A T J E H. 373ste Staatsloterij. Getrokken Prijzen. Plaatselijk Nieuws. Algemeen Belang. Weerstandskas. INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Panglima Polem en zijn zwager Toeang Koe Radja Keumala hebben zich Zondag onderworpen. Uit bovenstaand telegram blijkt, dat de onderwerping van dit Atjeh-hoofd nu een feit geworden is. Dat is een hoogst belangrijke gebeurtenis. Want welke hoofden in Atjeh er ook het bijltje bij neerlegden, Panglima Polem wist van geen buigen Onze troepen mochten zijn land bezetten en hem er uit verjagen, tot onderwerping brengen konden /ij hem niet. Telkens uit zijn schuilhoeken opgejaagd, bleef hij ons tegenstand bieden en was hij aldoor het hoofd van het verzet in Atjeh. Daaraan is thans een einde gekomen. De loop, dien de zaken onder onzen vastberaden en doortastenden Van Heutsz namen, is ook dezen dapperen Panglima tenslotte te machtig geworden. Zijne moeder en een zijner vrouwen waren reeds in onze handen gevallen en thans heeft hijzelf het hoofd gebogen en zich aan generaal Van Heutsz overgegeven. Die overgave kan niet anders dan in Atjeh diepen indruk maken, in de eerste plaats op Panglima Polem's talrijke invloedrijke betrek kingen en in het algemeen ook op het Atjehsche volk. Al is de strijd met deze onderwerping nog niet geëindigd, al zijn er nog hoofden, die den weerstand nog niet hebben opgegeven, al zullen er nog menigmaal roofbenden te de verschillende in het gebouw aanwezige werktuigen, vormen enz., wordt begroot op een bedrag tusschen de f 50.000 en f 100.000. De fabriek is voor ongeveer vijf jaren nieuw opgericht. WIERINGER WAARD. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag jd. zijn bij verschillende landbouwers schapenen lammeren te water geraakt, bij een boer in den omtrek twee paarden wat kan hiervan de oorzaak zijn Sinds eenigen tijd zwerft hier een hondje van een bekende bedelaarsfiguur. Men wil beweren, dat dit diertje de oorzaak kan zijn. WIERINGERWAARD. Vrijdag a.s. zal onze gemeente worden bezocht door den Commissaris der Koningin. Ieder, die Z. Excell. wenscht te spreken, kan zich daartoe van te voren aanmelden. De Nederlandsche Vereen i- ging voor Gemeentebelangen hield Zaterdag onder leiding van den vice-voorzitter, den heer Verploegh Chassé, burgemeester van Vlaar- dingen, bij verhindering van den voorzitter, den heer F. B. 's Jacob, burgemeester van Rotterdam, hare algemeene vergadering in het Hotel Wittebrug te Scheveningen. Na verschillende onderwerpen kwam daar ook aan de orde art. 264 der Gemeentewet. Daarbij werd door den heer Eysinga in 't licht gesteld, dat het hoogst onwenschelijk zou zijn, de kohieren voor den hoofdelijken de ttl Z, Ui IC 11 CA uivllif,""- m AUU J fi bevechten vallen, ongetwijfeld zijn wij door omgiag weder geheim te doen zijn. Wel zijn deze onderwerping een goed eind verder gevorderd op den weg, die tot het algeheele bedwingen en de duurzame pacificatie van Atjeh moet leiden. Deze onderwerping is hoofdzakelijk het werk van generaal Van Heutsz, die doorzijn krachtig ingrijpen en uitstekend beleid dit resultaat heeft verkregen, waarvoor hem dan ook allerwege de grootste hulde wordt gebracht. Edelmoedige Jantjes! Te ROTTERDAM arriveerde van Java het Nederlandsche stoomschip Solo, van de Rot- de kohieren voor de bedrijfs- en de vermo gensbelasting geheim, doch dit vond zijn oorzaak in den wensch, de impopulariteit dier wetten zooveel mogelijk te matigen, om de kans van aanneming dier wetten te ver- grooten. Geenszins heeft men met het beginsel der publiciteit willen breken. Veeleer is 't gewenscht aan te dringen op publiciteit der kohieren voor die beide belastingen. Spr. beveelt een en ander aan in de aandacht dei Staatscommissie voor de Gemeentefinanciën. Na nog eenige discussie wordt de conclusie van het bestuur, waarin deze zich ook uit- terdamsche Lloyd, kapitein M. Gantvoort, aan spreekt vóór publiceering, goedgekeurd. heeren namen de benoeming aan. Met algemeene stemmen is besloten Koninklijke goedkeuring nog dit jaar aan te vragen. Daarna rondvraag en sluiting. Marktbericht van WINKEL, van 8 Sept. 1903. Nep f 1.55 a f 1.75, Uien f 1.— a f 1.55 per baal. Peren f 5.- a f 5.30, Appelen f 2.— a f 3.50 per mand. Slaboonen f 0.40 a f 0.56, Snijboonen f 1.70 a f 2.20 per 1000. Komkommers 2 a 5'/i cent per stuk. Muizen f l.Blauwe aardappelen f 1.20 per 36 K.G. Bloemkool f 5.Bieten f 0.65 a f 0.75 Groentemarkt te SINT PANCRAS. 7 Sept. slaboonen f 0.40 a f 0.66 per 1000; bloemkool le soort f 3 a f 4 1002e soort f 1.80 a f 2.50 p. 100. Nieuw Leven, station NOORD- SCHAR WOUDE. 7 Sept. Aanvoer 6500 stuks kool. Roode kool f 2.80 a f 3.50gele kool f 4 a f 5 per 100. 8 Sept. Aanvoer 2300 stuks kool. Roode kool f 3 a f 3.50gele kool f 3.60witte kool f 4.50 per 100. Ons Belang, station HLER HUGO WAARD. 7 Sept. Aanvoer 6000 stuks kool. Roode kool f 1.80 a f 3.50gele kool f 6.25 a f 5.50 per 100. Groentemarkt te BROEK OP LANGENDIJK. 6 Sept. 66000 bloemkoolen f 2.10 a f 5.76 62000 roode f3 a f5.26, 7600 gele f450af 6, 8500 witte f3.75 a f6.25 alles per 100. 6000 bossen wortelen f 2.80 a f 3.30 per 100 bos. 47 balen nep f 2.90 a f 3.30 per 50 Kg. 7 Sept. 58000 bloemkoolen f 2.50 a f 5.75, 46000 roode f 3 a f 6.26, 8000 gele f 4.25 a 7.25, 10000 witte f3.50 a f5.75 alles per 100. 11000 bossen wortelen f 1.90 a f 2.70 per 100 bos. 30 balen nep f 3 a f 3.60 per 50 Kg. 8 Sept. 43000 bloemkoolen f 2.60 a f 6, 33000 roode f3 a f5.26, 9000 gele f 4 a f 6.50, 11000 witte f 4 a f 6.60 alles per 100. 9000 bossen wortelen f 1.70 a f 2.90 per 100 bos. 27 balen nep f 3.40 a f 3.50 per 60 Kg. Kleine partijen uien, welke werden aan- gevoerd, golden f 1 a f 1.50 per 50 Kg bieten boord van welk schip op de reis overleed de olieman A. J. van Vliet, nalatende een vrouw en vijf kinderen. Door kapitein Gantvoort werden de nage laten goederen van den overledene, zooals gebruikelijk is, zeer in het voordeel van de nagelaten betrekkingen bij opbod verkocht. Deze verkooping, waarbij zoo bleek het goede hart der medeschepelingen, bracht op f 625.35. Als een staaltje van gulheid kan dienen, dat o. m. werd betaald voor 4 paar pantoffels f 35, voor 4Vi ons tabak f 39.75, voor 3 paar sokken f 27.76, voor 2 koperen tabaksdoosjes1 f 47, voor 2 veeren kussens en sloopen f 47, voor een emmer f 36.50 en voor een pak lucifers f 161. Hulde verdienen kapitein Gantvoort, de officieren en de overige opvarenden van de Solo, geen uitgezonderd, voor hunne kranige uiting van menschlievendheid. Van de Belgische grenzen schrijft men aan de N. R. C. Wegens de schaarschte van vet vee in België en den daarmeê gepaard gaanden buitengewoon hoogen prijs van het rundvleesch, was er in den laatsten tijd in deze streken groote vraag naar vette varkens. Vlaamsche kooplieden gingen van hof tot hof en besteed den hooge prijzen niet alleen voor vette var kens, doch ook voor biggen. Vette varkens werden verkocht tegen 45 a 48 cent per kilo levend gewogen, en biggen van 6 weken golden f 10 a f 12 per stuk. Ofschoon de invoer van levende varkens in België verboden, is gingen deze geregeld over de grenzen, zonder dat men van bekeu ringen veel vernam. De ambtenaren hadden het zoo druk met de veesmokkelaars, dat zij van het varkenssmokkelen niets bemerkten. Daarenboven wordt er voor het inbeslagnemen van varkens, uit Nederland afkomstig, geen premie aan de ambtenaren betaald, maar voor rundvee wel, en nu willen sommigen dat dit ook van invloed is. Hoe het zij, wekelijks gaan er ongestraft een groot aantal Neder landsche varkens frauduleus over de grenzen, dit is een feit. Aan de Belgische regeering is dit natuur lijk niet onbekend. De landbouwer-afgevaar digde, de heer Fr. van Brussel, die zelf aan de Nederlandsche grens woont, heeft er de regeering laatst nog over geïnterpelleerd, en de minister van landbouw beloofde, met zijn collega van financiën „de zaak in ernstige overweging te nemen." En thans heeft men aan het ministerie van landbouw een maat regel genomen, die wel niet direct aan het varkenssmokkelen een. einde maakt, maar die het kwaad in zijn oorsprong zal aantasten. De voornaamste oorzaak toch, waarom de Belgische varkenshouder bij ons ter markt kwam, was gebrek aan goed fokmateriaal ten zijnent. En hierin tracht de minister thans te voorzien. Hij heeft namelijk bepaald, dat voortaan de landbouwschool te Gembloux tegen niet te hooge waarde varkens van een deugdelijk ras zal afleveren aan de Belgische landbouwers. De prijs is bepaald op 1.25 francs per kilo. Doch aan landbouwfokkers is eene belangrijke prijsvermindering toege staan, welke voor zeugen 25 procent, en voor beeren 60 procent beloopt. Deze maatregel der Belgische regeering zal zeker den Belgischen landbouwer ten goede komen, doch aan onze grensbewoners weer een scbadepostje bezorgen. Vooral de kleinere landbouwers in deze streken verdienden toch in den laatsten tijd met het leveren van big gen voor de Belgische markten veel geld, en te vreezen is het, dat dit langzamerhand zal verminderen. Brand te KROMMENIE. Maandagnacht omstreeks 12 uur ontstond brand in de llnoleumfabriek der alhier ge vestigde naamlooze vennootschap De Neder landsche Linoleumfabriek, waarvan directeu ren zijn de heeren W. en P. H. Kaars Sijpe- ateijn. De brand, waarvan de oorzaak nog onbekend is, is uitgebroken in de drukkerij, gelegen in de bovenste der vier verdiepingen De heer Th. Blok, van St. MAARTEN, is geslaagd voor de Hoofdakte L.O. Te BARSINGERHORN heerschen de mazelen, zoodat in de laatste week reeds meer dan de helft der schoolgaande kinderen absent is. Opening der State n-G e n e r a a 1. De St. Ct. no. 210 bevat het programma voor de opening van de zitting der Staten- Generaal, te 's-GRAVENHAGE, op Dinsdag den 15den September. Naar we vernemen, is dit jaar de heer W. Klerk te NIEUWE NIEDORP sedert 50 jaar belast met het uitsteken van de vlag op den toren aldaar6 jaar deed hij het voor zijn moeder en reeds 45 jaar is het z ij n werk. Ofschoon een vlaguitsteker, als hij niet naar beneden valt, oud kan worden, is het toch een te eigenaardig jubileum, om het niet te vermelden. Bovendien kan men nooit weten, waar zoo'n berichtje misschien goed voor is. Men meldt uit HAARLEM Het heeft maar weinig gescheeld, of het beroemde Haarlemsche orgel in de St. Bavo had tot het verleden behoord. Dinsdagochtend toch tegen kwart voor twaalf uur was een loodgieter bezig met gloeiende bouten in een goot te soldeeren in de Z.-Westelijke zijbeuk, waarin zich dat orgel bevindt, toen het droge, vermolmde hout daaronder vuur vatte. De man trachtte dit te blusschen met een em mertje water, doch het vuur vrat zoo door, dat het lood smolt en in straaltjes langs den muur droop en vlam en rook spoedig uit sloegen. Dit werd gelukkig gezien door de heeren Van den Broek, van wie er een weg- ijlde om een slangenwagen te halen, waarna met een straal van de waterleiding het gevaar werd bedwongen. Het eenige centimeters dikke hout onder het leiendak was reeds tot op een hoogte van bijna twee meter verkoold en ware het onheil een kwartier later geschied, dan zou, omdat dan de toegang tot den zol der gesloten zou zijn geweest, de ramp niet te overzien geweest zijn, want de wenteltrap, die naar den zolder leidt, zou men dan door den rook niet meer hebben kunnen beklim men en het punt, waar de brand was, is goed 14 meter van de straat af. Zeer slordig. Den 26sten Juli werd door een belangrijke firma te EINDHOVEN een brief verzonden naar Hamburg, die daar den 26sten Augus tus werd besteld. Bij navrage kreeg de firma het nuchtere antwoord, dat een postzak was blijven liggen in een wagen, die juist opdien datum in herstelling werd genomen en dat de correspondentie daarin is blijven rusten, totdat hij na vier weken weer in gebruik genomen werd. WINKEL. Dinsdagavond vergaderde onze afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering ten huize van den heer P. Buij. Opgekomen twaalf leden. Besloten werd zich aan te sluiten bij de provinciale propagandacommissie. Als leden daarvan prefereerde de vergadering de heeren Ds. L. van Cleef te Aalsmeer, D. de Clercq te Bloemendaal, H. Feisser te Schagen, Ds. P. J. Glasz te Alkmaar en P. Walig te Krommenie. 't Was het bestuur nog niet gelukt, klaar te komen met een spreker voor een der eerst volgende maanden. De vergadering machtigde het bestuur om verdere pogingen te doen en daarvoor zoo mogelijk en noodig de kas der afdeeling aan te spreken. De penningmeester werd verzocht de volgende maand de contri- butiën op te halen. Op voorstel van een der leden zal er voortaan een collectebus geplaatst worden in het lokaal, waar de vergaderingen zijn. j De Secretaris zal informeeren naar het tooneelstuk, waarvan een fragment den leden bekend was en dat betrekking heeft op de noodzakelijkheid van Staatspensionneering. In de districten NOORD- e n bewuste zaak toch zeker niet te noemen. Moest de heer B., waar hij den hoer Jonker toevoegt, niet te moeten vergeten dat de raadsleden zitting hebben voor de geheele gemeente en niet voor een gedeelte er van, voor Haringhuizen eveuzoogoed als voor Kolborn opeen stembureau aandringen.Waar de heer B. zulks niet doet, zou men kunnen zeggen „dat is stelselmatige bevoorrechting j van het eene deel der gemeente boven het andere." Den afstand van Kolhorn naar Barsingerhorn had hij achterwege kunnen laten, wijl deze vrijwel gelijk staat met dien van Haring- huizen en Poolland, en wanneer de kiezers te Kolhorn geneigd zijn zich vooraf te ver- j kleeden, zal zulks in de andere verwijderde j onderdooien der gemeente stellig ook het geval zijn. De uitdrukking aan het adres van den Voorz., „dat deze er zich nu wel kon uithel pen", zal door velen zeker ongepast worden genoemd en doet denken aan een kind, dat gaat dwingen, wanneer het niet direct dat gene krijgt, waar het om vraagt. Moest de heer B. (wat ook op den heer De Zeeuw van toepassing is) niet spreken van verdeeldheid en scherpte onder de ingozete- I nen, want, wanneer zij daarvoor werkelijk j vrees koesteren, waarom dan niet direct toe- gegeven aan het beginsel van den heer Jon- 1 ker, om Haringhuizen en Kolhorn gelijk te stellen. De kiezers in Poolland en aan de j Kreil zullen voorloopig ten deze geene ver- j deeldheid in de gemeente brengen. Bovendien behoeft de heer De Zeeuw niet aan te dringen op middelen, om het den j kiezers gemakkelijk te maken, tenminste wanneer het waar is, wat men zegt, dat die heer bij zijne benoeming tot lid van den Raad j niet eens kiezer was, voor de waarheid van welke bewering ik niet insta, maar wel weet ik zeker, dat de heer De Zeeuw op de kiezers- I lijst, die vastgesteld werd 22 Maart 1900 en j j alzoo geldende was tot de herziening in 1901, i niet voorkwam. Tot dat tijdstip heeft hij er zich dus niet bijzonder voor geïnteresseerd, doch een mensch kan spoedig veranderen van gedachten, maar dit neemt niet weg, dat Gemeente OUDE NIEDORP. Ingeschreven van 181 Augustus 1903. Geboren1 Aug. Gnurtje, d.v. Cornelie van der Kommer en vau Ma&rtje Houwertje. 11 Aug. Gerardut, z.v, Theodorua Veldman en van Aalje Koemeesïer. 22 Aug. Anna, d. v. Cornelia JoDg en van Maria Stam Ondertrouwd en Getrouwd; Geene. Overleden15 Aug. Arie Pijper, z.v. Pieter Pijper en van Trijntje Smit, 3 jaar, Gemeente OUDKARSPEL. Ingeschreven van 1 31 Augustus 1903. Geboren; Gerrit, z.v. Cornelia Weeland en Tryntje Beets. Jacoba Catharina, d.v. Jacob Boot en Antje Dekker. Jan, z.v. Cornelia Bierman en Aagje fluis ter. Jacob, z.v. Gerrit Bakker en Dieuwertje Vel. Martinus, z.v. Martinus Zut en Alida Geertruida Strooper. Gehuwd: Cornelia Pool, oud 32 jaren en Geertje Kuiper, oudk29 jaren. Overleden: Klaas Stammes, oud 74 jaren. Trekking van Maandag 7 Sept. 1903. 4e klasse, le lust. No. 3826 f 1000. No. 3963 en 6185 elk f 400. No. 1574 1949 3428 6496 en 19607 elk i 100. Prijzen van f 66. innn t Q irw> vau Eeuaeuieu, maar uie ueemt, mee wev, uai f8.50 a f9 per 1UUU, rammenas io per 1UUU, i 0, r r - f, -n m iainn er veel grond voor bestaat, aan een afspraak koolrapen f2.70 a f3.10 per 100. j tng8chen8 bedoelde raadsleden te denkeD' Schagen, 9 September 1903. De H a r m o n i e k a p e 1 trof het Zondagavond niet zoo heel erg best met haar tweede Zomerconcert in den tuin van den heer C. Broersma. Was het den geheelen dag mooi weer geweest, gedurende het concert begon het te regenen, zoodat het zitten buiten niet direct aangenaam was, en daar onder, het kon niet anders, moest het concert lijden. Dat was jammer, want zooals steeds muntte het programma uit door een zorgvul dige samenstelling en een uitstekende uit voering der verschillende nummers. De heer L. A. Schouten oogstte met zijn kapel weer veel succes, waartoe de heer G. Hulsman zijn deel bijdroeg met een mooie solo voor fluit. Met zeer veel genoegen hebben we ook dit concert weer bijgewoond. Door de Vereeniging Algemeen Belang zullen wederom ten dienste der verschillende vrachtrijders 6000 vrachtkaarten worden uit gegeven. Zooals dat de vorige maal is ge schied, bestaat er ook nu weer tegen f5,— per stuk gelegenheid advertenties op deze kaarten te plaatsen (zie adv. in dit nummer). De kaasfabriek Wilhelmina te Berkhout teekende voor deze instelling een bedrag van f 102 kaasfabrieken in de Beemster tee kenden voor f 26 en f10 Postspaarbank. Wat bedoelt de heer B. bij de bespreking I omtrent het al of niet gelijktijdig behandelen j of inzenden der adressen van kiezers te Kolhorn en te Haringhnizen, met de uitdruk- j king: „dat had misschien zijn reden"? Wijst dat niet op verdachtmaking, onder bedekten term, van de toen zitting hebbende raadsleden en zou niet menigeen kunnen zeggen „Zoo de waard is, vertrouwt hij zijn gasten En wat geeft nu de geheele bewering van den heer Breebaartte denken en te overwegen dat hij, een raadszetel veroverd hebbende,met eene meerderheid van drie stemmen, zich niet gerust gevoelt omtrent zijne aftreding in 1905. j Wilde hij den schijn voor zoo iets niet op zich laden, dan ware het raadzaam geweest, i het stembureau te Kolhorn tot na dien tijd te laten rusten. Immers, het is zonneklaar, dat, wan neer te Kolhorn een stembureau is, de kiezers in dat deel der gemeente, vooral bij ongunstig weer, van veel betere conditie zijn omtrent het stemmen, dan die te Haringhuizen en in andere onderdeden der gemeente, en het is denkbaar, dat, wanneer de kiezers, welke den heer B. als raadslid wenschen, voor het meerendeel in de evengenoemde wijken woon achtig waren, de heer Breebaart niet op een stembureau te Kolhorn zou aandringen. Het is dan ook mijn innige wensch, dat de Raad dezer gemeente besluit, geen stem bureau te Kolhorn, óf ook een te Haringhui zen daar te stellenmaar wenschelijker is het misschien, vooral om de gedachte aan eene minder zuivere bedoeling ten deze van den heer Breebaart Aan het postkantoor Schagen en de daar- ueu, "eer isreenaarr geen ingang te doen .Hor hnlnkflntnren werH crprln- vinden, dat de geheele zaak tot na 1905 blijft rusten. Bij voorbaat dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, Een Kiezer te Barsingerhorn. 1 onder ressorteerende nulpkantoren werd gedu rende de maand Augustus ingelegd f 17929.17 terugbetaald f 10327.83. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6061. Bij Kon. Besl. is, met ingang van 1 October, aan mr. A. van Haarlem, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van griffier bij het Kantongerecht te Schagen en benoemd tot griffier bij het Kantonge recht te Schagen, mr. P. I. dn Pui, thans plaatsvervangend griffier bij den raad van beroep (ongevallenverzekering), advocaat en procureur te Utrecht, tevens beëedigd klerk ter griffie van de arrondissements-rechtbank aldaar. Dinsdagavond vergaderde in het lokaal van den heer W. Roggeveen Cz. 6 Sept. 1903. Marktberichten. de afd. Schagen van „Het Witte Kruis". De opkomst was natuurlijk weer gering. »t r-ma4P n a Na de gewone werkzaamheden en de mede- ®.P deeling van een paar ingekomen stukken, 14Jioeien en ossen f werd overgegaan tot de behandeling van reglementswijziging. Het resultaat van een uitvoerige discussie was, dat in het reglement zal worden opge nomen de bepaling, dat elk jaar een bestuurslid aftreedt, dat dan niet dadelijk herkiesbaar is. Naar de algemeene vergadering te Amster dam zullen één of twee afgevaardigden ALKMAAR, 5 Sept. Aangevoerd Paarden f a 57 Koeien en ossen „170. 27 nucht. Kalveren 10. 106 magere Schapen 10. 84 magere Varkens 14. 282 Biggen 4.50 6 Bokken 4. 8296 pond Boter, p. pond .55 Kipeieren per 100 8.50 1908. Aangevoerd a f 124 162 Vette kalveren f 40.a 110.per Kg. f .80 a .90, 27 nuchtere idem f 12.— f24.,454 vette schapen f20.a 28.— lammeren f a 252 vette varkens per Kg. f .39 a f .44, 58 magere idem, f 17.a f 19. a 280.— 25.— 27.— 17.— 8.50 12.— —.62» 4.— van het gebouw, op een plaats waar onge- ZUIDSCHARWOUDE van den polder Geest- veer een kwartier te voren nog personeel moet zijn geweest. Het groote gebouw, waarin zich de druk kerij en de kurkmalerjj bevonden en waarin talrijke rollen linoleum, kurk, olie en derge lijke licht ontvlambare stoffen aanwezig waren, is totaal uitgebrand. Alleen de hooge romp is bijna in zijn geheel blijven staan. Het machinegebouw, dat er vlak naast staat, heeft men door het krachtig optreden der spuiten, daarin bijgestaan door de inmid dels uit Worverveer door den waarnemenden burgemeester, den heer J. van Wermeskerken, gerequireerde stoombrandspuit, weten te behouden, zonder dat dit eenige schade van beteekenis heeft geleden. Dank zij het kalme weer, is de brand tot het gebonw der linoleumfabriek beperkt gebleven. Was er meer wind geweest, dan zouden de in de onmiddellijke nabijheid van het brandende perceel staande groote fabrieken ook gevaar hebben geloopen. Naar vernomen wordt, moet alles op beurs- Jiolis zijn verzekerd. De schade, welke voor- oopig moelljjk is te ramen in verband met mer Ambacht schijnen de ratten wel het talrijkst te zijn. In deze twee districten toch zijn gedurende dezen zomer nagenoeg 10.000 doode ratten ingeleverd. De voortzetting van den strijd tegen deze schadelijke dieren blijkt dus wel noodig te zijn. uaui .6„„„ ALKMAAR, 7 September. Op de ge- kunnen worden gezondentwee werd zeer houden groote najaarspaardenmarkt waren wenschelijk geoordeeld men wilde het echter j aangevoerd 881 paarden en veulens. De j prijzen niet verplichtend stellen. Voor de benoeming van personen tot ver schillende functiën zal voortaan de volstrekte meerderheid worden vereischt. In het reglement werd ook de clausule opgenomen, dat het bestaan der afdeeling met 30 jaar werd verlengd. De heer G. Zijlstra alhier is opgeroepen voor het tweede gedeelte van bet vergelijkend examen voor Hoofd der School voor M. U. L. O. te Gorredijk. Op de kaasmarkt van heden waren aange voerd 61 stapels kaas, waaronder 53 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 26.6 stapels commissie 23.50 en 2 stapels middelbare f "23.50. Aan gewicht was er aangevoerd 22902 KG. Mijnh. de Red. I In verband met het verhandelde in de vergadering van den Raad dezer Gemeente, d.d. 1 dezer, verzoek ik U beleefd het vol gende in Uw blad te plaatsen. Bij lezing van Uw desbetreffend verslag maakte ik bij mjjzelven de opmerking, dat de heer Breebaart, bjj de inleiding om een wachtersknecht tot baas bevorderd te 't Zand. p^e" Wt^aafgihaMd,1 wSfp^Wd0 tets In diens plaats ls thans tot brugwachters- £alt aan te merken 0.a. L n/\L I aam Ja n aav IJ. U Aft W T 1« varieerden van f 70 tot f 500. De handel was vrij goed door de aanwezig heid van tal van vreemde kooplieden, i PURMEREND, 8 Sept. Aangevoerd: 749 runderen, waaronder 541 vette id. f 0.60 a 0.76 p. K.G., 208 melke en gelde 'f 130 a 280 p. st.. beide prijshoud. stug, 190 vette kalveren f 0.60 a f 0.80 p. Kg., vlug, 196 nucht. f12.— a f 24.—vlug, 21 paarden, j 1113 schapen f 20.a f 29.hooger prjjs vlug, 820 lammeren f 18.— a pryah. matig, 2 <8 vette varkens f —-43 p. K.G., 83 magere id. a f 20.—, stug, 418 biggen f 5.— a matig, 41 stieren. 90 manden appelen f 3 a f 7 70 den peren f 8 a f 8. Kleine kaas f27.50 middelbare f Goudsche f aangevoerd 251 stapelt, 893 kg. boter f 1.20 a f 1.30, kipeieren f 3.75 a f 4.25. 10 2564 5897 8014 10632 18249 15764 18453 19 2625 5485 45 666 264 813 455 84 39 98 8109 803 860 833 490 105 43 99 84 826 403 844 587 15 56 5554 94 842 427 876 596 61 67 62 8202 864 511 880 641 72 86 5600 19 867 515 923 668 93 2707 54 49 894 552 925 757 277 72 5774 8368 945 660 982 901 85 2897 5860 80 975 570 16091 951 316 3085 93 8406 990 593 185 994 434 8124 5917 71 11005 735 194 19107 63 29 18 8506 075 761 198 219 611 33 26 16 080 764 245 281 17 3280 49 29 110 770 267 284 69 3398 6059 50 126 772 273 286 619 3430 60 8690 162 780 289 310 26 66 6113 8721 217 785 305 371 53 3552 6318 54 267 855 376 405 719 91 38 8817 816 865 421 535 27 3633 96 45 389 941 493 567 807 59 98 65 631 969 503 582 94 60 6436 8904 597 996 515 586 976 80 44 26 617 14022 554 685 1020 99 67 99 635 032 555 739 60 3731 80 9025 733 062 576 753 64 3821 90 63 814 084 704 839 84 69 6520 78 823 102 744 927 1133 3982 6604 90 851 384 792 932 40 4000 18 96 881 462 824 948 1212 47 37 9153 926 636 950 970 33 76 97 88 935 686 17105 977 97 4108 6714 9232 12010 690 183 20008 1343 11 23 56 045 703 306 020 1408 22 32 60 046 707 343 026 21 25 39 99 059 739 508 065 1656 71 6829 9304 181 790 551 098 1601 78 6936 12 207 797 558 128 58 4208 7039 80 223 821 571 139 85 13 63 9454 256 826 603 148 1707 18 7110 9729 424 830 605 197 33 22 15 54 575 942 747 266 66 56 37 70 630 956 857 298 1810 4387 7205 9812 677 963 871 336 38 4482 59 15 732 988 872 386 1943 87 7893 22 741 997 893 391 99 93 7420 10030 755 15016 903 419 2002 4563 74 086 785 162 908 446 04 4 91 7532 099 786 227 929 475 17 4638 86 123 828 241 18026 494 88 74 87 178 853 242 054 504 90 4707 7623 198 871 276 083 568 92 16 46 196 872 286 100 649 2157 84 69 301 878 830 103 763 65 4861 97 309 881 467 142 774 86 5043 7778 342 916 476 215 846 2243 6162 91 348 13071 540 216 989 62 90 7811 423 095 550 228 998 79 5215 16 468 103 593 293 2360 27 57 474 211 678 336 2469 96 7917 499 234 683 339 2543 6316 37 533 241 732 402 Trekking van Dinsdag 8 September 1903. 4e klasse, 2e lijst. No. 19362 f 2000. No. 15064 f 1500. No. 17759 l 1000. No. 7476 i 400. No. 1887 3130 4082 10430 elk f 200. No. 2596 3438 6646 9805 en 13060 elk f 100. 1 20.-, 1 f —.40 f 12.— i a 8. man- De heer D. van Kooningsdaal te 't ZAND werd voor korten tijd van brug- knecht aangesteld de heer G. Bos, wegwerker bij den Waterstaat. Had hij achterwege kunnen laten de voorop stelling, dat bedoeld punt „alleen uit een I op UIL een T e 't ZAND werd Zaterdag 6 Sep-i billijkheidsoogpunt door hem aan de orde werd gesteld," want, wanneer iemand in relatie van raadslid iets in bespreking brengt zonder nevenbedoelingen, zal hij verwachten dat zijne medeleden daaromtrent geene andere gevoelens zullen koesteren. Is het aandringen op dadelijke behandeling strijdig te achten met de zooeven aangehaalde vooropstelling, wijl in gewone gevallen in den Raad geene zaken afgehandeld worden, wanneer zoo iets niet duidelijk op de convo- catlën is vermeld en zoo spoedeischend is de tember in 't Noordhollandsch Koffiehuis van den heer Ruis een algemeene vergadering gehouden, uitgeschreven door 't bestuur van de IJsclub „Algemeen Belang". Slechts 12 leden waren ter vergadering aanwezig. De aftredende bestuursleden Slot, Hoogschagen en Kroonwerden opnieuw herkozen en namen de benoeming aan. Tot afgevaardigde naar de Algem. Verg. te Alkmaar werd gekozen de heer Ruis, to dienB plaatsvervanger de heer Kroon. Beide Gemeente SCHAGEN. Ingeschreven van 68 September 1903. Geboren: Lammert, z. v. Pieter Jacob Harrewijne en Jansje Krnijt. OndertrouwdJohannes Franciscns Wilders, wednr. van Johanna Dimphna van Etten, onderwijzer, 52 jaren, te Amsterdam en Helena Maria de Pater, zon der beroep, 86 jaren, te Schagen. Getrouwd en Overleden: Geene. Gemeente NOORDSCHARWOUDE. Ingeschreven van 1—31 Augustus 1903. Geboren; Geertrnida Maria, d.v. Johannes Tromp cn van Catharina Meiten. OndertrouwdGeene. Getrouwd; F. Biersteker en G. Duijves. W. Leve- rink en W. Kniper. Overleden: Grietje Pranger, gehuwd met D. de Gens Dz., 74 jaren. Jacob Hopman, gehuwd met N. Krans 67 jaren Catharina Houtkooper, 8 weken Cornelia* Gerhrandui van 8traaten, 10 weken. Prijzen van f 65. 47 2283 6305 7743 10302 13110 15331 18246 162 2324 26 71 361 167 388 282 266 2437 5461 96 522 251 404 365 78 59 6529 7878 597 291 406 870 80 73 56 99 608 294 492 441 82 2524 5617 7902 668 378 606 452 88 38 19 7912 690 467 723 509 329 57 22 8000 747 507 748 663 34 83 91 8169 792 548 842 590 47 2828 6710 74 814 565 914 707 422 60 48 8232 895 572 920 808 43 2957 87 57 948 591 930 968 515 67 5813 8458 950 678 16010 19036 660 68 66 62 974 690 016 071 73 3006 5979 8652 11047 69-2 076 109 87 39 6063 63 166 698 161 145 90 63 79 67 226 706 166 150 726 76 6133 78 229 846 202 183 76 3108 38 89 276 873 803 258 84 39 62-25 8744 348 897 343 275 846 3290 74 8821 414 932 387 287 65 3393 6408 8913 471 940 390 295 91 8412 10 29 632 974 422 804 916 71 69 33 533 995 452 358 28 3616 90 58 626 14025 475 380 30 3702 6412 74 645 041 523 398 1077 04 76 9069 747 119 589 442 1113 61 6503 9134 749 126 634 491 47 8888 44 46 792 128 718 492 71 3906 56 9218 946 146 756 532 76 11 78 19 952 176 798 611 84 89 6669 9360 12086 255 806 616 1217 4140 86 9438 099 279 881 621 1340 4212 6716 62 103 310 961 631 78 38 17 9509 248 321 17012 652 1410 67 25 15 280 423 018 677 38 75 41 94 289 451 094 736 35 85 58 9651 302 533 128 744 81 4398 6822 80 313 555 164 876 93 4412 44 89 816 630 169 933 96 36 6955 9718 333 650 260 946 1627 68 7080 74 834 768 286 20030 42 74 84 87 342 777 899 179 1741 4536 7196 9808 465 882 422 191 65 41 7281 89 640 906 447 231 72 86 92 9904 673 908 463 282 77 4642 7313 27 682 934 488 403 1801 51 43 31 764 955 619 439 31 4704 57 58 767 15007 705 484 1975 12 69 60 822 039 728 492 2085 63 7419 10010 839 077 751 611 49 69 27 021 862 086 852 654 68 4885 42 041 905 110 934 672 85 4998 62 107 914 140 947 673 96 5039 83 188 926 260 965 727 2104 6180 86 142 942 273 998 795 05 89 7645 186 946 279 18122 817 54 93 92 187 962 282 126 912 69 6223 7672 238 18021 291 138 925 92 29 7720 225 063 801 161 927 207 51 28 280 096 812 204 Hervormde Gemeente SCHAGEN. Sept,, v.m. 10 uur, De. 13 v. Hervormde Gemeente NOORD-ZIJPE. Kluijve. 13 Sept., v.m. 91/a uur, Oudesluis

Schager Courant | 1903 | | pagina 2