6 Sept. is. Verloting Monifoort. s s H R lei ist t Y\ crkmuii Boerenmeid, Huishoudster. Werkman, BAHESSOECBT keukenmeid, Im Co neer KBPCURSOS. Heeren- en Kinder kleeding. R, DE MO EL, fipngpitatüe surarle- fccjantost^asfom^. Restaurant Proot, Langstraat 37, a Plat du Jour, H Plat du Süir, 0m Diners a 1.25. C. D. Proot. e r S M I T, va ti J. B. KEET. Dienstbode Antje Marees, Er biedt zich aan Er biedt zicli aan: of gevorderd Leerling afd. ZIJPE. liet herstellen van het dak der Ned. Herv. Kerk j aldaar met bijkomend I werk. 10 October a.s. w. ninj[|i op Zondag 6 Sept. 1903, een Meid of Huishoudster. Hl reet gevraagd te Anna Paulowna. P. Kaan Cz. bespannen met 2paarden. Trek hing 10 Sept, a.s. 50 CENT PER LOT. A. TAN TWUIJYER, Ondergeteekende be richt, dat Zondags na f uur geen gelegenheid is voor Scheren en Haar snijden. SCHAGEN. A. DELVER, MAGAZIJ JM V AJN Groote keuze in uitsluitend Aanbevelend, Groote keuze in eigenmaakte Costumes en Demi-Saisons. Opruiming van Kinderpakjes en Stroohoeden. ZU1DSCHARWOUDE. Hoogzijde E 16, Schagen. j. jj. KJKUT. «tellen, in ontvangsten op f 39670.671/2, in uitgaven op f37055.05, batig saldo f2616.62'/». De commissie bestond uit de heeren ïïoog- schagen, Roggeveen en Meurs. Daar geen der heeren naar aanleiding van het rapport en van de rekening het woord verlangt, stelt de Voorz. voor de rekening vast te stellen, waartoe wordt besloten. 4°. Adres van de Paaschtentoonstellings- vereeniging, vragende f 100.subsidie voor de eerstvolgende Tentoonstelling. Zal behandeld worden bij de begrooting. j Naar aanleiding van den ingekomen brief van de Feestcommissie stellen B. en W. voor, om die f 50.nu opnieuw te voegen bij de f 150.uitgetrokken voor het vuurwerk, en i die som dus weer te brengen op f 200. Al- len voor. TTT Voorz. stelt nu namens B. en W. voor, om de bestaande Verordening op de heffing van marktgelden, welke van klacht is tot 1 Jan. 1904 te bestendigen en onveranderd voor te dragen aan Ged. Staten ter bekoming der ver- eischte goedkeuring. Daarbij is opgemaakt eene memorie van toelichting, welke aantoont, dat de heffing, zooals die thans bostaat, in overeenstemming is met de kosten, door de markt veroorzaakt. Over de laatste 5 jaren waren de gemiddelde inkomsten per jaar f 3546.de gemiddelde uitgaven f 3565.—, dus vrijwel gelijk. Deze memorie van toelichting stond in verband met het voorschrift der Wet, dat Gemeenten geen voordeel mogen trekken uit heffing van marktgelden. Opgemerkt werd nog, dat de kaasmarkt bij alzonderlijke verordening is geregeld. De Raad keurt het voorstel van en W. algemeen goed. De heer Vader is inmiddels verschenen en wordt nu binnengeleid en beëedigd. Alge- meene felicitatie volgt. Vervolgens wordt hij met 6 stemmen (1 blanco) herbenoemd tot Wethouder, welk functie de heer Vader wederom aanvaardt, onder felicitatie der Raadsleden. Overgaande tot de benoeming van een Gemeentebode en Waagmeester, wordt op voorstel van Voorz. goedgevonden, de twee functies te vereenigen in 1 persoon, zooals tot dusverre. Voorz. deelt mede, dat er 87 sollicitanten waren, en dat de voordracht be staat uit de heeren Th. Paauw, sergeant majoor te Don Helder, A. Slotemaker te Oudkarspel en L. Brouwer te Oterleek. Verschillende inlichtingen worden nog ver strekt, waarna vervolgens met algemeene stemmen de heor Paauw wordt benoemd. Deze kan desnoods over 14 dagen in iunctie treden. Voorz. stelt nu nog voor, om in de instruc tie voor den Gemeentebode en Waagmeester op te nemen de bepaling, dat hij door den Raad beëedigd wordt. Aangenomen. De heer Buis, door zijn periodieke aftre ding als raadslid eveneens aftredende als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, wordt als zoodanig herkozen en neemt de functie aan. Vervolgens wordt, ter voorziening in de bestaande vacature, de heer Vader met 6 stemmen benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De heer Vader neemt deze functie eveneens aan, in de verwachting dat de Burgemeester hem de waarneming zoo gemakkelijk mogelijk zal maken. De toezegging daarvan wordt gedaan. (Ofschoon de heer Vader in de vorige ver gadering reeds was benoemd, was nu eene nieuwe benoeming noodzakelijk, wegens zijne aftreding als raadslid). Volgt nu lezing der notulen de notulen worden zonder aanmerking goedgekeurd. De heer Bij post vraagt naar aanleiding van de notulen, of de bespreking omtrent de straatverlichting reeds heeft plaats gehad met den heer Veerman. De Voorz. antwoordt van wel, maar dat men nog niet tot resultaten is gekomen om in deze vergadering mede te deelen. Rondvraag. De heer Bijpost vraagt, of Voorz. naar aanleiding van den brand op de Miede de hooistekers heeft gehoord en hun gevraagd, welke maatregelen z5 hebben genomen om dien brand te voorkomen. Voorzitter antwoordt, dat hij de hooistekers gesproken heeft, Zij vertelden, dat zij 14 dagen vóór den brand bij Boekei geijzerd hadden en den toestand goed bevonden. Zij hadden B. gevraagd, om hen, als de omstan digheden dat meebrachten, te waarschuwen. De hooistekers hadden geen waarschuwing meer gehad. Er was Voorz. voorts verteld, dat de heer Boekei in den trein tegen een buurman een dag vóór den brand had gezegd, dat hij mooi hooi had. En in denzelfden nacht brak de brand uit. De heer Bijpost vraagt niet, wat Boekei ge zegd heeft, maar wat de hooistekers verricht hebben. De brand heeft der Gemeente zeker heel wat gekost. Voorz. zegt, dat de kosten f 83 bedroegen. De hooistekers hadden beweerd, dat zij niet telkens naar dezelfde plaats konden gaan, en dat de belanghebbenden hen ook moeten helpen bij hun taak. Zjj gooiden de geuite klachten ver van zich. De heer Hoogschagen is van meening, dat de hooistekers verkeerd gehandeld hebben. Hij is bij Boekei langs geloopen een dag vóór den brand en toen was er sterke hooi- broei. De hooistekers hadden een keer meer heen moeten gaan. De heer Bijpost vraagt, of de hooistekers nooit geklaagd hebben over te slechte sala- riëering. Voorz. ontkent dit. De heer Roggeveen informeert, of de hooiste kers verplicht zijn rond te gaan. Voorz. leest de Instructie voor. Hij had deze instructie den mannen voorgehouden, maar zij beweerden, deze getrouw te hebben opgevolgd. Er was niet de ruimste aanleiding om de voorgeschreven maatregelen te nemen. Den heer Roggeveen komt het toch voor, dat de hooistekers.niet voldoende op den toe stand gelet hebben, waar tegenover de heer Meurs opmerkt, dat de hooistekers 14 dagen voor den brand er geweest zijn en dat in dien tijd de toestand zeer kan veranderon. Voorzitter doet toezegging van een nader onderzoek, mede omtrent het gezegde van den heer Boekei, in hoeverre dit waarheid is, waarmede de discussie wordt gesloten. De heer Bijpost vraagt inlichtingen omtrent de beplanting met boomen. Spr. zou gaarne zien, dat zbo mogelijk, als er geen andere plaatsen waren die voorgingen, de Korte Sne- vert dit jaar werd beplant. Dat is een mooie, breede weg, zonnig en met veel passage, en de beplanting zou zich mooi aansluiten aan die van den weg naar Barsingerhorn. Voorz. zegt, dat nog eerst opgenomen moeten worden de wegen, die nu aan de beurt zijn om beplant te worden, dus dat hij daarover nog geen inlichtingen kan geven. De heer Meurs is van oordeel, dat het toch beter is, met de beplanting der wegen te beginnen vanaf de gemeente en niet geheel buiten de gemeente. De heer Buis wijst den heer Bijpost er op, dat door de Zwemvereeniging is gevraagd, den weg naar de Wiel te beplanten. Daarmede is begonnen tot de Menisbrug, dat dient dus eerst vervolgd te worden. De heer Bijpost vestigt de aandacht op iets, wat al reeds lang zijn aandacht heeft getrokken. Wij hebben nu gister feest gehad eu dan hebben de kinderen goon schooidat gaat goed. Maar het gebeurt ook wol eens, dat ze een Dinsdag of Woensdag vrij-af krij gen, door een onderwijzers-vergadering of zoo iets. En daar we nu leven onder de Leer plichtwet, dienen we er toch voor te zorgen, dat zooveel mogelijk school gehouden wordt. Zou dan in zoo'n week niet op Donderdag, den vrijen dag, school gehouden kunnen worden. Zoo'n week gaan de kinderen maar 4 dagen naar school. Voorz. zegt, dat de vacantie steeds meet worden aangevraagd, en hij bemerkt van die vrije dagen niet veel. De heer Bijpost: Zoo'n dag als gister dan? Voorz.Maar toen was het toch Koninginne dag, en dan moeten de kinderen toch vacantie hebben, 't Gebeurt den laatsten tijd nogal eens, dat de onderwijzers vrijaf vragen, omdat ze hier of daar proefles moeten geven, of examen moeten doen. Dat mag men toch niet weigeren en dan wordt door het hoofd der schooi het onderwijs zoo geregeld, dat de kinderen er geen schade bij hebben. De heer Vader acht de vacantiedagen niet van veel beteekenis, en ook Voorz. meent, dat men met vacantie hier niet royaal is. De heer Hoogschagen vraagt, of het waar is, wat de Schager Courant meldt, dat zich 16 sollicitanten hebben aangemeld voor de betrekking van onderwijzei. (Voorz. bevestigt.) Dan zou ik, zegt de heer H., gaarne zien dat met de benoeming spoed werd gemaakt. Voorz. zegt, dat de zaak al reeds in voor bereiding is, en dat er met alles spoed zal worden gemaakt. Hierna gaat de Raad in comité ter behan deling van eenige reclames Hoofdei. Omslag Maandag 31 Augustus is Koninginne-verj aardag met zeer groote opgewektheid in onze ge meente gevierd. Alles werd begunstigd door heerlijk weêr en er was veel publiek. Het begin was een tractatie voor de kin deren in de verschillende scholen, die daar onder gezang en het verorberen van hun lekkers eenige aangename oogenblikken door brachten. 's Middags te 1 uur werd het openbare feestprogramma geopend met een ringrijderij. Aan deze ringrijderij werd deelgenomen door 21 paren. De uitslag was le prijs, de heer J. Oosterman en mej. C. M. Oosterman, Schagen 2e prijs, de heer A. Prins en mej. 8. de Veer, Schagen8e prijs, de heer H. Schene en mej. C. Berkhouwer, Schagen 4e prijs, de heer 0. Smit, Schagen en mej. L. Smit, Zijpe5e prijs, de heer W. van Loo en mej. M. de Veer, Schagen. De prijzen be stonden in kunstvoorwerpen, aangeboden door den heer J. Vader Az. te Schagen. Daarna werden kinderspelen en volksspelen gehouden. Aan den wedloop met hindernissen voor jongens werd deelgenomen door 34 jongens, le prijs C. Blaauboer2e prijs J. Stammes 3e prijs J. Schenk 4e prijs C. Prins; 5e prys E. v. d. Horst6e prijs J. Abma 7e prijs D. Timmerman. Aan den wedloop met sportkarren waarop turven, voor meisjes, werd deelgenomen door 20 meisjes, le prijs E. Speets2e prijs M. Struijf3e prijs D. Oudshoorn 4e prijs J. Domper 5e prijs J. Noë. Aan het Ton-kruien voor mannen werd deelgenomen door 29 personen, le prijs f 5, A. de Jong 2e prijs f 4, W. Domper3e prijs f 3, G. Snijders4e prijs f 2, C. Ossen 5e prijs f 1, W. Kuiper. Aan het Wortelenslaan voor mannen namen 29 personen deel. Do uitslag was le prijs f 5, K. Snaas2e prijs f 4, C. Wit3e prijs f 3, W. Domper4e prijs f 2, J. Jonkman 5e prijs f 1, J. Pegano. 's Avonds 8 uur Gondelvaart. Dat was voor Schagen wat nienws en heel wat gepraat was er over geweest en zeer veel bezwaren opge noemd. Maar neen hoor, nu het achter den rug is, mag gezegd, dat het een nummer is geweest, dat bepaald èn bij de deelnemers èn bij het publiek succes heeft gehad. Maandagmorgen met dien storm hadden we niet veel hoop op slagen, maar toen gedurende den dag de wind steeds minder werd en 's avonds geheel was gaan liggen, was het welslagen verzekerd. Het was een heerlijke avond op het water, niet in 't minst koud. 't Was om 7 uur al een geloop en gedraaf op de Loet van belang, om den waterstoet in orde te brengende lampions en vetglazen werden aangestoken en weldra waren de vaartuigen voor het vertrek gereed. Voorop de motor van den heer De Jongh, met aan boord de Burgemeester onaer gem. met zijn echtgenoote, en de feestcommissie met dames. Daarna een viertal versierde vaartuigen vervolgens de motorboot van den heer O. Dekker, ook met een deel der feest commissie aan boord, het vaartuig met de muziek en wederom een drietal versierde vaartuigen, 't Was een heele stoet en de algeheels indruk was bepaald fraai, 't Was een mooi, een éénig gezichtde verlichte stoet maakte een schitterend effect. Er was door de verschillende deelnemers dan ook verbazend veel werk van de versiering ge maakt, dagen aaneen waren vlugge handen hiermede bezig geweest en dat het geheel zoo uitnemend slaagde, doet ons vooral voor j hen zooveel genoegen. De tocht werd gemaakt vanaf de Loet naar de Laan en al werd het vaarwater met z'n vele bochten en bruggen slecht genoemd, de beide schippers met Schagen's uitnemende waterwegen bekend, wisten de vloot behou den en zonder eenige stoornis aan de Laan te brengen. Juist die bochten en draaien deden vele malen den stoet zooveel te mooier uit komen als de bengaalsche potten werden aangestoken, gaf het een fantastischen aan blik. Dichte drommen toeschouwers woonden de gondelvaart bjj en zelfs midden in de lande rijen vonden we kijkers, die hun hartelijk saluut brachten. We behoeven wel niet te vermelden, dat het op de vaartuigen, die allen een flink getal deelnemers bevatten, vroolijk en gezellig toeging. Door de feestcommissie waren een viertal prijzen beschikbaar gesteld voor de mooiste vaartuigen. Punten werden gegeven voor verlichting, versiering en 't geheel. De le prijs werd toegewezen aan het vaartuig van den heer J. P. Meurs, met 197 punten 2e prijs aan dat van den heer J. Asjes met 189 punten 3e prijs aan dat van den heer Wvan Loo, met 171 punten en 4e prijs aan dat van den heor A. C. Roggeveen met 166 punten. Na afloop werden èn de prijzen van de ringrijderij èn die van de gondelvaart met eenige hartelijke woorden door de heeren Feisser en Oudenhoven uitgereikt in 't lokaal van den heer J. Vaderen toen kregen we het niet-officiëele deel van het feest, dat ook zeer opgewekt werd gevierd, en niet heel spoedig was afgeloopen. We kuunen dit verslagje niet eindigen voor en aleer we een woord van hulde hebben gebracht aan de feestcommissie voor hare zeer vele bemoelïngen om Schagen weer een prettigen feestdag te bereiden en tevens aan de Kleine Kapel met haar leider, den heer Hulsman, voor hun muziek, waarmede ze dezen feestdag uitnemend hebben opgeluisterd want nietwaarwat is feest zonder muziek Tot kapelaan alhier is be noemd de weleerw. heer C. Maas uit Naald wijk. KAASMARKT. Op do kaasmarkt van heden waren aange voerd 73 stapels kaas, waaronder 67 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 27.—, 5 stapels commissie f 24.50 en 1 stapel middelbare f 23.Aan gowicht was er aangevoerd 25912 KG. Advertentie 11. Hedeu overleed, zacht en kalm, na eene ongesteldheid van slechts weinige uren, onze zoo geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 75 jaren. 53 Jaar mocht ik met haar in eene gezegende echt zijn vereen igd, Uit naam der Familie, P. KRABMAN. Groenveld, Gem St Maarten,Sept.1903. De ondergeteekenden betuigen, ook namens hunne kinderen, hun nen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hunne vijf-en-twintig-jarige Echtver- eeniging ondervonden. M. DE VRIES en Echtgenoote. Wieringerwaard, Sept. 1903. met een aankomenden Zoon, goed kunnende ploegen en melken, van goede getuigschriften voorzien. Fr. br. lett D, bureau van dit blad. OKVftlieD, om dadelijk in dienst te treden, een flinke hoog loon, melken geen vereischte. Br. fr. lett. H, Hulpkantoor St. Maar tensbrug. Een juffr,, middelb. leeft., Doopsgez zag zich met 1 November gaarne geplaatst als Goede get. zullen gaarne worden gegeven. Br. onder lett. F, bureau Schager Courant. goed kunnende melken en ploegen, die tevens genegen is om als B e d r ij f- b o e r werkzaam te zijn, onverschillig waar, voorzien van goede getuig schriften. Aanbiedingen worden ingewacht bij J. KEPPEL, hofstede ffZeeland,« te Anna Paulowna. Sg^evra&g'cS in een klein gezin, f 1.50 per week. AdresHoofd der School te Winkel. Direct een gevraagd, bij C. VIS te O. Niedorp. Men vraagt tegen Nowmber te Haarlem, in een klein, deftig gezin, tegen hoog loon, een flinke genegen huiswerk te verrichten, en een werk-tweede-meld, kunnende werken, stoppen en strijken Br. fr. lett. M M, bij den uitgever van dit blad. Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv Gemeente te Rolfiom wpnschen aan te besteden op 9 Sep tember 1903: Het bestek ligt voor belangheb benden ter inzage in de consistorie kamer op 4, 5, 7 en 8 Sept. 1903. Inlichtingen worden verstrekt door den Heer A. DROOG te Kolhorn, op 7 en 8 Sept., van 's morgens 10 tot 's namiddags 3 uur. Inlevering der biljetten vóór of op 8 Sept. bij den President-Kerkvoogd. Kerkvoogden voornoemd, J. BREEBAART, Voorz G. HOLLE, Secr. Molenmeesters van den ÖOSfer- polder, onder Winkel en Nieuwe Niedorp, geven kennis, dat zij zullen laten inschrijven naar 't krooswerk der polderslooten, waarvan de oplevering zal moeten geschieden op Zaterdag De inschrijvingsbiljetten zullen moe ten worden ingeleverd 9 September bij den Voorzitter, terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Secretaris. Namens het Bestuur, J. KOOMEN Hzn., Voorz. S. VONK, Secr. te geven door onder directie van den Heer L. A. SCHOUTEN, in den tuin van den Heer C. BROERSMA. Entree voor Vreemdelingen Heer f 50,Dame f 0.25, voor h.h. Leden van Harmonie- en Fanfarecorpsen f 0.25, Kunstlievende leden volgens reglement. Aanvang 8 UliF precies. Terstond gevraagd s Loon f 3.a f 3.50 per week, Daar omstandigheid. Adres: C, RAA, Aartswoud. voor een klein gezin, loon f 2,per week. Inlichtingen te verkrijgen aan 't Bureau van dit Blad. op Zondag 3 Sept 1903, 's midd. 1 uur, bij P. KREIJGER Jz., Café ,/De Hoop," Om prijzen van f49,-, I 29—, f f O.-, f 5.— en 4 van f 2,59, Bij genoegzame deelneming. Prijs per lot 5O et». De Motorboot Maria Jlsnaa vertrekt des morgens half He» ISltr van WIERINGEN. Wieringen, 2 Sept. 1903. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit. Hoofdprijs Utrechtsche Wagen, Noord, Schagen. MMggg*» De ondergeteekende bericht, dat zij voornemens is, te Seliagen bij genoegzame deel name een Knipcursus te openen. Het onderwijs zal gegeven worden volgens een zeer gemakkelijke methode, waarbij evenwel een elegante coupe verzekerd is. Aanvang van de lessen op Maandag 21 September a s. Inlichtingen bij Ju Hovenier, Laagzijde te Schagen. Aanbevelend, J. de Hoorder. HOOÖZIJOE E 7, SCHAGEN. Aanbevelend, Ti. DE MOEL Het Bestuur herinnert belangheb benden er aan, dat de aangifte voor de Tentoonstelling na, den öden September a.s. is gesloten. Aaügiften kunnen geschieden bij den Heer Til. E, Odendaal te Schagerbrug. Kleedermagazijn Aanbevelend,

Schager Courant | 1903 | | pagina 3