Liter man Jr. 47ate Jaargang. No. 385 5. J. v. d. maaten, De Directeur, J. F. M O E N S. van Donderdag 23 Juli 903. Bi unenlan dseh N i enws. Raadsvergadering te HAUING- CARSPEL, 21 Juli 1903. Afwezig^de heer W. de Jongh. Na de opening der vergadering door den voorz., en voorlezing en goedkeuring der no tulen van de vorige vergadering, wordt mede gedeeld dat bij de jongste verificatie der kas van den gemeente-ontvanger aanwezig is be vonden eane som van f1116.805. Voor kennis geving aangenomen. Voorts wordt medegedeeld, dat God. Stalen huune goedkeuring hebben verleend aan het besluit tot het aangaan eetier geldleening van f 1600 voor de veld wachters woning, en dat dit bedrag door de Maatschappij voor Gem.-Crédiet te Amsterdam op 1 Aug. a. s. zal worden beschikbaar gesteld tegen 4 °/0 rente. Hierna wordt vastgesteld een suppletoire begrooting waarop als eeuige post in ontvang voorkomt de opbrengst dor genoemdo geld leening od als eenige post van uitgaaf do kosten van de veldwachters woning met bouw- torrein enz. De voorzitter deelt nu mede, dat volgens informatiën bij de Holl. Sociëteit van Levens verzekering te Amsterdam, de kosten eoner pensioenverzekering van den veldwachter op 65 jarigen leeftijd van f 100, cp voorwaarde dat het pensioen door de weduwe wordt ge noten, wanneer do veldw. vroeger overlijdt, jaarlijks zullen bedragen f36.93. Voorz. vindt die premie hoog en heeft zich de vraag gesteld, of het daarom niet beter zou zijn, de risico zelf te loopen, evenals met Wardenaar. Toen is do gemeente w^l onge lukkig geweest, doch als wij nu gelukkiger zijn, krijgen we wat van de schade terug. Den heer Boekei lacht deze wijze van han delen niet toehij acht de premie hoog, doch meent dat de gemeente zelfs tegenover die hooge premie, die risico niet mag loopen. De heer Bij post vindt een pensioen van f 100.laag, een meening die door de andere leden beaamd wordt. De Voorz. zegt, wanneer de gemeente f 100 pensioen verzekert op do wijze als niet den vorigen veldwachter werd gedaan, de veld wachter dit door een verzekering van f 1000 kapitaal zal aanvullen. Hoewel f 100 pensioen gering wordt geacht tegenover de hooge premie, die daarvoor jaarlijks moet worden opgebracht, wordt niettemin, na nog eenige discussie, goedge vonden voor gemeenterekening met de boven vermelde maatschappij te contracteereu voor een pensioen van f 100, uit te keeren aan den veldw. op 65:jarigen leeftijd, of bij diens voor overlijden aan zijne weduwe, op voorwaarde dat do veldwachter voor eene verzekering van f 1000 kapitaal zorgt. Het driejarig tijdvak, waarvoor de hooi- stekers indertijd werden benoemd, is, zegt do Voorz., verstreken en in de vacaturen dient derhalve weder te worden voorzien. Herbenoemd worden als zoodanig de heeren P. Hoedjes, A. Hoogvorst en P. Tesselaar en benoemd C. Wjuk ter vervanging van P. Hoogeboem. Ingevolge opdracht eener vorige vergade ring wordt- thars ter tafel gebracht een ont werp-verordening (ot wering en beteugeling der mazelen, waarbij als leiddraad heelt ge diend een overdruk eener zoodanige verorde ning, onlangs ie Arnhem vastgesteld, toege zonden door den heer Arr.-Schoolopziener. In het concept zijn niet overgenomen de bo- paliDgen omtrent bewaarscholen en kinder bewaarplaatsen, evenmin de bepaling waarbij de verordening niet van toepassing wordt verklaard op kinderen, die blijkens eere ge neeskundige verklaring ïeeds vroeger de ziekte hebben doorstaan. Met algemeene stemmen wordt de veror dening overeenkomstig het concept vastgesteld. Op de mededeeling des Voorzitters, dat de ratten- verdelging dit jaar buitengewoon veel kost [tot heden f 179.601, wórdt goedgevonden de premie-betaling na 31 dezer te staken. Besloten wordt voorts, de helft der kosten van verpleging van dc vrouw van H. Buter in het St. Elisabethsgesticht te Alkmaar, in 't geheel bedragende f 48 55, voor rekening der gemeente te nemen, aangezien Buter niet ia staat is, die kosten geheel te voldoen. Rijde rondvraag deelt de heer Keesom mede, dat zich bij P. Heddes te Waarland ver- Rchijnselsn van krankzinnigheid voordoen. Reeds i weemaal is hem gevraagd, of die man niet oor gemeenterekening in eenig gesticht moet worden opgenomen. VaDdaar zijn vraag, of de dokter er al over gesproken heefr. Voorz. antwoordt, dat de dokter er met hem niet 'over gesproken heelt en dat hij, alvorens maatregelen te nemen, het advies van den geneeskundige afwacht. De vergadering wordt hierna gesloten. Een kind verbrand. Tegen 10 nar ongeveer werd Maandagavond brandalarm gemaakt in de 2de sectio der brandweer te AMSTERDAM, voor een nit- slaauden brand in de Palmstraat n°. 92. Bij zonder snel waren de wagens van de brand weer ter plaatse en kou men dus onder lei ding van don hoofdbrandmeester J. A. Nieu- •vi-uhuio hot vuurrnonsler met water ea kool zuur gaau bekampen. Het bleek, dat op de eerste verdieping van het bewuste perceel in genoemde straat de brand woedde in een achterkamer, bewoond door de familie R. Waard. Vermoedelijk was het vuur daar ont staan door onvoorzichtigheid, of door een on geluk met petroleum. Doch, hoe 't zij, de vlammen sloegen fel nit aan de achterzijde en de hitte was geweldig. Dit bemerkte reeds heel spoedig het gezin van v. d. Noort, dat daarboven, dus op de 3e verdieping, woonde. De moeder, met 7 kinde ren thuis zijnde, stelde onmfddellyk alle po gingen in het werk om haar lievelingen te redden. Zij stormde de trappen af mot de j mgsten, en gedienstige buren hielpen voorts zooveel zij konden om allen veilig op straat j te brengen. Helaas, in de confusie van 't oogeublik had men gemeend, allen gered te hebben, doch 't zou blijken, dat men zich ver gist had. Toen de moedige brandweermannen, wier eerste taak 't is om in het brandende huis te gaan en menschenlevens te redden, boven kwamen, moest de brandwacht v. d. Noort, die noodlottig toeval als 't was tot die reddingsbrigade juist behoorde, zijn achtjarig zoontje vinden, gestikt door de alles verzen gende hitte, 't Kind, zoo had de moeder ge meend, zou zelf wel de trap afgekomen zijn, doch door het openlaten der deuren op de eerste verdieping was de liilte zoo vreeselijk geworden, dut 'tkind niet verder dan 't raam aan de vooizijde van het huis was gekomen. V. tl. Noort's schrik te beschrijven is ondoen lijk Do man viel achterover en kon geen woord meer spreken. Onmiddellijk werden po gingen in 't werk gesteld om 't leven bij het kind op te wekken. De hoofdbrandmeester Nieuwenhuis en een dokter, die onvermoeid daarmede bezig bleven, meenden nog een oogenblik succes te hebben, maar, helaas, 't leven was gevloden. Te AMSTERDAM zijn in de laatste dagen weder verscheidene personen het slacht offer geworden van zakkenrollers. Een Amster dammer is op die manier een portefeuille met ongeveer f 1000 aan coupons en eenOostenrijker een portefeuille met circa f3000 aan bankbil jetten kwijtgeraakt In het eerste geval wordt verdocht een als heer gekleed Pranschman. De politie te Maastricht heeft een vreemde ling aangebonden, die betrapt werd op het rollen van een zilveren horloge. Hij is naar de gevangenis overgebracht. Oorlog. In den nacht van Zaterdag op Zondag mishandelden eenige personen in de Peper straat te BOTTERDAM een beschonken per soon, die door den koopman C. Pieters, wonende in pand 8 in die straat, bevrijd werd. Toen P. in zijne woning was teruggekeerd, werd door de bende een rioolrooster nit de straat gelicht en door de ruiten van P. ge slingerd, waarop deze, om de bende schrik aan te jagen, een 4 tal losse patronen met een revolver loste, wat evenwel geen indruk mankte. Stormenderhand trokken zij de woning binnen en sloegen den inboedel van P. kort en klein, die thans nit wettige zelfverdedi ging, zijn revolver met scherp laadde en eenige schoten op de bende loste. Twee sigarenmakers, do gebroeders Van Loon, werden getroffen, de een door twee kogels in den hals en de ander door een schot in de rechterpols. Beiden werden ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. Burgerlijke Stand. Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 18 21 Juli 1903. Geboren Constantijn Leonoor, z. v. Con- stantijn Leonoor van den Bergh en van j Johanna Cornelia Planteijdt. Dieuwerije, d. v. Koenraad de Boer en van Rensje HeiDstman, j Ondertrouwd: Arnoldns Kor nel is Boeije, slager, oud 33 jaren, te Vlaardingen en Maria Martina Plukker, zonder beroep, oud 33 jaren, te Schagen. GetrouwdGeene. Overleden: Cornelis Weeland, oud64jaren, Echtgenoot van Jannetje Bruin. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 310 Juli 1903. Geboren: Jan,z. v. Klaas Breed en Grietje Blom. Gerrit, z. v. Klaas Mekken en Trijntje Tamis. Zwaantje, d. v. Klaas Oostindie en Elisabeth Snip. Ondertrouwd en Getrouwd Geeno. Overleden Antje Jimminb, 24 jr. echtge- noote van Pieter Nieman, te Alkmaar over leden. Jan, 3 weken z. v. Aris Nannis en Neeltje Meereboer. Arie Tuin, 88 jr., echtgen. van Trijntje Stroomer. Simon Mulder, 64 jr., weduwn. van Grietje Bruin. Pieter, z. v. Jan Cornelis Bellis en Grietje Burger. Ingeschreven van 1017 Juli 1903. Geboren Johanna, d. v. Willem Veikrcost en Geertje Schager. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden Trijntje Akkerhuis, 73 jr., eclit- genoote van Pieter Hoofd. Geertruida Anna i van Beusekom, 34 jaar, wonende te Uitgeest, I echtgenoot© van Pieter Mul. A D V ERTENTIËNT lenhoiite! Verscheidene jaren wordt door mij een Waschmiddel voor ficliapeo en Lammeren in den handel gebracht, 'dat, niet tegenstaande de groote concurrentie op dat gebied, door zijn uitnemende kracht om alle ongedierte bij 't schaap op volkomen wijze te dooden en onschadelijk te maken, een toenemend succes heeft, zoodat ik met alle recht het als het beste der bestaande waschmiddelen kan aanbevelen. Mrïtar Mi Je tóeiie OefSttaiers, Fabrikant: Alkmaar. Noord-Hoilandsch Landbouwcrediet. Kaptol: een millioen pita, geheel geplaatst, waarop gestort f 996.400.-. De Vennootschap verleent credieten, neemt gelden in depositokoopt en verkoopt effecten en couponssluit beleeningen en prolongaiiën, en verricht verder alle werkzaamheden, tot het kassiers vak behoorende. Het kantoor van de>n heer AGENT voor SCHAGEN en Omstreken, zal aldaar gehouden worden a. d I^aan SF 63, iederen werkdag, van des voorm. 9 tot 's nam. f uur.

Schager Courant | 1903 | | pagina 5