Donderdag 13 Augustus 1903 47ste Jaargang No. 3861 Binnenlaiidsch Nieuws. FEUILLETON. SCHAGE i Wieiws-, RAAIT. AimttillB- k UitltmM Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau SCHAOM, Laan, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. \V I k E L. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Bij dit nummer behoort een bijvoegsel. Gemeente Sclmgen. BEKENDMAKINGEN. o—o POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden in lichtingen verzocht omtrent een sprei van een kinderwagen, terwijl inlichtingen zijn te bekomen omtrent een gevonden portemonnaie, inhoudende eenige centen. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen Gezien art. 219, 2de alinea der Wet tot regeling van de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der Gemeentebesturen, brengen ter kennisse van de ingezetenen, dat de rekening dezer Gemeente over het afgeloopen dienstjaar 1902 ter Secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd, vanaf heden tot en met den 24 Augustus 1903, van des voormiddngs tien tot des namiddags twee ure, en hetzij in druk, hetzij in afschrift, tegen betaling der kosten algemeen verkrijg baar wordt gesteld. Schagen, den 11 Augustus 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN, 1. s. Vergadering van den Raad der gemeente HOOGWOUD, op Dinsdag 12 Augustus 1903, des morgens ten lO'/j ure. Aanwezig alle leden. Voorz. de heer C. Pijper, burgemeester. Na opening der vergadering volgt lezing en goedkeuring der notulen. Daarna gaat de Raad in comité. Nadat de zitting heropend is, wordt mede gedeeld, dat bij de laatste kasverificatie in kas moest zijn en was bevonden f 1573.84'. De geloofsbrieven van de herkozen raads leden, de heeren Hartog en Schermer, worden door de heeren Kooij en Vijn nagezien en goedgekeurd. De gemeentebegrooting voor het jaar 1904 wordt aangeboden. Wordt nu in behandeling genomen de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1902. De ontvangsten hebben be dragen f3978.025, de uitgaven f2868.81, het batig saldo dus f1109.213. Een enorm verschil bij het vorige jaar, toen het nadeelig saldo f 1391.64 bedroeg. De heer Vijn heeft geen aanmerkingen, maar oordeelt de boterrekening van C. Kuin te hoog, de prijzen niet in overeenstemming met de markten, en acht het noodig, dat de heer C. Pannekeet zijn rekeningen specificeert. De rekening wordt daarna met algemeene stemmen goedgekeurd. Was deze armenrekaning mandaat voor mandaat nagelezen, de schrik sloeg ons om het hart, toen we tot de ontdekking kwamen, dat dit ook met de gemeenterekening zou gebeuren, welke nu aan de orde was. Een stapel mandaten van comme-fa werd voor de heeren Hartog en Schermer neerge legd, en de secretaris stak van wal. Elf uur begon de goeie man te lezen en kwart over één hadden we het eind. Steeds werden de getalletjes vanaf 20 ct. en hooger opgelezen en nu en dan gevraagd„hè-je die had En de beide heeren contröleerden mandaat voor mandaat en kniktenDe eenige afleiding voor ons was de verschijning van den ouden Kuin met den renzenkoffiepot, [die tnsschen twee haakjes wel weer eens geblikmannsd mag wordeD), waaronder de groene test met vuur, en de jodenkoeken, die de vroede vaderen smakelijk zaten te verorberen (de burgemees ter kreeg een beschuitje), terwijl onze maag op half zeven hing. Met wanhopige blikken hebben we naar de beide hoopjes mandaten gekekeD, het eene werd kleiner en het andere grooter met tergende langzaamheid,en af en toe moesten we ons herinneren aan de voor ons vertroostende spreukwaar afgaat en niet bijkomt, mindert, maar o God zoo langzaam! De heeren hadden al menig „bakje troost" weggespoeld, verscheidene jodenkoken achter i de kiezen, de lange pijp gestopt en nog eens gestopt,en tenslotte voor een sigaar geruild. We hadden!wanhopig van verveling),precies geteld hoeveel koperen spijkertjes er in den stoel van 1 Hartog zaten 22, en hadden ettelijke malen geprobeerd de wurmegaatjes in den'zetel van Kooij te tellen, we hadden met al onze oogen de schoonheden trachten te ontdekken van Vrouwe Justitia, die boven de deur hing, we hadden o nog zooveel meer middeltjes bedacht, om onzen tijd te dooden, en nog steeds ging de secretaris met engelengeduld voort, de posten op te lezen en de heeren contröleerden angstvalligtot aan het eind. Och toe, heeren, doet dat een volgende maal anders belast een commissie met dat zaakje; och hemel, U doet er ons zoo'n plezier mede en Uzelf bepaald ook. De gemeenterekening sloot in ontvang op f 22786.90, in uitgaaf op f 22001.B65, met een batig slot dus van f 785.33°. Van de rekening vermelden we de volgende posten ontvangsten batig saldo f 963.88, huur en pacht landerijen f 590.rente kapitalen f 670.opbrengst grasverpachting f 167.—, 40 opcenten gebouwde eigendommen f 1043.70, 10 opcenten ongebouwde eigen dommen f 876.29, 50 tot 75 opc. person. bel. f 2070.10Hoofdelijke omslag f 3939.87', vergunningsrecht f 300, schoolgelden f 328, vergoeding van het Rijk lager onderwijs f 3316.63'. Uitgavenjaarwedde burgemeester f 600, wethouders f 80, secretaris f 600, ontvanger f 300, presentiegeld raadsleden f 100, jaar wedden ambtenaar secretarie,conciërge en bode f 355, schrijf- en bureaubehoeften, druk- en bindloonen f 503.67', onderhoud huizen, enz. f 40.07, dito straten enz. f 33.95, grondlasten f 62.13, poldorlasten f 97.64, tractement C. Kuin f 250, brandweer f 222.99', onderhoud brandspuiten f 66.69s, jaarwedde onderwijzers f 6781.17, kosten herhalingsonderwijg f388.70, onderhond schoollokalen enz. f 676 85, onder houd schoolmeubelen f 170.94, leermiddelen f 72009, verlichting en verwarming school lokalen f 602.67', Volksmin f 100, gezamen lijke kosten school Langereis f 2206.76, ge neeskundige hulp aan behoeftigen f 853 94, krankzinnigen f 360, kosten geldleeningen f 773.95, aflossingen f 2260, brandspuit Aarts woud f 876.89, brandspuithuis Weere f258.33. Op voorstel van de heeren Kooij en Vijn zal getracht worden, dat ook diegenen, die buiten de kom wonen, hun telegrammen gratis besteld krijgen. De Voorz. bedankt voor het nazien en vooi het beheer. De heer Vijnwe moeten het batig slot nog hebben, 't Is geen hooitijd. De heer Van Diepen mijn hooi is binnen. De Secr. deelde nu de inkomsten en uit gaven mede. De Voorz.: Ons werk is nu zoo wat afge loopen. De heer Vijn: eerst de gemeente-en armen- begrooting nog aanbieden. Voorz.dat is straks gebeurd. 1 u i s 11 r s. Roman van IDA BOY-ED. 00000 5. „Iets moest de mensch toch hebben," dacht Hennegall menigmaal. Van de oneindige gevaren van deze ge dachte was hij zich niet bewust. Hij was als eene, die met zwaar hijgen den berg bestijgt en zich een rust van eenige minuten gunt. Die denkt niet aan opwaarts gaan en ook niet aan wat achter den rug is. Slechts dit oogenblik geeft hy zich over aan het genot van rusten en luistert, hoe heftig zyn hart slaat. Zulk een hart moet uitrusten. En waar rust het beter uit, dan aan een ander, een liefhebbend hart Nauwelijks had Hennegall het hek achter zich dicht getrokken, of aan het eind van de korte straat zag hij Sidonie Lindstadt. Hij liep in den stormpas, om haar te ontmoeten. „Zoo, eindelijk zeide zij. „Hoe kom jij hier?" vroeg hij. „Wij zullen de Diergaarde ingaan." En hij ging haastig verder, zoodat ze ook vlngger stappen moest, wilde ze aan zijn zijde bleven. Het ronde gezichtje met de blauwe oogen kreeg een ontevreden uitdrukking. „Hoe onvriendelijk ben je," zeide zij. „Vergeet me, Siddy. Maar je weet, ik wil voor mijne beschermers onze verloving nog wat verzwijgen. Het was daarom niet ver standig, zoo voor het huis van de Wall- raven's op en neer te loopen." Zij bleef staan. Zij vatte hem bij den arm. Het ging haar als vele menschen ge wichtige zaken kon ze niet loopende be spreken. „Daar woont Wallraven vroeg zjj ver wonderd. Nu begreep hij haar niet. „Ja, heb je dat dan niet geweten Je stondt toch steeds voor het hek stil." „Ik Vlak voor het huis van W allraven Neen. Ik heb de straat op en neer geslen terd en heb alleen stil gestaan waar mooie bloemen waren." „Wanneer je niet wist, waar de Wall- ravec's wonen en mij dus niet van hun huis wilde afhalen, hoe kwam je dan hier „Bij Madlern, je kostvrouw, zeide men, dat je was nog naar de Rookstraat. En daar ik je wilde meedeelen, dat we van avond je „doctor" niet kunnen vieren, liep ik je na. In die kleine straat, dacht ik, zal hij mij wel niet ontsnappen." Juist. Wigus herinnerde zich, dat hij haastig zijn kostvrouw gezegd had: „wanneer juffrouw Lindstadt komt, laat ze dan bij u wachten, ik moet nog even naar de Rookstraat." „Je kunt vanavond niet Gister schreef je mij toch, dat we vanavond te zamen zouden zijn." Hij was teleurgesteld. Maar niet zoozeer als by zijn verliefdheid op dat kleine blonde schepseltje natuurlijk geweest was. In zijn teleurstelling mengde zich de verlich tende gedachtedat hem nu bespaard werden de kosten, welke dit uitgaan met de beide vrouwen weer voor hem met zich zou brengen. Want Siddy bleef er De heer Vijn dat kan jij nu wel zeggen, maar de cijfers willen we toch ook wel weten. Secretaris deelt mede, dat de begrooting der gemeente sluit iu ontvang en uitgaaf op f21051.81, die van 't Burgerlijk Armbestuur op f 3032.71 V2. - By de rondvraag informeert de heer Scher mer, of het goed is, dat de gemeente dit jaar de leuning bij den molen verft; verleden jaar heeft de Dijkgraaf het laten doen. De heer Kooij dacht, dat de gemeente daar mede niets noodig had. Die de lasten maakt, moet ook de lasten onderhouden. Voorz. zegt, dat dit eenmaal een overeen komst is. De heer Kooijwaar we gemakkelijk af kunnen. De heer Vijn meent, dat de gemeente voor de veiligheid op de wegen moet zorgen en dus niet van deze overeenkomst zal afkunnen. Met algemeene stemmen wordt tot verven besloten. De heer Kooij vraagt, of er al zittingen zijn in den blikken trommel te Aartswoud, dat is toch eens in een vergadering aangenomen. Voorz.Niet aangenomen, we zouden aan de tram schrijven. De heer Kooijen als die het niet deed, dan zouden wjj het doen. De heer Van Diepen meent, dat dit nooit is besloten, en is er ook niet voor dat het gebeurt. Laat de tram het doen. De heer Kooij maar die doet het niet, De heer Van Diepen nu, wij ook niet. Wij zouden het dan doen voor de tram. De heer Kooijniet voor de tram, maar voor het publiek. De heer Van Diepenhet publiek is er voor de tram. Na nog eenig gespin, besluit men tot het maken van een bank. De heer Vijn zegt, dat het poortje van den grooten post weg is. Voorz.weg waar beland De heer VijnDe jongens hebben 't in sloot gooit. Voorz.: Vlijt een nieuw voor, hè? De heer Vijn Ja. Voorz.Zal maken. De heer Vijn zegt, dat Jan Schutte geen oproepingskaart heeft ontvangen voor de laatste verkiezing. Secretaris belooft onderzoek. De heer Vijn zegt, dat, als de gemeente voor de veiligheid zorgen moet, dit dan het eerst moet geschieden in de Weere, bij het slootje van Portegijsdaar is de weg vreese- lijk smal en is al een paar maal iemand te water geraakt. Spr. wil er geen voorstel van maken, maar den heeren alléén verzoeken, ter plaatse eens een onderzoek in te stellen, hoe verbetering is aan te brengen. Voorz.: Ja, hoe? De heer VijnDaar kunnen we eens over praten.Ik heb wel oen idéé gooi 't slootje dieht. Voorz.Waar haal je de specie vandaan De heer VijnDie is wel te krijgen. D. Koning wil gaarne samen doen. Voorz.*: Dat voorstel heb ik hem indertijd gedaan, maar toen had hij geen specie. De heer Hartog zou het gaarne willen. D%heer Vijn bindt de heeren op het hart, eens te gaan kijken. Hierna sluiting. - WIERINGEN. Vergadering van de afd. Wieringen der Holl. Mij. van Landbouw, gehouden op Zater dag 8 Aug. 1903, in 't lokaal van den heer D. D. Lont. Aanwezig 20 leden. Na opening door den voorz., den heer Cavaljé, worden door den secretaris, den heer J. Bosker, de notulen der steeds streng op staan, immer haar moeder bij zich te hebben. Hij respecteerde dat. Maar wanneer men zich dan eens een uitje gunde, werden de kosten door die derde persoon ook steeds zoo hoog. En voor hem was elke cent een schat. Maar deze kleine verlichting die hij bespeurde, verbitterde hem tegelijk. Welk een ellendig leven „Ja," zeide Siddy schouderophalend, „het doet ook mij leed. Maar zooals het menig maal gebeurt: ik heb bericht gekregen, dat een oude vriendin mijner moeder hier door reist. En die heeft ons uitgenoodigd voor van avond. En zjj kan in de toekomst nog al het een en ander voor me doen. Het is een groot kunstenares geworden en is met een theater-directeur getrouwd, een rijke weet je. Die moet ik me te vriend houden." „Zoo, hoe heet die dan vroeg Wigus, ofschoon het hem eigenlijk geen belang in boezemde. Siddy noemde een naam en voegde er ijverig aan toe, dat die naam ook in het vreemdelingenblaadje stond. Zij haalde de courant uit haar zak en wilde Wigus den naam laten lezen. Het blad was erg verkreukeld en Siddy had het zoo gevouwen, dat dag en datum niet te lezen wareö. Maar Wigus Weigerde te kijken. Het was hem werkelyk onverschillig. Ook im poneerde hem die vroegere tooneelspeelster, die door Siddy een groot kunstenares werd genoemd, geen zier. Hij was vandaag met veel ernstiger din gen bezig. Langzaam liepen ze verder, door de Diergaarde, waar het op dit oogenblik meer dan druk was. Van een ongestoord genieten van de natuur kon op dit oogenblik geen sprake zijn. vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding der gelezen notulen, deelt de voorz. mede, dat een rekest aan den Minister van Financiën is opgezon den, ter verkrijging van een jaarlijksclie sub sidie voor een alhier te stationneeren Rijks veearts. Mocht hierop goedgunstig worden beschikt, dan zal ook een rekest in derzelfde voege worden gepresenteerd aan het Pro- j vinciaal- en Gemeentebestuur en het Hoofd bestuur der Holl. Mpij. v. Landbouw. Ver- i der werd besloten, om bij gelegenheid der 1 jaailijksohe Veulenmarkt, welke zal worden gehouden op Woensdag 19 Augustus a. s., vijf prijzen ieder ad f 5 onder de eigenaars j der aangevoerde veulens te verloten. Op een i verzoek van de Hengstenvereenlging „Wierin- gen" om een subsidie in de kosten van 't stationneeren van den hengst „Excelsior II", j werd afwijzend beschikt. De heeren P. Kaan en C. Schagen stelden nog voor, om een I paar aandeelen in de vereeniging te koopen, doch de meerderheid der vergadering was er voer, de gelden te bewaren voor een in 't volgend jaar te houden tentoonstelling. Van de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw In Hollands Noorderkwartier was een boekje ontvangen, waarin door den Rijkslandbonwleeraar, den heer C. Nobel te Schagen, uiteen werd gezet het nut van het bewaren der ier. Aan de aanwezige leden werd een ex. uitgereikt, terwijl door den gemeentebode aan de overige leden en andere veehouders er een zal worden bezorgd Op voorstel des voorzitters werd besloten, den heer Joh. F. Morra te Alkmaar te ver zoeken, om op 5 Sept. a. s. een lezing over de bereiding der kunstmeststoffen te willen houden. De toegang voor deze lezing zal mede voor niet-leden der afdeeling worden opengesteld. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de rondvraag gedaan. De heer J. H. Rus vraagt, of er wel pu bliciteit genoeg wordt gegeven aan de veulen- markt, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit in de Schager Courant ra! worden ge adverteerd. De heer J. J. Wigbout vindt 't vreemd, dat er nooit iets, op landbouwgebied betrekking hebbende, Sn 't Landbouw-Week blad staat. Voorz. belooft, hiernaar eens een onderzoek te zullen doen. Niemand verder meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Dat er Zondagavond 1.1. zeer weinig publiek tegenwoordig was bij de uit voering van het strijkorkest „De kleine Kapel" [Directeur de heer A. Olie] in het lokaal van den heer P. Haringhuizen te NIEUWE NIEDORP, zal verklaard moeten wo-rden uit deze twee feiten le. dat het nog, j officieel altharis, zomer is en derhalve geen seizoen voor uitvoeringen, behalve misschien die op kermisdagen, en 2e dat „De kleine Kapel" zich zoo dikwijls „ter opluistering" als anderszins laat hooren, dat aan een af zonderlijk concert van de Kapel zelf geen behoefte schijnt te bestaan. In ieder geval kan het niet daaruit verklaard worden, dat zoo'n uitvoering de moeite van het bezoek, laat staan het kwartje, niet waard zou zijn. Waarlijk, de Kapel heeft zich door vlijtige oefening tot een hoogte opgewerkt, vanwaar ze met rechtmatige zelfvoldoening op verre weg de meeste plattelandache kapellen en kapelletjes kan neerzien, (wat, tusschen twee haakjes, lang niet hetzelfde is als er den neus voor optrekken). Een uitvoering als die van Zondagavond geeft, behalve misschien aan de hoogste fijnproevers, maar die heeft men te Nieuwe Niedorp niet, een muzikaal genot, dat niet dadelijk weer vergeten is. yn ■i^wrvriTtinh -Ti—f-,r-.-T-aar.'-jTrriinffft-^7'wnrr»rT'niifH,wi „Welk was dan het huis van deWallra- V6D8 vroeg Siddy. Wigus werd uit zijn zware gedachten opgeschrikt. „Dat met dat reusachtig bed maand roosjes er voor." „Duivels, dat zag er prachtig uit." „Siddy „Ja, ja, je hebt gelijk. Ik neem me steeds plechtig voor, dat ik op myn woorden zal letten, maar het fc er meestal uit eer ik er aan denk. Je moet me er maar op attent maken." Haar vurig streven naar betere vormen in optreden en spraak ontwapende hem steeds weder, als zij tegen de regelen had gezondigd. „Zeg eeDs, - die Wallraven i« zeker erg rijkl Al die beroemde professoren zyn rijk." „Die in de raedieynen, chirurgen en dergelijken ja. Maar Wallraven heeft slechts een weinig inkomsten van zyn college's en wat van de boeken die hy schrijft. Het vermogen, dat hem zyn voor name leefwijze toestaat, dat is van mevrouw Wallraven. Zij is een geboren Arnheim." „Zoo, zoo zeide Siddy. Zy bleven stil naast elkaar voortgaaD. Beiden hadden te veel te denken. De gansche toekomst met allerlei mogelijkheden trok door hun geest. Zy waren beiden be sloten hun weg te volgen. De man echter, die zieh zijn toekomst nooit dacht zon- der haar naast zich te denken, had er natuurlijk geen idéé van, dat zij desnoods i haar weg dacht te vinden zonder hem. Sidonie Lindstadt zag twee ladders voor zich, waarlangs zij naar boven kon komen. Zij huwde Doctor Wigus Hennegall, zoodra hy een eenigermate bekend journalist was geworden, en maakte dan, dank zy zyn pen Alle nummers voor orchest waren mooi en als er op enkele nog iets aangemerkt moest worden, dan zon het zijn, dat ze te kort waren, wat voor de executanten zeker de beste lof is. Ook de nummers niet voor het orchest [de vioolsolo's, duo, trio, en het kwartet] vol deden zonder uitzondering heel goed. Het gaat niet aan, het programma hier in onder- deelen te bespreken. Aangezien er niets als minderwaardig of slecht uitgeschoten moet worden, zou dat slechts neerkomen op onder scheiding in de mate van lof, waartoe geen reden is. Genoeg zij het, dat de aanwezigen veel genoten. WINKEL. T e g e n w o o r d i g wordt hier weer geklaagd over een verschijnsel in de kool, bekend onder den naam van maadjerigheid. Dit wordt veroorzaakt door de koolvlieg, die haar eitjes legt aan de deelen van de kool onder den grond. Uit deze eitjes komen ronde, witte maden, die later ver poppen in den grond. Yroeg in het voorjaar komen uit de poppen weer koolvliegen. Heeft men nu veel last van maadjerigheid, dan is het dus niet raadzaam, weer kool op het zelfde land te verbouwen. In den zomer verkeeren deze dieren niet zoo lang in den poptoestand. Al naarmate de omstandigheden dan gunstig zijn, kunnen zij de volledige ontwikkeling in 4 tot 8 weken doorloopen. Ontdekt men nn in den zomer koolpl anten, die aangetast zijn door de maadjerigheid, dan is het gewenscht, deze zoo spoedig mogelijk i met wortel en al uit te trekken en in 't vuur te gooien, om de maden te dooden. Laat men ze staan, dan heeft men kans, dat deze schadelijke insecten zich in den I zomer steeds vermenigvuldigen, 't Spreekt van zelf, dat men de uitgetrokken planten niet door andere koolpl anten moet vervangen. In één jaar kunnen drie geslachten elkaar opvolgen. Op den korten Y ij verberg in DEN HAAG, by de brievenbus, was de Haagsche briefschrijver der Tel. onlangs ge tuige van de volgende gedenkwaardigheid Voor me wandelt een statig heer, serviette onder den arm, hooge hoed, aristocraat met fijnen neus, en grijs, gescheiden baardje. Achter me een automobiel, met alleen den chauffeur. Hij stopt bij de brievenbus, vlak bij den statigen aristo. De chauffeur weet niet, wat aristocratie is, want hij vraagt den deftigen heer volgenderwijs Zeg, baas, kan je niet even dien brief voor me in de bus doen De heer ziet op, wat verwonderd, maar loopt zonder een moment wankelmoedigheid op den chauffeur toe. Met pleizier, man zegt hij, neemt den brief aan en post hem. De chauffeur tikt aan zijn pet en chauf feert er van door. De deftige heer wandelt weer voor me, alsof er nieits gebeurd was Wie hij was Minister Melvil van Lynden Goen aanwinst voor 't leger. Men schrijft uit ARNHEM aan het „Vad." Door den brigade-kommandant der Konin klijke marechaussee te Doetinchen is gear resteerd de soldaat S. van de koloniale reserve te Nijmegen, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd was tot het ondergaan eener gevangenisstraf van drie dagen hechtenis, wegens het verwekken van nachtelyk buren gerucht tot 14 dagen hechtenis voor open bare dronkenschap, bij 5de herhalingtot tweemaal 18 dagen hechtenis voor dronken schap bij 6e herhaling, tweemaal gepleegd en tot 21 dagen hechtenis wegens gelijke en zijn connecties, een schitterende carrière als tooneelspeelster. Zij geloofde zich een kunstenares en het stuitte haar geducht tegen de borst, dat zij in een klein theater steeds nog de eenvoudigste rollen moest j vervullen. Haar moeder, die esms in een zelfde positie had verkeerd en een korist had getrouwd, en nu voor de dames van de groote tooneelen taaide, hield i haar steeds voor, de striktste deugd te plaatsen tegenover de verzoekingen van het theaterleven. Dat was voor de bereiking van het eerste plan voordeeligter ver wezenlijking van het tweede plan een nood zakelijkheid. In de hoofden der beide vrouwen spookten allerlei geschiedenissen, waarin het een zedig, tatsoenlijk theater juffertje gelukt was, een „groot" huwelijk te doen. Wereldberoemde kunstenaars had den zich laten scheiden, om aan hun leven nieuwe bekoring te geven door een lief kind in hun rijk huis als echtgenooto binnen te voeren. Waarom zou Siddy niet zulk een lot uit de loterij kunnen trekken Verstandig afwachten, en intusschen geea kaarten uit de hand geve». De kans, di3 haar geboden werd, stevig vasthouden, misschien voor altyd, al* er geen betera kwam. Mevrouw zyn, mevrouw Doctor, dat is reeds veel. En men kon wel verwachten dat Hennegall uit zijn hongerlijders-periode vandaan zou komen, meende mevrouw Lindstadt. WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1903 | | pagina 1