Donderdag 3 Sept. 1903. 47ste Jaargang. No. 3867. TWEEDE BLAD. M»r (nut van Vergadering van den Raad der gemeente NIEUWE NIEDORP, den lsten September 1903, voormiddags half elt. Present all8 leden. Voorzitter de Burgemeester, de heer J. van der Stok. 1. Opening met een welkom. 2. Aan de orde is nu de installatie der herkozen raadsleden, de beeren K. de Moor en K. Wit Cz. De bij art. 39 der Gemeentewet voor geschreven eeden worden in handen van den Voorzitter afgelegd, die hierna de gelegenheid waarneemt, de beide heeren geluk te wenschen, vooral ook om hunne herbenoeming bij enkele verkiezing, waar uit Spr. meent te mogen afleiden, dat de herkozenen steeds in den geest der kiezers werkzaam zijn, terwijl hij verder de belangen der gemeente opnieuw bij de heeren aanbeveelt. Hierna wordt de Secretaris uitgenoo- digd de notulen voor te lezen der vorige vergadering, gehouden den 19 Aug. j.1. De voorgelezen notulen worden onver anderd goedgekeurd en vastgesteld. 4. De heeren De Moor en de Gemeente- Secretaris, de heer Kuilman, die bij de laatstgehouden beproeving van de brand spuit in de Moerbeek tegenwoordig waren, constateeren nu, dat de spuit toen zeer goed heeft voldaan. 5. Aan de orde is nu een door B. en W. voorgestelde wijziging in de verord. op de heffing van den Hoofdelijken Omslag, en wel in dien geest, dat voor tezamen wonende personen in één gezin en welke personen, al of niet familieleden zgnde, niet collectief mogen worden aangeslagen, de gewone aftrek van f 300.— voor noodzakelijk levensonderhoud geldende is, zoodat van ieder inkomen een gelijk onderdeel van f' 300.van het inkomen wordt afgetrokken. Na voorlezing van het ODtwerp wordt de wijziging met algemeene stemmen goedgekeurd en aangenomen. 6. De door B. en W. ontworpen begrooting voor het dienstjaar 1903 wordt nu den Raad aangeboden in ont vangst en uitgaaf op een bedrag van f 16132.30. De behandeling en vaststelling zal nader plaats hebben. 7. Ingevolge de opengevallen betrek king van onderwijzeres te Moerbeek, waarvoor zich 9 sollicitanten hadden aangemeld, werd heden ter tafel gebracht de door B. en W. opgemaakte voordracht, benevens de schriftelijke adviezen van het hoofd der school en den heer Arrou- dissements-Schoolopziener te Alkmaar. De voordracht van B. en W. luidde overeenkomstig de genoemde adviezen en wel No. 1 Mej. A. Kuiper te Alkmaar „2 A. C. Hoekstra Hauwert „3 G. Langedijk Hoogwoud; 4 P.S.M. v.Wijk idem „5 E. A. Oudt Kolhorn. De nu gevolgde schriftelijke stemming gaf tot uitkomst Mej. G. Langedijk 4, Mej. A. Kuiper 2 en Mej. A. C. Hoekstra 1 stem. Benoemd is alzoo Mej, G. Langedijk, om, zoo mogelijk, 15 September a.s. in dienst te treden. De agenda is hiermede af en volgt de rondvraag. De heer Visser vraagt, welke maat regelen genomen kunnen worden tegen de vele losloopende zwanen en eenden, die, vooral nu in den graantijd, veel schade aanrichten. Aan de hand van de betrekkelijke artikelen van onze Politie-Verordening en de Artikelen 458 en 459 van het Wetboek van Strafrecht, meent men maatregelen genoeg te kunnen nemen om de schuldige eigenaars te treffen. Ten opzichte van het niet uit eigen beweging rondgaan van den hooisteker J. Kruit, deelt de heer De Moor nu mede, dat hij Kruit had gesproken. Dat Kruit niet uit zichzelf naar de Moerbeek was gegaan, had zijn oorzaak hierin ge vonden, dat een vertrouwd inwoner van de Moerbeek hem mondeling had mede gedeeld, dat er in de Moerbeek volstrekt geen hooibroei was. Gaarne zou hij dus in 't vervolg uit zichzelf komen. Hierna sluiting door den Voorzitter onder dank. —Verslag der vergadering van den Raad der gemeente WIERIN- GERWAARD, gehouden den 1 Septem ber 1903. Aanwezig alle leden. De Voorzitter, de heer C. D. Rezelman, opent de vergadering met een welkom en stelt voor, over te gaan tot de instal latie van de herkozen raadsleden. In handen van den heer Zijp leggen de burgemeester en de heer Sleutel de bij de wet voorgeschreven eeden af en nemen zitting. De heer Zijp feliciteert de heeren met de in-functie-treding, inzonderheid den heer Rezelman, daar de Raad zeker moet waardeeren, dat hij op zijn hoogen leeftijd nog kracht en levenslust gevoelt, om zich wederom als raadslid aan de belan gen der gemeente te wijden. Namens de leden, wier medewerking hij toezegt, wenscht spr. hem een goede gezondheid toe, opdat hij nóg langen tijd zijn be trekking zal kunnen waarnemen. Tot den heer Sleutel uit spr. den wensch, dat hij de belangen der gemeente zal voorstaan met al de kracht, die in hem is, en steeds als tot heden op aangename wijze met den Raad zal samenwerken. De heer Rezelman, het.presidium over nemende, brengt den heer Zijp zijn dank, met verzekering dat hij gaarne wederom, thans voor de 6de maal, de betrekking aanvaardt. Hierna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Aan de orde1. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De heer Rezelman wordt met 6 stem men herkozen op den heer Sleutel wordt 1 stem uitgebracht. De Voorz. verklaart, ook deze benoe ming zich te laten welgevallen, overtuigd dat hij steeds kan rekenen op de mede werking van zijn collega, den heer Koster. 2. Rekeningen 1902 der Gemeente en van het Burgerlijk Armbestuur. De Commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren J, L. T. Groneman en D. A. Kaan, rapporteert, de rekeningen met de daarbij overgelegde bescheiden vergeleken en een en ander in volkomen orde bevonden te hebben. Zij stelt voor beide rekeningen, die der gemeente slui tende met een voordeelig saldo van f 1638.33, en die van het Burgerlijk Armbestuur met een batig saldo van f494.51, goed te keuren, onder dank betuiging aan den Gemeente-ontvanger en de leden van het Armbestuur voor de wijze, waarop zij zich van hunne taak hebben gekweten. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. De Voorz, zegt de Commissieleden dank voor het uitbrengen van het rap port en de genomen moeite. 3. Begrooting 1904. De begrooting der gemeente, door B. en W. aangeboden, bedraagt in ont vangst en uitgaaf f 14024.76 die van het Burgerlijk Armbestuur t 3600. Evenals vorige jaren wordt besloten, ze bij de raadsleden te doen circuleeren. De rondvraag niets opleverende, volgt sluiting. Vergadering van deafd. ANNA PAULOWNA der Holl. Mij. van Landbouw, op Zaterdag 29 Augustus. Tegenwoordig 11 leden. In behandeling komt allereerst de be schrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering. Slechts enkele punten worden besproken. Het voorstel-Zijpe (1000 gld. voor leniging rampKethelpolder) wordt verdedigd door den heer K. A, Kaan. De heer J. A. Kaan bestrijdt het en de vergadering vereenigt zich met 't praeadvies van 't H.-B. De Afgevaardigde krijgt opdracht, zijn stem uit te brengen op den hr. K. Breebaart als lid van 't Hoofdbestuur en heeft verder vrij mandaatgekozen wordt tot afgevaardigde de heer E E. Stoel. Punt 2 der agenda is: verkiezing be stuursleden. De heer P. Kaan, Voorz., wordt herkozen en in de plaats van den heer C, R. Waiboer, niet meer verkies baar, krijgt de heer J. C. Blaauboer zitting. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van de afd. Enkhuizen, die graag 't volgend jaar de Alg. Verg. zal ontvangen en nu steun der Afd. vraagt, welke verleend zal worden. De Afd. Noord-Holland van 't Centraal Bureau voor aankoop, enz., meldt, dat 14 Sept. in „Kras" vergaderd zal worden voor statuten-wijziging, en noodigt de Afd. uit, die vergadering bij te wonen. De hr. Kooij zal onze Afd. vertegenwoordigen. Voorts worden nog rondgedeeld een rapport over den melkstaten-wedstrijd van onzen zuivelconsulent en een brochure over de bewaring van ier van den Rijkslandbouwleeraar. Hierna geschiedt de uitreiking van een diploma, door het Hoofdbestuur ge schonken aan den heer R. Boerman, wegens 25-jarige trouwe plichtsvervul ling bij den heer Jb. Groot. Met een gepast woord wordt het diploma door den Voorz. overhandigd. Hij uit daarbij den wensch, dat de ijverige, trouwe werkman nog jaren een voorbeeld voor de jongeren mag blijven, en deelt nog mede, dat de Afd. het diploma in een passende lijst zal laten zetten. De heer Boerman dankt den Voorz. voor zijn wensch en de Afd. voor de betoonde belangstelling. De heer Kooij spreekt namens den heer Groot eveneens een woord van dank en brengt tegelijk hulde aan de trouwe plichtsbetrachting van den heer Boerman, en hoopt dat het hem nog lang goed moge gaan. Ten slotte komt de rondvraag. Nadat opgemerkt is, hoe de eerste inleider van een punt verhinderd is, wordt de heer Raap verzocht, zijn belofte te houden deze stemt toe voor de volgende verga dering. De heer Blaauboer herinnert aan een schrijven van don heer Nobel, omtrent 't nemen van monsters, en verklaart zich sterk vóór 't aanstellen van een man, die zich daarmee belast. Besloten wordt de heeren Blaauboer en Stoel op te dra gen, in de volgende vergadering daarover te rapporteeren. Hierna wordt de vergadering gesloten. De arbeider J. H. te USQUERT trachtte Zondag op het sta tion aldaar zonder van een plaatskaart voorzien te zijn, nog op het platform van den eersten wagon 3de klasse te springen. De conducteur, die ook juist wilde opstappen, weigerde hem en duwde hem terug„je moet wachten tot een volgenden trein." Zoo bleef J. H. op het perron staan, Ziende echter, dat de conducteur naar binnen was gegaan en terwijl de trein inmiddels meer vaart had gekregen, trachtte de ongelukkige nog maals in den trein te komen en wel door op het platform van op een na den laatsten wagon te willen springen. In plaats daarvan sprong hij echter tegen den wagon en viel tusschen het perron J en den trein, met het gevolg, dat hij met geheel verpletterden schouder, gebroken bovenarm en verscheiden hoofdwonden werd opgenomen en in het station gedra gen. Met den volgenden trein van 5 uur is hij naar het academisch zieken huis te Groningen vervoerd. Veeverloskundigen. Evenals vorige jaren nam de Ver- eeniging tot Ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier ook nu weder de opleiding van veeverlos kundigen ter hand. Personen met een gezond gestel en eenige geschiktheid, die zich onder lei ding van den heer J. Pronk te Warmen- huizen wenschen te bekwamen tot het verlossen van vee, kunnen zich in persoon vervoegen te Alkmaar in het Café Cen tral, op Zaterdag 19 September, des middags 12 ure, voorzien van bewijzen van geschiktheid. Leergeld betaalt de Vereeniging, ver blijfkosten en gereedschappen komen voor rekening van den leerling. De Secretaris der Vereeniging de hr. W. Teengs te Alkmaar, geeft gaarne inlich tingen. Landbouwtentoonstelling. Belanghebbenden worden herinnerd, dat de termijn van aangifte voor de op den 22 en 23 dezer te Alkmaar te houden landbouwtentoonstelling den 8en gesloten wordt. Voor deze tentoonstelling worden prij zen tot een bedrag van ongeveer f 1400 beschikbaar gesteld. De commissie tot verbetering van het varkensras in de provinciën Noord-Hol land, Zuid-Holland en Utrecht looft f 200 uit voor de Afdeeling varkens - terwijl, behalve de reeds bij het Programma be schikbaar gestelde prijzen, door het Be stuur van den Nederlandschen Slagers- bond f 75 wordt uitgeloofd voor de Afdeeling vet vee. Programma's zijn verkrijgbaar bij den Secretaris den heer W. Teengs te Alkmaar. AARTS WOUD. De heerVan Ree alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor de acte Hoogduitsche taal. HARINGCARSPEL, Meldden wij in het vorige nummer, dat te Waar land typhus was uitgebroken, thans heb ben zich ook plotseling in verschillende gezinnen de mazelen vertoond, zoodat de school reeds ten deele ontvolkt is. Uit TUBBERGEN schrijft men aan de Zw. Ct. Op de jaarmarkt alhier was de koopman v. G. uit Borne met J. B., landbouwer te Geesteren (Tubb,), in onderhandeling over een paar zgn spoor- biggen. Ze konden echter geen accoord krijgen. De boer vroeg f 18 per stuk, 't welk de kooper niet wilde geven. Toen werd het volgende gesprek gevoerd De boerWat wegen ze dan De koopmanGeen honderd pond (!/2 k.) per stuk. De boer Dat doe 'k dat ze zwoarder sind. Als ze nich zwoarder sind as elk honderd pond (1/2 k.) dan heb ie ze veur niks, moar as ze zwoarder sind, mot ie ze dubbel betalen. De koopmanAls ie ze nich ewogen hebt, nem ik het an. De boerNé, ik heb ze nich ewogen. Toen werd de weddenschap aangegaan. De varkens werden gewogen en wo gen over de honderd pond ieder. De kooper moest dus betalen, gelijk hij deed. maar nu zal dat muisje waarschijnlijk een leelijk staartje krijgen, want naar men verneemt, moet reeds een deurwaar der een waarschuwing op last van den kooper hebben geschreven en moet door getuigen verklaard worden, dat de kooper de woorden „as ie ze nich ewogen hebt, nem ik de weddenschap an" heeft ge bezigd en de boer wel degelijk 's mor gens vóór de markt de varkens heeft laten wegen, zooals door den zoon des huizes verklaard is, waar ze gewogen zijn. Raadsvergadering der gemeente HARINGCARSPEL van 1 Sept. 1903, des voorm. 10 uur. Tegen woordig alle leden. De Voorz. opent de vergadering en doet mededeeling van een schrijven van Ged. Staten, inhoudende het bericht dat zij geene termen aanwezig achten om eene ambtshalve uitspraak te doen om trent de beslissing van den gemeente raad over het onderzoek der geloofs brieven in de vorige vergadering. Nadat deze mededeeling voor kennis geving is aangenomen, worden de heeren Bijpost en Weel, de eerste herkozen, de laatste gekozen tot lid van den Raad, beëedigd en nemen zitting in de ver gadering. De notulen der vorige vergadering worden nu gelezen en goedgekeurd. De Voorz. deelt mede lo. dat de suppl. begrooting, waarop de kosten van de veldwachterswoning worden geregeld, is goedgekeurd; 2o. dat bericht van Ged. St. van de ont vangst van de verordening tot wering en beteugeling der mazelen is ingekomen 3o. dat de spoorwegmaatschappij af wijzend heeft beschikt op het verzoek om meerdere treinen te doen stilhouden aan de halte Schagerwaard. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorts wordt ter tafel gebracht en gelezen eene missive van den gemeente geneesheer, den heer Dr. J. Keijser, waarin hij verklaart, ten zeerste te moeten protesteeren tegen de voor hem beleedi- gende woorden, door de heeren Groot en Boekei gesproken in de vorige raads vergadering, omtrent de bediening der armenpractijk voorts verklaart de heer K., nimmer dwang te hebben uitgeoefend om personen, die aanspraak hebben op vrije geneeskundige hulp, lid te doen worden van zgn fondsen, en dat de on aangename uiting van de heeren Groot en Boekei zeer zeker achterwege zou zijn gebleven, indien zij het „audi et alterum partem" hadden toegepast. Ook dit schrijven wordt voor kennis geving aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat tegen het ontwerp van den ligger der wegen een bezwaarschrift is ingekomen van den Raad van Administratie der Holl. IJzeren Spoorwegmij.dat stuk heeft ingevolge het Prov. reglement op de wegen ter visie gelegen, doch nu moet aan de reclamanten gelegenheid worden gege ven, het bezwaarschrift toe te lichten, of te verdedigen voor een commissie uit den Raad. Die toelichting is, vervolgt Voorz., in dit geval noodig, aangezien het bezwaarschrift onnauwkeurigheden bevat en cijfers vermeldt die in den ligger niet voorkomen. Tot leden der comm. worden nevens den Voorz. benoemd de heeren Schoorl en Bijpost en de zitting bepaald op Woensdag 9 dezer. Aan de orde wordt gesteld de be noeming van een wethouder, noodzake lijk door de periodieke aftreding van den heer Bijpost als lid van den Raad. Met 5 stemmen wordt benoemd de heer C. Grootop den heer Boekei was een stem uitgebracht en één biljet blanco. De heer Groot verklaarde, die benoe ming aan te nemen, waarna hij de ge- lukwenschen ontvangt van de vergade ring, terwijl de Voorz. tot den heer Bijpost een woord van dank spreekt voor hetgeen deze als wethouder voor de gemeente heeft gedaan. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt met 5 stemmen herbenoemd de heer Bijpost. De heer Groot bekwam 2 stemmen. De heer Bijpost verklaarde, zich be reid, die benoeming aan te nemen. Hierna wordt aangeboden de begroo ting dezer gemeente voor 1904, zooals die door B. en W. is opgemaakt, slui tende in ontvang en uitgaaf op f 19091.70. Bij de nu volgende rondvraag merkt de heer Weel op, dat een rijtuig te Kal- verdijk, 't welk moest uitwijken voor een ander rijtuig, schade kreeg aan de kap door over den weg hangende boomtakken. De Voorz. belooft, last te zullen geven de boomen langs den weg af te snoeien, waarna de vergadering wordt gesloten. Maandagavond 1.1, den 2den kermisdag, gaven de Gymnastiek- vereenigingen „Hebe" en „Hercules" te NIEUWE NIEDORP voor een volle zaal een uitvoering in het lokaal van den heer P. Haringhuizen. De orde-oefeningen van de dames en de toestel-oefeningen van de heeren hadden weer veel succes, evenals de voordracht naar Abr. de Winter en de schoone groepen. Een andere attractie van de overigens onbeduidende kermis was het katgooien, waartoe alle dagen de gelegenheid was opengesteld door den heer K. Hartenberg. Dat katgooien of tonknuppelen was voor Nieuwe Niedorp zelfs een nieuwtje en vond dan ook zooveel bijval, dat de eerste zending vaatjes reeds door een tweede gevolgd was en dit aantal nog onvoldoende was, zoodat Dinsdagmiddag in 't heetst van den strijd het spel moest worden geëindigd. Enfin, een volgenden keer laat Hartenberg een heel schip met vaatjes komen en dan kunnen naar har telust de kneppels weer gezwaaid worden met eene vinnigheid, dat „de spanen er afvliegen." Vergadering van den Raad der gemeente OUDE NIEDORP, op Dinsdag 1 September 1903, voormid dags 10 uur. Tegenwoordig alle leden; Voorz. de; Burgemeester. Na de opening der vergadering worden door de herkozen leden van den Raad, de heeren Hille en Strijbis, de eeden en beloften afgelegd, bij art. 39 der Ge meentewet voorgeschreven, waarop de heeren worden gefeliciteerd met het ver trouwen, waarmede de kiezers hen op nieuw hebben vereerd. De notulen worden voorgelezen en goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangeno men een schrijven van Ged. Staten, dat de gemeente in de kosten over het loopende jaar voor de Gezondheids-com missie te Hoorn f 46.82 zal hebben bij te dragen, en een mededeeling van het Gemeentebestuur van Schagon, dat het aandeel der gemeente in de kosten der stembiljetten voor de stemming en ht r- stemming van een lid van de Prov. Staten op 27 Mei en 9 Juni 1.1. fl.61R bedraagt. Deze sommen zullen ter bestemder plaatse worden uitbetaald. Vervolgens wordt aangeboden en am pel nagegaan de begrooting voor 1901, sluitende in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 11106.235, met een po;.; voor onvoorziene uitgaven van f1115.07. Overgaande tot de benoeming van twee wethouders, wegens periodiek aftreding als raadsleden van de heeren Hille en Strijbis, worden beide heeren met 6 stemmen en 1 blanco als wet houders herbenoemd. Hierna sluiting. Het voorstel van B. e n W. te ALKMAAR ten opzichte van het Gym nasiaal Onderwijs werd onveranderd aan genomen, zoodat nu ook vast staat dat I!. en W- de oprichting en in werking tredixg van een volledig Gymnasium zullen voor bereiden met het begin van den cursus 1904/05. Naar men ons meldt, is door Z. H. Paus Pius X Mgr. Co -r, vicaris te HAARLEM, tot bisschop v n Haarlem benoemd. Te BROEK OP LANGEND1JK is in de gemeenteraadszitting van 1 Sopt. als wethouder gekozen de heer C. Wa genaar J. Gz. Te NOORDSCHAR- WOUDE werd als wethouder herbenoemd de heer D. de Geus Dz. Vergadering van den Raad der gemeente SINT MAARTEN, op Dinsdag 1 September 1903, 's mor gens 10 uur. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen, en goedgekeurd. De raadsleden, de heeren Bruin en Van Leeuwen, leggen in handen va den Voorz. de bij de wet bepaalde eed af, waarna de Voorz. de heeren m een kort woord toespreekt, wat door de fleer Van Leeuwen met een korte toe;; aak wordt beantwoord. De heer Jb. Bruin wordt hierna met algemeene stemmen herbenoemd als Wethouder, en met 6 stemmen tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De heer P. de Boer verkreeg 1 stem. Hierna leest de secretaris een dank betuiging voor van den heer P. Peetoom, voor de toegestane verlaging Hoofdelijken Omslag een schrijven van den heer L. Teensma, dat hij zijne benoeming als lid van de Commissie tot wering van school verzuim aanneemt en dat hij rnet 1 Sept. a. s. de betrekking van Hoofd der school te Eenigenburg hoopt te aanvaar den een idem van den heer Akkerman, dank betuigende voor de toegekende be looning voor het geven van buitenge woon onderwijs. Welke allen voor kennis geving worden aangenomen, 't Tweede gedeelte van het schrijven van den heer Akkerman wordt voor kennisgeving aan genomen. Vervolgens wordt in behandeling ge nomen een verzoekschrift van het Alge meen Armbestuur, behelzende het verzoek om een iertyuil achter het Armhuis t- verwijderen, aangezien door hen besloten was, een bak in de onmiddellijke nabij heid daarvan te maken. Voorz. zegt, den timmerman Klerk er naar te hebben geïnformeerd, wat hij do beste en goedkoopste oplossing daarvoor achtte. Deze, zoo vervolgt spr., was van meening, dat een houten omkuiping met deksel een groote verbetering zou geve mits de faecaliën iedere week daaruit werden verwijderd. De privaten moeten dan reukloos worden ingericht. De heer Van Leeuwen zegt, dat het voornemen is, een grooten bak daar to laten maken, doch is van meening, Jat de plaats daarvoor, door dien kuil, on geschikt is. Bovendien, zegt spr., in ver hand met de volksgezondheid, is die put daar niet op zijn plaats, en hij zou 't wen- schelijk achten, dat die faecaliën door a groot riool werden verwijderd. De Voorz. zegt, dat een riool aan wezig is wel goed voor 't water, doch niet voor 't andere; voorts meent spr, dat het particulier eigendom is. De sloot van Lutjeweg wordt hierbij nog ter sprake gebracht, als een zo ik van algemeen belang, waarna de Voorz. meedeelt dat de kosten van amoveoring van den dam en het plaatsen van een brug plm. f 125,zullen bedragen, waar van door Gemeente, Banne en liing- polder ieder lj3 zal worden bijgedragen. 't Meerendeel der leden is van oordeel dat, alvorens de Raad op 't verzoek van Armvoogden verder zou ingaan, de par ticulieren eerst blijk moeten gever hoe veel zij tot die verandering wille bij dragen. Nadat echter wordt meêgi h:eld, dat die privaten daar zijn gekometoen de sloot gedempt is, en de eigenar wel genegen waren te verplaatsen, m dit geschiedde op kosten der gemeente, wordt besloten, dat Voorz. een prijsopgaaf zal vragen van een houten bekuiping met deksel, en van groote riolen, om dan in

Schager Courant | 1903 | | pagina 5