. Elood, onder wiens leiding het werk zal plaats hebben. Pokken. Te 's-Hertogenbosch heeft zich in eon der achterbuurten aldaar, de Diepstraat, een ge val van pokken voorgedaan. De lijder, een jon getje, is met zijne huisgenooten in de barak voor lijders aan besmettelijke ziekten opgeno men en uitgebreide ontsmettings- en verdere voorzorgsmaatregelen ziju door de autoriteiten getroffen. Een arts te AMSTERDAM, op weg naar zijn woning, zeg in den omtrek van de Lunchroom in de Kalverstraat een zakken roller aan het werk. In den zijzak van zijn colbert zat een chirurgisch instrument, een soort tang, die Roman van A. O. KLAUSZMANN. 23. o-o-o Maar bet staat zijn zuster toch zeker vrij' voor hem op te treden, wanneer zjj het' wil", antwoordde Martha. „Als men hem een inbreker noemt, ontneemt men ook mij de eenige waardevolle bezitting, den onbevlekten naam, dien ik met hem deelde. Daarnaast heeft al het andere voor mij geen waarde. Zoolang mijn broeders onschuld niet zonneklaar bewezen is, zal ik op de meest besliste wijze weigeren, mijn eigendom terug te nemen." Maar ik begrijp u niet. Heeft men dan reeds iets van u verlangd Dat wat u als het vermogen van mijn broeder' beschouwt, bevat cok mijn klein erfdeel, en tevens de germge spaarpennin gen, die ik Gerard in bewaring gegeven heb alles met alles ongeveer 8 9 dui zend mark." „En dat zegt u me nu eerst? Natuurlijk moeten die u dadelijk teruggegeven wor den, want we hebben niet het minste oi geringste recht op deze gelden. Geef mij het een of ander bewijs, waaruit uw eigen domsrecht kan bewezen worden en hoe veel uw kapitaaltje bedraagt. Ik zal da* dadeljjk de noodigo stappen doen." „Ik zal niet aan uw verzoek kunnen vol doen, ook al wilde ik, want een dergelijk bewijs heb ik niet." hij opendeed, toen hij voor de etalage-kast het lekkers ging bewonderen. Het duurde niet lang, of de zakkenroller poogde hem te bestelen hij stik zijn hand in den zak waarin het instrument zat en onmiddellijk sloeg de dokter het instrument dicht. De man gilde van piin, maar trok toch overhaast de hand terug, toen hij een paar politie-agenten zag naderen. Een stuk van een zijner vingers liet hij echter in den jaszak van den geneesheer achter. Het Handelsblad veroordeelt scherp deze wreede daad. De doodstraf zegt het is afgeschaft als straf voor moord, evenals verminking als straf voor diefstal. Men mag bovendien niet tegelijk voor detective en beul spelen, en wij meenen dat de geneesheer door dit te doen zijn edel beroep oneer heeft aangedaan. Uit AMSTERDAM wordt gemeld: Van de gelegenheid om de Nieuwe Beurs te bezichtigen, wordt zeer druk gebruik gemaakt. Donderdag 1.1. werd, naar wij vernemen, het gebouw door 400, Vrijdag door ongeveer 1400 en Zaterdag door ongeveer 8000 per sonen bezocht. En den laatsten dag van het bezoek door het publiek, op den 2en Pinkster dag, was het bezoek eveneens druk. Onder de bezoekers werden veel buitenlanders opge merkt. Intusschen levert het bezoek voor het Ge nootschap Liefdadigheid naar Vermogen een aardig douceurtje op. De bezoekers van den len dag betaalden f 1.—, die van den 2en f 0.50, van den 3en f 0.25 en op den 4en dag werd ook f 0.25 entree geheven. Zag men verleden jaar, inhet heetst van den zomer, de paarden der Urbaine met stroohoeden prijken als beschutting tegen het steken der zon, deze mode heeft thans na volging gevonden voor kleinere diersoorten. In du tropische dagen kon men althans op een stuk weiland bjj de Swammerdamstraat te 's-Gravsnkag# «en geit zien grazeD, coquet getooid met «en miniatuurzonuehoed, waar- ondsr ons sikje met welgevallen haar kop liet schuil gaan. Het dier maakte een potsierlijken indruk, vooral als het den kop bewoog. Maar practisch is het - WIERINGEN. Door dijkgraaf en heemraden van het Heemraadschap alhier zal op Vrijdag 6 Juni a. s., des namiddags te I uur, worden aanbe steed, ten lokale van den heer 1). D. Lont: Het maken van een stuk steenglooiïng met bijlevering van materialen, aan den Hoelemer- dijk, waarvan de raming bedraagt f2600. - WIERINGEN. Het schoolfeest voor de openbare lagere scholen te Hippolytushoef en Oosterland, dat door de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek alhier zal worden georganiseerd, is als volgt saamgesteld op 12 Juni a.s. met 232 kinderen der lagere klassen feest vieren te Hippolytushoef, en op 22 Juni d. a. v. met 78 kinderen een reisje naar Amsterdam. Verkiezingszeden. De katholieke Nooriüjrabanter bevat de volgende beschouwingen: „Daags na de Pinkster-feesten zal er in de LANGSTRAAT gestemd worden. Het gaat in deze verkiezing niet om beginselen alle candidaten zijn ter goeder naam en faam bekende katholieke mannen een strijd dus om personen. En nu de vraagzal Koning Alcohol wederom de Agitator zijn, en de beslissing geven? wij willen het niet hopen want bij de laatste stemming voor de Provinciale Staten daar hebben wij het walgelijke daarvan gezien en betreurd. Dui- „Maar uw broeder zal daar toch wel aanteekening van hebben gehouden hij moet u tenminste toch een quitantie heb ben gegeven „Waaróm zou hij dat hebben gedaan Tusschen hem en mij bestond steeds het meest onbeperkte vertrouwen." „Heel mooi. Tenminste van uw kant. Hij echter moest als kropman weten, dat men ook in zulk een geval tusscben broeder en zuster orde op zaken moet stellen. Wan neer hjj uw goed vertrouwen gebruikt heeft om u het bewijs te onthouden, dan heelt hij het plan reeds gehad, ook met dat beetje geld te bedriegen." Martha, die zeer bleek was geworden, richtte zich trotsoh op. „Ik kan u niet verbieden, mijnheer, mijn broeder een dief te nofinen, zoolang er sprako is van de verdwenen kapitalen vbd uw bankinstelling Maar ik verbied het u wel met betrekking tot zaken, die alleen hem en mij aangaan. Gerard heeft mij nog nooit willen bedriegen. Wie het tegendeel veronderstelt, beleedigt mij evenzeer als hem." De beteuterde oud$ heer vond geen gelegenheid meer, haar te antwoorden, want bij het laatste woord had ze de kamer reeds verlaten, waarschijnlijk om de tranen niet te laten zien, die zij niet langer vermocht te ondcrdiukken. Mevrouw Hermine liet eindelijk de hand met den zakdoek zakken en zeióo op smee kenden toon„Gaat u niet al te streng met haar in gericht. Zij geelt zich nog st»eds aan een bedriegeiijke hoop over. die haar aan de onschuld van haar broeder doet goicoven." „Ik ben werkelijk ten zeerste verwonderd", antwoordde hij. „Het jonge meisje is bijna zenden werden verknoeid aan den sterken drank op tal van plaatsen dronkemans-too- neelen kiezers van de eene naar de andere vergunning getrokken, want voor eiken can- didaat waren bepaalde herbergen, waar gratis werd getapt en gezwolgen o, zoo stichtend 1 Velen, die nooit of hoogst zelden in de herberg kwamen om reden van zuinigheid, of waarom dan ook nu volop aan, in en rondom den drank 's morgens na den strijd, diep in den morgen lagen nog tal van anders vlijtige huisvaders te ronken, uitslapend den stemmingsroes de jas- en broekzakken nog vol heele en gebroken sigaren„allemaal voor niks, cadeau" grinnikten de zwijinel- doezelecde slaaptronies. De ernstige vraag „is dit geen schande zou het niet stootend zijn voor onze deftige katholieke mannen, gelijk onze kandidaten zijn, gedwongen te worden onder aanvoering van Koning Alcohol te moeten aanlanden bij den zetel van afgevaardigde Het blijft im mers duister voor veleu, hetdoor wie en hoe wordt dit alles betaald In dagen van beginselstrijd zorgt de katholieke kiesver- eeniging wel voor strooibiljetten, rijtuigen maar verlaagt zich niet in den dienst van Koning Alcohol. En de herbergiers krijgen toch bun geld; van wie? van den gekozene? neen, dat mag of kan niet; de zuiverings-eed! van familieleden, vrienden zoo iets zal 't wel zjjn. Zon het nu niet wenschelijk zijn en eervol voor onze drie kandidaten, wanneer zij broederlijk-eensgezind in dit pnnt van drank-misbruik-bestrijding openlijk ver klaarden, g e o n stem te willen, riekend naar den sterken drank, laat staan er van druipend En wanneer zij ook hunne vrien den verzochten geen sterken drank hoege naamd te geven om stemmen te winnen alleen eerljjke middelen, en geen verdacht makingen of laster, den christen onwaardig te gebruiken om bun candidatuur te steunen Een vreemde vondst. De veehouder H. te KATLIJK [Fr.] vond Zondagmorgen voor zijn huis een levend paard, flinke zwarte merrie. Hij stalde het en ging in den omtrek naar don eigenaar informeeren, doch deze was des avonds nog niet gevonden. Men schrijft n i t HEERENVEEN aan de Leenw. Cr, Voor ruim een half jaar ontving de heer Taconis alhier per spoor van een heer nit Den Haag twee postduiven, een doffer en een duif. Zo werden dadelijk in een duiven til gedaan en verwekten één jong, dat echter stierf. Den 29sten Mei 1.1. werden ze voor het eerst losgelaten en hoewel men veronder stelde, dat ze door de ruim halfjarige opslui ting Den Haag reeds lang zonden vergeten hebben, bleek het tegendeel, want de vorige eigenaar zond bericht, dat het paartje den zelfden dag behouden en wel bij hem in Den Haag was gearriveerd. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. In de jongste vergadering van 't hoofdbe stuur der Holl. Maatschappij van Landbouw is besloten te voldoen aan het verzoek van het Dagelijksch Bestuur van het Nederlandsch Landbouwcomité om de aandacht der Af- deelingsbesturen te vestigen op het voor komen van tuberculose bij varkens, gevoederd met afval van roomboterfabrieken, en tevens aan de Regeering te verzoeken een wetsont werp in te dienen, waarbij de keuring van vleesch,zoowel dat voor binnenlandsch gebruik, als dat voor uitvoer bestemd, wordt onder worpen aan eene keuring van Rijkswege en op kosten van het Rijk. In antwoord op een reqnest van het Hoofd bestuur, tot vrijstelling in de maanden Juli en Augustus van miliciens, bij den landbouw werkzaam, werd van den Minister van Oorlog de mededeeling ontvangen, dat bij de uitvoe ring van de bepalingen der militiewet 1901, zooveel eenigszins mogelijk is, rekening wordt gehouden met de maatschappelijke belangen, welke bij die uitvoering betrokken zijn, en dat die belangen daarbij zooveel mogelijk worden ontzien dat dit laatste echter zijn grens moet vinden daar, waar verder gaan in die richting wezenlijk en blij vend nadeel zon toebrengen aan de belangen van den dienstdat, werdeD de in het land bouwbedrijf werkzaam zijnde milicienverlof gangers vrijgesteld van opkomst voor her halingsoefeningen in de maanden Juli en Ang., zulks zeer nadeelige gevolgen zou hebben voor de geoefendheid en de slag vaardigheid van het legerdat toch de voor een en ander niet te ontberen en bij de wet voorgeschreven oefeningen, om tot het be oogde doel te leiden, om verschillende rede nen geheel of gedeeltelijk in de genoemde maanden en ih groote getalsterkte moeten worden gehouden, en dat alzoo aan het ver zoek, tot leedwezen van hem, Minister, geen gunstig gevolg kan worden gegeven. Raadsvergadering te ZIJPE, Dinsdag j.1., te half elf ure. Afwezig de heer Mann 1 vacature. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Vervolgens wordt met algemeene stemmen goedgevonden, op de rekening van 1902 over te schrijven van den post onvoorziene uit gaven op verschillende overschreden posten, tot een totaal bedrag van f 195.305, en ver schillende betalingen uit den post voor on voorziene uitgaven tot een totaal bedrag van f 211.40. Voorzitter deelt nn mede, dat de benoeming van eene onderwijzeres te Bnrgerbrug niet kan plaats hebben, omdat de stukke» niet zijn terugontvangen van den iohoolopii«ner. Öp de voordracht »tond«n de dames Honwink van Teteringen, Hoekstra van Hauwert en Keyzer. Aangezieif de tegenwoordige-onderwijzeres 15 Juni gaat vertrekken, wordt op voorstel van den heer Francis goedgevonden, dat B. en W. de voorioopige aanstelling doen van eene onderwijzeres de Raad zal dan in Juli de definitieve benoeming doen. Ingekomen zijn Brief van den heer Teens- ma, met dankbetuiging voor de hem ver leende gratificatie idem van het Harmonie gezelschap te Oudesluis voor de toegekende subsidie. Op voorstel van den Voorzitter vindt de Raad goed, dat de Secretaris voor eene be looning van f150 weder de tienjaarlijkscbe tafelB maakt voor de Registers van den Burgerlijken Stand. Bij de rondvraag vestigt de heer Francis de aandacht op liet bouwvallig uiterljjk van het buis van Kossen (eigendom van S. Scher mer). Hij vraagt, of dat huis niet gevaarlijk is voor de bewoners. Zoo uitwendig ziet het er heel gevaarlijk uit. De heer Francis meent, dat het huis wel solider kan zijn, dan het schijnt, maar wil het toch doen onderzoeken. Goedgevonden wordt, dat de opzichter het huis zal onderzoeken. Hierna sluiting. De reis van Prins Hendrik. Ter eere van den Prins werd Zaterdag morgen in de Hofschool te Weenen een rij-oefening gehouden. 's Middags woonde de Prins, vergezeld door de leden van het Nederlandsch gezantschap, een déjeuner-dinatoir bij, door den aartsher tog en de aartshertogin Rainer aangeboden. niet te herkennen. Het had maar weinig gescheeld, of ze had mij voldoening ge- 1 vraagd, omdat ik het gewaagd heb een oneerbiedige uitdrukking over mijnheer haar broeder te uiten. Maar is ze dan zoo naïef, dat ze hem nog voor onschuldig houdt „Veroorloof mij, u daarop het antwoord schuldig te blijven. Zij is myn schoonzuster en ik zou niet gaarne iets willen zeggen, j dat een ongunstig licht cp haar persoon wierp. Ook is mij, jammer gonoeg, de1 gave niet geschonken, in de harten van de menschen te kunnen lezen." De directeur-generaal fronste het voor hoofd en keek een poosje in nadenkend zwijgen voor zich hoen. „Het optreden van de juffrouw doet me ru juist niet aange naam aan", meende hij eindelijk. „Wat ze daar van haar eigendom zegt, waarop wjj wederrechtelijk beslag gelogd hebben kunt u dat bevestigen „Jammer genoeg niet. Zijzelve heeft mij nooit te voren daarover gesproken, en ik herinner mij ook niet, van mijn man ooit iets daarover te hebfceo gehoord. Maar het kan evengoed wel waar zijn, want die twee hadden steeds allerlei geheimzinnig heden met elkaar." „Zoo... zoo! Nu, ik wil toch trachten, achter de waarheid te komen, al was het alleen maar om te voorkomen, dat mijn 1 vennootschap geld naar ?ich toehaalde, dat j haar eigendom r.iet is. Heett u anders nog i wat op uw hart, mevrouw Winter? Een wensch misschien, dien ik in staat bon te vervullen? Geneer u niet, dien uit te spre ken. U zal rr op bedacht rrosteo zjjn, u op de eene of andere manier een bestaan te verschaffen, en als ik u daarin behulp zaam kan zijn.... maar wat duivel, mijn mijn beste mevrouw, wat doet u daarvoor dwaasheden Vóór hij in staat was geweest, het te verhinderen, had de jonge vrouw zich over de tafel heengebogen en zjjn hand gekust. Hij had gebloosd als een meisje en zag er in zijn verlegenheid nog grimmiger nit dan anders. Hermine echter verloor geen oogenblik haar houding. „Uw goedheid beschaamt mij zoo diep, en ik zal nooit ophouden, u daarvoor dankbaar zjjn. Maar het zou mis- bruik-maken zijn van uw grootmoedigheid, wanneer ik uw edel aanbod zou aannemen, 't Is waar, ik ben op 't oogenblik broode loos, maar ik zal spoedig een betrekking zoeken, die mij voor broodsgebrek vrij waart. Maar ik sta gelukkig niet roeer alleen. Mjjn broer heeft zich ook bereid verklaard, mij over de eerste moeilijkheden heen te helpen, zoover als zijn bescheiden middelen dat geöoogen." „Nu, dat is ook niet meer dan zijn plicht, en het doet me genoegen om uwentwille, dat hij op het juiste oogenblik uit Amerika is teruggekomen. Hapert er in het begin evenwel nog het een of ander aan, weDd u dan gerust tot mij. Ik ben een ongevaarlijk oud man, tot wien ge u met vertrouwen kuDt wenden. Een oprecht vrierd zult ga steeds in mij viaden." Hjj stond op en nam haastig afscheid, als was hij er bang voor, dat een niecrv bewijs van dankbaarheid hem weor in verlegenheid zcu brengen. Terwjjl hij naar de schatkamer liep, bromde hij in zichzelf„een prachtige, vrouw - en duizendmaal te goed voor dien bandiet. Maar de zuster Dei avonds te zes uur had ter eere van prins Hendrik een maaltijd plaats op Schön- brunn, waaraan werd deelgenomen ook door den Keizer. Van Schönbrunn reed de prins naar den hofschouwburg, waar „Paljas" en „De paarl van Ibeilë" werden opgevoerd. Zondags in den voormiddag bracht Prins Hendrik der Nederlanden een bezoek aan de keizerlijke schatkamer, en woonde daarna de godsdienstoefening bij in de Evangelische kerk 's Middags had een déjeuner-dinatoir plaats bij het aartshertogelijk echtpaar Otto in het Angarten-paleis. 's Middags woonde de Prins de paarden wedrennen te Ereudenau bij. 's Avonds gaf de Nederlandsche gezant een diner. De Keizer verleende den Prins het groot kruis van do Stephan-ordo, terwijl jhr. Van Suchtelen, de adjudant, begiftigd werd met de IJzeren Kroonorde derde klasse. De offi cieren, den Prins toegevoegd, kregen Neder landsche onderscheidingen. Maandagmorgen kwart voor achten vertrok de Prins naar Rakek, bij Adelsberg. Het af scheid geschiedde zonder eenig ceremoniëel. Aan het station waren aanwezig de Neder landsche gezant, het gezantschapspersoneel en de Nederlandsche consul-generaal. Pokken. Aan boord van het in do haven te ZAAN DAM liggend s.s. „Lockta Y", komende van Akyab, heeft zich een geval van pokken ge openbaard. De lijder, een Hindoe, is in de barak opgenomen. De noodige maatregelen zijn genomen om verspreiding der ziekte te voorkomen. Den manschappen aan boord is alle gemeenschap met den vasten wal ont zegd. - HARINGCARSPEL. Tot lid van het Dagelijksch Bestuur der banne is herbenoemd de heer C. Blankendaal. Pinkiterdrukte. Z«ld«n wm het te ROTTERDAM geduren de 4e Pinksterdigen zoo druk als in 1903. Met alle stoombooten op Lok en IJsel en van de Zuid-Hollandsche eilanden, zoomede met alle beschikbare stoomtrams en treinen uit Hoekscha Waard en Schiedam, kwamen de reizigers, meest buitenlieden, naar de Maasstad, alwaar alle trams en koffiehuizen en openbare vermakelijkheden van 's morgens 8 uur af stampvol waren. De spoorwegmaatschappijen konden, dank zij de uitnemend getroffen maatregelen, vol doende aan de drukte het hoofd bieden. Half Rotterdam begaf zich Tweeden Pink sterdag volgens do traditie Daar Scheveningen de treinen werden bestormd. Men meldt uit HAARLEM De H. IJ. 8. M. moest Maandag van twee uur af, zes extra-treinen laten loopen van Zandvoort, ieder voor pl. m. 600 personen. Hoe die door spoor en tram daarheen ver- I voerden thuis moesten komen, was voor ieder een raadsel. Het waren er zeker 50 000. Bij de H. IJ. S. M. bestond gebrek aan materieelalle wagens, die dienst konden doen, waren voor locaal verkeer in gebruik, van de oudste 8e klasse tot de fraaie rijtui gen der D-treinen zelfs de wagons Parijs Amsterdam werden na aankomst van den exprestrein van Parijs, met pracht- en postrij- tuigen op het traject Amsterdam—Haarlem gebruikt De Holl. IJzeren Spoorweg vervoerde van en naar Amsterdam ongeveer 65.000 personen; het St iRtsspoor 26.785 de Gemeentetram 253.536 [in 1902 189.901]; de Gooische Stoom tram 14.000de Zaandamsche Stoomvaart- Zij wilde zich niet blootgeven maar zij heeft iets tegen haar dat ig zonneklaar 1 Wanneer zjj met dien schurk onder één deken slaaptwat duivel, dat vrouwvolk is ook nooit te vertrouwen." Hij vond Bartel, die onder zjjn leiding en scherp toelicht de betrekking van mijnheer Winter vervulde, evenals steeds druk aan den arbeid. Hij wachtte tot Bartel een loopende optelling ten einde had en vroeg dan„Zeg eens, Bartel, is u wat naders bekend omtrent het ver mogen van mijnheer Winter? Heeft hij u er nooit over gesproken, d&t hij ook de spaarpenningen van ziju zuster in bewaring had? Of hebt ge hier of daar ook I eenige aanteekening daarover govonden De klerk schudde van Deen. Maar in zijn ernstige oogen wa3 een vraag te lezen en in de hoop van een opheldering te krijgen, vertelde de directeur-generaal, wat Martha hem zooevan had gezegd. „Wanneer de jonge dame de waarheid gesproken heeft," voegde hij er verder aan toe, „moet haar het geld weder terug gegeven worden. Maar zij maakt er, merk waardig genoeg, geen aanspraak op en zjj bezit, volgens eigen verklaring, goen enkel document, waaruit zij haRr eigendoms rechten kan bewijzen. Wanneer zich onder de papieren niets bevindt, zal zij haar spaarpenningen ook we! niet terugkrijgen." „Ik weet Diets van deze dingen, mijn heer de directeur-generaal", antwoordde Bartel, die met groote opmerkzaamheid had toegeluisterd. „Maar het zou voor juffrouw Winter toch zeer treurig zijn, als zij op deze manier haar klein vermogeD verloor." WORDT VERVOLGD-

Schager Courant | 1903 | | pagina 1