Witte Confectie, Ch.li. VriVEKKOOP ZOMERMANTELS, 1 Burgerlijke Stand. Predikbeurten Hervormde Gemeente HIPPOLYTUSHOEF c. a. j Marktberichten. Met deze vestig ik beleefd de aandacht op mijn uitgebreide sorteering zouals gemaakte Sloopen vanaf 50 ets. tot f 1.20, Lakens 95 2.50, ook met Ajour-rand, zeer fijn. Voorts DAMES- en KINDERHEMDEN, PANTALONS en NACHT JAPONNEN, van de goedkoopste tot de fijnste soorten. firoot «^sortiment laiiervnauda-Artikeleu. Nergens vindt men grooter keuze in alle soorten BOEZELAARS. Tevens gelegenheid voor het vervaardigen van geheele Uitzetten, ook met Monogram, Modellen keurig:Afwerking: onberispelijk! Prijzen uiterst billijk Aanbevelend, Eaig:eziJde II 66, Mchaten HANDEL IN! WA8CH- en WRINGMACHINE8, KINDERWAGENS, SPORTWAGENS, GLADMANGELS, verschillende soorten FILTERS, GELDKISTEN, BRAND KASTEN, gegoten en geëmaill. FORNUIZEN, Amer. KARPETSCHUIERS of SWEEPERS, solide NAAIMACHINES, zeer billijk in prijs. Groote verscheidenheid in: geëmaill. HUISHOUDELIJKE en LANDBOUW-ARTIKELEN ZICHTEN, SNIKKEN, ZAADVORKEN en ZAADSCHOPPEN, - BASCULES, MATEN en GEWICHTEN. Ruim gesorteerd in NIKKELWAREN. Voor de inmaak ontvangen een groote partij Olifantsbussen. V e r k r ij g b a a r b ij Heerenstraat, Scliagen. n(lt, S f^S I 7"^ ook eenige restanten Manufacturen, tegen zeer lage prijzen. 8CHAGE* W. IMHÜLSEN. een volgende vergadering te beslissen. De heer Van Leeuwen dringt op spoed aan, aangezien men nog voor den winter den bak in gebruik wenschte te nemen. 't Voorstel-Slot, hoogere heffing van schoolgeld, wordt met 6 tegen 1 stem verworpeneveneens het voorstel van den zelfde, om meerdere ouders onder de betalcnden te rangschikken. De begrooting van "t Armbestuur werd goedgokeurd in ontvang groot f 4342.53, in uitgaaf f5255, nadeelig saldo 1912.47. Besloten werd, aan genoemd Bestuur voor den dienst van 1904 een subsidie te verleenen van f 900't vorige jaar bedroeg dit f1100. Hierna wordt de gemeentebegrooting dienst 1904 behandeld. Voorz. zegt, dat door B. en W. bij de opmaking daarvan de post Hoofde lijke Omslag f500 lager is genomen dan over 1903, doch, zegt Spr., ik zou 't beter vinden, omdat een ieder er dan van profiteert, de opcenten van 't personeel terug te brengen van 50 op 30 en met het restant den Hoofdelijken Omslag te verminderen. De heer De Boer is er voor, den Hoof delijken Omslag te laten, zooals door B. en W. bepaald. De heer Rens zag liever dat van het kohier Hoofdelijken Omslag al de kleine bedragen werden afgevoerd. Nadat hierover nog 't een en ander gesproken wordt, brengt de Voorz. 't voorstelverlaging opcenten, in stemming, dat wordt aangenomen met 5 tegen 2 st.de heeren De Boer en Slot tegen. De post Hoofdelijke Omslag werd daarna gebracht op f1775, f225 minder dan in 1903. De begrooting werd daarna vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 9523.10. Bij de rondvraag deelt Voorz. mede, dat 'hij prijsopgaaf heeft gevraagd voor het onderzoek der bliksemafleiders. De heer Den Hartog, zegt spr., heeft 't voor de gem. Zijpe gedaan voor f 5 per stuk. Van der Ilam, onze smid, zegt spr. zou zich ook gaarne met 't onderzoek willen be lasten deze gaf een prijsopgaaf van f 3 in en f 4 buiten 't dorp. Met algem. stemmen wordt besloten, het onderzoek op te dragen aan Van der Ham. Voorts brengt Voorz. nog ter sprake een straatje bij den heer Peetoom en wordt besloten, dat te vervangen door een grintpad. Bovendien vraagt Voorz., of de Raad er zich mede kan vereenigen, dat dingen van ondergeschikt belang ten bedrage van f5 door hem, en die van pl.m. f25 door B. en W. worden uitgevoerd, zonder dat ze eerst behandald worden in denRaad. De heer Dekker z':u zich daarmee wel kunnen vereenigen. Hierover wordt echter niet verder ge sproken, waarna de Voorz. de vergade ring sluit en de leden bedankt voor de getrouwe opkomst. Vergadering van den Raad der gemeente HEER HUGO- WAARD, op Dinsdag 1 September 1903 voormiddags 10 ure. Afwezig de heer Gelder, wegens familie-omstandigheden Voorz. de Burgemeester, de heer P. j Wonder Az. I De Voorz. opent de vergadering, waar op de heer Swaag het presidium eenige i oogenblikkelijk overneemt en de door de wet vereischte eeden van de herbenoemde leden, de heeren Wonder (Voorz.) en De Boer afneemt. Na de gebruikelijke felicitatiën worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ten aanzien van de opmerking, in de vorige vergadering gemaakt door de commissie voor het nazien der rekening, betreffende het ontbreken van het visum der schoolhoofden op de nota's voor leermiddelen, deelt de Voorz. mede, dat inderdaad het ontbreken van dit visum het gevolg daarvan is, dat de eerste nota's in overeenstemming met do verbeteringen door de schoolhoofden, door nieuwe zijn vervangen, en de post „kosten van begra ven" ad f 12 is een vast bedrag, dat krachtens overeenkomst indertijd tusschen de burgerlijke en de kerkelijke gemeente, aan den kerkelijken ontvanger wordt uitbetaald voor het bijhouden van het grafrogister. Voorts is ingekomen een schrijven van het Gemeentebestuur van Grafr, dat i mej. E. van Albada aldaar bij het open- baar onderwijs is werkzaam geweest van 16 Juni 1898 tot 1 April 1899. Daar zij van laatstgenoemden datum af te Heer iïugowaard onderwijzeres was, voldeed zij derhalve na 16 Juni 1.1. aan het criterium van meer dan vijfjarigen dienst, bij het openbaar onderwijs. Hierna wordt de Burgemeester met algemeene stemmen en één blanco biljet herbenoemd als ambtenaar van den j burgerlijken stand. De openbare vergadering wordt daarna- gesloten en de raad gaat in geheime zitting ter behandeling van een suppletoir kohier Hoofdelijken Omslag. Vergadering van den Raad der gem. ZIJPE, op Dinsdag 1 Sept. 1903, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heeren: Hulst, Bikkeren Mann, de beide eersten wegens ziekte. De verg. wordt geopend door den Wet houder, den heer G. Nieuwland. De heer Nieuwland zegtMijneheeren, wegens I ziekte van onzen Voorz., den heer Hulst, en de periodieke aftreding van den Weth., den heer Schuijt, ben ik in de noodzakelijkheid gebracht, deze verg. te openen. Ik verzoek den heeren Schuijt, I'rancis en Jimmink (de nieuw-benoemde raadsleden), op te staaD en den eed in mijne handen af te leggen. Nadat de heeren daaraan hebben voldaan, wordt overgegaan tot het benoemen van een Wethouder. Met 7 van de 8 st. (1 blanco) wordt de heer Schuijt tot Weth. herbe noemd. De heer Schuijt neemt deze benoeming aan, vooral, zooals de heer Schuijt zegt, omdat de harmonie tusschen B. en W. steeds zoo uitstekend is, en bedankt de leden van den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen. 1 Volgen de felicitaties. De heer Nieuwland overhandigt nu den voorzittershamer aan den heer Schuijt. De heer Schuijt neemt de leiding der verg. over en verzoekt den Secretaris, de notulen voor te lezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Wordt overgegaan tot het benoemen van een ambtenaar van den Burg. Stand. Met 7 van de 8 stemmen herbenoemd de heer Schuijt. Aan de orde is aanbieding der begroo ting. Voorz. vraagt, of de leden van den Raad er ook voor zijn, een commissie te benoemen, om die begrooting te onder zoeken. De heer De Moor meent, dat, met het oog op de belangrijke posten, in die begrooting voorkomende, een commissie zeer ge- wenscht is. Wordt met algemeene stemmen daartoe besloten. Als leden voor die commissie worden gekozen de heerenJ. van Beusekom, G. de Wit en Jb. de Moor. Volgt benoeming lid commissie wering schoolverzuim, wegens vertrek van den heer L. Teensma. In diens plaats wordt benoemd de heer W. Blaauw. De Voorz., de heer Schuijt zegt ver volgens Mijneheeren, nu zijn aan de orde het adres van den heer J. van Leverink, over de leverantie van schoolbehoeften en het adres van Hoofden van scholen, in verband met het adres van den heer Van Leverink. Het Dagelij ksch Bestuur wenschte deze adressen aan te houden tot de volgende vergadering. De heer De Moor zegt, liever de adressen nu te behandelen. In de vorige vergadering is het reeds uitgesteld, en ook met het oog op de begrooting acht hij het beter, de adressen nu te behan delen. Of het Dagelijksch Bestuur moet voor aanhouding gegronde redenen kun nen opgeven, dan kan spr. er zich bij neerleggen.Door afwezigheid van drie leden en omdat ik, zegt de heer Schuijt, den Voorz., den heer Hulst, zeer gaarne er bij tegenwoordig zag, zou ik het wen- schelijk achten, om het uit te stellen. Wat betreft de adressen in verband met de begrooting, ook daarvoor kunnen wij het in de volgende vergadering wel be handelen. Alzoo wordt nu besloten. Volgt benoeming onderwijzer te Sint Maartensbrug. Wordt met algemeene stemmen benoemd no.1 van de voordracht, de heer D. J. Bakker, thans te Haarlem. Tot telefonist te Het Zand wordt be noemd met algemeene stemmen de heer D. Jimmink Hz. te Het Zand. Volgt de rondvraag. De heer De Moor vraagt het woord en zegt Mijnheer de Voorz., ik zou B. en W. wel in overweging willen geven, om bij het benoemen van onderwijzers en onder wijzeressen in het vervolg ook het ad vies in te winnen van de schoolcom missie en om bij het geven van proef lessen door sollicitanten de schoolcom missie ook uit te noodigen, daarbij tegenwoordig te zijn. De schoolcommissie, mijnheer de Voorz., is in 't leven geroe- .pen om do belangen van het onderwijs in onze gemeente voor te staan, om toezicht te houden op het onderwijs en om alles, wat het onderwijs betreft, te behartigen, en nu ligt het, dunkt mij, op den weg van het gemeentebestuur, om bij het benoemen van onderwijzers en onderwijzeressen, wat toch wel een groot belang is, die commissie te raadplegen. Naar mijn oordeel kan de schoolcom missie in onze gemeente zeer nuttig werken voor het onderwijs, maar dan is het, meen ik, een vereischte, dat er meer samenwerking is tusschen het gemeente bestuur en die commissie; dan moet men elkander raadplegen en oordeelen samen over alles, wat het onderwijs betreft, en zou dat ook zeer zeker door de leden van de schoolcommissie zeer op prijs worden gesteld. Mijnb. de Voorz., ik zou gaarne willen vernemen, wat daar over uw opinie is. De Voorz., de heer G. Schuijt, en ook de heer Nieuwland ("Weth.) verklaren beiden, het volkomen met den heer De Moor eens te zijn, en in 't vervolg gaarne dien wenk ter harte te zullen nemen. Hierna sluiting. WIERINGEN. Al was het niet den len prijs, toch be haalde onze muziekvereeniging Harmonie den 5den prijs, een medaille, op het groot nationaal concours voor Harmonie- en Fanfare-gezelschappen, op 30 Aug. 1903 te 's-Gravenhage gehouden. N ieuwLeven, station NOORD- SCHARWOUDE. 31 Aug. 6000 stuks kool. Roode kool f ;2.80 a f 4.75, gele kool f 5.50 a 6i25 zilveruien f 1.25 af 1.50 zilvernepf 3.25 gewone uien f 1.80 gewone nep f 3.25 O ns Belang, station nEER- HUGOWAARD. 31 Aug. 6000 stuks kool Roode kool f2.80 a f 4.50, gele kool f 8.50.a f 6.50. Groentemarkt te BROEK OP LANGENDIJK. 29 Aug. 59500 bloemkoolen f2.50 a f8.26 63000 roode kooien f 3.25 a f 6.25, 12000 gele f6.26 a f 8, 7500 witte f 5 a f7.25 per i 100. 8000 bos wortelen f 1.80 a f3.50 per 100 bos. 35 balen nep f 2.50 a f3.80, 10 balen uien f 2 a f 2.30 per 50 K.G. 31 Aug. 66000 bloemkoolen f 2.70 a f 7, 51000 roode kooien f3 a f6.75, 11000 gele f5 a f7.26, 9000 witte f4.75 a f6.25 per 100. 12500 bossen wortelen f2.20 a f 3.40 per 100 bos. 8 balen nep f 3.20 a f4, 52 balen uien f 1.60 a f 2.30 per 60 KG. 1 Sept. 48000 bloemkoolen f 2.60 a f7.76, 47000 roode kooien f 3.26 a f 5.60, 6000 gele f 5 a f 7.25, 8000 witte f5 a f7 per 100. 15000 bossen wortelen fl.60 a f2.90 per 100 bos. 20 balen nep f2.80 a f3.30, 80 balen uien f 1.50 a f2 per 50 K.G. Groentemarkt te ST. PANKRAS. 29 Aug. bloemkool f4.a f6..per 100. 31 Aug. bloemkool f5.a f6.per 100. 31 Aug. bloemkool 2de soort f2.60.a f3.50.- per 100. Slaboonen f0.50.- a f0.60. per 1000. Marktbericht van WINKEL van 1 Sept. 1903. Groote muizen f 1.20 a 1.25, kleine muizen 0.50, uien f 1.85 per baal, drielingen f 1.50 nep f 1.50, komkommers f 2:50 a 3.60 per 100, bieten f 0.86 a 0.90 per 100, roodekool f 4.- per 100, gele kool f 6.- per 100, wortelen f 2.50 per 100 bos, appelen f 1.40 a 1.85 per mand, peren f2. a 4.60 per mand, pruimen f 0.55 a 0.70 per 100, snijboonen f 1.80 a 2.25 per 1000, slaboonen 0.50 a 0.55 per 1000. DERKSHORN, 31 Augustus 1903. Met oranje getooid en met blijde gezichten verscheen de jeugd reeds lang voor den be paalden tijd op 't Oost, waar de commissie voor de feestviering haar genoodigd had. Eerst een wandeling door het dorp met de muziek voorop dat bracht al dadelijk veel vrouwen en meisjes op straat, van welke laatsten velen den stoet vergezelden. Toen de oudste kinderen in drie groepen aan 't spelen om prijsjes buiten en de overigen tegelijker tijd aan 't trekken uit de tombola. Daarna allen naar de kolf baan, om naar de vertooning van de Poppenkast te kijken en onder de hand te profiteeren van de tractatie. Eindelijk 't Wien Neêrlandsch bloed nog eens gezongen en uit was de pret. Onder de bedrijven bracht de ringstekerij op fietsen een menigte menschen op straat en daardoor levendigheid op 't dorp. 's Avonds in de kolfbaan nog een uitvoering van 't fanfarekorps en een paar tooneelstukjes, gevolgd door een geanimeerd bal, zoo vierde Dirkshorn ieest op Koninginnedag. Wik- en Weegloonen. De gemeenteraad van HOORN besloot in zijn vergadering van jl. Dinsdag, de tegen woordige heffing van wik- en weegloonen te bestendigen. WIERINGEN. Op de van wege de Afd. Noord-Holland van „Het Nederlandsch Paarden-Stamboek" uit geschreven Stamboek- en Premiekeuring waren 5 2-jarige en 20 3 tot 7-jarige merriën aangevoerd. De prijzen zijn als volgt toegekend Van de 2-jarige merriën le prijs, f 25 de heer Jac. Doves2e prijs, f 12.50, de heer C. Maars 3e prijs, f 12.50, de heer C. Kroon. Van de 3 tot 7-jarige merriën le prijs, f 20.de heer Jb. Metselaar; 2e 12 50, Jb. Landman 3e 12.50, „V. Heyblok 4e 10.—, J. Breebaart 5e 5.—, Jb. N. Keijzer; 6e 5.—, W. Jz. Snooij 7e 5.N. Hellingman 8e 5.—, J. L. Rotgans. Herbenoemd tot wethouder te OUDCARSPEL de heer Jb. Pranger Jnz. en te ZUID-SCHARWOUDE de heer Jb. Greidanus. Vergadering van den Raad der gemeente WINKEL, gehouden op Dinsdag 1 Sep tember j]'svoorm. 10 uur. Afwezig de heer Breebaart. Na opening der vergadering worden de notulen van de vorige zitting gelezen en met dankzegging aan den Secretaris voor de zoo juiste weergeving onver anderd vastgesteld. Hierna is aan de ordeinstallatie van de heeren Over, Slooves en Timmerman, op 7 Juli 11. herkozen tot leden van den Gemeenteraad. Nadat deze heeren op een daartoe strekkende vraag van den Voorz. zich bereid verklaren, de bij de wet gevorderde eeden af te leggen, worden door hen ach tereenvolgens in handen van den Voorz. afgelegd de bij art. 39 der gemeentewet voorgeschreven eeden. Het is Voorz, aangenaam hen geluk te kunnen I wenschen met hunne herbenoeming, dankt hen voor den I ijver waarmede, en de vriendschappelijke wjjze waarop zij steeds de belangen der gemeente helpen bevorderen, spreekt den wensch uit, dat 't hun gegeven zalmogen zijn nog vele jaren deze betrekking te bekleeden en beveelt de belangen der gemeente opnieuw bij hen aan Ook in het vervolg zullen de heeren in elk opzicht op voorzitters medewerking knnnen rekenen. De heeren Over, Slooves en Timmerman ontvangen vervolgens de geluk wenschen der vergadering. Door (den jheer Over wordt alsnu nog rapport uitgebracht als afgevaardigde naar de onlangs te Hoorn gehouden tramvergsdering. De heer Over rapporteert dan, dat de rekening van de Stoomtram weg-Maatschappij „West-Friesland" over 1902 een nadeelig saldo van f 7832.81 aanwees. Het nadeelig saldo over 1901 bedroeg f 8600. Wat aangaat de opbrengst van het personenver voer, bleek, dat dit in 1902 f 22992.70' heeft opge bracht, tegen f 20000 in 1901. Het goederenvervoer bracht op f 9624.in 1902. Van de destijds bijgeleende schuld van f 100000. ten behoeve van het rollend materieel, is f 63000. gebruikt en denkt men met het restant van f 87000. het nog 6 jaren te zullen volhouden. üit de rekening van 1902 bljjkt dus, dat de toestand gunstiger wordt en zal deze nog beter worden als het goederenvervoer in de toekomst, naar men verwacht, meer zal toenemen. Voorz. zegt den heer Over dank voor zjjn rapport en laat hierna de rondvraag volgen. Deze levert niets op, waarna sluiting der vergadering. Gemeente 8CHAGEN. Ingeschreven van 29 Aug. 1 Sept. 1903. Geboren, Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenPieter van der Oord, 72 jaren, weduwnaar van Dieuwertje Buis. Gemeente ANNA PAULOWNA. Ingeschreven van 1—31 Aug. Geboren Anna Cornelia d.v. A. Blaauboer e.v. T. Asjes. Leendert, z.v. G. van Zandwijk e.v. N. Rezel. Hendrik z. v. M. Klok e.v. A. Vink. Dederika Helena Johanna, d.v. C. Dito e.v. J. H. M. Hoogenbosch. Bouwen, z.v. G. Zoon e.v. N. van Twuiver. Anthonette d. v. G. Schoon. Maartje d.v. A. M. van Mullem e.v. G. de Graaf. Geertje d.v. G. van Twuijvere.v. R. Visser. Overleden Antje Kranenburg oud 3 jaar, d.v. Hendrik Kranenburg e.v. Trijntje Pran ger. Albert Tiel, oud 15 dagen z.v. Abert Tiel e.v. Johanna Mosch. Getrouwd: Theodorus Philippus v.d.Waai en Jacoba Petronella de Graaf. Simon Hoogmoed en Pietertje van Ekeren. Ondertrouwd: Geene. Gemeente ZIJPE, Ingeschreven vaD 2128 Augustus 1903. GeborenGertruda Anna, d. v. Cornelis van Beusekom en Grietje de Jongh. Grietje Maria, d. v. Cornelis Kant en Aaltje Houter. Gerrit, z.v. Jacob Witsen en Aafje Breed. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. Macedonië. 0 In ofSciëele kringen wordt verklaard, dat de toestand bevredigender wordt, vooral te Mo- nastir. Twee groote afdeelingen opstandelingen heeten daar omsingeld, en men meent, dat de Turksche troepen "binnen een week meester van den toestand zullen zijn. Dat is een allergunstigst bericht, maar het Fransche blad de Temps heeft heel andere berich ten uit Konstantinopel. Er moeten verschillende ontmoetingen hebben plaats gehad tusschen Turken en Bulgaren, maar de Turken konden de opstande lingen geen ernstige verliezen toebrengen. In het Peringebergte lieten de opstandelingen een Turksche kazerne in de lucht vliegen, bewoond door 200soldaten, die bijna allen omkwamen. Een huis, waarin 50 soldaten gehuisvest waren, werd eveneens door ontploffing vernield. Zij bezetten bovendien een belangrijke stelling in de bergengte van Demir-Kapu die den toegang van het Macedonische binnenland naar de vlakte van Salonika beheerscht. Deze stelling is van zeer groot belang. Als tegenhanger kan weer dienen, dat de Turken de stad Neweska hernamen, 200 Bulgaren werden gedood Uit verschillende berichten blijkt wel, dat de eerste lezing alsof de opstand spoedig gedempt zal zjjn, optimistisch is. De waarheid is, dat de opstand zich steeds meer uitbreidt. De opwinding van de Turken wordt hoe langer hoe grooter. De opstandelingen hebben herhaaldelijk verzekerd een uitbarsting van Mohammedaansch fanatisme te willen uitlokkenen het schijnt, dat zjj daarbij wel succes hebben. De gewelddadigheden van de revo- ut ionnairen hebben in verschillende plaatsen geleid tot represaille-maatregelen van de zijde der bevolking en van de Turksche troepen de officieren hebben het gezag over hunne soldaten verloren; en allen beyve ren zich de geliefkoosde Turksche uitroeiïngspolitiek, en niet alleen in Macedonië, door te zetten. Dien tengevolge dreigt niet alleen gevaar voor de vreemde consulsde Amerikaansche gezant seint zelfs, dat pogingen zjjn gedaan om het Amerikaansche Euphrates-college in brand te steken, en dat hij vreest voor het leven van de Amerikanen in Turkije. De actie in Bulgarije wordt ook steeds levendig gehouden Dagelijks bevatten de Bnlgaarsche bladen lange lijsten, waarin de dooden bjj name genoemd worden. Het geheele land door zijn inschrijvingen geopend ten bate der slachtoffers en tot steun der strjjdenden. Kolonel Yankoff is met een groote bende Macedonië binnengedrongen, terwijl meer Bulgaarsche troepen zullen volgen. Stndenten in de chemie houden zich bezig met den aanmaak van dynamietbommen. De Bulgaarsche regeering beeft het noodig geoor deeld, paal en perk te stellen aan deze hulp. Te Belgrado heeft Zondag de aangekondigde groote vergadering plaats gehad. 8000 Menschen namen er aan deel. Een motie werd aangenomen, waarin werd verklaard, dat Servië, bezield door den wensch in de toekomst onlusten in Oost-Europa te voorkomen, niet onver schillig kan blijven bjj den tegenwoordigen toestand in Oud-Servië en Macedonië. De vergadering is van oordeel, dat de vrede in Macedonië slechts is te verkrjjgen, indien de Balkan- staten, onder erkenning van de souvereiniteit van den Sultan, belast werden met het herstel van de orde. Een commissie is benoemd om na te gaan, hoe de wenschen, in de motie uitgedrukt, kunnen worden verwezenlijkt. De algemeene opstand is geproclameerd in ver schillende districten van noordelijk Macedonië, gele gen bjj de Bulgaarsche grens, waar het tot nu toe nog rustig was. Deze opstand wordt aangevoerd door de bekende leiders generaal Zontchef en kolonel Jankoff. De oorlog tnsschen Turkjje en Bulgarije is onver- mjjdelijk. Hervormde Gemeente SCHAGEN. 6 Sept., Geen dienst. Hervormde Gemeente NOORD-ZIJPE. 6 Sept., v.m. 9'/2 uur, OudeBlui s Hervormde Gemeente KOLHORN, 6 Sept., v.m. 9'/2 uur, Ds. Briedé. Doopsgezinde Gemeente ZI-JPE. 6 Sept., v.m. 9% uur, Zijpe-Zjjpe. Hervormde Gemeente HA RIN GC ARSPEL. 6 Sept., Geen dionst. Hervormde Gemeente WINKEL. 6 Sept., Ds. Onnekes* Hervormde Gemeente CALLANTSOOG. 6 Sept., Geen dienst. 6 Sept,, v.m. 10 uur, Westerl. Ds. II.Bax. Hervormde Gemeente WIERINGERWAARD. 6 Sept., n.m. half twee, Ds. Kooiman. Hervormde Gemeente SINT MAARTEN O. a. 6 Sept., v.m. 9 lj2 uur, Valkoog. Hervormde Gemeente ANNA PAULOWNA. 6 Sept., Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente BARSINGERHORN. 6 Sept., Barsingerhorn, Ds. Kooiman, ALKMAAR, 29 Aug. Aangevoerd 5 Paarden f 70.— a 150.— 40 Koeien en ossen 150 a 290. 12 nucht. Kalveren 12.a 25. 60 magere Schapen 10.a 22. 62 magere Varkens 16.a 19. 148 Biggen 7.— a 9.50 1 Bok 10 a 4594 pond Boter, p. pond .50 a .60 Kipeieren per 100 3.50 a 4. ALKMAAR, 31 Aug. 1903. Aangevoerd 10 Koeien en ossen f 170.a f 270124 Vette kalveren f 40.a 96.per Kg. f .80 a .90, 31 nuchtere idemf 12.— f 24.843 vette schapen f 18.a 28. 0 lammeren f a 225 vette varkens per Kg. f .36 a f ,44, 53 mager© idem, f' 15.a f 17. PURMEREND, 1 Sept. Aangevoerd: 859 runderen, waaronder 624 vette id. f0.60 a 0.74 p. K.G., 235 melke en gelde f 130 a 280 p. st.. beide lager prijs stug, 195 vette kalveren f 0.60 a f0.80 p. Kg., vlug, 208 nucht. f12.a f 25.vlug, 28 paarden, 2171 schapen f 21a 1 29. en 400 lammeren f 12 a 119, beide lager prijs stug, 298 vette varkens f .40 a f .43 p. K.G., 121 magere id. f 16.a f 22.matig, 368 biggen f 5.a 8. matig, 57 stieren. 60 manden appelen f 3 a f 7 90 man den peren f 2 a f 5. Kleine kaas f 27.50 middelbare f Goudsche f aangevoerd 269 stapels. 1024 kg. boter fl.10 a f 1.20, kipeieren f 3.70 a f 4.10, eendeieren ff).

Schager Courant | 1903 | | pagina 6